Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3651) birno válasza hdekakas (#3650) üzenetére


birno
addikt

Na ja, de nekem meg 1 evesen jott meg elo problema, ami annyira nem jellemzo, szoval tenyleg nagyon valtozo, ez volt a mondando lenyege. :)

(#3652) robesz87


robesz87
tag

Találtam egy jó összehasonlító táblázatot a következőkről. [Táblázat] [Forrás]
- PRK
- Lasik
- Femto-Lasik
- Relex Smile
- C-Lasek

[ Szerkesztve ]

(#3653) Henzusa válasza hdekakas (#3648) üzenetére


Henzusa
újonc

Köszi a választ :)

És az nem okozott gondot, hogy a két szem között ekkora a különbség? Gondolok itt olxanra, hogy jobban elfárad kettőslátás ilyesmi.

(#3654) hdekakas válasza Henzusa (#3653) üzenetére


hdekakas
senior tag

Bármelyikkel egyedül nézek, nincs kettőslátás, de ha egyszerre a kettővel, akkor dupla kontúrosak a dolgok, ja. Pl az 1080 bármelyik szemmel 1080, de két szemmel tisztán 11080-at látok. :F
Nekem egy hónapja volt a műtét, a bal 10 nap után tökéletes lett, a jobb meg ugyanolyan mint amilyen másnap volt.
Összességében pedig azt vettem észre, hogy két szemmel egyre jobb a látásom, mert a bal szem fokozatosan veszi át az irányítást, elnyomja a jobbot.
Távolságokkal próbálgattam, és a jobbal fele akkora távból SE látom úgy a betűket, mint a ballal. Úgyhogy itt nem csak 10-20% van közöttük... :O
Kontroll majd csak több mint 2 hónap múlva lesz, szóval nem túl bíztató.
Ja, és mindenkitől azt hallottam, hogy PRK után fél évig van Flucon, meg eleinte 5 csepp, na nekem így 4 hét után már csak 3 cseppet kell, és még 9 hét múlva már egyet se. (Mire legközelebb megyek kontrollra, addigra már 2 hete semennyit nem kell csöpögtetni.)

[ Szerkesztve ]

(#3655) Geri89


Geri89
aktív tag

Sziasztok! Bő egy hete volt Diamond Femto műtétem a budai szemészeten. A műtét jól sikerült, mindenki kedves volt, stb, szóval csak jót tudok róluk mondani.

A műtét közben a lebeny készítésnél a jobb szememen csak enyhe kellemetlenség érzés volt, viszont a balon jobban éreztem (persze ez se volt elviselhetetlen vagy ilyesmi, csak kellemetlenebb érzés volt a nyomás). És érdekes módon azóta is úgy érzem, hogy a ballal kevésbé látok jól.

Kiindulási állapotom ez volt (papír szerint):
"Ref: -2,75-1,25 130/-3,00 -1,25 58.
V: od: -3,00 Sph -1,25 Cyl 120=1,2
os: -3,25 Sph -1,00 Cyl 60=1,2"

Megvolt az egy hetes kontroll, a következő eredmények jöttek ki:
"Refr: +0,25 -0,50 180/ +1,00 0,00
Vod: 1,2
Vos 1,0
Bino: 1,2"

A doktornő elmondása szerint így a bal szemem 100%-os, a jobb 120-as, és együtt a kettő szintén 120-as.

Most lehet, hogy hülyeség, de kicsi aggódok a bal miatt, mert ha a jobb szememet letakarom akkor (a jobbhoz képest) gyengébbnek érzem a balt.. Ez szerintetek még változhat, illetve okozhat ez problémát, hogy így minden bizonnyal inkább a jobb szememmel látok? (Mert ha csak simán nézek, akkor tökéletesen élesen látok mindent, de ez gondolom inkább a jobb szememnek köszönhető). Előre is köszönöm! :R

(#3656) Henzusa válasza hdekakas (#3654) üzenetére


Henzusa
újonc

Én is hasonlót tapasztalok és az orvos ugyanezt mondja mint neked :D
Hát kíváncsi leszek mi lesz az első havi kontrolon.

