Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2251) lalakov válasza csƵ (#2250) üzenetére


lalakov
senior tag

0,9 és fogalmam sincs. Csak érzem hogy jobb. :)

(#2252) gyáliSanyi


gyáliSanyi
őstag

Sziasztok!

Már régóta olvasgatom a topicot, most lenne pár kérdésem.
Magamról pár mondatban: Szóval 14 évesen "hála 1-2 év számítógépezésnek vagy nem" megkaptam az első -0,5/-0,5 szemüvegem. Akkoriba annyira nem szerettem hordani, csak ha muszáj volt. Aztán gimiben valamivel erősebb kellett, de itt ugyan az volt, hogyha lehetett akkor előrébb ültem és szemüveg nélkül is láttam ugyan azt, mint más hátulról. Ekkor párszor csináltam szemtornát is a Bates könyv szerint, ott írtak valami hasonlót, hogy a szemüveg csak "ellustítja a szemet és tovább romlik". Talán erre alapozva se hordtam csak ha kellett, meg azért -0,75-el el lehet mocorogni bőven. De mindenesetre Bates módszer se volt egy csodadolog, néha jó volt a szemnek, ártani nem ártott, de nagy javulást se tapasztaltam. Fősuli már szintén így ment. Tavaly voltam joggsit hosszabbítani ott elvileg jó volt a kb. -1 vagy -1,25-ös lencsém. Szemésznél 2-3 éve lehettem, nem tudom a pontos értékeket.
Szemüveget vagy kontaktlencsét most csak akkor hordok, ha muszáj. Vezetésnél mindenképp.
Jelenleg fizikai munkát végzek, nemépp patika tiszta helyen, éjjel is szoktam vezetni, de nem hivatásszerűen.

Idén elhatároztam magam, hogy el kéne menni egy ilyen szemműtétre majd, sikerült félre is tennem CSAK erre a célra 2 Femtora elegendőt is.

Szóval a kérdésem az, hogy melyik eljárást javasolnátok?
Annak lenne értelme, hogy 2-3 hónap eltolással csináltatnám az egyik majd a másik szememet, mert max. 1-2 hetet tudnék eltölteni úgy, hogy ne kelljen vezetnem, azután meg két még gyógyuló szemel nem tartanám biztonságosnak?
A csepegtetés meddig tart még a szem képes lenne a szemszárazságot magába kezelni, napszemüveget meddig kéne feltétlen hordani közepes UV-nál is?

Tudom ahány ember annyi szem és gyógyulás, csak körülbelüli válaszokat kérnék vagy, hogy épp kinél hogy jelentkezett.

Live poor, die ritch.

(#2253) lalakov válasza gyáliSanyi (#2252) üzenetére


lalakov
senior tag

- Femto.
- Ha sikerül a műtét, akkor már az első napi vizsgálat után vezethetsz, komolyan. ;) Súlyt nem emelhetsz 10 napig.
- A csepegtetés egyén függő. 6 hónapig ajánlott. Van egy olyan érzésem, hogy nekem tovább kell még. :(
- Bármikor, amikor kisüt/pislákol a nap kell hordani két hónapig, de én biztonságképpen ráhúzok még egy hónapot.

(#2254) Kekmen válasza gyáliSanyi (#2252) üzenetére


Kekmen
senior tag

Szerintem egyszerre műttesd meg, de valószínűleg a klinikán is ezt fogják javasolni. Femtonál 2 hét után szerintem vezethetsz az előbbi esetben is, ha jól sikerül korábban is. Napszemüveg legalább 3 hónapig kell, felhős időben is. A csepegtetés is legalább ennyi idő, de ez is egyén függő, viszont pár hét alatt annyira rutinszerűen megy, hogy fel se tűnik.

"Orlando day dawning, One more Sunday morning, If this is heaven, I'm not afraid of hell."

(#2255) csƵ


csƵ
őstag

Nem értem ezt a napszemüveg dolgot. Debrecenben azt mondták, hogy csak PRK-nál kell használni, ugyanis ott távolítanak el részt a szaruhártyából. Mindegy, én hordom amúgy is napos időben.

