Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2851) #41635072 válasza ingalls (#2850) üzenetére


#41635072
törölt tag

Persze, mert ezeken a klinikákon az a jellemző, hogy:

Műtét előtt: A tökéletesnél is jobb lesz, minden szuper, mindent lehet, semmi hátrány.
Műtét után: Ez is nagyon szép eredmény, jobb mint előtte szemüveg nélkül, a gépek sem tökéletesek, hát az nem úgy van...

(#2852) CyberPunk666 válasza rushty (#2849) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

Az egyenetlenség az mitől lesz? Mert a leírás szerint a korrekció méretéke ilyen um nagyságrendű változás, aminek szerintem nem kellene befolyásolnia.
A felső réteg leszedése/felhajtása okozza ezt később?

(#2853) #41635072 válasza CyberPunk666 (#2852) üzenetére


#41635072
törölt tag

Az excimer lézer teljesen átformálja az alakját, így módosít a törésen. A görbület elveszti természetes ívét. Másrészt xy átmérőjű és energiájú lézerspotok miatt nem lesz teljesen egyenletes.

(#2854) CyberPunk666 válasza #41635072 (#2853) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

Értem, csak azt nem, hogy ez hogy jön össze azzal, hogy elvileg a korrekcióhoz pár um-t módosítanak.
Ennyire komoly roncsolást végeznek, hogy abból a pár um-ből lesz egyenetlen?
Eleve egy fél mm az egész szekció, ahol végzik a beavatkozást, ami mondjuk lehet sok egy lencsének, de ezt a fél mm-t, annyira megdolgozzák, hogy már egyenetlen?
Ráadásul van, amikor kettőt is csinálnak, ha az első nem lett elég jó és akkor ez azt jelenti, hogy egy beavatkozás maximum negyed millimétert jelenthet, de a leírások szerint még ennyit sem.

Vagy ez utólag torzul, a gyógyulástól? Vagy mi okoz ekkora eltérést?

(nem kételkedem, hanem érdekel, hogy hogyan műküdik)

(#2855) zsebo1


zsebo1
újonc

Ez nem jó hír. Sajna a magas dioptria miatt nem tudom kizárni annak a lehetőségét, hogy kell valami műtét után. Amit Tildy írt speciális lencsék, vajon azok sem működnek? Amúgy tényleg az van a honlapon a nagyobb klinikáknál, hogy lehet lencsézni utána :(( rushty, Tel Elek ti hallottatok már konkrétan erről, ismerőstől pl?

(#2856) #41635072 válasza CyberPunk666 (#2854) üzenetére


#41635072
törölt tag

Huh, nem tudom honnan van az informaciod, de tevesek.
A kezelt terulet atmeroje alapesetben 9mm, azaz majdnem egy centimeter. (A flap merete meg erre rajon)
Az ablacios melyseg 5- os dioptrianal optimalisabb esetben is 135 mikron. A kulonbseget szabad szemmel is lehet latni.
Szerk.: Nem csak hogy egyenetlen a felszine, hanem teljesen mas ive lesz, mint amivel szulettel.

[ Szerkesztve ]

(#2857) ndavey


ndavey
tag

Sziasztok! A műtét sikeressége szempontjából nincs különbség a különböző eljárások között (PRK, OptiLasik, DiamondFemto)? Voltam konzultáción a Budai szemészeti Központban és a doktornő ezt állította. Az egyetlen különbség csak a gyógyulási idő és a
gyógyulási "komfort"? Nekem ez eléggé furcsa volt.. Csak ezért kerül 2.5x annyiba az egyik eljárás, mint a másik?

(#2858) whitezo88 válasza ndavey (#2857) üzenetére


whitezo88
nagyúr

Hivatalosan azert mert ket gep kell hozza es 2x annyi ido a mutet. Nem hivatalosan a komfort miatt. Lasiknal masnap tuelesen latsz, prknal kell par het mire mindket szemed penge. Meg ott napokig hasznalhatatlan munkara es faj is. Meg azert nem 2,5. Prk 130 szemenkent intralasik 245.

