Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10601) AXisBOLD válasza Peti78 (#10600) üzenetére


AXisBOLD
addikt

:B :R

[ Szerkesztve ]

Aurea mediocritas

(#10602) AXisBOLD


AXisBOLD
addikt

na most biztos hülyeséget fogok kérdezni:

a noctua venti oldalán van egy fújás irányba mutató és egy lefelé mutató nyíl. a lefelé mutató gondolom azt jelenti, hogy úgy kell felszerelni a ventit, de én 90°-al elforgatva tettem fel. ettől nem lesz baja? 99%-ig biztos vagyok benne, de azért egy megerősítés nem árt, hogy a hülye aggodalmat elnyomjam magamban :DDD.

más: találok itt a ph-en olyan rácsos/lyukacsos előlapi panelt ami a kislemez helyét fedi?

Aurea mediocritas

(#10603) elfelejtette válasza AXisBOLD (#10602) üzenetére


elfelejtette
veterán

A ventin a két nyíl a lapátok forgásirányát és a légáramlás irányát mutatja. Az, hogy hogyan forgatod a ventit, az nem számít. Egyedül az számít, hogy ha nem golyós csapágyas, hanem csúszó csapágyas ventit veszel, annak hosszútávon nem tesz jót, ha fektetve szereled be.

[ Szerkesztve ]

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#10604) AXisBOLD válasza elfelejtette (#10603) üzenetére


AXisBOLD
addikt

mekkora baromságot írtam :W

köszi.

Aurea mediocritas

(#10605) Peti78 válasza AXisBOLD (#10604) üzenetére


Peti78
őstag

A fontos, hogy belátod :DD

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#10606) Barthezz2


Barthezz2
MODERÁTOR

A következő felállásnál, hogy érdemes járatni a ventiket(melyik ki, melyik be):
Elöl, és hátul egy 8cm-s, oldalt egy 12cm-s, a táp 12 centise meg befele fúj. A többit merre?

Everybody lies.

(#10607) AXisBOLD válasza Barthezz2 (#10606) üzenetére


AXisBOLD
addikt

elöl be, oldalt be, hátul ki. de hogy érted azt hogy a tápé befele fúj? az mindig kifele tolja az airét!

Aurea mediocritas

(#10608) Barthezz2 válasza AXisBOLD (#10607) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Hát úgy, hogy a tápból kifele, de a táp a gépház tetejében van, és az alján van a venti, ami a gépház belsejébe fújja a levegőt..

Everybody lies.

(#10609) R̲e̲m̲


R̲e̲m̲
senior tag

Hali!

egy olyan kérdésem lenne, hogy fel lehet-e szerelni egy zalman cnps7700ast egy am2-es lapra?
létezik hozzá vmien adapter?

Előre is köszi

Üdv

(#10610) AXisBOLD válasza Barthezz2 (#10608) üzenetére


AXisBOLD
addikt

ha úgy rakod a ventiket ahogy mondtam, esetleg előre is egy 12-eset, akkor jó lesz.

a táp meg ahogy leírtad egyszerre fújna kifele meg befele is. hidd el a tápventi a házból szívja ki a levegőt és ez hátul távozik, magyarul kifele fúj.

Aurea mediocritas

(#10611) AXisBOLD válasza R̲e̲m̲ (#10609) üzenetére


AXisBOLD
addikt

honlapja egyik típusra se írja, csak socket 939 ill 940 -re írja.

de hogy fel lehet-e fabrikálni am2-re... :( majd egy szakértő megmondja ha erre jár.

Szerk: valamiért nem jó az a f@sz zalman link :W, de ott megtalálod a 7700-akat.

[ Szerkesztve ]

Aurea mediocritas

(#10612) sagit


sagit
addikt

sziasztok

még mindig nem ment el aprón, esetleg valaki? :B

[link]
[link]

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#10613) Barthezz2 válasza AXisBOLD (#10610) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Ventiket úgy tettem.

De látom a tápos dolgot nem érted.. Na akkor itt egy ábra:

100%, hogy ez a légirány.. Fordítsam meg? :U (mármint a ventit a tápban..)

Everybody lies.

(#10614) Sdi válasza Barthezz2 (#10613) üzenetére


Sdi
addikt

Ha neked így működik akkor igen :K , hacsak nem valami egyedi tápod van. Pont a ventis topikban írtam, hogy " az alsó ventis tápoknál, a ventilátor a tápba fújja a levegőt, ami a hátulsó / általában / méhsejtes lyukakon távozik."
Pont ezért találták ki a mostanában terjedő alsó tápos megoldásokat, a tápot ne fűtse még a processzor és a videokártya is pluszban.