Köszi a választ és jobbulást :)

(#3657) Chesterfield


Chesterfield
senior tag

Sziasztok!
Hamarosan PRK (notouch vagy sima) szemműtétem lesz a sasszemklinikán.
Meg tudnátok mondani, hogy milyen szemcseppeket fognak kiírni?
Ezeket beszerezném előre.
Fájdalomcsillapító amit adnak az cataflam?

köszönöm

(#3658) Eyesis válasza Chesterfield (#3657) üzenetére


Eyesis
őstag

Szia,

Max a Systane ultra műkönnyet tudod, a szteroidos cseppek úgyis vénykötelesek.
Úgy emlékszem az erősebb fajta Cataflam-ot adták, nekem nem is kellett, az az altató sem, amit adtak.

Hajrá!

tipp: még most kapcsold ki a shuffle módot a lejátszóban, és készíts be jó sok hangos könyvet :)

Eyesis

(#3659) Chesterfield válasza Eyesis (#3658) üzenetére


Chesterfield
senior tag

Van orvos a családban, aki ki tudja írni. :R

(#3660) Eyesis válasza Chesterfield (#3659) üzenetére


Eyesis
őstag

Szerintem felesleges, amúgy az elsőre már nem emlékszem, aztán a Flucon volt nekem sokáig, de ez nem garancia arra, hogy Neked is ez lesz.

Eyesis

(#3661) Moleman válasza Eyesis (#3660) üzenetére


Moleman
addikt

Nekem Tobradex volt az első, utána Flucon. Fájdalomcsillapító nekem sem kellett (vagyis egyszer próbáltam, de semmit nem ért).

(#3662) Chesterfield


Chesterfield
senior tag

Köszönöm a válaszokat!

Még egy kérdésem lenne.
Most akkor a kezelés napján lehet reggel kávézni, vagy sem? :)

Mert korábban azt olvastam, hogy nem lehet, de a sasszemklinika legutolsó emailjében azt írták, hogy lehet.

(#3663) raven12 válasza robesz87 (#3637) üzenetére


raven12
senior tag

Tegnap volt a 2 hónapos kontroll.

Dokinő beültetett a székbe, megkérdezte, van-e panasz, mondtam neki, hogy félhomályban/sötétben egyértelműen rosszabb a látásom, mint szemüvegben volt. Erre felolvastatta a táblát 1.25-ig, majd kijelentette, hogy 125%-os mindkét szemem, örüljek neki, 25%-kal élesebben látok, mint az átlag, meg valamit kamukázott az estiről, hogy majd jobb lesz, meg, hogy nem ígérték, hogy úgy fogok látni, mint szemüveggel (lol). Már rugdalt is volna ki. Na ott rendesen belém állt az ideg... Addig erőszakoskodtam, míg megcsinálta nekem is a Peramis vizsgálatot sötétben.
Természetesen nekem is kijött, hogy 7,77/7,87mm-re tágul a pupillám sötétben. Utána csak hebegett-habogott a nő...
Aztán azt mondta, hogy mindenkire igyekeznek a legszélesebbre állítani a munkatartományt, ami állítása szerint arra a lézerre 6,5mm, és nekem is annyin volt. Mutogatta a műtét előtti Peramis vizsgálat eredményét (ami ugye nem sötétben volt), hogy ott 4,8mm-es pupillát regisztráltak. Azt mondta, ez van, nem is tudták volna nagyobbra állítani a lézert, szóval mindegy, és, hogy "túltágul" a pupillám sötétben, nem kéne normálisan ekkorára tágulnia.
Egy gyors guglizás után sajnos nem találtam meg, hogy valóban szokásosan 6,5mm-e a maximális munkatartomány, vagy csak az arcomba hazudott (amit erősen gyanítok), mindenesetre egy k*rvaanyádat megérdemelnek szerintem minimum. És mi az, hogy ezt a vizsgálatot nem végzik el alapértelmezetten, minimum jogom lenne megtudni, hogy nem tudnak tökéletes eredményt elérni nálam, és készüljek fel, hogy az esti látásélességem nem lesz az igazi, mert a lézerük nem fedi le a teljes pupilla feletti részt.
Most meg akkor örüljek ennek.

Köszi sasszemklinika!

