Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2551) F1rstK1nq válasza CyberPunk666 (#2546) üzenetére


F1rstK1nq
aktív tag

Fehérjepor tilos. Én is minden nap csirkemellet eszem, kondiból maradt szokás. :)
Nyilván a sima fehérje az nem tilos, rosszul írtam. A fehérjepor, amire azt mondta a doktornő, hogy serkentheti a sejtek növekedését és zárjuk ki fél évig. Nekem nem probléma, ennyiről le tudok mondani edzések után.
Csirkemell/zöldség/gyümölcs nekem megfelel, mint ahogy eddig is. :B

Adrenaline is natures way of telling you 'don't fuck up.'

(#2552) F1rstK1nq


F1rstK1nq
aktív tag

Gondolkodom, hogy beszerzek egy Gunnar szemüveget melóhoz, mert egész nap bámulom a monitort, meg estére ha nézem a tv-t. (a kék fény kiszűrése miatt) A kérdésem az, hogy 5 héttel a PRK műtét után ez bármit befolyásolhat a gyógyulásban szerintetek? (mármint ronthat?)
A másik dolog ami zavar, a +0,2es dioptria. WTF :F

Lehet rá kéne kérdeznem sasszemnél, mit gondoltok?

Adrenaline is natures way of telling you 'don't fuck up.'

(#2553) Jannn


Jannn
senior tag

Nekem kedden volt diamond femto kezelesem, és ez valóban űrtechnika! 11 órakor műtötték a szemem, 15 órakor már vezetni is tudtam :DD Azonnal szuper lett a látásom, se csípés se fájás se homalyossag nem volt. Tegnap az 1 napos kontrollon a legalsó sort simán el tudtam olvasni.
Direkt rakerdeztem a fehérje porra és a multivitaminra, a doki szerint mindent lehet szedni...

(#2554) F1rstK1nq válasza Jannn (#2553) üzenetére


F1rstK1nq
aktív tag

Gratulálok a sikeres műtétedhez. :)

Itt a bizonyíték akkor erre a fehérjepor, multivitamin kombinációra. Ahány doktor, annyi vélemény. :D

Adrenaline is natures way of telling you 'don't fuck up.'

(#2555) moma


moma
őstag

Ezt nem tudom mondják e, de wikipedia-n olvastam, hogy prk előtt és után érdemes jó nagy adag omega3-at nyomni.

we all deserve a bit of luck.

(#2556) Plazmacucci válasza F1rstK1nq (#2554) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Prk és femto teljesen más. Jó hogy mást mondanak.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#2557) F1rstK1nq válasza Plazmacucci (#2556) üzenetére


F1rstK1nq
aktív tag

Na ne mond okoska. :) Jól tudom, hogy teljesen más a két műtét, de eddig is írtam, hogy az egyik orvos a Sasszemklinikában azt mondta nekem, hogy nem szabad, másik meg azt, hogy nyugodtan szedhetem a fehérjét/multivitamint.

Ugyanúgy kijavítják FEMTO során a fénytörést tudtommal, szóval ez a része szerintem ugyanúgy érinti a FEMTO-t, mint a PRK-t.
A sejtek "visszarendeződhetnek". (ilyesmivel érvelt a doktor, aki mondta, hogy ne egyek fehérjét)

Adrenaline is natures way of telling you 'don't fuck up.'

(#2558) donjohnson


donjohnson
addikt

sziasztok,

a bécsi úti sasszemklinikára vagy a margitszigeti focusmed-hez érdemesebb menni szerintetek?
a focusmed-nél írnak femto hd kezelést a honlapjukon, a sasszemklinikán pedig csak "sima" femto kezelést említenek, nincs külön hd. ez vajon marketingfogás vagy tényleg jobb a focusmed femto hd kezelése?

előre is köszi a választ.

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#2559) F1rstK1nq válasza F1rstK1nq (#2557) üzenetére


F1rstK1nq
aktív tag

Mármint fehérjepor. (még mielőtt) :B

Ha valakit érdekel, a Gunnar szemüveges kérdésre, jött válasz a klinikától:

Dr. Ispán Orsolya doktornő válasza:

Nyugodtan hordhatja a védőszemüveget, a gyógyulást nem fogja befolyásolni.

Üdvözlettel:

Optik-Med Sasszemklinika

Adrenaline is natures way of telling you 'don't fuck up.'

