Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9201) csiga8 válasza Henk (#9199) üzenetére


csiga8
senior tag

Köszönöm, jó lesz :) Remélem van nyugdíjasnak...

(#9202) Symbio válasza Symbio (#9200) üzenetére


Symbio
senior tag

Néhány kép az előző hsz-hoz.
És ami kimaradt: a VGA egy ASUS 4670 fix 5V-on üzemelő ventivel, így az is halk.

(#9203) Henk válasza Symbio (#9202) üzenetére


Henk
veterán

Bazi nagy ez a cpu hűtő. :DDD
Jó,hogy nincs valami spéci hűtés a ramokon mert nem férne el a venti tőle.

(#9204) Symbio válasza Henk (#9203) üzenetére


Symbio
senior tag

Igen, méretes :K
Egy kicsit el kellett tolni a ventit (még jó. hogy nem fix csavaros a rögzítése), mert hozzáért az első RAM tetejéhez. Gondolkodtam, hogy alulról felfelé áramoltatom a levegőt és akkor a proci hűtő fölé kerülne a kifelé fújó venti és nem bizgerálná a ramokat a proci hűtő ventije. Unalmas időmben majd kipróbálom azt a variációt is.
Gyakorlatilag passzív a Mugen alpjáraton hangügyileg, tényleg semmi hangja ekkora fordulaton (jó, a légszállítása sem lehet sok, de mégis mozgatja azért a levegőt). Kipróbáltam, hogy 40 fokig nem kapcsol be, az is egy megoldás.

(#9205) Henk válasza Symbio (#9204) üzenetére


Henk
veterán

Igazából egy ekkora bordának passzívan is elkéne vinnie a procid ha van azért légmozgás a házban.Mondjuk nekem az a véleményem,hogy melegebb napokra nem árt ha van rajt egy venti akár alacsony fordulaton is.

(#9206) Symbio válasza Henk (#9205) üzenetére


Symbio
senior tag

Nem látom értelmét a passzív CPU hűtőnek. Mivel úgyis vannak ventilátorok a házban, ott a táp és a vinyók sem passzívan halkak (tehát van hangjuk), ezért egy ennyire halk ventit mellette nem hallani. Tehát csendesség szempontjából semmi jelentősége.
Lehúztam a venti csatlakozót és ráküldtem 15X IB tesztet. 58 volt a max, de az a vége felé, tehát valószínű emelkedne még ha folytatnám. Ha fix minimumon (230) pörög, akkor 56 fölé 30X után sem ment. 370-ig akár hogyan fülelek, nem hallom a + zajt, akkor meg minek melegítsem fölöslegesen a procit. Jól gondolom :F

(#9207) Henk válasza Symbio (#9206) üzenetére


Henk
veterán

Ez pontosan így van.Ha van a gépedben akár egy venti is ami hangosabb akkor úgyis azt fogod kihallani a gépből.Tehát ezzel nem tudsz a hangból faragni és az a légmozgás mindenképpen jó ha megvan.

(#9208) Symbio


Symbio
senior tag

Ennek sohasem lesz vége. Most ugye az 5V-on pörgő ASUS 4670 lett a "leghangosabb" :O
Keresnem kell rá egy hatékonyabb 80-as vagy 92-es ventit, ami mellette csendesebb is (a teljes hűtő csere nem olyan egyszerű és főleg pénzigényes ). Lehet, hogy rögeszmés lettem :DDD

(#9209) Henk válasza Symbio (#9208) üzenetére


Henk
veterán

Ez mindig így lesz,nálam ugyanez volt.Hangos volt a házhűtő venti.Lecseréltem őket akkor a proci hűtő volt a leghangosabb.(csere)Így a táp lett a legzajosabb.Tápcsere utána a vga hangja zavart.Mikor az is kapott spéci hűtőt akkor a vinyót lehetett hallani.Az kapott Quiet drive-ot.Így már csendes a gép,de ha teljes csend van mondjuk este akkor is hallani a hangját viszont ezt már nem lehet megszűntetni mert így is agyon vannak szabályozva a ventik és ha ennél lejjeb venném már melegedne minden mint a barom.Ilyen kaliberű gépet már nem lehet full passzívra csinálni.Mikor idáig eljutottam akkor meg bele nyugodtam,hogy valamennyi hangja mindig marad.
Ja és a ventik gumi rögzítökkel vannak felrakva meg van alattuk az a szilikon alátét,biztos ami biztos. :DDD

