Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10901) Henk válasza for3l (#10900) üzenetére


Henk
veterán

A 6-8 bar-t hülyeségből írtam.9 tud a kompresszor amit használunk azzal már lelehet fujatni pár alkatrészt az alaplapról is ha közel teszi az ember.

(#10902) for3l válasza Henk (#10901) üzenetére


for3l
senior tag

:B hianyzott a smiley a hsz-ed vegerol.

(#10903) akos3 válasza Laci4 (#10893) üzenetére


akos3
addikt

Köszi a válasz (Henk neked is!), így már meg találtam! :K
Levegőspray alatt gondolom a sűrített levegőre gondolsz igaz? :)
ja és megnéztem, működik az összes ventilátor, de nincs rá írva h milyen :F
Pénteken lesz sztem a nagytakarítás akkor, utána okosabbak leszünk, sajna most nincs időm (meg sprayt is venni kéne)...
Egy órája van bekapcsolva a gépem amúgy és csak netezek (szal semmi megterhelő) és így is 56fok a CPU :(

(#10904) Slyer


Slyer
senior tag

Sziasztok! van egy Asus F5M AP045-ös laptopom. céges gép, így csak számlázó porgramot, és officet használunk rajta, semmi játék... a porblémám az, hogy a gép baromira melegszik. A GPU ma 89 fokos volt, úgy hogy nem használtam a gépet, az asztalon volt. A HDD jelen pillanatban 40 fokos, de délután 56 fokos volt, szintén úgy hogy nem volt használva a gép. a CPU is 65-70 fok körül mozog, ami szerintem szintén elég magas. (és hangos is...) Úgy döntöttem beszerzek egy hűtőt alá, mivel nem szeretnék újat venni azért, mert ez megfő :) És akkor a kérdés: milyen hűtőt vegyek, mit ajánlotok? mit kell figyelembe venni egy ilyen hűtő vásrálásakor? a főbb szempontok: ne legyen repülőgép hangja, jól hűtse le a gépet, és ne nagyon legyen több 6-7-8 ezer Ft-nál. A válaszokat előre is köszi! Sziasztok!

(#10905) Attici válasza Henk (#10868) üzenetére


Attici
őstag

Pont most ment fel a Prolimatech ára ahogy meg akartam venni!
A ventit viszont még mindig nem döntöttem el!
Lehet, hogy nekem is elég lenne egy CoolerMaster?-Szerinted?

"Minden, ami a “DE” előtt elhangzik, lényegtelen."

(#10906) Henk válasza Attici (#10905) üzenetére


Henk
veterán

Tényleg felment az ára,most néztem.Én még ilyen körül vetten anno.
Milyen CM-ra gondolsz mert azért létezik pár fajta? :U

(#10907) Attici válasza Henk (#10906) üzenetére


Attici
őstag

Nem igazán tudom, ezért kérek tanácsot! :B

"Minden, ami a “DE” előtt elhangzik, lényegtelen."

(#10908) total90


total90
veterán

Hi!

Szerintetek melyik hűtőt érdemes venni, Scythe Mugen 2 vagy CM Z600?

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#10909) csiga8 válasza Laci4 (#10897) üzenetére


csiga8
senior tag

A nagyra gondolok, az van, de tartály nélkül. Nem olajos, így nem köpködi azt.
.
Tud ez is 6-8 bart, de az nem azt jelenti, hogy annyival is fúj. A végére tett szükítővel a levegő sebessége már akkora, hogy azzal lehet takarítani. Ajánlom mindenkinek.
Valamelyik bevásárló központba lett véve 10-12 K körül.

A kicsi szivargyújtós kompresszor csak dobálózni jó. :D Tényleg. Nincs levegő mennyiség, nyomást is csak 2-3 barig tud, aztán majd összekakálja magát. :)

(#10910) Henk válasza Attici (#10907) üzenetére


Henk
veterán

De azt írtad,hogy neked is elég lenne e egy CM?Ebből gondoltam,hogy van egy konkrét típus amire gondolsz.Különben miért pont a CM-t kérdezted volna,nem igazán gyárt jó ventiket szereitnem.
total90: szerintem a Mugen2 jobb.

