Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9301) zsolt1129 válasza simii16 (#9300) üzenetére


zsolt1129
addikt

Az szép :)) Ha sokkal nem is de akkor is hűvösebbnek kellene lennie. Próbáld meg egy 12cm-essel.

(#9302) simii16 válasza zsolt1129 (#9301) üzenetére


simii16
aktív tag

Vagy szerinted lehet összeadja két dolog hőmérsékletét? Azért annyira (most) nem meleg szerintem hogy 70C-os legyen.

(#9303) zsolt1129 válasza simii16 (#9302) üzenetére


zsolt1129
addikt

Azt biztos hogy nem. De lehet csal a szenzor. Ha 70 fokos,akkor már tűz forrónak kell lennie a bordának.

(#9304) Symbio válasza simii16 (#9302) üzenetére


Symbio
senior tag

Ha meg tudod fogni, akkor azért nem lehet 70 fokos (ami nagyon nem normális dolog). Terhelve, vagy idle ennyi?

(#9305) Henk válasza simii16 (#9302) üzenetére


Henk
veterán

Ha az tényleg 70 fokos akkor a bordát sem nagyon tudod megfogni olyan forró.Mindig ennyire melegedett vagy ez új keletű probléma?Lehet a paszta nagyon gyenge már rajt vagy egy másik bordával kéne próbálkoznod.Az furcsa azért,hogy egy közvetlenül rászerelt venti semmit nem javított a dolgon.

(#9306) simii16


simii16
aktív tag

Idle-ben ennyi nagyon rég óta. Annyira nem vészes, különben érzésre szerintem max 50fokos. De talán még annyi sincs. Nem is foglalkozok vele inkább:D

[ Szerkesztve ]

(#9307) Henk válasza simii16 (#9306) üzenetére


Henk
veterán

Ez is egy megoldás.Garis még a lap? :D

(#9308) simii16 válasza Henk (#9307) üzenetére


simii16
aktív tag

Neeem garis. 6éves gépem van 478-as lappal:D
Tuti nem 70fokos mert a borda langyos. Valamit nagyon rosszul mér szerintem.

(#9309) Henk válasza simii16 (#9308) üzenetére


Henk
veterán

Persze az is elképzelhető,hogy félre mér.Ha a "kézi" ellenőrzés megvolt és megbizonyosodtál róla,hogy a hőfokok rendben vannak akkor nem lehet baj. :DDD

(#9310) atloz válasza AXisBOLD (#9297) üzenetére


atloz
csendes tag

A lapodhoz nem használható az EasyTune progi?
Ez szabályozná a PWM ventiket.

(#9311) Henk válasza atloz (#9310) üzenetére


Henk
veterán

De használható.Bár szerintem neki nincs pwm-es ventije.

(#9312) atloz válasza Henk (#9311) üzenetére


atloz
csendes tag

Hát akkor legalább 1db AC pwm-es venti kell aztán a toldó kábeléről mehetnek a 3 pin-esek.
Én is így használom és így szabályozza mindet.

(#9313) Henk válasza atloz (#9312) üzenetére


Henk
veterán

Az AC toldójára 3 pines venti van dugva és akkor azokat is szabályozza?Dehát a 3 vezetékes csatiban nincs is a pwm szál.Akkor,hogy tudja azt is szabályozni?A bios-ban pwm-re van állítva a venti szabályzás?

(#9314) Oibacsi válasza atloz (#9312) üzenetére


Oibacsi
őstag

feltéve ha voltage-re van állítva a szabályzás, ami pwm-es ventinél nem fasza

(#9315) atloz válasza Henk (#9313) üzenetére


atloz
csendes tag

"Az AC toldójára 3 pines venti van dugva és akkor azokat is szabályozza?"
Igen. EasyTune-nal beállítva.
Ebben az esetben az 2.(a rádugott 3pines)venti fordulatszámát érzékeli.
Az eredeti PWM-es venti fordulatszámvezetékét(sárga) bármelyik üres venti helyre rádughatod és így az is érzékelve lesz.
Egyébként a honlapjukon vagy a mellé kapott ismertetőn (PST=PWM Sharing Technology)
jobban le van írva.

