Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10551) Vasinger! válasza Baboon (#10548) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Nem fért el neki, de valóban az egyik legjobb a piacon. Vegyétek-vigyétek neki! :K

(#10552) G@ß! válasza Baboon (#10548) üzenetére


G@ß!
őstag

Nem, nem az a baj.
Nem fér be az új Lian Li házikómba, mivel extrakicsi !! :D
Amúgy tény,hogy sokkal halkabb volt vele, de ki se használom.
500Gb seagate volt benne, mellette van még egy 250Gb WD, és az 500as szinte üres, tehát most alapból nem is hallom a hangját... :DDD

Vasinger: Köszi :R
Apropó: mikor szedted meg így magad, hogy már őstag vagy? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#10553) Vasinger! válasza G@ß! (#10552) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Szívesen.
Apropó, kevesebb mint 100 hsz és már addikt. :D :C

[ Szerkesztve ]

(#10554) G@ß! válasza Vasinger! (#10553) üzenetére


G@ß!
őstag

Ejnye már!

Lemondtál a cséről, és átmentél ph-ra? :D

(#10555) Vasinger! válasza G@ß! (#10554) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Nem, nem mondtam le semmiről. A cs:s az megy rendesen, bár már nem akkor aktivitással. Nyár van a nagy melegben jó egy kicsit posztolni a hidegben. :)

[ Szerkesztve ]

(#10556) AXisBOLD


AXisBOLD
addikt

Látom megoszlanak a vélemények szinte mindegyik ventiről.

A noctuát már berendeltem, csütörtökön megmondom hogy jó-e vagy hogy a mostani zalmanhoz képest milyen. ha még nem írtam volna a cpu hűtőre kellenek ezek ill. a zalman azon van most is. ha meg az a jobb, akkor kap egy zalman potit az is ma jött meg, +mx-2 lesz a procin.

majd meglátjuk mennyire készültem fel, de remélem valamelyik variáció jó lesz.

Aurea mediocritas

(#10557) dekelea


dekelea
tag

HALI!Nekem az lenne a problémám, hogy az alaplapomon csak egy olyan csatlakozó van, amelyik fordulatszabályzós. Erre volt rákötve a proci hűtő. Vettem egy nagyon halk de nagyon jó légszállításos Coolink-et, ami elvileg 800-1200-ig pörög. Namost ha rákötöm a nem fordulatszabályzós csatlakozóra akkor 3100-at pörög(!a max 1200-as fordulatával!)és pesze nagyon hangos(és nem segít a speedfan sem)!Most rákötöttem egy elosztóval a fordulatszabályzós csatlakozóra, amivel meg az lett így a baj, hogy az elosztó leszabályozza a procihűtőt meg a házhűtőt is 1318-as furdulatra! Így nagyon halk lett a gép, de a procihűtő nem pörög többet 1318-nál, miközben eddig 2000 és 4000 között pörgött! Szeretném azt elérni, hogy a procihűtőnek megmaradjon a fordulatszabályzása az eredeti 2000-4000 fordulat között, mert úgy is halk, a házhűtőt meg ha nem is tudom rávenni a fordulatszabályzott működésre, de szeretném ha ez az 1200-1300-as fordulata megmaradna. További csavar, hogy ha a másik csatlakozóra csatolom rá elosztón keresztül, akkor nem szabályoz le az elosztó, hanem szintén 3100-al pörög! valami ötlet?THX és remélem h érthető voltam!

EREDETI, márkás parfümök OLCSÓN! http://hardverapro.hu/apro/garantaltan_eredeti_markas_parfumok_olcson/hsz_1-50.html KIDOLGOZOTT KÖZÉPFOKÚ ESZPERANTÓ SZÓBELI TÉTELSOR ELADÓ

(#10558) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Szeretném bejelenteni, hogy nyitottam egy 14 cm-es ventiknek szóló topciot. Akinek van kedve benézhet ide. :) [link]