[ Szerkesztve ]

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/

(#10615) Barthezz2 válasza Sdi (#10614) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Egyedien szar :D Na jó, azért nem, bírt már eleget, de egy noname cucc.. hamarosan érkezik majd bele másik, de akkor addig is megfordítom a ventit. thx :R

Everybody lies.

(#10616) Sdi válasza Barthezz2 (#10615) üzenetére


Sdi
addikt

Ha eddig így ment / és nem sokáig marad /, akkor hagyd így. Főleg ha gyárilag lett kialakítva, nem pedig valaki utólag szerelte be fordítva a ventit.

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/

(#10617) Barthezz2 válasza Sdi (#10616) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Hát, sok hülyeséget sikerült összegereblyéznem az előbb :D Ugyanis úgy van, ahogy mondtátok.. Most vagy egyszer már megfordítottam(volt szétszedve a táp), vagy nemtom honnan szedtem ezt a hülyeséget.. :B

Everybody lies.

(#10618) Sdi válasza Barthezz2 (#10617) üzenetére


Sdi
addikt

:)

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/

(#10619) 8zabi válasza AXisBOLD (#10596) üzenetére


8zabi
őstag

lecsavaroztam a gyárit a palástról és a szilikonpöcköket áthúztam a menetekben

:D

(#10620) 8zabi válasza Peti78 (#10600) üzenetére


8zabi
őstag

azért írtam, hogy ajánlott fix 7v-ra kötni az adapterrel, igy hangja sincs, jól hűt és még esztétikus is, igy nem kell "eszkábálni" 12-es ventit, árban meg ugyan ott vagy

más

egyetlen hangosabb dolog maradt a gépemben, a tápom ventije
Enermax Liberty DXX 400W
ennek 12cm-es ventijét cserélném Noctua NF-P12-re

szerintetek jó választás?

[ Szerkesztve ]

(#10621) AXisBOLD válasza 8zabi (#10619) üzenetére


AXisBOLD
addikt

én is így tettem :) , csak nekem a noctua szilikon pinjei nagyon keménynek tűntek és két-három sikertelen próba után úgy döntöttem hogy inkább nem töröm el a műanyagot és inkább visszateszem a zalman pinjeit. azok sokkal puhábbak/nyúlékonyabbak és könnyebb bánni velük.

Barthezz2: ugye hogy ugye ;), van ilyen :) .

Aurea mediocritas

(#10622) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Szerintetek, hogy jobb lennie a tápomnak? Egy cm590-es házam van, alul a táp. Most lentről szívja a levegőt, de mi lenne ha, felfordítanám és a gépből szívná? Kicsit talán több port nyelne, de a meleget elszívná.... :F

(#10623) AXisBOLD válasza Vasinger! (#10622) üzenetére


AXisBOLD
addikt

...és a tápot felfűtené. ha jó a ház szellőzése( és szerintem egy 590-é jó) felesleges megfordítani. persze számít hogy hány db és mekkora ventik vannak benne.

szerk: mivel viszont alul van, a meleg levegő meg felfelé száll így lehet nem ártana neki.

nem sokat mondtam :DDD :W .

[ Szerkesztve ]

Aurea mediocritas

(#10624) Vasinger! válasza AXisBOLD (#10623) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Akkor marad lefele fordítva. :DDD

(#10625) Barthezz2 válasza AXisBOLD (#10621) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

jolvan na.. :B :P

Akkor már csak egy dolog. Van egy kétállású kapcsolóm, és egy sima. Namost, az oldalsó úgy kap villanyt, hogy egy floppy villanykábelt elvágtam, és arról a fekete-piros kábelt kötöttem a ventire. Emellé akarom párhuzamosan bekötni az elsőt is, és a sima kapcsolón keresztül, tehát lekapcsolhatók lesznek. A kéállású kapcsolóval meg azt kellene valahogy megoldani, hogy egyik állásban egy az egyben kapják a villanyt a táptól, a másikba állítva meg csökkentett fordulaton menjen. Egy sima ellenállást ha belekötök, ugy működik a dolog? :U
Lehet hülyeség, de ugye a fordulatszám szabályzó is egy poti, azaz változtatható ellenállás. Nekem viszont nem kell az, hogy változtathassam, csak az, hogy lassabb legyen. Tehát jó az elgondolásom? :U

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#10626) Tothgera30 válasza Vasinger! (#10622) üzenetére


Tothgera30
Ármester

A meleg levegő felfelé emelkedik! Ha elszivatod vele, akkor egy légáramlatot keltessz és ez meggátolja hogy felszálljon a meleg levegő, ami nem tesz jót a a VGA-dnak, mert kb.-ott fog megragadni!

