Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2051) #41635072 válasza Hequila (#2050) üzenetére


#41635072
törölt tag

Ilyen kismértékű rövidlátást nem érdemes és nem is igazán lehet mert eleve negyed-fél-háromnegyed dioptriákat visszaromlik műtét után. Valószínűleg el sem vállalnák.
A másik, hogy ha most kaptál szemüveget, akkor pláne ki van zárva, mert csak akkor műtenek, ha az elmúlt pár évben nem romlott a szemed. Lehet, hogy most elindult nálad egy folyamat és hiába műttetnéd meg, néhány év múlva megeshet, hogy ugyan ott találnád magad, mint most.

(#2052) Hequila válasza #41635072 (#2051) üzenetére


Hequila
őstag

Értelek, köszönöm a választ :R

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#2053) lalakov válasza Plazmacucci (#2043) üzenetére


lalakov
senior tag

Plazmacucci, psycroptic: Mindkettőtöktől kérdeznék.
Tudtok azért éjjel vezetni vagy közveszélyesek vagytok? :) Műtét előtt simán láttatok? Azért kérdezem, mert engem most is vakítanak a szembejövök és bár helyből utálok sötétben vezetni, ez sajnos elkerülhetetlen (mármint a vezetés). 1 hónap múlva lesz a műtétem, de most megijesztettetek. :(

[ Szerkesztve ]

(#2054) Plazmacucci válasza lalakov (#2053) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Én nem vezetek, de anyós ülésen is zavar a szembe fény. Valszeg tudnék ha muszáj lenne.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#2055) PainKiller13 válasza #41635072 (#2051) üzenetére


PainKiller13
őstag

Engem -0,75-el műtöttek, 30%-os volt a látásom, most 100%, 2 hónap után.

(#2056) lalakov válasza Plazmacucci (#2054) üzenetére


lalakov
senior tag

Köszönöm. Még egy olyan kérdés lenne, hogy PRK vagy Femto volt?

(#2057) #41635072 válasza PainKiller13 (#2055) üzenetére


#41635072
törölt tag

Wow, megkérdezhetem, hogy melyik intézmény vállalta ezt el?

(#2058) Plazmacucci válasza lalakov (#2056) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Femto.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#2059) revneiq


revneiq
csendes tag

Holnap lesz nekem is az 1 hetes kontroll vizsgálatom. Valószínűleg nem lesz nagy változás a műtétet követő naphoz képest, de már kíváncsi vagyok.
Hihetetlen, hogy még csak 1 hét telt el, de olyan mintha ki tudja milyen rég műtöttek volna. (valahogy furcsán megy az idő) Valószínűleg azért mert már nagyon várom, hogy sasszemű legyek. :DDD

I don't want to live on this planet anymore.

(#2060) PainKiller13 válasza #41635072 (#2057) üzenetére


PainKiller13
őstag

Optik-Med, egyébként az orvos ismerőseim ajánlották őket, akik szintén megcsináltatták a szemüket. PRK-val csinálták.

(#2061) eventus


eventus
veterán

Optimumnál december 4-ig ismét 30% kedvezmény!

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#2062) #41635072 válasza eventus (#2061) üzenetére


#41635072
törölt tag

Ott állandóan kedvezmény van, hiszen eleve túlárazott.

(#2063) revneiq


revneiq
csendes tag

Tegnap letudtam az 1 hetes kontroll vizsgálatot... reggel úgy keltem fel, hogy a bal szememmel homályosan láttam a dolgokat. Mondom, ezt nem hiszem el, annyira vártam a vizsgálatot, hogy majd mit mondanak erre a bal szememről elszállt az élesség. Reménykedtem benne, hogy nem csináltam éjszaka vele semmit.
Szóval amivel eddig jól láttam az megszűnt. Jól kezdődik.

Szépen elvégezték a vizsgálatokat, fénytörés, szemnyomás stb... Na amikor bekerültem a doktornőhöz meg is kérdeztem, hogy ilyenkor mi is a helyzet.
És akkor jött a meglepetés, hogy valószínűleg azért érzékelem úgy hogy rosszabb lett a bal szem, mert a másik feljavult ugyan arra a szintre, az az 100%-ra, ami az 1. napos kontrollon 70%-os volt.

