Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10401) Baboon


Baboon
senior tag

Sziasztok!

1 Sone hány dB? 40? és akkor 0,5 sone 20dB?

[ Szerkesztve ]

''Bocsánat, hogy ilyen közel megyek Ön előtt''

(#10402) Speed® válasza Baboon (#10401) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

(#10403) Baboon válasza Speed® (#10402) üzenetére


Baboon
senior tag

a vicc hogy megnéztem de nem tudtam értelmezni.
orvosnak tanulok nem fizikusnak :D

''Bocsánat, hogy ilyen közel megyek Ön előtt''

(#10404) Speed® válasza Baboon (#10403) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Magyarra átküldve sem sokkal emészthetőbb, mert kicsit belemagyarázós mértékegység..az érzetre lehet vele utalni leginkább, nem konkrét hangerőre.

(#10405) Baboon válasza Speed® (#10404) üzenetére


Baboon
senior tag

inkább elolvastam a biofizika tankönyvemben :D
Arctic cooling miatt kérdeztem emrt ők son-ban adják meg, de a tk szerint 0,5 son alatt nem jó az a táblázat hogy 0,5 sone 30 phon 1 sone 40 phon 2 sone 50phone... szóval nem tudom értelmezni a 0,3 sone-t :D

''Bocsánat, hogy ilyen közel megyek Ön előtt''

(#10406) dni


dni
őstag

Sziasztok!

Mi a véleményetek erről a hangszigetelőről ? Milyen alternatívák vannak, ilyen árban?

Egy ilyen házat szeretnék halkabbá tenni. Az E7200 hűtőjét egy Freezer LP-re cserélem, és egy 8-as PWM-es AC ventit szerelek be előre, h legyen megfelelő légáramlás. A 300-as (250w) GPS sorozatú táp vetijét pedig egy 12-es AC-val váltanám ki.

Válaszaitokat előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#10407) Baga1983


Baga1983
senior tag

Sziasztok! Az lenne a kérdésem hogy szeretnék a házhűtésen változtatni, van egy Sharkoon Revenge Economy házam, elől lukacsos,porszűrővel. Szeretnék egy 12-es ventit előre és hátra, valami olyan kellene nekem ami nagy levegőszállítással bír hiszen ez végezné a gép hűtését, az már csak extra lenne ha nem helikopterhang társulna hozzá. Esetleg ha oldalra is kerülne egy 12-es az segítené vagy inkább csak bezavarná a légáramlatot? Ha érdemes akkor befelé vagy kifelé fújjon? Köszi előre is.

(#10408) Baboon válasza dni (#10406) üzenetére


Baboon
senior tag

Semmilyen alternatíva nincs ilyen árban ami kész. Esetleg a parketta/laminált padló alá való lépészajcsökkentő cucc és te vágod ki.
Mért nem 12eset teszel előre? Oldalra is tehetsz, hűti a vga-t. Sztem befele fújjon az is.
Táppal óvatosan, nekem is tök más venti van benne de simán szétsülhet a táp szal dugj rá egy Maxx túlfesz védőt ne vigye magával a gépet mikor leég.

''Bocsánat, hogy ilyen közel megyek Ön előtt''

(#10409) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Van a gépemben 2db 12cm (elöl hátúl) és oldalt egy 9cm.Szerintetek ha kikötöm az oldalasó 9cm-et az valamit befolyásol a ház hűtésében?

(#10410) Baboon válasza ToBeY (#10409) üzenetére


Baboon
senior tag

Bakker kösd ki és nézd meg... miért kell ehhez tanács? :D

''Bocsánat, hogy ilyen közel megyek Ön előtt''

(#10411) Baga1983 válasza Baga1983 (#10407) üzenetére


Baga1983
senior tag

Ja és persze milyen 12-es ventit lenne érdemes venni ha csak ez a kettő végezné a házhűtést, és elfogadható zajjal működik?

(#10412) Th3Ac3


Th3Ac3
aktív tag

Hello mindenkinek!

Nekem kellene egy hűtő a számítógépem oldalára, mert a mostani (90x90x25) nem fér el a procihűtőm miatt. Mostanában láttam ilyen vékonyított ventilátorokat a Sytche-nél de azok 120asak, és nekem olyan vékonyabból kéne 90es. Valaki tud ilyenről?

Ja meg a gép hátsó részébe kellene valami nagyobb légszállítású, megbízható, 120as venti (a mostani csapágyas lett és indításkor nagyon zörög).

Előre is köszönöm a segítségeteket.