(#2256) Apollo17hu válasza csƵ (#2255) üzenetére


Apollo17hu
őstag

Engem már jó régen műtöttek, de rászoktam a napszemüvegre. Egyik doktornő mondta is, hogy nem műtötteknek is szokta javasolni, manapság már olyan erős az UV-sugárzás.

(#2257) gyáliSanyi


gyáliSanyi
őstag

Köszönöm a válaszokat!

PRK-t így miért nem ajánlottátok elsőnek? Talán -1-nél "annyit" nem kell "lecsiszolni"' a szemnél.

Live poor, die ritch.

(#2258) #32577792 válasza gyáliSanyi (#2257) üzenetére


#32577792
törölt tag

Menj be, végeztess előzetes vizsgálatot és ott elmondják melyiket tudják megcsinálni, ha több lehetőség adott, elmondják melyiket ajánlják, ezek után tudsz választani.
Kérj több helyről is ajánlatot.
Én saját, rendkívül rossz tapasztalataink miatt:
Sasszem klinikát nem ajánlom senkinek
Ha nincs nagy problémád a látással, inkább keress alternatív kezelést, pl. szemtorna. (olcsóbb, biztonságosabb sokkal)

(#2259) Cathfaern válasza gyáliSanyi (#2252) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Én -1, -1,25-ös szemmel nem javaslom a kezelést. Ha van valakinek 3-4-5-ös szeme, és nem lesz tökéletes a műtét és "csak" -1-es lesz, már az is öröm. De ha neked -0,5-ös lesz, már azt is kidobott pénznek fogod érezni. Adott esetben az is előfordulhat, hogy a jelenleginél rosszabb lesz a műtött szemed.

"éjjel is szoktam vezetni, de nem hivatásszerűen"
Topikban is többen panaszkodtak arra, hogy a műtét után kifejezetten zavarja a szemüket az éjszakai vezetés, másként törik a szembejövő autók fénye.

"Tudom ahány ember annyi szem és gyógyulás, csak körülbelüli válaszokat kérnék vagy, hogy épp kinél hogy jelentkezett."
Kicsit lentebb volt linkelve egy statisztika (index fórumos topiklakók visszajelzése alapján), azt érdemes átnézni.

(#2260) csƵ


csƵ
őstag

Azoktól kérdezném, akiket már több hónapja műtöttek: a műkönnyezés utáni jobb látásélesség be fog állni, vagy ez csak egy feature, hogy ilyen is tud a szem egy kis "tuninggal"?

(#2261) #41635072 válasza csƵ (#2260) üzenetére


#41635072
törölt tag

Nálam ez feature maradt. :D

(#2262) m.adri1


m.adri1
csendes tag

Sziasztok! 10 napja volt PRK-m és egyelőre teljesen homályos a látásom kozelre és távolra is. Ami aggaszt, hogy az egy hetes kontrollon a visus 60% volt mindkét szemen ( 1 naposon 50 és 70%), ez pedig elég kis javulás, ahogy a műtött statisztikai táblázat sorait böngésztem. Ezen kívül nekem már 3 nap után csak háromszor kellett csopogtetnem, nem 5x mint itt sokatoknak. Azt mondták a klinikán, hogy semmi gond ez normális és majd két hét után jobb lesz, de ennek ellenére aggaszt hogy nem 'látok' javulást.
Ha van véleményetek, ötleteteka gyógyulassal kapcsolatban szívesen veszem :)

(#2263) csƵ válasza m.adri1 (#2262) üzenetére


csƵ
őstag

Én 1 hét múlva leszek 1 hónapos LASIK-kel kezelt. A bal szemem az első nap óta 60%-os, a jobb 100%. Nekem TobraDex-et csak 1 dobozzal kellett elhasználni, azt is napi 5x, nem úgy mint másnak. Ahány klinika, annyi módszer. A PRK tényleg olyan, hogy félévig kár idegeskedni a látásélesség miatt, mert hónapok alatt alakul ki.

