Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10951) Attici válasza Henk (#10950) üzenetére


Attici
őstag

A másik irányba forgatva gondoltam én is, hogy a szélesebb rész nem a memók felé van. Úgyse fér el a venti a memóktól?
Igazán lehetnének magasabbak ezek a spéci hűtők!
Lehet, hogy mégis a triton lesz a legegyszerűbb megoldás?

"Minden, ami a “DE” előtt elhangzik, lényegtelen."

(#10952) Henk válasza Attici (#10951) üzenetére


Henk
veterán

Hát szerintem a venti sehogy nem fér el a memók felöli oldalon.A másik 3 oldal közül kell valamelyikre raknod.Csak nem tudom,hogy táp,vga,stb ott nincs e útba.

(#10953) Henk válasza Henk (#10946) üzenetére


Henk
veterán

Úgy néz ki lehetőségem nyílik több ventit is bevenni a tesztbe egyik üzlet jóvoltából.Ha valaki tud olyan ventit amit szívesen látna összehasonlításban a Coolink,Scythe,AC ventikkel az írja meg.Én még a Noctua új sorozatára gondoltam,Enermax esetleg Noiseblocker.
Amit szeretnék,hogy mind 120mm-es és fordulatban közel azonos ventik legyenek.(kb.800-1600rpm)

(#10954) czanga


czanga
őstag

Üdv mindenki!

Hátha nekem is tudok segíteni.
Felvázolnám mien konfigom van, és milyen hűtésre gondoltam.
Cooler Master CM 690-es ház
e5200 + AC Freezer 7 pro
Sapphire 4830 + AC accelero s1 rev2
Corsair CX 400 táp

Jelen pillanatban 1 venti sem teljesít szolgálatot a gépben.
Hőfokok:
vga: idle - 40-42 fok
load - 70-74 fok

proci: idle - 38-40 fok
load - sajna nem néztem, de ha jól rémlik ez is 70 környéke talán

Arra gondoltam a VGA-ra kellene valami hűtés AC Turbo module, vagy egy ventit valahogy rárőgzíteni, bár egy PWM-es 4 tűs csati még van a házban ami szabad.
A táp mellett lenne egy alul ami belefel fúj, elöl egy ami szintén, és a ház hátában egy ami kifelé nyomja a levegőt.
Mindenhova 12 ventis ventik mennének, kivéve a VGA, mivel arra foggalmam sincs mit , mekkorát, milyet, és hogyan tegyek.
Többihez van elképzelésem nagyjából, mivel halk gép a lényeg, de ésszerű összegek közt, ezért olyasmikre gondoltam, hogy AC ventik, vagy Coolink SWIF. Persze bármilyen más is szóba jöhet, minden ötletre vevő vagyok. A lényeg, hogy a "jelenlegi" halkságot kellene megtartani viszonylagosan. Nagyon halk most a gép hozzáteszem, a ventik hiánya miatt, és a halk alaktrészeknek köszönhetően.

Remélem tudtok segíteni. :R

üdv: czanga

(#10955) Pingvin1985 válasza czanga (#10954) üzenetére


Pingvin1985
tag

Szia!
Én is hasonló problémával küzdök: halk gépet szeretnék megfelelő hűtéssel.
Azt mondták a cm 690 topikjában, hogy 4 db coolink 800-as fordulatú venti elég a gépbe, de a pwm-es változat is megfontolandó, aból többet is rá tudsz rakni egy csatlakozóra, vagy potméterrel is szabáyozhatod. Többet egy pwm-es csatira kötve Henk használ. Annak viszont nem árt utána járni, hogy mennyi ventit lehet egy csatira kötni.
Nekem a vga-n ugyanaz a borda van mint a tiéden, és egy 12 cm-es venti van ráerősítve kábelkötegelővel, ami 700-at pörög.

