Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3301) kbeni90


kbeni90
csendes tag

Sziaszok!
Nem teljesen idevágó téma de Ti csináltattatok új jogosítványt műtét után? Nekem a 3 hónapos kontrollon azt mondták elég ha az ambuláns lapot magamnál tartom, de nem vagyok biztos benne hogy igazoltatáskor a rendőr is így gondolja majd. Ha újat csináltatok akkor teljes orvosi alkalmasságit és az okmányirodai költségeket ki kell fizetnem vagy olcsóbban is meg lehet úszni?

(#3302) Moleman válasza kbeni90 (#3301) üzenetére


Moleman
addikt

Ha bemész a háziorvoshoz, ír egy új alkalmasságit, hogy vezethetsz szemüveg nélkül, de a korábbi lejárati dátumot írja rá, így nem kell fizetni, csak a jogsi kiállítási költségét az okmányirodában. :)

A rendőrök úgyis a van sapka/nincs sapka módszert követik, nem adnék nekik plusz egy kapaszkodót. Én 2-3 hét után már mentem is a háziorvoshoz.

(#3303) kbeni90 válasza Moleman (#3302) üzenetére


kbeni90
csendes tag

Köszönöm!
Akkor tényleg nem éri meg kockáztatni.

(#3304) Hozzászóló válasza tildy (#3288) üzenetére


Hozzászóló
újonc

Türelmetlenek vagyunk, bizony.
Talán csak nem azért, mert a reklámok sokszor azt sugallják, hogy bemész, lefekszel, lézereznek és másnaptól minden szipiszuper? :)
Pedig az eredmény tényleg végleges, tényleg mehetsz dolgozni is két-három nap múlva, de sokaknak azért kell pár hét, hónap, hogy beálljon véglegesre a látásélesség és megszűnjön a szemszárazság. Aztán persze lassan el is tünnek a fórumokról, mert már nincs kérdésük és jól látnak. De addig úgy tűnik, nagy a türelmetlenség.

(#3305) tildy válasza Hozzászóló (#3304) üzenetére


tildy
nagyúr

En is igy lattam. Lehet amiatt, mert 13 eve meg nme volt ennyire mindenki turelmetlen, bar az indexnek mar akkor is megvolt a foruma, nem vart senki csodat egy het utan. Mindannyian tudtuk, hogy ez meg valtozik, nem csak 1 honap hanem akar 6 honap utan is. Nekem 3 ev utan lett peldaul 100%.

Plusz en egy hetn utan mentem dolgozni, oreg hiba volt, kettoslatasom volt vagy ket hetig. Tisztaban voltam vele, nem sirankoztam. Tudtam, mindenki mas, nem egyforma a szemunk sem.
Plusz amikor en ott voltam, akkor egy nagyon jo doktornom volt, o mindenre felhivta a figyelmem, nem reklamszovege volt: Dr. Sipos Éva. O volt az, aki folyamatosan mondta, a bal szemfenekemen levo ert rendszeresen nezessem.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#3306) Jamesch


Jamesch
tag

Kezd elfogyni a Systane-em, szeretnék vmit ami tovább kényelmesen tartja a szemem.
Kérdeztem telefonon a Sasszemet hogy Vidisic jó-e, inkább Corneregelt javasoltak.
Mik a tapasztalatok?
Tényleg megéri sima műkönnyhöz képest? Mennyi idő mulva múlik a el a homályos látás, azért Systane-el max 1 perc kb

Ja és |V|etal !!! |,,|¸

(#3307) Lzs88 válasza Jamesch (#3306) üzenetére


Lzs88
újonc

Nekem az vált be hogy óránként csepegtetek Optive szemcseppel és mellette reggel-este Corneregélt használok, illetve napközben kb 3x Vidisicet. Sokkal tisztább azóta a látásom ami ugye annak a jele, hogy nem oszáraz a szemem.

