Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3351) Milan24 válasza tildy (#3346) üzenetére


Milan24
aktív tag

Műtét előtt 100% a szemed???😮 Vagy most én vagyok ilyen hülye?

(#3352) tildy válasza Milan24 (#3351) üzenetére


tildy
nagyúr

Korrigált visus volt annyi. Minden le van írva abban a kommentben.

Korrigált visus ha nem tudnád mi: szemüveggel ennyit láttam előtte . A nem korrigált meg nem számít, mert dioptriaval cylinderrel volt annyi.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#3353) Hozzászóló válasza zsebo1 (#3349) üzenetére


Hozzászóló
újonc

Szia, az újraműtésről nekem nincs személyesen élményem, de ahogy térképezem fel az ismerősi körömet, lézeres-szemműtétileg, találkoztam analóg esettel. Neki már az első műtétnél is jelezték, hogy nem biztosak benne 100%-ig, hogy tökéletes lesz az eredmény, ezért egy fokkal nyugodtabban állt a második műtéthez, ami annyira jó lett, hogy már nem kell neki szemüveg. Pedig már majdnem a klasszikus "szódásüvegalj" vastagságú szemüveggel élt előtte, amikor még nem voltak a vékonyított lencsék. Volt vagy 8-9 dioptriája, a cilindert nem tudom, de majd rákérdezek, mert a hétvégén sztem összefutok vele... Amikor beszéltünk azzal nyugtatta magát, hogy bízik az orvos szavában, tapasztalatában.

(#3354) zsebo1 válasza Hozzászóló (#3353) üzenetére


zsebo1
újonc

Szia! Koszonom, ez jo hir akkor. Igen, probalom en is ugy gondolni, hogy ez meg kell ahhoz, hogy minden rendben legyen. Ugye vagy ujramutes vagy szemuveg...nyilvan akkor mutet, csak jo volt tul lenni rajta, most johet ujra😊

(#3355) TothBan


TothBan
csendes újonc

3.5 hónap után érkeztem el oda a PRK után, hogy napról-napra ingadozik a látásom az egyik szememen. Hol élesebb, hol meg homályos. Eddig ilyen nem volt. Ez normális, nektek volt ilyen?

(#3356) Moleman válasza TothBan (#3355) üzenetére


Moleman
addikt

Nem mostanában csökkentetted a cseppentések számát? Nekem olyankor volt időszakos látásromlásom, mint elvonási tünet.

(#3357) TothBan válasza Moleman (#3356) üzenetére


TothBan
csendes újonc

De, most a jobb szembe 3, a balba 2 kell. A bal kicsit átment pluszosba, azért kell kevesebb. De amúgy a jobb szememen jelentkezik ez a probléma.

(#3358) Hozzászóló válasza TothBan (#3357) üzenetére


Hozzászóló
újonc

Ahogy szépen visszaáll a szaruhártyában a könnyutántermelésért felelős receptorok működése, már nem kell annyi műkönny, azaz mesterséges pótlás és minden további nélkül beáll majd az eredetileg tervezett éleslátás. Addig a műkönny-mennyiség még bejátszhat az éles képbe. Max pár hónap még.

(#3359) Moleman válasza Hozzászóló (#3358) üzenetére


Moleman
addikt

Én nem a műkönnyre gondoltam, hanem a szteroidos Fluconra. Műkönnyre hálistennek nagyon ritkán volt szükségem, de a Flucon elvonási tünete elég durva volt, 1-2 hétig is eltartott a homályos látás.

(#3360) g4mer


g4mer
senior tag

Ha már csepegtetés a téma, FEMTO után 9 hónappal még mindig használok műkönnyet, napi 1x, reggelente, van amikor többször is. Ti mikor hagytátok abba/ szoktatok-e még használni?

Sic Parvis Magna

(#3361) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

A jobb szememmel egyre gyengébben látok, és nem akar magától fókuszálni. Egy ideje már tapasztalom, de azt gondoltam pihentetéssel elmúlik. Most ott tartok, hogy ha reggel beülök az autóba akkor is nehéz és fárasztó két szemmel egy pontra fókuszálni.
Ha letakarom a bal szemem és elkezdem a jobbat erőltetni, fél perc után kiélesedik, de ha máshová nézek megint kezdhetem előröl. Gyakorlatilag a bal szemem lett a "vezér", a jobbat alig használom. Gyerekkoromban eltakarták az egyik szemem mikor a másikat nem használtam... Most nincs valami praktikusabb megoldás?