Persze elmondták, hogy még csak 1 hetes vagyok, szóval ez azért még változni fog. Mindenesetre én már most örülök annak, hogy már most látok úgy mint szemüveggel, és még jócskán a gyógyulás elején vagyok. :)

I don't want to live on this planet anymore.

(#2064) Plazmacucci válasza revneiq (#2063) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Első héten ne parázz, majd ha két hónap múlva is homályos. Amit meg mondanak az többnyire bullshit. Ennek a százalékos dolognak nem szabad hinni. Mihez képest 1x0% amit mondani szoktak? Elmondom hogy a 130% szemem rosszabbul lát mint aki sose volt szemüveges. Akkor ő 200%-osan született? :D

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#2065) Cathfaern válasza Plazmacucci (#2064) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

"Mihez képest 1x0% amit mondani szoktak? Elmondom hogy a 130% szemem rosszabbul lát mint aki sose volt szemüveges."
Ööö nem :) Annak idején (60-70-es évek) volt egy felmérés, ahova behívtak x (nem túl magas) számú embert, és megnézték ki mennyire élesen lát. Aztán a legélesebb szemű éleslátását kinevezték 100%-nak, és ez lett a standard. Aztán később kiderült, hogy a minta nem volt teljesen tökéletes, és annál a 100%-nál bizony bőven vannak akik jobban látnak. Szóval aki nem volt soha szemüveges, az csak annyit jelent, hogy ~90%-nál jobb a szeme. Ez lehet 101% is, meg 180% is.

(#2066) revneiq válasza Plazmacucci (#2064) üzenetére


revneiq
csendes tag

Mondjuk igen... majd idővel kiderül, hogy lehet-e hinni ezeknek az adatoknak.
De ha már felhoztad ezt a 200%-ot, lefogadom, hogy ha elérem a teljes gyógyulást, akkor sem fogok úgy látni mint most faterom közel 50 évesen. Hogy ez miért és hogyan van, azt nem tudom.
Az ilyen emberek nem tudom milyen szemmel születnek, de az biztos, hogy nem evilági. :DDD

[ Szerkesztve ]

I don't want to live on this planet anymore.

(#2067) Plazmacucci válasza Cathfaern (#2065) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Mondom én, hogy bullshit :DDD

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#2068) #41635072 válasza revneiq (#2063) üzenetére


#41635072
törölt tag

Jólvan látom neked is beírtak 100%-ot, annak ellenére, hogy értelem szerűen nem látsz tökéletesen.
Nem ártana már nekik egy átfogó vizsgálat mert ezekre a papírokra még soha a büdös életben nem a valós eredmény került fel. :D

(#2065) Cathfaern: Ez egyáltalán nem így van. [link] A decimális mértéknek is a Snellen skála az alapja.

[ Szerkesztve ]

(#2069) revneiq válasza #41635072 (#2068) üzenetére


revneiq
csendes tag

Így van ráírták, de a tökéletes úgy is akkor lesz, ha én érzem és LÁTOM. Én legalábbis így vagyok vele, de ha ez került a papírra akkor nem sok mindent tudok vele csinálni. :)

Amit írtál, hogy nem valós eredmények kerülnek erre a papírra, ez mindenhol(klinikán) így van, vagy az esetek nagy többségében?

I don't want to live on this planet anymore.

(#2070) Cathfaern válasza #41635072 (#2068) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Ja és mit mond a Snellen skála? Hogy akkor 1.0 decimalis mérték szerint, ha 6 méter távolságról pont úgy látod a táblát, mint egy "normális látású ember" 6 méterről ("A visual acuity of 6/6 is frequently described as meaning that a person can see detail from 6 metres (20 ft) away the same as a person with "normal" eyesight would see from 6 metres.")
De mi számít normál látásúnak? Na az amit lent leírtam :)

(#2071) psycroptic válasza lalakov (#2053) üzenetére


psycroptic
őstag

Én tudok csak nem szeretek, igaz szemüvegesen sem szerettem vezetni éjjel. Ha nagyon bekavar a fény, akkor lelassítok, mert olyankor nem úgy látom be a "sávomat" és nehogy valaki ott legyen.

