Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10501) Chosen válasza AXisBOLD (#10498) üzenetére


Chosen
addikt

A Zalman egy $zar , csúszócsapágyas, hamar tönkremegy, és hangos. Nem lehet pusztán az adatokat összehasonlítani. Más gyártókat néztél? Arctic , Gelid, Englide? (Talán Coolink SWiF 2, bár arról nem tudok semmit továbbra sem , de a csapágyazása jó - Hyro- .)

mod: látom TX2-re kellene, szerintem jobban jársz, ha eladod -kb 3k- és veszel egy AC Freezer 7prot -szintén 3k- , így 0 Ft ráfordítással van egy halk ventis hűtőd, ami nem hajlítja a lapot. :R ha pedig halkan szeretnéd, akkor 600 és 1000 között mozog egy szabályzó , amivel kedved szerint állítod ;)

[ Szerkesztve ]

(#10502) AXisBOLD válasza Chosen (#10501) üzenetére


AXisBOLD
addikt

most is zalmanokat használok és persze nem a legjobb, de azért nem is szar.

AC-t nem kapok 3-ért és akkor már egy erősebbet vennék a TX2 helyett. most inkább veszek 3k-ért ventit és az jó lesz nekem.

Englid-ből sajnos nincs 92mm-es, már néztem.

AC kicsit jobb mint a zalman, de akkor inkább már egy komolyabb légkavaró kell.

Coolink SWiF 2 -ről magad mondtad hogy semmi hír.

Gelid meg drága és ritka(ez még jobban drágítja mert csak rendelni tudnám+szállítás).

Jók azok amiket írtál, köszi, de mindegyikre van ellen érv.

Noctua NF-B9 lenne jó, mert tényleg nincs hangja, helyben be tudnám szerezni, vagy itt a PH-en is árulnak, viszonylag jó ára van, minőségi, csak azt kellene még tudnom hogy tuning mellé jó lenne-e...

Aurea mediocritas

(#10503) Chosen válasza AXisBOLD (#10502) üzenetére


Chosen
addikt

A többi gyártóhoz képest értve. (zalman)

Nem kapsz 3k-ért? [link] Most 3 db van fennt.

Az AC sokkal jobb lenne, főleg , ha hűtőt cserélsz.

A SWiF 2-őt azért írtam, hogy hátha valaki tud már valamit.

Noctuanak nem kicsi a légszállítása?

(#10504) AXisBOLD válasza Chosen (#10503) üzenetére


AXisBOLD
addikt

köszi a linket.

Hát én is ezen aggódok, hogy elég erős-e, de már belekeveredtem tegnap éjjel a CFM és m3/h átszámolásokba a sok venti között.

de valami olyan jött ki, hogy ezek kb egyformák, számottevő különbség nincs(cáfoljon valaki ha nem így van).

noctua nf-b9= ~63m3/h és ez ~38CFM...hát még mindig homály hogy ez jó-e:O

Aurea mediocritas

(#10505) bsh válasza AXisBOLD (#10504) üzenetére


bsh
őstag

1 cubic foot = 0.02832 m^3
1 CFM = 0.02832 m^3 /min
1 CFM = 1.7m^3 /h

1 m^3/h = 0.5882 CFM
1 m^3/min = 35.31 CFM

(#10506) simii16 válasza Viktoár (#10500) üzenetére


simii16
aktív tag

Mekkora venti van most azon? :U Mert van 4centis az biztos, de én még kisebbet nem láttam. A 4 és az 5 centis között pedig nem lehet hatalmas különbség, ha egyáltalán az 4centis. Képed van róla?

(#10507) AXisBOLD válasza bsh (#10505) üzenetére


AXisBOLD
addikt

köszi :R , ezt->1 m^3/h = 0.5882 CFM már linkelték és ez alapján számoltam. úgy keveredtem meg hogy 5-6 venti adatait hasonlítottam össze és a végén már azt se tudtam hogy melyik gyártó oldalán vagyok :)) .

csak azt kellene tudnom hogy ez a noctua jó tuninghoz vagy sem...