(#3308) birno


birno
addikt

Sziasztok,

Ma voltam feleves vizsgalaton, Sasszem klinika, PRK, ezek az eddigi eredmenyeim:

+------+-------+-------+-------------+-------------+--------+--------+--------+-------+-------+-------+-------+-------+
| Szem | Shp | Cyl | Nyers visus | Szemuveggel | 1. nap | 1. het | 2. het | 1. ho | 2. ho | 3. ho | 4. ho | 6. ho |
+------+-------+-------+-------------+-------------+--------+--------+--------+-------+-------+-------+-------+-------+
| Jobb | -1,50 | -2,25 | 0,20 | 0,65 | 0,60 | 0,55 | 0,95 | 1,20 | 1,15 | 1,00 | 1,20 | 1,25 |
+------+-------+-------+-------------+-------------+--------+--------+--------+-------+-------+-------+-------+-------+
| Bal | -2,75 | -4,25 | 0,10 | 0,65 | 0,40 | 1,00 | 0,95 | 1,20 | 1,20 | 1,25 | 1,25 | 1,25 |
+------+-------+-------+-------------+-------------+--------+--------+--------+-------+-------+-------+-------+-------+

Ami ma a legmeglepobb volt, hogy szinte 0 fokuszalassal, kb. azonnal el tudtam olvasni mindket szememmel az 1,25-os sort, eddig ilyen soha nem volt, mindig kellett par masodperc fokuszalas, ha sikerult is.
Ket szemmel pedig a 160%-is megvolt, szinten kb. azonnal, hunyorgas nelkul, en is nagyon megvoltam lepodve, de a doki neni is. :)
Mondjuk most delelott kellett mennem, az is szamit, mivel sokkal kevesebbet ultem elotte gep elott,
Azert kivancsi leszek az 1 evesre visszajon-e valami a cylinderbol.

(#3309) csƵ


csƵ
őstag

Nektek mennyire fárad el a szemetek a nap végére? Én irodában dolgozom, de este már alig látom élesen a tévét a sötétben. Reggel nincs gondom, de 8 órás képernyő bámulás sokat ront a dolgon.

[ Szerkesztve ]

(#3310) Jamesch válasza csƵ (#3309) üzenetére


Jamesch
tag

Fárad rendesen, szívás így a meló
Szélsőséges esetben kb keresztbe áll a szemem ha nem erőltetem
Három hetes
Ha nem kell sokat közelre nézni akkor nem olyan vészes, de számítógéppel dolgozom

Ja és |V|etal !!! |,,|¸

(#3311) Hozzászóló válasza birno (#3308) üzenetére


Hozzászóló
újonc

Szépen látszik a javulás, ahogy telik az idő. Tényleg ki kell várni az eredményt, azaz türelmesnek kell lenni és Don't Panic!!! :Y

(#3312) Jamesch


Jamesch
tag

Már volt itt szó róla de tudja vki hogy mi a tudományos alapja annak hogy nem szabad fehérjét fogyasztani műtét után (mármint ami nem kaja)?
Próbáltam keresni ezzel kapcsolatosan neten de nincs semmi, kb csak egy hasonló fórumos kérdés, de a válaszok ott is azt mutatták hogy van amelyik doki nem is mondja.
Én is kérdeztem a dokit de kitérő választ adott. Sztem ők se tudják csak egyszer vki azt mondta.
A táplálkozás oldali részéhez sztem kevesebbet értenek mint egy lelkes amatőr

Ja és |V|etal !!! |,,|¸

(#3313) birno válasza csƵ (#3309) üzenetére


birno
addikt

Elso par hetben mindenkepp faradt lesz, de lehetoleg a feny mennyiseget is meg kell probalni minimalizalni, en az f.lux progit is hasznalom nap kozben, ha nem sok a feny, rengeteget szamit, este meg foleg, sokkal kevesbe farad a szemem.

