Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9501) Oibacsi válasza czanga (#9500) üzenetére


Oibacsi
őstag

én a fix fordulatra esküszök, tehát nekem pl a prociventim fix 5v-on megy, a hátsó két kicsi pedig 7-7, de én inkább htpc vonalon mozgok...
Talán a legjobb az lenne, hogy 1-1 ac pwm-es alulra le és hátra fel (egy helyre is össze lehet őket dugni), és ezeket szoftveresen szabályozni a procihő vagy rendszerhő alapján (speedfan nevű progi megoldja), a videokártyára pedig valami fix fordulatút tennék, az 1000rpm szerintem pont jó lenne

(#9502) swoody


swoody
senior tag

Sziasztok.

A ventillátoroknak a fordulatszámát hogyan lehetne növelni?
Gigabyte EP45 alaplapom van.

(#9503) Symbio válasza swoody (#9502) üzenetére


Symbio
senior tag

Azon felül, hogy fix 12V-ra kötöd, szerintem sehogy. Illetve kicseréled nagyobb fordulatszámúra.

(#9504) Henk válasza czanga (#9500) üzenetére


Henk
veterán

Az kb annyi,nem halkabb a valóságban.Ha halk gépet akarsz akkor lehet kicsit többet kéne rászánnod.Amúgy amit Oibacsi javasolt az úgy teljesen jó.Előre-hátra 1-1db 12-es AC pwm és szerintem a hagyományos keretes verziót vedd mert ugyanolyan hangos mint a másik,de keskenyebb így jobban elfér és mindkét oldalról beépíthető.Ezeket össze tudod fűzni,sőt még a freezer7 ventijét is rákötheted és akkor a cpu fan szabályozza mind a 3-at a proci hőmérséklet függvényében.Ez kényelmes mert nem kell külön szabályzóval foglalkoznod és idle halk is mert ha nem melegszik a proci akkor alacsony fordulaton mennek a ventik.A vga-ra az S1 azért az egyik legjobb választás mert olcsó és megfelelően hűt.Van mág jó vga hűtő,de 2x annyiba kerül így nem tudom megéri e beruházni rá.De ha gondolod nézd meg az Auras Fridge,Scythe Musashi,Gfx Chilla.
Viszon ezekre a hűtőkre én is fix fordulatú ventit javaslok.Legalábbis nem pwm-es megoldást amit a proci hőfok függvényében állít.Ha a halk megoldások érdekelnek akkor Scythe S-flex vagy Noctua nf-s12-800,ezek meglehetősen halk ventik és mehetnek full fordulaton.Ha nem idegenkedsz attól,hogy te szabályozgasd akkor vehetsz magasabb fordulatút is akár ugyanezen modellek 1200rpm-es változatát,de akkor célszerű valamilyen megoldással a fordulatukat csökkenteni idle.Ennek annyi előnye lenne,hogy maradna még tartalék a ventikben mondjuk nyárra mikor eleve jóval melegebb a szoba levegője vagy tuninghoz.(ha lesz)
Amúgy szerintem ezek után a táp lesz a leghangosabb a gépedben,de láttam írtad,hogy cserélve lesz.
swoody: ha esetleg leírnád,hogy milyen ventiről van szó és milyen fordulaton megy,hogyan van üzemeltetve.

(#9505) Peti78 válasza czanga (#9500) üzenetére


Peti78
őstag

így

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#9506) swoody válasza Henk (#9504) üzenetére


swoody
senior tag

Huh ezt,hogy magyarázzam el. :)

Inkább kérdezek.

Meglehet valahogy nézni,hogy amik tápra vannak kötve ventik mennyin forognak?