(#2560) #41635072 válasza F1rstK1nq (#2559) üzenetére


#41635072
törölt tag

A kek feny a retinat romcsolhatja, nem a felso retegeket, ahol a szemeszeti beavatkozas tortenik.

donjonson: FocusMednel a HD kezeles el meg egy topograf altal keszitett terkep adatai is bekerulnek a leher algoritmusaba.

[ Szerkesztve ]

(#2561) F1rstK1nq válasza #41635072 (#2560) üzenetére


F1rstK1nq
aktív tag

Köszi, jó tudni. :)

Közben megtaláltam, hogy mire jó ez a +0.2-es dioptria a szemüvegen:
“Comfort and focus while reducing eye strain” is partly due to Gunnars having .25 dioptre, a standard practice called "lag of accommodation", that is a slightly higher number reduces the squinting and straining that eyes generally do after long hours of reading or viewing a screen

De szerintetek ez nem rontja a már egészséges szemet egy minimálisan?

Adrenaline is natures way of telling you 'don't fuck up.'

(#2562) Jannn válasza donjohnson (#2558) üzenetére


Jannn
senior tag

Szia

Szerintem a Budai Szemészetet se hagyd ki a kalapból, náluk van a legfejlettebb lézeres gép. Nekem kedden műtötték ott, és azonnal szuper lett a látásom..

(#2563) Plazmacucci válasza Jannn (#2562) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Ezt mi alapján írod hogy ott a leg fejlettebb?

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#2564) donjohnson válasza Jannn (#2562) üzenetére


donjohnson
addikt

ok, köszi. megnézem őket is.

Plazmacucci: jah, jó lenne tudni. :)

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#2565) Jannn válasza Plazmacucci (#2563) üzenetére


Jannn
senior tag

Ezek alapján gondoltam h a legfejlettebb:
http://www.budaiszemeszet.hu/diamondfemto-kezeles/miert-jobb-mint-a-tobbi-femto-intralasik
Eléggé meggyőző különbségeket sorolnak fel.

De ami miatt igazán ajánlani tudom az az, hogy tegnap volt az 1 hetes kontrollom, itt nézik meg először, hogy milyen élesen látsz. Szemüveggel műtét előtt a 150%-os látás sorát tudtam épphogy elolvasni (az sem rossz azért) tegnap viszont a legalsó 200% sor is ment a műtött szemeimmel :)

Tehát marketing szöveg ide vagy oda, én főleg az eredmény miatt tudom ajánlani (kollégám 1 hónappal ezelőtt volt ugyanitt, neki végül 150%-os lett, ami bőven jó - az eredmény attól függ h milyen a retinád "felbontása", hisz a műtéttel csak a fénytörési hibát korrigálják. Van akinek hiába adnak bika szemüveget, egy bizonyos szint felett nem javul a látása, és "csak" 100-120% hozható ki még szemüveggel is..

[ Szerkesztve ]

(#2566) Lmh


Lmh
őstag

Csak azért nézegetek be még a topikba, h halljam az újdonságokat, illetve ha kell, akkor a billegőknél a műtétre biztassam, mert össze se lehet hasonlítani szerintem egy szemüveges és egy szemüveg nélküli életet. (najó lehet, de szemüveg/lencse nélkül királyabb xD) Mondom ezt úgy, hogy huszonöt évig voltam "büszke" szemüveges. Értem ezalatt, hogy komoly gondom sosem volt belőle, hogy szemüveges voltam, nem zavart.

Fantasztikus hogy fejlődik az orvostudomány ezen része. Nagyon szurkolok ezeknek az új technológiáknak.
Remélem egyre jobbak és olcsóbbak lesznek, hogy mindenkinek elérhetőek legyenek. Remélem 1-2 évtized és minden ember búcsút inthet a szemüvegeknek. Én anno (3 éve kb) azt hiszem Magyarországon akkor elérhető legmodernebb technológiával, sima FEMTO-val csináltattam, azóta mit fejlődött...és hol a vége?

Szóval aki gondolkozik rajta, az vágjon bele (persze ha alkalmas), aki most volt, annak türelem és kellemes felépülést!
:R

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#2567) csƵ válasza Jannn (#2565) üzenetére


csƵ
őstag

Neked mennyi csepegtetést írtak elő?