PSNID: Tomy83PS

(#2072) VIBO


VIBO
őstag

Hali

Nem tudjátok van e olyan topik ahol zöldhályoggal kapcsolatban tudnak írni véleményeket emberek?

S21 Ultra, Buds Pro, WatchActive 2, MK7 GTI, Zenbook i7

(#2073) #41635072 válasza Cathfaern (#2070) üzenetére


#41635072
törölt tag

Értem amit mondasz, van benne ráció.
Nekem amúgy főleg azzal van bajom, hogy műtét előtt még véletlenül sem írnak 100% feletti látást a lapra, műtét után pedig az alattit..

(#2074) Renaissance@


Renaissance@
csendes tag

Hali! Lenne egy-két kérdésem olyanoktól, akik FEMTO műtéten estek át.

Nekem szeptember 7-én volt a műtétem. Az 1 napos kontrolon ugye még elég rosszul láttam, de már sokkal jobban, mint előtte. Ugyanúgy a bal szem maradt a domináns, mint előtte. Viszont az egy hetes kontrollon már fordult, és a jobb szemmel szinte minden ok, sőt nagyon meg vagyok elégedve két szemmel is, de úgy érzem, hogy a bal nagyon le van maradva. Az 1 és 2 hónapos kontrolon mindkét szemmel eltudtam olvasni a táblát, igaz ezt nem az Optik-Mednél végezték, hanem regionálisan mentem Szekszárdra, és ott nem vetítették a számokat, hanem ezt a régi fajta táblát kellet olvasni. Ezt a kontrolt mondjuk kb. 2-3 perc alatt elvégezte a doki, azt mondta, hogy szép, de azzal nem igazán foglalkozott, hogy a bal szemem le van maradva.

Tudom, hogy az ember nem egy szemmel néz, de idegesít az, hogy pl. még a nagyobb számokat/betűket is torzan látom az utcán a bal szemmel. Vagy a tv nézés közben, amit a jobbal simán eltudok olvasni, az nem megy a ballal. Illetve sötétben pl vezetés közben még rosszabb, fényudvarral nem igazán van már baj, nem zavar a szembe jövő autó, viszont este már nem tudom olyan távolságban olvasni az előttem haladó rendszámtábláját, mint nappal, a jobbal simán megy. Olyan mintha a bal szemem csak világosban működne jobban. Egy-egy szemmel nézve néha a bal szemem olyan mintha húzódna. Vannak napok mikor egész jónak érzem, de akkor sem tökéletes mint a jobb. Néha zavar is, hogy nem egy forma, pl este ha nézek tv-t, nem tudom leírni olyan furcsa az agyamnak közvetített kép, gondolom azért nem egyformán kapja a két szemmel. Szabadban ezt nem érzem.

A műtét előtt nagyon sokszor fájtak a szemeim, pl frontokra, a műtét óta néha-néha előjön ez a fájdalom, de érdekes módon csak a bal szememen.

Arra gondolok, talán ez a cylinder miatt van, mert nekem az nagyon nagy volt, majdnem határ eset, talán maradt rajta. (-4-es volt). Mondta is a doktornő, hogy nagyon jól kell állnia a csillagoknak, hogy ezt levegyék 0-ra, viszont mégis a rosszabb szememből lett a jobb.

Nem tudom, hogy kérjek időpontot az Optik Mednél, akkor sok értelme nem volt annak, hogy ide a közelbe menjek kontrolra .? De hol van még március 7. a féléves kontrol időpontja. Vagy egyszerűen várjak? Talán majd beáll a bal szemem is?

Volt valakinek valami hasonló tapasztalata?

(#2075) lalakov válasza psycroptic (#2071) üzenetére


lalakov
senior tag

"szemüvegesen sem szerettem vezetni éjjel" De azért mert egyszerűen nem szereted a sötétet vagy azért mert akkor is olyan rosszul láttál, mint most?

Renaissance@: Hívd fel őket, abból bajod nem lesz.

(#2076) revneiq válasza Renaissance@ (#2074) üzenetére


revneiq
csendes tag

Ugye sok helyen azt lehet olvasni hogy "egy fél év" vagy több is kell mire beáll a szem. És akkor most fel lehetne tenni azt a kérdést, hogy lehet-e ennek hinni, avagy nem... Én mindenesetre megvárnám azt a féléves vizsgálatot, de ha addigra nem javulna a helyzet, akkor megkérdeznék eztazt.