(#2264) m.adri1 válasza csƵ (#2263) üzenetére


m.adri1
csendes tag

OM-ben kezeltek, három napig nekem is 5x volt a tobradex, de aztan csökkentették napi 3-ra, majd az egy hetes kontrollon fluconra váltottak.
LASIKnal normális ez a nagy különbség? Nekem a jobb szememrol később vettek le a védőlencsét, érezhetően gyengébb is volt és állandóan hányingerem volt ettől a kettős látástól.
Nem tudom ,hogy normális e ez prk - nál igazából azt mondták várjam meg a két hetet jobb lesz. Egyelőre nem jobb, és hétfőn dolgoznom kell, de a monitort sem látom. Nem akarok pszichopata lenni és a nyakukra járni, csak egyszerűen nyugodtabb lennék ha tudnám mi történik, mert nem úgy gyógyul mint az átlag és mikor lesz vége :\

(#2265) nitro16


nitro16
senior tag

Most van akciós szemműtétre lehetőség hátha valakit érdekel.

[link]

(#2266) csƵ


csƵ
őstag

Csinálom az online szemtesztet, cseppentés után jobb szemmel megy az 1.20-as sor, bal szemmel viszont a 0.30-ast és az 1.00-át is ugyanannyira (nem) látom. Ha erőltetem, nem pislogok, akkor nagyon nehezen ki tudum olvasni a 100%-ost, de kényelmesen a 0.30-as se megy igazán. Haze és starburst "effekt" van rajta, elég para majdnem egy hónappal a műtét után...

(#2267) csƵ válasza csƵ (#2266) üzenetére


csƵ
őstag

Na most vagyok nagyon csalódott a százalékos dolgok miatt. Ma újracsináltam a szemtesztet, egyrészt rosszabbul ment, mint legutóbb, másrészt a barátnőm 2 szemmel simán elolvasta a 1.80-as sort...
Holnap bejelentkezek az 5 hetes kontrollra.

(#2268) m.adri1 válasza csƵ (#2267) üzenetére


m.adri1
csendes tag

Ha nem javul garanciaval újra tudod korrigaltatni? Egyébként nem lehet tudni mennyire pontosak ezek az online tesztek, viszont a frászt hozzák az emberre. Én egy másik típusút próbáltam, de az ott kapott eredményeknel sokkal rosszabb lett a valós :/

(#2269) csƵ válasza m.adri1 (#2268) üzenetére


csƵ
őstag

Újraműtik, ha nem lenne jó, de kinek van kedve újra végigzongorázni az egészet? :(

(#2270) #41635072 válasza csƵ (#2269) üzenetére


#41635072
törölt tag

Azért az még nem olyan biztos...
Kérdéses, hogy elvállalja-e valamelyik orvos az újraműtés kockázatát, illetve hogy egyáltalán alkalmas-e a szemed rá.

(#2271) csƵ válasza #41635072 (#2270) üzenetére


csƵ
őstag

Vastag a szaruhártyám és az orvos újraműti, ismerősömnek is újraműtötte a 0.8-as végeredményt.
Csak rohadtul nem akarom, hogy ez legyen a vége. Ma pl. rosszabbnak éreztem a szemem, a fejem is fáj.

(#2272) PainKiller13


PainKiller13
őstag

Sziasztok!

Ma 7 hónapja csinálták a PRK-t a jobb szememre, nincs arról tapasztalata valakinek hogy ennyi idő után lehet e már napozni, esetleg a szabadban tanulni?

(#2273) Kekmen válasza PainKiller13 (#2272) üzenetére


Kekmen
senior tag

PRK-nál 6 hónapot javasolnak, de már arra is rá van hagyva jó pár hét, főleg ha tünetmentes vagy már régen. Tehát szerintem bátran végezheted mindkét cselekvést. :)

[ Szerkesztve ]

"Orlando day dawning, One more Sunday morning, If this is heaven, I'm not afraid of hell."

(#2274) MaciG válasza PainKiller13 (#2272) üzenetére


MaciG
addikt

Én ezt megoldottam egy nagyon egyszerű szolis szemüveggel. Jobb félni, mint megilyedni. :)

BANZAII

(#2275) PainKiller13 válasza MaciG (#2274) üzenetére


PainKiller13
őstag

De nem akarnék mintásan barnulni :D Főleg nem a fejemen, illetve tanulni is macerás benne.

