Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2451) csƵ


csƵ
őstag

2 különös dologra lettem figyelmes.
Az egyik az, hogy a műkönnyezés nem javítja látásomon, míg fel nem szívódik, addig rosszabbul látok, mint az 1. műtét után tapasztaltam csepegtetés után.
A másik az, hogy ébredés után nincs starburst effekt pár percig. Aztán szépen lassan az is visszajön. Inkább az érdekelne, hogy ez miért van?

[ Szerkesztve ]

(#2452) CyberPunk666


CyberPunk666
senior tag

Sziasztok!

A dioptriáim ilyen -2 és -2.5, ahogy a cylindereim is hasonlóak.
Az a bajom, hogy a szemüveg sokszor akadályoz (vizisport, motorozás...), a kontaktlencsével meg egyszerűen nem látok jól, különösen az olvasás rossz, mert csak -2.25-ös cylindereres kontaktlencsék vannak, nekem meg -2.5 kellene. Nem tudom, hogy ez a pici okozza-e, hogy kényelmetlen olvasni benne?

Szóval szerintem az egyetlen megoldás a műtét lehet, viszont eléggé félek attól, hogy éjszaka aurája lesz a fényeknek. Mennyire gyakori, hogy ilyen megmarad? Ti hogy álltok ezzel?
Vagy inkább csak azok írnak, akiknek gondjuk van?

Vizsgálaton még nem voltam, de gondolom a motorozás miatt csak a prk jöhet szóba (reális esély van pár nagyobb esésre).

(#2453) CyberPunk666


CyberPunk666
senior tag

+ lenne olyan kérdésem, hogy tud valaki olyan biztosításról, ami ilyen probléma esetén fizet?

Tegyük fel én vagyok az 1 millióból 1, akkor fizet némi milliócskát, hogy rendben lehessen az életem.

(#2454) csƵ válasza CyberPunk666 (#2453) üzenetére


csƵ
őstag

Ez sajnos nem így működik. A legtöbb klinika aláírat veled egy szerződést, amiben beleegyezel, hogy akár szaruhártya-átültetésre is sor kerülhet sikertelen műtét esetén.

(#2455) CyberPunk666 válasza csƵ (#2454) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

Nem úgy gondoltam, hogy a klínika fizet nekem milliókat, hanem kötök magamra egy sima biztosítást, ahol mondjuk ha megvakulok és 100% rokkant leszek, akkor kapok biztosítási pénzt.
Na, ilyenből kellene olyan, ahol a szemműtét nem kizáró tényező.

Van sima biztosításom, ha sétálok az utcán és elvágódom, pont úgy ütöm be a fejemet, hogy megvakulok és 100% rokkant leszek, akkor kapok 20 milliót.
De nem tudom, hogy egy szemműtét komplikációjára fizetne-e, van-e olyan, ahol ez belefér a biztosított esetekbe. Például motorozom, az már extrém sport a legtöbb biztosítónál...

[ Szerkesztve ]

(#2456) Moleman válasza CyberPunk666 (#2455) üzenetére


Moleman
addikt

Ha ennyire tartasz tőle, menj PRK-ra, az még olcsóbb is. De nem valószínű, hogy a femto magától felválna, épp volt szó róla nemrég, újraműtéskor is nagyon nehéz felszedni.

Éjszaka én kifejezetten jobban látok a PRK után, mint régen szemüveggel, nincs starburst, sose volt. Halvány aura talán van, de az meg szerintem egész életemben volt, mert nem tűnt fel. A gyógyulás első szakaszában láttam nagy fényes pacákat a lámpák helyén, az mondjuk kicsit zavart, mert gyengéim az autólámpák. :D

(#2457) CyberPunk666 válasza Moleman (#2456) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

Motorozom, szóval simán benne van, hogy bármikor jöhet egy nagyobb ütés, ezért eleve a PRK-ban gondolkozom. Abból is a no touch verziót választanám. Már kértem időpontot az alkalmassági vizsgálatra, február végén megyek.

A műtéttel szerintem megvárom az őszt, a motoros szezon végét.

A biztosítás meg nem azért kell, mert ennyire félek, hanem ha bejön a gond, akkor nagyon nem mindegy, hogy mi van. Motorozásra is direkt van biztosításom, ha nagy baj történik, akkor 5-10-20 milliók jönnek, a súlyosságtól függően. De ha fél évre kiesem a munkából, akkor is kapom tovább a teljes fizetésemet.