Nekem november 5.-én volt FEMTO műtétem, szóval nem olyan rég, viszont azt elmondhatom, hogy egész eddigi életem során a jobb szemem húzta vissza a balt. Most így műtétet követően sincs másképp.
A bal szememmel szépen és élesen látok, míg a jobbal nem mondanám élesnek a dolgokat a körvonalak olyan szép homályosak. Én csak reménykedni tudok benne, hogy idővel valamelyest egyforma lesz a két szem, mert eléggé zavaró már így ennyi év után.

I don't want to live on this planet anymore.

(#2077) #41635072 válasza Renaissance@ (#2074) üzenetére


#41635072
törölt tag

Dettó ugyan ez. Nekem is a bal a domináns szemem, és az lett rosszabb, nagyon idegesítő tud lenni.
Én is jártam kontrollokra, vártunk vártunk hátha alakul, de aztán a fél éves kontrollon azt mondták, hogy ehhez nem nyúlnának, mert lehet rosszabb lesz, meg különben sem érdemes ennyi idő után felkapargatni a lebenyt.Előtte meg ugye pont azt mondogatták végig, hogy ha gáz, akkor egy év távlatában is újra lehet műteni...

(#2078) psycroptic válasza lalakov (#2075) üzenetére


psycroptic
őstag

Rosszul nem láttam, inkább azért, mert az éjjeli vezetésnél nekem sokkal gyorsabban elfárad(t), kiszárad(t), (+égető érzés) a szemem, mint nappal. Szerintem túlságosan megerőltető neki a sötétben vezetés. Szemüveggel nem volt fénycsóvásodás. De ennek ismeretében is megműttetném a szemem, mert egyszerűen szuper érzés, 25 évnyi szemüvegviselés után nem kell felvennem újra, nem kell azt nézzem, hogy nehogy hozzáérjek a lencséhez, mert koszos lesz, meg ó már megint poros... stb.

PSNID: Tomy83PS

(#2079) lalakov válasza psycroptic (#2078) üzenetére


lalakov
senior tag

Köszönöm.

(#2080) pd válasza lalakov (#2079) üzenetére


pd
tag

Éjjel vezetés témához. Nekem lassan két éve műtöttek PRK-val. Semmi gond nem volt szemüvegesen sem az éjszakai fényviszonyokkal, és szerencsére műtét után sem tapasztaltam romlást e téren. Ezeket a glóriákat, tükröződéseket, vakításokat sosem tapasztaltam, miután magam ültem volán mögé (kb. 4 héttel a műtét után).
Nem mondom, amíg az első pár hétben gyógyult, voltak fénytörési hibák, dehát ez normális, minden egyes vizsgálaton, kontrollon elmondják. Szóval nem kell erre ráparázni. Igazából szerintem teljesen egyénfüggő, de az biztos, hogy csak a műtét miatt nem fogsz rosszul látni sötétben.

(#2081) lalakov válasza pd (#2080) üzenetére


lalakov
senior tag

:R Köszönöm. Kicsit megnyugtattál.

(#2082) Apollo17hu válasza lalakov (#2081) üzenetére


Apollo17hu
őstag

Szia!

Nem paráztatni akarlak, de nálam este vannak glóriák. Élesen látok, meg minden, de az éjjeli fények számomra kicsit olyanok, mintha reflektorral a szemembe világítanának, emiatt pedig a fényforrás közeli környezetében sok mindent nem látok. (vezetni amúgy nem vezetek, ezért nem is zavar)

Szerintem egyénfüggő, hogy lesz-e glóriája. Úgy emlékszem, ezt az befolyásolja, hogy sötétben mekkorára tágul a pupilla. Ha nagyobbra, mint a műtött felület, akkor jöhetnek létre glóriák. Ja, és hó végén lesz 4 éve, hogy PRK-val műtöttek.