[ Szerkesztve ]

(#2859) ingalls válasza whitezo88 (#2858) üzenetére


ingalls
senior tag

Kérlek, ne mondjátok már, hogy pár hét után oké a PRK-val. Nem igaz, vagy nem mindenkire. nekem 5 hétig tiszta homály volt. És hónapról hónapra javul.
Azért ne mondjatok ilyeneket, mert halálra paráztam magam a műtét utáni 2 hónapban, hogy nem "tűéles" a látásom. Az új prk-sokat megkímélném ettől az aggodalomtól.

(#2860) Serricon válasza ingalls (#2859) üzenetére


Serricon
senior tag

Gondolom ez is egyénfüggő mint a gyógyulásnál a fájdalom, nekem kb másfél hete volt PRK és vezetésnél közép-távol már úgy látok mint előtte szemüveggel. Nem tűéles, (szemüveggel sem volt már az) de teljesen oké. Ami még érezhetően homályos néha az a monitortáv.
Csodálkoztam is, mert napokig itthon csak a monitornál voltam, és "láttam" hogy még nem az igazi, de mikor kimentem a városba meglepően jól láttam, nem mondta volna meg senki hogy egy hete műtöttek.

(#2861) Piistii


Piistii
tag

Sziasztok

Nekem hétfőn lesz a műtét a Optik-Med Sasszemklinikán . Nekem mind a 3 fajta műtétet ajánlották. Femtot választottam . Arra lennék kíváncsi hogy egyáltalán érdemes megcsináltatni ilyen alacsony dioptriával (képet linkeltem a vizsgálatról ).
köszönöm a válaszokat és még az hogy a műtét miatt kell 40 év fölött majd olvasó szemüveg?
[link]

[ Szerkesztve ]

(#2862) g4mer válasza Piistii (#2861) üzenetére


g4mer
senior tag

Szia.

Hogyne érné meg. Engem is ugyan ilyen dioptriával műtöttek.

Ilyen viszonylag kicsi dioptriával is ugyan úgy szemüveget kell viselni, mint magasabbal, szóval számomra nem volt kérdés :)

Sic Parvis Magna

(#2863) rushty válasza Piistii (#2861) üzenetére


rushty
senior tag

Hogyne, ha most nem zavar az 1.0-t nem elero visus,akkor később sem talán, ergo jólmegleszel szemüveg nélkül a műtét után.

(Nem a műtét miatt kell olvasó)

[ Szerkesztve ]

Revolut meghívó pü-ben

(#2864) VikingPingvi


VikingPingvi
újonc

Sziasztok!

09.07-én volt VisuMax HD műtétem a FocusMed-nél. Körülbelül 7 éves korom óta hordok szemüveget, folyamatosan romlott, és már régóta terveztem egy műtétet, így most 24 évesen rávettem magam.

Előtte mind a jobb mind a bal visus 0,04 volt, ez ha jól tudom -6,5-ös Dioptria volt.

Műtét előtt szokásos pánik, műtét alatt rendkívül segítőkészek voltak, minden probléma nélkül zajlott, utána a vérnyomásom eléggé leesett, adtak pár pohár kólát illetve pár eprc sokkfektetés után teljesen jól voltam. 1-1 szem lézeres kezelése 20-25 mp lehetett (lebenykészítés után), teljesen fájdalommentes, diszkomfortérzés sem volt.

Műtét után érezhető javulás, ködös látás, csak rövid ideig tudom nyitva tartani a szememet, nagyon enyhe szúró érzés de semmi elviselhetetlen. Telefon képernyőjét gond nélkül tudtam rögtön nézni egy fél perc erejéig próbálgatásképpen.
Hazaérve óránként csepegtetés, a ködös látás 2-3 óra után megszűnt, ekkor már úgy éreztem közeledik a látásom a korábbi szemüveges élességhez. Este már jobbnak is érzem.
Éjszaka kétszer felébredtem, eléggé szárazak voltak a szemeim, csepegtetés után semmi gond.
Reggel minden rendben, elég élesen látok, a közeli-távoli gyors fókuszváltás nehézkes, kell 3-4 mp mire beáll.
A korábbi szemüveg lencséjének irányába nézve kicsit torz a kép minimálisan, de az agy majd hozzászokik ehhez, a "körvonal" körül nézve minden "sík"-ban hat.