(#3664) hdekakas válasza raven12 (#3663) üzenetére


hdekakas
senior tag

Én a Te eredményeiddel is kibékülnék. Több mint 5 hetes prk után úgy állok, hogy bal szem 150%, jobb 70%.
Erre azt a megoldást kaptam, hogy "ne külön-külön nézegesse, hanem egybe". ;] :DDD Úgy meg (némi kettőslátással) megvan a 100%, úgyhogy minden oké.
Remélem, még fog javulni. Ha meg így marad, remélhetőleg nem alakul majd ki tompalátás, hogy fele olyan jó az egyik. :U Mert az pont amiatt alakul ki, ha az egyik szemből sosem kap az agy tiszta képet, akkor azt fokozatosan lekapcsolja...

(#3665) g4mer válasza raven12 (#3663) üzenetére


g4mer
senior tag

Nekem is siralmas a látásom sötétben, összefolyva látok mindent jóformán. És nekem eltelt lassan 1.5 év..

Kéne egy pert indítani ellenük már lassan, ahány ember itt összegyűlik ezzel a problémával

Sic Parvis Magna

(#3666) raven12 válasza g4mer (#3665) üzenetére


raven12
senior tag

Itt írnak róla elég részletesen.

Szívesen megtenném, de egyrészt ahhoz itthon feljelentés kell, másrészt elég biztos vagyok benne, hogy megfelelően be vannak védve jogilag.

Mióta elkezdtem a mélyére ásni a szemműtétnek, mindenhonnan azt látom, amit tapasztaltam a klinikán: Sikeresen megfognak a pozitivista marketingszöveggel, a negatívumok/komplikációk közül a legbagatellebbeket sorolják el, a valódi veszélyeket ügyesen titkolják, és ha rákérdezel, hevesen tagadnak/terelnek.
Szerintem ez undorító és felháborító.
Persze, értem én, az én rossz példámra jut 100 tökéletesen sikerült szem, és rohadjak meg, ez van, előfordul.
Meg persze aláírtuk mind, hogy "maradéktalanul megismertem mindent, és önnön akaratomnál fogva egyezem bele a műtétbe".

(#3667) cocka válasza raven12 (#3666) üzenetére


cocka
veterán

Ez a sötétben szarabbul látok téma PRK-sokra is vonatkozik?

maradéktalanul megismertem mindent,

Kivéve, amit elhallgattak vagy nem adtak róla írásos tájékoztatást.

(#3668) Chesterfield válasza cocka (#3667) üzenetére


Chesterfield
senior tag

Ez engem is érdekelne, pár nap és műtik a szemem.
Illetve van bármi egyéb meglepetés, amire számíthatok?

(#3669) robesz87 válasza raven12 (#3663) üzenetére


robesz87
tag

Nos, akkor nem ismerik a saját excimer lézerüket. :)

2 lézerük van egyébként.
WaveLight® Allegretto Wave® Eye-Q Laser [link] Ezt használják Femto-hoz.

Schwind Amaris 1050rs [link] [link] Ezt használják PRK-hoz.

A 6.5 mm a default, de ahogy a gyártó honlapja is írja, a pupillát a Mesopic és Scotopic fényhatások mellett be kell vizsgálni és annak megfelelően méretezni az OZ-t. A default 6.5 mm egy átlag alatti átmérő. USA-ban 7.00 mm alatt már nem is nagyon csinálnak, mert ezek az új excimer lézerek sokkal nagyobbat is tudnak már.

[ Szerkesztve ]

(#3670) robesz87 válasza cocka (#3667) üzenetére


robesz87
tag

Igen, PRK-nál is a pupillához kell méretezni az Optical Zone-t. Akinek nem így csinálják, annak ugyanilyen problémája lesz. Ha visszaolvasol ebben a fórumban, akkor találsz is néhány esetet.

(#3671) robesz87 válasza g4mer (#3665) üzenetére


robesz87
tag

Amikor én a nyáron visszamentem ezzel és szóvátettem a Sasszemklinikán, akkor azt mondták, hogy még soha nem fordult elő ilyen. Érdekes, hogy most meg egyszerre 3 is. :) (+akik nem írnak ilyen fórumokra)

(#3672) Chesterfield válasza robesz87 (#3670) üzenetére


Chesterfield
senior tag

Ez remek.

És ezt a pupilla mérethez igazítást csak külön kérésre csinálják meg a sasszemklinikán, vagy még arra sem?
Most kicsit beparáztattál.

