Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2601) csƵ válasza ingalls (#2600) üzenetére


csƵ
őstag

(#2602) ingalls válasza csƵ (#2601) üzenetére


ingalls
senior tag

Köszi! Ez kicsit megnyugtatott. Ömlik a könnyem tőle😂

(#2603) EAndrew válasza moma (#2599) üzenetére


EAndrew
aktív tag

Helló,

Sajnos, nekem is megerősítették ma az 1-2d és olvasó szemüveg közötti összefüggést. Ez volt az apróbetűs lábjegyzet egy sikeres Femto alkalmassági vizsgálat végén. Választható: marad az aktuális -1.25 dioptria állandó szemüveg és lencse párossal, vagy műtét és pár év múlva feltehetőleg olvasó szemüveg kell közelre. Elég nehéz dönteni úgy hogy a végén így is úgy is szemüveg kell, igaz az egyik verzióban lenne pár év "szabad" mozgás.
Egyébként felvetettek egy köztes utat, csak az egyik szemet (dominánsat) műteni, a másikat hagyni, így távolra és közelre is van megoldás szemüveg nélkül. Tesztelni is lehet abban az esetben ha a két dioptria megegyezik: csak egyik szemben legyen lencse.
Én még nem próbáltam mert a pupilla tágító után két nappal lehet lencsét használni, viszont szerintem ez nem a legjobb megoldás.

"Nem tudtam pontosan, hogy mit akarok, de azt tökéletesen megvalósítottam." :)

(#2604) Moleman válasza EAndrew (#2603) üzenetére


Moleman
addikt

Ez a félszemes módszer nekem se lenne szimpatikus.

(#2605) moma válasza csƵ (#2601) üzenetére


moma
őstag

Mit jelentenek az ezeknél lévő számok?
Nyers visus Korr. visus 1. nap

EAndrew: ne is mondd :D Szerintem függ attól, hogy mit dolgozol, hogyan élsz. Meg, van e szemüveg amit azért szeretsz, lencse mennyire kényelmes. Én ilyeneken gondolkodom. Meg azért a műtét az egy valamekkora kockázat. Igy ez nem annyi, hogy fizetek x összeget egy jobb látásért sajnos. Pedig olyan egyszerűnek tűnt. Pénz és csá. Kipróbálok majd egy darab lencsét. De szerintem ez fura lehet. Meg tényleg egy félmegoldásért csinálni végig az egészet...

[ Szerkesztve ]

we all deserve a bit of luck.

(#2606) csƵ válasza moma (#2605) üzenetére


csƵ
őstag

Nyers: műtét előtt szemüveg nélkül
Korr: műtét után várható eredmény szemüveggel beállítva.
1. nap: műtét utáni 1 napos szem

[ Szerkesztve ]

(#2607) moma válasza csƵ (#2606) üzenetére


moma
őstag

Igazából ezeket a számokat sem értem :DDD mert ez nem dioptria nyilván.

we all deserve a bit of luck.

(#2608) csƵ válasza moma (#2607) üzenetére


csƵ
őstag

Nem, hanem százalék. Az 1.0 a 100 százalékos szem.

(#2609) Plazmacucci válasza csƵ (#2608) üzenetére


Plazmacucci
félisten

De a %-os szem is egy humbug. A pórnép átlaga a 100% ami közel sem a tökéletes.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#2610) tildy válasza Plazmacucci (#2609) üzenetére


tildy
nagyúr

Jajj komolyan már. Egy statisztikai átlag alapján számított kozepertek, akár Gauss fele eloszlás alapján.
Nagyon egyszerű megérteni amúgy, itt az alsó vonal fölöttit ha el tudod olvasni szemvizsgalaton az ott kért távolságból (ami gondolom meghatározott de facto) akkor az 100%.
nyers visus meg az, hogy műtét előtt ezek közül melyiket tudtad elolvasni segédeszköz (szemüveg , lencse nélkül).

