Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9651) isx


isx
csendes tag

Erről mi a véleményetek?

[ Szerkesztve ]

(#9652) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Ha egy ledes ventit, szabályozok, akkor a led fény erejét is fogom szabályozni a teljesítményének függvényében? :F

(#9653) Nyugdíjas válasza Vasinger! (#9652) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Nem. Legtöbbször legalábbis...

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#9654) mg105 válasza isx (#9651) üzenetére


mg105
senior tag

ha igazak az értékek, nagyon jó. de én ellenőrizném másik progival is, mert már szinte túl jó. bár nem lehet túl halk a procihűtő, ha ilyen gyorsan forog.

[ Szerkesztve ]

(#9655) Zefír


Zefír
őstag

Sziasztok!
Lehet nem ez a leg ideálisabb topik ahol felteszem a kérdést, de csak nem haragudtok meg érte.
Van egy Sapphire hd4670-em és 2 hűtő között vacilálok.
Az 1. az a thermalright HR-3 GT de állítólag nem jó a 4670-esekre mások meg azt mondják hogy jó rá. Most mi az igazság? :(
A 2. hűtő a Coolink GFXChilla. Erről semmit nem tudtam meg, csak annyit, hogy aki árulja még ő se tudja, hogy jó-e a 4670-re :W
Ki melyiket ajánlja? :R :R

A lényeg az lenne, hogy kicsi legyen, de mégis hűtsön. Az ok egy ház ami lehet, hogy túl kicsire sikerült... :F

(#9656) isx válasza mg105 (#9654) üzenetére


isx
csendes tag

Köszi!
Mondhatni terheletlenül van. A BIOS ugyanezt mondja és tapintással is ellenőríztem - nem volt még langyos sem; sem a borda, sem a proci.
A problémám az, amit említesz is. A gép igen hangos. A bios-os leszabályzás feszültséget ír, ahhoz nem értettem, de ezen progiban lehet állítani. Ekkor jött a másik problémám. 15 percen belül fekete képernyő... (olyankor a kijelzett hőmérséklet 30-31-re ment fel)
Valakinek ötlete, hogy mit kéne és mire állítanom?
(Annyira szivesen csökkenteném a zajszennyezésem. Mocsokban nem jó élni ; - ) )

Pardon: melyik progit ajánlanád ellenőrzésre?
Egyébként ez a progi folyamatosan szirénázik, de nem ír ki semmit, így nem tudom mi baja lehet. Helpje sincs: MSI rulez.

[ Szerkesztve ]

(#9657) Henk válasza Zefír (#9655) üzenetére


Henk
veterán

Ahogy néztem ebbe a házba a HR-03 gt eleve nem fér be.Ventivel együtt 4 slot-ot elfoglal.A chilla elférne mert az csak 2 slot-os,de nem tudom kompatibilis e a kariddal mert a coolink oldalát nem nyitja meg.

(#9658) Symbio válasza Zefír (#9655) üzenetére


Symbio
senior tag

A chilla felrakható, meg más is, de azati_radeon_rv730_hd_46xx topikban tuti találsz választ rá.

[ Szerkesztve ]

(#9659) mg105 válasza isx (#9656) üzenetére


mg105
senior tag

1. csak a kép ment el? mert akkor lehet, hogy a videókártyával van probléma.
2. mekkora volt a feszültség, amit állítottál? biztos vagy benne, hogy véletlenül sem a proci feszültségét állítottad át?
3. ha az első két kérdés sem oldaná meg a problémát, esélyesnek tartom, hogy a szenzorokkal (is) van valami probléma

én amúgy az EasyTune6-ot használom ventiszabályzásra, ez járt az alaplapomhoz. egy nagy sz*r, de ez van :(

(#9660) isx válasza mg105 (#9659) üzenetére


isx
csendes tag

1: kép hiányában nem tudom mi más ment még el. :)
2: Cooling, Silent, Dafault, Game, Cinema választási lehetőségek vannak és jobbra növekszik mindennek a fordulatszáma. Coolingnál CPU: 1050, System1-2: 850-800 és piros. Ezek lehetnek a nagy 12 centisek a házban, de csak hang alapján mondom. Ezért aztán szinte biztosra veszem, hogy nem a proci feszét vettem el.
(Most, hogy nézem a Base Clock-ot és a Core Freq.-t is lentebb veszi, a feszültségek viszont maradnak. Továbbá a biosban emlékszek olyanra, hogy minek hány fokos állapotában kezdjen el riasztani, de azt nem értettem meg, ezért nem nyúltam hozzá.)
3: honnan tudom meg és mit kezdhetek vele?
Köszi a tippeket.