[ Szerkesztve ]

(#2458) Moleman válasza CyberPunk666 (#2457) üzenetére


Moleman
addikt

Én is motorozom, de eredetileg femtora akartam menni, féltem a prk-tól. :) Végül nem voltam alkalmas, notouch lett belőle, és nagyon örülök, hogy így lett, az a kis fájdalom és pár hét gyengébb látás nekem megérte az árkülönbözetet. 8 nappal a műtét után már újra vezettem, 5 hét után lett igazán jó, mondhatni végleges a látásom.
Én októberben csináltattam (szezontól függetlenül, én ilyenkor is motorral járok munkába), annyiból kényelmesebb télire, hogy rövidebbek a nappalok, kevesebbet kell hordani a napszemüveget.

[ Szerkesztve ]

(#2459) csƵ válasza CyberPunk666 (#2457) üzenetére


csƵ
őstag

Ha motorral buksz és a szemeddel lesz valami, akkor lehet nem is kelsz fel onnan.
Egyébként én is a NoTouchPRK-t javaslom.

[ Szerkesztve ]

(#2460) CyberPunk666 válasza Moleman (#2458) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

#Moleman

Az árkülönbözet számomra lényegtelen, én a legbiztonságosabb megoldást szeretném, és ezért cserébe kibírok egy kis fájdalmat.
Emiatt választanám a PRK-t. Abból is ez a no touch már elég jónak tűnik.
Én télen féltem a nagymotort.

#csƵ

Inkább arra gondoltam, hogy simán túlélhető, ha az ember fejét rövid ideig 20-30G, de ha tényleg rövid ideig tart a lassulás, akkor akár 50G éri, amikor elesik és beveri a fejét (mondjuk itt már a homlokra tud passzírozódni az agy, ha túl sokáig tart), ami mondjuk simán benne van egy meg nem adott elsőbbségi szituációban.
Tipikus, hogy nekimegy a motoros az autónak, elkezd előrecsúszni (szakszerűen a motor jobban lassul, amikor a kereke nekimegy a kocsinak, a motoros meg megőrizné az egyenes vonalú egyenletes mozgását), a motoros combjai beleakadnak a kormányba, ott egy forgáspont keletkezik és a feje előrebukik és ezerrel belefejel az autó oldalának-tetejének a határába.
Kb az egyik legtipikusabb balesettípus. Ha IL után képes leszakadni, akkor itt leszakad. Ha ennél nem szakad le, akkor az egész riogatás teljesen alaptalan. Ha ezt túléli a motoros, és nem szakad le, akkor nem esik le semmitől, amibe nem halhatunk bele. Ennél komolyabb max az lehet, ha a szemét nyomják ki, de akkor meg tényleg nem ezen múlik.

(#2461) Moleman válasza CyberPunk666 (#2460) üzenetére


Moleman
addikt

Jogos, nagymotorral én se mernék, de robogóval nem félelmetes, ha kicsúszna, felállok és megfogom. :DDD

(#2462) csƵ válasza CyberPunk666 (#2460) üzenetére


csƵ
őstag

Egyébként tényleg pontot lehetne tenni a dolog végére, hogy mi az a G-erő, amitől leszakad.
Szerintem nem engedélyeznék ezt az eljárást, ha kockázatos lenne.
De én a not touch-ot javaslom továbbra is.

(#2463) #41635072


#41635072
törölt tag

Egyébként amerikában a légierő pilótái is áteshetnek Lasik műtéten, sőt asztronauták is.
Itt európában viszont már utasszállítót sem lehet vezetni ilyen műtéttel.

(#2464) csƵ


csƵ
őstag

A nátha tudja befolyásolni a szem gyógyulását?