(#9316) atloz válasza Oibacsi (#9314) üzenetére


atloz
csendes tag

CPU Smart FAN Control [Enable]
CPU Smart FAN Mode [PWM]

Ahogy a te Giga lapodon is lehet választani.
A szabályzási paramétereket EasyTune-ban állíthatod.
(Pl. 30°C=20% ; 50°C=100% fordulatszám)

[ Szerkesztve ]

(#9317) Oibacsi válasza atloz (#9316) üzenetére


Oibacsi
őstag

3 pinest nem tudod pwm-el vezérelni, mert nincs negyedik szál...csak az előre bekötött 4 pinest fogja

(#9318) atloz válasza Oibacsi (#9317) üzenetére


atloz
csendes tag

Megnéztem.
Igazad volt.
Tehát csak PWM-eseket felfűzve tudja szabályozni őket.

(#9319) asd6


asd6
csendes tag

Üdv!

Nekem van egy AMD Athlon 64 X2 Dual Core 4600+ procim, alap hűtővel. A ventin és a bordán is áll a por, ezért elhatároztam, hogy megtisztítom. Még soha nem csináltam ilyet, ezért kell egy kis segítség.
A hűtőbordát sikeresen leszedtem, de a hűtő kábelét nem tudom kihúzni a konnektorból, nem akarom túl erősen, nehogy vmi baja legyen a lapnak.
(alaplapom: Asus M2N4-SLI)
Van vmi trükkje ennek, vagy egyszerűen csak erősebben kell próbálkozni?

(#9320) Henk válasza atloz (#9318) üzenetére


Henk
veterán

Ezért kérdeztem én is,hogy a toldójára kötöt 3 pinest valóban szabályozza e?Mert a szabályzó szála eleve hiányzik a 3-as csatiból.Viszont akkor is jó ötlet az AC-tól,hogy több egyforma ventit tudsz összekötni és mindet tudja egyszerre szabályozni.
asd6: bár a te lapodat konkrétan nem ismerem,de még nem találkoztam olyannal,hogy lett volna trükkje.Egy kis műanyag fül szokott esetleg lenni ami biztosabban tartja a csatit,hogy ne csússzon ki könnyen.De attól kiszokott jönni ha meghúzod.Fogd meg a műanyag csatit és finoman,nagyon aprókat jobbra-balra billegtetve húzd le róla.Ha így sem enged akkor inkább ne feszegesd,keress valakit akinek van benne gyakorlata és nézze meg ő mi a helyzet vele.

[ Szerkesztve ]

(#9321) kapcs-ford


kapcs-ford
őstag

Szerintetek melyik a leghatékonyabb megoldás?
A procira nem tudom ráhelyezi a bordát rendesen és marad közte 1,5-2,5mm távolság. (laptop mod, nincs más megoldás)

a, alufóliából a kívánt vastagság hajtogatása + t.zsír alá-fölé
b, csak t.zsírral telenyomni

:F

Aláírás

(#9322) Oibacsi válasza kapcs-ford (#9321) üzenetére


Oibacsi
őstag

én inkább gap-pad-re szavazok

(#9323) kapcs-ford válasza Oibacsi (#9322) üzenetére


kapcs-ford
őstag

Találtam olyat is egy cd meghajtó egyik alkatrészén, olyan gumiszerű nemde?

Aláírás

(#9324) Oibacsi válasza kapcs-ford (#9323) üzenetére


Oibacsi
őstag

olyasmi, igen

(#9325) Szancsó válasza simii16 (#9308) üzenetére


Szancsó
aktív tag

Attól, hogy a borda langyos a chip még lehet forró alatta.
Szerintem vedd le és igazítsd meg; én a régi lapomon az egyik procicserénél azt is újrapasztáztam.

My story is one of many thousands, and the world will not suffer if it ends too soon.

(#9326) Szeg007


Szeg007
csendes tag

Üdv!
450-es chieftech tápomba a 12cm-es venti megadta magát. Tápot szétkaptam, és leszereltem régi ventit. Az volna a kérdésem miféle uj ventit vegyek bele, mert a tápba csak két pines csatlakozo van és ezeken a bolti ventiken mind 3 pines csatlakozo van. milyet kéne vennem, egyáltalán fontos foglalkoznom ezzel, vagy csak dugjam rá max egy hely szabadon marad?