(#10911) aero. válasza Attici (#10905) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

szerintem englide-ot rakj rá :)

[ Szerkesztve ]

(#10912) akos3


akos3
addikt

Sziasztok!
Nos tegnap, du kitakarítottam a gépem, sűrített levegővel kifújtam makulátlanra!
Utána bekapcsolom, h megnézzem mit változott a dolog, de sajnálattal vettem észre h nem lett jobb! :W ...sőőt....
Bekapcsolás után rögtön felment valamiért 72!!!fokra a CPU(tisztítás előtt ilyen érték játszás közben volt) :Y :F Aztán szép lassan ment lefele és 56fokon megállt a csökkenés! :( Levettem az egyok oldaát a háznak, megnézzem biztos megy e az összes ventilátor, de nem volt gond velük. Ha már levettem az oldalát, úgy is hagytam a hsz. leírásáig de csak 1-2 fokot csökkent, pedig már gyakorlatilag így a szabadban van a rendszer!
Megnéztam milyen plusz ventilátorok vannak benne: 2db 12cm-es Coolink VS4B
Leírom mi van a dobozán, gondolom nektek többet mond:
Dimension (mm): 120x120x25
Bearing Type: 2 BALL
Rotation Speed (RPM): 1000-2000
Air flow (CFM): 30.6-61.2
Noise Level (dB-A) 19.5-31.5
Input Current( A): 0.1
Input Power (W): 1.19

Nem tom, h ezek milyen értékek, h kicsik e/gyengék a ventilátorok és a csere megoldaná a problémámat, vagy teljesen más a baja, mindenesetre azt nem értem h miért lett kb. rosszabb takarítás után, de ha nem is lett rossazbb akkor semmiképp sem lett jobb :F
Utána szeretnék most mér járni h mi lehet a gon, ezért kérema Ti segítségeteket!
Előre is köszi :)

(#10913) old gray


old gray
addikt

Elől vagy hátul a táp alatt legyen nagyobb teljesítményű 12cm-es venti? Jelenleg elől van egy 800-as scythe, hátul egy 1200-as scythe, a vga a házból kifújó megoldással üzemel. A cpu hűtőn nincs venti. Csak azért kérdezem mert ha biztosra mondjátok, hogy érdemes megcserélni a kettőt akkor nekiállok ha nem akkor marad, nicns kedvem szerelgetni most.

Broadcasting lies on the television screen / Trying to get us hooked on your american dream

(#10914) akos3 válasza akos3 (#10912) üzenetére


akos3
addikt

Azt azért még hozzá kell tennem a történethez, h takarítás után játszás közben sem ment 56fok fölé a CPU :N Ez viszont 20 fok változás! :))

Amúgy meg úgy nézem h több órás bekapcsolás után 50-51fok körüli a CPU..jo, tom h sok még így is... :U

[ Szerkesztve ]

(#10915) aero. válasza akos3 (#10914) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

levetted a hűtőt takarítás közben? mert ha igen akkor rosszul raktad vissza, vagy valamiért elmozdult, igazítsd meg.

(#10916) aero. válasza old gray (#10913) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

a te esetedben hátulra kell nagyobb fordulatú, mivel nincs a cpu hűtőn ventilátor, így ő látja el a feladatot.

(#10917) Henk válasza akos3 (#10914) üzenetére


Henk
veterán

Ez azért érdekes,hogy idle meg játék közben is 56 fok a cpu,ha jól értelmeztem.Szerintem ez inkább mérési hiba.A ház hűtőventik szerintem megfelelőek azoknak a cseréje nem hozna érdemi javulást.Azt nem tudom a cpu-n milyen hűtő van,esetleg annak a cseréje javítana a helyzeten.
old gray: hát,hogy a te géped esetében melyik megoldás a jobb azt nem tudja senki megmondani,sok minden befolyásolja.Csak akkor derül ki ha kipróbálod.Mondjuk én alapvetően előre tettem volna a nagyobb légszállításút mert a táp és a vga is viszi ki a levegőt a házból + a hátsó venti.

(#10918) dekelea


dekelea
tag

HALI!Ha a gép oldalába beteszek egy 12cm-es ventillátort, akkor azt hová érdemes "belokalizálni"?RAM felé fújja a levegőt, procihűtő köré, Északi/Déli híd felé....stb...???Köszi a választ!