(#9507) jayjay


jayjay
tag

Egy HTPC-be építenék 12-es, és 8-as ventiket.Lehet a procihűtő passzív lesz, így csak az XFX 4830-as, és a Corsair 400-as fog hallatszani.Esetleg tud valaki összehasonlító teszteket?
Ezeket találtam így gyorsan.
Scythe SlipStream 120x25 800U/m
Scythe SlipStream 120x25 500U/m
BN Noiseblocker Black Silent XL1R 120mm
Coolink Basic SWiF-1201 120mm 17dB/A
Arctic Cooling FAN AF 12025PWM 120x25mm
Xilence Fan 120mm RedWings
Nanoxia FX12

BN Noiseblocker Black Silent X1R 80mm
Arctic Cooling FAN AF 8025PWM 80x25mm
Coolink Basic SWiF-801 80mm 11dB/A
Enermax WARP UC-8AEBS 80mm
Nanoxia FX08
A Nanoxiákhoz elég sok tartozékot is adnak, vagyis az oldalon kiemelik.Nem tudom más márkáknál mi a helyzet, csak a Coolink-nél.

HTPC: XFX HD4830 512MB, 400W Corsair, 2x2048MB Kit OCZ, E5200,Scythe Slip Stream, GIGABYTE GA-G31M-ES2L, Scythe Shuriken, APLUS CS-GL3

(#9508) Henk válasza jayjay (#9507) üzenetére


Henk
veterán

Hát olyan tesztet nem tudok neked amibe ez mind benne van,de párat ismerek.Ha halk gépet akarsz akkor a Xilence ventit nem ajánlom mert nagyon hangos.A Scythe SS 500 az nagyon halk,de a légszállítása is 0.Az AC pwm-es ventijei jók lehetnek mert idle nagyon alacsony fordulaton megy így halk,terhelve meg gyorsul bár akkor a hangja is megjön.Viszont ezt a lap szabályozza így kényelmesebb.Ha nem akarod szabályozni mégis halk és elfogadható légszállítású venti kell akkor szerintem Scythe S-flex vagy Noctua NF-S12-800.Ja az AC-hoz semmi kiegészítő nem jár csak 4 csavar.Scythe ua csak van egy átalakító kábel is.Noctua már jóval gazdagabb úgy mint gumi rögzítő tüske,ellenállásos szabályzók.
swoody: ha csak a tápra van dugva és a lapra nincs egy 3 tűs csatival amin a fordulat ellenőrzése menne akkor szerintem nem tudod megnézni mennyi a fordulata.Olyan csati nincs a ventin amelyikkel a lapra tudnád őket csatlakoztatni vagy átalakító hozzá?

(#9509) swoody válasza Henk (#9508) üzenetére


swoody
senior tag

sys1(12v)1100rpm
sys2(5v)774rpm Igazából csak ez zavar mert elég gyenguskán jönn a cumó.De lehet rákötöm inkább tápra és akkor nem érdekel. :)
pwr(12v)1220rpm
táp:gondlom 12v mert elég erősen megy. :)

Hőmérséklet mennyire mondható jónak?

[ Szerkesztve ]

(#9510) swoody válasza swoody (#9509) üzenetére


swoody
senior tag

(#9511) Henk válasza swoody (#9509) üzenetére


Henk
veterán

Nem tudom milyen ventik,de úgy nézem ezek 1200rpm-et mennek,ez a plafon.A sys2 azért megy lassabban mert gondolom az 4 tűs csati és a biosban bevan állítva a venti szabályzás.Vagy átdugod másik csatira ha van még és akkor az is fullon fog menni.Vagy kikapcsolod a szabályzást a bios-ban és akkor szintén fullon fog menni,de akkor a cpu hűtő-t sem fogja szabályozni.Bár nem tudom milyen cpu hűtőd van,meg milyen lap.Így a hőfokoról sem tudok véleményt alkotni.A core kicsit magas a vga meg nagyon.(legalábbis nekem)
Ezek idle hőfokok,esetleg cpu,vga húzva van?

(#9512) kkrisi


kkrisi
senior tag

Hello!

Szeretném a segítségeteket kérni hogy a gépembe lévő nvidia 8800gt videokarimnak használat közbe kicsit felmegy a hűtő hangja no meg persze a hőfok is eléggé fent van. Néztem hozzá az S1+rá 2db 80 venti de nem vagyok benne biztos h eléggé le fogja tudni hűteni.Szerintetek elég lesz neki?