(#2465) Plazmacucci válasza csƵ (#2464) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Nem hinném.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#2466) Skyhigh


Skyhigh
senior tag

Sziasztok,

Azoktól kérdezném, akiket már 6+ hónapja műtöttek, és beállt nekik, de nem 100%-osra (tehát 1 dioptria alatti az eltérés és ezért nem számít bele a garanciába, vagy nem is érdekli a garancia), hogy amikor a műtét előtti vizsgálatot csinálták akkor a 100-120%-os (kinek mit mutattak) sort azt el tudták olvasni vagy pedig élesen látták.
Sajnos nem mindegy, mert ha kicsit is kontrasztos/elmosódott volt a kép, de eltudtad olvasni az még nem a tökéletes beállítás.
Hihetetlen, de évek óta szemüveget hordok és ezt nem is tudtam, nekem az agyam "kitalálta" eddig hogy mik a betűk, nem szeretném, ha emiatt maradna benne egy -0,75-0,25D

[ Szerkesztve ]

A világon 3 féle ember létezik, aki tud számolni és aki nem...

(#2467) Skyhigh


Skyhigh
senior tag

Évek óta gondolkoztat a műtét kérdése, ezért évente el is járok ide-oda szemvizsgálatra, hogy lássam beállt a szemem.

eddigi eddigi eredményeim:
2006:
J :-1,0 -0,5 90°
B: -1.25 - -
2012:
J: -1,25 -0,5 90°
B: -1,5 - -
2013:
J: -1,75 +0,5 180°
B: -1,5
2016:
J: -1,5 -0,5 90°
B: -1,5
2017:
J: -2,00 +0,5 180°
B: -1,75 +0,5 180°

Elvileg 2 hét múlva megyek vizsgáltra, megtudni mit tudnak ezzel kezelni

A világon 3 féle ember létezik, aki tud számolni és aki nem...

(#2468) Skyhigh válasza Skyhigh (#2466) üzenetére


Skyhigh
senior tag

Illetve azokat is kérdezném akik 100-120-150%-osra állt be a szemük, hogy a műtét előtti vizsgálatnál tű élesen látták az100-120% sorokat vagy volt némi kontraszt?

A világon 3 féle ember létezik, aki tud számolni és aki nem...

(#2469) csƵ


csƵ
őstag

Olyan van, hogy hirtelen jobb lesz a látásom? Most gép előtt zenehallgatás közben vettem észre véletlenül, hogy a polcon lévő könyv címét el tudom olvasni bal szemmel is. Gyorsan csináltam egy online szemtesztet és az 1.20-as sor is megy. Holnap lesz 3 hete a műtét.

(#2470) Moleman válasza csƵ (#2469) üzenetére


Moleman
addikt

:C Dejó, el tudtam olvasni az 1.40-et is (két szemmel együtt). Szuper kis teszt, kár, hogy csak most szereztem tudomást róla, folyamatában többet mutatott volna.
Amúgy nekem is ugrásszerűek voltak a változások, az utolsó előtti ugrás pont 3 hétnél volt.

[ Szerkesztve ]

(#2471) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Már kb egy éve elhagytam a szemcseppet, de most jöttem rá, hogy nem ártana megint használni. Egy ideje megint elfárad, kiszárad nap végére a szemem, de még reggel ébredés után is jobban látok, ha csepegtetek. És sokszor ég is a szemem. Fura, azt hittem teljesen elhagyhatom, sokáig nem is hiányzott.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#2472) Skyhigh válasza Plazmacucci (#2471) üzenetére


Skyhigh
senior tag

Műtét előtt használtál bármilyen szemcseppet, műkönnyet?
Holnap megyek műtét elötti felmérésre, nekem sosem voltak ilyen problémáim (eddig).

Esetleg lehet olyat kérni (mert macerás vissza keresgélni), hogy a hozzászólások első sorába irjuk bele hogy kinek milyen műtétje volt és mikor? pl No touch PRK 2017.02

Talán így egyszerűbb össze párosítani, hogy kinek milyen műtét után milyen javulása/panasza van.

[ Szerkesztve ]

A világon 3 féle ember létezik, aki tud számolni és aki nem...

