Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#15751) Scoobyka válasza lpmorpheus (#15750) üzenetére


Scoobyka
addikt

nekem nem okozna gondot....csak ha később el akarom adni akkor egy szempont....nem mindenki tud angolul.

(#15752) lpmorpheus válasza Scoobyka (#15751) üzenetére


lpmorpheus
csendes tag

Ha később el akarod adni, akkor esetleg azzal mentheted a helyzetedet, hogy a menüpontok ugyanúgy helyezkednek el, és a használati utasítás alapján mindennek be tudja azonosítani a magyar megfelelőjét. :D

[ Szerkesztve ]

https://en.wikipedia.org/wiki/A_Life_on_Our_Planet

(#15753) bwoay válasza NetRolller3D (#15743) üzenetére


bwoay
nagyúr

link

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#15754) kutyuska válasza polgcsabi (#15741) üzenetére


kutyuska
aktív tag

A Sony V4500-as, Philips-ek közül a H végűek, LG 5500, régebbi Sony-k közül a W3000 is.

" Babra munka, de megéri! "

(#15755) kutyuska válasza Miguel (#15730) üzenetére


kutyuska
aktív tag

Normális antenna nélkül nehéz. Erre nem igazán ügyelnek a bevásárlóközpontokban.
A W4000-esnek király a képe analóg TV-n is. Nekem a tetőtérben van egy nagylepke antennám, vékony koax ( KH3, 4,2mm, erősítő nélkül ) 3-as osztóval ( kb. itt: 47.668, 19.286 ) Ezen jön az analóg és a DVB-T . A képminőség a HD után,
1.analóg ( M1, TV2, RTL),
2.UPC Direct, ( kivéve az Astráról fogható HD-csatikat )
3.analóg T-Kábel. Ez utóbbi felmondás alatt :)

A 32" full HD-ban igen kicsi lehet, a 40-est javasolnám, bár nem tudom mekkora az árdifferencia.

" Babra munka, de megéri! "

(#15756) Miguel válasza kutyuska (#15755) üzenetére


Miguel
csendes tag

Ezer köszi, én UPC kábellel használnám, ezek szerint az annyira nem lenne gáz. Sajnos a 32" kényszer, nagyobb nem fér el, maximum a plafonon. Esetleg még 37-es, de már az is súlyos konfliktusokba kerülne a szekrényajtóval. :)

(#15757) kutyuska válasza Miguel (#15756) üzenetére


kutyuska
aktív tag

Ha UPC- digital, akkor az általuk adott STB-kell használnod Scarton vagy HDMI-n keresztül.
Ekkor a Sony kábeltunerét nem tudod kihasználni, de az antennacsatlakozóra rádughatsz szobaantennát és lesz M1/M2 HD. :)
Ha analóg az UPC, akkor gáz, mert csak egy antennacsatlakozó van a TV-n.

" Babra munka, de megéri! "

(#15758) giz


giz
csendes tag

Sziasztok!

A Sony 40V4000 mennyire jó választás, szerintetek?
Nyár elején még a Samsung LE-40M86-osban gondolkodtam, meg a Philips 5603 és 7603-ban, nézegettem a V3000-es Sony-t is, de most ezen megakadt a szemem. Az M86-nál és a V3000-esnél gondolom jobb.. Még nézegetem az A650-es sorozatot is a Samutól, de a bordó színe, illetve a távirányítója nagyon nem tetszik (tudom csak design, de..).

Még 2 kérdés a V4000-essel kapcsolatban:
1) A 24p True Cinema az a valós 24Hz-et jelenti ugye?
2) Főként SD és PC használatra lenne, harmadsorban csak DVD-re, HD-re. SD képe, és PC-vel való működése jónak mondható?

Köszi, giz

(#15759) NetRolller3D válasza giz (#15758) üzenetére


NetRolller3D
csendes tag

Inkább a V4500-ast érdemes választani - abban van MPEG-4 HD tuner is, és Common Interface kártyát is tud fogadni a kódolt DVB-T adások vételére.

Villanyszerelő gyászbeszéde: "Jó vezető voltál, mindig nagy volt körülötted a feszültség; de most, hogy kiverted a biztosítékot - földelünk!"

(#15760) GuCo.