(#2568) Jannn válasza csƵ (#2567) üzenetére


Jannn
senior tag

Első héten a Fluconból és az Oftaquixből napi 5*1 csepp, ezen a héten már csak 4 a Fluconból (Oftaquixből már nem kell) jövő héten már csak 3 a Fluconból aztán utána semmi.
Keddi kontrollon már nem is lehetett látni a lebeny helyét..

Az tuti h sokat fejlődött a technika de a doki szerint 10 éven belül ennél nem nagyon várható jobb gép (hova fejlődjön már? 3 óra a "gyógyulás" ideje, addig se és utána sem fáj csíp szúr vagy egyéb kellemetlenség nem jelentkezik...)

(#2569) csƵ válasza Jannn (#2568) üzenetére


csƵ
őstag

Akkor teljes mértékben klinikája váltogatja ezt.. Bár 3 órás gyógyuláshoz kicsit sokallom ezt a sok csepegtetést.

Én ma voltam 4. havi kontrollon. Bal szem 1.0, bár én inkább 0.95-nek érzem. A jobbal pedig el tudtam olvasni az 1.50-est is a vetített tábláról.

[ Szerkesztve ]

(#2570) Jannn válasza csƵ (#2569) üzenetére


Jannn
senior tag

A 3 órás gyógyulás szerintem azt jelenti h addigra a lebeny teljesen visszatapad (mert annyira vékonyan metszi be a gép ) . Ezek a cseppek meg gondolom a miatt kellenek h ne gyulladjon be a szem, meg fertőtlenítő hatása is lehet. De csak tippelek :-) Hiába olvastam el a cseppek tajekozatoit, nem jöttem rá melyik mire való..

Ja és nem csak klinikaja válogatja, mert a kollégám aki ugyanitt ugyanezzel műtöttek, neki egy másik doki azt mondta h a 2. Héttől elég napi 3 csepp Flucon 2 héten át (nekem meg 4 csepp majd végül 3)

Te hol csinaltattad és melyik eljárással ? Az azért durva ha ilyen különbség van a 2 szem közt.. Szemüveggel hogy ment? Az a kiindulási alap, annyit a műtét után is tudnia kell a szemednek (mert a retinad képes rá)

[ Szerkesztve ]

(#2571) CyberPunk666 válasza Jannn (#2570) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

A cseppek azért kellenek, hogy ne gyógyítsa vissza a szervezet az eredeti állapotára.

(#2572) Jannn válasza CyberPunk666 (#2571) üzenetére


Jannn
senior tag

Helyes, akkor inkább bőszen csepegtetem, engem abszolút nem zavar, könnyen tudom magamnak is csinálni.
Azt nem tudom h mitől függ h volt h csípett csepegtetes után egy fél percig, máskor meg semmi.

(#2573) albiosz


albiosz
senior tag

Sziasztok!

Systane csepp valóban kuka felbontás után 3 hónappal? Február közepén bontottam fel, még a háromnegyede megvan.

(#2574) ferob


ferob
őstag

Sokat olvastam a témában, vélhetően szinte minden fórumot, videót és egyéb anyagot elolvastam és megnéztem, hogy naprakész legyek, viszont ezek után sem érzem magam meggyőzve.
Gondolok itt leginkább a mesterséges fényforrásoknál való látásra, valamint arra is, hogy benne van a pakliban, hogy akár ~1 dioptria maradhat rajta, plusz az egyéb, ritkán előforduló szövődmények.

Tény, hogy nagy nyűg a jelenlegi állapot és össze sem lehetne hasonlítani utána az eredményt, de valahogy sehol nincs semmi olyan konkrétum leírva a különféle módszerekről, amitől részleteiben kiderülne, hogy melyik lehet jobb választás.
Az rendben van, hogy sok dolog mellett a hullámfront és a topográfiás elemzés alapján elég pontos képet lehet kapni mindenről, viszont ez önmagában nem győz meg, hogy egy FEMTO HD mitől lesz jobb, mint egy sima No-Touch PRK, azon kívül, hogy nem kell napokig, hónapokig nyűglődni.
Ha a látásról van szó, akkor nem az fog számítani, hogy melyik olcsóbb vagy drágább, viszont ha jól sejtem egy FEMTO kezelés során mélyebbre vág a lézer, mint egy PRK esetén, így a regenerálódásról is csak részben beszélhetünk, ami leginkább azért foglalkoztat, mert mi van akkor, ha 1-2 év múlva pl. sportból kifolyólag az arcomat véletlenül akkora ütés éri, de még az is felmerül, hogy sok év elteltével, amikor romlik ismét az ember szeme a korból kifolyólag, akkor vajon lehet-e újra műteni FEMTO után biztonsággal vagy ezt jobb elfelejteni?
De számomra az sem derül ki egyértelműen, hogy egy DiamondFEMTO valóban jobb választás lehet-e egy FEMTO HD-től, mivel egy apró táblázaton kívül, ami az alacsony lézerenergiáról és minimálisabb sejtkárosodásról tájékoztat, semmi több nem található meg máshol.

