Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10051) alanwake válasza kircipeti (#10050) üzenetére


alanwake
tag

köszönöm a gyors választ megtaláltam a nekem valót pont az aerocool házamhoz aerocool szabályzó,remélem jó választás lesz.

(#10052) alanwake


alanwake
tag

mégvalami lenne azt hogy lehet beállítani a speed fan hogy újraindítás után megmaradjanak a %-os beállítások.

(#10053) kircipeti válasza alanwake (#10052) üzenetére


kircipeti
senior tag

Options menupontnal van olyan, hogy "Set fans to 100% on program exit" elol vedd ki a pipat szerintem. Nalam ilyen szabaly van beallitva, az alapjan mindig leveszi, vagyishat lekapcsolja a prociventit es ha terhelem, akkor kapcsolja ra.

(#10054) Symbio válasza alanwake (#10052) üzenetére


Symbio
senior tag

Nálam megmaradtak a beállítások az előző lapomnál (a mostanit nem támogatja).

(#10055) harylmu


harylmu
őstag

Hali

a procinak a hűtőjét melyik progival tudnám szabályozni? mert folyamatosan 1900rpm-en pörög és hangos.. köszi :R

na.. 3 hsz-t visszaolvastam és megvan :DDD

[ Szerkesztve ]

(#10056) harylmu válasza harylmu (#10055) üzenetére


harylmu
őstag

sajnos nem támogatja a lapomat. egyéb progi?

(#10057) TomiLi


TomiLi
addikt

Sziasztok! Szeretnék egy Rampage II Gene Lapot venni és két db Radeon HD4890 toxic kártyát belerakni.... Viszont már nem lesz kp - vízre... A két kártyát lehet valahogy normálisan hűteni? Pontosabban oldalról nézve a felsőt.... Mert ugye majdnem összeér a kettő Valakinek ötlet? Köszi!!!!

Bogyóka

(#10058) Symbio válasza harylmu (#10056) üzenetére


Symbio
senior tag

Alaplapi BIOSból nem lehet? Vagy Win alatti laphoz adott progival? (nem volt ilyen lapom, úgyhogy csak próbálkozom :B )

(#10059) harylmu válasza Symbio (#10058) üzenetére


harylmu
őstag

Egyik se működik sajna. BIOS-ban Auto-n van a vezérlés, a hozzá adott EasyTune proginak se engedelmeskedik.

(#10060) kircipeti válasza harylmu (#10059) üzenetére


kircipeti
senior tag

Esetleg kiprobalhatod mindegyik ventifoglalatot, hatha valamelyiket tudod speedfannal mokolni. Ha nem, akkor marad a hardveres ventiszabalyzo.

(#10061) kokoato válasza TomiLi (#10057) üzenetére


kokoato
aktív tag

Hali!

Elöször is az a kérdés, milyen házba menne! A többit utána!

... tudok .sys fájlt javítani csavarhúzóval! /by cockerel/

(#10062) TomiLi válasza kokoato (#10061) üzenetére


TomiLi
addikt

(#10063) kokoato válasza TomiLi (#10062) üzenetére


kokoato
aktív tag

Hali!

Nekem egy 4870x2 figyel a deszkában, egy ilyen [link] házban, ebben van alul 2 db 12 cm venti, meg egy 23-as oldalán! Jó kis ház a tied is, de oldalsó venti sokat segítene a felső kártya hütésén! Én mindenestre, azt javasolnám ha már nincs az oldalán venti, akkor a masszív keresztbe szellőznél tenném le a voksot! Itt van monosz kolléga beregelve, neki 2db 3870x2 van a gépben, kérj tőle tanácsot, neki van tapasztalata több! [link]

[ Szerkesztve ]

... tudok .sys fájlt javítani csavarhúzóval! /by cockerel/

(#10064) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Szerintetek érdemes cserélni Noctua NF-P12-ről más ventire? Most én a Scyte S-FLEX-re gondoltam konkrétan. Az a helyzet, hogy én sokkal többet vártam egy ilyen drága ventitől. A légszállítása csak közelre jó, de ott elég erőteljes és a hangja se a legjobb, mert eléggé hallható a szélzaj. Az ami nagyon érdekes, ha 12V-ról leszabályozom akárhányra olyan érdekes magas sípoló hangja lesz, hogy az kibírhatatlan. És ez így van mind a 3 db-bal.