[ Szerkesztve ]

(#10956) S.Y.S. válasza Henk (#10953) üzenetére


S.Y.S.
aktív tag

Na ez jó hír, így több forrásból jön az infó!
Az Englide-t még bevenném a csapatba, ha van olyan a kínálatban. De ha még más márka is van és van időd/lehetőséget akkor mindet teszteld le, ami van a boltban. :D

(#10957) Henk válasza S.Y.S. (#10956) üzenetére


Henk
veterán

Az Englide-t akartam én is de az nincs.Viszont van még pár,de olyan sokat nincs pofám leküldetni ezért próbálok a népszerűbbekre hagyatkozni.

(#10958) TopHP


TopHP
csendes tag

- Gigabyte P35 DS-3
- Intel Core 2 Duo E6600
- ZALMAN Fatal1ty FS-C77

Volna nekem egy ilyen párosom! Iszonyat hangos a cpu ventije szeretnék rajta halkítani mert így fos. Szóval jelenleg 2200 rpm -en megy hogy lehetne ezen állítanom? Próbáltam már a speedfan-t de nem állított rajta abszolúlt semmit. BIOS-ba legyen ki vagy be kapcsolva a fan smart?

köszönöm

(#10959) Henk válasza TopHP (#10958) üzenetére


Henk
veterán

Ha a lapod tudja szabályozni a 3 tűs ventit csak akkor tudod vezérelni a fordulatát.A bios-ban a venti vezérlést próbáld meg beállítani vagy auto vagy pwm-re.Aztán meglátod,hogy javul e a helyzet.Ha nem megy akkor csak valami szabályzó beépítésével fog menni,de asszem a Zalman ad a hűtőihez egy FM2-t.

(#10960) total90


total90
veterán

Hello!

Melyik hűtőnek jobb a hűtési teljesítménye, a Cooler Master Hypet TX2-nek, vagy a Geminii S-nek? Olvasgattam ezt a tesztet és meglepődtem a Geminii S teljesítményén. A tesztben QX6700 @ 3,33 GHz, 1,40 V proci szerepel. Akkor elvileg hasonló hőfokom lennének egy Q6600-al is hasonló értékekre állítva? Nem arra akarom rárakni végül is (ha ezt megveszem, mert van itthon egy TX2) ezt, mert a Q6600-ra már érkezik a Mugen2... ez a Geminii S egy E5200-ra menne. Egyenlőre csak érdekel, hogy milyen lenne egy Q6600-on :))

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#10961) Henk válasza total90 (#10960) üzenetére


Henk
veterán

A Geminii azért jobb mint a tx2,bár a q6600-al nem tudom mennyire bírkózna meg.Főleg ha húzva is lenne a proci.Az e5200-re viszont bőven elég lesz,mondjuk arra a tx2 is.Ha van egy tx2-d akkor nem indokolt megvenned a Geminii-t,hacsak nem hobbiból csinálod és a kíváncsiság hajt. :)

(#10962) total90 válasza Henk (#10961) üzenetére


total90
veterán

A TX2-m jelenleg a Q6600-as procimon van. 3GHz-ig ha húzva van, akkor terhelve sem megy 65 fok fölé ezzel a hűtővel. Tehát ha a Geminii S jobb mint a TX2, akkor itt is jobb hőfokakt érne el. Végül is csak játszok a gondolattal, hogy milyen lenne a Geminii S a Q6600-on, de arra ma délután már felkerül a Mugen 2 :)) A Geminii S valójában egy E5200-ra menne. Habár van itthon egy TX2, de lehet az E5200-as procival ellátott gép majd letöltő gép lesz és valami kis (talán fekvő)házba akarom rakni, ahova a TX2 lehet nem férne be. Egyenlőre biztosan az(TX2) lesz rajta(E5200).... de ha valaki megveszi a TX2-m, akkor veszek egy Geminii S-t :DD Azért kösz az infókat :R

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#10963) TopHP válasza Henk (#10959) üzenetére


TopHP
csendes tag

a BIOSban csak FAN smart ON/OFF van de semmi más... esetleg softver a fanspeed-el még nem sikerült...