A másik téma h a gépembe már csak a vinyó a hangos.Néztem hozzá hangszigetelt dobozokat de nagyn drágák pl a scyte tehát az lenne a célom h vmilyen anyaggal körbe szeretném rakni hogy olcsóbban jöjjek ki.Erről mi a vélemény?

(#9513) swoody válasza Henk (#9511) üzenetére


swoody
senior tag

Igen 4 tűs.Nincs több hely és szerintem akkor tápra fogom dugni.
A szabályzást én nem találtam bios-ba csak olyat hogy CPU fan "nem jut eszembe valami" :) .
Sima gyári dobozos hűtő.Gigabyte EP45 DS3R.
Minden alapon van.Igen Idle.

(#9514) Peti78 válasza kkrisi (#9512) üzenetére


Peti78
őstag

Lehűti, de én 12est tennék rá

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#9515) kkrisi válasza Peti78 (#9514) üzenetére


kkrisi
senior tag

1db 120 vagy 2re gondolsz?

(#9516) Peti78 válasza Peti78 (#9514) üzenetére


Peti78
őstag

Lehetőleg 2-t. Ha nem megy rá a bordára mindkettő, akkor egy rá, a másik pedig úgy, hogy az egész kártyáról fújja le a hőt hátrafelé, ki a házból. 6-800 rpmen a 12esek hangtalanok, és jól teszik a dolgukat. De egy is elég

[ Szerkesztve ]

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#9517) Henk válasza swoody (#9513) üzenetére


Henk
veterán

Ha van olyan átalakítód a ventihez amivel a tápra tudod kötni akkor jó lesz úgy,12V-ról.Asszem az Ep45-ben már nem aktív ez a funkció,hogy átállítsd a venti vezérlését.(legalábbis a múltkor valaki ezt mondta)
A proci hőmérséklete gondolom azért melegebb egy kicsit mert a gyári hűtő elég gyengécske.
kkrisi: szerintem elég 1db 12-es venti az S1-re.A vinyót nem tudom mivel akarod bevonni,de ezek a zajcsillapító megoldások úgy vannak kialakítva,hogy a hőt is elvezessék a vinyótól nem csak a zajt és rezgést csillapítják.

(#9518) swoody válasza Henk (#9517) üzenetére


swoody
senior tag

A proci 1000 körül forog ha kikapcsolom BIOS-ba cumot akkor fölküldi 3000-re.
Nem lesz annak baja ugye?

(#9519) Henk válasza swoody (#9518) üzenetére


Henk
veterán

Hát ha a hangjától nem őrülsz meg akkor nem.Illetve valamennyivel gondolom csökken az élettartama a ventinek.Bár akkor lehet jobban jársz ha van lehetőséged a tápra kötni.Illetve még egy dolog.Veszel egy 3-pin Molex Y Kábelt (lap közepe) és azzal 2 ventit tudsz rákötni egy alaplapi venti csatira.

(#9520) tukko1


tukko1
aktív tag

Régebben keresgéltem 11cm magas proci hűtőt, de nem nagyon találtam! Kérdeztem hogy mi lenne ha egy AC Freezer7-et "megfaragnák", de azt mondtátok hogy nem bírnák a hőcsövet! Én mégis megpróbáltam: kép1, kép2, kép3, kép4, kép5, kép6

Idle-be 34 fokon tartja a magokat (E5200), terhelve 40 fok körül van! A ventit az alaplap szabályozz,a idle-be 560rpm!

Kérdésem is lenne!
Érdemes ventit cserélni egy FSP 350 PNF-ben? S-Flex-en kívűl mi jöhet szóba? Noctua-ra gondoltam de abba max 1300rpm-es van. Egy pár hónapig volt 1200-as noctua egy chiftek 400-as tápomba, de "beijesztgettek" hogy nem tesz jót neki! :)

(#9521) kkrisi válasza Henk (#9519) üzenetére


kkrisi
senior tag

csak mert a vinyó dobozokat nézegettem de nagyon drágák.Nem tudnál nekem mondani egy olcsót? legfőbb célpont zajcsökkentés!!

vagy csak simán olyan zajcsökkentőanyagot nem lehet kapni?