(#2473) Plazmacucci válasza Skyhigh (#2472) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Nekem előtte nem volt ilyen problémám. FEMTO volt az Optik-Mednél.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#2474) tildy válasza Skyhigh (#2472) üzenetére


tildy
nagyúr

2003.09.16

Műtét típusa Műtét előtti státusz Kontrollok eredménye (nyers visus)
D(sph) D(cyl) Nyers visus Korr. visus 1. nap 10. nap 1. hó 2. hó 3. hó 4. hó 5. hó 6. hó 1. év 2. év 3. év
J PRK -5.5 -2.50 10° 0.05 0.9 0.3 0.7 0.8 0.7 0.8 0.77 0.75 0.9 1 0.9 1
B PRK -4.25 -2.25 160° 0.1 1 0.95 0.9 0.9 1 1.1 0.9 0.9 0.85 0.7 0.7 1

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#2475) Skyhigh válasza Skyhigh (#2472) üzenetére


Skyhigh
senior tag

Sajnos nem vagyok alkalmas műtétre elülső és hátsó eleváció miatt, bár sajna nem tudom ez mit jelent, mert amint megmondták és kérdeztem, hogy ez mi okozza: Nem tudjuk, elmúlik: Nem tudjuk,
tehát innentől eléggé elkezdtek lerázni...
Annyit tudtam kiszedni a doktorból, hogy a szaruhártyámnak van egy előgörbülete vagy valami hasonló.
Amennyiben van itt szakértő szívesen megtudnám, hogy ez pontosan mit takar...

A világon 3 féle ember létezik, aki tud számolni és aki nem...

(#2476) V8TommY válasza Skyhigh (#2475) üzenetére


V8TommY
tag

Melyik klinika(k)nal voltal vizsgalaton?

[ Szerkesztve ]

http://www.phmegbizhatosag.atw.hu/ - V8TommY felhasználónak 6 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#2477) brembo


brembo
tag

Sziasztok,
Valakinek van tapasztalata a Budai Szemészeti Központtal? A Diamond Femto kezelést néztem ki magamnak, de keveset hallottam róla. Szívesen veszem a tapasztalatokat.

(#2478) Skyhigh válasza V8TommY (#2476) üzenetére


Skyhigh
senior tag

OM-ben voltam.
Nem tervezem hogy máshova is megyek a közeljövőben, ugyanis ma megerősítették, hogy alkati a dolog ami miatt nem tudnak vállalni, 5-10 év múlva próbálkozhatnék újra ha akarok.
Nem azt akarom, hogy találjak egy helyet ahol bevállalnak, határeset gyanánt, mert akkor tartanék attól, hogy rövidtávú lenne csak az örömöm.

A világon 3 féle ember létezik, aki tud számolni és aki nem...

(#2479) csƵ válasza tildy (#2474) üzenetére


csƵ
őstag

3 év után 1.0?!
Gondolom nem eddig gyógyult, csak ennyi idő kellett, míg az agyad rájött a dolgokra.
Azóta milyen?

(#2480) tildy válasza csƵ (#2479) üzenetére


tildy
nagyúr

Azért korábban is volt 1-es vírus, de rendszeresen visszatartani kontrollra, emiatt lehet tudni, milyen volt.

Azt se felejtsd el, hogy bár a műtét előtt fél évvel letettem a kemény lencsét, mégiscsak 7 évig kemenylencseztem ( a lágy nekem a cilinder miatt nem volt jó, romlott tőle a szemem)

Lehet visszajött egy fél cilinder, de életem legjobb döntése volt a műtét.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#2481) csƵ válasza csƵ (#2469) üzenetére


csƵ
őstag

Nem tudom mennyire valós ez a teszt, de két szemmel megy az 1.60-as sor is. Még csak csütörtökön lesz az "egy hónapos" kontroll. Valójában a 7. heti.

[ Szerkesztve ]

(#2482) CyberPunk666


CyberPunk666
senior tag

Holnap megyek a vizsgálatra, remélem alkalmas leszek rá...

(#2483) F1rstK1nq


F1rstK1nq
aktív tag

Sziasztok!

Hamarosan megyek vizsgálatra az Optik-Med Sasszemklinikára. Nincsenek erről a klinikáról itt rossz tapasztalatok ugye? Esetleg van más, jobban ajánlott hely?

Remélem alkalmas leszek a műtétre. No-Touch PRK műtéttel szemezgetek, bár olvastam a tapasztalataitokat, hogy kellemetlen tud lenni pár napig a gyógyulás.

Közel -2-es a dioptriám, talán kicsit jobb.

:R

Adrenaline is natures way of telling you 'don't fuck up.'

(#2484) Moleman válasza F1rstK1nq (#2483) üzenetére


Moleman
addikt

Sok sikert!

