Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2801) Jannn válasza ingalls (#2800) üzenetére


Jannn
senior tag

Nem riogattam, hanem leirtam a saját tapasztalatomat.
Lehet h más femto gépnél hosszabb a gyógyulási idő, valószínűleg nem csak marketing szöveg h a Budai klinika gépe nagyon alacsony sugárzással dolgozik.

(#2802) kaszaflora


kaszaflora
újonc

Sziasztok!
2 hónapja műtöttek a focusmednél visumax-al. Láttam feljebb rá érdeklődést így gondoltam megosztom veletek a tapasztalataimat, ha kérdésesetek van csak bátran!:)

1 napos, 1 hetes és 1 hónapos kontrollon 1.25% mindkét szem,2 hónapos kontroll jövőhéten. Jónak érzem, sőt még jobbnak , mint utoljára volt ( 1 hónaposon a balt picit gyengébbnek éreztem).
Fényudvarok mára szinte eltűntek (bal szemmel több ideig láttam őket).
Fájdalom sosem volt,a szemem eléggé száraz, de hát 40fok van 2 hete :D , egyébként nem vészes, bár én 2 óránként csöpögtetem (systene ultra optive plus felváltva, este vidistic gél)

Én csak ajánlani tudom, remélem így is marad, bár én "csak" -2.25 ről indultam és ezek a dioptriák stabilak voltak több mint 10 éve.

Ti hogy vagytok? :)

(#2803) Dartagnanx


Dartagnanx
újonc

Helló ismét!

Pont három hete volt a műtét (no touch PRK, ha valaki nem olvasna vissza:) ).
A helyzet mostanra sokkal jobb. Bár elégedett még nem vagyok.

Azt látom sok hozzászólásban, hogy mindenki csak az eredményeket mondja, de nem sokan mondják el, hogy milyen állapotról indultak.
Az én -6-os szemem biztosan máshogy reagál egy kezelésre, mint valakinek a -1-es dioptriával kezelt szeme.
Feltételezem, hogy a lézer által kezelt terület mélysége és nagysága is egészen eltérő ezeknél.

Mivel én szemüveggel kb. semmit sem láttam a műtét előtt (0,05 és 0,03 volt a két szemem... érthető). Ahhoz az állapothoz képest egészen lenyűgöző az, ami most van. De még nem közelíti meg a szemüveggel korábban elért látásélességet (1,2 és 1,1 volt).
Este a nagy kontrasztos dolgokat mulatságosan messziről ki tudom olvasni, persze hunyorogva, mert még mindig baromi szellemképesen/kettőslátással látok.
A közeli látásom nagyon változó. Egyik órában kényelmesen tudok olvasni, a következőben csak hunyorgok és vergődök az elmosódó, széteső betűk láttán.

Lassú a változás, de egyelőre napról napra úgy érzem, hogy egy kicsit mindig jobb.

[ Szerkesztve ]

(#2804) ingalls válasza Dartagnanx (#2803) üzenetére


ingalls
senior tag

Kösz a riportot, ez a gyógyulás teljesen normális. Nekem is így volt. Már több, mint 2,5 hónapja volt a műtét, már 1.0-n túl voltam mindkét szemre a közel három héttel ezelőtti vizsgálaton, de már azóta is éreztem egy kis javulást talán.

(#2805) g4mer


g4mer
senior tag

Na megvolt az 1. hónapos kontroll. Mindkét szemem 1.00, két szemre 1.25. A kis számoknál az alsó sort is el tudtam volna olvasn (egy szemmel azért szenvedősen)i, de azt mondta a doktor, hogy azt nem kell,
10 napos kontrollnál meg erőltette egy másik doktor, hogy olvassam végig (ami csak találgatás volt kb), az meg 1.1 lett bal szemre 0.9 jobbra.