Aurea mediocritas

(#10508) Vasinger! válasza AXisBOLD (#10507) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Átérzem a helyzeted, anno én egy world file-ba készítettem egy összehasonlító táblázatot, minden adat ott szerepelt cfm, m3/h is, szóval ez segített nekem.

(#10509) Seraph 16


Seraph 16
őstag

Hello!
Van egy gépem, amit többek között dvd-zésre is használok, csak az a baj, hogy a gép a Tv mellett van picit megemelve és jó hangos. Arra lennék kíváncsi, hogy vajon mi ilyen hangos benne? Az adatlapomban benne van minden. Én a d820-as hűtőjére tippelek. Ha azt lecserélem, akk sokkal halkabb lesz a gép?

[ Szerkesztve ]

"Csak a napórák fogaskerekei jártak rossz irányba"

(#10510) Baboon válasza Seraph 16 (#10509) üzenetére


Baboon
senior tag

esetleg ha elkezdenéd lefogni a ventiket akkor kiszűrhetnéd. baja nem lesz viszont meghallod mi zajongott. De amúgy ha dvd közben hangos akkor a dvd lejátszó is lehet az.

''Bocsánat, hogy ilyen közel megyek Ön előtt''

(#10511) Barthezz2


Barthezz2
MODERÁTOR

Üdv!

Egy kis hűtésügyi kérdésem lenne. Jelenleg így van elhelyezve a házam:

Az oldalán egy 12-es venti be, hátul egy 8-sa kifele viszi a levegőt. Namost télen a fűtés miatt(mivel mögötte a radiátor) mindenképp máshova kellene raknom, de azon gondolkodom, hogy nem szellőzne most is jobban a ház, ha nyitott helyen lenne, min ott bent? :U

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#10512) AXisBOLD válasza Vasinger! (#10508) üzenetére


AXisBOLD
addikt

köszi az együttérzést.

komolyan kezd teleszaladni! 20k-t félretettem most procira hogy csapok hozzá köv hónapban és veszek egy 3 vagy 4 magos pehenom 2-t. viszont ilyen ventivel a hűtés hangos lenne és lehet hogy a légszállítás is kevés lenne. de ott tartok hogy mindjárt elszaladok boltba és veszek valami űberbrutál hűtést ezen a pénzen, lefagyasztom vele a kis athlonomat, phenomot meg veszek majd október-novemberben :C .

b@zdmeg csak azért is így lesz már! :((

Aurea mediocritas

(#10513) Vasinger! válasza Barthezz2 (#10511) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Hát figyelj, a levegő hőmérséklete kb ugyanannyi lesz máshol is szvsz, nekem is így van a gépem mint neked. Szerintem így nyáron nem jelenthet sokat, legalábbis nekem nem jelentett.

AXisBOLD: Tedd azt! Vegyél egy CM V10-et :D Csak nehogy te is így végezd xD: [link]

[ Szerkesztve ]

(#10514) Barthezz2 válasza Vasinger! (#10513) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Az oké, hogy hidegebb nem lenne sehol, csak abból gondolom, mivel szerintem most a hátul távozó levegő "megáll" ott, a táp azt szívja vissza, és oldalról sem kap "annyi" levegőt, és szerintem nagyobb lenne a légáramlás szabad helyen.. de akkor lehet hülyeség :D

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#10515) S.Y.S. válasza Barthezz2 (#10511) üzenetére


S.Y.S.
aktív tag

A probléma megoldása igen egyszerű, felírod vagy fotózod milyen hőfokok vannak most a gépedben(pölö everesttel), majd egy lájtosabb napon kirakod a gépet onnan és 1-2napig járatod. Szintén feljegyzed a hőmérsékleteket és kiderül volt-e változás. Célszerű a szoba hőmérsékletét is jegyezni.
Első körben a szívó oldal felöl legyen szabad a légtér.

(#10516) Seraph 16 válasza Baboon (#10510) üzenetére


Seraph 16
őstag

Lefogni alatt azt érted, hogy kézzel fogjam meg a ventit, hogy ne forogjon? Am a DVD lejátszóval nincs gond, mert gyorsan szoktam írni egy cd-képet, hogy ne legyen hangja, mert amúgy iszonyatosan zúg.