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#10627) Vasinger! válasza Tothgera30 (#10626) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Igaz, erre nem is gondoltam. De így is marad változatlanul, vagyis lefele. :K

(#10628) Tothgera30 válasza Vasinger! (#10627) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Hát jobb is!

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#10629) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Valakinek van/volt tapasztalata ilyen rendszerhűtőkkel? katt

Mégis mennyit tudnak ezek érni? tényleg kiszívják a meleget? Nem túl hangosak?

Esetleg valaki tudna nekem segíteni, hogy a linken milyen típusú van? Mert az eladó nem tudja megmondani. :F

(#10630) Ősember válasza Vasinger! (#10629) üzenetére


Ősember
őstag

ha halk gepet szeretnel, akkor szerintem ne veszodj ilyenekkel. ez is csak plusz egy venti es nem mozgathat tul sok levegot elso ranezesre a kialakitasa miatt :) valoszinu tipus azert sincs, mert kinai :F

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#10631) Vasinger! válasza Ősember (#10630) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Hát a halkság van előnyben, csak én a VGA fölötti slotba raknám, akkor elszívta volna a laptól a meleget és a procinak is jót tenne.

(#10632) Ősember válasza Vasinger! (#10631) üzenetére


Ősember
őstag

akkor szerintem inkabb mondj le rola :) gondolj csak bele, a gyari vga hutokon is ilyen venti szokott lenni. azok halkak? igen, ha alig forognak :D persze akkor a legszallitas is elenyeszo. osszessegeben ha halk gepet szeretnel, akkor szerintem nem ebben az iranyban kell keresgelni. :N

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#10633) Vasinger! válasza Ősember (#10632) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Oké, akkor leteszek róla. A 4850 ref hűtője elbátortalanított. :D

Csak az 1000 Ft-os ára volt kecsegtető, postával együtt. :U

(#10634) Ősember válasza Vasinger! (#10633) üzenetére


Ősember
őstag

valoszinu nem veletlen kerult annyiba ;) talan csak annyit is er.... ha tenyleg csendes gepet szeretnel, akkor nem feltetlen a legolcsobb megoldasokat kell keresni, foleg nem ventik teren :N

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#10635) Henk válasza Vasinger! (#10631) üzenetére


Henk
veterán

Ezek a pci slot ventik kis légszállítással,de annál nagyobb hanggal bírnak.Ha halk gépet akarsz akkor ez nem fő tartozéka. :N

(#10636) Klarsa


Klarsa
tag

Üdv mindenkinek.

A házamban hátul van két 8cm-es ventilátor. És azt szeretném megkérdezni, hogy merre fordítsam őket. :F Mert most az egyik befele fúj (a procihűtőre), a másik pedig kifele.

(#10637) Vasinger! válasza Klarsa (#10636) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Ezt egy kicsit részletesebben is leírhatnád. Hol található a 2 venti? :U
Nekem kapásból van 10 hely, ahol lehetne a házamban...

(#10638) Klarsa válasza Vasinger! (#10637) üzenetére


Klarsa
tag

Kép
A fent fúj kifele, a lenti pedig befele jelenleg. Ez így jó vagy inkább mind a kettő fújjon kifele?

[ Szerkesztve ]

(#10639) Vasinger! válasza Klarsa (#10638) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Most ahogy van az a 2 venti, az pont nem ér semmit. Mert amit az egyik kifúj, a másik visszaszívja. Ennyi. Egyértelműen mind a 2 kifele fújjon a házból. :K

És akkor már a proci hűtőt is elforgatnám -90 fokkal...

[ Szerkesztve ]

(#10640) Klarsa válasza Vasinger! (#10639) üzenetére


Klarsa
tag

Kösz a ötletet :R . Holnap akkor neki is ugrom.
Az alsó ventit azért fordítottam úgy, mert arra gondoltam hogy pluszba hűthetné a procihűtő bordáit. (De ezek szerint tévedtem)

Ha a procihűtőt átrakom a másik oldalra, akkor nem fogja elszívni a levegőt a táptól?

