Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3751) cs.ildiko45 válasza kocsmazoltan (#3734) üzenetére


cs.ildiko45
újonc

A 32 év az minek számít, hogy érezzem magam? :)

(#3752) kocsmazoltan válasza g4mer (#3744) üzenetére


kocsmazoltan
újonc

Amekkora tömeg volt, ahány fehérköpenyes orvos mászkált ott, hát elég realnak tűnik az a 100.000. Meg hát olyan 20 éve tolják, megállás nélkül, nem? Emellett annyira nem tűnik gázosnak a helyzetük, tekintve a tapasztalt tömeget, hogy ezt a számot bekamuzzák. Én hiszek nekik, hogy ez a szám nem para. Mondjuk meg is műtöttek :)

(#3753) hdekakas válasza andrisss8 (#3750) üzenetére


hdekakas
senior tag

Igen, de az elején gyógyul a leginkább, később már csak "finomhangolás".
Nem hiszem hogy 25 hétig semmi javulás, és az utolsó héten egyszer csak duplájára javul. :D
Visszaolvastam itt keresés címszóval az összes prk műtöttet, és az a tapasztalat, hogy mindenkinél max 2 hónap alatt kialakult a végleges látás. De az esetek 99%-ában már az első 3-5 hét alatt. (Nekem is a bal.)
Ez után már csak a szemszárazság, fényszóródás, kettős látás, látásingadozás stb javult szép lassan mindenkinél, de magában a visus nem. :((
De cáfoljon meg, akinek 2 hónapig nem változott a látása, és utána kezdett el csak javulni. :U

(#3754) andrisss8 válasza hdekakas (#3753) üzenetére


andrisss8
csendes tag

Nem vagyok orvos, csak rengeteget olvastam utána, meg előtte én is.
A te látásod, a te érzéseid, nem szeretnélek kioktatni.
Az biztos, hogy ha 3 hónap után is rajta marad fél dioptria, az elgondolkodásra ad okot, de akkor is javulhat még, legalább ne zárd ki az esélyét. Amúgy meg garancia. :)

(#3755) Chesterfield válasza andrisss8 (#3754) üzenetére


Chesterfield
senior tag

Nektek milyen garanciát vállaltak? Nekem 1 dioptria, 50%-os vizus.

(#3756) CAJ69I válasza whitezo88 (#3747) üzenetére


CAJ69I
csendes tag

Nekem iszonyatosan fájt. Ki tudtam volna kaparni a szememet, mikor elmúlt az érzéstelenítő. Őszintén szerintem túl hamar múlt el, mert utána 2-3 órával már kb semmit se maradt a fájdalomból. De az a 2-3 óra... A bölcsességfogam helye feleannyira sem fájt...

(#3757) hdman válasza whitezo88 (#3747) üzenetére


hdman
őstag

Mennyi időm telt el a műtét óta? Irnál röviden a gyogyulásod folyamatárol? köszi

Sopron city :)

(#3758) whitezo88 válasza hdman (#3757) üzenetére


whitezo88
nagyúr

2017 jun, ha visszakeresel rám itt, sokat írtam róla.

(#3759) hdman válasza whitezo88 (#3758) üzenetére


hdman
őstag

Köszi :)

Sopron city :)

(#3760) hdman


hdman
őstag

Femto VS Visumax

Sopron city :)

(#3761) Chesterfield


Chesterfield
senior tag

Találtam egy cikket, ami szerint PRK után a szaruhártya köd megelőzésére ezeket alkalmazzák a szemészek leggyakrabban:

1. napszemüveg
2. szteroid
3. Mitomycin C
4. C vitamin

Javasolta itt bárkinek az orvosa a c vitamint? Lehet érdemes lenne szedni?

Itt napi 1000mg-ot javasolnak 4 hónapig:[link]

[ Szerkesztve ]

(#3762) Pachenkoooo


Pachenkoooo
tag

Üdv.

A Saint James klinikák kinek milyen tapasztalatai vannak? Kevesebb kontroll vizsgálat van náluk, ami nem igazán tetszik, de hazajárás (Anglia) szempontjából jobb lenne.
Előre is köszi az infókat

(#3763) CAJ69I


CAJ69I
csendes tag

Sziasztok!

Mostanában mikor van az az idő, amikortól már nem kell a napszemüveg szabad ég alatt? Fél 5-kor már elég sötét volt, de még nem sötétedett be teljesen. Biztos ami biztos alapon inkább nem vettem le a napszemüvegem, még van egy hónapom.

(#3764) Moleman válasza CAJ69I (#3763) üzenetére


Moleman
addikt

Ilyen borult időben én napközben sem hordtam, csak a direkt napfény árt a szemnek. Ha átszűrődik a felhőkön, akkor már kell.

(#3765) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Nekem kb 4 éve volt műtétem, de egyre szarabbul látok. Simán romlott egy dioptriát, de én a munkára fogom, egész nap gép előtt ülök.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#3766) g4mer válasza Plazmacucci (#3765) üzenetére


g4mer
senior tag

Újraműttetnéd a jövőben? Ha lehetséges lenne.