(#10559) Peti78 válasza englide (#10550) üzenetére


Peti78
őstag

Igen, a személyes tapasztalat. Elsősorban az enyém, aztán más, teljesen független magánembereké. Egyszer már kifejtettem, hogy számomra ezek az oldalak egyáltalán nem mérvadóak. Az Englide pedig arra jó amire tervezték, annyit is tud. Ez nem baj, hiszen egyik venti sem tud többet annál amit tud. :DDD Annak kifejezetten örülök, hogy van végre magyar termék is a palettán. Az más kérdés, hogy az árához képest mit nyújt, és milyen tartalék van az egyes ventikben. Tény, hogy mivel van szabályzóm, nem fogok 900 as ventit venni, hanem 1300 vagy nagyobbat. Én szeretném eldönteni, hogy mennyit pörögjenek.
"1300-as fordulatú ventilátorhoz képest pl. nyílván kevesebbet mozgat meg 980-on, ez nem kérdés, de nem is ezekhez kell hasonlítani." ez tény, én ezt sosem vitattam.

(#10558) Vasinger! Remek ötlet :K

[ Szerkesztve ]

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#10560) Vasinger! válasza Peti78 (#10559) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Köszönöm én is annak tartom. :B

Sajnálatos módon meg kell erősítenem Peti78-at, nekem sem jött be ez az englide venti, valóban közel a hangtalan, de a teljesítmény is elég halovány. :S HDD hűtésre elől tökéletes, de távolabbra nem viszi a levegőt. :\ :(

[ Szerkesztve ]

(#10561) Stirbi válasza Barthezz2 (#10514) üzenetére


Stirbi
addikt

,,a hátul távozó levegő "megáll" ott, a táp azt szívja vissza,,,- ez nem igaz, mivel a táp a gép belsejéböl fujja kifele a levegőt:)

(#10562) krypton


krypton
senior tag

Sziasztok!

Arról kérdeznélek titeket, hogy a Sapphire videokártyák gyári hűtői közül a Vapor-X vagy a Toxic a jobb? Melyik halkabb és melyik hűvösebb?

krypton

(#10563) Sdi válasza krypton (#10562) üzenetére


Sdi
addikt

A Vapor

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/

(#10564) krypton válasza Sdi (#10563) üzenetére


krypton
senior tag

Tehát a Vapor hangban és hűtési teljesítményben is lekörözi a hőcsöves Toxicokat (egyszerre)?

[ Szerkesztve ]

(#10565) Vasinger! válasza krypton (#10562) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Hello!

Szerintem ez a két kép mindent elárul:

De szerintem a legtökéletesebb választ a legkönnyebben a 4850-es topikban kapod, mert ott személyes tapasztalat is van. :K

Én a Vapor-x-et venném a helyedben. :U

[ Szerkesztve ]

(#10566) Sdi válasza krypton (#10564) üzenetére


Sdi
addikt

Állítólag :) , nekem egyik sem volt :N , de azt tudom, hogy a toxik hangjára nagyon sokan panaszkodtak anno.

Na, már táblázatokkal is szolgáltak neked :)

[ Szerkesztve ]

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/

(#10567) krypton válasza Vasinger! (#10565) üzenetére


krypton
senior tag

Oké, az lesz. Köszönöm szépen és Sdi-nek is.

(#10568) G@ß! válasza krypton (#10567) üzenetére


G@ß!
őstag

Akkor tennéd a legjobban, h ha a leggagyibb (legolcsóbb) hűtésű vga-t vennéd meg, és rögtön rá egy heatpipe-os bordát rádobni, pl accelero s1. (~4 - 6k)
Kicsit többe jössz ki, de halkabb (ventillátort te választod meg), és hűvösebb (tuningolhatóbbá válik ezáltal) kártyád lesz!

Az én gépemben 6600gt van accelero s1 passzívan, és nem nagyon szellőzik az a része a háznak. 65 fokig megy fel max...
Az öcsém jól széllőző házában alaphűtésnél jobb (asus top edition) hűtéssel alapból ennyin volt...
És nincs rajta venti...

Majd öcsém vett újat, most neki 4850 vapor-x van, de az én gépemben az hangos! :)
Alapjáraton is...
Tehát sose lesz ref. hűtős vga-m, de még procim, chipsetem se...

Remélem tudtam segíteni.
Üdv.