GuCo.
tag

Na, voltam a boltban, ahol vettem a TV-t, és kideült, hogy a többi Samsung TV is azt csinálja az én DVI-HDMI kábelemmel, mint az enyém, tehát hogy nem érzékeli mellette az RCA-n jövő hangot. Szervíz azt mondja, hogy lehet hogy a kábel hibája, mivel lehet hogy 1.3-as, és azt érzékeli a TV, hogy azon jön a hang is, ezért kikapcsolja az RCA-t mellette. Pedig ez ugye lehetetlen. És az a baj, hogy ezekre a DVI-HDMI kábelekre nincs ráírva, hogy melyik 1.2-es és melyik 1.3-as.
Szóval akinek Samsung TV-je van (lehetőleg idei A sorozatú), és így használja a TV-t,és működik neki az RCA-s hang, az légyszi mondja meg, honnan vett DVI-HDMI kábelt, és milyent!
Köszi.

(#15761) Alex91


Alex91
félisten

DVB-T vevők

ha minden igaz beindul lassan a STB-k arusitasa...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#15762) Scoobyka


Scoobyka
addikt

emlékszek én még az okosokra akik lehurogtak aug 1jén,hogy nem lesz stb box mpeg4es tunerral még oktoberben sem.

az idő engem látszik igazolni...

[ Szerkesztve ]

(#15763) bwoay válasza Scoobyka (#15762) üzenetére


bwoay
nagyúr

szerintem ilyet nem állított senki.
te pár ezer forintos külső mpeg-4 tunerekről beszéltél.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#15764) lpmorpheus válasza bendi007 (#15731) üzenetére


lpmorpheus
csendes tag

GuCo.

Én az eBolt-ban vettem HQ márkájú DVI-HDMi kábelt, 1,5 métereset, aranyozott csatlakozósat (~3000 HUF), és elég szép a kép. Viszont nagyon valószínű, hogy egy 10 ezer forintos kábellel szebb lenne. Csak javasolni tudom, ha tehetitek 1,5-2 méternél ne vegyetek hosszabbat, mert sokat romlik a jel minősége.

bendi007

Elöször is a DVI-HDMI kábelt a HDMI IN 2-be dugd a TV-n. Másodszor pedig, "nevezd át" a HDMI2 bemenetet PC-re. Nálam tökéletesen működik 6600GT-vel ez a beállítás.

[ Szerkesztve ]

https://en.wikipedia.org/wiki/A_Life_on_Our_Planet

(#15765) Yahhher válasza lpmorpheus (#15764) üzenetére


Yahhher
aktív tag

"Csak javasolni tudom, ha tehetitek 1,5-2 méternél ne vegyetek hosszabbat, mert sokat romlik a jel minősége."

Ez nem igaz. Nekem van méteres, de mivel kevés, vettem egy 10 méterest, biztos ami biztos alapon. Semmi különbség a kép minőségében. 10 méternél nem is lehet még, digitális jelnél.

(#15766) Sza_Sa válasza bwoay (#15763) üzenetére


Sza_Sa
senior tag

Hali! Nem tudom elővarázsolni a szervízmenüt a samu a656-oson. A szokásos info-menü-mute -power nem müködik. Szeretném lecsekkolni az aktuális firmware-t mert megprbáltam frissiteni de szerintem nem sikerült, pedig mindent tökéletesen csináltam(ahogy a samu irja). Tudsz valami megoldást?

[ Szerkesztve ]

"Van három rágóm, pont hárman vagyunk. Egy kell holnapra..."

(#15767) lpmorpheus válasza Yahhher (#15765) üzenetére


lpmorpheus
csendes tag

Yahher

"10 méternél nem is lehet még, digitális jelnél."

Márpedig lehet, ez bizonyított tény! :P

https://en.wikipedia.org/wiki/A_Life_on_Our_Planet

(#15768) bwoay válasza Sza_Sa (#15766) üzenetére


bwoay
nagyúr

milyen csatornára van állítva? nekem volt olyan, hogy forrást váltottam,
és csak akkor jött elő, odaáig azt hittem, hogy nem sikerült.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#15769) lúzer válasza lpmorpheus (#15767) üzenetére


lúzer
veterán

én se értem!
vagy átjön a 01001101001 vagy nem :F

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#15770) lpmorpheus válasza lúzer (#15769) üzenetére


lpmorpheus
csendes tag

Esetleg egy interferencia maitt kimarad pár 1-es, vagy a rézkábel szennyezettsége miatt több nulla jön a kelleténél ...