[ Szerkesztve ]

(#10413) Th3Ac3 válasza Th3Ac3 (#10412) üzenetére


Th3Ac3
aktív tag

Ráadásul kellene a tápomba is egy ventillátor, mert sípol a ventillátora, 0,7A-es és valami halkabbra szeretném cserélni. Olyan 1800-2200 RPM-es jó lenne bele, 120mm-es és kb 20-25 decibel lenne jó. Valami tipp, hogy milyet tegyek bele? A táp egyébként egy Chieftec 620W CFT-620-A12S.

(#10414) Hochi


Hochi
tag

Ezek a ventik milyenek?van valakinek tapasztalata?Scythe GentleTyphoon 120mm, 500RPM

(#10415) Speed® válasza Hochi (#10414) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Nem tűnik annyira rossznak, de a leglassabb 500rpmes légszállítása karcsú.
A 800rpmes verzió már ér is valamit, kérdés megéri-e beinvesztálni rá 3 ropit..

[ Szerkesztve ]

(#10416) Hochi válasza Speed® (#10415) üzenetére


Hochi
tag

A Noctua 800rpm-s is ennyibe kerül,a Sytche s-flex i 1000 ft-val drágább,a lényeg,hogy halk legyen.Ebbe a házba kellene.TT Xaser VI

[ Szerkesztve ]

(#10417) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Hallottatok már az EL csapágyazásról? Esetleg valaki tartana beszámolót róla? Megbízható? Halk?

(#10418) F.B.I.


F.B.I.
veterán

Üdv!

Szereztem egy HD3850-et és mivel csend másniás vagyok egy passzív megoldáson gondolkozom. Szerintetek ez elég lenne rá úgy hogy 2db 12 cm-es venti átfúj a gépen ( +táp+Hyper TX2):

Cooler Master CV Z1.

A válaszokat köszönöm! :R

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#10419) Speed® válasza F.B.I. (#10418) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Inkább Accelero S1, az elég passzívan ha éri némi szellő :K

(#10420) dni válasza Baboon (#10408) üzenetére


dni
őstag

Köszönöm az ötletet, nem baj ha barkácsolni kell, főleg ha így pénzt takaríthatok meg. Előre sajnos csak 8 as venti fér ebbe a kis házba, dr. Flexhez pedig még nem nem szeretnék fordulni. Táp légkavaró cserét pedig még átgondolom, lehet, h másik tápot kellene venni, csak nem szeretnék erre 15k-t áldozni, valamint felesleges is ehhez a konfighoz egy 400+ os táp.

(#10421) Chili7


Chili7
őstag

Hali!

Keresek egy olyan hangszigezelő dobozt, amit a pc házra kell kívülről szerelni, a tápból kiáramló levegő hangjának tompítására.
Neten már láttam, teszt is volt magyar oldalon, de egyszerűen most nem találom.
valaki hátha emlékszik...
Köszi

(#10422) abridabri


abridabri
veterán

Sziasztok
Lenne egy oriaso ( szamomra legalabbis ) problemam
Szoval vetem 2db AC pwm -es ventillatort rendszerhutonek.
Na most radugom az alaplapra , maxon forog , van egy zalman elsoztom ami 7V ot ad a ventinek, ha abba dugom akkor el se indul. Hogy kene megcsinalni h az alaplap szabalyozza a ventit ? mert igy brutalisan hangos . Nehogymar egy P35os lap ne tudjon pwment vezerelni :! ezt nem hiszem el. Valaki pls segitsen

(#10423) F.B.I. válasza Speed® (#10419) üzenetére


F.B.I.
veterán

Kösz! Megnézem. :R

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#10424) Th3Ac3 válasza Th3Ac3 (#10413) üzenetére


Th3Ac3
aktív tag

Valaki válaszolna az én kérdésemre? :U

(#10425) bezgo válasza sgergi (#10397) üzenetére


bezgo
csendes tag

Ezt megcáfolnám :B
...és a felbújtó :C

Mellesleg most, hogy röpködnek odakint a 35 fokok (idebent 28), 700-as fordulaton végzi a dolgát a venti (rendszer terhelve) és táp-olvadásnak semmi jele... SŐT! Még mindig langyos a kifúvott levegő!
Azóta is éltetem Crushert, hogy rábeszélt!
Hozzáteszem, hogy rendesen szellőztetett a ház, tehát nem a táp viszi ki a mindenhol felgyülemlett hőt.

Hozzászólásom remélem építő jellegű volt!

Üdv, bezgo

mitmikókivelhova

(#10426) Slyer


Slyer
senior tag

Sziasztok! a minap vettem egy Asus Square evo procihűtőt, és 1800-as fordulaton megy. a kérdés: mivel 4 pines, elvileg állítani lehet a fordulatot nem? de hogyan? :)

(#10427) elfelejtette válasza Slyer (#10426) üzenetére


elfelejtette
veterán

Hy!
Ha a lapod bios-a olyan, mint az újabban kiadott P35-ös deszkáké, tehát nincs benne Auto/PWM/Voltage állítási lehetőség? Akkor marad a poti...