Szóval egy 1200-as S-FLEX mennyire lenne előny illetve hátrány? Most van egy 1600-as, de az max fordulaton brutális hanggal rendelkezik, persze brutális teljesítménnyel.

(#10065) Oibacsi válasza Vasinger! (#10064) üzenetére


Oibacsi
őstag

nekem az s szériás noctua volt, de a scythe s-flex az etalon eddig, pedig rengeteg venti megfordult már a kezeim között...

(#10066) Vasinger! válasza Oibacsi (#10065) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

És megkérdezhetném tőled, hogy hány RPM-s verzsönöd van? :U

(#10067) TomiLi válasza kokoato (#10063) üzenetére


TomiLi
addikt

Köszönöm szépen! :R
Az én házamnak is van oldalt 2 ventije (120mm), csak attól félek, hogy az nem elég a felső kártyának...... De megkérdezem, monosz kollégát is!

Köszönöm, még 1x - szép kis házad van! :C

Bogyóka

(#10068) Oibacsi válasza Vasinger! (#10066) üzenetére


Oibacsi
őstag

nekem már semmilyen...800-ast és 1200-as is volt

(#10069) Vasinger! válasza Oibacsi (#10068) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

És miért adtad el őket ha ilyen jók voltak? :F

[ Szerkesztve ]

(#10070) Oibacsi válasza Vasinger! (#10069) üzenetére


Oibacsi
őstag

változott a ház és nem fért el, vízhűtésem lett és találtam majdnem olyan jót negyedáron

(#10071) Vasinger! válasza Oibacsi (#10070) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

A találtam majdnem olyan jót a ventire értetted? Ha igen mi volt majdnem olyan jó?

(#10072) Oibacsi válasza Vasinger! (#10071) üzenetére


Oibacsi
őstag

engem a yate loon d12sl nagyon meggyőzött, Nyugdíjas is egyet ért velem (tudod neki van a nagy venti bazárja)
azt persze hozzá kell tenni hogy ez a venti fekve nem használható, mert siklócsapágyas

(#10073) Henk válasza Vasinger! (#10064) üzenetére


Henk
veterán

Az 1200-as s-flex-nek is lesz hangja full fordulaton,viszont szabályozva sokkal kellemesebb a hangja szerintem.Mélyebb,kevésbé zavaró.Csak kérdés mennyibe lenne a csere,hogy megér e annyit váltani.

(#10074) Vasinger! válasza Henk (#10073) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Hát maxon csak játék alatt használnám, IDLE-ben előlapról leszabályoznám olyan 800-1000 RPM-re, ha kell lejjebb is. Engem csak az izgat, hogy mennyire lehet szabályozni? Mert az NF-P12 0 V vagy 12 V. A 2 között elviselhetetlen az én fülemnek hosszú távon.

A csere igazából 1-1 csere lenne mert ua.-ba jönne ki az S-FLEX mint amennyiért a Noctuát adom.

Oibacsi: Lehet körülnézek Yate Loon téren is. ;)

[ Szerkesztve ]

(#10075) Symbio válasza Vasinger! (#10074) üzenetére


Symbio
senior tag

Én a 800-as S-Flexet is leszabályozva használom többségében (alaplapról), így megy 490 körül némán.

(#10076) Vasinger! válasza Symbio (#10075) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Az egy dolog, hogy némán megy, de semmit se fúj.