EasyTune nem támogatja az msi lapot. Nahát :) :)

[ Szerkesztve ]

(#9661) mg105 válasza isx (#9660) üzenetére


mg105
senior tag

töltsd le az everestet, és nézd meg a hőmérsékleteket és fordulatszámokat azzal! kicsit megbízhatóbb (számomra) mint az msi progija.

(#9662) Henk válasza isx (#9660) üzenetére


Henk
veterán

Nem lehet ebben a progiban valahol beállítani olyan értékeket,hogy a cpu hőmérséklet e fölé vagy a ventik sebessége ez alá megy akkor riaszt?Emiatt lehet a sipolás.De a bios-ban is van lehetőséged riasztás beállítására ha mondjuk a cpu hőmérséklete egy bizonyos hőfok fölé megy.Amúgy ez az elsötétedés csak simán fekete monitor vagy újraindul a gép ilyenkor?Mindenképpen próbáld meg az everest vagy hw monitor progival mérni mert azzal tudod monitorozni minden alkatrész hőmérsékletét és látod ha valamelyik kiugróan magas.

(#9663) isx válasza mg105 (#9661) üzenetére


isx
csendes tag

Időben eltérően ingadozik a két progi kijelzése, ezért időnként 1C eltérés van, de egyébként azonos mind a procira, mind a lapra vonatkozóan. A ventiknél akár 3 RMP eltérés is mutatkozik :)
Most 29 fok lentebb vett ventivel. Még nem fagyott.( Fingers crossed :) )

(#9664) isx válasza Henk (#9662) üzenetére


isx
csendes tag

Köszi a te segítséged is. Nem indul újra a gép.

Futtattam egy stabilitás tesztet everesttel: 8 perc után közepes hűtéssel (4 mag 100%-on) 49 fokos lett a processzor és igen hamar visszahűlt 30-ra. (A hdd maradt 33 és a lap is 27.)
Ekkora terhelésnek soha nem lesz kitéve, hiszen már az egér is alig mozdult. :)
A 49 fok az még jó, nem?

Egyébként kezd alakulni, nem halt meg közepesen (korábban igen) és már tudom a "megfelelő" forulatszámokat, tehát a biosban is jobban merek majd állítgatni.
Nagyon köszönöm az eddigi támogatást, innen már remélem menni fog. :D

(#9665) Henk válasza isx (#9664) üzenetére


Henk
veterán

Nem tudom az amd-k mennyire melegedhetnek,de az intelnél terhelve 49 fok az teljesen jó.
Ha tennél a cpu-ra egy másik hűtőt akkor meg hűvösebb is lenne meg halk is.Persze ez némi beruházásssal jár.

(#9666) isx válasza Henk (#9665) üzenetére


isx
csendes tag

Hogy az amd-k mennyire melegednek, majd megmondom amikor utánanéztem a tuningolásnak.
Most az AC Freezer 64 Pro 1400-at forog és 27 fokosnak mondja minden progi a cpu-t (terheletlenül). Aminek hangja van, az a házban lévő 12 cm-es. Az viszont nem lesz halkabb, mert nem tud kevesebbet forogni 800-840-től. Elvileg a Cool Master RC-690-esben halkak a 12 cm-es hűtők, de ezt nem tudom alátámasztani. Nem hangos túlzottan, de nem is halk.

(#9667) csiga8


csiga8
senior tag

Sziasztok!

Kérdésem lenne a következő.

Henk tanácsára vásároltam AC 12025 PWM ventiket, melyeket be is kötöttem a az alaplap ( GA-MA770-UD3 ) cpu pwm-re. ( Egy a procira, kettő a házból kifelé)

Namármost. A gigának van egy saját szoftvere, mellyel lehet a hőmérséklet függvényében szabályozni a fordulatszámot. Sehogy sem jön össze az, amit szeretnék.