[ Szerkesztve ]

(#10641) Vasinger! válasza Klarsa (#10640) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Hogyha a procihűtő ventijét úgy fordítod, hogy a házból kifejele fújja a levegőt, a 8 centis ventikhez, akkor az tökéletes. A tápnak, meg nem értem miért kell forró levegőt pumpálni...hogy hamarabb tönkremenjen? :F

(#10642) Henk válasza Klarsa (#10640) üzenetére


Henk
veterán

Szerintem úgy értette,hogy az egész bordát forgasd el 90°-al(persze ha megoldható).A venti maradhat így és akkor a ház hátulja fele fújja a levegőt.

(#10643) Shad0w


Shad0w
senior tag

Sziasztok.

Vettem egy CM Sileo 500-as házat, hogy halkabb legyen a gépem és ez a ház végre elég szép volt ahhoz, hogy az asztalra kerüljön. Szal összeraktam szépen, fel az asztalra, bekapcsolom aztán meg őrült süvítést hallok a házból. Hamar ki is derítettem, hogy ez nem más, mint a Gainward 8800GT aminek 55-56%-on forgott a ventije (~1350 RPM). Nosza, leszedtem az oldalát, hogy kapjon levegőt, de vhogy ez sem hatotta meg, maradt ugyanaz a GPU hőmérséklete (63 °C) és a venti fordulatszáma is. Ma meguntam (cirka 1 nap után) és leraktam a földre, hogy ott süvítsen, szépen ráraktam az oldallapot és láss csodát a videó kártya GPU-ja ismét 57 fokos és a venti is csak 45%-on megy (~920 RPM), szinte alig van hangja. Ezek az értékek megfelelnek az előző házamban lévőknek, ahol oldallap nélkül ment a gép. Ja, és most csak nyugalmi állapotról van szó.

Namost a kérdésem csak az, hogy miért? A szellőzési körülmények közel azonosak, ugyanabba a sarokba van tolva fent is lent is. Vhogy nekem nem áll össze a kép, légyszíves vki magyarázza el nekem ennek az okát. Köszönöm. :)

(#10644) Klarsa válasza Henk (#10642) üzenetére


Klarsa
tag

Sajnos a bordát nem, tudom elforgatni ,csak a ventilátort tudom átrakni a másik oldalra.
Csak 2 mód lehetséges

1. a táp felől szív és a videókártya fele fúj
2 a videókártya felől szív és a táp fele fúj (ez van most)

Akkor érdemesebb a videókártya fele fordítani a procihűtőt?

(#10645) aero. válasza Klarsa (#10644) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

nem, jó ez így ahogy van, táp felé kell fújnia. csak a hátsó alsó ventilátort kell megfordítanod, hogy kifelé fújjon, de gondolom már megtetted. :)

(#10646) aero. válasza Shad0w (#10643) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

szvsz ez lehetetlen, a meleg fent van, na de nem annyival hogy egy asztalmagasságban + 6 fok. Kizárt. Nézd meg hogy ha bekapcsolva rakod fel akkor felmelegszik e, persze óvatosan a kábelekkel.

[ Szerkesztve ]

(#10647) Shad0w válasza aero. (#10646) üzenetére


Shad0w
senior tag

Akkor kérem Mulder vagy Scully telszámát, mert itt vmi turpisság van. :)

(#10648) Klarsa válasza aero. (#10645) üzenetére


Klarsa
tag

A hátsó alsó ventillátort már megfordítottam. Most mind a 2 kifele fúj.

A procihűtő ventilátort ha akarnám sem tudnám megfordítani, mert le van pasztázva és ha leszedném akkor újra kellene pasztáznom. A pasztám meg elfogyott. + az alaplapot is ki kellene vennem, mert alatta van rögzítve a hűtő.

(#10649) Henk válasza Klarsa (#10644) üzenetére


Henk
veterán

Ha a bordát nem tudod elfordítani akkor hagyd ahogy van.A táp majd kifújja a levegőt a procitól,nem hiszem,hogy olyan meleg levegőt fújna,hogy ártana a tápnak.Legfeljebb kicsit magasabb fordulaton megy benne a venti.
mod: ha csak annyi akadálya van a borda elfordításának,hog paszta kell hozzá meg kivenni a lapot akkor azért az orvosolható.Azt hittem technikai oka van,talán nem fér el úgy.

[ Szerkesztve ]

(#10650) Klarsa válasza Henk (#10649) üzenetére


Klarsa
tag

Csak ahhoz vennem kell új pasztát, tegnap raktam össze és nincs kedvem mostanában szétszedni. Teknikai oka nincs elférne. (Ha megfordítanám a procihűtőt akkor a ventilátor kb. 1cm re lenne a hűtőtől) + a levegő amit fúj még langyosnak sem mondható.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.