Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6751) gergo.m


gergo.m
csendes tag

Sziasztok!
Vettem egy Lenovo U400-ast és volt egy képernyő hibája. Egy ponton fényesebb volt a kép. Két napra rá, ma ez a folt már nagyon kicsi, nehezen látszik. Először még szembetűnőbb volt. Nem tudom megpróbáljam e becseréltetni a gépet, vagy ez teljesen el fog tűnni? Van valakinek ilyen tapasztalata ezzel kapcsolatban?
Első nap ilyen volt:
Kép
Kép
Harmadik nap ilyen:
Kép
Kép

(#6752) balpeter04


balpeter04
aktív tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni!

Ma jött meg a Lenovo Ideapad G575 típusjelzésű laptopom (AMD E-450, 4Gb RAM, stb.).

Rögtön nyomattam is bele a Windows 7 x64 telepítőlemezét, bebootolt róla és el is kezdődött a telepítés aztán felugrott egy ablak hogy telepítsek neki egy "illesztőprogramot". Nincs semmi több megadva, csak egy illesztőprogramot. Aztán beugrott, hátha a merevlemezzel van valami baja.

Beraktam a driver CD-t amit a Lenovo adott, és ki is kerestem az ACHI driver 64-bites változatát. Betallózom kicsit gondolkodik a gép majd kiírja, hogy nincs új eszköz.

Innentől semmi! Szó szerint, nem tudok visszalépni, nem tudok semmit sem csinálni.

Ezután BIOS-ban a merevlemeznél átállítottam az ACHI-t "Compatible" módra, de ez sem oldotta meg a problémámat!

Várom mihamarabbi válaszotokat, remélem tudtok segíteni! :R

(#6753) SirKero


SirKero
őstag

Szerintetek ezzel érdemes már most vissza vinni garanciába? December 9-én vásároltam Y570.
+ A napló kép

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#6754) papp_no1


papp_no1
senior tag

Halihó! Van itt G570 tulaj? Ne haragudjatok a trollkodásért de nem volt időm/erőm/energiám visszanyálazgatni a fórumcsevejt. Hasonló problémákkal küzdöttem,mint a bajtársam Ma került visszapostázásra az 1 napos G570em mert a HDD kondíció Folyamatosan romlott. Más is tapasztalta,vagy csak én fogtam ki rosszat?
:R

(#6755) Lac83 válasza papp_no1 (#6754) üzenetére


Lac83
csendes tag

Szia!

Nekem G570AH-m van,eddig úgy néz ki hogy jól van,remélem a későbbiekben sem lesz vele probléma :U

Kicsi a bors, de főleg az őrölt......

(#6756) papp_no1 válasza Lac83 (#6755) üzenetére


papp_no1
senior tag

a WD tárhely miatt megnyugodhatsz ,azokkal nincs probléma :)

szerk : kizárólag seagete hdd tulajdonosoknál jött elő ez a probléma :F

[ Szerkesztve ]

(#6757) Lac83 válasza papp_no1 (#6756) üzenetére


Lac83
csendes tag

Én kicsit tartok tőle,régebben az asztali gépemben voltak problémáim a WD merevlemezekkel,bár az már régen volt,remélem azóta fejlődtek.. :)

Kicsi a bors, de főleg az őrölt......

(#6758) Televan74 válasza SirKero (#6753) üzenetére


Televan74
nagyúr

Ugyan ez van nálam is a Y570 -el . Kondíció 70% -on, Élettartam 890 nap. Majd megnézem havonta 1-2 szer. Ha drasztikusan csökken , akkor megy vissza. Ha nem változik , akkor egyenlőre no para. Két év garancia van rá.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#6759) SirKero válasza Televan74 (#6758) üzenetére


SirKero
őstag

Három év a garancia :))
Az biztos,hogy valami van vele mert a SeaTools for DOS program amivel a szervizben is tesztelik 84%-nál lefagyott.
[link]