Jeleztem felé, hogy a jobb szememmel kettős látásom van, pl a TV lg logóját 2x látom, válasza erre: két szemmel kell nézni. :U

Sic Parvis Magna

(#2806) Plazmacucci válasza g4mer (#2805) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Ilyesmi agyban dől el.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#2807) gyáliSanyi


gyáliSanyi
őstag

Írtok itt 1.0 még 1,25 (125%)-okat.
Az mennyit jelent a szemnél, ha a Schnellen tábla alsó vonaláig le tudja valaki olvasni.
És mennyi ha a vonal alatt lévő 5 számot is el tudja olvasni, ami már nem lenne kötelező (szemüveg nélkül sem)?

Live poor, die ritch.

(#2808) ingalls válasza gyáliSanyi (#2807) üzenetére


ingalls
senior tag

Igen, olyan jó lenne, ha egyszer benézne ide egy szemész, és végre tisztába tenné itt a dolgokat... Leírásba is be lehetne tenni.

(#2809) #41635072


#41635072
törölt tag

Ezekre a kerdesekre a google valaszt ad, csak ra kell keresni.

(#2810) gyáliSanyi válasza #41635072 (#2809) üzenetére


gyáliSanyi
őstag

A 1.0 vagy 100% gondolom az a cél, ennél nagyobb meg már sasszem.

Live poor, die ritch.

(#2811) gyáliSanyi válasza Dartagnanx (#2780) üzenetére


gyáliSanyi
őstag

Pár adat megnyugtatásként. Ha még olvasod a fórumot.
Eredmények több embernél.

Ez egy Femto-s eredmény elég érdkes:
Operáció előtti státusz 0,01 (-8,25D, -0,5 cyl) 0,01 (-7,50D, -0,5 cyl)
2014.02.04. 0,80 0,70
2014.02.11. 1,25 1,25
2014.02.14. 0,70 1,25
2014.02.17. 1,00 0,95
2014.02.25. 0,75 0,80
2014.03.04. 0,70 0,60
2014.03.24. 1,20 0,95
2014.04.14. 1,25 1,10

[ Szerkesztve ]

Live poor, die ritch.

(#2812) gyáliSanyi válasza CyberPunk666 (#2798) üzenetére


gyáliSanyi
őstag

Azt hittem, hogyha valaki rövidlátó akkor később az öregkori távollátás miatt a szem alakja változhat. Így a rövidlátás átmehet távollátásba -->olvasószemüvegbe. Kis dioptriánál.
Ezek szerint rosszúl tudtam.
Aki 3x korában rövidlátó, akkor 5x-6x-nél számíthat rá, hogy akár távolra és közelre is szemüveges lesz?

Live poor, die ritch.

(#2813) ingalls válasza gyáliSanyi (#2812) üzenetére


ingalls
senior tag

Sőt, biztos lehet benne :)

(#2814) CyberPunk666 válasza gyáliSanyi (#2812) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

Sajnos igen. Marad majd a progresszív lencse vagy a szemműtét.

(#2815) birno


birno
addikt

Talaltam egy egesz jo kis beszamolo sorozatot szemmutetrol, szerintem erdekes kerdeseket tesz fel, meg jo tanacsokat ad, van olyan amit meg nem hallottam eddig: [link].
Tobbi reszet is erdemes elolvasni.

Meg a linkelt Lasik vs. PRK is jo kis leiras, hasznos infokkal/statokkal, a referenciakkal egyutt.
Par dologrol mar volt itt szo korabban, de igy osszeszedve nem lattam.
Mondjuk szerintem sok statnal meg a regi Lasik-ot veszi alapul, de ettol meg erdekes.
[link]

(#2816) Dartagnanx


Dartagnanx
újonc

Ismét itt. Egy hónapos kontroll volt ma.
Nálam nincsenek ilyen varázslatos eredmények, mint másoknál látom. De hát ez van.

Bal szemem 0,8 lett mostanra, a jobb pedig 0,9.
A hétköznapokban ezzel nincs igazán bajom. Mondta, hogy van még egyenetlenség a szememen, még egy hónapig napi 5x csöppentem emiatt az Efflumidexet.