Délelőtti első kontroll, minden rendben, Visus: 1,1 mindkét szemre.

Bár borsos ára van ennek a beavatkozásnak, nem bántam meg, a friss élmények abszolút pozitívak. Eddig csak ajánlani tudom, a doktornők vérprofik, szinte rutinműtét ez nekik.

(#2865) Dartagnanx


Dartagnanx
újonc

Sziasztok!

No-touch PRK utáni 2 hónapos kontroll szerint állati jól látok.
Mondjuk valóban már elég jól vagyok. A gép/tábla szerint 1,1 és 1,2 a látásom. Viszont a furcsa az, hogy nem éles. Tehát elolvasok számokat meg betűket, de nem látom őket élesen.
Egyébként napon belül is változik, néha tök homályos a látásom, néha pedig röhejesen éles lesz.

Most egy hónapig napi 4 Efflumidexet cseppentek (eddig napi 5 volt). Szemnyomás oké.
A szememet néha száraznak érzem, de napi max 1-2 alkalommal cseppentek műkönnyet.

Összességében azért elégedett vagyok, de azért reménykedem, hogy amit látok az ki is élesedik majd. :)

(#2866) VikingPingvi


VikingPingvi
újonc

Visumax HD 1 hetes kontroll eredményei:

Jobb szem 1,6 bal 1,25. Messzire elég jól látok, már közelre is szinte tökéletesen megy a fúkuszálás, a fáradékonyság elmúlt. Már éjszakánként sem ébredek fel csontszáraznak érezve a szememet, bár reggelente első dolgom cseppenteni mert azért akkor még száraz.

(#2867) rushty válasza Dartagnanx (#2865) üzenetére


rushty
senior tag

Kérdezz rá a cylinderre.

#2866: ... nincs előttem a táblázat, de kíváncsi lennék lett-e már valakinek "200%"-os :)

Revolut meghívó pü-ben

(#2868) Jannn válasza rushty (#2867) üzenetére


Jannn
senior tag

Nekem a 2 hetes kontrollnal diamond femtoval megvolt a 2 szemes 200% (külön külön 160)

(#2869) g4mer


g4mer
senior tag

Azért én ezeket a %-okat beméretném egy független klinikával is :DDD

Nekem 2 hónapos kontroll jobb 125% bal 120%, de a jobbal sokkal jobban látok..

Sic Parvis Magna

(#2870) Moleman válasza g4mer (#2869) üzenetére


Moleman
addikt

Valaki megosztott az elmúlt 1 évben egy német linket, ahol a monitor méretéhez és felbontásához igazítva meg lehetett jeleníteni az olvasótáblát, így otthon is ellenőrizheted, hogy látsz.

(#2871) VikingPingvi válasza g4mer (#2869) üzenetére


VikingPingvi
újonc

Tervben van a bevizsgáltatás, a számokkal dobálózástól én sem dobtam hátast, csak még nem volt időm rá.

De tény, hogy valóban sokkal jobban látok mint szemüveggel korábban, ami számomra a cél volt.
Én szerettem igazából szemüveges lenni, csak -6,5-nél már kezdenek érezhető akadályok fellépni.

(#2872) g4mer válasza VikingPingvi (#2871) üzenetére


g4mer
senior tag

" valóban sokkal jobban látok mint szemüveggel korábban "

Az a lényeg :)

Csak kicsit extrémnek tűnnek ezek a 160%-os eredmények/szem, elképzelni nem tudom az már milyen éles lehet.

Sic Parvis Magna

(#2873) rushty válasza g4mer (#2872) üzenetére


rushty
senior tag

50m helyett 75m, 100m-ről kiolvasod ugyanazt a rendszámot. A rendszám azért csalóka különben, mert tök nem egyformán láthatók 50m-ről sem.

