Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6026) kem válasza g4besz (#6018) üzenetére


kem
addikt

[moderálva]

Nem b@szgtsbl írtam, csak információt közöltem. A NB North Bridget jelent(északi híd), ami elég erősen meghatározza a kompatibilis processzorok listáját. Ezen kívül a cpu foglalat melletti táp áramkörnek is támogatnia kell a procit. Az N500-akat legalább 2 különböző chipsettel szerelték, de inkább hárommal. Nekem sajnos a legszarabb van(GL40), de szerencsére egész jó procival adták: T5800. Azt meg ugye nem gondoljátok komolyan, hogy külön gyártósort szerelnek föl minden egyes processzorhoz:Y? Tuti, hogy egy féle hűtő jár mindegyik chipsetű verzióhoz. Csak akkor változtatnak, ha a GPU miatt nem elég a hűtés, vagy más a belső elrendezés. Ráadásul a speedstep miatt sokkal hűvösebbek mint a celeronok, a gyártástechnológia miatt meg mint az elődeik. Anno én is próbáltam kideríteni, hogy milyen procira bővítsek, de nem sok sikerrel. Itt a topicban, szóval nyugodtan rá lehet keresni. Egyébként általában a processzor családját érdemes kideríteni(az enyém Merom 2?), és abbol lehet nagyobbat venni. Ilyenkor viszont csak a szorzó lesz nagyobb, szóval nem sok gyorsulásra számíthatunk. Celeront érdemes C2D-re cserélni, egymagosat 2magosra, Sempront Turionra, de 1-2-vel nagyobb szorzótol nem sokat várhatunk.

Nem kéne kelteni a feszültséget.

[ Módosította: ollie ]

Köszi!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.