(négy évvel FEMTO után)

Köszi :)

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#3362) TothBan


TothBan
csendes újonc

Szerintetek a szteroidos csepp csepegtetése után mennyi idővel lehet arcot, hajat mosni? Este mindig megszívom, mert cseppentek és utána jut eszembe, hogy még nem mostam meg az arcomat, reggel meg a hajamat. :)

(#3363) Moleman válasza TothBan (#3362) üzenetére


Moleman
addikt

2-3 perc alatt az felszívódik szerintem.

(#3364) kaszaflora válasza Plazmacucci (#3361) üzenetére


kaszaflora
újonc

Nekem a balos hasonló. Műtét előtt is és azóta is ilyen. Doki szerint másik a vezér nincs mit tenni...🙄

(#3365) whitezo88 válasza g4mer (#3360) üzenetére


whitezo88
nagyúr

Fél év után mintha elvágták volna, elhagyhattam.

(#3366) robesz87


robesz87
tag

Nektek a fényudvar látás mikor kezdett el csökkeni?

Nekem még ugyanolyan rossz, mint a műtét másnapján. A szemem már egyáltalán nem száraz, szóval az nem lehet a probléma forrása.

(#3367) Ancika válasza robesz87 (#3366) üzenetére


Ancika
újonc

Szia! Hétről-hétre csökkent, teljesen fél év után szűnt meg. Diamond femtom volt a budai szemészeti központban.

(#3368) kaszaflora


kaszaflora
újonc

Sziasztok! Nekem egy olyan kérdésem lenne., hogy ki meddig vagyis mennyire védi a szemét az uv től. Az én műtétem már 11 hónapos(lebenyes), a doki úgy engedett el a 6 hónapos kontrollról hogy na ezen az uv már nem ront, de azért később hozzá tette hogy tavasszal- nyáron majd vegyem fel a napszemcsit . Nos eljött ez az idő, én meg reggelente kint futok a szabadba napszemüveg nélkül. Szerintetek ez gond lehet? Köszönöm ha írtok véleményt 🙂

(#3369) Moleman válasza kaszaflora (#3368) üzenetére


Moleman
addikt

Direkt gond nem lesz, de az UV védelem csökkenti a későbbi zöldhályog/szürkehályog kockázatát, legalábbis ezt mondta a doki az 1 éves búcsúzáskor.

(#3370) Dora87


Dora87
újonc

Sziasztok!

Új blog a témában, szerintem elég jól strukturált :)

Ha jól látom ő is DiamondFemto-s tábort erősíti.

http://tisztanlatok.blog.hu

(#3371) kaszaflora válasza Moleman (#3369) üzenetére


kaszaflora
újonc

Köszönöm 😊

(#3372) andrisss8 válasza kaszaflora (#3368) üzenetére


andrisss8
csendes tag

Az általános UV védelem mindannyiunknál alap, nem kérdés. Tehát inkább napszemcsibe legyél, ha süt a nap, mint ne.
A lebenyes eljárásoknál a felszínt nem vagy alig érinti a kezelés, ezért itt nincs akkora para, mint a prknál, ahol lekapják az elész felszínt... Legalábbis ezt szűrtem le az egyik konrtollon :)
A kérdésedre válaszolva: én mindig nagyon védem a szemem, ha süt a nap, de nem hiszem, hogy ártasz a szemednek ha kifutsz a szabadba reggelente, hajrá.

(#3373) V8TommY


V8TommY
tag

Tavaly marciusban voltam alkalmassagi vizsgalaton a Sasszem klinikan, a bal szememen talaltak egy atrofias lyukat aminek tukreben nem voltam/vagyok alkalmas a mutetre mert ha megmutenenek annak a kovetkezmenye retina levalas lehetne.

Van koztunk valaki aki hasonlo cipoben jart de az uj eljarasok egyikevel ( Visumax, Relex ) mar alkalmasnak minositettek esetleg meg is mutottek?

http://www.phmegbizhatosag.atw.hu/ - V8TommY felhasználónak 6 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#3374) andrisss8 válasza V8TommY (#3373) üzenetére


andrisss8
csendes tag

a visumax nálam stimmel, de az egyéb problémák nem, sajnálom. egy vizsgálatot talán megér a margitszigeten...