A procim terhelés nélkül 29-31 fok. De a ventik sz@rnak pörögni, sztrákjkolnak, nem dolgoznak. Hiába állítom 0 fokig vissza, hogy márpedig onnantól kell forognod, csak időnként meg-meg rángatózik, de nem pörög. Ha feltekerem a venti fordszámot 40%-ról, 50%-ra, akkor 0 foktól is prög nagyon lassan, de terhelésre nagyon behangosodik. :O

Viszont csak 40%-on hagyva a fordszámot, akkor alapon áll, mihelyt terhelés éri, akkor bekapcsolnak, majd a terhelés után megállnak.
Csendesnek csendes, kétségtelen, de azt szeretném, hogy állandóan forogjon mindengyik, 600-700-as fordulaton, hogy járjon a házba a levegő, ne kapjon hülyét szegény tápom.

Speedfan 4.37-el is próbálkoztam, de reset lett a vége, életében először lefagyizott a gép.

Marad a jó öreg 5V? Vagy valami ötlet esetleg valakinek?

(#9668) mg105 válasza isx (#9666) üzenetére


mg105
senior tag

a videókártya típusát, hűtését és hőtérsékleteit is megsúgod? :)

(#9669) mg105 válasza csiga8 (#9667) üzenetére


mg105
senior tag

és az 5V-os megoldást ajánlom, vagy egy előlapi panelt, ha van rá módod :) mégis az az elegáns és igazán felhasználóbarát, egyszerű, mégis mindig működik :)

(#9670) kkrisi válasza csiga8 (#9667) üzenetére


kkrisi
senior tag

Nekem van egy előlapi panelem és én is Ac ventiket hajtok vele. 2db 12025 és 1db 9225 a vezérlőm nagyon jó és nagyon olcsó! Revoltec szabályzóról van szó én itt vettem én ezt ajánlom neked.

(#9671) csiga8 válasza kkrisi (#9670) üzenetére


csiga8
senior tag

Van előlapi panelem, de mindhárom kimenete foglalt egyenlőre.... Azt hiszem felszabadítok vagy kettőt :)

Az 5V meg nem jött be. 4 színű a vezetéke ( kék, sárga, piros, fekete), és a piros-fekete, sárga-fekete párossal meg sem mozdult :(

(#9672) G4ng3r válasza csiga8 (#9667) üzenetére


G4ng3r
tag

Nekem is pwm-es ac ventijeim vannak.
Én az easytune-ban úgy állítottam be hogy 45fok alatt 40%on menjenek, és 60fok fölött kapcsoljanak 100%ra(ezt szerencsére még soha nem érték el...).
Terhelés nélkül így 35fokosak nálam a magok (így 40%on mennek, 600rpm), terheléssel játékok alatt a magok 45fok körüliek pont (ott már szabályozza kicsit max 700rpm), tehát még halkan mennek,de prime alatt már olyan 50-52fokosak a magok (ott 850-900rpmen forognak), így nem azt mondom hogy síri csend van, de még mindig kellemes a hangjuk a gyári cm690hez adott ventikhez képest.

Szerk: ja igen úgy nem működik nekem sem, ha a biosban a smart fan controll nem enabled-re van állítva

[ Szerkesztve ]

(#9673) Oibacsi válasza csiga8 (#9671) üzenetére


Oibacsi
őstag

először tiltsd le biosban a szabályozást és akkor nyúlj a szoftverhez...mennie kell

(#9674) Henk válasza csiga8 (#9667) üzenetére


Henk
veterán

Nem tudom nálad miért nem működik.A bios-ban venti vezérlés enabled és a módja pwm legyen,utána jöhet az easy tune.Nálam így van beállítva.Képen látszik,hogy idle 500rpm-en mennek,ha terhelem pl.orthossal akkor felmennek 850rpm-ig.Az easy tune-nal szépen lehet variálni a fordulatot tetszés szerint.

(#9675) csiga8 válasza Henk (#9674) üzenetére


csiga8
senior tag

Hálás köszönet minden segítőnek, BIOS beállítási probléma volt. :R :R

Szarvas hiba, sajnálom...

Viszont. Szoktam frissíteni a lap BIOS-át rendszeresen. Úgy emlékszem, hogy elötte nekem is mérte a venti fordulatát az everest. Az egyikre 0-át írt értelemszerűen, a másikra pedig az aktuálist.

Engedélyeztem egypár dolgot a BIOS-ban, annyi változás történt, hogy feltehetőleg a virtualization opcióra egy új hardver került az ismeretlenek közé... :F
Kell az nekem? Mi az? A gyári lemezre az XP azt mondta, hogy nincs rajta driver....