(#9210) sgteam


sgteam
aktív tag

Hali
kérdés: -ha felszegecselek a gép belső oldalára C profilt és teszek bele 4db műanyag jég akkut mennyire párásodna a gépem? egyáltalán párásodna? jelenleg 4db lian li ventri van a gépben.

Szeretem az állatokat de nem akarom megnevezni őket! :D

(#9211) jenei92 válasza sgteam (#9210) üzenetére


jenei92
senior tag

wtf? :U

(#9212) Henk válasza sgteam (#9210) üzenetére


Henk
veterán

Nem a gép párásodna hanem a jégakku felülete majd lecsöpögne róla a víz.A melegtől hamar felmelegedne a jégakku is,de venti nélkül légmozgás sem lenne a házban.
Amúgy ezt hogyan gondoltad ki vagy minek? :U

(#9213) sgteam


sgteam
aktív tag

ez csak úgy jött :B

Szeretem az állatokat de nem akarom megnevezni őket! :D

(#9214) Henk válasza sgteam (#9213) üzenetére


Henk
veterán

Hát nem tudom mit akartál vele létrehozni,de ez halva született ötlet. :DDD
Ha úgy érzed,hogy nem tudsz elég halk léghűtést kialakítani akkor marad a víz.(ami mondjuk költségesebb)
Vagy csak valami egyedi megoldást akartál kifejleszetni?Annak jó lenne. :))

[ Szerkesztve ]

(#9215) Rayyy


Rayyy
senior tag

Hell!

Az érdekelne, hogy belefér-e egy Schythe Orochi vagy egy Cooler Master Hyper Z600 borda venti nélkül egy Sharkoon Rebel Value9 házba /p5kc lapra/! (csak úgy, centivel nem igazán bízom a mérésemben) Nagyon jó lenne megtudnom, mert 12-én megyek bevásárolni mindenféle gépes kütyüt és addig tudnom kéne...
Előre is köszi a segítséget!

Minden a legnagyobb render!

(#9216) Henk válasza Rayyy (#9215) üzenetére


Henk
veterán

A ház oldalán lévő venti mennyire áll ki befele?Mert nekem 20,5 cm széles a házam és az orochi-ra már nem tudtam feltenni a ventit mert nem fért el az oldallapig,talán 1-1,5cm maradt el.Ha neked az oldalsó venti még befele lóg valamennyire az elég necces.A z600 meg még magasabb 0,5cm-rel.Sőt a legtöbb komoly kaliberű álló cpu hűtő ilyen magas.

(#9217) Rayyy válasza Henk (#9216) üzenetére


Rayyy
senior tag

3 centire mélyed a házba az oldalsó hűtő... nem lesz nagy passzív hűtőm?? (nem tennék rá ventit) :O

Minden a legnagyobb render!

(#9218) Rayyy válasza Henk (#9216) üzenetére


Rayyy
senior tag

Ilyen házam van: http://href.hu/x/8esy
(túl kicsi?) :F

Minden a legnagyobb render!

(#9219) Henk válasza Rayyy (#9217) üzenetére


Henk
veterán

20cm széles és abból lejön 3cm a venti miatt.Meg az alaplapi tálca meg az oldallapok,szerintem kizárt,hogy elférjenek.Legfeljebb ha nem teszed fel az oldallapot.De ilyen alapon az álló hűtők nagy része nem fér el.Milyen hűtőd van most,proci húzva van?
Esetleg egy Scythe Ninja minit megpróbálhatsz az biztos elfér és talán paszívan is elbírná.