"Csak a napórák fogaskerekei jártak rossz irányba"

(#10517) Barthezz2 válasza S.Y.S. (#10515) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Valószínűleg ez lesz, csak lusta vagyok szétpakolni, és gondoltam előbb rákérdezek :D

Everybody lies.

(#10518) AXisBOLD válasza Vasinger! (#10513) üzenetére


AXisBOLD
addikt

:D komoly.

kicsit lehiggadtam és inkább átgondolom hogyan tovább.

üdv.

Aurea mediocritas

(#10519) Viktoár válasza simii16 (#10506) üzenetére


Viktoár
addikt

Szia

4 centis a venti de a proci ami alattavan az 3.5x3.5 cm-es.Tehát legalább ekkorának kellene lenni a borda aljának. :) Igazad vanaz 5 centis venti nem sokkal jobb de 6-ot akartam írni mivel az van itthon. :W

Üdv:Viktor

(#10520) simii16 válasza Viktoár (#10519) üzenetére


simii16
aktív tag

Szia!
Akkor egy ilyenre lesz szükséged LINK. Nem tudom találsz-e, esetleg megpróbálhatod otthon elkészíteni. De ha van helyed még mindig azt mondom inkább a 6centis helyett 8centissel próbálkozz. Tehát olyan "tölcsért" készíts aminek az alja jó a hűtőbordára a tetejére pedig 8cm-es ventit tudsz csavarozni. :K
Remélem tudtam segíteni valamit is :)

(#10521) Viktoár válasza simii16 (#10520) üzenetére


Viktoár
addikt

Szia

Ez remek ötlet. :C Köszia segítséget,holnap körülnézek a műhelyben hogy miből lehetne megcsinálni. :R

Üdv:Viktor

(#10522) malwy


malwy
senior tag

Üdvözletem!
Segítséget szeretnék kérni tőletek. CM690-es ház, z600 (jelenleg passzív) processorhűtővel. Van egy Coolink 1250rpmes ventim, aminek a hangja határeset, viszont a gyárilag mellékelt CM ventik borzalmasak. 12V-on hangosak, 5V alig fújnak és furcsa hangot kelletnek.

Ezért gondoltam arra, hogy beújítok 1 PWM-es ventit a Z600ra, a hátsót illetve az elsőt szintén lecserélném. Az oldalsó venti meg alapból rossz volt, oda nem tervezek ventit. A Coolink maradna a DVD író alatt, home-made felfüggesztéssel. Hány ventilátort lehet egyszerre a CPU PWM-es vezérlőjére rakni? Mert a tervem az, hogy 3db AC PWM-es ventit vásárolok és vmilyen átalakítóval, rákötöm őket a a 4 tüskére.

Kérésem, kérdésem:
Múltkor láttam egy hasonló átalakítót, hálás lennék, ha vki belinkelné. Továbbá egyszerre 3 ventit el tud látni megfelelő energiával az a csati? Nem vagyok benne biztos, de 2A-es terhelést olvastam vhol.

Előre köszönöm válaszaitokat!
Malwy

(#10523) malwy válasza malwy (#10522) üzenetére


malwy
senior tag

Illetve tud a lapom voltage alapú szabályzást, szal ugyanez megtörténhet 3 pinessel is.

(#10524) Vasinger! válasza Barthezz2 (#10517) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

De igazából ezt teljesen neked kell kipróbálnod, mert teljesen kül. a házaink szellőzése úgyhogy hajrá!

