Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9351) Henk válasza Vasinger! (#9349) üzenetére


Henk
veterán

Tessék.Halk,szállít is.(igaz nem annyit mint a régi)
Ja és nem annyira noname. :D

(#9352) Vasinger! válasza Henk (#9351) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Sajna már tárgytalan, de azért köszi a fáradságot! Megfordult nekem is a szemem rajta, csak több mint 2k. :\

(#9353) Henk válasza Vasinger! (#9352) üzenetére


Henk
veterán

Hát valamit valamiért.Ha 500ft-ért adnák akkor a többi ventit levehetnék a polcról a boltok.Ez elég korrekt venti,ilyenem éppen volt.

(#9354) zeorsdfd válasza Vasinger! (#9349) üzenetére


zeorsdfd
senior tag

Gumibaknak ezt ajánlom, nekem bevált. Nem is beszélve az englide ventikről. Viszont a Fan 8-asba nem megy bele a gumibak. Ám ha nem veszi fel a rezgést a házad akkor teljesen jó lesz az is.

(#9355) Vasinger! válasza zeorsdfd (#9354) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Gumibak nem kell, mert van egy rakat belőle :D Vagy 4 szett Noctuából. De már írtam, hogy tárgytalan. :(

(#9356) for3l válasza Vasinger! (#9355) üzenetére


for3l
senior tag

és végül is mire esett a választás?

(#9357) Vasinger! válasza for3l (#9356) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Végül is semmire, mert fölöslegesnek tartom, de ez már más történet. :B

(#9358) simii16


simii16
aktív tag

Sziasztok.
Két kérdésem lenne.
Beszereztem egy hőcsöves bordát a procimra (thermalright xp90) és raktam rá egy Thermaltake Silent Cat ventit elég nagy légmozgással ennek ellenére annyi változást tapasztaltam, hogy 1C-al kevesebb lett a maximum érték:S. Normális ez?
A másik kérdés pedig az lenne, hogy egy venti van a házamban. Ez hol legyen és merre be-, vagy kifelé fújjon (helyek: proci magassága oldalt, táp alatt hátul, táp mögött a tetején, elöl a vinyók előtt).

(#9359) G@ß!


G@ß!
őstag

Kívánok!!

Arra a szintre jutottam,hogy ki kellene cserélnem a tápban a ventillátort. A tápegység Chieftech GPS-450. Igazából a konfig nem melegiti fel, éppenhogy érezni, hogyha dolgozik a gép... viszont a hangja... hagy maga után némi mondanivalót.
Tehát ki lehet-e cserélni, ha igen, akkor milyen ventillátorra (ami lehetőleg halk) mégis nagy légszállítású, és mennyire bonyolult ez az egész eljárás (szerintetek)?

Üdv.
Gábor

(#9360) Henk válasza simii16 (#9358) üzenetére


Henk
veterán

Milyen hűtő volt elötte?Mert 1 fok az nem sok.Felfekszik rendesen a cpu-ra,pasztázás jó?
1 ventit jól elhelyezni nem tudom,hogy lehet.Ha mégegyet tennél be az már kielégítő lenne.Elöl-alul 1 venti befújna,hátul-felül 1 meg kifújna és ez már megfelelő légmozgást kelt a házban.
G@ß!: azért szokott hangos lenni a Chieftec táp ventije mert elég melegedős tápok és mivel kell neki a légszállítás nagy fordulaton járatja a ventijét.Ha cseréled benne akkor nézd meg a régi venti légszállítását és max 10%-al kissebb légszállítású ventit válassz bele.A cseréje nem komplikált bár vannak egyes modellek amibe forrasztva vannak a vezetékek.

(#9361) simii16 válasza Henk (#9360) üzenetére


simii16
aktív tag

előtte a gyári rézmagos intel hűtő volt. felfekszik szépen. új paszta rajta minden... nagyobb eredményt vártam:/
Akkor előre is rakok egy ventit. Az úgy jó lenne, ha egy 12centis ventit raknék a vinyóbeépítő keret mögé vagy vegyek odavaló 8centiset és a helyére rakjam?
Más: Gondolkoztam rajta, hogy mivel elég hangos a gép veszek hangelnyelő szivacsot és ragasztok az két oldalra, előlapra, tetőre, alulra. Természetesen a venti és szellőzőhelyekete kivágva. Szerinted ettől nem lesz melegebb az egész házban?

(#9362) G@ß! válasza Henk (#9360) üzenetére


G@ß!
őstag

Szia!