EREDETI, márkás parfümök OLCSÓN! http://hardverapro.hu/apro/garantaltan_eredeti_markas_parfumok_olcson/hsz_1-50.html KIDOLGOZOTT KÖZÉPFOKÚ ESZPERANTÓ SZÓBELI TÉTELSOR ELADÓ

(#10919) aero. válasza dekelea (#10918) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

ahová neked szükséges, ami jobban melegszik, de amúgy annyira nem oszt nem szoroz az oldalsó, viszont ha oldallapon van akkor nagyon hangos.

(#10920) dekelea válasza aero. (#10919) üzenetére


dekelea
tag

Szval oldallapra nem ajánlatos feltenni?Én ugy gondoltam hogy csavarral rögzítem az átfúrt oldallapon, és rezgés elnyelőként kör alakú kb fél centi vastag szilikon párnákat teszek a csavar elé meg mögé is, illetve a ventillátor és az anya közé is, plusz potméterre van még egy helyem ahová be tudnám kötni!Az oldallapot nem igazán akarom átszakítani, így ugy terveztem, hogy hosszú csavarokkal fogatom fel, úgy bemérve hogy az alaplap valamelyik részére , hogy a venti közelebb legyen az alaplaphoz mint az oldallaphoz, hogy tudjon a venti levegőhöz jutni. Előlről ugyanis egy szintén 12cm-es venti szívja be a levegőt!Konkrétan ez lenne a terv, de ha azt mondod/mondjátok hogy nem jelent sokat akkor nem kinlódok vele!Nos?THX

EREDETI, márkás parfümök OLCSÓN! http://hardverapro.hu/apro/garantaltan_eredeti_markas_parfumok_olcson/hsz_1-50.html KIDOLGOZOTT KÖZÉPFOKÚ ESZPERANTÓ SZÓBELI TÉTELSOR ELADÓ

(#10921) aero. válasza dekelea (#10920) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

van lyuk az oldallapod? :DDD
mert akkor friss levegőhöz sem tud jutni a venti. az elnyelő cucc kicsit csökkentené a zajt, mert jobban eltávolodnak az oldallaptól a lapátok. nekem mikor 2db 12cm-es ventilátor volt fent, 2 fokkal csökkent az alaplapi chipset, 31-ről 29-re - p4 chipset, szóval nem valami melegedős. ellenben nagyon zajos volt. az én véleményem szerint nem éri meg, bőven elég az első és a hátsó ventilátor.

(#10922) dekelea válasza aero. (#10921) üzenetére


dekelea
tag

KÖSZI!Akkor nem kinlódok vele, tényleg nem éri meg!Ha már itt vagyunk megkérdezném, hogy szted Thermaltake Silent Tower vagy Thermaltake CL-P0257D?THX

EREDETI, márkás parfümök OLCSÓN! http://hardverapro.hu/apro/garantaltan_eredeti_markas_parfumok_olcson/hsz_1-50.html KIDOLGOZOTT KÖZÉPFOKÚ ESZPERANTÓ SZÓBELI TÉTELSOR ELADÓ

(#10923) aero. válasza dekelea (#10922) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

egyértelműen silent tower. :)

(#10924) dekelea válasza aero. (#10923) üzenetére


dekelea
tag

Köszi szépen, ha ilyen egyértelmű:D és még olcsóbban is jutok hozzá;)!THX

EREDETI, márkás parfümök OLCSÓN! http://hardverapro.hu/apro/garantaltan_eredeti_markas_parfumok_olcson/hsz_1-50.html KIDOLGOZOTT KÖZÉPFOKÚ ESZPERANTÓ SZÓBELI TÉTELSOR ELADÓ

(#10925) aero. válasza dekelea (#10924) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

nincs mit :R

(#10926) akos3 válasza aero. (#10915) üzenetére


akos3
addikt

Szia!
Nem vettem én le semmit sem, csak ronggyal, majd sűrített levegűvel fújtam ki, addig amíg semmi por nem volt rajta :) Szal nem az a gond, h rosszúl tettem volna vissza bármit is... :o