(#10964) Henk válasza TopHP (#10963) üzenetére


Henk
veterán

Néztem a lapod bios-át és csak olyan van,hogy cpu fan smart control be vagy kikapcsolva.Ha ki akkor full-on fog menni a cpu hűtő ventije.Ha bekapcsolod akkor elméletileg szabályoznia kéne amit az easy tune-al tudsz finom hangolni.Próbáld ki,hogy bekapcsolod,bár szerintem a Zalman hűtődet nem fogja szabályozni és szerintem ezt szoftveresen nem is tudod.Ha így nem megy akkor marad a potis megoldás vagy veszel egy normális hűtőt. :D

[ Szerkesztve ]

(#10965) Bubanc


Bubanc
aktív tag

Ha minden jólmegy pénteken már egy Asus HD4890 tulaja leszek, amint hallom azért ezek a referencia hűtések nem a legjobbak se csendesség, se hűtés terén.
A neten rátaláltam a köv hűtésre:
Thermaltake ISGC-V320
tudja valaki, hol lehet ilyet beszerezni, google nem dobott ki semmi értelmeset.
Ha nem akkor mit ajánlatok helyette, fontos lenne, hogy lehetőleg cserélhető legyen a venti és 12cm-es legyen
Köszi :R

AMD for(n)ever s754, a világ már csak ilyen, nem lehet bárhova bármit bedugni...

(#10966) Henk válasza Bubanc (#10965) üzenetére


Henk
veterán

Hát ha nem találtál akkor elképzelhető,hogy itthon nem található.Vga terén az örök favorit az AC S1,bár nem tudom,hogy ez kompatibilis e a 4890-el,esetleg nézz utána.Az olcsó és jó teljesítményű valamint tetszés szerint szerelhető rá a különböző méretű venti.

(#10967) Speed® válasza Henk (#10966) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

4870/90 esetén a VRM problémás téma, nem olyan egyszerű S1el hűteni.
Megfelelő bordázat híjján hamar kellemetlen 100+C°ok köszönnek vissza..
Scythe Musashi jobb, de inkább TRad2 vagy HR03 GT VRM-Rx bordákkal.
Esetleg AC S1 és utóbbiak kombinálása, vagy homemade, ha olcsón kell..

[ Szerkesztve ]

(#10968) Lamellus válasza Henk (#10966) üzenetére


Lamellus
tag

Igen rámegy az S1 :K nekem most az van rajta, meg egy Thermalright VRM-R2. Utóbbi nagyon sokat számit, -20, -30 fok a VRM-re.

[ Szerkesztve ]

(#10969) Henk válasza Speed® (#10967) üzenetére


Henk
veterán

Ez így van,de a Musashi vagy a TR hűtőinek az ára köszönő viszonyban sincsenek az S1-el.Ennél a vrm hűtését valóban megkell oldani utólag,de nálam a TR sem büszkélkedhetett ezzel.
Viszont az a TR vrm hűtő nevetségeses néz ki a helyére szerelve,szerintem. :)

(#10970) krobi227


krobi227
csendes tag

Sziasztok!
segítségeteket szeretném kérni, elég amatőr vagyok venti témában, de keresek atomos htpc-hez 8cm-es ház ventit, a célom hogy minél halkabb legyen, egy 6x6 os ventilátort váltana ki ami fene hangos...szóval a levegőszállításnak nem kell az egekben lennie...
nézegetem már ventilátorokat, de nem tudom hogy a soklapátos alacsony fordulatú a halkabb vagy a kevesebb lapátos gyorsabb...
tudnátok esetleg konkrét típusokat ajánlani?
előre is köszönöm a segítséget!

(#10971) Lamellus válasza krobi227 (#10970) üzenetére


Lamellus
tag

Igaz nem pont ugyanez volt a kérdés, de egy másik topicban pont halk 8 cm-es ventillátorokat ajánlottam valakinek.

(#10972) krobi227 válasza Lamellus (#10971) üzenetére


krobi227
csendes tag

wow,
ez a 4,5 dBa komoly? szerintem ennél még én is hangosabban veszek levegőt....

(#10973) Lamellus válasza krobi227 (#10972) üzenetére


Lamellus
tag

Tényleg nagyon halkak, viszont megkérik az árát. Itt egy teszt, hátha ez is segít válogatni.