(#10569) krypton válasza G@ß! (#10568) üzenetére


krypton
senior tag

Jó de ha megbontom, akkor azonnal elveszítem a garanciát. Ha később valami miatt meghal a VGA, akkor meg nem megyek semmire a garanciapapírral.

(#10570) krypton válasza krypton (#10569) üzenetére


krypton
senior tag

Bár szerintem is így járnék a legjobban. Úgy terveztem hogy veszek rá 2db 12cm-es ventit és kb 3cm fog lelógni. Ez bezavarhatja az ATX házak légáramlását? Illetve milyen ventiket ajánlatok, mert olyat is olvastam, hogy azok a ventik amik vízszintesen vannak és felfelé fújnak, gyengébbek lesznek mintha más pozícióban lennének.

(#10571) Vasinger! válasza krypton (#10570) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Szerintem nem kell aggódni a bedöglés miatt, ha ésszerű keretek között használod a karit. Rengeteg embernek van 4850+S1+ 2 12-es venti páros, beleértve engem is. Semmi bajom már lassan 1 éve, az előtt szenvedés volt a ref.-fel...
Nem zavarhatja be a légáramlást, sőt....
Ne csúszócsapágyas ventit vegyél rá, mert sokak szerint az vízszintesen nem az igazi, minden más mehet. Én Noctua NF-P12-t vennék rá...

Egyébként valahogy így néz ki: [link]

(#10572) krypton válasza Vasinger! (#10571) üzenetére


krypton
senior tag

Lehet hogy ez lesz. Habár neked a második egy CM vagy valami más ha jól látom. Csak valahol pont a Noctuákkal olvastam, hogy sokkal gyengébb ha felfelé kell fújnia.

(#10573) krypton válasza Vasinger! (#10571) üzenetére


krypton
senior tag

Tudom is, hogy hol olvastam. A nagy VGA hűtő topikban

[ Szerkesztve ]

(#10574) Vasinger! válasza krypton (#10572) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Hát én erről nem tudok, a VGA-ra bőségesen elég lesz, ha még vissza is fojtja magát a venti. :K

(#10575) G@ß! válasza Vasinger! (#10574) üzenetére


G@ß!
őstag

Jaja, az tuti! :K

(#10576) VRoland


VRoland
csendes tag

hali!
egy 3 ghz intel p4-es prescott procira keresnék hűtőt, ebben kérném segítségeteket, hogy mit tudtok ajánlani?
PRIMECOOLER PC-HC5+ CU HYPERCOOL
ezt néztem ki, szerintetek?

(#10577) Vasinger! válasza VRoland (#10576) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Húzva lesz? :U

(#10578) VRoland válasza Vasinger! (#10577) üzenetére


VRoland
csendes tag

ha igen akk is max 3,2ig, de nem hinném

(#10579) Vasinger! válasza VRoland (#10578) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Hát szerintem amit írtál az is bőven elég rá, de esetleg ha távolabbra tervezel, akkor Hyper TX2/3

(#10580) AXisBOLD


AXisBOLD
addikt

sziasztok.

nos, rátettem a TX2 bordára a noctua NF-B9-et, egy kis MX-2 vel megtámogatva, de sajnos terhelés alatt ennek is szépen megjön a hangja. alapon szép halk és ~1000rpm-et megy.

hőfokok jól alakulnak: idl 35-28, terhelés alatt 55 körül. ilyen melegben ez azt hiszem kielégítő.

de a gyári max 1600 helyett valamivel 1700 fölött pörög a venti. ettől nem fog kifingani?

szerk: annyit korrigálnék, hogy nem tudom biztosan hogy a vga hűtő vagy a noctua hangosabb ebben a melegben, esetleg mind a kettő, de valahogy majd kizárom az egyiket.

[ Szerkesztve ]

Aurea mediocritas

(#10581) AXisBOLD válasza AXisBOLD (#10580) üzenetére


AXisBOLD
addikt

na..., azért szépen muzsikál ez a noctua... :DD

Aurea mediocritas

(#10582) Barthezz2


Barthezz2
MODERÁTOR

Szereztem egy hőfokszabályzós ventit, és próbaképp szokásosan egy 12v-os adapterre kötöttem(minden ventit azzal tesztelek, eddig nem volt gond) és elszólta magát rajta az IC :O

Onnan a közepéből kirepült egy darab az IC tetejéből.
Most belekötöttem a gépbe, és még mindig megy, de szerintem nem szabályoz, csak megy..
Működhet még a szabályzója vagy csak simán átmegy rajt az áram, szóval akár le is szedhetném róla?