(#9220) Rayyy válasza Henk (#9219) üzenetére


Rayyy
senior tag

Gyári hűtő egy E6850-en. Nincs húzva és nem is lesz.
A vicc, hogy pont azért gondoltam, hogy passzív hűtésre váltok a procin, merthogy a ház oldal-ventije elég jól zúzza befelé így is a levegőt, pont a proci fölé. Így utólag belegondolva nem biztos, hogy most ilyen oldalpropelleres házat vennék. Szerintem logikátlan, hogy pont ilyen házba nem tudok egy nagy passzív hűtést berakni, mert így a két venti egymással szemben fúj... és gondolom az lenne az ideális, ha a levegő gyorsan átáramlana a házon, nem pedig bent kavarogna.

Minden a legnagyobb render!

(#9221) Rayyy válasza Henk (#9219) üzenetére


Rayyy
senior tag

Ahha, köszi. Az lesz, hogy veszek egy Ninja Minit (most utánanéztem), aztán megnézem, mit bír passzívan és ha gáz, akkor max rárakom a ventijét. A gyárinál csak jobb lehet hangban is.

Minden a legnagyobb render!

(#9222) Henk válasza Rayyy (#9220) üzenetére


Henk
veterán

Ez így van,nem jó ha megtörik a légmozgás.Én is nézegettem ilyen nagy oldalventis házat mikor ház vásárlás elött voltam,de "szerencsére" lebeszéltem magam róla.Szerintem ha elöl-hátul van egy 12-es venti azzal kielégítő légmozgást lehet produkálni egy házban.Ha mégis gondolkodsz a passzív cpu hűtőben(főleg ha nem húzod a procid) nézz utána az Ninja mininek,szerintem elfogja bírni.Ha netán mégsem a hozzá adott ventivel javíthatsz a dolgon.
mod: na most látom mire leírtam már válaszoltál is. :D

[ Szerkesztve ]

(#9223) fenergie84


fenergie84
addikt

Sziasztok!
A minap vettem 5db PWM-es ventit, és lecseréltem a régieket az újakra.
Akkor vettem észre, h a (giga p35-ds3) biosban engedélyezni kell a PWM funkciót.
Ami meglepett ezek után, hogy az addig everest szerint 5000rmp-n forgó táp ventim lement 900rmp-re.
Létezik hogy az is PWM-es lenne?
Előre is köszi!

(#9224) luciferk válasza fenergie84 (#9223) üzenetére


luciferk
senior tag

A biosnak nincs ráhatása a tápventi fordulatára. A tápodnak van külön venti fordulat mérő madzagja amit az alaplapra kell csatlakoztatn? mert az everest csak akkor tudja mutatni a tápventi fordulatát. Amúgy az a 5000rpm-es tápventi fordudulat egy kissé fura ;)

(#9225) Symbio válasza fenergie84 (#9223) üzenetére


Symbio
senior tag

Mekkora az a táp venti? Mert ha csak nem törpe 80-as (bár annál is sok), akkor nagyon dúrva az az 5000rmp :Y
Ha nem is PWM-es, attól még tudja szabályozni a lap.

(#9226) Henk válasza fenergie84 (#9223) üzenetére


Henk
veterán

Általában pwm-es a táp venti de független a lap vezérlésétől.Az 5000rpm fals info,12-es venti nincs ekkora fordulatú,8-as is nagyon ritka.Arról nem is beszélve,hogy a hangjától megőrülnél. :)
Az everest csak akkor tudja monitorozni a tápot ha a táp megfelelő vezetéke csatlakoztatva van a lapra.

(#9227) fenergie84 válasza Symbio (#9225) üzenetére


fenergie84
addikt

A táp egy Chieftec 450W 12cm ventis.
Az volt a fura, hogy az everest 3 venti fordulatszámát jelezte ki:
- cpu
- gpu
- táp

És most is így van, de a táp most 1000rmp átlagban pörög, előtte meg 5000rmp-t írt ki.
Én csak arra gondolok, hogy a bios állítás miatt.
Amúgy nincs külön madzagja a tápnak.
Lehet, hogy valami anomália, de azt aláírom, h most (közre játszanak az új ventik is), de lényegesebben halkabb az egész gép.