(#9676) isx válasza mg105 (#9668) üzenetére


isx
csendes tag

"a videókártya típusát, hűtését és hőtérsékleteit is megsúgod?"
Meg, természetesen.
MSI 790GX-G65, alaplapi integrált, "ATI Radeon HD 3300 (RS780D)"
Hőfoka ennek megfelelően nem nagyon van.
Mivel játékra nem használom a gépet, ezért direkt nem vettem videókártyát.

(#9677) McBJani


McBJani
tag

Sziasztok!
Ezt csak úgy belinkelem, elég olcsó és 3 ventihez is elég! ;)
Coolink szilikon ventilátor rögzítő csomag

(#9678) csiga8


csiga8
senior tag

Összeállt a hűtésem, ( proci+rendszer ) köszönet Henk-nek és Nyugdíjas-nak, tényleg jó lett.
:R

(#9679) Zoli1222


Zoli1222
őstag

Sziasztok.
Melyik a jobb hűtő,Q6600 hűtésére? CM Hyper 212 vagy AC Freezer Extreme?

(#9680) Oibacsi válasza Zoli1222 (#9679) üzenetére


Oibacsi
őstag

a freezer halkabb és erősebb is, ráadásul pwm-es.

(#9681) Zoli1222 válasza Oibacsi (#9680) üzenetére


Zoli1222
őstag

És az befér egy Giga p35-dq6 rev1-es lapba?

(#9682) Oibacsi válasza Zoli1222 (#9681) üzenetére


Oibacsi
őstag

passz, ki kell próbálni

(#9683) Vasinger! válasza Zoli1222 (#9681) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Mi az, hogy befér? :DD

(#9684) Zoli1222 válasza Vasinger! (#9683) üzenetére


Zoli1222
őstag

Oké. Akkor elfér, rámegy? :P
De már teljesen mind1, mert tárgytalan a dolog. :(

[ Szerkesztve ]

(#9685) ROBOTER


ROBOTER
addikt

Sziasztok!

Intel DP45SG + Q9550. Normális, hogy a gyári hűtés rendesen bepattintva elgörbíti az alaplapot?

Az alaplap minden létező helyen azonos fém távtartókkal van csavarozva, felszerelt hűtő nélkül egyenes mint a nyíl. Felszerelt állapotban ha oldalról belenézek, akkor a proci helyén 2mm-es hasa van az alaplapnak. A hűtő a 4 saroknál felhúzza az alaplapot maga felé, miközben természetesen a procit lefelé nyomja, és szép hullám keletkezik az alaplapban. A pöckök benyomhatósága szempontjából nincs átmeneti állapot, vagy lötyög, vagy teljesen bepattan. Tehát nincs olyan, hogy túl erősen van benyomva.

(#9686) elfelejtette válasza ROBOTER (#9685) üzenetére


elfelejtette
veterán

Ez sok hűtőnél előfordul...
Emiatt csinálnak a spéci hűtőkhöz hátlapi merevítőt.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#9687) ROBOTER válasza elfelejtette (#9686) üzenetére


ROBOTER
addikt

No de gyári procihűtésnél Intel alaplappal?

Ok, sajnos arra rá kellett jönnöm, hogy az Intel alaplap nem garancia semmire.

(#9688) elfelejtette válasza ROBOTER (#9687) üzenetére


elfelejtette
veterán

A gyári hűtők felfogatói is elég passzosan vannak méretezve.
Az alaplap márkája pedig ilyenkor nem számít. Ugyanez lenne ASUS, GIGA, vagy MSI lappal is...

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#9689) ROBOTER válasza elfelejtette (#9688) üzenetére


ROBOTER
addikt

Az a baj, hogy instabil a rendszerem, már 3x szedtem le a hűtőt, és a paszta nyomán látszik, hogy féloldalasan van rajta.

Szemmel nem látni semmit, tökéletesen vízszintesnek látszik, de leszedve a paszta a réz körlapnak csak az egyik felét fedi. Szerintem annyira feszül, hogy elferdíti a hűtőt.

(#9690) elfelejtette válasza ROBOTER (#9689) üzenetére


elfelejtette
veterán

Tudom, hogy nem illik más pénzével szórakozni, de egy ilyen procinál már nem illik fukarkodni a hűtővel. Egy Q9550 megérdemel egy normális hűtőt hátlapi merevítővel felszerelve...

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#9691) ROBOTER válasza elfelejtette (#9690) üzenetére


ROBOTER
addikt

Van egy Ninja II-m, de az meg még jobban eltekeri az egészet. Ha megveszem hozzá a gyári stabilizátort, akkor majd felszerelem azt, csak errefelé nem lehet kapni.