(#10974) aero. válasza krobi227 (#10972) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

tuti jó lesz, mert az én silentbladem már 1500nál elnémul :)

(#10975) total90


total90
veterán

Hi!

Szerintetek egy Therlamright Ultra 120 eXtreme Black jó alternatíva lehet egy i7-920-as procihoz? Bírná a tuningot? Az árából ítélve gondolom, hogy nem rossz hűtő...

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#10976) Henk válasza total90 (#10975) üzenetére


Henk
veterán

Simán bírná, csak elég nagy légszállítású venti kell rá mert a TRUE azzal teljesít jól a sűrű lamellázás miatt. Kérdezd meg Qru-t ő a sima TRU-t használja a 920-hoz.

(#10977) total90 válasza Henk (#10976) üzenetére


total90
veterán

Ez a venti elég nagy légszállítású? 69.69 CFM az már jó, nem? Egyébként majd rákérdezek Qru-ra is :R

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#10978) Henk válasza total90 (#10977) üzenetére


Henk
veterán

Igen, ez már elég nagy légszállítású, mondjuk hangja is lesz már. :K

(#10979) total90 válasza Henk (#10978) üzenetére


total90
veterán

Milyen ventit ajánlanál, ami nagy légszállítású, de ugyanakkor halk is?

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#10980) Henk válasza total90 (#10979) üzenetére


Henk
veterán

Olyan nem nagyon van. Nagy légszállítás nagy hang. 1200 rpm felett már mindnek van hangja, talán az S-flex-ek a legjobbak.

(#10981) total90 válasza Henk (#10980) üzenetére


total90
veterán

Vágom, köszi :R

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#10982) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

A minap elég érdekes dologra kaptam fel a fejem.

Elől a házamban található egy 140 mm-es és 120 mm-es venti, mind2 1000 RPM-es. 6 V-ra szabályozom IDLE-ben, és néztem a hőfokokat, hogy winyó 24, VGA 26 fok, "namondom" ez bőven elég, lecsavartam mind2-t 0-ra, egyből felszöktek a hőmérsékletek a winyó 28 a VGA pedig 30 fokra. Ennyit számítana az az ~ 500 RPM?!

[ Szerkesztve ]

(#10983) Henk válasza Vasinger! (#10982) üzenetére


Henk
veterán

Hát ha teljesen megszűnik a légmozgás akkor elég intenzíven tud melegedni hiszen az összes meleg a házban reked. Én is kipróbáltam, hogy a cpu hűtőről levettem a ventit, a ház hűtők ugyanúgy üzemeltek, a magok terheletlenül így is 4-5 fokot melegedtek.

(#10984) aero. válasza Vasinger! (#10982) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

nekem hűtés nélkül 52 fok, hűtéssel 30 körül

és számít, persze, hiszen elfújja a meleget róla, így nem termeli folyamatosan oda

(#10985) Vasinger! válasza Henk (#10983) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Oké, így már mindent értek. Csak így meglepődtem elsőre. :B

[ Szerkesztve ]

(#10986) ImI87


ImI87
őstag

Sorry a reklámért, de ha esetleg valaki keresne egy nagyon jó ventiszabályzó-panelt, akkor lenne itt egy eladó: [link] :R

(#10987) Rederik


Rederik
tag

Sziasztok,

Freezer Extree rev 2. elfér egy Gigabyte x58 ud3-r alaplapon? Igazándiból a 16cm magas hűtők közül nem válogathatok, mert magasságilag nem férnek el az Elite 335-ös házban, de valami csendes hűtőre vágyom tunning nélküli i7 920-ra.

Azt olvastam, hogy az Extreme elég alacsony, s az már elférne nálam. Esetleg más alacsony hűtőt tudtok még nekem ajánlani?

Rederik

(#10988) mano13


mano13
csendes tag

Sziasztok.