Előszöris köszi a választ.
Másodszor: S-Flex 800as elég lenne bele?
Valamint elég gyenge gépet hajt:
amd a64 3000+
2*512 ram
250gb winyó
6600Gt

(#9363) szegto


szegto
senior tag

Üdv.
Tervezem hogy veszek 1 ilyen procit... Intel Q8300 (4mag, 2.5Ghz, 1333fsb)
Valaki tudna segiteni, hogy milyen ventit lenne érdemes erre tenni ha huzni szeretném kicsit?
Kb vagy 3Ghz-ig. Vagy a gyári is megfelel erre a célra?
Köszi a válaszokat. :)

[ Szerkesztve ]

(#9364) Henk válasza simii16 (#9361) üzenetére


Henk
veterán

Amúgy milyen hőfokok voltak,hogy csak 1 fokot javult?Megpróbálhatod a 12-est a vinyókeret mögé,aztán meglátod mennyit javul a helyzet.Ezzel a hengszigetelő cuccal nincs tapasztalatom,de ha a 2 venti benn van a házban és csinál egy egészséges légáramlást akkor szerintem nem fog melegebb lenni a szigeteléstől.De ezt nem mondom biztosra,majd talán válaszol valaki olyan aki próbálta ezt.Vagy keress rá egy megfelelő topikot,szerintem foglalkoznak vele.
G@ß!: a 800-as S szerintem nagyon kevés lesz.Volt olyan ventim és nem túl nagy a légszállítása még akkor is ha nem egy erős konfighoz kell.A Chifi táp a kialakításából adódóan eleve szépen melegszik.Nézd meg mekkora a légszállítása az eredeti ventinek és úgy válassz mert kinyírhatod ezzel a tápot.
szegto: erre nem ventit hanem egy komplett cpu hűtőt tegyél. :)
Mennyit szánsz rá és fontos,hogy csendes legyen?

[ Szerkesztve ]

(#9365) simii16 válasza Henk (#9364) üzenetére


simii16
aktív tag

A régi intel hűtővel idle: 42C (min 37C) terhelés alatt pedig a max 63C volt.
Ezzel a hűtővel idle: 40C (min 34C) terhelés alatt pedig a max 61.5C.
Különben Prescott magos P4 prociról van szó, ami elég melegedős cucc elvileg, ráadásul 2.8-ról 3.6-ra van húzva. De azért mégis csalódtam és nem is értem miért van ez...:/
Ja és köszi szépen, hogy segítesz!

[ Szerkesztve ]

(#9366) elfelejtette válasza simii16 (#9361) üzenetére


elfelejtette
veterán

Hy!
Ha a Henk által leírt módon (1 venti elöl befúj, 1 hátul kifúj) alakítod ki a ház szellőzését, akkor a hangszigetelés nem okoz melegedési gondot.
Üdv.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#9367) Symbio válasza G@ß! (#9359) üzenetére


Symbio
senior tag

Ha jól tudom 80 fölött van a légszállítása azoknak a ventiknek a tápban, míg egy S-Flex120 800rpm-nek csak 33,5. Az nagyon kevés :(

(#9368) simii16 válasza elfelejtette (#9366) üzenetére


simii16
aktív tag

értem, köszi szépen neked is a segítséget.
Még egy kérdés: Szerinted max milyen vastag hangelnyelő szivacsot rakhatod bele (ha ez egyáltalán számít) ? Azért kérdezem mert ahol néztem, ha jól emlékszem 4cm volt a legvékonyabb, ami szerintem kicsit vastag. Szerinted?

(#9369) Valty


Valty
aktív tag

Hello!

Szükségem lenne valamiféle HDD tartóra ami befér egy 3,5 vagy 5,25 helyre, és le is hűti a HDD-t

Én valami ilyenre gondoltam, csak nem tudom, hogy ez jó-e, és hogy mennyire hatékony. :F

(#9370) Henk válasza simii16 (#9368) üzenetére


Henk
veterán

4cm az nagyon vastag,elsem férsz a házban mással.Ha mind a 2 oldalra teszel az 8cm,egy átlag ház meg 20cm széles.Szerintem nem is férne be olyan vastag,ahogy emlékszem ezek ilyen 1cm vastagok szoktak lenni.
Valty: ezt speciel nem ismerem,én Scythe quiet drive-ot használok bár az nme annyir a hűtésre gyúr szerintem mert az passzív.Viszont abban sem ment eddig 32 fok fölé a vinyóm,mondjuk majd nyáron lehet változik a helyzet.