De nem játszok rajta, közepes terheléseknél is fagyogat a cucc, oprendszertől függetlenül, nyitott ház mellett.

A proci hőmérsékletét nem tudom figyelni üzem közben, ugyanis ez a fantasztikus Extreme sorozatú alaplap nem támogatja a HW monitorozást. (hivatalos adat, az Intel oldaláról)

(#9692) elfelejtette válasza ROBOTER (#9691) üzenetére


elfelejtette
veterán

Haver prociján is Ninja2 van. Gyári pöckökkel is simán jól hűtötte a prociját, és a Scythe Universal Retention Kit-tel is ugyanolyan hőfokokat kaptunk. A Ninja2 a gyári pöckökkel minimálisan hajlította a lapot, ez ugye a hátlapi felfogatóval megszűnt.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#9693) ROBOTER válasza elfelejtette (#9692) üzenetére


ROBOTER
addikt

Most nem szedem szét, de ha betennék egy képet, hogy mekkora kanyar van benne, meghülne benned a vér. :) Mivel legyártottam/gyártattam életemben pár nyákot, kicsit csodálkozom, hogy egyáltalán vezeti az áramot az alaplap.

Mindegy, ha kiderül, hogy az egész az alaplap hülyesége, felvágom baltával, és elpostázom az Intel-nek.

(#9694) elfelejtette válasza ROBOTER (#9693) üzenetére


elfelejtette
veterán

Hiszek neked.
Akkor csak a hátlapi merevítővel felszerelt hűtőt ajánlom. Szerezz a Computermode-ból a Ninja2 mellé egy Scythe Cooler Stabilizer 775-öt, azzal megoldódik a gondod.
Üdv.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#9695) ROBOTER válasza elfelejtette (#9694) üzenetére


ROBOTER
addikt

Köszi, remélem az megoldja a problémát.
De tényleg brutális csalódás minden egyéb szempontból is az alaplap.

(#9696) Henk válasza ROBOTER (#9695) üzenetére


Henk
veterán

CM hyper tx2 nálam is nagyon görbítette a lapot,de mondjuk nálam hiba nem jelentkezett a működésében.Csak iszonyatos ív volt benne a cpu körül.

(#9697) ROBOTER


ROBOTER
addikt

Na remélem nem kiabálom el, de úgy néz ki, megvan a probléma.

Az alaplap meghajlása eldeformálja a hozzá közelebb lévő memóriafoglalatot is. Elfektettem a gépet, fellazítottam a leszorító kapcsokat, és a memóriamodult újra beraktam: egyelőre teljesen stabil a rendszer. Közel 100%-os prociterheléssel járattam percekig,

A dolgora úgy jöttem rá, hogy ha csak a távolabbi foglalatban volt memória, akkor működik a dolog, a hűtéstől függetlenül. Hajlás nélkül viszont mindkét modult behelyezve is tökéletes.

Minden egyéb variációban a rendszer teljesen instabil, csak jelentősen lecsökkentett frekivel működik úgy ahogy. (tehát nem elég csak elfektetni, nem elég csak fellazítani a kapcsokat, nem elég hajlott állapotban ki-be rakni a memóriát stb. - csak és kizárólag akkor megy, ha hajlottan nincs memória a közelebbi foglalatban vagy egyenes állapotban helyre van igazítva)

Jöhet a stabilizer.

[ Szerkesztve ]

(#9698) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Vettem egy CM590-et, és eddig a felállás: A táp lent van a maga 12cm-es ventijével, van a TX2 a saját 9CM-es ventijével, a VGA-n van egy 12-es noctua és hátul is szív ki egy 12-es noctua.

Kérdés, van még 2 venti, azt hova rakjam? Érdemes a winyótartódobozt felrakni az ODD alá, és így közvetlen fújna minden alkatrészre friss levegőt? Az utsó ventit hova? Felül és oldalt van még 2 hely. :K

(#9699) Henk válasza Vasinger! (#9698) üzenetére


Henk
veterán

Ha mindenképpen bele akarod rakni azt a 2 ventit akkor szerintem előre és felülre tegyél.Bár lehet elég lenne előre is attól függ milyen hőmérsékleteket produkál a gép.

(#9700) Vasinger! válasza Henk (#9699) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Úgy lesz! :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.