(#10525) simii16 válasza Viktoár (#10521) üzenetére


simii16
aktív tag

Örülök, hogy segítettem! :)

(#10526) #97544192 válasza malwy (#10522) üzenetére


#97544192
törölt tag

Soha nem fogom megérteni az embereket. Ha feszültséges szabályzás is kell, miért nem molexel foglalkozol, miért alaplapra kötsz ventilátort? Ne a lapodat terheld vele, hanem a tápod, sokkal jobb. :B :D

(#10527) Baboon válasza Vasinger! (#10513) üzenetére


Baboon
senior tag

most láttam élőben egy cm v10-et hát hallod... én nem tudom hogy ez hogy fér be bármelyik házba is... óriási és ocsmány is egyben :D

[ Szerkesztve ]

''Bocsánat, hogy ilyen közel megyek Ön előtt''

(#10528) Vasinger! válasza Baboon (#10527) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Hát valóban. Ha nekem ilyen lenne a gépemben, azért imádkoznék, hogy ki ne törjön az alaplapból, mert ha ez ráesik ott valamire a 2db 12-es ventijével rendesen tud pusztítani. :D

(#10529) Peti78 válasza Chosen (#10501) üzenetére


Peti78
őstag

kénytelen vagyok vitába szállni veled. Nekem 2 éve megy egy 12 es zalman, ebből másfél évet vízszintesen. Nem ment még tönkre, nem zakatol. 800 on teljesen hangtalan és 1100 környékén sem lehet kihallani a házból. felette szépen megjön a hangja, de cserébe szállítja is a levegőt. Az Englide-ról anynit, hogy az egyik fórumtárs kipróbálta, és igaz ugyan hogy hangja nincs, de erőtlen is. Az Englide fordulatán a Zalman is csendes. Előnye az Englidehoz, hogy van benne tartalék.
Nem a Zalmant akarom ezzel védeni, és nem is az Englideot fikázni, csak azért ahogy te írtad, " Nem lehet pusztán az adatokat összehasonlítani."
Szóval lehet azt mondani, hogy a Zalman nem szar, és pl az Englide sem olyan jó. Nade ki mire használja. Házhűtőnek az Englide semmit sem ér. Gyenge, mondhatnám ebből a szempontból, hogy szar. De nem az, csak másra tervezték.

[ Szerkesztve ]

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#10530) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Van valakinek tapasztalata Yate Loon D14SL-12 ventilátorral? Betudnék egy ilyet szerezni 2k-ért, de a 25 db-es zajértéket sokallom. 1000 RPM-n nem értem, hogy lehet ekkora hangzavart kelteni?! :F

(#10531) AXisBOLD


AXisBOLD
addikt

Hy

Noctua NF-B9 venti max fordulaton(1600rpm) is csendes marad?

köszi

Aurea mediocritas

(#10532) Peti78 válasza AXisBOLD (#10531) üzenetére


Peti78
őstag

A gyártó szerint 17.6 dB. Ha ez igaz, akkor az marad

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#10533) AXisBOLD válasza Peti78 (#10532) üzenetére


AXisBOLD
addikt

ahh :W , hát persze

:R

Aurea mediocritas

(#10534) malwy válasza #97544192 (#10526) üzenetére


malwy
senior tag

Mindössze azért, mert párezer egy ventiszabályzó, míg egy alaplapi tüskeátalakító az szinte ingyen van. Időközben megoldottam a dolgot, szóval már mindegy:)

(#10535) englide válasza Peti78 (#10529) üzenetére


englide
csendes tag

Szia,

Belinkelek egy táblázatot, ahol mért eredmények vannak. Nem hasraütés, nem egy véleményen alapul, hanem mérőműszeres táblázat.

[link]

www.englide.hu

(#10536) Baboon válasza AXisBOLD (#10531) üzenetére


Baboon
senior tag

Nem fog csendes maradni.
A noctua NF-P12 akkro halk ha egyszerre dugom rá a NLA és ULNA szabályzót de ekkor magától be se indul csak ha adok neki kis lökést :D ULNA-val is hallani ennyit a noctua zajszintméréséről.

''Bocsánat, hogy ilyen közel megyek Ön előtt''

(#10537) Peti78 válasza Baboon (#10536) üzenetére


Peti78
őstag

Az, hogy hallasz valami, nem jelenti azt, hogy nem halk. Mutass egy ventit, aminek 2 centiről nem hallod a hangját. Ugyan már...
és
(#10535) englide a személyes tapasztalat számomra töbebt ér,(leginkább a sajátom) mint bármelyik "neves" honlap tesztje, ami inkább iránymutató, mint tény.