https://en.wikipedia.org/wiki/A_Life_on_Our_Planet

(#15771) nickwaren


nickwaren
tag

Én most hétvégén vettem egy LG 37LG3000-est, eddig nagyon megvagyok elégedve vele.Analóg kábeladás is elég jól nézhető, de van T-Kábeles box is scarton keresztül összekötve, és egyik kissé többet vártam volna a digitális képminőségtől, sztem egyszer majd beruházok a HD adásra. Laptoppal is jól megy, 1900x1080-as felbontásba is jól néz ki, ma pont így néztem a Fűrész-t HD-ban. A hangja is megfelelő,bár nem jó hangminőségű filmnél kegyetlen rezonanciát produkál, olyan mintha valami vezeték sisteregne. X360-nal élvezett lett a játék SD után, a Forza 2-re szinte rá sem ismertem.:D Nem tudja valaki, hogy mit kell állítani ahoz, hogyha nem tökéletes a felbontás, akkor ne tünjenek egyes részek olyannak, mintha festve lennének, vagy ezt csak jobb minőségű jel tudná eltüntetni?, mert a Fűrésznél ilyet nem láttam.

(#15772) lúzer válasza lpmorpheus (#15770) üzenetére


lúzer
veterán

ok. :R

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#15773) Yahhher válasza bendi007 (#15731) üzenetére


Yahhher
aktív tag

Csak mert szépen kérted, kipróbáltam itthon. Átdugtam a RCA-kat a tv-be, a hangkártya driverében a kimenetet HDMI audio-ra tettem, és nekem szól a tv-n a hang. Mondjuk házi-mozi után eléggé LOL, de most nem is ez a lényeg.

(#15774) Yahhher válasza lpmorpheus (#15767) üzenetére


Yahhher
aktív tag

Lehet igazad van, de van gyakorlati tapasztalatom nem drága kábellel, 10 méter nem lehet gond így.

(#15775) Yahhher válasza GuCo. (#15760) üzenetére


Yahhher
aktív tag

Szeva. Én Roline hdmi-hdmi-t vettem, nekem ezzel megy, mint azt lejjebb is írtam. A551-es Samsungom van.

(#15776) kolakola


kolakola
tag

Sziasztok,
a segítségeteket szeretném kérni.
40"-os LCDTV-ben gondolkozom, és kinéztem a tavalyi év egyik legjobbját LE40M87.
Az lenne a kérdésem, hogy az idei modellek közül hasonló árban (200k) létezik-e olyan, ami megüti ennek a képminőségét, illetve melyik az?
Használnám Szgépről filmnézés 20% PS3 vagy Xbox 20% DVD nézés 40% hagyományos tvnézés 20%.
Segítsetek plíz, mert mostanában nem nagyon volt lehetőségem utánnajárni a TV-knek.
:R

(#15777) mcdokika


mcdokika
tag

Megismételem a hozzászólásom, nem válaszolt senki 1 kivétellel :U

2 modell maradt. Egy plazma és egy LCD.

Plazma : PANASONIC TH-42PZ81E
LCD : Samsung LE 40 A656

Visszaolvastam itt a fórumba, a plazma fórumban is.
Nem nagyon tudok dönteni, mindkettőröl nagyon jókat irnak.
Mindkettő FULL HD, 100 Hz.
PC rákötésen kivül mindenre lesz használva. (SD, DVD, HD ,talán egyszer blue ray)
Pixmánián elég jó árban vannak , Pana 305, Samsung 250 .
(véletlenül se irja senki hogy pixmániát ne, ebből már elegem van, az én felelősségem, oda szól az utalványunk, máshol nem tudjuk levásárolni)

Melyiket választanátok ?

(#15778) giz válasza giz (#15758) üzenetére


giz
csendes tag

Valaki még tudna pár választ adni? :U

(#15779) dark/night


dark/night
csendes tag

Üdv Mindenkinek ;] !

Most lenne lehetőségem viszonylag elég jó áron Sony KDL 32V4500-ös vagy KDL 37V4500-ös LCD készüléket vásárolni. A két TV között nagyjából 30.000,- Ft a difi.