Revolut meghívó pü-ben

(#2874) Moleman válasza g4mer (#2872) üzenetére


Moleman
addikt

Nekem a legnagyobb sokk az volt, mikor elkezdtem látni a 240 méterre lévő panelház panelelemeiben a kavicsokat, kb 140%-nál, meg hogy hány villanykörte van a csillárjukban. Most, hogy már beálltam 110% környékére, nem olyan éles, de sokkal jobb, mint szemüveggel volt a 90%. Plusz sötétben sokkal jobban látok, nem rontja a fényértéket a szemüveglencse.

(#2875) zsebo1


zsebo1
újonc

Sziasztok! Konya Zsuzsanna doktornovel (Focus Medical) volt valakinek tapasztalata? Mutott mar valakit a doktorno?

(#2876) Plazmacucci válasza zsebo1 (#2875) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Gép műt nem a doktor.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#2877) Serricon válasza Serricon (#2842) üzenetére


Serricon
senior tag

PRK Műtét 1 hónap után:
Ma voltam kontrollon, a mérések szerint javult, már mindkét szem 100%-os, innentől napi 4 csepp Flucon.
Közelre is stabilizálódott a látásom, távolra is jobb mint szemüveggel volt.
Szemszárazságom egyáltalán nincs, az első héten elfogyott 1 systane, vettem még akkor másikat, de azóta is bontatlan.
Éjszakai látással sincs gond.

Látom itt van akinek bőven 100% fölött van, két szemre mondjuk nálam ott nem nézték, de biztos nálam is így van, -6-os volt a szemem, teljesen elégedett vagyok a jelenlegi állapottal, de azt mondták még javulhat tovább.

(#2878) VikingPingvi válasza Moleman (#2874) üzenetére


VikingPingvi
újonc

Én is pont a rendszámhoz próbáltam eleinte viszonyítani a tapasztalatokat, mert jó támpontnak bizonyultak, pont a vezetés miatt szerettem volna megcisnáltatni a szememet, nomeg mert el szeretnék kezdeni motorozni, ahhoz meg pláne nem árt, ha korábban látom mi van előttem :D

Amin először meglepődtem, amikor tényleg elhittem, hogy valóban jól látok, amikor buszmegállóban várakozva, tőlem kb 2 méterre álló olvasó ember könyvét el tudtam olvasni...mármint a kis betűket benne. Az egy elképesztő élmény volt.

(#2879) Moleman


Moleman
addikt

Tegnap műtötték egy ismerősöm, Visumax HD tapasztalatok, másodkézből: a műtét után 3 órán át csípés, szúrás, 6 órával később már semmi panasz, élesen látott, közelre is (-2 környékén volt a szeme).
1 napos kontrollon szemenként 1.50, két szemmel majdnem meglett a 2.00 is. Lenyűgöző.

(#2880) albiosz válasza Moleman (#2879) üzenetére


albiosz
őstag

átolvastam a leírást, de nem derült ki, hogy ez lebenyes sztori?

(#2881) whitezo88 válasza albiosz (#2880) üzenetére


whitezo88
nagyúr

Biztos, prkval nem fogsz masnap igy latni.

(#2882) Moleman válasza albiosz (#2880) üzenetére


Moleman
addikt

Igen, lebenyes, az eljárásban annyi a különbség a sima femtohoz képest, hogy nincs az a vákuumos gyűrű a lebenykészítésnél.

(#2883) albiosz


albiosz
őstag

Köszi mindkettőtöknek!

(#2884) VikingPingvi válasza Moleman (#2882) üzenetére


VikingPingvi
újonc

De van vákumos gyűrű a VISUMAX-nál is. Csak sokkal kisebb mint a FEMTO-nál elvileg. De semmit nem lehet belőle érezni.

(#2885) F1rstK1nq


F1rstK1nq
aktív tag

PRK után fél évvel ti elhagytátok a napszemüveget vagy elővigyázatoskodtatok és azért még ráhúztatok pár hónapot? :U

Adrenaline is natures way of telling you 'don't fuck up.'

(#2886) Plazmacucci válasza F1rstK1nq (#2885) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Én amikor csak tehetem napszemüvegben járok (értsd amikor süt a nap és nem borús) prk-tól függetlenül.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#2887) Moleman válasza F1rstK1nq (#2885) üzenetére


Moleman
addikt

Én megpróbáltam elhagyni, de fél év folyamatos napszemüvegezés után nem bírtam azonnal az erős fényt. Most, 1 év után már végig kint tudok lenni egy teljes napot is napszemüveg nélkül az őszi napsütésben.