(#9228) Symbio válasza fenergie84 (#9227) üzenetére


Symbio
senior tag

Mi van rádugva az alaplap PWR_FAN (vagy valami hasonló) csatlakozójára?
Ha nincs kábele a tápnak, akkor nincs venti fordulatszám sem (honnan is lenne ?)

[ Szerkesztve ]

(#9229) Sillent válasza Symbio (#9202) üzenetére


Sillent
csendes tag

Ez Qrva vagy :D :DDD :DDD
Hány fokos a proci? :)) :D

"Jézus akciófigurát vennék! Trust Me... I'm Psychopath"

(#9230) fenergie84 válasza Symbio (#9228) üzenetére


fenergie84
addikt

Az alaplap PWM FAN csatijára a CPU hűtő venti van.
Amúgy ezért kérdeztem itt rá, mert nekem is furcsa ez a helyzet.

(#9231) Symbio


Symbio
senior tag

Sillent: 30X IB teszt alatt sem megy 48 fölé a maghőmérséklet és akkor is csak 570-et pörög a venti a hűtőn :K (idele nem tudom, mert az core0 az 24, a core1 34 fokot mutat :U )
Fenergie84: nem elírtam, az alaplapon PWR_FAN connector-ba mi van beledugva (úgymint POWER, tehát táp) ?
Nekem nem ilyen alaplapom van, de kell hogy legyen CPU_FAN (ez szokott 4 tüs PWM lenni), több CHA_FAN (ezek lehetnek 3 és 4 tűsek) és a PWR_FAN (3 tűs) csatlakozód.
Egy 120-as venti általában 300-1800 között pörög, a tetején már orkán és sűvít :D

(#9232) fenergie84 válasza Symbio (#9231) üzenetére


fenergie84
addikt

Hát a CPU FAN konnektorba 5 db AC PWM venti van dugva, ezek olyanok, h sorosan lehet őket kötni, de kell nekik 1 db 3 tűs ajzat is, tehát 2 ajzat már foglalt, a maradék egyben pedig egy 12cm AC L12 van dugva.
Amúgy csak örülök neki, hogy nincs hangja a gépnek.

(#9233) Symbio válasza fenergie84 (#9232) üzenetére


Symbio
senior tag

A sorba dugott ventiknek meg mindig azonos a fordulatszámuk és ebben az esetben a proci hőmérsékletétől függ.
Az ajzatoknak van neve az alaplapon és a user guide-ben is megnézheted.

(#9234) fenergie84 válasza Symbio (#9233) üzenetére


fenergie84
addikt

Azt tom, hogy egy fordulaton járnak.

(#9235) spln válasza fenergie84 (#9232) üzenetére


spln
tag

A külön 3tűs aljzat nem feltétlen kell nekik, az csak azért van, hogy külön lehessen nézni a fordulat számot, ha nem egyforma ventiket kötsz össze.
Az Everest a táp helyén egy másik venti fordulatát jelzi, amit egy 3tűs csatira kötöttél (lehet pont az előbbi plusz 3tűset).

Amúgy nem sorosan, hanem párhuzamosan lehet kötni az AC PWM ventiket :K

[ Szerkesztve ]

"Danger! Avoid death!"

(#9236) fenergie84 válasza spln (#9235) üzenetére


fenergie84
addikt

A külön háromtűs aljzatra egy 2pólosú kábel megy rá, ergo táp kábel.
Lehet hogy párhuzamosan van kötve, nem is figyeltem.
Mielőtt be lettek volna üzemelve a ventik, addig csak a cpu aljzatba volt dugva venti, szal nem hiszem, hogy nem a tápot jelezné ki.
Amúgy mindegy, csak furcsállottam a dolgot.

(#9237) Henk válasza fenergie84 (#9236) üzenetére


Henk
veterán

Azt a 3 tűs csatit nem kell rádugni a lapra,nekem is anélkül megy.Szerintem pont azért mutat az everest több venti fordulatot.Nekem most csak a cpu fanra van dugva a 4db AC és az everest csak a cpu hőmérsékletet mutatja:Régebben mikor az összes venti csatit használtam a lapon mert volt 6db ventim akkor nálam is írt táp fordulatot az everest,pedig a tápomtól nincs visszacsatolása a lapra.
Most a táp fordulata nem egyezik meg a cpu venti fordulatával?Mert szerintem azt látja a tápnak a 3 tűs csati miatt.