(#9371) G@ß! válasza Symbio (#9367) üzenetére


G@ß!
őstag

Huh!

Ezt nem tudtam, köszi! :F

(#9372) Symbio válasza Valty (#9369) üzenetére


Symbio
senior tag

Esetleg egy ilyen, vagy ez

(#9373) Valty válasza Symbio (#9372) üzenetére


Valty
aktív tag

A CM az nagy, nem fér el, viszont ez a Himuro tetszetős, nem baj, hogy passzív? Hűt rendesen?

(#9374) Symbio válasza Valty (#9373) üzenetére


Symbio
senior tag

Mit kell annyira hűteni? Egy vinyónak nem kell 30C-on mennie, nem lesz semmi baja, ha 40 körül van. (nálam egy 490-en forgó 120-as venti mozgatja a levegőt az elforgatott vinyó tartó előtt és így 29-31 fokos - lassan fűtenem kellene inkább :D )
Van aktív is (kb 2.xxx,-), igaz ez nem tartó.

[ Szerkesztve ]

(#9375) elfelejtette válasza simii16 (#9368) üzenetére


elfelejtette
veterán

Keresni kell valahol max. 2cm-es szivacsot. Haver gépét amúgy parafával hangszigeteltük le. Bár én azt szoktam mondani, hogy többet lehet elérni direkt halk cuccok beszerzésével, és a rezonancia kiküszöbölésével (rezgéscsillapító gumialátétekkel). A szivacstól nem kell csodát várni, ha van egy nagyon zajos venti a gépedben, akkor az úgyis ki fog hallatszani, akármivel is hangszigeteled...
Üdv.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#9376) Valty válasza Symbio (#9374) üzenetére


Valty
aktív tag

Ah, értem. Azért akartam, csak aktívat, nehohy megfőjön a szerencsétlen :)

Viszont akkor lenne még egy jelöltem: ő lenne az :)

(#9377) Henk válasza Valty (#9376) üzenetére


Henk
veterán

Nem tudom pontosan hogyan akarod elhelyezni,de azt vedd figyelembe,hogy ezeket általában a ház előlapja mögé kell szerelni és ilyen eseben ez jó mélyen belóg a házba.Nekem feljebb kellett tennem a vinyót emiatt mert összeért a vga-val,sőt a lap fölé lóg a doboz vége.Alul a sata csatikat takarta ki így én elég sokat variáltam vele,hogy hova fér be.

(#9378) kételkedem


kételkedem
addikt

Olvasgatni való:
35 ventilátor bemutatója és tesztje

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#9379) old gray


old gray
addikt

[link]

Előre is thx. :R

Broadcasting lies on the television screen / Trying to get us hooked on your american dream

(#9380) zeorsdfd válasza Valty (#9376) üzenetére


zeorsdfd
senior tag

Egy időben én is aggódtam a vinyók hőmérséklete miatt, de úgy tűnik túl van dimenzionálva a dolog. A google merevlemzestatisztikája azért eléggé reprezentatívnak mondható, ugye, khm. (ki kéne tenni 1. hsz-nek a hdd hűtés topicba)
Ezért szerintem nem érdemes túl sokat költeni a dologra. Nálam ez van.
Zajt csökkent és mínusz 3 fokot; 34 fokos a 500as IDE Seagate vinyóm.
A vinyó-zajcsökkentés sikere fordítottan arányos a hűtés teljesítményével, ha meg nem akkor nagyon drága és nagy helyet foglal.

[ Szerkesztve ]

(#9381) kételkedem válasza old gray (#9379) üzenetére


kételkedem
addikt

Mezőgazdasági boltba bemész és megkérdezed, hogy tudnak-e adni rugalmas gumicsövet. Ha kapsz olyat ami színben és anyagban megfelel, akkor levágsz belőle akkora darabot, amekkora a kör kerülete, tapétavágó késsel hosszában óvatosan bevágod a csövet, rárakod a lemezre és már kész is! Egy kicsit barkácsolós, de szépen meg lehet csinálni.

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#9382) old gray válasza kételkedem (#9381) üzenetére


old gray
addikt

A gumicső az belül üreges, nem? :U Nem sima henger alakú gumicsíkra gondolsz és azt hosszában bevágni? Mert a gumicső nem fog rászorulni a lemezre, és esetleg leesik...