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#10428) Slyer válasza elfelejtette (#10427) üzenetére


Slyer
senior tag

őőő. ilyennek hol kellene lennie a biosban? legújabb bios van rajta (ami nem a beta) amúgy EP43-DS3L lapom van.

(#10429) elfelejtette válasza Slyer (#10428) üzenetére


elfelejtette
veterán

Ilyet keress Biosban: PC Health Status-->CPU Smart Fan Control Mod-->Auto,PWM,Voltage,
Persze a felette lévö CPU Smart Fan Method-ot Enable-ra rakd!
Ha nincs ilyen, csak Enabled/Disabled, akkor sorry...

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#10430) simii16


simii16
aktív tag

Sziasztok!
Olvasgattam itt a táp venticseréről. Az én tápom nagyon hangos. Az adatlapomon lévő FSP-ről van szó, de szerintem még a ventit se szabályozza. Egy ilyen Yate Loon venti van benne, ami valószínűleg maxon pörög folyamatosan. Terhelve langyosat fúj ami szerintem azért van, mert ez tölti be még egy kis ideig a kifújó venti szerepét. Fog kerülni alá valamilyen venti erre a célra majd. Szóval ezt a hangoskodó tápot halkabbá szeretném tenni. A kérdésem a következő: Bele tehetem ezt a Coolink ventit nyugodt szívvel ( A Swif családból a középsőre gondoltam, az 1200 RPM-esre) ? Nem szeretném a még újnak mondható gépemet tönkretenni. :B
Előre is köszi a válaszokat! :R

(#10431) Slyer válasza elfelejtette (#10429) üzenetére


Slyer
senior tag

csak enabled/disabled van... akkor ennyi? esélytelen szabályozni? :(

(#10432) simii16 válasza Slyer (#10431) üzenetére


simii16
aktív tag

nekem is ilyen lapom van és tökéletesen tudja szabályozni a pwmes ventiket.

(#10433) szacsee válasza Slyer (#10431) üzenetére


szacsee
nagyúr

Melyik bios van fennt nálad most?
Enabled-re rakod akkor újraindítás után biosba belépve nincs alatta kiválasztható opció, hogy melyik legyen?

(#10434) Slyer válasza szacsee (#10433) üzenetére


Slyer
senior tag

e legújabb bioas, azt hiszem F8! ezután van az F9, de az csak béte! csak átraktam enabledre, nem jött elő új opciió, így visszaraktam disabledre, azon volt. mindjárt kipróbálom, csak fut a prime :)

(#10435) Slyer


Slyer
senior tag

na kipróbáltam amit mondtál szacsee, de nem jó. nem tudom szabályozni. viszont ha disabledre állítom, akkor elvileg a legnagyobb fordulaton tolja,. most jelenleg 2300-on megy, szóval siker... :)

(#10436) simii16


simii16
aktív tag

Erre valaki? :B

(#10437) adam320


adam320
senior tag

Üdvözletem!

Nagy a gondom kedves forumozók,ami pedig a következő:
Egy ilyen hűtő van a procimon===>[link],és a fordulatszáma folyamatosan 3000rpm fölöttvan,nagyon hangos,és nagyon idegesít,a gép többi eleme halk,pedig van még benne +8venti (adatlapomon a konfigom)
Szoval aztszeretném megtudni hogy hogy vehetném le a fordulatszámát,mer Speedfannal nemmegy egyáltalán,ventillátor vezérlőt meg nemfogok ezér venni.
3 pines csatlakozója van.Örülnék ha tudnátok segíteni.Előre is kösz :K

(#10438) Baboon válasza adam320 (#10437) üzenetére


Baboon
senior tag

3 pines csattal legjobb tudomásom szerint sehogy, de amúgy [link]
Ennyit megér.

''Bocsánat, hogy ilyen közel megyek Ön előtt''

(#10439) Baboon válasza simii16 (#10436) üzenetére


Baboon
senior tag

Elnézve a konfigod... Necc.
Cserélheted gond nem lesz egy ideig biztosan, főleg ha nem játszol sokat IDLE-be nem fog megfőni, de terhelve más kérdés. 1-2 évig bírhatja de nem tekinthető végleges megoldásnak.
Nekem is más venti van benne de én még akkor cseréltem ki mikor egy E2160 és egy radeon 2600pro volt alatta. Most hogy komoly a gép, komoly táp kell. Holnap cserélni is fogom.