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#6760) papp_no1 válasza SirKero (#6759) üzenetére


papp_no1
senior tag

Érdekes, köszi azért ! Várom a fejleményeket. Sajnálom,hogy ilyesmód kellett " összepacsiznunk " :( :)

(#6761) Televan74 válasza SirKero (#6759) üzenetére


Televan74
nagyúr

A laptopszalon csak két évet add rá. :B
A SeaTool for dos -t nem tudom futtatni , mert én ráadásul egy kattogó,zörgő és nem jól olvasó DVD meghajtót kaptam a notebookban. :(((

[ Szerkesztve ]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#6762) SirKero válasza Televan74 (#6761) üzenetére


SirKero
őstag

De Én vettem rá + egy évet most akciósan :K
"SeaTool for dos -t nem tudom futtatni" A biosban át állítottad a HDD-t Compatibile-re ?

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#6763) Televan74 válasza SirKero (#6762) üzenetére


Televan74
nagyúr

Az jó, De nekem nem kellett, úgy sem lesz olyan sokáig nálam.

A compatilibe modot meg kösz hogy szóltál bekapcsoltam. Én csak most jutottam el külső ODD segítségével, hogy fusson a program.
A Matshita belsől dvdvel nem jutottam el idáig. Starting BSDW... és itt megállt a tudomány.
Se a Short se a Long teszt nem fut le. Elindítom és lefagy a program.

Úgy döntöttem, hogy hagyom a egészet a p...ába, majd ha bedöglik a HDD , akkor megy vissza a szervizbe. Nem idegesítem magam feleslegesen. Egy - két játék van rajta csak , semmi fontos.A fontos dolgokat úgy is kűlső 2TB HDD -n vannak. ;]

B.U.É.K!

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#6764) Csabi88888


Csabi88888
csendes tag

Sziasztok!

Nekem egy 3,5 hónapos G570A gépem van. Eddig minden rendben van a winyóval a sentinel szerint. KÉP

[ Szerkesztve ]

(#6765) SirKero válasza Csabi88888 (#6764) üzenetére


SirKero
őstag

Ha vissza olvasnál csak egy pár hozzá szólást akkor látnád,hogy csak a Seagate merevlemezekkel van probléma ;)

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#6766) polip válasza Televan74 (#6761) üzenetére


polip
addikt

a garanciát mindig a gyártó adja rá, nem az üzlet :)

az üzlet saját felelősségére ad rá plusz 1 évet, a laptopszalonnál pedig nagyon pozitív, hogy baromi olcsón vehetsz rá még egy évet!

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#6767) SG3rg0


SG3rg0
őstag

Mindenkinek egy Boldogabb Új Évet Kívánok!

(#6768) Csabi88888 válasza SirKero (#6765) üzenetére


Csabi88888
csendes tag

Igen, azt olvastam. Csak gondoltam, hátha mondtok nekem is pár okosságot, hogy milyen ez a Toshiba winyó:) Könnyen romlik-e stb.:D

(#6769) Lajdzsi


Lajdzsi
tag

Telepítettem én is a Sentinelt és nekem 100%-t ír, valamint "több mint 1000 nap"-nyi várható élettartamot. G570GH

(#6770) papp_no1 válasza Lajdzsi (#6769) üzenetére


papp_no1
senior tag

tudnál linket adni hol és milyen konfigurációval vásároltad?

lenovo g570 hdd mizéria update

(#6771) maxthemad


maxthemad
csendes tag

Sziasztok!