(#2888) gas015


gas015
újonc

Sziasztok!
Nagyon jó, hogy rátaláltam erre a topic-ra, mert számomra nagyon aktuális a dolog. 1 hónapja műttettem meg a szememet FEMTO kezeléssel az OM-ben. A kezelésről azt kell tudni, hogy csak a jobbost kezelték (-5,75), mivel a bal tompalátó, de 75%-ban láttam vele, így bevállalták és a vizsgálaton sem találtak semmi problémát. Illetve szükségesnek sem találták, hogy a balra esetleg továbbra is hordjak lencsét, mivel szerintük nem érzékelnék szembetűnő változást a látásélességben. Amikor konstatáltam, hogy jöhet a műtét, akkor hihetetlenül boldog voltam, mert világéletemben utáltam a szemüveget ezért 17 éves korom óta hordtam k.lencsét, de féltem, hogy idővel nem fogja bírni a szemem. Viszont nem tudom másnál előfordult-e, de a műtét óta folyamatosan nyomasztó érzés gyötör, amolyan hipochonder jellegű tünetek jelentek meg. Nem alaptalanul. A másnapi kontrollvizsgálaton 80%-os volt a szemem. Amiatt egy hétig állandóan a szememmel bűvészkedtem, mit tudok elolvasni, hogyan látok jobban stb.. Az első héten természetesen olyan voltam, mint a vámpír. A legkisebb fényt is kerültem. Aztán az első hetes kontrollon 125%-ot mért a dokinő (amit nem értek, mert sosem láttam olyan Istenigazából szépen), ami miatt kicsit megnyugodtam. Viszont elkezdődött a szorgalmi időszak, éjjeli lefekvés, készülés a gyakorlatokra/zh-kra és egyre rosszabbodott a helyzet. Az 1. hónapos kontroll során egy vidéki regionális központjukba mentem most hétfőn - hogy ne kelljen annyit utaznom és bíztam a Bp.-en tapasztalt profizmusban - de hiba volt, mert a dokinő rávágta, hogy "Nagyjából továbbra is 125%-os a szeme". Hát köszönöm ez elég biztató kijelentés annak tudatában, hogy a legalsó sor harmadát/felét elég nyögvenyelősen vettem ki (ugye a nagy táblaolvasós rutin :D , miközben ugyanolyan méretű összefüggő szöveget már nem tudnék elolvasni). Az elmúlt 2 napban pedig még a korábbiaknál is gyengébbnek érzem a szememet. Előadáson csoporttársam konkrétan jobban látja a táblát, mint én. :C
A napszemüveget szinte mindig hordom, ha nem vagyok beltérben. Már-már paranoiás is vagyok, hiszen a Sasszemklinikán annyit mondtak, elég akkor felvenni, ha látom az árnyékomat. Kíváncsi vagyok, hogy 1 és 5 hónap múlva milyen állapotban lesz a szemem, lévén, hogy a FEMTO-nál a 3.-4. héten áll be a látásélesség. Óriási durranásra számítottam, ehelyett meg sanszos, hogy ismét kontaktlencsét kell hordanom (ha egyáltalán lehet, mert már senkinek nem hiszek, hiába nyomják orrba-szájba a marketingdumát). Tulajdonképpen óriásit csalódtam, mert nem elég, hogy mentálisan megvisel, de még nem is látok úgy, ahogy szeretnék. Arra lennék kíváncsi, hogy nektek - akinek konkrétan FEMTO kezelése volt - voltak-e hasonló "kellemes" élményei és mennyire jogos az aggodalmam. Nagyon sz*r dolog, amikor érzed, hogy nem látsz jól és már-már visszasírod a kontaktlencsét (amivel mindig konstans jól láttam, bármi is történt), de nem teheted, mert bevállaltál egy olyan műtétet, ahol cukormázas szavakkal elhitették veled, hogy úgy fogsz látni, mint az atyaúristen, aztán hétről-hétre csak a szemeden parázol és tehetetlenül reménykedsz benne, hogy jobban fogsz látni. Előre is köszi a válaszaitokat.