Van nekem egy Lenovo 3000 N200-am. Intel Core 2 duo T5600 1,8Ghz es procival. Már több mint egy éves a kicsike. Kicsit magasabb szobahőmérsékleten (tetőtéri szoba :D nyáron 28-34 C) le szokott állni. Pár napja méregetem csak a proci hőmérsékletét:

Alap: 53-56 C
Terhelés alatt: 83 C - amíg le nem áll
A Gpu hőmérsékletét nem tudom mérni mert integrált.
A vinyó pedig 38-45 C
Szoba hőmérséklet:20 C

A gép szinte állandóan megy, nagyon ritkán van csak kikapcsolva.
Sajna nem nagyon értek ezekhez a hűtési dolgokhoz, ti milyen hűtést javasolnátok nekem?
Előre is köszöntem a válaszotokat

[ Szerkesztve ]

(#10989) akos3 válasza mano13 (#10988) üzenetére


akos3
addikt

Ahogy régebben nekem is javasolták én is azt mondom neked: Elsőként teljesen tisztítsd ki a gépedet, használj sűrített levegőt! Ha ez kész nézd meg a változásokat és ahhoz kell igazítani majd.

(#10990) total90 válasza Rederik (#10987) üzenetére


total90
veterán

Rá fog férni. A PH!-s tesztben az ASUS deszka bordái magasabbak, mint a Giga alaplapodé. Egyébként meg szerintem jó választás lehet ha nem gondolkozol nagy tuningban.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#10991) mano13 válasza akos3 (#10989) üzenetére


mano13
csendes tag

Thx! Így "kicsivel" jobb lett. Ki takarítottam és megemeltem a gép hátát kicsit. Terhelés alatt már csak 66C körül mozog. Ez már szerinted megfelelő?

(#10992) aero. válasza mano13 (#10991) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

tökéletes :)

(#10993) mano13 válasza aero. (#10992) üzenetére


mano13
csendes tag

Thx.

(#10994) Jamby18


Jamby18
senior tag

Sziasztok!!!!
2venti közül melyiket ajánljátok tápba is + házhűtőnek??
Coolink Swif2 120P[link]
Vagy a Noctua NF-P12-t [link]
Melyik a halkabb,kevesebb motor és szélzajú???? 1000ft a különbség(noctua a drágább)
Előre is kösz

[ Szerkesztve ]

(#10995) aero. válasza Jamby18 (#10994) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Mióta Henk megvette a coolinket, azóta tudjuk, hogy egy nagyon jó venti, megéri az árát, és halk, jól szabályozható.

Ugyanez a Noctuáról, talán egy kicsit halkabb lehet, de mindegy melyiket veszed, egyikel sem jársz rosszul.

(#10996) Henk válasza Jamby18 (#10994) üzenetére


Henk
veterán

Hát először nézd meg, hogy a régi venti mekkora légszállítású és azzal közel azonosat kéne bele tenni. A Coolink pwm-es, amit kérdeztél és magasabb fordulatra képes, a Noctua max. 1300-at pörög. Mondjuk ha nagyon melegszik a táp akkor ezeket is magasabb fordulaton fogja járatni.

(#10997) Jamby18


Jamby18
senior tag

Köszi a gyors választ, úgy néz ki akkor a Coolink lesz,bár tetszik a Noctua is, hogy ellenállást is adnak hozzá.
Holnap kiszedem a tápból a ventit megnézem mekkora légszállítású,de már nagyon hangos lefogtam és megszűnt a zaj a gépbe,szóval megvan a hibás.

(#10998) Jamby18


Jamby18
senior tag


Szétszedtem a tápot csináltam róla egy képet, mivel légszállítást nem találtam beírtam keresőbe a típusát elvileg ha jól tudom 88 CFM. És itt döbbentem le Noise-40 dBA :O és még 5V-on is hangos(kipróbáltam így is),de azért érezhetően így is fúj rendesen picit meleg levegőt a tápból.
Szerintetek??

(#10999) Jamby18


Jamby18
senior tag

Ez lemaradt [link]

(#11000) Henk válasza Jamby18 (#10998) üzenetére


Henk
veterán

Általában ezt a 2200rpm-es Yate Loon-t szokták használni. Belerakhatod a Coolink-et szerintem, full fordulaton közel ekkora légszállítása van. Lehúzhatós csatin volt a tápba a régi venti vagy bele volt forrasztva?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.