Henk: Azt azért hozzá kell tegyem, h a játék közbeni 56 fokot úgy tartja, h teljesen feltekertem mind a kettő ventilátrot (mindig így játszom), míg alap használatkor csak "középső" állásban volt(mindig így van).
Egyébként a mai nap alap használatkor szintén "középső" állásban "csak" 49-50 fokos a CPU. Ez már vmivel jobb talán, de azért fogom még figyelni.
Sajnos nem tom h milyen venti van rajta :U (sehol se láttam ráírni), de ha rosszabbodik a helyzet, akkor mindenképp vhogy kiderítem, h megmondhassam :)

(#10927) aero. válasza akos3 (#10926) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

szerintem az érzékelő bolondult meg, mert ha nem nyúltál semmihez akkor nem emelkedhet az idle hő, de ahogy írod, hogy játék közben se megy fölé, tuti érzékelős hiba.

mindegyik program ennyit ír?

(#10928) Pingvin1985


Pingvin1985
tag

Sziasztok!
Szerintetek 4 db fix 800-as fordulatú venti terhelés alatt is képes lenne megfelelően hűteni a konfigomat? Coolink swif2 1200-as ventiket szeretnék venni. A procin egy hyper tx3 van fix 1100-as fordulaton, a vga-n pedig egy ac accelero s1 + 12 centis venti 700-as fordulaton.

(#10929) akos3 válasza aero. (#10927) üzenetére


akos3
addikt

Nekem csak az Everest vann fenn, szal nem tom h azzal van e a baj...Tudnál ajánlani másik progit is összehasonlítani?
Am most már egy jó ideje 49-50fok a CPU...
Am átlagban mennyit kéne emelkednie játék közben? Az enyém ennyire irreális? (+6-7 fok, úgy h jóval fejjebb tekertem a hűtést, ami valszeg azért számít...)

(#10930) Henk válasza Pingvin1985 (#10928) üzenetére


Henk
veterán

Szerintem elég lenne terhelés alatt is a 4db 800-as mert a 690 jól szellőzik.De 1200-ast veszel csak 800-ra szabályzod őket?Mert asszem van belőle 800-as is.

(#10931) Pingvin1985 válasza Henk (#10930) üzenetére


Pingvin1985
tag

Az 1200 a venti típusszáma.
Még arra is gondoltam, hogy a pwm-es coolinket veszem meg, és vagy rákötöm őket egy potméterre, vagy az alaplap pwm-es prociventilátor csatlakozójára.
Neked a pwm-es motorja potméterrel szabályozva is halk marad? Van egy noctua ventim, és annak kb. 900-1000 között elég idegesítő motorhangja van.
Nem szeretném, ha a pwm-es leszabályozva motorzajos lenne, de azt se, ha a 800-asok kevesek lennének.
Ja, és a cm 690 oldalán lévő 2 nagy ventilátorhelyet leragasztottam, hogy ne menjen be a por, úgyhogy ott nem szellőzik

[ Szerkesztve ]

(#10932) Henk válasza Pingvin1985 (#10931) üzenetére


Henk
veterán

Azt hittem a fordulatát írtad az 1200-nak,de már látom,hogy a típusa.Én úgy kötöttem őket,hogy a cpu fan szabályozza mindet.(nekem a pwm-es van)
Én egyáltalán nem hallottam motorhangját,direkt kipróbáltam FM2-vel is.Azzal 500rpm-ig tudtam leszabályozni.

(#10933) akos3


akos3
addikt

Ez mit jelent?:
Hűtőventilátorok:
CPU 2812 RPM

Egyébként visszanéztem a fúrumban a többiek hőfokértékeit és egyértelműen csak a CPU olyan magas nálam. Sztem majd ha lesz időm elballagok egy szervízbe és megkérdezem, h miért magasabb kb 13 fokkal..... :F

Amúgy amióta kipucoltam játékközben sem olyan hangos már, nem lehet annyira hallani h erőlködne...ennyit mindenképp megért a dolog. :K

[ Szerkesztve ]

(#10934) aero. válasza akos3 (#10933) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

hogy a cpu jelzésű csatlakozóra kötött ventilátor 2812-t forog percenként.

szerintem az érzékelő bolondult meg amúgy :F

(#10935) Pingvin1985 válasza Henk (#10932) üzenetére


Pingvin1985
tag

Köszi a segítséget!
Akkor lehet kipróbálom a pwm-es Coolink és potméter párosítást, mert ha véletlen nem elég a 800-as fordulat, akkor csak kicsit fentebb tekerem, és 1000 körül már biztos elég a 4 venti, és még gondolom akkor sem lesz a gép túl hangos.
Jól olvasom, hogy ezek a ventik sorba köthetőek egymással? Mert akkor egyetlen potméter elég a ventik szabályozásához.