Annyira nem vészes, kb 2 nap szúrás és könnyezés, háromszor ekkora fájdalmat is megérne a végeredmény. :)
Én nem is voltam máshol vizsgálaton, teljesen elégedett vagyok velük. Most vagyok kb 5 hónapos.

[ Szerkesztve ]

(#2485) F1rstK1nq válasza Moleman (#2484) üzenetére


F1rstK1nq
aktív tag

Köszi. Jó az ilyet hallani. :)

Adrenaline is natures way of telling you 'don't fuck up.'

(#2486) n.e.o.one


n.e.o.one
csendes tag

Sziasztok!
Egy ismerősöm mondta, hogy PRK után nem lehet kontaktlencsét hordani, ha esetleg visszaromlana, mert megváltozik a szem görbülete. Ez igaz? Neten csak annyit találtam, hogy a lebenyes eljárások után nem ajánlott, nehogy véletlen felszakadjon a lebeny a behelyezés vagy kivétel közben.

Amúgy tudnátok linkelni olyan oldalt, ahol össze vannak gyűjtve a lézeres szemműtétek hátrányai/kockázatai, lehetőleg őszintén? Amiket én teláltam a témában, mind valamelyik klinika által sponzorált írás.

[ Szerkesztve ]

(#2487) Moleman válasza n.e.o.one (#2486) üzenetére


Moleman
addikt

Az újbóli romlás nyilván csak évek után következhet be, amikorra már bőven tökéletesen hámosodik a szem PRK után, de a lebenyt sem olyan egyszerű felszedni. :) Én mernék lencsét hordani, ha szükség lenne rá. A szemgörbülete mindenkinek más, lehet, hogy változik a PRK után, azt nem tudom, de gondot nem hiszem, hogy okozna. De én sose voltam az az aggódós típus. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#2488) CyberPunk666 válasza n.e.o.one (#2486) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

Az angol nyelvű interneten azt írják, hogy általában nem okoz akkora változást, ami miatt gond lenne.
Illetve még mindig lehetne egyénit csináltatni. kérdés, hogy mennyiért.

[ Szerkesztve ]

(#2489) rushty válasza n.e.o.one (#2486) üzenetére


rushty
senior tag

Kontaktológusoknak(mert ugye ott van a puding próbája) vannak ilyen tapasztalataik, amit mondott az ismerősöd.

Revolut meghívó pü-ben

(#2490) V8TommY


V8TommY
tag

Lassan 3 eve merult fel itt utoljara a ReleX Smile

Tudjatok ez az a mutet ami egyesiti a Lasik es PRK elonyeit, cserebe eleg draga.

Tudtommal, Magyarorszagon nincs egy Klinika sem aki foglalkozna vele, viszont "itt" van nekunk az Oftum Klinika.

Van esetleg itt valaki aki mar jart naluk es tudna par sort irni a tapasztalatairol?

[ Szerkesztve ]

http://www.phmegbizhatosag.atw.hu/ - V8TommY felhasználónak 6 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#2491) #41635072 válasza V8TommY (#2490) üzenetére


#41635072
törölt tag

Index fórumon volt már akinek nagyon elrontották a relex-et azt hiszem Angliában.
Amúgy ezen a weblapon kb semmi infó nem derül ki a klinikáról, az orvosról, meg úgy a cég hátteréről.
A következő állítások pedig konkrétan nem igazak:
Vágás nélkül
A szaruhártya sérülése nélkül

A Relex Smile hatalmas előnye, hogy nem vágja szana-szét az idegszálakat, így kevésbé fog jelentkezni a száraz szem szindróma. Na meg üzemeltetői oldalról csak egy lézerre van szükség kettő helyett.

[ Szerkesztve ]

(#2492) #41635072 válasza #41635072 (#2491) üzenetére


#41635072
törölt tag

Itt közérthetően, zanzásítva van pár szempontból a két technológia: [link]
És itt: [link]

[ Szerkesztve ]

(#2493) V8TommY válasza #41635072 (#2491) üzenetére


V8TommY
tag

Gondolom a Diofa szelleme nevü userre gondolsz, akit Csehorszagban mutettek:

"Nem. Angliában nem tudtam volna kifizetni, 6000-7000 font, ha nagyon akcióznak akkor is 4400
Csehek csinálták, ott volt elérhető áron Relex Smile, olyan fél milla környéke meg szállás, utazás."