Nagyon hunyorogva ment ballal is az 1,00-ás sor elolvasása. Néhány pislogás és szemforgatás után az 1,25-ösből is volt, amit láttam. Mondjuk az tök véletlen volt. Alapállapotban valóban a 0,8 az megy (hunyorgás nélkül).

A bal szememnél jobban zavar, hogy kettős látásom van (vagy hogy mondják ezt), emiatt nem éles a kép.

A definíciókhoz: én a műtét előtt szintén nem tudtam, hogy mik ezek a számok (0,1 0,8 1,2 stb.). Az 1,0 az a normál látás, gondolom a legtöbb ember azt a sort (itt van a vonal a táblán) kényelmesen el tudja olvasni. Az 1,25 a normál látásnál már jobb. Ahogy most érzem, az 1,0ával elégedett lennék. Amit most el tudok olvasni jobb pillanatokban, arra már volt olyan szemüvegtelen ismerősöm, aki azt mondta, hogy ő nem tudja elolvasni. Ami vicces, mert én úgy érzem, hogy elég szarul látok még mindig.

Hát remélem, azért szépen felkúszik 1,0-ára vagy akár fölé is idővel. Nyilván hiányzik, hogy szemüveggel 1,2 körül láttam mind a két szememmel, ami egészen csodás volt. Viszont a szemüveg nagyon nem hiányzik. A minap felvettem (csukott szemmel persze, csak a feeling miatt), és egészen megrázó volt, hogy ezzel a szarral a fejemen kellett minden éber percemet tölteni.
Ezért is szeretném, hogy az 1,0-át elérjük, nem szeretnék még gyenge szemüveget sem ezután. :(

(#2817) whitezo88


whitezo88
nagyúr

2 hónapos kontroll, Sasszemklinika, Femto

Minden rendben. A jobb szemem feljött a balhoz, mindkettő 125% a tábla szerint bár papírra 120 került gondolom a gép mérése... Együtt a kettő 160% (a doktornőt is meglepte hogy kiolvastam, közelebb kellett mennie hogy ellenőrizze :D - én kértem hogy nézzünk egy olyan táblát is.)

[ Szerkesztve ]

(#2818) whitezo88


whitezo88
nagyúr

Azeet nem semmi hogy van anti lasik oldal. Fognak par egy a milliobol esetet (muhiba, genetikai problema stb) es korbehordjak mint a veres kardot. Van benne injekciozas is, pl a gonosz orvosok direkt hazudnak a mellekhatasokrol pedig le kene jelenteni az fda-nak... [link] eros idegzetueknek.

(#2819) g4mer válasza whitezo88 (#2818) üzenetére


g4mer
senior tag

Kíváncsi vagyok, hogy FEMTO-ból az idő elteltével lesznek-e ilyen oldalak, mert ezek mind a régi lasikre vonatkoznak.

Sic Parvis Magna

(#2820) Moleman válasza g4mer (#2819) üzenetére


Moleman
addikt

Kétlem. Nálunk eddig se voltak ilyen rémhírek, lehet, hogy a nagy számok törvénye, de lehet annak az eredménye is, hogy nálunk nem csinál boldog-boldogtalan ilyen műtéteket, hanem csak az évtizedes tapasztalatú, megbízható klinikák.

(#2821) tildy válasza whitezo88 (#2818) üzenetére


tildy
nagyúr

lasikdisasters jobb. ;)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#2822) tildy válasza gyáliSanyi (#2807) üzenetére


tildy
nagyúr

Mar leirtuk. A 100%, vagy 1.0 az a Schnellen tabla also vonala feletti szam. Az alatt a vonal alatt mar csak 1 szam van.

igy egyertelmu, hogy kozepso vonal alatt igy alakulnak az ertekek:
24: 0.6 visus
34: 0.7 visus
71: 0.8 visus
27: 0.9 visus
73: 1.0 visus

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#2823) gyáliSanyi válasza tildy (#2822) üzenetére


gyáliSanyi
őstag

Értem!
A legalsó sor lenne 1,25?