(#3314) TothBan válasza tildy (#3276) üzenetére


TothBan
csendes újonc

Tök jó ez az oldal meg minden, csak szerintem két külön dolog, hogy ők mit írnak a papírra és mi a valóság. Legutóbb a bal szemem már 100%-os volt az eddigi 80% helyett, amit úgy értünk el, hogy kb. fél perc alatt néztünk végig egy sort, hogy erőltesse, találja ki milyen szám lehet a körvonalai alapján. Hagyjuk már! :) Tehát ez a táblázat tulajdonképpen nem ér semmit, mert ez csak ami a klinikák szerint a látásod, de amit Te érzel az tök más.

(#3315) tildy válasza TothBan (#3314) üzenetére


tildy
nagyúr

Ezt az oldalt egy maganszemely tartja fenn, anno az indexes topikbol indult. ENgem is megtalalsz ready neven. Szoval nem ertem milyen papirra irasra gondolsz. Amit en erzek az tokre megfelelt ennek. Ami nem ment, nalam nem eroltettek.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#3316) Ricco_hun válasza Jamesch (#3312) üzenetére


Ricco_hun
senior tag

Én sem tudom hogy mi ez az ódzkodás a táplálékkiegészítőktől az orvosok részéről. Emésztés után szerintem rohadtul mindegy a szervezetnek hogy az most előtte egy fehérje por volt vagy egy szelet sült csirkemell. Én mindenesetre kb egy hónapig betartottam, de már lassan fogok fehérjeport fogyasztani.

A nyúl ugrik, a pók mászik, de a teve köp; A vészrendszer nneem működik!; ...ráadásul életveszélyes hazugság. Életveszélyes, mert veszélyes az életre.

(#3317) TothBan válasza tildy (#3315) üzenetére


TothBan
csendes újonc

Papír alatt az orvosi értesítőt értem. Gondolom nem a magánszemély mérte meg az emberek szemét. :D

(#3318) CyberPunk666 válasza Moleman (#3302) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

Nekem a kontaktlencse is fel van tűntetve, nincs rendőr, aki azt leellenőrizné.

(#3319) Moleman válasza CyberPunk666 (#3318) üzenetére


Moleman
addikt

Eleinte én is emiatt voltam nyugodt, mert régen olyan jogsim volt, aztán észrevettem, hogy a 3 évvel ezelőtti vizsgálaton a doki csak szemüveges kódot írt bele...

(#3320) CAJ69I


CAJ69I
csendes tag

Sziasztok!

Végülis egyelőre a Sasszem FEMTO-ja tűnik a nyerőnek, viszont nyárig biztosan várnék vele. Konkrétan napi 8-9 órát dolgozok monitor előtt + 3-4 óra diplomamunka monitornál. Július végére a diplomamunka részével megleszek, és két pozíció közötti átmenetre kapnék egy hónapot, ha szükséges.
A 8-9 óra monitor előtt nem úgy értendő, hogy leülök és nézek ki a fejemből, hanem eléggé koncentrálnom kell. Ráadásul az új pozíció valószínűleg repülőutakkal is járna időnként, erről azt olvastam, hogy nyomáskülönbség ide vagy oda, egy nap után lehet repülni is. Ez is korrekt így, vagy inkább csak reklám, és maradjak a kocsinál még pár hónapig?

A terv most az, hogy július végén a diplomamunkát leadom, megyek műtétre, és pihenek szeptemberig. Ezután a napi 8-9 óra munka monitor előtt mennyire reális, várható a sokak által tapasztalt kettős látás még akkor is? Vagy többet érne esetleg egy átmenet, hogy visszaszoktassam a szemem a monitorhoz?

Előre is köszönöm!

(#3321) robesz87


robesz87
tag

Sasszem Femto, 2 hónapos kontroll

Jobb: 1,15
Bal:,1,00
Kétszemes: 1,20
Szokásos 10% lejön, de már ennek az eredménynek is örülök. :)

A halo, glare effectet is említettem a doktornőnek, ami még mindig nagyon látható sötétben. Azt mondta, hogy a maximális 9mm kezelési felülettel műtőttek, szóval ennek el kell múlnia fél éven belül.