Sic Parvis Magna

(#3767) Plazmacucci válasza g4mer (#3766) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Jó kérdés. Ha megint négy év alatt romlik majd le, akkor nem. Még elvagyok szemüveg nélkül, de azért már nem az igazi.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#3768) robesz87


robesz87
tag

Megvolt az 1 éves FEMTO kontrollom. Két szemmel 1.25 sima - itt javulás történt.
Szemszárazság sokat javult, 1 csepp reggel elég, de nem feltétlen szükséges ez sem.
Fényudvar és night vision nem változott.

(#3769) hdman válasza robesz87 (#3768) üzenetére


hdman
őstag

Fényudvar és night vision nem változott.

ezzel mi volt a helyzet nálad?

[ Szerkesztve ]

Sopron city :)

(#3770) robesz87 válasza hdman (#3769) üzenetére


robesz87
tag

Kevésbé látok kontrasztosan sötétben, mint műtét előtt. A fényudvar jelenségeket pedig jobb, ha mutatom.[link]

Ez a pupilla kitágulásával és az optikai zónával van összefüggésben. Rákérdeztem erre is és azt mondta a dokinő, hogy nem mindenkinél fordul elő ilyesmi és hogy volt olyan páciens, akinek még az írisze sem látszott és nem voltak ilyen tünetei 6.5mm OZ-val. Valamint azzal nyugtatott, hogy 2-3 év után is reális esély van arra, hogy ez eltűnik és nem a regresszió által, hanem csupán azért, mert ennyi idő kellett a szem meggyógyulásának. Érdekes, meglátjuk.

[ Szerkesztve ]

(#3771) hdman válasza robesz87 (#3770) üzenetére


hdman
őstag

én is ezert félek, mert sötétben tökéletesen látok ,semmi zavaro jelenseg nincs... Mivel sokat vezetek este, ezért nem is szeretném ha ez megváltozna :)

Megbántad a műtétet összességében?

Sopron city :)

(#3772) robesz87 válasza hdman (#3771) üzenetére


robesz87
tag

Szemüveggel nagyon rosszul láttam, ezért inkább azt mondom, hogy nem bántam meg és bízom benne, hogy ez a zavaró jelenség tényleg elmúik idővel. Egyelőre nem zavar, mert nem kell este vezessek, de ha te sokaszt vezetsz, akkor jól át kell gondolni a pro és kontrákat. Persze nem biztos, hogy neked is lesz ilyen mellékhatás, de egyénfüggő, ezért van benne kockázat.

(#3773) g4mer válasza Plazmacucci (#3767) üzenetére


g4mer
senior tag

Engem az zavar még nagyon, hogy ingatag a látásom. Egyszer tényleg tű éles, rá egy óra múlva elmegy kategória.

Elkezdtem most a műkönnyekkel kísérletezni, hátha segítenek valamit. Rájöttem, hogy van élet a systane-en túl is :) Hyabak 0.15% most fogyott el, megvoltam vele elégedve. Cationorm-ot vettem helyette, következő tesztalanyként.

Sic Parvis Magna

(#3774) Plazmacucci válasza g4mer (#3773) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Nekem sokat segít ha nem nézek közelre... Két óra monitor és utána nem látok.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#3775) robesz87 válasza g4mer (#3773) üzenetére


robesz87
tag

Nekem ami bevált az a Systane Hydration és az Optive termékei.

(#3776) g4mer válasza robesz87 (#3775) üzenetére


g4mer
senior tag

Optive plus lesz a következő, ha elfogy a jelenlegi.

Plazmacucci Ezt én is észrevettem magamon.

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#3777) robesz87 válasza Plazmacucci (#3774) üzenetére


robesz87
tag

Nekem az f.lux progi sokat segített a szemem kímélésében. Ez a napszakhoz képest állítja a monitor színhőmérsékletét és este már teljesen kíszűri a kék fényt, ami fárasztja a szemet. [link]

(#3778) birno válasza Plazmacucci (#3774) üzenetére


birno
addikt

Szemfaradsagon Astaxanthin sokat segit, en a napom 90%-at monitor elott toltom, mutet utani naptol szedem, halolajal egyutt es alig farad el a szemem estere.
Egyszer keszlethiany volt ahonnan venni szoktam, egy honapig nem volt, 2 het utan tunt fel, hogy megint elkezd fajni, szurni a szemem, meg szarabbul latok par ora monitorozas utan. Miutan lett megint, par nap es ismet elmult, monitoros munkanal ezt nagyon is erdemes szedni szerintem.
Meg amit robesz87 irt, f.lux, az nalam alap, linuxon meg a redshift ugyanez.

(#3779) Plazmacucci válasza birno (#3778) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Köszi, utána nézek :)

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#3780) andrisss8 válasza robesz87 (#3777) üzenetére


andrisss8
csendes tag

Hogy mik vannak már! Köszi a tippet!