(#3673) robesz87 válasza Chesterfield (#3672) üzenetére


robesz87
tag

Hidd el, bárcsak engem is figyelmeztetett volna valaki.
Valamiért ezt az amúgy alapvető vizsgálatot nem végzik el és fogalmam sincs, hogy miért. Ezt neked kell tudni, hogy volt-e peramis vizsgálat sötéthez adaptálodott pupillára. Úgy történik, hogy sötét szobában kell ülni 2 percig és belenézni egy gépbe, ami nem ad ki fényt (így a gép lámpája sem befolyásolja a pupillád) és úgy mérnek egyet. Ha nem volt ilyen, akkor érdemes kérni. Ha nem csinálják meg én ott hagynám őket a picsába.

(#3674) Chesterfield válasza robesz87 (#3673) üzenetére


Chesterfield
senior tag

Az alkalmassági vizsgálaton nem volt ilyen.

Pupillatágítót kaptam 2x 10 perc szünettel, a szemfenék vizsgálathoz(egyébként nem nagyon tágult ki tőle).

Egyébként az itt olvasottakból azt szűrtem le, hogy még ha csinálnak is ilyen vizsgálatot, akkor is a default 6.5mm-en hagyják a lézert.
Vagy bárkinek innen módosítottak a lézer beállításán? :U

(#3675) cocka válasza robesz87 (#3670) üzenetére


cocka
veterán

És a Focus Medicallal mi újság ezügyben? Mert a Sasszemről elég sokan írtak már.

a szemfenék vizsgálathoz(egyébként nem nagyon tágult ki tőle

Annak kell legalább egy 40 perc mire értékelhető hatása lesz. De ha 15-20 perc múlva már vizsgálgatnak, akkor persze hogy alig vehető észre a változás.

(#3676) robesz87 válasza cocka (#3675) üzenetére


robesz87
tag

Nem tudom, ott nem voltam.
Annyi tudok, hogy a Focus és Sasszem valamilyen társcégek és elvileg az adatbázisuk is egy. Meg hogy a műtős dokinő a Focusból jár át műteni a Sasszembe.

(#3677) robesz87


robesz87
tag

Találtam egy képet a Schwind Amaris operációs software-ről. Ez is bizonyítja, hogy nem a 6.5mm a max. Itt pl 7 mm-el tolják. [link]

(#3678) Chesterfield válasza robesz87 (#3677) üzenetére


Chesterfield
senior tag

Olvasom az alkalmassági vizsgálat után kapott orvosi értesítőmet:

"Kezelés után este, éjszaka káprázás, fényszóródás, éjszakai autóvezetésnél az autók fénye körül fényudvarlátás előfordulhat."

(#3679) robesz87 válasza Chesterfield (#3678) üzenetére


robesz87
tag

Igen. Max. 6 hónapig normális, utána nem. Én most vagyok 1 éves.

(#3680) raven12 válasza Chesterfield (#3674) üzenetére


raven12
senior tag

Még nem írtál alá semmilyen szerződést, ha félsz, én a helyedben ragaszkodnék hozzá. Kíváncsi vagyok, hogyan reagálnak.
Tervezek írni egy szerelmeslevelet nekik robesz87 infói alapján (köszi az infókat!).

(#3681) g4mer válasza raven12 (#3680) üzenetére


g4mer
senior tag

Én is ha visszamehetnék az időben sokkal jobban utána járnék a dolgoknak. Eleve azért választottam a sasszemklinikát mert a legrégebbi/legismertebb szemklinika, viszonylag sok pozitív értékeléssel, és úgy voltam vele, hogy jó lesz az, nem spórolok vele, femto-ra mentem. Lehet hogy csak tényleg mi vagyunk a kivétel, de akkor is átverve érzem magam én is, ez a futószalag műtét velejárója, belövik a nagy átlagra a dolgokat, a többi járulékos veszteség.

Sic Parvis Magna

(#3682) robesz87 válasza g4mer (#3681) üzenetére


robesz87
tag

Minden szavaddal egyetértek. Én is így álltam hozzá az elején és nekem is ugyanez a véleményem utólag.

(#3683) g4mer válasza robesz87 (#3682) üzenetére


g4mer
senior tag

Sajnos mindig utólag okos az ember. Más kárából olcsóbb tanulni pedig :))

Kíváncsi lennék, hogy a konkurenciánál előfordult-e ilyen figyelmen kívül hagyás..