[ Szerkesztve ]

(#10936) Henk válasza Pingvin1985 (#10935) üzenetére


Henk
veterán

A pwm-es venti 800-1700 között szabályozható tehát marad benne tartalék szépen.Potival mondjuk ennél lejjebb is tudtam,de az nem szerencsés már.Nálam 900rpm körül mennek és így is alig van hangjuk.Adnak hozzá ilyen Y elosztót amivel 2-t tudsz egy csatira kötni,illetve több elosztóval akár többet is.Nálam 3 venti van a cpu fan-ra kötve,de nem bíztatlak erre mert nem tudom,hogy ez hosszú távon jót tesz e nekik.Egyelőre hibátlanul működnek így.

(#10937) akos3 válasza aero. (#10934) üzenetére


akos3
addikt

ahham... :(
Miért te milyen progival méred? Ennyire ratyi lenne az everest?

(#10938) aero. válasza akos3 (#10937) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

mármint hardveres érzékelői hiba. az everest az az alaplap által közölt értékeket mutatja.

(#10939) akos3 válasza aero. (#10938) üzenetére


akos3
addikt

jah igy már világos..féligmeddig :))
e szerint van az alaplapon vmi hőérzékelő és lehet h az romlott el?
hm...
:(((

(#10940) Attici válasza Henk (#10910) üzenetére


Attici
őstag

Bocs Coolink-re gondoltam csak nem azt írtam! :R
Tehát mi ajánlasz rá?

"Minden, ami a “DE” előtt elhangzik, lényegtelen."

(#10941) Henk válasza Attici (#10940) üzenetére


Henk
veterán

Ha azt akarod,hogy halk legyen de szükség esetén maradjon benne tartalék akkor mindenképpen valami nagyobb fordulatú ventit vegyél.Ha nem akarsz a szabályzással külön bajlódni akkor valamelyik pwm-es modelt.Még így is marad elég sok lehetőség kérdés,hogy mennyit szánsz rá.Az AC az egyik legolcsóbb,de még minőségi venti,eddig én is ezt használtam.Most váltottam a Coolink-re és ezzel elégedett vagyok egyelőre.Csendes de bőven van benne tartalék mert idle csak 900rpm-en megy,de 1700-et tud max.Szerintem nem is drága,ezt merem ajánlani.Aztán vannak ennél jóval drágábbak is bár nem tudom,hogy megérik e az árukat mert ennél csendesebb nem valószínű,hogy bármelyik is lesz.Próbáltam már pár fajtát,de ez az egyik leghalkabb amivel eddig találkoztam.

(#10942) Attici válasza Henk (#10941) üzenetére


Attici
őstag

Ha Coolink akkor Pl.:Swif2-120P? :)
Esetleg más?? :R

"Minden, ami a “DE” előtt elhangzik, lényegtelen."

(#10943) Henk válasza Attici (#10942) üzenetére


Henk
veterán

Igen erre a típusra gondoltam mert ezt ismerem,ezen kívül még az AC 12025pwm-et de a Coolink jobb.Pwm-es ventiből csak ezt a 2-t próbáltam,a többivel nincs tapasztalatom.Ha fix fordulatút akarsz akkor a Scythe S-flex a favorit.Abból a 800-as halk,de nem nagy a légszállítása.Az 1200,1600-os már jó de az meg nem halk annyira ott valamilyen szabályzást bekell iktatnod.