Everybody lies.

(#10583) Baboon válasza AXisBOLD (#10580) üzenetére


Baboon
senior tag

minden ventillátor plusz mínusz 10%-kal működik.
Nem gond.

''Bocsánat, hogy ilyen közel megyek Ön előtt''

(#10584) AXisBOLD válasza Baboon (#10583) üzenetére


AXisBOLD
addikt

:R

Aurea mediocritas

(#10585) gooool


gooool
őstag

Sziasztok!
Annyi lenne a kérdésem,hogy a Sapphire HD4830 512Mb GDDR3 HDMI videókarim gyári hűtését megéri-e lecserélni egy ilyenre.Ha igen akkor mennyit nyerhetnék hőfokban és hangban?
Ja és a PWM-es venti csatiját a videókarira kell dugni?

Kösz a segítséget!

Üdv, Balázs

(#10586) 8zabi válasza AXisBOLD (#10580) üzenetére


8zabi
őstag

Én is két napja cseréltem a TX2 ventijét NF-B9-re. Nálam terhelés mellett kb 5-6 fokkal lett hűvösebb a proci és még a hangja is kellemesebb. A fordulat olykor itt is felmegy ~1750-ig, de nincs olyan motorhangja mint a gyárinak.

(#10587) AXisBOLD válasza gooool (#10585) üzenetére


AXisBOLD
addikt

kártya topikjában is feldobhatod a kérdést, mert korábban volt szó erről a hűtőről.

de a legjobb megoldás egy Arctic-Cooling Accelero S1 és egy low rpm-es 12cm-es venti gyorskötözővel ráaplikálva, igaz ez így drágább.

[ Szerkesztve ]

Aurea mediocritas

(#10588) gooool válasza AXisBOLD (#10587) üzenetére


gooool
őstag

Rendben,kösz!

Üdv, Balázs

(#10589) 8zabi válasza gooool (#10585) üzenetére


8zabi
őstag

Nem hiszem, hogy 2000-es fordulaton 11db-es zajt csinálna, ez kamu. Inkább gyűjtsél még egy kicsit és vegyél egy erősebb darabot, mondjuk egy TwinTurbot. Ugyan olyan kártyám van mint neked, most vettem rá ezt a hűtőt és terhelés mellett az eddigi 90 fok max 60, FurMark alatt, hangját nem hallani. A venti csatiját kötheted a videokártyára, hogy az szabályozza, de még az AC is azt ajánlja, hogy inkább kösd direktbe 7v-ra a hozzá adott átalakítóval.

[ Szerkesztve ]

(#10590) gooool válasza 8zabi (#10589) üzenetére


gooool
őstag

Értem,szal a Twin Turbo sokkal jobb.Arra most ugyebár nincs keret,de ha lesz akkor ilyet keresek.Köszönöm! :R

Üdv, Balázs

(#10591) 8zabi válasza gooool (#10590) üzenetére


8zabi
őstag

Szerintem megéri egyszer befektetni egy jobb példányba, utána sokáig lehet nyúzni. Én most váltottam le a VF700Cu-t, 2004 óta használtam

(#10592) gooool válasza 8zabi (#10591) üzenetére


gooool
őstag

Igen,ez így van,én most cserélem le a komplett hűtést a házban.chooky-féle EKL hőcsöves hűtő,9centis AC ventik előre-hátra és majd ez,ha lesz rá keret.
Csak egy ház kéne,mert az enyém kicsi,(Gigabyte GZ-M1)a konfig meg mondhatni erős.