(#3322) VANESSZA1


VANESSZA1
őstag

Szerintetek -1,75, és -2,25 esetén érdemes műtétben gondolkodni, vagy ez még olyan minimális, hogy nagy eredmény nem biztos hogy elérhető. És az is lehet, hogy jobb se lesz?

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#3323) g4mer válasza VANESSZA1 (#3322) üzenetére


g4mer
senior tag

Persze, hogy érdemes. Ekkora dioptriával ugyan úgy szemüvegre kényszerülsz,mintha -4-es lenne.

Én -1,5-tel műttettem.

Sic Parvis Magna

(#3324) kress


kress
aktív tag

Szemcsepp csepegtetést PRK után hogy osztottátok el? Az ébren töltött órákat például 3 részre bontva, 8.00 kelés és 20.00 fekvésnél (12 ébren töltött óra):
a.) 1. csepp 8.00, 2.csepp 14.00, 3.csepp 20.00 (12/2 = 6 óránként csepegtetés)
b.) 1. csepp 8.00, 2.csepp 12.00, 3.csepp 16.00 (12/3 = 4 óránként csepegtetés)

Szóval az utolsó csepp fekvésnél van, vagy előtte?
És mi a helyzet például ha nem tudod belőni, hogy mikor fogsz ágyba kerülni az adott napon, akkor hogy érdemes felosztani a csepegtetéseket?

(#3325) Serricon válasza kress (#3324) üzenetére


Serricon
senior tag

Én kb az általad írt b verzió szerint csináltam, telefon minden nap fix időre beállítva, így nem kellett a lefekvésre figyelni.

(#3326) Milan24


Milan24
aktív tag

Sziasztok, ma 2 hete hogy volt PRK szemműtétem! Első 2 nap rohadt jól láttam, aztán a 3.-on mindenből kb 5-öt. 4.-ik nap kivették a kontaklencsét, akkor olyan volt mint műtét előtt. Most a Fluconból napi 5x1-et kell cseppentenem. Kezd csípni, eddig nem volt ilyen. A látásom meg akkor jó mikor felkelek, aztán szép lassan elmúlik. Mikor percekig csukott szemmel pihenek és kinyitom szemem megint jó. Kb mire lesz az az idő, hogy rendesen látni fogok? Valami már az első héttől tökéletesen lát. 1,75 volt mindkét szemem, jobbon volt egy kis cilinder. Köszi mindenkinek aki hozzàszól🙂

[ Szerkesztve ]

(#3327) Moleman válasza Milan24 (#3326) üzenetére


Moleman
addikt

PRK után senki nem lát tökéletesen. Nekem 3 hétnél és 5 hétnél voltak ugrásszerű javulások, de több hónap, mire véglegesre beáll.

(#3328) Milan24 válasza Moleman (#3327) üzenetére


Milan24
aktív tag

Pedig első 2 nap úgy láttam mint még sose. Most váltakozó, egyszer jobb egyszer roszabb. De akkor megnyugodtam, hogy csak várni kell. Bárcsak beállna már. Annyira jó lenne.

(#3329) Milan24


Milan24
aktív tag

Arcot mikor lehet elösszőr mosni? Simán csak tiszta vízzel, hogy mondjuk csukva a szemem?

(#3330) #41635072


#41635072
törölt tag

Közel 4 évvel a Femto műtétem utáni eredmény: mindkét szemem -0.5D

(#3331) csƵ válasza #41635072 (#3330) üzenetére


csƵ
őstag

1. év után mennyi volt?

(#3332) #41635072 válasza csƵ (#3331) üzenetére


#41635072
törölt tag

Kb kezdetektől fogva ez a felállás.

(#3333) g4mer válasza #41635072 (#3330) üzenetére


g4mer
senior tag

:( Garanciában már nem műtik meg, gondolom... Kell szemüveget hordanod?