Tudom, hogy majd elsőként a vizsgálaton derülnek ki a dolgok és ennek fényében a lehetőségek, viszont nem akkor szeretnék tanakodni, ha egyáltalán ilyesmire szánom el magam, így kifejezetten az érdekelne, hogy a különféle módszerek mellett melyik lehet az, ami a felépülési időt és a ráfordított pénzt mellőzve, viszont a későbbi romlást is figyelembe véve célszerűbb lehet elvégeztetni?
Van erről bármilyen komolyabb tény, hogy az újabb módszerekkel pontosabb eredmény érhető el, mint egy No-Touch PRK esetén?

(#2575) Lmh válasza ferob (#2574) üzenetére


Lmh
őstag

Ezt nem teljesen értem:
"viszont ha jól sejtem egy FEMTO kezelés során mélyebbre vág a lézer, mint egy PRK esetén, így a regenerálódásról is csak részben beszélhetünk" Tudtommal a lézer része ugyanaz a kettőnél, a vessző utáni mondatrészt meg konkrétan nem értem :P

[ Szerkesztve ]

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#2576) ferob válasza Lmh (#2575) üzenetére


ferob
őstag

Nem ugyanaz, mivel a PRK esetén a szaruhártya felszínén kezelnek, ahol a szaruhártya idegvégződései szabaddá válnak a legfelső hámréteg eltávolításakor, ez okozza utána a fájdalmat, míg a FEMTO módszerrel a szaruhártya érzéketlen belsejében történik.

A regenerálódás alatt pedig a FEMTO során kialakított peremes lebenyt értettem, mivel az teljesen meggyógyulni nem tud, lévén, hogy nem csak a legfelső hámréteg érintett, így fennállhat az, amit példaként írtam.

Már nem hiszem, hogy végeznek olyan felszíni kezelést, amire te gondolsz, mert az a LASEK és az Epi-LASIK, attól függően, hogy tompán vágják vagy alkohollal fellazítják a felső hámréteget, majd visszahajtják.

[ Szerkesztve ]

(#2577) F1rstK1nq válasza ferob (#2576) üzenetére


F1rstK1nq
aktív tag

Pedig az a durva, hogy végeznek még rezgőkéseset is, és nem csak Oroszországban. :D (itthon is láttam, oroszok még nagyban tolják)

Adrenaline is natures way of telling you 'don't fuck up.'

(#2578) Lmh válasza ferob (#2576) üzenetére


Lmh
őstag

Az első bekezdésedre azt mondanám, hogy ezt nem tudtam, lehet igazad van, de nekem vannak kétségeim.

A második bekezdésre azt tudom mondani, hogy anno rákérdeztem erre a veszélyre és azt mondták, hogy talán 100%-osan valóban nem gyógyul vissza úgy, mint eredetileg volt, de idővel nagyon megközelíti azt.
És ha egyszer lesz egy olyan baleseted ahol olyan erőhatásokat kap a fejed, hogy az a lebeny kiszakadna, (pl 100-al frontálisan kettéfejeled a kormányt) akkor az lesz kb a legkisebb gondod, de inkább belehalsz :P Számomra ez a negatív pont olyan elenyésző valószínűségű volt anno amikor mérlegeltem, hogy még a serpenyőbe se raktam bele.

A harmadik bekezdésed meg szerintem nem nekem szól, mert nem gondoltam semmire xD

[ Szerkesztve ]

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#2579) ferob válasza Lmh (#2578) üzenetére


ferob
őstag

A sarkított példád annyira nem is szól bele a döntésbe, inkább az, hogy nem csak ilyen esetben érheti a fejed bármilyen behatás, de ezt írtam is feljebb.
A végén pedig arra tértem ki, hogy a lézeres kezelés azoknál hasonló, a FEMTO egy teljesen más kategória a lebenyes eljárás miatt.