(#10944) Laci4 válasza Henk (#10943) üzenetére


Laci4
senior tag

S-flex 1200 vs Coolink akkor Pl.:Swif2-120P hangban légszállításban?
Én egy Slip Stream 1900-est asszem néztem.. az nekem még pont jó ,lenne...fullon van hangja, de tolja is a levegőt.. leszabályozva meg halk.. de nem kapni.. (volt egy nálam,de magadta magát)
A Coolink akkor Pl.:Swif2-120P kb az 1200es szintjén lehet.. hangban viszont nem tom..
Ha tudná a Slip Stream 1200es (fordulat) levegőteljesítményét, ugyanolyan halkan... bár te nem pesti vagy ugye? (maradék ventid miatt)

(#10945) Attici válasza Henk (#10943) üzenetére


Attici
őstag

Csak az bajom már a prolival, hogy a + ventivel már nem túl gazdaságos.
Erősen gondolkodom egy Mugen 2-esen is aminek az ár/érték aránya szerintem jobb, mert eleve ventivel adják!

"Minden, ami a “DE” előtt elhangzik, lényegtelen."

(#10946) Henk válasza Laci4 (#10944) üzenetére


Henk
veterán

Sajnos nem volt lehetőségem az S-el összevetni a Coolink-et,pedig erre lettem volna legjobban kíváncsi.De ahogy vissza tudok emlékezni rá kb egyformák hangban.Az biztos,hogy az AC-nál jobb a Coolink.
A Coolink akkor Pl.:Swif2-120P kb az 1200es szintjén lehet.. hangban viszont nem tom.. a 120P az pwm-es 800-1700 között szabályozható.Az nem az 1200-es slip stream szintjén van legfeljebb 1200rpm-en,de feljebb többet tol szerintem.Megpróbálok most már keríteni egy S-flex-et itt a környéken egy teszt erejéig.
Elég messze lakok Pesttől meg úgy néz ki van vevő a ventire.
Attici: már a legelején mondtam,hogy a Mugen2 az egyik legjobb ár/érték arányú hűtő ebben a kategóriában.Viszont jó nagy nem mindenkinél fér el.Amúgy a high end cuccok soha nincsenek jó árban.A Proli az egyik legjobb túl is van árazva. :K

[ Szerkesztve ]

(#10947) Laci4 válasza Henk (#10946) üzenetére


Laci4
senior tag

THX

Asszem mivel úgysincs 1600-os, 1900es Slip Stream, az Sfelx meg nekem kicsit drága, lehet kiprobálok majd egy ilyen 120P-t..(csak épp zalmi szabályzón...) igazándiból úgyis csak akkor tudja meg az ember, milyen az olyan :D

(#10948) Henk válasza Laci4 (#10947) üzenetére


Henk
veterán

Ez így van.Elmondás alapján sosem tudod eldönteni,hogy milyen is mert nem vagyunk egyformák.Valakinek ami még halk az másnak már zavaró lehet.Én egy Zalman FM2-vel megpróbáltam szabályozni és 500-1600 között sikerült.Mondjuk ennyire indokolatlan leszabályozni,itt már nincs szélzaj sem,de a légszállítása is nagyon lecsökken.

(#10949) Attici válasza Henk (#10946) üzenetére


Attici
őstag

Miért, a mugen nagyobb mint a proli?
Ahogy nézegettem, nekem talán a mugen jobban el is férne és a ventit is akárhova lehet tenni rajta! Ahogy méregettem a házat kb egy 17 cm magas hűtő fér bele max. A probléma inkább a memó slotokkal van. Olyan lenne jó ami alatt elfér a bordás Corsair. Megmértem 1.5 cm-t lóg ki a borda a modul fölé.

"Minden, ami a “DE” előtt elhangzik, lényegtelen."

(#10950) Henk válasza Attici (#10949) üzenetére


Henk
veterán

Naná,hogy nagyobb.A Mugen2:130x100x158mm míg a Proli:130x74x159mm.Pont a ramok fele szélesebb 26mm-rel(az pont egy venti szélessége),illetve attól függ hogyan teszed fel.De a hűtőbordás Corsair szerintem nem fér el alatta.Illetve ez erősen lap függő is,hogy milyen messze van a ram slot a cpu-tól.De úgy nézem egyforma lapunk van meg 3db ram.Nálam a ventitől nem fért el a magas hűtőbordás ram mert egyszer kipróbáltuk egyik haveromét,hogy hibásak e.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.