(#3375) TothBan


TothBan
csendes újonc

Az normális, hogy 5 hónappal a műtét után (prk), a rosszabb szemem most a jó és az eddigi jó szemem most homályosabb, rosszabb? Nincs már meg egyiken sem az a tűéles látás. Normálisan csepegtettem és éjjel-nappal hordom a napszemüveget.

(#3376) robesz87


robesz87
tag

Sziasztok!

4 hónappal Sasszem Femto után vagyok. Még mindig nagyon erősen jelen van a fényudvar, halo, glare, starburst...Nem csak este, hanem már szürkületkor vagy egy árnyékolt szobában is, este meg aztán annyira előjön, hogy hamar belefájdul a fejem.

Fog ez még javulni?
Valami tipp, hogyan tegyem könnyebbé az esti vezetést?
Eléggé el vagyok keseredve.

[ Szerkesztve ]

(#3377) powerwade válasza robesz87 (#3376) üzenetére


powerwade
senior tag

+TothBan

Pill, megnézzük a varázsgömbben...

Viccet félretéve, nincs 2 egyforma ember. Van akinek egyáltalán nincs/nem lesz ilyen problémája, van akinek 3 hónap után múlik el, van akinek még 6-12 hónap után is van panasza.
Szerintem ezekre a kérdésekre csak és kizárólag a kezelő orvosotok tud érdemben válaszolni, de kétlem, hogy jelen lenne itt a fórumon.

[ Szerkesztve ]

(#3378) g4mer válasza robesz87 (#3376) üzenetére


g4mer
senior tag

Nekem tavaly júliusban volt femto műtétem, nem szűnt meg azóta sem sajnos, kicsit enyhébb lett, annyi. Mondjuk nekem inkább csak starburst van utcai reflektoroknál.

Viszont az elmúlt 1-2 hónapban valahogy még élesebben látok, mint előtte :)

Sic Parvis Magna

(#3379) whitezo88 válasza robesz87 (#3376) üzenetére


whitezo88
nagyúr

nekem kb fél év után múlt el teljesen. Még nem vagyok egy éves, de jó ideje 0 ilyesmi.

(#3380) andrisss8 válasza robesz87 (#3376) üzenetére


andrisss8
csendes tag

6-12 hónap mire végleges-végleges az eredmény, nekem legalábbis ezt mondták. A cseppekkel hogy állsz? Mikor mennyit kell?

(#3381) robesz87 válasza andrisss8 (#3380) üzenetére


robesz87
tag

Műkönnyet kell használnom gyakran. Ennyi utasítást kaptam.
Napi 3-4x csöpögtetek jelenleg Systane Balance-t.

(#3382) whitezo88 válasza robesz87 (#3381) üzenetére


whitezo88
nagyúr

En ultrat hasznaltam, draga volt, de megerte.. meg ezen nem sporolok.

(#3383) andrisss8 válasza whitezo88 (#3382) üzenetére


andrisss8
csendes tag

Jogos, ha valamin akkor a szemszárazságon nem érdemes "spórolni", nyugodtan lehet sűrűbben is, lehet, hogy javít a helyzeten.

(#3384) powerwade


powerwade
senior tag

Hello, egy gyors "élménybeszámoló" azoknak, akik a Budai Szemészeti Központot választják a jövőben.
Elég friss DiamondFemto -val műtött páciens vagyok, kedden volt a műtét tehát a lentiek megirásakor alig 52 óra telt el a műtét óta :)

4 hete voltam alkalmasságin, ahol kb. nettó másfél óra alatt végeztem. Kaptam pupillatágitó cseppet majd egy kis várakozást követően mindenféle géppel megnézték, hogy mi a szemem jelenlegi állapota és hogy persze alkalmas vagyok-e a műtétre. Megkérdezték melyik kezelés érdekelne, de nem tukmálták rám egyiket sem. Sosem voltam az a nagyon "dokihoz járó" ezért számomra öröm volt látni, hogy milyen alaposan átvizsgáltak és olyan adatokat tudtam meg a szememről amiket eddig nem ismertem pl. nagyon vastag a szaruhártyám (de nem kórósan). Miután kiderült, hogy alkalmas vagyok, nem kellett azonnal időpontot választanom, hanem azzal engedtek haza, hogy ha aktuális lesz a műtét, szóljak vissza. Az eredemény és az alkalmassági 1 évig érvényes. Ahogy számitottam rá, mindenki kedves volt. Kb 2 óráig még érzékeny volt a szemem, de szerencsére egy szemüvegre csatolható műanyag napellenző és "tövighúzott" baseball sapi a segitségemre volt hazafele.