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#2611) Plazmacucci válasza tildy (#2610) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Nem ezt írtam?

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#2612) tildy válasza Plazmacucci (#2611) üzenetére


tildy
nagyúr

Pórnép átlagát írtad. Meg humbug.
Iszonyatmód degradalo.

Se nem humbug, se nem mondta senki, hogy az a tökéletes szem. Az egy átlagos, normál lataselesseg. Ettől függetlenül van aki ennél sokkal jobban lát, van aki sokkal rosszabbul.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#2613) Plazmacucci válasza tildy (#2612) üzenetére


Plazmacucci
félisten

De igen, minden klinikán azzal bódítanak, hogy 140 meg 160 százalék lett, és még sem látsz úgy mint akinek sosem volt szüksége szemüvegre. [link]

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#2614) tildy válasza Plazmacucci (#2613) üzenetére


tildy
nagyúr

Nem tudom hol bódítanak így, de ott nagyon gyorsan fordulj sarkon es keress másikat.
Ahol műtöttek nem boditottak ezzel. Mitobb a vállalt visus az esetemben 70%volt, ha az alá megyek garanciális ujramutes, vagy pénz vissza. A legjobb esetben is 100-110%lett volna várható az esetemben.
Azt mondták akkoriban, hogy persze van, akinek 125% lesz, de ritka kivétel.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#2615) moma válasza tildy (#2614) üzenetére


moma
őstag

Amúgy ez az újraműtés a másik dolog, amit eléggé homályban van, hogy itt mi történik, milyenek az újraműtés extra kockázatai.

we all deserve a bit of luck.

(#2616) #41635072 válasza moma (#2615) üzenetére


#41635072
törölt tag

Fontos tudni hogy évek elteltével lasik-os szemet is csak prk-val műtenek újra, feltéve ha elvállalják.
Nyilván jelentősen több a rizikó...

(#2617) Moleman válasza moma (#2615) üzenetére


Moleman
addikt

PRK után természetes módon hámosodik újra a szem, ezért szerintem egy következő műtétnek sincs nagyobb kockázata, mint az elsőnek, sőt, talán kevesebb, mert már tudják, hogy reagált a beteg először. Persze nem vagyok orvos, ezt csak józan paraszti ész mondatja.

[ Szerkesztve ]

(#2618) moma válasza Moleman (#2617) üzenetére


moma
őstag

A szaruhártya az gondolom itt egy vékonyított állapotról lesz még vékonyabb. Ez egy tényező lehet itt.
(ha jól értem a szaruhártya nem csak hámosodik, hanem az idegsejteknek is regenerálódni kell rajta. amik ha minden igaz szerepet játszanak a könnyrétegben is a szemen.)

we all deserve a bit of luck.

(#2619) ingalls válasza tildy (#2614) üzenetére


ingalls
senior tag

Neked hány dioprtiáról korrigáltak és milyen módszerrel?
Nekem hétfőn volt prk. Semmi gond nem volt, csak homályosan láttam. Mintha olyan 2-3 mínuszos lenne a szemem. Tegnap bementem kontrollra, és levették a lencséket annak ellenére, hogy a bal még nem hámosodott vissza. Senkinek nem kívánom az elmúlt másfél napomat🙃 két órája bírtam először kinyitni a szemem. Most is csak nagyjából látom, amit írok. Mintha izzó vassal masszírozták volna a szemem🙂. Most már jobb.
De a látásom szörnyű. Se közelre, se távolra. Full homály minden.

PRK-soktól szeretném kérdezni, hogy ez normális-e? Eléggé aggódom, hogy félvak maradok. Ráadásul a betegszabi se tart örökké. Vagy ne szarjak be már az 5. napon? Kettőslátás, fényérzékenység és életlenség. Jelenleg így állok. :R

U.i.: a vizsgálaton nehezen kisilabizáltam néhány betűt, mire az orvos mondta, hogy na látja, jól lát. Igen, csak 5 lépésről egy rendszámot már nem látok.