Nyár közepén vásároltam egy lenovo ideapad y570-es lapotopot (Windows7, Corei5). Két hónap aktív használat alatt gyönyörűen vitte a komolyabb grafikai kihívásokat (játékokat). Következett az egyetemifélév, nem volt időm se lehetőségem hogy használjam a Nvidia kártyát benne.
Így az ünnepek alatt ismét lett volna időm ám újabban felvette azt a szokását hogy túlmelegszik. (Csak sejtem hogy túlmelegszik, Játék közben egyszerűen lekapcsol. Játéktól fűggően 10perc-2 óra múlva)

A dolog igazán bosszantó része hogy amit nyáron gond nélkül vitt 3-4 órákig (amíg én ki nem merültem) attól most 10perc után elköveti a harakirit. Tényleg felvehetett ennyi port ilyen rövid idő alatt? Egyéb tippek, tanácsok?

Válaszokat előre is köszönöm.

irgum-burgum

(#6772) Gery15 válasza maxthemad (#6771) üzenetére


Gery15
addikt

Próbáld meg monitorozni a hőmérsékletet. Pl: Aida esetleg GPU-Z.

[ Szerkesztve ]

HyperX

(#6773) Tibi98 válasza maxthemad (#6771) üzenetére


Tibi98
tag

Szia!
Nekem egy Dell Inspiron 5010-el volt olyan problémám, hogy új korába átlagos használat mellett épphogy csak néha bekapcsolt a cpu-hűtő, majd egy év múlva már szinte állandóan maxon ment (mindez internetezés közben). Arra gyanakodtam, biztos már nagyon tele van "szemetelve" a windows és az húzza a gépet, így hát újratelepítettem, ami kb 5-10 fokos processzor-hőmérséklet csökkenést eredményezett, de egy pár nap múlva ez is eltűnt. Megpróbáltam szétszedni a gépet, de nem mertem nagyon feszegetni, féltem hogy eltörök valamit, így végül csak simán szájjal megfújtam a ventilátor nyílását párszor, majd a másik irányból is.
Eredmény: 30-35 fokkal hűvösebb a proci, és a venti ismét csak néha kapcsol be.

Egy szó mint száz, nagyon sokat tud számítani egy "kis" por.

(#6774) maxthemad válasza gergo.m (#6751) üzenetére


maxthemad
csendes tag

Köszi a tippet srácok!

A teszt eredményei a következők: némi átfújatás után (van egy külön módja amikor állítása szerint „portalanít”, gyakorlatban felpörgeti-leállítja a ventilátort 2 percig) most kb 20 perc kell mire eléri a 100 C-t. A csúcs a GPUZ szerint 102 volt (apropó, hol tudom meglesni hogy mennyi a lekapcsolási határ?).
Kb 30 percig húzattam, nem akartam túlfeszíteni a húrt. Érdekes tapasztalat hogy a proci melegedésével lassul a teljesítmény ergo a játék elnyúlt, egyre lassabban reagált. 15 perc körül kiléptem, ekkor visszahült 75 C-re, visszalépve egy darabig ismét folytonos volt a játékmenet majd megint belassult. Ez a tapasztalat, remélem hogy jó okra tapintottunk mert így úgy tűnik elég lesz majd egy alaposabb kitisztítás...de hogy 7 hónap elteltével, ejj :P.

irgum-burgum

(#6775) gergo.m


gergo.m
csendes tag

Hali!
Lenovo U400asom van. Feltettem Ubuntut rá, de marha gyorsan merült és nagyon melegedett, ezért visszaraktam rá a windowst. Viszont driverek nélkül semmi nem megy. Linuxal minden ment telepítés után kb, most még kábellel se tudom netre dugni. Leszedtem pár drivert a lenovo weboldaljáról de nem nagyon akarnak menni. Az ethernet csatlakozót se tudom telepíteni :S
Valami tipp?

Esetleg valahonnan meg lehetne szerezni azt a telepítőt ami alapból volt a gépen?
Szépen felrakta magának a drivereket meg ki tudtam választani, hogy angolul vagy magyarul akarom használni a windowst.

[ Szerkesztve ]

(#6776) newdesign


newdesign
csendes tag

Hello Urak.