(#2083) lalakov válasza Apollo17hu (#2082) üzenetére


lalakov
senior tag

Pedig sikerült. :( De köszönöm hogy megosztottad velem. :)

(#2084) revneiq


revneiq
csendes tag

Egy kis helyzetjelentés így 18 nappal a műtét után. Utolsó hét következik a Tobradex szemcseppel (5 napig napi 2 csepp). A bal szemem úgy érzem még mindig nyerő, tiszta és éles, viszont a jobb... nem érzek semmi javulást, a látásélességet illetően(kicsit homályosak az élek). Eléggé zavaró a mindennapokban, mert érzékelem szépen a különbséget. Na meg folyatni kell a műkönnyet ezerrel.

I don't want to live on this planet anymore.

(#2085) #41635072 válasza revneiq (#2084) üzenetére


#41635072
törölt tag

A tobradex elhagyása után lehet számítani javulásra, de azért csodára ne számíts. :(

(#2086) zsolthee


zsolthee
senior tag

Sziasztok!
Fél év után ki hogyan adagolja napközben a műkönnyet?
A doki a féléves kontrollon csak annyit mondott, hogy nem kell ám túlzásba vinni, nem tudom mire gondolt. Egyik munkatársam már szintem nem is használ, pedig monitor előtt dolgozik.(idén januárban műtötték)
Én valamelyest köztes állapotot változtattam: ha gépezek, akkor gyakrabban, ha szabadban vagyok akkor szinte alig cseppentek.
Azt is hallottam, hogy nem érdemes nagyon nyomatni mert akkor a szem túlságosan hozzászokik és romlik a természetes könnytermelés.
Tapasztalat? Észrevétel?

(#2087) zsolthee


zsolthee
senior tag

Még 1 kérdés:
Most így tél közeledtével az enyhébb UV miatt szükséges még napos időben a napszemüveg? Fél év utáni időszakról van szó még mindig.
Az UV-ra érzékeny dioptriás szemüvegek még ilyen esetekben is be tudnak sötétedni. Kérdés, hogy ez a szemnek káros-e vagy csak a nyári nagy kánikulában "roncsolódik" a szem.

(#2066) revneiq

"ha elérem a teljes gyógyulást, akkor sem fogok úgy látni mint most faterom közel 50 évesen."

Ez azért lehet, mert idősebb korra a távolra látás feljavul miközben közelről még a telefon kijelzőjét sem elolvasni normálisan. Kollégámnak kb fél vagy 1 diopriát is javult a látása ahogy idősebb lett. Most 55 éves.
Mondjuk az ellentmondó, hogy a gépezéshez sem használ olvasó szemüveget.

[ Szerkesztve ]

(#2088) revneiq válasza #41635072 (#2085) üzenetére


revneiq
csendes tag

Én is abban reménykedem, hogy ha elhagyom ezt a szemcseppet akkor javulni fog egy kicsit a helyzet. "bízni kell, bízni!" :)

I don't want to live on this planet anymore.

(#2089) Gézengúz válasza zsolthee (#2086) üzenetére


Gézengúz
addikt

PRK-d volt Femto-d? Femtonál már egy hónap múlva elhagyhattam a szemcseppet, Prk-nál jóval tovább kell, állítólag.. :U

(#2090) Cathfaern válasza zsolthee (#2087) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

"Most így tél közeledtével az enyhébb UV miatt szükséges még napos időben a napszemüveg? Fél év utáni időszakról van szó még mindig."
Napos időben minimálisan enyhébb csak az UV télen, mint nyáron.

(#2091) VIBO


VIBO
őstag

Hali. Talalkoztatok már az eyetechcare-es ultrahangos glaukoma kezelessel? Bármi info jól jönne :R

S21 Ultra, Buds Pro, WatchActive 2, MK7 GTI, Zenbook i7

(#2092) Gézengúz válasza Cathfaern (#2090) üzenetére


Gézengúz
addikt

Napközben rá kell nézni..

UV-térkép

(#2093) lalakov válasza revneiq (#2084) üzenetére


lalakov
senior tag

18 nap után is még óránként kell a műkönny?

zsolthee: Olyan élesen süt a nap most is, hogy az én szemem műtét nélkül is kívánja a napszemüveget. Neked nem?