Sic Parvis Magna

(#3334) csƵ válasza #41635072 (#3332) üzenetére


csƵ
őstag

Ja, értem. Úgy másabb. Mennyire zavaró a fél dioptria?

(#3335) #41635072 válasza g4mer (#3333) üzenetére


#41635072
törölt tag

Ilyen kicsit akkor sem műtöttek volna mert valószínűleg nem lett volna jobb ha még egyszer megbolygatják.

(#3334) csƵ: Már műtét után csalódás volt, hogy nem láttam olyan élesen, mint előtte kontakt lencsével.
Igazából az a zavaró, hogy a domináns (bal) szemem pupillája mindig jobban kitágul, ezért nem egyenlő a látásminőség a két szememen. Leginkább este vagy sötétebb helyeken zavaró, nappal kevésbé. Egyébként fél dioptriával még viszonylag jól el lehet látni, de persze nem tűéles. Ma a dokinő nem tanácsolta a szemüveget, mert szerinte hozzászokna a szemem és rontana. Amúgy csak este vezetésnél hordanám.

[ Szerkesztve ]

(#3336) tildy válasza #41635072 (#3330) üzenetére


tildy
nagyúr

Nekem 14 évvel a műtét után kb ennyi. Nem zavaró nejem egyáltalán .

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#3337) Milan24 válasza tildy (#3336) üzenetére


Milan24
aktív tag

Femto vagy PRK volt?

(#3338) tildy válasza Milan24 (#3337) üzenetére


tildy
nagyúr

Prk.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#3339) Milan24 válasza tildy (#3338) üzenetére


Milan24
aktív tag

Előtte 100% volt? Mennyi idő volt míg beállt a látásod?

(#3340) tildy válasza Milan24 (#3339) üzenetére


tildy
nagyúr

Minden itt van topikban 3 éves kontrollig visszamenőleg, nem olyan rég linkeltem. [link]
Tessék.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#3341) Milan24 válasza Jamesch (#3312) üzenetére


Milan24
aktív tag

Amino savak miatt! Kontaklencsefolyadék is a fehérjét mossa le a lencséről. Namost ha bacis lesz akkor a fehérje az rothad. Gondolom ez miatt! Nekem is mondták!

(#3342) Milan24 válasza tildy (#3340) üzenetére


Milan24
aktív tag

Ebből nem sokat vontam le max hogy neked sokkal rosszabb volt a szemed mint nekem. Nekem 1,75 mindkettő a jobbon volt cylinder! Márc 5.-én műtöttek, de úgy mint kontaklencsébe előtte még nem látok😞! Pedig az első pár napban szinte zavart mennyi mindent látok. Amikor kivették a védőlencsét olyan volt mintha nem is műtötték volna. Most napról napra jobb már de azt várom mikor lesz olyan mint kontaklencsével. Ezért érdeklődtem. 9.-én kontroll majd utána megírom.

Amúgy engem a saint jamesbe műtöttek😊

(#3343) zsebo1


zsebo1
újonc

Sziasztok! Többször írtam/kérdeztem itt a fórumban az én esetemmel kapcsolatban, és szeretnék még egy dologban tanácsot kérni tőletek. Októberben műtöttek -9,7 volt a kezdő dioptria, ebben cilinder is van. Azóta minden kontroll mutatott valamennyi visszamaradást, első 2 hónapban kb 0,5 majd 0,35 volt a nyers vizus. Legutóbbi kontrollon három hete ezt dioptriában is megbeszéltünk kb 1,75 maradt vissza. Szóval, újraműtenének garanciában, ezt megbeszéltük. Kérdésem az lenne, hogy normális,hogy sosem láttam jól? Sosem voltam 100%-os látásélmény közelében sem, lehet, hogy valamit elrontottak? Szerintetek nem korai fél évvel az előző beavatkozástól számítva az újraműtés? (további romlás veszélye miatt)
Olvastam olyat korábban más fórumon, hogy ha műtét után a szaruhártya valamennyit vissza vastagodik akkor visszaromlás történik, de ha marad a vastagsága akkor továbbromlás. Nekem maradt a vastagság műtét előttihez képest, nem tudom ez jelent-e bármit. Bocsi, hogy hosszú lett de nyilván zavaró az a -1,75 de félek is egyben eléggé az újra műtéstől. Ha bárki tud hasznos tanácsot, azt szívesen fogadnám :) köszönöm!