A helyzet a következő. Van egy y560A-m. És biza úgy tűnik nyűgösködik a WIFI. Azért mondom így, mert alapvetően működik, tudok böngészni, tölteni, akármi....... egy darabig. Aztán kopp kapcsolat elszáll, minden megáll. Se böngészés, se le-fel töltés.... a jelző sávoknál nem mindíg de van hogy kiírja hogy nincs netkapcsolat.... aztán egyszer csak megjavul... jó 10mp-ig, megint elmegy 10-20 mp-re, megint jó lesz....
Találkozott már valaki ilyen parával, vagy egyedi..

Amit kizártam, driver (felraktam újra), router, kicserélve a régi letesztelve semmi baja nem volt, de azéé kicserélték puszira. Nem net kapcsolat másnál is megcsinálja plusz a stabil gépemen működik a net olyankor amikor a laptopon pillanatnyilag nem. Nem böngésző para, és nem is a letöltésvezérlő, mert egy sima "hálózati adatátmásolás közben is megáll"

Van egy elvont durva ötletem. A WIFI-antenna -egység franctudja... szóval "melegszik". Létezik? Abból indultam ki hogy ugye megy a le-fel adatmennyiség elég nagy sávszélességen, azért az szép kis "kisugárzással" jár gondolom.... Lehet fizikailag nem bírja a ketyere?

Már alapvetően eldöntöttem hogy leadom garanciális javításra, de egy kis "súgás" sose árt a szervíznek is, hogy mégis mire gondolok. Főleg ha más is így jár, vagy járt.....
Plusz a zsanér javítás......... Mer az meg máá lóg....

(#6777) Gery15 válasza maxthemad (#6774) üzenetére


Gery15
addikt

Vegyél sűrített levegőt és azzal fújkálj be! Az tuti kitakarít mindent. :)

HyperX

(#6778) Gery15 válasza gergo.m (#6775) üzenetére


Gery15
addikt

Próbáld meg ezeket. [link] Ezek win 7 64-hez vannak, milyen oprendszert használsz?

[ Szerkesztve ]

HyperX

(#6779) Doom83


Doom83
tag

Sziasztok!

Van egy lenovo Y570, hogy kell benne váltogatni a vga-t? Hogy játék alatt gt555 menjen ne az integrált vga?

Köszönöm :R

(#6780) Gery15 válasza Doom83 (#6779) üzenetére


Gery15
addikt

Utána kérdeztem neked, a lapos elején van egy kis kapcsoló azt kell átkapcsolni. ;)

HyperX

(#6781) Zoleekake


Zoleekake
csendes tag

Sziasztok!

Van egy Lenovo N500-as laptop. Integrált videokártyás (Mobile Intel(R) 4 Series Express Chipset Family).
Ha be van dugva a töltő és el akarok indítani 1 filmet vagy 1 játékot vagy csak akár a videokártya beállításait akkor elsötétül a kép és csak kikapcs/bekapcs után működik. Viszont ha aksiról használom a gépet akkor nem csinál ilyet. Elindul a film is megy rendesen, de amint rádugom a töltőt 1ből elsötétül a monitor. Zárlatos lenne valami? Drivereket már próbáltam. Az alaptól a legújabbig.

[ Szerkesztve ]

(#6782) Doom83 válasza Gery15 (#6780) üzenetére


Doom83
tag

Köszi! :R

(#6783) Gery15 válasza Doom83 (#6782) üzenetére


Gery15
addikt

Működik? :P

HyperX

(#6784) Doom83 válasza Gery15 (#6783) üzenetére


Doom83
tag

igen működik, mindjárt másabb :D

(#6785) Gery15 válasza Doom83 (#6784) üzenetére


Gery15
addikt

Rendben van akkor. :D

HyperX

(#6786) gergo.m válasza Gery15 (#6778) üzenetére


gergo.m
csendes tag

64 bites win7 van.
Kipipáltam, hogy mindd kell, lejött egy "DriversDownloadManager.application" file. Megnyitom, megkérdezi hova akarom letölteni, megmondom neki, de ezt válaszolja:
"driver file does not exist"
Nem lehet, hogy az a baj, hogy azon a gépen kéne megnyitni amin telepíteni akarom a drivereket? Csak ezzel meg az a baj, hogy sehogy sem sikerült netet raknom rá :S
Se kábellel se wifivel. Nem jó a driver azt mondja hozzá :S

(#6787) Gery15 válasza gergo.m (#6786) üzenetére


Gery15
addikt

Amit linkeltem oldalt onnan töltsd le a drivereket és telepítsd fel.