Ami kicsit elbizonytalanít, hogy a 32-esnek 33.000 a dinamikus kontrasztja, míg a 37-esé csak 22.000. Jelent ez valami látható, észlelhető különbséget a képminőségben, és az 5 colos különbség megéri a plusz 30.000,- Ft-ot? Sima TV-nézésre, DVD-hez és PS3-hoz használnám, esetleg még Blue-Ray, PC rákötés szinte kizárt.

Valamint számomra az is kicsit érthetetlen, hogy egy 37-es, 2008-as évjáratú, középkategóriás, jó nevű gyártóval rendelkező készülék hogy lehet állvánnyal majdnem 40 kiló (pontosabban 38, ha jól emlékszem). Mondjuk a 32-es is majdnem 30 kiló állvánnyal.

Tud valaki arra valami érdemi infót, hogy miért ilyen bitang nehezek ezek a TV-k, ellenben pl. a W4000-es sorozattal?

Thanks előre is a segítséget :R .

(#15780) bwoay válasza mcdokika (#15777) üzenetére


bwoay
nagyúr

nem válaszolt senki? skandallum! :U
azért én benéznék a másik topicba is, hátha valaki mégis...

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#15781) kano válasza lpmorpheus (#15770) üzenetére


kano
nagyúr

Ez egy hülyeség. Még analóg koaxnál sem romlik a jel 10m-nél. A digitális jelnél meg nincs olyan, hogy kimarad pár bit vagy keletkezik pár. Ezért vannak az ellenőrző mechanizmusok.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#15782) sirdond


sirdond
őstag

Sziasztok!

Szeretnék vásárolni egy LCD tv-t,de nem tudom hogy milyen legyen.
Igazából nincsenek nagy igényeim, ami plusz lenne az az,hogy pc-vel össze tudjam kötni,tehát vga bemenet kellene (vagy hdmi, bár nem tudom melyik ad szebb képet?)
A hang nem lényeg, ami viszont fontos a kép (gondolom sokat számít a contrast egy kisebb vagy egy nagyobb szobában. Egy közepes méretű (bár kinek mi a közepes :) ) szobában lenne,szóval olyan 30-32 es lcd-re gondoltam.
Igazából nem néztem még utána milyenek vannak,de egybe belefutottam http://href.hu/x/6mof
, és ennek tetszett a képe. Erről milyen tapasztalatok vannak?
És még milyeneket tudtok ajánlani 100e Ft környékén?
Előre is köszönöm!

üdv: Dani

(#15783) uhu20 válasza sirdond (#15782) üzenetére


uhu20
tag

100e ft környékén nem nagyon van 32-es lcd. A te linkedben szereplő sem az. Ha tévézni szeretnél (azaz tv adásokat nézni), akkor meg kerüld az esetleg mégis csak 100e ft-ba kerülő 32-es lcd-ket.

(#15784) lúzer válasza uhu20 (#15783) üzenetére


lúzer
veterán

pl

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#15785) Alex91 válasza uhu20 (#15783) üzenetére


Alex91
félisten

Nyugodtan vehet 100k-ert 32"-os LCD-t. Nekem is ennyiert van, es lehet rajta TV-t nezni...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#15786) uhu20 válasza Alex91 (#15785) üzenetére


uhu20
tag

Meg szabad tudni, hogy milyen tv-d van?

(#15787) Alex91 válasza uhu20 (#15786) üzenetére


Alex91
félisten

Philips

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#15788) qper


qper
tag

SZiasztok!

SZeretnék LCD-t vásárolni, pénzem persze a kalandra némiképp kevéske. Kinéztem magamnak egy LG LB76 típusú 32-es tévét 124.000-ért a médiában, de van egy másik kiszemeltem, a Panasonic TX-32LE7P. Tavaly ilyet vettek szüleim, nagyon meg vannak vele elégedve, és nekem is nagyon tetszik a képe.

Namost ugye ez tavalyi modell, az Árkádban Photo Hall-ban és a Médiában van belőle egy-egy bemutató darab 107 illetve 108.000-ért. A gép szimpatikus, az ár szimpatikus, csak nem tudom hogy bemutatódarabokat meg szabad-e venni. Nem tudom mennyit nyüstölték, hány üzemóra szállt el így az élettartamából, illetve teljeskörű gari van e rajta.

Én a Panasonicot szívesen megvenném, csak hát bemutatódarab. Szerintetek? Belevághatok egy mintadarab megvételével az LCD kalandba, vagy inkább felejtsem el a dolgot?