[ Szerkesztve ]

(#9238) fenergie84 válasza Henk (#9237) üzenetére


fenergie84
addikt

Lehet, hogy ez a helyzet amit írtál, mert közel azonos.
De akkor mivel magyarázzátok azt hogy régen is kiírta a tápot, de akkor csak a CPU-ra volt dugva 1 db venti.

(#9239) Henk válasza fenergie84 (#9238) üzenetére


Henk
veterán

Az összes alaplapi csati közül csak a cpu fan-ra volt dugva venti?Eddig nem használtál házhűtő ventikez?Ha így van akkor fogalmam sincs miért írta.
Viszont ha tényleg 5000rpm-en ment a táp ventije akkor feltaláltál valamit mert ilyen venti szerintem eddig nem létezett.A legmasszívabb amit találtam az 4200rpm-en megy valami spéci 12-es venti.54dBA zajszint(ami a valóságban biztos,hogy jóval több) és 190CFM légszállítás. :Y Ezt már tápba biztos nem szerelik. :N
De ezt könnyen eldöntöd mert 1000rpm-en van már hangja,5000-en meg elviselhetetlen sivítást kellett hallanod eddig.

[ Szerkesztve ]

(#9240) Henk válasza fenergie84 (#9238) üzenetére


Henk
veterán

Nem fért bele a mod időbe.Egy kis érdekesség a hw monitor-tól.A venti fordulatot nézd meg,ez valójában 760rpm.

(#9241) fenergie84 válasza Henk (#9239) üzenetére


fenergie84
addikt

Akkor biztos valami hiba lehet.
A ház ventik molex csatisak voltak, nem az alaplapról mentek.
Everest hiba lehetett, mert nincs megoldás, ez egy UNFASSBAR rejtély!!!! :D

(#9242) fenergie84 válasza Henk (#9240) üzenetére


fenergie84
addikt

Tudsz nekem erre a progira linket adni, mert nem ismerem. :R

(#9243) Henk válasza fenergie84 (#9242) üzenetére


Henk
veterán

(#9244) fenergie84 válasza Henk (#9243) üzenetére


fenergie84
addikt

THX MAN!!!! :R

(#9245) RootRulez


RootRulez
félisten

Sziasztok!
Van egy Sapphire HD3870 Toxicom, és a hűtője elkezdett rendetlenkedni, azért azt tervezem, hogy teszek rá egy másikat, milyet tudnátok rá ajánlani?

═════════════════════════════════════════

(#9246) fenergie84 válasza RootRulez (#9245) üzenetére


fenergie84
addikt

Hát, AC Twin Turbo, az elég jó. :D
Itt a link róla, lehet hogy én is majd egy Twin Turbo Pro-t rakok az enyémre.

(#9247) Symbio válasza fenergie84 (#9244) üzenetére


Symbio
senior tag

Nálam a CPUID HM venti értékei kicsit bizarok :DDD (mellette az everest már ok)

(#9248) fenergie84 válasza Symbio (#9247) üzenetére


fenergie84
addikt

Igen látom. :D
Kíváncsi vagyok, ha haza mentem délután nekem mit fog mutatni.
De tényleg elég extrém a különbség.

(#9249) Henk válasza Symbio (#9247) üzenetére


Henk
veterán

Cpu hűtő 250rpm-en megy?Meddig tudod vissza szabályozni,0-ra is?

(#9250) Symbio válasza Henk (#9249) üzenetére


Symbio
senior tag

Igen, de ezt Te is tudod, ha kihúzod a csatlakozót :D
Be tudom úgy állítani, hogy csak pl 40 fokos maghőmérsékletnél induljon el, addig passzív a hűtő, csak mint az korábban tárgyaltuk, attól nem lesz halkabb a ház.
(0-235 között nem tudom, 235-től indul el, 3 töréspontos hőmérséklet-fordulatszám grafikont tudok készíteni)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.