2 hétre rá megszületett a döntés (családi és céges naptár átvariálásával, mikor tudok kényelmesen pihenni, mikor nem kellek senkinek pár hétig, nyaralás se essen bele stb.) és megkaptam az időpontot.
Délre kellett mennem, de valamiért nem jutott eszembe ebédelni a műtét előtt (többnyire 1-2 fele szoktam). Semmi idegesség nem volt, teljesen nyugodtan érkeztem meg a rendelőbe. A recepciós hölgynél bejelentkeztem majd a kezembe adott egy halom papirt (beleegyező nyilatkozat + egyéb olvasnivaló) amit ki kellett tölteni 2 példányba. Itt jött egy kis "pánikroham" amikor a beleegyező nyilatkozatban felsorolt lehetséges mellékhatásakat és problémákat taglalták - amiknek a rizikóját vállalni kell. Nem elég, hogy egy kisautó árát itt fogom hagyni, de lehet, hogy nem is sikerül a műtét? :) Na de egyefene, az ismerőseimmel se történt baj, velem se fog, irjuk alá. Ezután jött a legnehezebb rész: a várakozás. Kb. fél órát vártam, mire jött az alkalmasságin már megismert doki, hogy újra megnézze a szememet. Itt kicsit felgyorsultak az események, kaptam egy zöld műtős sapit és 1 pár kék cipővédőt, majd odaültettek a műtő elé és egy "itt tessék várni, majd szólitják" után eltűnt a doktornő. Néhány perc múlva jött az egyik asszisztens, adott úgy 3 különböző cseppet (az érzéstelenitőre emlékszem a többit most passzolom) amig várakoztam - immár szemüveg nélkül. Tiszta homály volt a világ :) Itt még szóba elegyedtem a mellettem ülővel, gondoltam sorstárs, de nem, sajnos neki más problémája van, és ő csak majd utánam jön. Kb 10 percig ültem amikor kijött egy vigyorgó csaj a műtőből, és leült közénk. Na, ő tényleg lézeres látásjavitáson volt és majd kicsattant a jókedvtől. Ez jól esett, de már szerettem volna túlleni rajta. Alig tudtunk pár mondatot beszélni, már mondták is a nevemet. Ahogy beléptem az ajtón, valami ragacsos lábtörlőre érkeztem, ami meglepett de hamar kapcsoltam, hogy mi a fene akarja leszedni a cipőmről a zacsit. Itt már semmi kecmec nem volt, köszönés után rögtön mondta kedvesen a "pirosruhás" hölgy, hogy a cuccomat tegyem ide, üritsem ki a zsebeimet majd feküdjek fel az ágyra. Majd egy "kékruhás" úr felémhajolt a gép túloldalán és elkezdte mondani, hogy akkor most mi lesz: leragasztja a szempillámat majd beteszi a szemterpesztőt. Utána még szerintem rajzolt is a szememre egy célkeresztet, de ezt már nem mondta. Ezekből nyilván semmit nem láttam, érezni meg pláne. Max annyit hogy matat a szemem környékén. Ez kb. fél perc volt. Ezután a fejem fölé tolta a gépet, majd megkért, hogy mindig nézzek a zöld fénypontba. Majd elmondta, hogy akkor a lebenyt készitjük először, itt nyomást fogok érezni. Éreztem is, de nem volt kibirhtatlan, és is kb. fél perc volt. Után jött a lézer ami elvégezte a korrekciót - na itt jön az az égett bőr szag. Aki járt már fogorvosnál az már talákozott ilyen szaggal :) Folyamatosan visszaszámolt itt is, majd egyszercsak mondta, hogy vége. Ezután kb 5 mp. alatt ecsetelt egy kicsit és feltett egy szupervékony kontaklencsét a műtött