(#15789) Bernardo20


Bernardo20
senior tag

Megrendeltem -nektek hála- a 32 lg 3000-es modellt az avplanetnél láttam legolcsóbban 116ért.

Majd beszámolok a fejleményekről ha megvan! :R

(#15790) uhu20 válasza Alex91 (#15787) üzenetére


uhu20
tag

Van pár típus ezen belül....

Az enyém egy Sharp 32 D44 és nem vagyok igazán megelégedve vele. A tiéd milyen típus? (Csak hogy össze lehessen hasonlítani a kettőt.)

(#15791) Alex91 válasza uhu20 (#15790) üzenetére


Alex91
félisten

3312 egy alap :). De biztos az igenyunk is mas...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#15792) uszilard


uszilard
tag

Üdv.

Néztem Veszprémben a körgyűrün tvket. Volt egymás mellett samsung 4-es sorozatu lcd és samsung plazma 40" ban. A plazma a szokásos 1024x768.
A lényeg hogy a plazmán szerintem sokkal jobb volt minden szempontbóla kép.

w4500 al mi a helyzet? :) Nagyon kéne már egy tv.

Üdv. Szilárd

(#15793) uhu20 válasza Alex91 (#15791) üzenetére


uhu20
tag

Megnéztem, hasonló a két tv, a tiédnek kicsit rosszabb a válaszideje és a dinamikus kontrasztja, de ez nem hiszem, hogy szabad szemmel nagyon látható lenne. Időnként egész jó a kép, de néha meg elég gyenge, ill. néha nem igazán valósághű szerintem.

(#15794) kutyuska válasza uszilard (#15792) üzenetére


kutyuska
aktív tag

Szilárd!

Ha nagyon kell a TV, akkor vegyél.
Ha a jelenlegi kínálatból nem találsz megfelelőt, akkor később sem fogsz.
Mindig lesznek felröppent kósza hírek az újabb típusok csilli-villi tulajdonságairól.
És mire begyűjtöd a tesztek és a fórumtársak tapasztalatait, már beharangozzák az újabb típust.

" Babra munka, de megéri! "

(#15795) Alex91 válasza uhu20 (#15793) üzenetére


Alex91
félisten

Nagyban fugg a forrastol! A TV adas kepe, hmmm. A DVD, DivX mar jobb. Sajna, meg HD anyag nem kerult ra, ugyhogy igazan nem tudom, hogy mire kepes :).

En az ar/teljesitmeny mutatot neznem. IMHO 100k-ert megfelelo, de biztos, hogy a 2x anyiba kerulo jobb ennel. (Persze kerdes, hogy 2x jobb-e? :) ) Meg pl. az mpeg2-es tunerer kar penzt kiadni...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#15796) kano válasza uhu20 (#15783) üzenetére


kano
nagyúr

Lehet kapni LG és lehetett kapni Toshiba LCD-t is 100k-ért.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#15797) Blaise7


Blaise7
tag

Segítséget szeretnék kérni: 250K körül szeretnénk új TV-t venni (lehetőleg FullHD-t)
Ilyen árban a Media Marktban kinéztünk egy Sony KDL 40 S 4000-t.
Ezt megéri megvenni, vagy tudtok jobbat ajánlani ilyen árban?
Előre is köszi!

(#15798) Galahed válasza Blaise7 (#15797) üzenetére


Galahed
senior tag

265e-ért már elérhető a samu 40A656-ja, annak jobb a képe, mint a Sony-nak. Sokan azt irják fórumokban, hogy még a W -s Sony-nál is. Akkor pláne az S-nél...

(#15799) uhu20 válasza kano (#15796) üzenetére


uhu20
tag

Persze, lehet kapni, de szerintem ennyiért nem bölcs dolog tévét venni. Most már tudom. Vagy vegyünk crt-r 70 ezerért (ezt nehezíti, hogy kevés helyen forgalmaznak - holott még az USA-ban is vagy 40% volt az arányuk az összeladásokon belül tavaly), vagy laposat 200+ért. Legalábbis ha tévézni is szeretnénk rajta. Szerintem.

(#15800) Alex91 válasza uhu20 (#15799) üzenetére


Alex91
félisten

vagy laposat 200+ért.

Azert tedd hozza, hogy 32"-osra gondolsz ennyiert :)!

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.