Hiába vannak kétségeid, ez így van, ahogy leírtam, viszont a győzködésedtől nem leszek tájékozottabb, így valaki olyan válaszát várnám, aki mélységében tisztába van a kezelésekkel és érdemben tudna válaszolni, tanácsot adni.

(#2580) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Tudtommal köztünk meg senki nem doktorált le ebből .

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#2581) ferob válasza Plazmacucci (#2580) üzenetére


ferob
őstag

Viszont, ha valaki nagyon komolyan utánajárt az kezeléseknek, elvégre érdekelte a látása, netán a családjában már előfordult mindkét típusú, akkor már többet tud elmondani, mivel biztos eleget kérdezett az orvosától, mint akinek csak megcsinálták az egyik módon, mert az volt elérhető ott és akkor.

Csak tudod a kettéfejeled a kormányt ikszdé típusú hozzászólások nem azok egy lézeres szemműtétnél, ami nekem bármilyen segítséget fog nyújtani.

(#2582) csƵ válasza ferob (#2581) üzenetére


csƵ
őstag

A lebeny tényleg ne idegesítsen, az amerikai pilótáknál is engedélyezett. Nekem 2 műtétem volt és a 2. sokkal hosszabb ideig tartott, mint az első, mert a 11. hónapos lebenyt alig tudta felpiszkálni az orvos.

(#2583) Kekmen válasza ferob (#2581) üzenetére


Kekmen
senior tag

Egy jó ismerősömmel közel egy időben csináltattunk Femtot, lassan 3 éve. Ő aktívan űzi a muay thai-t, semmi baja a szemének, pedig kapott már rá "párat". Elég meggyőző?

"Orlando day dawning, One more Sunday morning, If this is heaven, I'm not afraid of hell."

(#2584) moma válasza ferob (#2581) üzenetére


moma
őstag

Angolul találsz azért infokat. De valami rendes megbízható statisztikát én nem találtam(vannak, de olyan, hogy klinikák önbevallása pl. meg olyan, hogy csak hat hónapig nézik van e gond). Van pl valami olyan rossz kimenetel, hogy így megváltozik a szaruhártya alakja, mert nem elég erős már a műtét után, ez évekkel később is jelentkezhet. És elég problémás dolog. Ez ha jól vettem ki kevésbé valószínű prk-nál. Nekem amit olvastam ez a régi prk tűnt a legszimpibbnek. De fene tudja. Engem is eléggé kiábrándít, hogy elég rossz minőségű info-k vannak. Arról sem, hogy milyen valószínűséggel lehetnek komplikációk. A klinikán vicc az a tájékoztatás, amit kap az ember. Az, hogy mi a különbség a nem lebenyesek között az is elég homály.

we all deserve a bit of luck.

(#2585) embersrise


embersrise
csendes tag

Sziasztok!

Nekem hétfőn volt femto-lasikom -3,2 dio, -2,2 cilinderes szemeimmel.

Ha érdekel valakit a teljes sztorim, akkor itt elolvashatja: http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9110991

Most per pillanat úgy érzem, hogy középtávon (kb 2-3 méter) jó megvilágításnál sokkal jobban látok mint műtét elött lencsével vagy szemüveggel. Szuper éles kontrasztos minden. Viszont ennél távolabb rosszabbnak érzem mint elötte. Táblákat, emberi arcokat hunyorogva kell néznem hogy élesek legyenek.

A mai kontrolon elvileg 100% ot produkáltam, mert az alsó sor is hibátlanul, magabiztosan ment nem is értette a dokinő hogy távolabbra miért érzem szarabbnak.

Egyelőre nem aggódom, hisz nagyon korai még és friss a szemem, gyógyulás alatt még változik mire beáll véglegesre, de azért remélem hogy ez javul még...

(#2586) tildy


tildy
nagyúr

Itt erdemes par sztorit elolvasni

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#2587) moma válasza tildy (#2586) üzenetére


moma
őstag

Letöröd a műttetési ambíciójukat :DDD

[ Szerkesztve ]

we all deserve a bit of luck.