[ Szerkesztve ]

(#9327) Oibacsi válasza Szeg007 (#9326) üzenetére


Oibacsi
őstag

lecserélheted a 3pines csatiját a másikéra, mert amúgy nem fog felmenni, de ha felmegy, akkor lényegtelen, hogy kimarad 1 szál, az csak a fordulat visszajelzéséhez kell

(#9328) ThodEE


ThodEE
őstag

Sziasztok:)

Ma vásároltam egy XilentHDD passzív hűtőt LCD kijelzővel.
A kijelzőn csak villog a CPUnál is és a HDDnél is a 00fokC
Ha kézben fogom az érzékelőt akk is, ha összeteszem akk is, ha levegőben van akkor is:S

A kérdésem H H indítható el H mérjen?

Előre is köszi a helpet;)

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#9329) ThodEE válasza ThodEE (#9328) üzenetére


ThodEE
őstag

[Ilyen]

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#9330) Szancsó válasza Szeg007 (#9326) üzenetére


Szancsó
aktív tag

A harmadik kábel csak a fordulatot jelzi (kék vagy sárga:F vezeték).
Azt pedig, hogy milyet vegyél helyette a légszállítás alapján kellene eldönteni. Ha már úgyis kiberhelted a régi ventit, akkor neten rákereshetsz a típusára és meglesznek a paraméterei, az alapján már keresheted az utódot...

My story is one of many thousands, and the world will not suffer if it ends too soon.

(#9331) AXisBOLD válasza Henk (#9320) üzenetére


AXisBOLD
addikt

helló.

ha még emlékszel vga hűtéssel kapcsolatban milyen tanácsot adtál...na szal megfogadtam :R és egy kötegelővel felfogattam a zalman ventit a vga-ra azon a kis lyukon keresztül ami a kárlya végén van. (csak az egyik végét, a másik a ház alján pihen, így ferdén áll a vga-hoz képest, na hát ha ez érthető így :DDD )

hűtés sokat javúlt: idl: 49 fok, terhelve: 60 körüli, és már a tuning is megy (na nem szénné, csak egy kicsit)!!! :C , összebarátkoztama a Rivatuner-rel, tuning: 74fok kb. :C

meg rájöttem, hogy ha az oldallaphoz van fogatva(hiába szilikon pinek :((( ) valami kis mellékzaj/zörgés -amit lehet csak én hallok- van és halálba kergetett.

köszi noheinmal!

üdv.

[ Szerkesztve ]

Aurea mediocritas

(#9332) AstraCDX


AstraCDX
senior tag

Sziasztok !

120mm-es házventilátorok közül melyik a jobb választás ezek közül ?

A Noctua, vagy a Scythe S-FLEX ?

Mik a gyakorlati tapasztalatok e két márkával kapcsolatban ? Melyik a jobb ?

Üdv.

Astra

[ Szerkesztve ]

(#9333) Oibacsi válasza AstraCDX (#9332) üzenetére


Oibacsi
őstag

Hali! Nekem volt mind a kettő, az s-flex jobb.

(#9334) AstraCDX válasza Oibacsi (#9333) üzenetére


AstraCDX
senior tag

Hali !

Lehetne egy kicsit bővebben ? :R

Mi volt a tapasztalat ? A Scythe S-FLEX csendesebb volt, vagy több levegőt szállított ?

Vagy egyéb ?

Üdv.

Astra

(#9335) Oibacsi válasza AstraCDX (#9334) üzenetére


Oibacsi
őstag

az s-flex-nek kellemesebb, búgósabb hangja van és erősebb is

(#9336) Symbio válasza AstraCDX (#9332) üzenetére


Symbio
senior tag

Noctua-m nincsen, de S-Flex 3 db is, mind 800-asok. 2 félgőzön megy alaplapról vezérelve, 1 800-on. Nem tudom jobb-e egy Noctua, de bizti, hogy halk és olcsóbb is az S-Flex.
(ja, csendmániás vagyok :D )

(#9337) S.Y.S. válasza AstraCDX (#9332) üzenetére


S.Y.S.
aktív tag

S-Flex, ezért. :)

(#9338) Oibacsi válasza Symbio (#9336) üzenetére


Oibacsi
őstag

Nyugdíjasnál meg itt-ott lehet, de a legtöbb helyen a noctua-t láttam olcsóbbnak.