[ Szerkesztve ]

(#2620) Moleman válasza ingalls (#2619) üzenetére


Moleman
addikt

Lencselevétel után normális, hogy rosszabbul látsz, a lencse magával visz egy jó adag hámsejtet. Ha 7-8 nap után is nagyon rosszul látsz, akkor kezdj csak aggódni. ;)

Én 5 nap sima szabadsággal oldottam meg a PRK-t. :)

(#2621) CyberPunk666 válasza ingalls (#2619) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

Nekem nem volt ilyen műtétem még, de kontaktlencse és a két szemem közötti jelentős eltérés miatt azt biztosan tudom mondani, hogy ha a gyengébben látó szemed hirtelen az erősebben látóvá válik, akkor az okozhat kettős látást. Ha nekem csak a gyengébben látóba teszem be a lencsét, akkor ez van és nagyon rossz. Ez persze a kétszemes látást totál homályossá is teszi. Miközben azzal a szememmel sokkal jobban látok, mint amúgy, de együtt mégis rosszabbul.

Gondolom egy szemmel nézve egyszerre nincsen kettős látásod.

Jobban látsz egy szemmel nézve a régen gyengébb szemeddel, mint azzal amelyik a jobb volt korábban?
Nincs kiszáradva a szemed esetleg? A durva szemszárazság nagyon erős homályos látást tud okozni.
Nem tudom ilyenkor szabad-e műkönnyezni, ezt majd megmondja olyan, aki átesett már ilyenen.

[ Szerkesztve ]

(#2622) Moleman válasza CyberPunk666 (#2621) üzenetére


Moleman
addikt

Elméletileg szabad műkönnyezni, a dokik folyton ezt is szajkózzák, de érdemes vigyázni vele, mert egy nap alatt függőséget tud okozni. Nekem semmit nem javított a kettőslátáson a műkönny, viszont egy nap 3-4 cseppentés után fél órával már a szemszárazság miatt kellett volna használni... Akkor döntöttem úgy, hogy passzolom. Azóta semmi probléma.

(#2623) ingalls válasza CyberPunk666 (#2621) üzenetére


ingalls
senior tag

A kettős látás a legkevesebb most sajnos. Úgy lehet legjobban elképzelni, hogy mit látok most, hogy pl egy igazolványképről 40 centire már nem tudom megállapítani, hogy kit látok, 30 centire kell hajolnom a monitorhoz, hogy lássam, amit írok. És annál közelebb is mosott. Tehát nincs olyan távolság, amiről bármit tisztán látnék. Lehet, hogy koraiak a panaszaim, de Moleman kolléga is 5 nap kimaradásról beszél és másoknál se láttam ilyen panaszokat.
És a fő oka az aggodalmamnak, hogy elvileg ebben a néhány napos szakaszban kellett volna egy csomót javulnia, ez meg inkább stagnál, ha nem rosszabb.

[ Szerkesztve ]

(#2624) CyberPunk666 válasza Moleman (#2622) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

Ez nem függőség, hanem szar műkönny. Én 5 félét próbáltam mire az egyik bevált. Volt ami eleve nem használt, volt amit az általad is leírt tüneteket produkálta, a mostani műkönnyem viszont remek, alig kell naponta 1-2 alkalom és nem szárad ki fél órával használat után a szemem.

Ami bevált az a Baush & Lomb, ami meg kiszárította fél óra utána az az ocutears volt.

(#2625) Moleman válasza CyberPunk666 (#2624) üzenetére


Moleman
addikt

A klinika a Systane Ultrát promótálta, amikor tényleg muszáj volt, akkor használt, de nagyon drága. Próbáltam az olcsóbb Tears Naturale-t is, de az sokkal gyengébb. A "függőséget" már nem tudom, melyik generálta.