(#2588) Jannn válasza tildy (#2586) üzenetére


Jannn
senior tag

Még jó h nem korábban linkelted, és mégis belevágtam ebbe a fantasztikus műtétbe 😀
Ami életem legjobb döntése volt

[ Szerkesztve ]

(#2589) Moleman válasza Jannn (#2588) üzenetére


Moleman
addikt

Én olvastam korábban is ilyeneket, egyedül a starburst miatt aggódtam, mert régen sokat vezettem éjjel, szeretek is éjjel vezetni.
Hálistennek jól sikerült, semmi photoshop effekt nem került a szememre, sőt, sokkal jobban látok éjjel, mint korábban, ezek szerint a szemüveg lencséje is rontott annyit a fényértéken, hogy rosszabbul lássak sötétben.

Még a jellemző szemszárazság is elmaradt, legalább 2 hónapja nem cseppentettem semmivel a szemembe. :))

A Flucon elhagyása után romlott egy kicsit a szemem, és sosem tért vissza a gyógyszeres időszak 140%-os látása, de 100-110% körül van kb, én pedig elégedett vagyok vele, mivel tényleg a világon semmi hátulütője nincs.

[ Szerkesztve ]

(#2590) tildy válasza moma (#2587) üzenetére


tildy
nagyúr

En nem torom le senkiet. En is utanaolvastam a lasiknek meg prk-nak ( akkoriban meg csak az volt, talan akkor vagy utana jott be a lasek) , egyertelmu volt, hogy :
1. nem megyek olyan helyre, ami lazan bevallal kemeny lencse utan
2. nem megyek olyan helyre , ami a keses modszert preferalja.
Ugyhogy innentol kezdve elgondolkodtam, a prk elonyeivel hatranyaival egyutt tudok-e elni. Igen volt a valasz.

Jopar helyen, amcsiknal is, uk-ben is valami miatt a lasiket, laseket femtolasiket preferaljak .

Jann, moma amugy mindenkinek joga van az informaciohoz, akar pozitiv, akar negativ. Persze , hogy en is elolvastam a lasikdisaster comon a cikkeket. Nem mellesleg nekem is eletem legjobb dontese volt a prk.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#2591) moma válasza tildy (#2590) üzenetére


moma
őstag

Vicc volt az aláírásod miatt, nem bírtam kihagyni :D

Valószínűleg a gyors gyógyulási idő miatt preferálják azt, könnyebb eladni, mint a durva szenvedést. Meg nincs elég hosszú távú követés. És ezek a szaruhártya torzulásos dolgok ott jönnének ki jobban.

De az én ambíciómat letörted(nem). Én asszem nem fogom megcsináltatni végül. Most 39 vagyok és sacc azt jelentené, hogy pár év múlva meg közelre kellene szemüveg, ha megműttetem(ha nem műttetek nem fog kelleni). Szóval ahányszor előveszem a telefonom, fel kellene rakni :D Meg eleve kicsit száradósnak érzem a szemem, mert kontakt lencsék hosszabb idő után nem jók. Igazából ezért is akartam műttetni, de így, hogy olvastam erről, hogy mennyire rossz tud lenni ez a szárazság, inkább kihagyom asszem. De lehet hülyeséget csinálok, de valahogy így egyben ezt túl soknak érzem.

Amúgy ez a sötétben starburst ez ha jól értem abból adódik, hogy a pupilla túl nagyra tágul, nagyobbra mint a műtött terület. Eleve ezért fontos sötétben pupilla tágulatot mérni, mert akinek túl nagy, annak meg sem szabadna műttetni. Meg ebben számít, hogy mennyit korrigálnak az is.

Szemszárasságra meg azt olvastam, hogy az omega 3 jó. Hal vagy lenmag olaj.

we all deserve a bit of luck.

(#2592) Moleman válasza moma (#2591) üzenetére


Moleman
addikt

Sajnos nem pont így működik, attól, hogy jelentkezik az öregszeműség, a rövidlátás ugyanúgy megmarad, mert két különböző dolog okozza.
Ha megműtteted, távolra jól fogsz látni, közelre kelleni fog egy pluszos olvasószemüveg. Ha nem műtteted, távolra kelleni fog a mostani szemüveged, közelre pedig egy gyengébb mínuszos. (Kivéve ha mínusz 1-2D körül van most a szemed, akkor olvasáshoz elég lesz levenni, remélhetőleg.)

(#2593) tepenzed


tepenzed
őstag

Sziasztok!