Live poor, die ritch.

(#2824) tildy válasza gyáliSanyi (#2823) üzenetére


tildy
nagyúr

Igen

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#2825) gyáliSanyi


gyáliSanyi
őstag

A kontrollvizsgálatokra kell időpontot (órára, percre pontos) kérni? Vagy csak az előírt napokon valamikor be kell menni és sorbanállás után 5-10 perces vizsgálat lesz?

Live poor, die ritch.

(#2826) ingalls válasza tildy (#2824) üzenetére


ingalls
senior tag

De akkor melyik a 110? ;]

(#2827) tildy válasza ingalls (#2826) üzenetére


tildy
nagyúr

Jogos a kerdes, en neztem be, 10-esevel megy a skala.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#2828) ndavey


ndavey
tag

Sziasztok! Lehet, hogy volt már róla szó, de szemműtét után nagyobb eséllyel fog kelleni 40-45 éves kortól olvasószemüveg, mint alapesetben? Illetve erősebb dioptriájú kellhet majd a műtét hatására? Mert hallottam már olyanokat, hogy most tökéletes lesz a látásom, de 50 évesen meg szódásszifon olvasószemüvegem lesz.. Persze kontaktlencsézni vagy szemüveget hordani se lenne jobb addig a korig, főleg, hogy lehet úgy is szükségem lenne olvasószemüvegre, csak érdeklődésképpen kérdezem. Nem igazán tiszta ez a dolog.

[ Szerkesztve ]

(#2829) whitezo88 válasza ndavey (#2828) üzenetére


whitezo88
nagyúr

Én is kérdeztem a klinikán őket, azt mondták, hogy a műtét nem véd meg attól hogy kelljen olvasószemüveg, tehát az idősebb kori látásromlás ellen ez nem véd. Tehát nem azt jelenti hogy majd biztos nem fogsz látni közelre.

(#2830) Moleman válasza ndavey (#2828) üzenetére


Moleman
addikt

Két különböző anatómiai probléma okozza a jelenlegi rövidlátásod és az öregkori távollátást. Utóbbit a szemlencse rugalmasságának elvesztése okozza, ez kikerülhetetlen (vagy majd a későbbiekben esetleg műanyag szemlencse-implantátummal orvosolható).
Ha megcsináltatod a szemed, valószínűleg kelleni fog olvasószemüveg. Ha nem csináltatod meg, akkor két szemüveg fog kelleni, egy normál, és egy olvasó.

(#2831) F1rstK1nq


F1rstK1nq
aktív tag

Szeptember 1-én lesz 5 hónapja és 1 hete annak, hogy TransPRK-val műtötték a szememet.
Akkor kell elhagynom a flucont teljesen. (kb 5-6 hete már csak napi 2 alkalommal kell cseppentenem)

A kérdésem, hogy ez így reális vagy azért kérdezzek rá, hogy biztos nem kell 6 hónapig csepegtetnem, mert ugye azt mondták elején. Esetleg ez emberfüggő és változhat? Köszi

Adrenaline is natures way of telling you 'don't fuck up.'

(#2832) Moleman válasza F1rstK1nq (#2831) üzenetére


Moleman
addikt

Reális, nekem is szűk 5.5 hónap után abba kellett hagyni.
Nekem voltak elvonási tünetek a csepp elhagyásakor, 1 hétig néha rosszabbul láttam, de aztán beállt egy fix állapot.

(#2833) F1rstK1nq válasza Moleman (#2832) üzenetére


F1rstK1nq
aktív tag

Értelek, ez így megnyugtató. Köszi :)

Adrenaline is natures way of telling you 'don't fuck up.'

(#2834) zsebo1


zsebo1
újonc

Sziasztok!Lehet, hogy már volt kérdés de nagyon sok a hsz:) Tudnátok abban segíteni, hogy prk vagy intralasik műtét után lehet-e kontaktlencsét hordani? Magas dioptria (-9 plusz cilinder) után esélyes, hogy maradna vissza valamenny. Érdekelne, hogy volt-e ilyesmi tapasztalata valakinek? Vagy ugye ha visszaromlik a szem, akkor is szükség lehet lencsére.