A háztól is függ, hogy mit hallani ki belőle.

[ Szerkesztve ]

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#10538) Baboon válasza Peti78 (#10537) üzenetére


Baboon
senior tag

Scythe S-flex 800rpm, arctic cooling fusion 550R táp ventillátor. Glacialtech silent blade II a nocuta LNA szabályozójával.
Nem hallani 2 centiről.

''Bocsánat, hogy ilyen közel megyek Ön előtt''

(#10539) Peti78 válasza Baboon (#10538) üzenetére


Peti78
őstag

Én hallottam őket 4cm-ről is, szal rossz példák :U

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#10540) G@ß! válasza Peti78 (#10537) üzenetére


G@ß!
őstag

Jah, én csendmániás vagyok, csak s-flex 800rpm-ek vannak a házba, de nekem ez is hangos! :D
Ezért inkább bekapcsolom a notit! :)

Most jön az ON: szerintem ennek az oldalnak a tesztjei perfektek!!

[ Szerkesztve ]

(#10541) Baboon válasza G@ß! (#10540) üzenetére


Baboon
senior tag

Nem az s-flex 800 hangos hanem szarok a házad szelőző nyílásai és turbulenciás.
Tedd ki a ventit a padlóra és hallgasd.

''Bocsánat, hogy ilyen közel megyek Ön előtt''

(#10542) G@ß! válasza Baboon (#10541) üzenetére


G@ß!
őstag

Asszem nem hinném h egy Lian Li ház szar lenne... :))
Fogtam én a kezembe is, de egy halk búgás akkoris van!

Úgyhogy ne szarozzál, mielőtt nem tájékozódsz!

(#10543) Baboon válasza G@ß! (#10542) üzenetére


Baboon
senior tag

Baszki ezek vanank a gépembe... hát ha te azt hallod és zavar akkor gumiszobában a helyed :D

''Bocsánat, hogy ilyen közel megyek Ön előtt''

(#10544) Peti78 válasza G@ß! (#10540) üzenetére


Peti78
őstag

Jó b+ akkor én meg be se kapcsolom ezt a szar gépet, mer idegesít a fórummotor hangja. :DDD

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#10545) G@ß! válasza Peti78 (#10544) üzenetére


G@ß!
őstag

:DDD
Ez kész!
:DDD

Mondjuk ha lelassítanánk a fórummotort... :DDD

(#10546) Peti78 válasza G@ß! (#10545) üzenetére


Peti78
őstag

ok, ADSL-re váltok, úgy lassabb lesz :)

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#10547) G@ß! válasza Peti78 (#10546) üzenetére


G@ß!
őstag

Haggyad már... néha a 15/2-es chellómmal 20k-val töltök lefelé... :( :DDD

(#10548) Baboon válasza G@ß! (#10547) üzenetére


Baboon
senior tag

Amúgy mért válsz meg a scythe quiet drive-tól? nem vált be? nem lett halkabb a vinyó? vagy csak nem eléggé

''Bocsánat, hogy ilyen közel megyek Ön előtt''

(#10549) Peti78 válasza G@ß! (#10547) üzenetére


Peti78
őstag

20k az jóóóó :DDD Mit panaszkodsz?

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#10550) englide válasza Peti78 (#10537) üzenetére


englide
csendes tag

Szia,

Igen, személyes tapasztalat fontos.
Azért linkeltem be az eredményeket, hogy ne csak az egyik fórumtárs véleménye alapján írj ítéletet a termékről.

" személyes tapasztalat számomra töbebt ér,(leginkább a sajátom) "
" Englide-ról anynit, hogy az egyik fórumtárs kipróbálta, "

1300-as fordulatú ventilátorhoz képest pl. nyílván kevesebbet mozgat meg 980-on, ez nem kérdés, de nem is ezekhez kell hasonlítani.
Sokan használják már a ventiket, eddig csak pozitív visszajelzés jött. Valaki nem elégedett, elfogadom, van ilyen, nincs olyan termék, ami mindenkinek, mindig tökéletes.

www.englide.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.