[ Szerkesztve ]

(#9522) Peti78 válasza kkrisi (#9521) üzenetére


Peti78
őstag

Ha egy vinyó hangos, akkor az is marad. Más a rezgés, ezt gumis felfüggesztéssel meg lehet oldani.

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#9523) Henk válasza kkrisi (#9521) üzenetére


Henk
veterán

Pont a zajcsökkentést a legnehezebb megoldani.Mert a hűtést meg rezgés csillapítást egyszerűbb.Az nem csak egy sima doboz.Belül van egy kis alu "doboz" ebbe úgy van benne a vinyó,hogy egy rezgéselnyelő gumi lap van alatta felette.Ezen kívül van egy vastagabb szivacsszerű anyag és úgy van benne a külső lemez házban.Nem tudom milyen anyaggal tudnád beburkolni ami elnyeli így a hangot és még nem is melegszik benne agyon a vinyó.
Amúgy ez sem szűnteti meg teljesen a hangot csak csökkenti valamennyire,ha nagyon hangos a vinyód alapból azon kevesebbet javít.
tukko1: nézd meg mekkora a légszállítása a ventinek ami most van a tápban,aztán az alapján kéne bele másikat választani.

[ Szerkesztve ]

(#9524) Symbio válasza kkrisi (#9521) üzenetére


Symbio
senior tag

Ha simán körberakod hangszigetelővel, akkor eléggé melegedni fog :(

(#9525) Oibacsi válasza tukko1 (#9520) üzenetére


Oibacsi
őstag

én cseréltem benne anno, felesleges volt, noctua-ra cseréltem a yate loon d12bm-et, de nem éreztem halkabbnak, úgyis szabályozza

(#9526) kkrisi


kkrisi
senior tag

értem én csak 10 000ft kiadni egy olyan dobozért...... olcsóbbért meg nem találtam ami esetleg jó lenne vagy legalább is nem nagyon értek hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#9527) Oibacsi válasza kkrisi (#9526) üzenetére


Oibacsi
őstag

legolcsóbb ha kiveszed a helyéről, és szivacsra fekteted a házhűtő venti elé...csak ilyenkor nem szabad rugdosni a házat

(#9528) Symbio válasza kkrisi (#9526) üzenetére


Symbio
senior tag

Hát annyit én sem adnék, nem sokkal többért már lehet hak HDD-t venni, amihez semmi varázslat sem kell.

(#9529) Henk válasza Oibacsi (#9527) üzenetére


Henk
veterán

Ez jó a rezgés ellen,de neki a hang a gondja azon pedig ez a megoldás nem segít.Én nem bántam meg,hogy megvettem a QD-ot,mondjuk a WD vinyóm alapból sem hangos.
Volt egy Hitachi ultra star vinyóm annak mindegy lett volna a QD,amikor töltött olyan kerregést rendezett,hogy 1 hónapig bírtam vele aztán ment a háztól. :DDD

(#9530) Oibacsi válasza Henk (#9529) üzenetére


Oibacsi
őstag

nekem a motorzajom is kisebb volt szivacson, ezért mertem javasolni...

(#9531) Biliskmer


Biliskmer
aktív tag

Szevasztok!

Nemrégiben vettem egy E5200-as procit, és a gyári intel hűtő nem teljesít valami jól...
Kellene nekem valami jó, de alacsony profilú hűtő, ami bírná a procimat húzva is....

Már ajánlottak egyet, mégpedig a: Scythe Shuriken-t

-Szerintetek jó választás?
-Minnyivel lesz hűvösebb a procim, ha beruházok egy ilyenbe (most max terhelés mellett 20%-os túlhajtással (3Ghz) , 58 fokos...) ?