Közben megnéztem youtubeon a yate loon-t, de én az S-FLEX hangját jobbnak ítéltem meg. :S

(#10077) Symbio válasza Vasinger! (#10076) üzenetére


Symbio
senior tag

A háromból egy mindig fix 12V-on megy. Napi zaj mellet nincs hallható hangja, éjszaka hallható kb 1,5m távolságig.
( a leszabályzást arra írtam, hogy nincs tőle hallható búgó vagy egyéb hangja)

[ Szerkesztve ]

(#10078) Oibacsi válasza Vasinger! (#10076) üzenetére


Oibacsi
őstag

ne videón nézd meg, másrészt többet forog, jóhogy hangosabb
harmadrészt meg nem mondtam hogy van olyan jó, csak majdnem, persze azonos fordulatra értve

(#10079) luciferk válasza Henk (#10073) üzenetére


luciferk
senior tag

Neked 12-es SB II ventid volt valamikor? mert a fiók hátulján találtam 2drb ilyen kék átlátszó ventit vadi új dobozos, pár éve vettem aztán valahogy feledésbe merült ;) halknak halk de vajon mennyi ideig marad ilyen halk :F

(#10080) Vasinger! válasza luciferk (#10079) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Legjobb venti amivel valaha is találkoztam, de én azért adtam el, mert nekem sajna gyenge volt.

Nekem nagyon halk volt 5 év után is, csak ugy 950 RPM :\
S-FLEX-et odaalázza. ;)

Oibacsi: Lehetséges, hogy ez zavart be. Kár, hogy Nyugdíjasnál már nem kapni, mert vettem volna egyet. :K

Symbio: Jó az a 800-as, csak nekem kevés levegőt szállítana. Winyó elé kéne, ami egybe a házba is fújná a levegőt. Most az NF-P12 van ott, az előtt egy CM 1200-as volt. Ezekkel a ventikkel 25 fokon tartom a winyókat. Avval már necces lenne. :(

[ Szerkesztve ]

(#10081) Oibacsi válasza luciferk (#10079) üzenetére


Oibacsi
őstag

na azok ritka sz*rul sikerült darabok, nekem volt vagy 4 példány a kezeim között de mindnek csapágyzaja volt
Vasinger!: Azt honnan tudod hogy alázza mikor az s-flexről kérdeztél? Amúgy lásd a felső mondatom.

[ Szerkesztve ]

(#10082) Vasinger! válasza Oibacsi (#10081) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Lehet, hogy rossz darabokat fogtál ki, de lehet, hogy én túl jókat. De az is lehet, hogy nekem van bot fülem, nekem a hangjával nem volt semmi bajom, bár akkoriban még akkor az 1600-as PAPST-hoz kellett viszonyítani :D
Nekem is van egy S-FLEX-em amit ha leszabályozok, hangosabb mint az SBII.
De egyébként a puding próbája az evés. Nézze meg, hogy Neki milyen hangos ha már ott van. :K

[ Szerkesztve ]

(#10083) Symbio válasza Vasinger! (#10080) üzenetére


Symbio
senior tag

Én pont a vinyók előtti hűtőt vettem vissza 500-ra, mert így is 30-32 fokosak (ami szerintem bőven a hűvös kategória)

(#10084) luciferk válasza Vasinger! (#10082) üzenetére


luciferk
senior tag

Hát írtam fentebb, hogy halk, csak lehet, hogy mind a ketten bot fülűek vagyunk :D csak arra voltam kiváncsi, hogy mennyi ideig marad ilyen halk ;)

(#10085) Henk válasza luciferk (#10079) üzenetére


Henk
veterán

Nekem nem volt ilyen ventim,így nem tudok róla nyilatkozni.De ha már úgyis megvan és nem találod hangosnak akkor építsd be és használd amíg megy.Aztán ha elkészül akkor lecseréled őket,ez akár évekig is eltarthat.Főleg attól függ,hogy nálad mennyit megy a gép naponta.

(#10086) luciferk válasza Henk (#10085) üzenetére


luciferk
senior tag

Azért kérdeztem tőled mert te egy halkság mániás emberke vagy azt hátha volt ilyen 12-es SB II-es ventivel hangosodás szempontjából valami tapasztalatod mert ezek is kifejezetten halk ventik ;) A házamban 2drb 12-es AC venti van ami csak egy kicsivel hangosabb az SB II-nél, aztán ha az AC ventik felhangosodnak akkor be megy a helyükre az SB II.
Jahh...gondolom az "elkészül" alatt kikészül-t értesz? ;]

(#10087) Henk válasza luciferk (#10086) üzenetére


Henk
veterán

Igen nálam a hang volt a fő szempont és ebben az AC nem járt élen azért.Igaz az ára sem ezt tükrözi.SB-m nem volt,de amiket próbáltam azok közül az S-flex vált be leginkább.Illetve most az AC,de ezt a pwm miatt használom,ez a nagy előnye.(és így halk is)

(#10088) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Az 1200-as S-FLEX-nek van olyan motorhangja mint az 1600-as társának? 7V-ra szabályozva hűtene valamit? A zaj is csökkenne mondjuk hallhatatlanná? :F

(#10089) crosgals válasza Vasinger! (#10088) üzenetére


crosgals
tag

sokat halkulna

A privátokat hamarabb észreveszem!