szemre. Itt egy kis 2 perces pihenő következett és jött a bal szem. A pihenő alatt éreztem, hogy jó lett volna ebédelni, mert elkeztem csillagokat látni és éreztem, hogy a cukrom lemegy. Rohadtul mérges voltam magamra és alig vártam, hogy vége legyen. Tudtam, hogy kb 5 perc se lesz de akkor ott ez nem nagyon vigasztalt. Sajna itt a 2. szemnél, már rohadtul nyomta a szemem a lebenykészitő gép, és azt hittem elájulok - az éhségtől, nem a fájdalomtól. De itt is végig dumált a doki, igy tudtam, hogy nagyon kevés van hátra a műtétből. Aztán egyszercsak vége lett. A "pirosruhás" hölgy megkérdezte, hogy jól vagyok-e mert eléggé elfehéredtem majd vizzel kinált. Mondtam, hogy persze de muszáj betolnom a nápolyit a táskámból amint kimegyek - amúgy meg jött a "wow" érzés. Hirtelen a hölgynek és az úrnak lett arca, láttam a falon az órát. Azonnal élesen láttam mindent, igaz a mások által emlitett fehér ködön-füstön keresztül. Mindez kb. a műtőbe lépést követő 10. perc után. Alig 1 órája érkeztem a rendelőbe! Ezután még volt egy rövid vizsgálat, ahol megnézték, hogy szépen visszekerült-e a lebeny, illetve elmondták, hogy mik az aznapi teendők, illetve holnap várnak a lencse levetelére illetve egy rövid vizsgálatra ahol a heget nézik. Kaptam egy adag papirt (tennivalók, a beleegyező nyilatkozó másolata, receptek) aztán mehettem fizetni. Itt egy kicsit "bonyolitottam" a saját életemet, mert eredetileg mindent EP kártyával akartam fizetni, de az EP pont aznap vont le valami párezres tételt, emiatt 3e minuszban voltam a teljes kezelés árából :D De a recisek simán vettékj az akadályt: kinulláztuk az EP kártyát és a különbözetet KP-vel fizettem. Igy kaptam 2 számlát, de a lényegen nem változtat. A műtét sikerült, és ki is tudtam fizetni :) Ekkora megérkezett a kisérőm is, akivel mentünk egy sétakört a MOM parkban ahol én hű meg há-val élveztem az éleslátásomat. Egy röpke fél órás, zökkenőmentes (szemügyileg) hazaút után gondoltam pihenek egy kicsit, de nem igazán tudtam mit csináljak. Egy kis fehér köd még volt, semmi más. Nem szúrt, nem viszketett és be se volt dagadva a szemem. Örültem mint majom a farkának, majd a haver vigyorogva közölte, hogy nem csoda, mert még hat az érzéstelenitő. A műtétet követő 3 órában bekövetkezett a "legkellemetlenebb" része a dolognak: hullámokban tört rám a durva könnyezés, homokszem és idegentest érzés, viszketés, szúrás és csipő-égető érzés. Ez kb 2 órát tartott majd ahogy jött, úgy el is múlt este 7 körül. Aznap este már simán ment a számitógépezés (fél óra) meg egy kis TV.
Éjjelre feltettem a kapott szemkagylókat (gyerekek megijedtek tőle elsőre :) ) majd aludtam egy jót. Reggel tűélesen láttam, és majd kiugrottam a bőrömből. Reggel már szemüveg nélkül vittem a kölyköt oviba, és leirhatatlan érzés volt leolvasni a távoli rendszámokat. Ezután már alig vártam a reggeli kontroll időpontját, ahol kivették a lencsét, megvizsgálták a heget majd örömmel átnyújtottak egy oklevélszerű dolgot, rajta a "szemem új születésnapja" dátumával. Vicces volt.