Nem tehetek róla, a gányolás az életem XD http://prohardver.hu/tema/hazi_barkacs_ganyolas_takolas_megdobbento_gepek/hsz_21183-21183.html

(#9532) tukko1 válasza kkrisi (#9526) üzenetére


tukko1
aktív tag

Nekem régebben volt egy WD 320AAKS, most meg van egy SAMSUNG HD501LJ és egy 1TB-s F1, mind fel van/volt "lógatva" vagy szivacson van! Nem a vinyók hangosak, hanem a ház, mert "szétrázza" a vinyó! Fogd meg a házad és érzeni fogod, hogy remeg! Na ez adja a hangot! Ha fellógattad vagy szivacsra tetted utána már nem sok hangja lesz (azt meg el kell viselned). Ha még ezután is hangos dobd el aztán 10000-ért vegyél egy másikat! :DDD
kép
Másik megoldás, hogy veszel egy noti vinyót rendszernek vagy egy 5200rpm-est simát, a windows-t meg beállítod, hogy a többi vinyót kapcsolja ki ha nincs használatban!
Amúgy az ipon-on láttam samsung 5200rpm-es sima sata vinyókat, gondolom ezek halk működésűek az alacsony fordulat miatt, de biztos lassabbak is!

Nekem mindig a tápon bukik ez a hang dolog, mert abban nem lehet hűtést cserélni (vagy nagyon meg kell barkácsolni), 15 rúgos tápra meg sosincs pénzem, a passzív tápra meg még annyira sincs!

Oibacsi:
Nekem a 1200rpm-es noctuával eléggé kussolt a chiftek táp, terhelve persze nem, de én nem nagyon játszok! Ha leszigeteltem volna a házat akkor tuti kuss lett volna!

(#9533) Zsubi válasza Biliskmer (#9531) üzenetére


Zsubi
őstag

Ez a hőfok bőven belefér ez miatt nem kell idegeskedned ;)
Nekem 10x340 megy (alapfeszen) a procim gyári cooler-ral és Prime alatt sem megy fentebb 66/68 foknál, amúgy ha az Intel oldalán megnézed akkor látni fogod hogy a max. hőfoka ennek a procinak amit elvisel az 74fok, a tied meg bőven alatta van :K
Nekem játékok alatt csak 58/61 fokos szokott lenni, bőven határérték alatt :R

(#9534) berlin


berlin
csendes tag

Sziasztok!

Vettem egy TITAN TTC-003 slot-os rendszerhűtőt.
Na most ennek 4 pines csatlakozója van, fix fordulaton pörög a táphoz dugva.
Nagyon hangos.

A házamban (Aeroccol T40) van gyárilag egy 12 cm-es venti hátul, annak van 4 pines csatija, de van egy 3-as molex csatija is.

A házhoz tartozó előlapi ventivezérlőhöz a molexen keresztül van kötve ez a 12 centis, így tudom is szépn szabályozni. (Ugyebár, ha a 4 pinest rádugom a tápra, akkor maxon forog a lapát.)

KÉRDÉSEM:

a fenti slot hűtő 4 pines csatlakozóját át tudom alakítani/barkácsolni molexosra?
szabályozható lesz ilyen "csati-csere" által majd ez a hűtőventi?

Köszi!

(#9535) Biliskmer válasza Zsubi (#9533) üzenetére


Biliskmer
aktív tag

Én úgy tudtam eddig, hogy 78 fokot bírnak...rosszabb a helyzet mint gondoltam... :D

Tudod azért szeretnék másik hűtőt, mert kicsit komolyabban szeretném meghúzni a procit...

Nem tehetek róla, a gányolás az életem XD http://prohardver.hu/tema/hazi_barkacs_ganyolas_takolas_megdobbento_gepek/hsz_21183-21183.html

(#9536) kkrisi válasza tukko1 (#9532) üzenetére


kkrisi
senior tag

Nekem is ugyan az a samsung vinyóm van mint neked csak de azért berakok egy képet a configomról:D [link] és melyiket ajánlod inkább? lógassam fel? (mire??) vagy rakjam szivacsra? (lényegtelen h milyen szivacsra??)