(#2835) Serricon


Serricon
senior tag

Sziasztok!

Friss PRK tapasztalatok:
Jobb: 0,03 bal 0,03 (más nyelven -6-os, de a táblán mérhetetlen volt a látásom) Nem akartam lebenyt, ezért PRK.
Műtét napja:
Nagyon gyors volt, nem éreztem semmi fájdalmat sem közben, sem utána. (kaptam előtte cseppeket, meg bevetettek egy xanax-ot, bár halál nyugodt voltam anélkül is)
Mikor kijöttem rögtön élesen láttam, tudtam mobilozni, olvasgatni, hazafele kocsiban néztem a tájat, minden szép és jó, aztán ahogy múlt a cseppek hatása kicsit fura volt, mintha elfáradt volna, pihentettem. Nem én vezettem természetesen, de pár pihenőt beiktatva nem lett volna akadály, városban is gond nélkül tudtam gyalog közlekedni, persze napszemüvegben.
Itthon bevettem a fájdalomcsillapítót, cseppek, ledőltem pár órára a sötét szobában, aztán minden kitisztult, tök jól láttam, filmet néztem, olvasgattam. Este bal szem picit szúrt, könnyezett, bekaptam egy fájdalomcsillapítót meg egy altatót amit adtak, és minden rendben volt.
Műtét utáni első nap:
Jobb szem picit szúrt, könnyezett, kapott egy fájdalomcsillapítót, cseppek, és minden rendben volt, indultunk vissza kontrollra, a 1,5-2 órás út közben most már végig tudtam nézelődni, nem volt szükség pihentetésre, odaérve megnézték, szépen hámosodik, 0,8 és 0,9 , ami már szinte ugyanaz mint előtte szemüveggel, mert az sem volt már százas. Ezután pár óra hazaút, nézelődés, majd sötét szoba, miután kipihentem egy kis sorozatnézés, zene, stb.
Műtét utáni második nap:
Közeli látásom kicsit homályosabb volt, telefont nem tudtam elolvasni, de a gépen elboldogultam, tudtam mi hol van, ez egy nyugis nap volt, nem kellett menni sehova, így végig feküdtem és egy angol audiobookot hallgattam, úgy elszaladt az idő azt hittem még előző nap van.. Semmi fájdalom továbbra sem, pedig azt mondták/olvastam, hogy a 2.-3. nap kemény. Néha kicsit jobban elhomályosodtam, de cseppek után mindig kitisztult, teló be volt állítva 3 óránként csipogjon, de ha sokat nézelődtem volt, hogy közötte is nyomtam a műkönnyből. De nem történt semmi érdekes, elvoltam. Este gép előtt ülve dumáltam kicsit a többiekkel, ekkor vettem észre, hogy kicsit fényérzékeny lettem, így a nagyon durva ledeket eltakartam, monitort kikapcsoltam, és úgy beszélgettem, de igazából nem fényérzékenység volt, mert mikor kimentem a sötét szobából nem volt roszabb, inkább csak a túl nagy kontraszt miatt lehetett.. bevettem a bogyókat, cseppeket és ledőltem.
Műtét utáni harmadik nap:
Hiába az altató, mégis 2 körül felébredtem, de ha már úgyis.. akkor cseppentettem és még egy altató. Picit óvatosan kellett a jobb szemem nyitni, de miután cseppentettem minden rendben, most élesebben látok mint eddig valaha, telefont, monitort, billt, ezért is gondoltam leírom amíg el nem felejtem, mert gyorsan telnek a napok.. ma délután lesz elvileg a lencse kivétel, utána elvileg rosszabbul fogok látni, de majd kiderül.