Nah, itt tartok most, nagyon várom az 1 hetes időpontot ahol kiderül, hogy hogy áll a gyógyulásban a szaruhártya illetve mennyire látom a táblán a betűket.

A fenti vélemény teljesen privát, semmi anyagi vagy egyéb juttatásban nem részesültem a megirása után.

Persze nekik is van ez a klasszikus beajánlós rendszerük. 10k-t adnak minden általad beajánlott kliens után ami nyilván nem sok, de pl. pont arra elég, hogy a havert igy jutalmaztam meg azért mert mesélt a saját műtétjéről és eljött értem a műtét napján és hazafurikázott. Megdolgozott érte :)

#budai #diamondfemto #femto

[ Szerkesztve ]

(#3385) samen


samen
tag

Sziasztok!

Én ilyen szemüveget hordok:jobb: Sph. dptr. -0.50,Cyl. dptr. -1.00,Ax. 85,PD 63
bal: Sph. dptr. -0.75,Cyl.dptr -1.00,Ax. 85,PD 63
Azt szeretném kérdezni,ilyenkor is van értelme megműteni?Mármint az nem baj.h a dioptria ilyen kicsi?
Azért kérdezem,mert a Saint James oldalán van olyan opció,h alkalmas vagyok e műtétre,ott csak 1dioptriától lehet választani.Nyilván ez nem mérvadó hiszen a vizsgálat dönti el,csak feleslegesen nem szeretnék Pestre utazni.
Válaszokat előre is köszönöm!
Üdv:Sanya

(#3386) g4mer válasza samen (#3385) üzenetére


g4mer
senior tag

Szia, szerintem jobban járnál, hogy megkérdeznéd tőlük e-mailben.

Sic Parvis Magna

(#3387) CyberPunk666 válasza samen (#3385) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

1 alatt nem szoktak műteni, mert ennyi még maradhat is benne...
Legalábbis régebben így volt.

(#3388) samen


samen
tag

g4mer : Szia.igen,facebookon már írtam nekik,csak még nem válaszoltak.
CyberPunk666 :Szia,köszönöm a válaszod,nekem is ez rémlik.

(#3389) andrisss8 válasza samen (#3388) üzenetére


andrisss8
csendes tag

Hát, 0,75-s dioptriával mit is szeretnél :)))

(#3390) kocsmazoltan


kocsmazoltan
újonc

Beleolvastam egy itt korábban ajánlott, tisztánlátok blogba... Hát. Eléggé marketing szagú. Onnan gondolom, hogy pár éve írtam én is napi blogot, ami a hétköznapjaim szabadidejét teljesen felőrölte. Rengeteg időt töltöttem utánaolvasással, témák körbejárásával, valós tapasztalatok szerzésével és így is heti egy-két bejegyzést tudtam írni, amit néha nagyon nehéz volt tartani! Nem tartom reálisnak, a 17-20 bejegyzést egy-egy hónap alatt. Rengeteg idő elmegy a vizsgálatokra járással, az időpontegyeztetésekkel, stb.. Egyszerűen nem reális a bejegzések gyakorisága kivéve, ha ebből él az ember. :) A másik, hogy Berta, a blog "gazdája" a Diamond Femto-ról számol be, a többi klinikát csak az árösszahsonlító táblázatban említi, pedig bemutatkozójában objektív beszámolókat és összehasonlításokat ígér... Vagy nem? :))

[ Szerkesztve ]

(#3391) powerwade válasza kocsmazoltan (#3390) üzenetére


powerwade
senior tag

Gondolod, hogy szükség lenne egy ilyen "silány" reklámra-marketingre bármelyik klinikának is? A csaj ott van facebookon is, vedd fel vele a kapcsolatot. Engem egy másik, "profibb" blog jobban lelomboz, amikor konkrétan fapadosnak nevezi azokat a klinikákat amik "csak" pár ezer klienst operáltak, meg előző generációs lézerrel műt stb... Azt gondolnám, hogy ezek jól elvannak egymás mellett, nem kellene ilyen módon lejáratni egymást. Meg ugye van legalább 3 klinika, amiknek egy a tulajdonosi köre (fentebb ez ki lett tárgyalva). Ez engem jobban elriaszt mert számomra ez azt jelenti, hogy itt csak és kizárólag a profitszerzés a cél, minél több oldalról. Gondolom adózás szempontjából jobb 3 részre oszatni a dolgokat :D

Egyébként amit tudok tanácsolni mindenkinek: kérdezzzen körül az ő, saját személyes ismeretségi körében - onnan gyűjtse be a tapasztalatokat. Az a tuti, nem az ilyen élménybeszámolós blogok. Ott legalább ismered a forrást. Én azért válaszotttam a Budai-t mert több ismerősöm is ott lett "lézerszemű" (de utálom ezt a kifejezést :)) )

[ Szerkesztve ]

(#3392) samen válasza andrisss8 (#3389) üzenetére


samen
tag

Szia!
Igazából engem a cilinder zavar.Nagyon nehezen szokom meg ha új szemüveget csináltatok!Ezért érdekelt volna a műtét!