Sic Parvis Magna

(#3684) CAJ69I


CAJ69I
csendes tag

Nekem is sokáig volt ez a sötétben rosszabbul látok dolog. Konkrétan nem volt "HDR" (valahol korábban belinkeltem, hogy ezt hogy értem). Ez eltartott vagy 2-3 hónapig, aztán bejött a téli korán sötétedés, és hozzászokott a szemem.
Szerintem nálam csak az volt a probléma, hogy sokáig nem kellett egyáltalán sötétben közlekednem, aztán hirtelen rákényszerültem a korai sötétedéssel.

(#3685) Plazmacucci válasza robesz87 (#3679) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Nekem négy éve volt és fosok éjjel vezetni.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#3686) g4mer válasza Plazmacucci (#3685) üzenetére


g4mer
senior tag

Az komoly, olyan szinten összefolynak a fények? :(

Sic Parvis Magna

(#3687) robesz87


robesz87
tag

Száraz szemmel hogy álltok? Az nekem teljesen elmúlt 9-10. hónap körül.

(#3688) whitezo88 válasza robesz87 (#3687) üzenetére


whitezo88
nagyúr

Nekem 6 hónap volt Femtoval.

(#3689) robesz87 válasza whitezo88 (#3688) üzenetére


robesz87
tag

Ha jól olvastam, neked megvolt az összes mellékhatás (glare, halo, starburst, dry eye, poor night vision) és szépen fokozatosan 6. hónapra teljesen elmúltak? Most pedig tökéletes a látásod?

(#3690) whitezo88 válasza robesz87 (#3689) üzenetére


whitezo88
nagyúr

Igen, de ezek szerintem normálisak. Amik nem voltak az a változó látásélesség meg ilyesmi. Azért az a ritkább szerintem ha ezek vannak, végülis rengeteg műtétet végeznek.

De azért szerintem akinek anyagilag belefér, inkább Femtóst ajánlok. Jó volt már másnap tűélesen látni és megúszni a leírt kellemetlenségeket, aggodalmakat.

Az is lehet hogy a kisebb mellékhatások megvannak, csak már 1,5 év alatt megszoktam :D olyan ez mikor a közellátás is romlik műtét után a fókusz miatt. De megszokja az ember.

[ Szerkesztve ]

(#3691) Plazmacucci válasza g4mer (#3686) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Eléggé. Ha egy kivilágítatlan úton megyek, és valaki szembe jön, imádkozok, hogy legalább a kocsi orra előtt lévő aszfaltot lássam. A karcos szélvédő sem segít ezen, még jobban szétszóródik a szemből érkező fény. legszívesebben reflektorral mennék este de azt szerintem senki nem köszönné meg.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#3692) robesz87 válasza Plazmacucci (#3691) üzenetére


robesz87
tag

Neked is a pupillád miatt van ez? Nappal minden ok?

(#3693) Plazmacucci válasza Plazmacucci (#3691) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Nappal -oké. Nem tudom mitől van, műtét előtt nem volt.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#3694) g4mer válasza Plazmacucci (#3691) üzenetére


g4mer
senior tag

Brutális lehet :( Gondolom TV nézés is eléggé lehetetlen küldetés sötétben.

robesz87: nekem szemszárazság is megamradt. Van amikor nem kéne csöppenteni, de csöppentek reggelente akkor is, mert nagyon rossz érzés utána, ha hirtelen kiszárad, sokkal rosszabul is látok.

Pont olvasgattam múltkor az oldalukon, hogy mennyit költ évente szemüvegre és műtéttel mennyivel olcsóbban kijön stb kalkulátorukat... Egy műtét utáni műkönny árkalkulátort is oda kéne biggyeszteniük ;]

Sic Parvis Magna

(#3695) robesz87


robesz87
tag

Néztétek, hogy van 2 új lézeres eljárás a Sasszemen? [link]

Sasszem FEMTO Smart kétlézeres kezelés
Sasszem VisuMax lézerkezelés

(#3696) raven12


raven12
senior tag

Segítetek nekem megfogalmazni egy e-mailt kérlek? Itt a terv:

Tisztelt Sasszemklinika!