HyperX

(#6788) gergo.m válasza Gery15 (#6787) üzenetére


gergo.m
csendes tag

Haverom mondta, hogy neki az aceren volt valami rejtett partíció ahonnan újra tudta nyomni a gyári beállításokkal op rendszerrel. Iyent nem lehet itt elővarázsolni? Vagy ha a linux legyalulta azt a partíciót is, valahogy megszerezni azt a telepítőt a lenovótól?

(#6789) Gery15 válasza gergo.m (#6788) üzenetére


Gery15
addikt

Igen, van itt is egy 1GB-os partíció, de azt elővarázsolni én sem tudom, hogy kell nem régóta vagyok ebbe a topikban lassan 1 hete lesz, hogy van egy Lenovo laposom. A lényeg már leírtam hányszor, hogy az adott linkről töltsd le a cuccokat biztosan menni fog vele. Be linkelem még egyszer...[link] Ugyan ezek a driverek vannak a gyári telepítő lemezen is. :U

HyperX

(#6790) gergo.m válasza Gery15 (#6789) üzenetére


gergo.m
csendes tag

Ezeket már leszedtem, van ami megy, van ami nem. Pl. Internet semmien formában nem megy:S (kábel, wifi)
Gombok : hangerő megy, fényerőt mutatja a lenovo visszajelző, hogy menne, de nem megy.
Touchpad kikapcsoló is ugyan úgy nem (mármint a touchpad megy nem multitouchosban, vagyis arra se ment a driver jól, de nem is lehet kikapcsolni gombbal) megy csak visszajelez h elv ki van kapcsolva.

1 gigás partíció? egy win7 kb 3 giga. És ez rejtett? semmilyen formában nem lehet letörölni?
Volt rajta egy 10 gigás partíció Lenovo néven de nem tudtam mire van driverek voltak rajta azt hittem oda telepítették fel a gyárban és néztem is, hogy milyen hülyeség egy 10 gigás partícióra rakni a drivereket, miért nem elég a C re.
Nem lehet, hogy az volt az? :S
Mindegy megpróbálom a lenovo fórumon is hátha vannak ott járatos eberek ebben a témában.

[ Szerkesztve ]

(#6791) Gery15 válasza gergo.m (#6790) üzenetére


Gery15
addikt

Igen, igen az a partíció volt az. Nálam 1gb. Hát, ha ezekkel a driverekkel nem megy akkor szerintem ott más gond lesz.

HyperX

(#6792) gergo.m válasza Gery15 (#6791) üzenetére


gergo.m
csendes tag

Amikor új volt a gép ment. Linuxal ment :S Nem tudom írok a lenovonak.

szerk.: "új", most 1 hetes :D

[ Szerkesztve ]

(#6793) Gery15 válasza gergo.m (#6792) üzenetére


Gery15
addikt

Hát akkor másképpen nem tudok segíteni, ha azokkal a driverekkel nem megy ami a hivatalos oldalon van direkt win 7-hez azzal nem megy akkor passzolom, nem tudom mi lehet gond.

HyperX

(#6794) Titinho31


Titinho31
csendes tag

Sziasztok!