Üdv, Balázs

(#10593) sagit


sagit
addikt

sziasztok,

árulok egy hűtést az aprón ( ezt )

van aki lehúzza, van aki jónak hozza ki ( tesztek alapján) , csináltam 1 kis hazai tesztet szeritem nem szerepelt rosszúl, várom a véleményekrt, kritikáka, mennyiért adjam hogy elmenjen stb...

előre is köszönöm :R :R :R

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#10594) Baboon válasza sagit (#10593) üzenetére


Baboon
senior tag

MI az hoghy idle 16 load 30 fok?
Ez értelmezhetetlen, mert a szobádba több van mint 16 ergo nem lehet 16 fokos.

''Bocsánat, hogy ilyen közel megyek Ön előtt''

(#10595) sagit válasza Baboon (#10594) üzenetére


sagit
addikt

ha elolvasod a tesztet akkor meglátod :B

ezeket csak a magra írta ki az everest.. ergó reklámra jó... az eredeti értékeket is feltüntettem

idle:37
load:40
:R :R :R

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#10596) AXisBOLD válasza 8zabi (#10586) üzenetére


AXisBOLD
addikt

én is kezdem megszeretni! ugyan a gyárival se volt semmi bajom, de az eltört és ideiglenesen egy zalman zm-f2 volt rajta, ami idl jó volt, de load ~2600rpm-en süvített :( .

azt hittem hogy ez a noctua gyengébb lesz légszállításban, de lekopogom hogy elég jól teljesít.

te hogy fabrikáltad rá a bordára?

[ Szerkesztve ]

Aurea mediocritas

(#10597) Barthezz2 válasza Barthezz2 (#10582) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Senki?

Everybody lies.

(#10598) Szabix01


Szabix01
tag

Hello én segítséget szeretnék kérni abban hogy mien ventilátort vegyek a cpu és a táp hűtésére.Pontosaban valami oan kellene nekem akinek nincs hangja vagyis halk mert a mostaniak nagyonhangsak :S Ezért szeretnék tőlletek segítséget kérni.Ja és azt elfelejtettem irni hogy 1 6 és 1 12cm es kellen.

[ Szerkesztve ]

"Mindenki feszeng a kamura. Mindenki gengszter. Mindenki modell. Mindenki tökéletes."

(#10599) dajkapeter


dajkapeter
senior tag

Sziasztok!

Van egy laptopom, a márka most lényegtelen! Nem egy nagy gép, core 2-es proci meg 2 giga ram és 10-11 óra folyamatos játék után már kicsit melegnek érzem :( és ezért kitaláltam azt, h csinálok alá egy kb 4-5 centi magas (plexi vagy komoly karton vagy fém váz+vékony plexi) dobozt hűtés céljából! Kivágnám ott a dobozt, ahol a gépen szellőzőnyílások vannak és oda tennék egy hűtőventit! A ramoknál van 2 nyílás és úgy gondoltam, h egy alacsony zajszintű (9 dB-s) 8 centis ventit tennék a dobozba úgy, h az egyik nyíláson bemenne a másikon pedig kijönne a levegő, vagy szívna vagy fújna, még nem döntöttem el (de ez bármikor megváltoztatható)! :)) A ventit már kinéztem, az itthoni nagy gépbe is olyan van a procin! Debrecenben korrekt áron 1500 Ft-ért lehet kapni 8 centis hűtőventit ami 9 dB-es, 1000 rpm, 28 m3/h, 0,6 W és 0,05 A! Szóval! :D
Olyat kérdeznék én, h usb-re rátudnám-e kötni a ventit különösebb elektronika nélkül, (vagyis semmi elektronikával :DD ). Tippeket előre is nagyon várom! Bármilyen megoldás érdekel! Ide nem biztos, h fel tudok jönni, kérhetném, h küldjetek emilt az emilcímemre? :DDD

Köszönet előre is!

Ha írásommal megsértettelek akkor annak valószínűleg nem én vagyok az oka....

(#10600) Peti78 válasza 8zabi (#10589) üzenetére


Peti78
őstag

2 8cmes venti hangja azárt nem semmi olyan fordulaton amit a twin turboról írnak. szvsz a twin turbo nem a legjobb megoldás. Rá kell tenni egy 12cmes ventit, ami 5v on is bőven elég.

#10587) AXisBOLD teljesen igazad van :K

[ Szerkesztve ]

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.