A netes sztorik után fel voltam készülve 2-3 nap sírva ordítós, ágyban fetrengésre, de azt kell mondjam egy pici szúrás vagy könnyezés volt eddig a max, ezen kívül abszolút nyugisan, pihentetően telnek a napjaim.

(#2836) Serricon válasza zsebo1 (#2834) üzenetére


Serricon
senior tag

Én úgy tudom PRK után lehet lencse, mert nincs maradandó károsodás, LASIK-nál viszont a lebeny miatt nem, mert mikor matatsz a szemedben elmozdíthatod.
Vagy másik opció az újraműtés, hogy a maradékot is később leszedik.

(#2837) ndavey válasza Serricon (#2836) üzenetére


ndavey
tag

Akkor ezek szerint a PRK a legkedvezőbb és legbiztonságosabb hosszú távon? Csak azt a pár hetet/hónapot kell kihúzni némi fájdalommal amíg teljesen begyógyul a szem és újranőnek a lekapart szaruhártya rétegei? Utána viszont ellenállóbb lesz a külső behatásoknak mert nem tud majd mi elmozdulni a felületén? Mert így akkor elgondolkodtató lenne ez az eljárás..

(#2838) tildy válasza Serricon (#2835) üzenetére


tildy
nagyúr

Nekem vagy a 4. vagy az 5. nap volt falat kaparós.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#2839) g4mer válasza Serricon (#2836) üzenetére


g4mer
senior tag

Én műtét utáni reggel arra ébredtem, hogy izomból dörzsöltem a szemem, és már akkora se mozdult el, szóval sima matatástól szerintem kizárt, hogy elmozduljon. Orvos nekem azt mondta, hogy 6 hét elég masszívan visszatapad..

Sic Parvis Magna

(#2840) #41635072 válasza Serricon (#2836) üzenetére


#41635072
törölt tag

Ez nem igaz. Egyik fajta mutet utan sem lehet lencset hordani, mert megvaltozik a szarunartyad felszinenek gorbulete. Szoval prk-nal is pont ugyan olyan foku"maradando karosodas" van, mint lasiknal, ezt ugyan az az excimer lezer hozza letre.

(#2841) CyberPunk666 válasza #41635072 (#2840) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

A sasszem klinika nem ezt írja a honlapján.
Azt írják, hogy a femto után többség hordhat utána, de még prk esetén is, csak keress fel vele egy kontaktológust, mert a megváltozott görbület miatt erre szükség lehet.

(#2842) Serricon válasza Serricon (#2835) üzenetére


Serricon
senior tag

PRK Műtét utáni harmadik nap: (folyt.)
Nemrég értem vissza kontrollról, szaruhártya hámosodott, kivették a védőlencsét.
Erről is hallottam már horror sztorikat, nos én annyit éreztem, hogy előtte a csepp egy picit csípett, valamint akaratlanul, de rápislogtam a jobb oldalinál mikor csipeszelte így picit begyűrődött, láttam ahogy kiszedi, a másik szemnél meg kellett kérdeznem, hogy sikerült-e kiszedni, annyira nem éreztem semmit, majd mondta hogy kint van, akkor nyitottam ki a szemem, felkészülve a teljes homályra, mert sokan írták, hogy utána roszabb lesz, de.. semmi.. teljesen jól láttam, igaz piszkosul könnyeztem, elmondta az új csepegtetési rendet, és már húztam is kifele a pár száz méterre lévő parkolóig ahol vártak, hazafele kb másfél óra kocsiban, végig a telefont meg a tájat nézegettem, teló távolságig teljesen élesen láttam, messzire homályosabb, változó.

Így, hogy már nincs bent a védőlencse (főleg most, hogy gép előtt vagyok) sűrűbben kell cseppenteni, és érzem mikor szükséges, mintha súrlódna a szem, homályosabb, ez cseppentés után megszűnik, és teljesen kiélesedik egy ideig.
Pihentetem picit, lehet csak elfáradt..