(#2276) lalakov


lalakov
senior tag

Eltelt 4 hónap és most már a dokinő se hitegetett, hogy javulni fog a szemem. Bal:0,9; jobb: 1,1. A peches múltamból kiindulva ez is csoda, de én jobbra számítottam. Azért ha ma lenne a műtét, belevágnék megint.
A műkönnyet napi háromra csökkentettem és remélem mire letelik a fél év, megszabadulok tőlük.

(#2277) pelenka35 válasza lalakov (#2276) üzenetére


pelenka35
őstag

Szaruhártya átültetés utan fél évvel kiszedik a varratokat,total be vagyok szarva.

Gamertag:Rob3rt75

(#2278) lalakov válasza pelenka35 (#2277) üzenetére


lalakov
senior tag

Megértem. :(

(#2279) MaciG válasza PainKiller13 (#2275) üzenetére


MaciG
addikt

Tanulni valóban az, de nem elszel mintás, én sem lettem az, annyi hogy a szemhéjam nem lett barna. :))

BANZAII

(#2280) csƵ


csƵ
őstag

10 hetes a szemem. A-vitamint érdemes szedni vagy hülyeség?

(#2281) PainKiller13 válasza csƵ (#2280) üzenetére


PainKiller13
őstag

Hülyeség, szerintem itt senki sem szedte még.

(#2282) pelenka35 válasza lalakov (#2278) üzenetére


pelenka35
őstag

Kiszedték a mai napon, fájni nem fájt,de olyan érzés mintha folyamatosan lenne valami a szememben .

Gamertag:Rob3rt75

(#2283) ristvan87 válasza csƵ (#2280) üzenetére


ristvan87
újonc

Milyen megfontolásból szednéd?

(#2284) csƵ válasza ristvan87 (#2283) üzenetére


csƵ
őstag

Az A-vitamin jótékony hatással van a szemre.

(#2285) MaciG válasza csƵ (#2280) üzenetére


MaciG
addikt

Én úgy tudom azért kell csepegtetni hogy a szem védekező mechanizmusa ne akarja visszaállítani az eredeti, műtét előtti állapotot. Szóval szerintem ha A vitaminnal tömöd magad, azzal csak rontanál a helyzeten, mert ezt a védekező mechanizmust erősíted. De én nem vagyok orvos, csak józan paraszti ésszel gondolom így.

BANZAII

(#2286) eventus


eventus
veterán

6 év után a jobb szemem -0.25, bal -0.75, ennyit "romlott csak". Műtét 22 évesen volt. Bal szemem eleve gyengébb volt, de a doki meglepődött milyen kicsit változott csak. Szemüveget sem javasolt semmihez. Inkább csak figyeljek a káros tényezőkre. Nem kell megijedni :))

[ Szerkesztve ]

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#2287) ristvan87 válasza eventus (#2286) üzenetére


ristvan87
újonc

Milyen dioptriád volt és milyen eljárással műtöttek?

(#2288) eventus válasza ristvan87 (#2287) üzenetére


eventus
veterán

-5.5 mindkettő, balon cilinder. Zyoptics elite.

[ Szerkesztve ]

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#2289) MaciG válasza eventus (#2286) üzenetére


MaciG
addikt

Nekem 3 és fél év után a bal kicsit gyengébb (utolsó számot nem lazom a hagyományos táblán rendesen), de a kettővel együtt még az also sorból is látom az első kettőt.

BANZAII

(#2290) eventus válasza MaciG (#2289) üzenetére


eventus
veterán

Amit nem látok rendesen, azt egész jól kitalálom :) Optimum vetített táblát használ, annyira nem szeretem.

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#2291) Skeptic


Skeptic
újonc

Sziasztok,

Az lenne a kérdésem, hogy FEMTO után volt e valakinek újraműtése?

(#2292) revneiq


revneiq
csendes tag

Sziasztok!