(#2626) tildy válasza ingalls (#2619) üzenetére


tildy
nagyúr

#2474-ben ott van pontosan, az eredmenyeim is.
Normalis, ena 4. nap majdnem lekapartam a falat. ! hetig voltam szabin mutet utan, de meg amasodik heten is durva kettoslatsom volt.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#2627) CyberPunk666 válasza tildy (#2626) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

A magyar billentyűzetkiosztást alapul véve a ! az 4 hetet jelent.

(#2628) ingalls válasza tildy (#2626) üzenetére


ingalls
senior tag

Ezek elég riasztó adatok. Milyen szemüveget kell hordanod most?

(#2629) tildy válasza ingalls (#2628) üzenetére


tildy
nagyúr

Semmilyet. 1-es visusra miert is kene barmit is?
Nem lehet, hogy te dioptrianak nezed azt ami visus?:D

CyberPunk666 Brit kiosztas van, azaz a ! =1 . 1 hetet voltam otthon, kettot kellett volna.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#2630) ingalls válasza tildy (#2629) üzenetére


ingalls
senior tag

Azt bogarászom ki, a linkelt hsz-edből, hogy bal szem 0,71, vagyis 71 %-os látás, ami igen karcsú.
Akárhogy is, nekem hétfőn 2-kor volt a műtétem, és mindklt szememre tök szarul látok közelre is alig, távolra is.
Nem is tudom, hogy állja munkába így jövő héten, mikor éjjel us napszemüveg kell és nem bírom a monitort.
Hétfőn eszerint szemüveget kell csináltatnom, ami minimum 50k, aztán ki tudja, mikorra készül el. Lágy lencsét meg már nem bírom elviselni egy éve. A szemüvegnek módfelett örülök, mert ráadásul teli bukósisakot hordok.

Hallottam olyat, hogy valakinek visszamaradt 0,5-1 dioptria, de olyat, hogy ennyire rossz legyen, még nem olvastam sehol... 2017-ben, úgy, hogy a doktornő azt állítja, hogy a műtéten minden megfelelően zajlott, és olyan ambuláns lappal zavart el, hogy "panasza nincs". Akkor az, hogy nem látok, az egy szemészeti klinikán nem számít panasznak😁

Bocs a sok rinya miatt, de be vagyok rezelve, ugyanis a szememre halmozottan szükségem volna.

(#2631) tildy válasza ingalls (#2630) üzenetére


tildy
nagyúr

Ezt nem tudom, hogyan sikerult kibogarasznod, ha vegigtekertel az egeszen, lathattad volna, hogy mindket szememen 1-es visust mertek a 3 eves kontrolon. (0.71-t nem is szoktak megallapitani, vagy 0-ra, vagy 5-re vegzodik a vege.( az egyik 0.77-es eliras a tablazatban)
Amugy 0.7-es visusra sem kellett semmilyen szemuveg, rakerdeztem, nem ajanlottak. Emiatt is lett meg a 3. eves kontroll is, ha azon is 0.7 lett volna abal, felajanljak az ujramutest, mert nekem az volt az also hatar.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#2632) csƵ válasza Moleman (#2625) üzenetére


csƵ
őstag

Én a Systane Ultrát utáltam. A TearsNaturale II pedig jó.

(#2633) albiosz válasza csƵ (#2632) üzenetére


albiosz
őstag

Hm, árban is korrekt. Mit írnak, felbontás után meddig használható?

Systane ugye 3 hónap, ami az árához képest elég gáz. Főleg, hogy én kb. csak kéthetente egyszer használom. Vagy nem kell komolyan venni ezt a 3 hónapot?

(#2634) #41635072 válasza albiosz (#2633) üzenetére


#41635072
törölt tag

De komolyan kell venni, nyilvan nem viccbol irjak ra.

(#2635) CyberPunk666 válasza albiosz (#2633) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

Mennyibe kerül? Mert én 2-3k közötti áron találtam ezt a systane-t. Ez azért 3 hónapra sem a világvége. ^^

[ Szerkesztve ]

(#2636) Moleman válasza CyberPunk666 (#2635) üzenetére


Moleman
addikt

A Tears Naturale-ban másfélszer több van, és kb felébe kerül.