Neki valoban elrontottak a szemet. O egy a ki tudja hany ezerbol, es o is azt irja, hogy ujra belemenne. Arrol olvastam mar, hogy mi az elonye a Relex Smile-nak.

A kerdes inkabb az volt, itt a topicban van-e valakinek tapasztalata a klinikaval, vagy hallottatok-e roluk valamit. Illetve van-e valaki akinek ilyet Relex-szel mutottek.

[ Szerkesztve ]

http://www.phmegbizhatosag.atw.hu/ - V8TommY felhasználónak 6 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#2494) F1rstK1nq


F1rstK1nq
aktív tag

Egyébként ti mit mondtok? -1.75 a dioptriám. Van értelme megcsináltatni?
A szemüvegem hordom szinte mindig, szóval ilyen értelemben, hiába nem túl durva a problémám, még látom a műtét jogosultságát.

Köszi a válaszokat

Adrenaline is natures way of telling you 'don't fuck up.'

(#2495) #41635072 válasza F1rstK1nq (#2494) üzenetére


#41635072
törölt tag

Ha zavar a szemüveg akkor van értelme, de azzal számolj hogy a marketinggel ellentétben általában nem "tökéletes" lesz a látásélesség, hanem pl -0.5D-ás szintre áll be, és persze ott vannak a járulékos tünetek: este/gyenge fényviszonyok melletti haze/starbust effekt, szárazabb szem.

(#2496) Moleman válasza #41635072 (#2495) üzenetére


Moleman
addikt

Lesz = lehet.

Én sokkal jobban látok a műtét után 5 hónappal, mint előtte szemüveggel (1.25 vs 0.90), nincs semmilyen tünet (az elmúlt 2 hónapban max 2× használtam műkönnyet), éjjel pedig konkrétan jobban látok, mert nincs előttem még egy lencse, aminek volt egy kis fényvesztesége.

Ismerek olyat, akinek a műtét előtt is száraz volt a szeme, azóta még jobban az, az esély ott van. De semmiképp sem kötelező jelleggel.

(#2497) eventus válasza Moleman (#2496) üzenetére


eventus
veterán

En szarazabb vagyok, 6 ev utan is. Csepp csepp es kesz, mindig van nalam. Ez sokkal kisebb "kellemetlenseg" mint a szemuveg pucolasa es hogy -5.5 voltak a szemeim, 15 centiig lattam csak. Persze a szarazsag sokmindentol fugg. Tisztabb levegoben nincs baj, de egy irodaban minden kenegetem. Ha kiszarad, akkor kicsit rosszabbul latok a konnyfilm hianya miatt. Ha nedves, mint a sas. Tehat nem a szemem romlott, ami jo. Novemberben volt ceges eu vizsgalat, szemesz is ugyanezt mondta.

[ Szerkesztve ]

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#2498) Moleman válasza eventus (#2497) üzenetére


Moleman
addikt

Én múlt szerdán hagytam abba a Flucont, szerintem elvonási tüneteim vannak, rosszabbul látok, kicsit káprázik is a jobb szemem, néha nehezen találom a fókuszt. Azóta kétszer cseppentettem műkönnyet, minimálisan segít. Hasonló volt, mikor napi 3 Fluconról napi 2-re álltam át, de most feltűnően rosszabb.

(#2499) F1rstK1nq


F1rstK1nq
aktív tag

Ma megyek alkalmassági vizsgálatra (Sasszemklinika). Kérdéseim:
Kell-e napszemüveg hazafelé? (emailben nem írtak erről)
Másnap mehetek dolgozni? (programozó vagyok, szóval monitort nézem egész nap)
13:30ra megyek, gondolom 1,5-2 óra lesz, utána itthon már nézhetném a monitor/tv-t, esetleg kindle-t vagy mai nap ne számítsak ilyenekre?

:R

Adrenaline is natures way of telling you 'don't fuck up.'

(#2500) CyberPunk666 válasza F1rstK1nq (#2499) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

Nekem nem itt és emiatt, de volt pupillatágítós vizsgálatom, a mai napsütésben kelleni fog a napszemüveg, bántani fogja a szemedet a fény, és órákig homályos lesz a látásod. Ha majd tudod és el is tudod olvasni a kindlen a dolgokat, akkor majd már használhatod is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.