Múlthét pénteken, azaz 6.-án volt az utolsó kontroll vizsgálatom, és minden rendben. Nem romlott a szemem, de nem is javult, mondjuk azért titokban reménykedtem benne, hogy hátha a jobb szemem is egy kicsit még jobb lesz, de nem. Műkönnyet még szoktam használni, de már szinte teljesen leálltam vele.
Szóval legközelebb már csak akkor kell mennem, hogy ha valami lesz a müzliben.

Mondjuk én hülye elfelejtettem újra megvizsgáltatni a szemem, csak kíváncsiságból, hogy a jobb szemem mennyivel maradt gyengébb. Na de lehet, hogy majd egy hónap múlva... :DDD

I don't want to live on this planet anymore.

(#2293) lalakov válasza revneiq (#2292) üzenetére


lalakov
senior tag

"Műkönnyet még szoktam használni"
Milyen gyakran? Én napi egynél tartok (3 hét múlva lesz az utolsó vizsgálat).

Skeptic: Nem vagyok benne biztos, de mintha nem lehetne. Miért?

(#2294) revneiq válasza lalakov (#2293) üzenetére


revneiq
csendes tag

Erre már nem igazán tudok pontos választ adni, mert már rendszertelenül csepegtetek. Éppen amikor eszembe jut, vagy ránézek a dobozára és akkor. Volt már olyan, hogy napokig nem használtam, utána pedig naponta többször is, szóval teljesen össze-vissza.

I don't want to live on this planet anymore.

(#2295) Skeptic válasza lalakov (#2293) üzenetére


Skeptic
újonc

Szia,

Nemrég voltam kontroll vizsgálaton az Optic-Med-nél. Januárban volt a műtétem. Mostani állapot szerint a bal szememmel nem látok valami fényesen, azaz 1,5 D cylinder maradt rajta.
Homályosan és érzékelhetően rosszabbul látok vele mint a másikkal. Szeretném tudni hogy is műxik az újraműtés ha arra kerülne a sor. Mennyi idő után műtik újra stb...

(#2296) lalakov válasza Skeptic (#2295) üzenetére


lalakov
senior tag

Sajnos ennyi idő után már nem lesz javulás. :( Ők mit mondtak?

revneiq: :R

[ Szerkesztve ]

(#2297) Skeptic válasza lalakov (#2296) üzenetére


Skeptic
újonc

Bullshit ment. Hiába mondtam hogy homályosan látok a bal szememmel, nagyon zavaró, rossz stb...
Jó ez, így is jobb mint volt a műtét előtt. Nem javasolja a műtétet. Nézzek kettő szemmel.... úgy nem lesz zavaró hogy a bal gyengébb. Garanciáról szó sem volt.... persze és plus nem éri meg hozzányúlni mert lehet rosszabb lesz stb....
Nem tudom mit tegyek! Tényleg rizikós a második műtét vagy csak meg akar szabadulni tőlem?

(#2298) Cathfaern válasza Skeptic (#2297) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Minden műtétnek van kockázata. Nagyon kicsi az esélye, de lehet rosszabb lesz a szemed, mint most. 0,5-1 dioptria szórása mindenképp van viszont a műtétnek, tehát lehet újraműtik, végigcsinálsz mindent újra, és lesz 1-es a szemed (szóven nem úgy működik, hogy kisebb szemhiba esetén pontosabb lesz az újabb műtét).
Másik oldalról ez tényleg határeset, 0,5-es szemnél nincs értelme újraműteni, de a 1,5-esnél azért már érezhetően kell a szemüveg :(

[ Szerkesztve ]

(#2299) Skeptic válasza Cathfaern (#2298) üzenetére


Skeptic
újonc

Igen, itt már jelentős a látás romlása. Amit nem tudok mennyi idő után kérhetem hogy műtsék újra?

(#2300) csƵ válasza Skeptic (#2297) üzenetére


csƵ
őstag

Érdekes. Debrecenben kerek-perec megmondták, hogy ha nem lesz 100-as, akkor újraműtik. Minden kontrollon ezzel nyugtattak. Nem egy ismerősöm van, akinek újraműtötte a doki.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.