(#2889) g4mer válasza gas015 (#2888) üzenetére


g4mer
senior tag

Nekem is ilyek volt az elso 3 honap, hol jobb hol rosszabb. Most pl a jobb szemem egyfolytaban kiszarad.

Meg csak az elso honapban jarsz, majd ha 3 honap mulva is igy erzel, akkor kezdj el csak aggodni :DDD

Sic Parvis Magna

(#2890) gas015


gas015
újonc

Remélem, hogy valami csoda folytán a 6. hónapban nekem is tűéles lesz a szemem és elégedett leszek. Csak eléggé frusztrált vagyok főleg, hogy itt is olvasom (meg máshol is) a FEMTO műtéten átesett kommentelők tapasztalatait, ami számomra teljesen idegen. Például lentebb egy-egy kommentelő írta, hogy 2 méterről el tudja olvasni a könyvet vagy x száz méterről apró részleteket is ki tudtok venni, miközben nekem a műtétet követően, egy ilyen "sokkoló" élményem sem volt és egyszer sem láttam jobban, mint kontaktlencsével, miközben én is valami katartikus változásra számítottam. A legélesebb napjaimon (1. hét után) is örültem, ha 75-100 méterről el tudtam olvasni a rendszámtáblát, most meg szinte menet közben rá kell tapadnom a szememmel, hogy lássam. Komolyan nem értem, hogy nekem miért viselkedik másként a szemem. Lehet tényleg ennyit befolyásol a másik szem 0,75-ös vízusa és amiatt - az állítólagos 1,25-ös jobbos ellenére - soha nem fogom megtapasztalni a "Sasszem érzést"? Laikus vagyok és egy szemes tompalátóként sosem tudtam megtapasztalni, hogy a két szemmel való együttes látás mennyivel jelent nagyobb élességet. Az 1. hetes kontrollon a két szemmel együtt láttam 125%-ot Bp.-en, az 1. hónapos vizsgálaton pedig külön vizsgálta meg mindkettőt a dokinő.

(#2891) ingalls


ingalls
senior tag

Három és feledik havi kontroll-jelentés:

Kezelt drioptria:
od: - 6.50Dsph -0,5Dcyl 178*
os: -5.50Dsph - 0.50Dcyl 3*

Eljárás:
PRK - 2017. május 22., kontroll '17. október 6.

KIinika:
Saint James

Az orvos kérdésére nem tudtam egyértelműen azt mondani, hogy tökéletes a látásom. Mondtam, hogy kicsit zavaros időnként a kép. A jobb szememmel a legalsó sort is le tudtam olvasni, amire azt mondta, hogy az már a 1.5 (miután közelebb sétált a táblához, hogy meggyőződjön arról, jó számokat olvastam le ;) ). Ballal kicsit nehézkes volt, ott az 1.0 alatt már nem tudtam kiolvasni a sorokat. Réslámpával a jobb szemem tisztának látszott, a bal még nem teljesen. Flucon már csak reggel és este kell, 4 hét múlva pedig már csak 2 hétig napi 1, tehát már csak 6 hét csepegtetés.
Az utóbbi két hétben néha éreztem szemszárazságot (amit egyébként végig nem, tehát az egész lábadozós szakaszt saját könnyel vészeltem át), de a doktornő megnyugtatott, hogy ez a fűtési szezonnal függhet össze. A munkahelyemen már fűtenek, és csak ott szoktam érezni a szárazságot.
Azt mondta, hogy a ködösség meg fog szűnni, mert a legutóbbi kontroll óta is javult, és 1.0 fölött lesz balra is a visus.

PRK-sok megnyugtatására, 150%-kal se lehet 200 méterről látni a rendszámokat.

(#2892) CyberPunk666 válasza gas015 (#2890) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

Két szemmel tovább el tudom olvasni a táblát, mint külön, csak a jobban látó szememmel.

(#2893) MMiklos86


MMiklos86
csendes tag

Sziasztok!