Ma jött meg az Y570 :) . Ez az első laptopom és nagyon tetszik, meg vagyok vele teljesen elégedve. Kapott egy + hűtést is alulról úgy, hogy melegedési gondjai sem lesznek remélhetőleg. Olvasgattam a fórumot is elég sokat sok hasznos infot találtam már például, hogy miért nem találom a másik videokártyám :D. Mivel első notim ezért rengeteg minden zavaros... Például ez a rejtett partíció?! :F Erről már hallottam munkatársamtól korábban én is, de már akkor sem volt semmi gőzöm róla. Arról is olvasgattam, hogy az aksival hogyan kell bánni, és én csak nagyon keveset fogom az aksit használni.
Ehhez lenne egy olyan kérdésem, hogy most jelenleg 64%-os az aksi, és szeretném eltenni. De teljesen feltöltve, viszont én úgy tudom hogy az új aksik nem szeretik ha 0% merítik őket. Szerintetek merítsem 0%-ra vagy így ahogy van este mehet töltésre kikapcsolt gép mellett 100%-ra?

Egyenlőre ennyi lenne, és előre is köszi a válaszokat :) !

Üdv,
Attila N

(#6795) Titinho31


Titinho31
csendes tag

Hát a VGA kapcsolót megtaláltam, de azt nem tudom eldönteni mikor melyik megy éppen :( . Hogyan tudom megnézni a videokártya paramétereit? A windows 7 is új nekem :). Szeretném tudni hogy mekkora a VGA-m RAM-ja, és DDR5-e, mint ahogy rendeltem. De egyszerűen nem találom hol tudom megnézni, és arra gondoltam azért nem, mert nem a gt555m van bekapcsolva.

Nekem is van 2 partícióm, egy helyi lemez C, és egy LENOVO D. Gondolom Lenovo-n vannak a driverek és a windows 7. A D-n 3,17 GB foglalt. Azt szeretném kérdezni, hogy 750 GB-os winchesterrel vettem a gépet, és a win7 azt írja, hogy a C meghajtó mérete 654 GB, a D meghajtóé pedig 28,9 GB. Ezt akár, hogy is számolom nincsen meg 750 GB csak 682,9 GB. Lehetséges, hogy rosszul vannak felosztva a meghajtók, vagy van valami ami foglalja a többi helyet?

Előre is köszi!

(#6796) Televan74 válasza Titinho31 (#6795) üzenetére


Televan74
nagyúr

A 750GB soha nem lesz meg. Másképp kell átszámolni. A hiányzó(rejtett) hely a windows recovery -nek van fent tartva.A bekapcsoló gomb mellett van egy kisebb gomb, azzal lehet bekapcsolni a visszaállítást. Még soha nem használtam, így nem tudom hogy működik.

Az Optimus technológia automatikusan irányítja a GT555 -nek a bekapcsolását.
De ha be van kapcsolva a GT555,akkor az Nvidia driverében külön meg lehet adni, melyik programok mit használjanak.

[ Szerkesztve ]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#6797) Khelben


Khelben
nagyúr

Üdv! Vettem egy G770-es laptopot. Azon túl, hogy valószínűleg cserés lesz a seagate vinyó benne (1 nap alatt 5% kondícióesés), az asztali monitorral összehasonlítva azt veszem észre, hogy kicsit lilás a képe. Ez természetes vagy hibajelenség?

(#6798) perempe


perempe
addikt

Lenovo 3000 N100 (0768-BNG) hibája a következő: az LCD háttérvilágítása megy el, ha 30 foknál jobban kihajtom a kijelzőt. Mi a baja?

* Brahms: 4. szimfónia *

(#6799) polip válasza perempe (#6798) üzenetére


polip
addikt

megtört a szalagkábel

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#6800) polip válasza Titinho31 (#6794) üzenetére


polip
addikt

az akksival ne foglalkozz..vannk mindenféle teóriák mit kell csinálni vele, de ezek baromságok. ezek abszolút gondozásmentes akksik.

ha mázlid van elmegy 3 évig is, ha megszívod, akkor úgyis kuka 1,5 év múlva

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.