(#9537) kkrisi válasza Henk (#9529) üzenetére


kkrisi
senior tag

bocsi de egy kicsit félrebeszéltem mert az a gondom h a rezgés alapján lévő zajt szeretném megszűntetni maga a vinyó nem hangos. az előző hszben van kép a configomról ott meg tudod nézni h milyen vinyóm van.

ja és erről mi a vélemény? ez jó lenne az én problémámra? Scythe Himuro

[ Szerkesztve ]

(#9538) Biliskmer válasza Zsubi (#9533) üzenetére


Biliskmer
aktív tag

Meghajtottam egy kicsit a gépet:

Everest azt mondja a magok 63-fokosak voltak!

Nem tehetek róla, a gányolás az életem XD http://prohardver.hu/tema/hazi_barkacs_ganyolas_takolas_megdobbento_gepek/hsz_21183-21183.html

(#9539) tukko1 válasza kkrisi (#9536) üzenetére


tukko1
aktív tag

Sztem mindegy melyik megoldást használod! Nekem az asztaliba fel van lógatva a htpc-be meg szivacson van! Sztem a szivacs jobban elnyeli a rezgést, de talán jobban melegszik (bár ez nem biztos)! Sztem mindegy milyen szivacs, elég egy vékonyabb is! Fellogatva meg azért jobb, mert ha mozgatod a házat fixen van és "nem csuszkál a ház aljában"!:D

(#9540) kkrisi válasza tukko1 (#9539) üzenetére


kkrisi
senior tag

és szerinted a Scythe Himuro megoldaná az én problémámat?

amúgy a képeden láttam de mivel lógattad fel és hogyan rögzítetted?

[ Szerkesztve ]

(#9541) Henk válasza berlin (#9534) üzenetére


Henk
veterán

Lehet kapni ilyet és akkor semmit nem kell barkácsolnod.Ezzel majd már tudod potival szabályozni a fordulatát a ventinek.
Biliskmer: azért nem árt hűtőt cserélned mert nem jó ha folyton határon van járatva a proci.(hőfokban)
Arról nem is beszélve,hogy nyáron mikor 10 fokkal melegebb van a szobában akkor az a hőfokokon is szépen meglátszik.
kkrisi: a Himuro inkább hűtésre mint hangra van kiélezve,én azt nem venném.Sokkal olcsóbban jössz ki ha valamelyik barkács megoldást választod.Ha egyáltalán nem mozgatod a gépet akkor lehet a szivacsos megoldás.Amúgy inkább a gumira felfüggesztés,de akkor sem lehet nagyon dobálni a gépet mert a vinyó össze-vissza kalimpál benne.Úgy szokták megoldani,hogy valami lágy gumiból (mondjuk bicikli belsőgumi) vágnak 4 csíkot és annak az egyik felét a vinyó oldalára,a másik végét a házhoz csavarozzák.Így nincs fix kapcsolat a vinyó és a ház között és a rezgések nem terjednek át a házra.A barkács topikban találsz még 1-2 hajmeresztő megoldást. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#9542) Biliskmer válasza Henk (#9541) üzenetére


Biliskmer
aktív tag

Azt, hogy cserélem a hűtőt, már eldöntöttem...
Csak azt nem , hogy mire...
Feltétlenül low-profilos hűtő kell, ezért gondoltam a Scythe Shuriken-re, de nem tudom, hogy mennyire tudná ez lehűteni a procimat...

Bírná nyáron tuning mellett?

Nem tehetek róla, a gányolás az életem XD http://prohardver.hu/tema/hazi_barkacs_ganyolas_takolas_megdobbento_gepek/hsz_21183-21183.html

(#9543) berlin válasza Henk (#9541) üzenetére


berlin
csendes tag

:R

köszönöm!

hogy erre miért nem gondoltam? :))

(#9544) kkrisi válasza Henk (#9541) üzenetére


kkrisi
senior tag

postásgumi nem lenne jó? mert abból van bőven:D
mondjuk sokat alárakok akkor az is csökkenti annyira a rezgéseket mindt a bicikli gumi?