Gondolkodom a Sasszem NO-Touch PRK műtéten, a FEMTO-hoz képest olcsó. Szerintetek jól járnék? -1.75 és --1.5 szemüvegem van. Régebben olvastam, hogy szépen lassa, 10 év után elekzdett az emberek visszaállni a szeme (nem csak időseknek)? Ez igaz lehet?
Félek, hogy kidobott pénz lesz. Elég sokat ülök a gép előtt a munkám miatt, az utóbbi 5 évben viszont nem volt szükség új szemüvegre, mindent le tudok olvasni vele, akkor elvileg ezzel sem romolhat nagyon a gépezéstől,nem?

[ Szerkesztve ]

(#2594) #41635072 válasza tepenzed (#2593) üzenetére


#41635072
törölt tag

Ugyan úgy romolhat a szemed műtét után mint ahogy azt műtét nélkül tenné.
Attól függ, hogy neked megéri-e, hogy x évig nem kell szemüveg.

(#2595) moma válasza Moleman (#2592) üzenetére


moma
őstag

Nekem konkrétan a műtős klinikán, minta az orvos, hogy ha nem műttetem meg, akkor nem fog kelleni közelre, pont mert 1-2 között van most. Ez így nem állja meg a helyét? Ez eszt jelenti?: "Kivéve ha mínusz 1-2D körül van most a szemed, akkor olvasáshoz elég lesz levenni, remélhetőleg". Igazából rossz vagyok és nem hordom a szemüveget sokszor... pedig 1,5-es... ami rossz eléggé, de beltérben irodában látom így is a környezetemet és számítógépet is. Lakáson kívül kell a távolra látás. De utálom a szemüveget meg a lencsét is szóval jó lenne a műtét elvileg.

we all deserve a bit of luck.

(#2596) Moleman válasza moma (#2595) üzenetére


Moleman
addikt

Igen, ezt jelenti. Gyakorlatilag ebben az esetben az a kérdés, hogy távolra vagy közelre szeretnél szemüveget hordani a jövőben. Melyik üzemmódot használod többet? :)

(#2593) tepenzed
Én már fél év után is azt mondom, hogy megérte, és ha 5-10 év múlva újra romlana, újra megműttetném. Tudom, könnyen beszélek, mert komplikáció- és panaszmentes vagyok, de pozitív vélemény is kell. :)

(#2597) CyberPunk666


CyberPunk666
senior tag

Van kockázat és nem lesz mindegyik jó, de a statisztikáék alapján a ritkák a komoly komplikációk.
Persze, ha van, akkor az sajnos nagyon komoly hatással van az ember életére :(

(#2598) tildy válasza tepenzed (#2593) üzenetére


tildy
nagyúr

Minimalisan igen, valamennyi visszajon. De ezzel egyutt is megerte, nekem legalabbis.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#2599) moma válasza Moleman (#2596) üzenetére


moma
őstag

Mindkettőt akarom :DD Na jó, lehet, ha választhatnék csak úgy és ép maradna a szaruhártyám, akkor a távolabbi dolgokat választanám, de azért itt van egy műtét és némi kockázat. Most azt fogom csinálni, hogy neki állok kísérletezni újra különféle lencsékkel, hogy nem találok e egy olyanabb típust, amit jobban szeret a szemem, hosszabb távon is bent.

Meg tényleg a közel manapság nem csak a könyv olvasást jelenti, hanem a fél életünket képernyők előtt töltjük minden nap. Plusz itt a telefonok. Szóval ez egy elég gyakori rutin nap közben, hogy közelre kell tudni szöveget olvasni. Szóval ez ilyen elengedhetetlen életfeltétel, míg a másik, hogy lássak embereket, tájakat szabadon az meg valami nagyon klassz öröm.

[ Szerkesztve ]

we all deserve a bit of luck.

(#2600) ingalls


ingalls
senior tag

Tegnap ('17. 05. 22) volt PRK műtétem mindkét szemre. Egyik -8,5, másik -7,5. A műtét mintaszerű volt, megnyugtatott az orvos, hogy rendben zajlott minden. Mikor felültem, mondta, hogy még nem lesz minden éles, de érezhetem a különbséget. Így is volt, viszont semmit sem értékelek a másnapi nagy javulásból. Nagyjából olyan, mintha a 9 dioptriát lefaragták volna 3-ra. Akinek ilyen paraméterekkel műtötték a szemét, hasonlóan megijedt az eredményektől? Vagy nektek azonnal éles volt (tudom-tudom, prk, de akkor is).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.