2 hónapja femto-val kezelt páciens vagyok.
2019.01.02-án volt a 2 hónapos kontrollom, ahol a vizsgáló orvos - bár erősen panaszkodtam az rossz esti látásomra - a következőket mondta: "Majd jobb lesz...", "Sosem ígértük, hogy úgy fog látni, mint szemüveggel".
Végül sikerült elérnem, hogy elvégezze a Peramis vizsgálatot sötéthez adaptálódott pupillára. A vizsgálat során kiderült, hogy nekem sötétben 7,77/7,87mm-re tágul a pupillám, míg a lézer által kezelt terület mindössze 6,5mm átmérőjű volt. Erre a vizsgáló orvos azt reagálta, hogy igyekeznek mindenkinek a lehető legnagyobb átmérő értéken dolgozni, és ez az esetemben 6,5mm volt, ami a lézer maximális munkatartománya.
Ha jól tudom, a Femto-hoz Önök a WaveLight® Allegretto Wave® Eye-Q Laser lézert alkalmazzák, amely kézikönyve szerint a maximális optical zone 8,0mm:

Továbbá Az FDA által kiadott procedure manual (https://www.accessdata.fda.gov/cdrh_docs/pdf2/P020050S012d.pdf, 14. oldal, "Pupil sizes should be evaluated under mesopic illumination conditions." ) alapján a pupillaátmérőt mesopic megvilágítás mellett kéne vizsgálni, ami megtörtént, a műtétem után 2 hónappal.
Azt az információt is kaptam továbbá, hogy az én pupillám rendellenesen túltágul sötétben, ezért történik az, hogy most a 6,5mm-es OZ-val való kezelés után rosszul látok sötétben. Az alábbi tanulmány (https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/22773178) alapján 6.51 ± 0.8 mm pupillaátmérő általános a cylinder-es rövidlátásra (amilyen az enyém is volt). Ez alapján a 6,5mm csak egy átlagérték. Továbbá egy másik tanulmányból kivett ábra (https://www.semanticscholar.org/paper/Disorders-of-the-pupil.-Wilhelm/be2f660213969419f9ebcfd299f845e9f5bf53ff/figure/13) is azt mutatja, hogy nem rendellenes minden 6,5mm-nél nagyobb pupillaátmérő, főleg nem az én koromban.

Várom válaszukat, hogy miért nem kaptam tájékoztatást arról, hogy a gép OZ-ja 6,5mm-es lesz, és amennyiben az én pupillám sötétben nagyobbra tágul, úgy előfordulhat rosszabb látás. Várom továbbá válaszukat, hogy miért nem lett elvégezve a Peramis vizsgálat mesopic látási körülmények között a műtét előtt, és miért nem lett az optical zone ennek megfelelően beállítva.

(#3697) robesz87 válasza raven12 (#3696) üzenetére


robesz87
tag

Lehetséges, hogy azzal fognak érvelni, hogy ha nagyobb átmérővel dolgoznak, akkor kevesebb szaruhártyád marad. Post-surgery 400 mikron alatt nem vállalnak garanciát. Tudni kellene, hogy neked mennyi maradt.
Ha esetleg ez az indok, akkor pedig a no-touch PRK-t kellett volna javasolni, ahol megspórolódik a flap vastagásga és lehet menni a nagyobb OZ-vel.
Mindenesetre az adaptálódott pupilla vizsgálat hiányát ez sem magyarázza. Számomra az az érdekes, hogy ha már 4 évvel ezelőtt is megvoltak ezek a komplikációk (lásd itt a fórumban), akkor miért nem veszik figyelembe még most sem? Nem érkezik be elég panasz és járulékos veszteség vagyunk?

(#3698) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Várjuk a fejleményeket. Bármit aláírok :DDD

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#3699) Geri89


Geri89
aktív tag

Tegye fel a kezét, akinek BÁRMELY magyarországi klinikán műtét előtt mérték a pupillájának nagyságát sötétben! (Tehát ahogy itt korábban írták: néhány percig teljesen sötét szobában kell ülni, majd után vizsgálják a szemet, sötétben).

(#3700) raven12 válasza Geri89 (#3699) üzenetére


raven12
senior tag

A teljesen sötét szoba nem teljesen sötét szoba, a monitor ad ki valamennyi fényt, szerintem ez esik a mesopic 0,01-3cd/m^2 tartományba.
Tartok tőle, hogy sehol máshol se csinálták volna meg, ez ettől függetlenül nem vonja ki őket a felelősség alól.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.