[ Szerkesztve ]

(#9545) tukko1 válasza kkrisi (#9540) üzenetére


tukko1
aktív tag

Sztem ezek a vinyóhűtők parasztvakítások! A vinyókat nem kell hűteni, ha kéne gyárilag lenne hozzá hűtő. Meg ezek a hangelnyelő dobozok is a rezgést nyerik el (csak 10.000forintért :DDD) Igaz nekem soha nem volt ilyenem (mert a táptól nem hallom a vinyót). Neked milyen tápod van? Ha nincs legalább egy Corsair VX450-ed, akkor felejtsd el az ilyen dobozokat és inkább ruházz be egy halk tápra! Ha megvan a táp, próbáld ki a szivacsos vagy a fellógatós dolgot! Ha ezután is hangosnak találod a vinyót, akkor próbáld ki a hangelnyelő dobozt! Ha ez se elég szigeteld le a házat!
Én biciklibelsőből csináltam a felfüggesztést!
Még annyi hogy ha a vinyó olvas azt hallom, de engem ez nem zavar, engem a folyamatos zajok "idegesitenek"!
De kérdezz meg egy olyan embert aki használt már ilyen hangelnyelő dobozt! Én már olvastam jót meg rosszat is. Az biztos hogy legutoljára a vinyó halkítására költenék el 10ezreket! Először minőségi ventik, procihűtő, vga hűtő, táp utánna a vinyó, esetleg ház hangszigetelés! De ha néma gépet akarsz az nem lesz egyszerű se olcsó, én pl. nem ismerek olyat aki meg tudta csinálni és még kráft is van a masinájában! :D

[ Szerkesztve ]

(#9546) kkrisi válasza tukko1 (#9545) üzenetére


kkrisi
senior tag

pc power 550w tápom van de tudom a márkája nem a legjobb de pozitív csalódásoma nagyon halk a táp. Most jelenleg a házban leghangosabb cucc a ventik de le lesznek cserélve ac-re meg a gpu ventije kezd morogni játék közben tehát az is csere lesz.és ha már ez mind meglesz akkor kipróbálom szerintem a postásgumi fellógatást.és alá mindenképp kell szivacs vagy nem kell?

(#9547) tukko1 válasza kkrisi (#9546) üzenetére


tukko1
aktív tag

Hát akkor ott van még mire költeni! Ha tudsz csak 12cm ventit használj és idle-be kb 800-900-on pörögjenek! Nem tudom milyen vga-d van de sztem egy az egybe cserél hűtést rajta, ott is legyen egy 12-es venti!
Ha fellógatod a vinyot hogy raksz alá szivacsot :F

(#9548) Peti78 válasza tukko1 (#9545) üzenetére


Peti78
őstag

És ha még mindez nem elég, cserélje le a vinyót egy halkra :K

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#9549) Henk válasza Biliskmer (#9542) üzenetére


Henk
veterán

Ha mindenképpen ilyen alacsony hűtőt keresel akkor a Shuriken jó lesz mert ezek a fekvő hűtők alapvetően drágák.A Shuriken elfogadható áron van és elég jó teljesítményű hűtő.Azt,hogy hány fokot javít azt nem lehet megmondani mert elég sok minden befolyásolja,köztük a házszellőszés is.
tukko1: én Quiet Drive-ot használok és elég sokat számít hangban,hőfokban szinte semmit.És nálam bizony a vinyó volt már a leghangosabb és ezen sokat segített a QD.Ha valaki halk vinyót akar vegyen SSD-t csak bírja anyagilag.

(#9550) Biliskmer válasza Henk (#9549) üzenetére


Biliskmer
aktív tag

Házszellőzés? ...hah...

4db 12cm-es venti fogja tolni a levegőt alulról felfele...a kémény effektust kihasználva...
Az már csak elég lesz!

[ Szerkesztve ]

Nem tehetek róla, a gányolás az életem XD http://prohardver.hu/tema/hazi_barkacs_ganyolas_takolas_megdobbento_gepek/hsz_21183-21183.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.