(#10090) Vasinger! válasza crosgals (#10089) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Egy 1200-as CM-et cserélne le az S-FLEX. Szerintetek melyik lenne a halkabb? Szabályozva nincs semmi baj a CM-al, csak az a baj, hogy akkor nem is fúj semennyit.

(#10091) Oibacsi válasza Vasinger! (#10090) üzenetére


Oibacsi
őstag

1200-as golyós cm-et hallottam..nagyon nem egy kategória a kettő
amúgy szerintem ne tökölj sokat, vedd meg az s-flex-et, soha többé nem kell jobb...szerintem

(#10092) Vasinger! válasza Oibacsi (#10091) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Az lesz! :R

(#10093) Ayg0


Ayg0
senior tag

üdv

a képen a proci hűtő mellett/alatt (kinek, hogy tetszik) látható fekete ventinek tudja valaki a gyártóját/típusát?

fontos lenne, mert ugyanilyen deszkám van, mint amire felrakták. köszönöm!

u.i.: esetleg ha valaki tud hasonló termékről, az is nagy segítség lenne.

[ Szerkesztve ]

"A Celeron egy olyan gyár ami az Intelnek készít olcsó, megbízható processzorokat, ezért felesleges a Pentiumokért plussz pénzt fizetni."

(#10094) Baboon


Baboon
senior tag

Szervusztok!

800 rpm: 0.023 A - 9 dBA - 48 mł/h
1,150 rpm: 0.034 A - 16 dBA - 63 mł/h

Ezek hány CFM-et jelentenek? csak mert ezt a fajta mértékegységet nem tudom értelmezni :D

''Bocsánat, hogy ilyen közel megyek Ön előtt''

(#10095) Oibacsi válasza Baboon (#10094) üzenetére


Oibacsi
őstag

1,69-el kell osztani őket

(#10096) Baboon válasza Oibacsi (#10095) üzenetére


Baboon
senior tag

Hát akkor nem dobom magam hanyatt tőle sajnos.
Sebaj. Köszi!
Ennél sokkal jobb ventiket is gyárt a Scythe nem tom hova reklámozzák...

[ Szerkesztve ]

''Bocsánat, hogy ilyen közel megyek Ön előtt''

(#10097) Oibacsi válasza Baboon (#10096) üzenetére


Oibacsi
őstag

csak nem a scythe gentle typhoon adatai?
én olyat nem vennék:D

(#10098) Baboon válasza Oibacsi (#10097) üzenetére


Baboon
senior tag

De nyert! :D
Igazából scythe slip stream 800-ra fáj a fogam csak rohadtul nem kapni sehol...
Szerk:
Egyébként ezt hogy kell ejteni? Szájte?

[ Szerkesztve ]

''Bocsánat, hogy ilyen közel megyek Ön előtt''

(#10099) Oibacsi válasza Baboon (#10098) üzenetére


Oibacsi
őstag

na azt meg főleg ne vegyél, van egy hülye visítós frekvenciája

(#10100) Baboon válasza Oibacsi (#10099) üzenetére


Baboon
senior tag

10 dB-el hallom én azt benne a tápomba? :D
Vennék én S-flexet (van is a cpu hűtőn) de annak ami halk alacsony a légszállítása.
Szerk?
Egyébként akkor ajánlj vmit. Egy glacialtech silent blade II-t kellene cserélni 36CFM/18dB egy olyanra ami halkabb és minimum ennyit szállít.

[ Szerkesztve ]

''Bocsánat, hogy ilyen közel megyek Ön előtt''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.