(#9339) Henk válasza AstraCDX (#9334) üzenetére


Henk
veterán

Nekem s-flex 800-as volt.kb ugyanolyan halk mint a noctua,de az S-nek mélyebb búgó hangja van szerintem ez kevésbé zavaró.Noctua-nak van valami halk kattogása is,legalábbis nálam volt.
AXisBOLD: mondtam ha közvetlenül a bordára rakod a ventit az még sokat javít,főleg ha párhuzamos is lenne a bordával.
Symbio: azért a Noctua a legtöbb helyen olcsóbb mint az S.

(#9340) torogyuri


torogyuri
aktív tag

olyan előfordulhat hogy nagyobb házat vettem de ugyanaz a konfig és ugyanúgy csak a proci meg a videokártya+táp ventije megy és ettől sokkal hangosabb a gépem?

(#9341) Henk válasza torogyuri (#9340) üzenetére


Henk
veterán

Hát ha ugyanolyan fordulaton mennek akkor a hangja nem hiszem,hogy nőtt.Nem tudom milyen házad van.Nem lehet,hogy rezeg a lemez és attól zajosabb?Előfordul,hogy a vinyó,esetleg a táp berázza ha vékony lemezből van.

[ Szerkesztve ]

(#9342) torogyuri válasza Henk (#9341) üzenetére


torogyuri
aktív tag

nem rezgéstől hangosabb de nemtom, én se fordulatszámost se ilyesmit nem állítottam, azért csak lesek meg idegesít

(#9343) Peti78


Peti78
őstag

Sziasztok
Szerintetek ennek a ventinek nem árt a vítszintes elhelyezés?[link]

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#9344) Henk válasza torogyuri (#9342) üzenetére


Henk
veterán

Hát más ötletem pedig nincs.Lehet túl sok lett az üres hely a gépben és visszhangzik. :D
Esetleg hangszigeteléssel javíthatsz a dolgon ha van hozzá kedved.Lehet kapni spéci szivacsot hozzá.

(#9345) spln válasza torogyuri (#9342) üzenetére


spln
tag

Lehet, hogy valahol szélzaj keletkezik, ahol a régi házadon nem volt.
Elméletileg az is megeshet, hogy a formájánál, térfogatánál fogva a házad pont erősíti a hűtések hangjának egy frekvenciatartományát (ami épp a hallható tartományba esik), és így hangosabb lesz. Bár szerintem ennek elég kicsi valószínűsége, de elvileg lehetséges.

"Danger! Avoid death!"

(#9346) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Kellene egy 8 CM-es venti, ami árban viszonylag tűrhető és leszabályozva is jól teszi a dolgát. Nem kell vmi hatalmas teljesítmény, de azért fújjon vmit. Tud vki ilyet ajánlani? A fő az legyen, ne legyen motorhangja. Most egy coolink van, aminek igencsak van.

[ Szerkesztve ]

(#9347) zeorsdfd válasza Vasinger! (#9346) üzenetére


zeorsdfd
senior tag

Ez.
Vagy ez+gumibak.
1k körül vannak.

[ Szerkesztve ]

(#9348) tts válasza Vasinger! (#9346) üzenetére


tts
addikt

[link] 40 m3/h és 17 dB

(#9349) Vasinger! válasza zeorsdfd (#9347) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Hát, sztem az első lesz.

Mit értez az alatt, hogy gumibak?

tts:Eléggé noname, és gyenge mindenben, marad az AC, azért köszi!

Egyébként egy ilyen coolink utódja lenne:
80 x 80 x 25mm
3000rpm
47.3CFM
31,2dBA

(#9350) tts válasza Vasinger! (#9349) üzenetére


tts
addikt

Noname? És gyenge? :DD (ez azért így elég vicces) :R

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.