Először is köszönöm mindenkinek, hogy az idejét nem kímélve megosztotta a kezelése részleteit. Visszaolvastam pár oldalt és nagyon hasznos dolgokat írtatok le.

Úgy látom, hogy legtöbbeknek a DiamondFEMTO (Budai izé), illetve a Visumax (Margitszigeti izé) jött be, erről semmilyen panaszt nem lehet olvasni, a Sasszemklinika hagyományos FEMTO-ról, illetve a No-touch PRK-ról viszont igen. Én mindenképpen valamelyik FEMTO-ban gondolkodom, a rövidebb felépülési/keresőképtelenségi idő miatt.

Egy kérdésem lenne: milyen hamar tudtatok vezetni a kezelés után? Főleg az az állapot érdekel, amikor nem tökéletes a szemed, de ugyebár a régi, - esetember 4-5 dioptriás - szemüveged túl erős. Szintén érdekelne, hogy kap-e valamilyen papírt a kezelésről az ember, hogy addig is, amíg a jogsijában át nem írják, hogy már nem kötelező, igazolhassa a rendőrnek, hogy miért nincs rajta szemüveg.

Köszönöm és üdv,

Miklós

(#2894) CyberPunk666 válasza MMiklos86 (#2893) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

Nekem bent van a jogsimban, hogy kontaktlencsével is vezethetek.
Még soha nem nézte meg a rendőr, hogy bent van-e a lencsém.

Az már az én egyéni szociális problémám, hogy nélküle az autót sem találnám meg és nem tudnék elvezetni semeddig se...

(#2895) Moleman válasza MMiklos86 (#2893) üzenetére


Moleman
addikt

Én a No-touch PRK után 8 nappal már vezettem.

Papírt csak a fél éves teljes gyógyulás után ad a klinika (PRK esetén), de nem vártam meg, az 1 hetes kontrollpapírt bemutatva adott a háziorvos új orvosit (ha nem változik a lejárat dátuma, ingyenes!), azzal mehetsz az okmányirodába.

Nekem para volt a régi jogsival vezetni, mert a doki korábban elrontotta, a kontaktlencsés korlátozás helyett csak szemüveg volt benne.

(#2896) Serricon válasza MMiklos86 (#2893) üzenetére


Serricon
senior tag

PRK után talán 4-5 napot mondanék amikor már nem fárad a szem, nem érzékeny annyira, hogy gondot okozzon, persze ez egyénfüggő, a középtávú látásom már a műtét után volt olyan jó, hogy akár haza is tudtam volna vezetni ha kell, pedig ez nálunk 1-1,5 órás utat jelentett, persze volt aki vitt, mert előre nem tudtuk mire számítsunk.

Nekem nem adtak semmi papírt jogsihoz, benne van, hogy szemüveggel, ráadásul előtte nem sokkal kellett megújítani.. eddig nem izgatott a korlátozás, mert anélkül amúgy se láttam, most meg azért, mert azzal nem látnék.

(#2897) szlnk


szlnk
csendes tag

A Focus Medical VisuMax HD kezelése lebenyes, vagy ReLEx SMILE típusú?

Youtube videók a ReLEx SMILE eljárásról:
https://youtu.be/tzFArQcRzSM
https://youtu.be/n_vdWu6ZlEk
https://youtu.be/yx1mDZpESC4

[ Szerkesztve ]

(#2898) whitezo88 válasza szlnk (#2897) üzenetére


whitezo88
nagyúr

Itthon még nincs SMILE sehol tudtommal, legközelebb Szlovákiában.

(#2899) szlnk válasza whitezo88 (#2898) üzenetére


szlnk
csendes tag

Köszi a gyors választ.

Van esetleg valakinek tapasztalata a ReLEx SMILE eljárásról?

(#2900) bellaiza6


bellaiza6
újonc

2 és fél hete volt műtétem, és nagyon jól látok távolra, és közelre is. De... csak addig, ameddig nem ülök le a számítógép elé, vagy nézek TV-t kb. 15 percet. Azután minden homályba borul, közelre, távolra is. Nem is múlik el, ameddig nem alszok minimum 1 órát. Valaki tapasztalta ezt? Fog ez javulni?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.