(#3344) csƵ válasza zsebo1 (#3343) üzenetére


csƵ
őstag

Azért a -10D +cylinder elég komoly dolog. Azt egy műtéttel gyakorlatilag lehetetlen 0-ra kihozni. Nekem is kétszer műtötték a szemem, de 1 év telt el a 2 műtét között, pedig csak -5,5D-ről indultam, amint kb -1D maradt.
Most 2 éves vagyok az első műtéthez viszonyítva. Elolvastam az 1.0 sort mindkét szemmel, de a bal érezhetően rosszabb, mint a jobb szemem.

(#3345) zsebo1 válasza csƵ (#3344) üzenetére


zsebo1
újonc

Igen, tudom és tisztában vagyok ezekkel amit leírtál. De nekem a klinikán a doktornő ezt mondta, hogy meg tudja csinálni. Nem mondta senki, hogy maradni fog rajta.Ha csak hittem a reklámnak akkor meg így jártam. Viszont 2 ismerőst műtöttek ugyanekkora értékkel és nekik tökéletes. Én nem vagyok orvos, gondolom bízhatok abban amit a hozzáértő szakember mond. Másik dolog, hogy oké maradt rajta, megértettem és elfogadtam. Kérdésem nem erre vonatkozott, hanem, hogy nyugodtan belevághatok-e a korrekciós műtétbe, tapasztalatokra lettem volna kíváncsi és néhány bátorító szóra :)
Neked is eltelt egy év a korrekciós műtéted óta. Miért vártatok annyit? 1 év után maradt a -1? Vagy már előtte is megvolt?

(#3346) tildy válasza Milan24 (#3339) üzenetére


tildy
nagyúr

Ott van az is, jobb korrigalt visus mutet elott 0.9, bal 1.0 , tehat a jobb 90% a bal 100% volt mutet elott.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#3347) csƵ válasza zsebo1 (#3345) üzenetére


csƵ
őstag

Azt mondta a doktor, hogy minimum félévet várjunk, mert addig változhat. 1 évet azért vártam, mert annyi volt a garanciális újraműtés határideje. Nekem pár hét után beállt véglegesre, de nekem lebenyes műtétem volt, nem PRK.

(#3348) Ricco_hun válasza Milan24 (#3341) üzenetére


Ricco_hun
senior tag

Hogy mi??!! :DDD A fehérjeport megeszed, nem pedig a szemedbe dörzsölöd. :))

A nyúl ugrik, a pók mászik, de a teve köp; A vészrendszer nneem működik!; ...ráadásul életveszélyes hazugság. Életveszélyes, mert veszélyes az életre.

(#3349) zsebo1 válasza csƵ (#3347) üzenetére


zsebo1
újonc

Nekem is lebenyes volt. Fel ev akkor nalam is pont meglesz. Igen, az egy eves hataridot emlitette a doktorno. Gondolkoztam azon is,hogy kivarom. De gondolom -2 dioptriabol mar nem lesz sehogysem 0 kozeli allapot. Mar csak kerdes, hogy tovabb romlik e. Viszont az egy honapos kontrollon is kb -2 volt, uh akkor remelem nem romlik mar.

(#3350) Milan24 válasza Ricco_hun (#3348) üzenetére


Milan24
aktív tag

Mint irtam kicsapódik a szemeden. A kontaklencséről is azt mosod le. Ha túl sokat viszel be, mondjuk testsúlyonként 2-3gramm! Most ha egy 30gramos egy adagot megiszol gondolom nem lesz bajod. Én megvárom a fél évet. Kibírom

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.