(#3393) CyberPunk666 válasza samen (#3392) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

Megértelek, nekem 2.5 a cylinderem, -1 a dioptriám, de látni lófaszt se látok szemüveg vagy lencse nélkül.
Minden homály, ha közel, ha távol van :(

[ Szerkesztve ]

(#3394) samen válasza CyberPunk666 (#3393) üzenetére


samen
tag

Én közelre még viszonylag jól látok,de a távolabbi dolgok már homályosak nekem is sajnos.

(#3395) tildy válasza TothBan (#3375) üzenetére


tildy
nagyúr

Igen normalis. Siman lehet meg kesobb is ilyen.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#3396) szilcsa44


szilcsa44
újonc

Sziasztok! Gyerekkorom óta utálom a szemüvegem, már nagyon szeretnék tőle megszabadulni. Programozóként sokat ülök a gép előtt szemüvegben dolgozom. Ritkán sportolok, de nyáron a vízben nagyon zavar a szemüveg télen meg a pára... Régóta keresgetem a megoldást, és a műtét gondolatával is barátkozom. Hosszas fórumolvasgatás után, végül két éve elmentem vizsgálatra, ahol kiderült, a -3 és -3,25-ös szemeim kiválóan műthetők lennének, de a szaruhártyám vékonysága miatt eltanácsoltak a műtéttől, előbb a Budai Szemklinikán, majd a Focusmedben is... Kiderült, hogy 495 mikron vastagságú a szaruhártyám, ami vékonynak számít. Kétségbe estem, hogy sosem hagyhatom el a szemüveget. Tavaly nyáron szerencsére kaptam egy levelet a Focustól, a Visumax eljárásról és azóta azon jár az agyam, vajon másik klinikára menjek el, alkalmassági vizsgálatra, vagy adjak egyesélyt ennek a különleges verziónak, amit állítólag olyanokon is elvégezhetnek, akik korábban alkalmatlannak bizonyultak, mert vékony volt a szaruhártyájuk? Ha van más sorstársam is ebben a dilemmában, osszátok meg a gondolatokat, tapasztalatokat! Érdemes másik klinikánál próbálkozni? Van, aki hasonlóképpen járt és visszament a Visumaxos vizsgálatra? Egyáltalán mitől függ, hogy kinek milyen vastag a szaruhártyája?!? Köszi a segítséget!

Szilcsa

(#3397) TothBan válasza szilcsa44 (#3396) üzenetére


TothBan
csendes újonc

Szia! Én csak utolsó kérdésre tudok valamennyire válaszolni. Nekem 628 mikron volt, az átlagosnál jóval vastagabb, ez semmi mástól nem függ szerintem, csak a genetikától és a szervezeted felépítésétől. A szaruhártyát hétköznapi életben nem lehet vékonyítani vagy vastagítani természetes módon. Akinek vastag annak elvileg többször is lehet műteni a szemét PRK eljárással (a Femto és Visumax eljárással nem tudom). A vastag szaruhártya esetében az átlagos értéknél magasabb értékű szemnyomás is normális az orvosok elmondása alapján. Akinél nagyon vékony a szaruhártya, annál a normális érték is gyanús lehet pl. a későbbi esetleges zöldhályog gyanú miatt.

(#3398) Zoltanberta2


Zoltanberta2
csendes tag

Sziasztok.

5 napja volt PRK műtétem és elég homályosan életlenül látok közelre távolra...igazából olyan mintha nem sok minden változott volna. Mennyi idő mire kiélesedik ? Mikor van az amikor láthatom az eredményt? Ez így elég demoralizáló. Amúgy abnyit a PRK-ról hogy egyáltalán nem fájt. Első este kicsit csípett mint ha hagymát pucolsz semmi fájdalom.

(#3399) Plazmacucci válasza Zoltanberta2 (#3398) üzenetére


Plazmacucci
félisten

3 hónap után mondhatod, hogyí kb beállt a változás, de 3 hétig biztosan szar lesz még.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#3400) Zoltanberta2 válasza Plazmacucci (#3399) üzenetére


Zoltanberta2
csendes tag

Köszi akkor ne parázzak hogy nem javult?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.