(#2637) csƵ válasza albiosz (#2633) üzenetére


csƵ
őstag

4 hét.

(#2638) albiosz válasza #41635072 (#2634) üzenetére


albiosz
őstag

Azért a gyógyszergyártókat ismerve teljesen lehetséges, hogy ,,viccből" írják rá. ;)

(#2637) csƵ: tyű, az durva. Akkor mégse éri meg nekem. Köszi az infot!

(#2639) csƵ válasza albiosz (#2638) üzenetére


csƵ
őstag

Szerintem 15ml-t el lehet csepegtetni egy hónap alatt.

(#2640) albiosz válasza csƵ (#2639) üzenetére


albiosz
őstag

Persze, ha használod napi szinten, akkor simán. Én kb. kéthetente érzem csak szükségét.

(#2641) Moleman válasza csƵ (#2639) üzenetére


Moleman
addikt

Nekem kb fél éve fel van bontva a 10 millis Systane, a fele se hiányzik. :DDD

(#2642) ingalls


ingalls
senior tag

10. napos update. Szaruhártya zárult, se fényérzékenység, se szárazság, viszont ugyan úgy rosszul látok, mint a műtét napján. Közelre és távolra is.

(#2643) Plazmacucci válasza ingalls (#2642) üzenetére


Plazmacucci
félisten

De biztosan 160%-osra sikerült a két szemes látás, majd meg lesz mondva.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#2644) CyberPunk666 válasza ingalls (#2642) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

Mit mondanak?
A kiinduló állapotnál is rosszabb?

(#2645) ingalls válasza Plazmacucci (#2643) üzenetére


ingalls
senior tag

Ettől félek én is.
Punk: neeem, 7 dioptriáról hozták le, tegnap felpróbáltam egy másfeles szemüveget, azzal jól láttam.

(#2646) Moleman válasza ingalls (#2645) üzenetére


Moleman
addikt

Mennyit garantáltak? A -1.5-es szem ez alapján papíron csak 12.5%.

(#2647) ingalls válasza Moleman (#2646) üzenetére


ingalls
senior tag

Saint James-nél voltam, nem volt ilyen garancia. A szerződést átolvastam műtét előtt, amiben annyi volt, hogy előfordulhat alul -, túlkorrigálás. Garanciáról nem volt szó.

4. napon voltam kontrollon, a doktornő hülyének nézett. Mondtam, hogy alig látok, erre annyit mondott, hogy látja, hogy a bal szememen nem záródott még a hártya, ezért azzal rosszul láthatok. Mondom, igen, de a jobbal is életlen a látásom. Erre kelletlenül bekapcsolta a kivetítőt. Nagy nehezen kisilabizáltam néhány sort (egyiket se élesen láttam), mire azt mondja, hogy jól lát maga.
Ha még egyszer ott lennék, valószínű, kivágnám a balhét. 4 hét múlva kaptam időpontot legközelebb. Ezt a tróger helyet messziről kerüljétek...
Hülyének nézett az asszisztens, a műtős doktornő, az is, akinél kontrollon voltam. Egyedül egy fiatal srác volt normális, akinél alkalmassági vizsgálaton voltam
Jó, nem? Alkalmassági-műtét-kontroll, 3 külön orvos.....

(#2648) tildy válasza ingalls (#2647) üzenetére


tildy
nagyúr

Ez hol van pontosan? Leeds?ahh latom mar, PRK-t csinaltak. Az biztos, hogyha szemmutet en nem biznam az angol orvosokra, Optik-meddel otthon csak jo tapasztalatom volt,

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#2649) albiosz válasza tildy (#2648) üzenetére


albiosz
őstag

Bp. [link]

(#2650) Moleman válasza tildy (#2648) üzenetére


Moleman
addikt

Itthon is van Saint James, én is majdnem oda mentem Femtora, mert volt céges kedvezmény, csak végül akkor nem volt rá pénzem. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.