Tegnap kaptam egy olyan értesítést, hogy a Sasszem beszerzett egy újabb lézeres gépet, amivel már a közellátást is meg tudják oldani (Femto+). Viszont azt csak 45-60 éves kor között végzik, de azzal a műtéttel megoldják a közel és a távollátást is.
"a lézer az egyik szemet közeli-és középlátásra, míg a másik szemet távoli-és középlátásra állítja be"
Az más kérdés, hogy mennyire zavaró, hogy a két szem nem ugyanúgy lát.
Ha most megcsináltatom a szemem, akkor viszont az olvasószemüveg garantált, mert a Femto-t nem lehet megismételni. 37 vagyok, így még 8 évet kéne várnom, amire nincs sok kedvem, de...
Mi a véleményetek?

(#2094) revneiq válasza lalakov (#2093) üzenetére


revneiq
csendes tag

Hát én óránként használom még mindig, sőt van, hogy egy kicsit sűrűbben is. Ha elhagyom a Tobradex-et, hátha nem kell majd ilyen sűrűn csepegtetni.
Habár a kontrollvizsgálati lapon is úgy van írva, hogy "gyakran műkönny". Egyébként előfordul néhanapján, hogy reggel azután tudom csak kinyitni a szemem, hogy cseppentettem bele, úgy ki van száradva, de ez szerencsére nem mindennapos.

I don't want to live on this planet anymore.

(#2095) #41635072 válasza lalakov (#2093) üzenetére


#41635072
törölt tag

A FocusMednél ezt eddig is meg tudták csinálni. :)
Nem mindenki alkalmas rá, az agynak meg kell szokni a látást. Nekem sima femto műtétem volt, de nem sikerült egyformára a két szemem. Egyikkel távolra másikkal közelre látok jobban.
Nehéz volt megszokni, nem túl kellemes, de ez van.

(#2096) Plazmacucci válasza #41635072 (#2095) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Detto.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#2097) lalakov


lalakov
senior tag

Tegnap megvolt a műtét, ma pedig az első kontroll.
Hát... látok. :) Bal szem: 0.90, jobb: 1.00 .
Azért az elővizsgálatnál elmondhatták volna, hogy kicsi a szemnyílásom és szopás lesz a műtét.
Dokinő még Xanaxot sem akart adni, merthogy milyen nyugis vagyok. Én azért kértem, de mivel előttem levő páciens nem jelent meg, így hamarabb sorra kerültem és minő csoda még nem hatott. :D Bár lehet immunis vagyok rá, mert később sem lettem nyugodtabb. :DDD
Előkészítésnél azt mondta a kedves hölgy hogy hagyjam nyitva mindkét szemem, naná hogy mindkettő bezáródott. Nem vagyok egy könnyű eset, de azok a löttyök legalább nem csíptek.
Dokinő a műtőben mutogatta a másik nőnek, hogy milyen kicsi a szemnyílásom és hogy oda lehetetlen berakni azt a gyűrűt. Leizzadtam. A jobb szemnél majdnem feladta. De aki most szánja rá magát, ne izguljon, ez nagyon ritka, ő se látott több éve ilyet. Aztán végre készen lettünk, kiültettek a székbe, én meg vártam, hogy leolvasom az időt, ahogy írtátok. Kicsit megijedtem, amikor semmit sem láttam a mutatókból. Este viszont már gépeztem, meg néztem tv-t kicsit. Éjjel meg szenvedtem (nem a szemem miatt, hanem a hátam nem bírta a párna nélküli alvást), aludtam vagy két és fél órát, de legalább cseppeztem ezerrel.
Első kontroll, minden rendben, vezethetek is, de még nincsen sasszemem.
A Tobradex nektek is keserű ízélményt kölcsönzött a szátokba? Meg is ijedtem tőle, de mint kiderült ez természetes.

(#2098) eventus válasza lalakov (#2097) üzenetére


eventus
veterán

Melyik cégnél voltál? Xanax helyett én valami erősebbet kaptam, mert nagyon ideges voltam :DD

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#2099) lalakov válasza eventus (#2098) üzenetére


lalakov
senior tag

Optik-Med

(#2100) lalakov


lalakov
senior tag

Eddig nekem Chrome-ban 150%-on volt a betűméret. De most picit nagynak tűnik. Ti változtattatok ezen a műtét után?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.