Broadcasting lies on the television screen / Trying to get us hooked on your american dream

(#9383) kételkedem válasza old gray (#9382) üzenetére


kételkedem
addikt

ITT UTP kábel szigetelését használtam. Nem akar leesni, nem törik, szépen fel lehetett rakni.

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#9384) old gray válasza kételkedem (#9383) üzenetére


old gray
addikt

UTP kábel van bőven, asszem kipróbálom. Köszi az ötletet. :R

Broadcasting lies on the television screen / Trying to get us hooked on your american dream

(#9385) Henk válasza old gray (#9379) üzenetére


Henk
veterán

Ezzel rezgést csillapítanál vagy szigetelő funkciót látna el a por,zaj ellen?Vagy a lemez szélét takarná a vágás miatt?
zeorsdfd: azt az alu bordát használod amit a vinyó két oldalára kell csavarozni és gumi bakkal fogatható a házba az 5'25"-os helyre?

[ Szerkesztve ]

(#9386) old gray válasza Henk (#9385) üzenetére


old gray
addikt

A lemez szélét szeretném eltakarni mert kissé barbár módon vágtam. :B

MOD: 140mm-es ventiből tud valaki egy jófajta márkát / típust ajánlani? Elég kevés info lelhető fel erről a kategóriáról a neten, én egy 1200RPM Scythe Kaze Maru-t néztem ki. [link] :U

[ Szerkesztve ]

Broadcasting lies on the television screen / Trying to get us hooked on your american dream

(#9387) Oibacsi válasza old gray (#9386) üzenetére


Oibacsi
őstag

inkább 1000rpm-es yate loon, halgass Nyugdíjasra, a 120-asukat én nagyon szeretem.

(#9388) kételkedem válasza old gray (#9386) üzenetére


kételkedem
addikt

Nyugdíjas a Te embered!

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#9389) old gray válasza Oibacsi (#9387) üzenetére


old gray
addikt

46CFM kevés lesz a 1000RPM-es Yate Loon-tól még ha halk is. Fontos, hogy max.-on azért sok levegőt szállítson terhelés alatt, idle-ben meg le lesz szabályozva a ford.szám.

Nyugdíjastól már rendeltem, nem kell bemutatni azért köszi a tippet :))

Broadcasting lies on the television screen / Trying to get us hooked on your american dream

(#9390) Oibacsi válasza old gray (#9389) üzenetére


Oibacsi
őstag

Van erősebb verziója is meg asszem a sharkoonak is van.

(#9391) old gray válasza Oibacsi (#9390) üzenetére


old gray
addikt

Sajnos nincs túl nagy választék, talán még Enguszéknál a legnagyobb a kínálat: [link] :(

Broadcasting lies on the television screen / Trying to get us hooked on your american dream

(#9392) Oibacsi válasza old gray (#9391) üzenetére


Oibacsi
őstag

Akkor vegyél sharkoon-t:)

(#9393) Henk válasza old gray (#9391) üzenetére


Henk
veterán

Irreálisan drágák ezek a 14-es ventik nem?Legalábbis a 12-es társaihoz képest,ha a minőséget is figyelembe vesszük.(pl:Scythe,Noctua ára)

(#9394) zeorsdfd válasza Henk (#9385) üzenetére


zeorsdfd
senior tag

Ezt használom. Igen, 5'25''ös helyen van a cdrom alatt 2vel

[ Szerkesztve ]

(#9395) Henk válasza zeorsdfd (#9394) üzenetére


Henk
veterán

Ilyenem volt nekem is,de a hőfokok semmit nem javított. :D
Sőt amilyen kemény az a gumibak szerintem a rezgésen sem nagyon.

(#9396) Peti78


Peti78
őstag

erre tudtok nekem mondani valamit? :R

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#9397) Kombat válasza Peti78 (#9396) üzenetére


Kombat
őstag

Nekem ilyen van és "normálisan" szabályoz, fokozatmentesen! :K

(#9398) Peti78 válasza Kombat (#9397) üzenetére


Peti78
őstag

Akkor nincs olyan, hogy kis tekerésre ugrik 100+ fordulatot ugye?

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#9399) Kombat válasza Peti78 (#9398) üzenetére


Kombat
őstag

Nincs!

(#9400) zoo8800


zoo8800
veterán

Sziasztok

Ajánljatok nekem egy hangtalan tápot :) FSP PNF-ről olvastam jót és rosszat is.
Nem kell nagy teljesítmény, 300W már elég, csak hangja ne legyen

Köszi

rip and tear, until it is done

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.