(#2837) ndavey:
Én úgy voltam vele hogy inkább kibírom azt a pár napot, és biztosra megyek, persze, persze visszatapad meg minden, de akkor is.. az nem olyan.. ha ez begyógyul nincs ami elmozduljon, nem vágnak, nem nyitnak fel semmit.
Gazdaságosság mellékes volt, úgy mentem oda hogy fel voltam készülve a FEMTO-ra, műtét előtt közöltem, hogy PRK-t szeretnék, minden gond nélkül átírtuk a papírokat és mehettem az előkészítőbe.

(#2838) tildy:
Én már 2-3 napról is azt olvastam hogy pokol, de majd kiderül, ne legyen igazad :)

(#2843) #41635072 válasza CyberPunk666 (#2841) üzenetére


#41635072
törölt tag

Egyedi gyártású, méregdrága, kényelmetlen kemény lencsével megoldható.

(#2844) tildy válasza #41635072 (#2843) üzenetére


tildy
nagyúr

Majd 8 évig hordtam egyedi gyártású egyáltalán nem kényelmetlen kemény lencsét. Még csak drága sem volt.(SOTE szemklinika csinálta)

Sőt nekem a lágy volt kényelmetlen, mert hiába havi lencse volt rendszeresen váltva, már egy hét után homályosan láttam vele. Mint kiderült asztigmia esetén nem is ajánlott, a keménnyel azon kívül hogy egyszer kiesett nem volt gondom.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#2845) CyberPunk666 válasza tildy (#2844) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

Bocs, de mennyi a nem is drága és miért nem ajánlott a lágy asztigmia esetén? (nekem is az van és nincs tökéletes lencse a szememre)

(#2846) zsebo1


zsebo1
újonc

Köszi a választ! Igen én is azt olvastam a sasszem és fm oldalán, hogy lehet lencsét viselni...elméletileg, ezért is voltam kíváncsi, hogy a gyakorlatban járt-e már valaki így :) Egyébként én is lágy lencsét hordok szintén asztigmiám van

(#2847) tildy válasza CyberPunk666 (#2845) üzenetére


tildy
nagyúr

Azt hiszem a teljes ar ezelott 14 evvel meg a mutetem elott volt valami 10000 ft, tamogatassal kb 1500-2000ftot fizettunk. Evente irattunk uj lencst. Edesanyamnak frissebb infoi vannak, o meg ezelott ha jolt udom 3-4 evvel is kemenyet hordott, igaz pontos arat nem tudok. Megkerdem es jovok a pontos infokkal. Mindenesetre nekem joval olcsobbra jott ki mar anno is , mitn a lagy lencse.

Alagy azert nem ajanlott asztigmia eseten mert specialis torikus lencse kellene lagybol ra. A kemeny lencse tudja a szem gorbuletet formalni - ezert is kellett fel evet varnom a mutetre-igy az asztigmiat is valamennyire.
Ok keszitettek amugy nekem kemeny lencset 8 evig, edesanyamnak meg majdnem 40 evig.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#2848) Serricon válasza Serricon (#2842) üzenetére


Serricon
senior tag

PRK Műtét utáni 4. nap:
Reggelre megszűnt a súrlódó hatás, egész nap kellemes volt, gép előtt voltam szinte végig, olvastam, filmet néztem kicsit homályosak voltak a betűk még, de nem okozott nagy gondot.

PRK Műtét utáni 5. nap:
Jól aludtam, semmi panasz, látás ugyanúgy kicsit homályos, de néha egész jól kitisztul. Pár óránként cseppentek.Szerintem ha eddig nem fájt semmim, már nem is fog. ;)

(#2849) rushty válasza #41635072 (#2840) üzenetére


rushty
senior tag

Tök egyenetlen lesz a felülete, nem marad meg a mezei klencse se rajta. A szárazság miatt ugyancsak felejtős.

Revolut meghívó pü-ben

(#2850) ingalls válasza rushty (#2849) üzenetére


ingalls
senior tag

Amúgy erről engem nem tájékoztattak műtét előtt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.