''Bocsánat, hogy ilyen közel megyek Ön előtt''

(#10440) simii16 válasza Baboon (#10439) üzenetére


simii16
aktív tag

És akkor tudnál ajánlani valamit? Mert ez már igen hangos.. :(

(#10441) adam320 válasza Baboon (#10438) üzenetére


adam320
senior tag

Tuti hogy nincs más megoldás rá?
Senki?:/

(#10442) Baboon válasza simii16 (#10440) üzenetére


Baboon
senior tag

Mennyi a keret és mennyire hangtalan?
Nem hallom kategória vagy egy biztonságos táp emberi hanggal ami nem üt ki a gépedból.
1 hónapja bújom a tápos topicot úgyhogy vannak elképzeléseim mára.

''Bocsánat, hogy ilyen közel megyek Ön előtt''

(#10443) Baboon válasza adam320 (#10441) üzenetére


Baboon
senior tag

Szerintem nincs megoldás mert a 3pin az nem PWM és az alaplap magától akkor szabályoz ha PWM-es venti van rákötve (4pin-es).
Ha a videokártyád ventis és 3 pines ventije van akkor szerezhetsz egy 3pines osztót és rákötheted a proci ventit és akkor vele együtt lesz szabályozva. A kérdés hogy az elmélet működik-e gyakorlatban. Vagyis a VGA ventik is 12V-osak-e mert ha nem akkor bukta.
(Sose próbáltam és nem is olvastam róla, ez csak egy elmélet ami vagy jó vagy nem)

[ Szerkesztve ]

''Bocsánat, hogy ilyen közel megyek Ön előtt''

(#10444) Gézengúz válasza Baboon (#10438) üzenetére


Gézengúz
addikt

Asus M2N-E.... simán szabályoz az alaplap 5 ventillátort is...... ( a 6. az fix 12 volt) úgy, hogy mindegyik csupán 3csatis....

(#10445) Baboon válasza Gézengúz (#10444) üzenetére


Baboon
senior tag

És mi alapján szabályozza a külső ventiket? Amúgy nem lehetetlen 3tűn szabályozni sőt 2tűn is lehet mint egy tápba.
De akkor adj tanácsot a kollégának ő hogy fogja tudni szabályozni mert sztem sehogy.

''Bocsánat, hogy ilyen közel megyek Ön előtt''

(#10446) Gézengúz válasza Baboon (#10445) üzenetére


Gézengúz
addikt

Értelemszerűen a cpu a cpu hűtőt vezérli a chassis pedig egyszerre a 4 ventit....

Nagyon jól működik a vezérlés, jobban hallom az utcai zajokat mint a gépet....

Sajna eléggé alaplapfüggő a dolog....

Mi alapján? Talán az alap hőszenzora alapján....Azt hiszem...

[ Szerkesztve ]

(#10447) simii16 válasza Baboon (#10442) üzenetére


simii16
aktív tag

A keret kb. 2K lenne. Nem marad majd túl sok pénzem a vízhűtés után sajnos..
Azért nem vágtam bele kérdezősködés nélkül ebbe a venticsere dologba, mert nem szeretném ha akármi is tönkremenni e miatt. Szóval a biztonság a fő szempont, de az tuti hogy nincs szükség ebbe a tápba egy ilyen hangos ventire.

(#10448) Baboon válasza simii16 (#10447) üzenetére


Baboon
senior tag

Ja hogy ventit ajánljak :D Azt hittem tápot.
[link]
2E körül ez a legjobb. A rezgéscsillapító csavarokkal szereld fel. Ugyan ekkor nem fog rámenni a védőrács is de tök mind1 ha nem dugdosol bele ceruzát vagy kábeleket.

''Bocsánat, hogy ilyen közel megyek Ön előtt''

(#10449) Baboon válasza Gézengúz (#10446) üzenetére


Baboon
senior tag

Ez ASUS specialitásnak tűnik a szerzői neve miatt, de mint mondtam 3 tűvel sem lehetetlen a szabályzás hisz sok VGA kártyán úgy megy.
Amúgy Ai Suite-be is el lehet érni a Q-fan-t úgyhogy nem kell bios, de tényleg asus függő. Persze MSI-nél is lehet megfelelő variációja.

[ Szerkesztve ]

''Bocsánat, hogy ilyen közel megyek Ön előtt''

(#10450) simii16 válasza Baboon (#10448) üzenetére


simii16
aktív tag

Igen a tápom ventijét szeretném lecserélni, ami egy Yate Loon D12SM-12 1700RPM, 70CFM, 33dB aminél már szerintem sokkal hangosabb. Ezt cserélném egy Cooler Master Swif 1201-es ventire ami 1200RPM-es és elvileg 36CFM 17dB mellett. Szerinted ez elegendő lenne ebbe a tápba?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.