(#3781) Dolby


Dolby
senior tag

Sziasztok, feleségem szombaton menne Sasszemhez műtétre, prk vagy no-touch kezelés lenne, elvileg ott döntenék el az utolsó vizsgálatok alapján. Én nem is igazán foglalkoztam a választásával, mondtam neki hogy az orvossal döntsék el mi a legjobb, de mint kiderült ő az ára miatt nem is akart választani a többi műtét közül. Most, hogy aktuálissá vált, néztem mik közül lehet választani, és (nyilván a marketing szövegek miatt) nekem sokkal szimpatikusabb a femto/femto smart vagy a visumax.
Visszaolvasva a VisuMax-al kapcsolatban kifejezetten negatív tapasztalatot nem is láttam, ez inkább annak köszönhető, hogy kevesen fizetik ki?
Ha a pénzt mint tényezőt nem számítjuk akkor lehet legjobb technológiát kikiáltani, vagy csak a marketingesek vannak jól megfizetve? :-)

Köszi

[ Szerkesztve ]

- Nyugalom, a hosszú élet ritka!

(#3782) andrisss8 válasza Dolby (#3781) üzenetére


andrisss8
csendes tag

Javaslom én is visumaxot nelem is az volt. Ez most az itthon elérhető legújabb és legszembarátabb techológia. Ha jól tudom pár éve már műtenek vele, szóval kiállta a próbát.

(#3783) Chesterfield válasza Ancika (#3287) üzenetére


Chesterfield
senior tag

Köszönöm a Vidisic tippet, nekem nagyon bevált. Sokkal komfortosabbnak érzem tőle a szemem, mint bármelyik műkönnytől.

Viszont a hatóanyagaira(cetrimide, carbomer) rákeresve találtam egy cikket, amiben azt írják, hogy a cetrimide toxikus a hámsejtekre:
"Cetrimide is a quaternary ammonium disinfectant, which is toxic to the endothelial and epithelial cells, and contact with the eyes should be avoided [SEDA-24, 225]"

Esetleg valaki rákérdezett már valamelyik klinikán, hogy a Vidisic használható-e?

Illetve találtam egy másik szemgélt is:
Oftagel
Ennek a hatóanyaga csupán carbomer
Erről van valakinek infója?

[ Szerkesztve ]

(#3784) Ancika válasza Chesterfield (#3783) üzenetére


Ancika
újonc

Én majdnem egy évig használtam a Vidisic gélt, a végén már csak egyszer naponta. A cetrimid mint tartósítószer van ebben a gélben, minimális mennyiségben, és valóban vannak cikkek amelyek szerint epithelkárosító lehet. Nekem semilyen gondot nem okozott, szerintem nem is lehetne forgalomban ha ártana. Egyébként ugyanez a tartósító van a Corneregelben is. Az Oftagélben benzalkónium klorid van, az még rosszabb. Próbáltam kérdezgetni a szemészeket is, hogy van-e valamilyen negatív tapasztalatuk a hosszútávú használattal, de nem mondtak semmit ill. szerintem nem is tudják pontosan, hogy milyen tartósítók vannak az egyes műkönnyekben.

[ Szerkesztve ]

(#3785) Ragefull


Ragefull
csendes tag

Sziasztok!

A segítségeteket kérném! Mi lenne a legeslegjobb kezelés? Astigmiám és -2 dioptriás szemeim vannak. A pénz nem lényeg. Fontos hogy a lehető legprofibb kezelést válasszam, ahol a legkevesebb a kockázat és a leggyorsabb a gyógyulás.

Amit eddig néztem: budai diamondFEMTO és sasszem visumax, sasszem femto smart. Ezeknél vannak jobbak? Ha igen, mik? Ha nem, akkor a felsoroltak közül melyik a legjobb? :D

Köszi!!

(#3786) jasonvorhees


jasonvorhees
újonc

üdv mindenkinek,

én 4 napja voltam focusmed-nél visumax kezelésen (-3.75 körül volt mindkettő, cilinderrel, sose volt kontaktlencsém, elvileg minden körülmény ideális, álítólag a műtét is tökéletesen sikerült) és az első 1-2 napon elégedett voltam az eredménnyel, de azóta azért árnyalnám a képet és nem csak azért, mert a fókuszálás közelre elég fárasztó és sokszor nem is sikerül. akinek fontos, hogy pár nappal a műtét után vezetni tudjon, az kétszer is gondolja át, vagy válasszon nyári időpontot. én az első esti vezetésem után egy elég csinos hányingerrel küzdöttem kb két órán keresztül. nappal oké a vezetés, főleg napszemüvegben, de az esti fények katasztrófa. volt másnak is ilyen? ha igen, mennyi idő után lett jobb?

illeve van bárki, akinek ez megmaradt (volna), de egy szemüveggel oldották meg? mármint amit esti vezetéshez kap, vagy bármilyen vezetséhez, amikor elfáradt már a szeme. a jelenlegi helyzetben örülnék ennek a lehetőségnek, bár fura lenne, ha a fényudvart megszüntetné egy szemüveg.

egyébként a focus med-ről jókat tudok csak mondani, bár úgy általában (intézménytől függetlenül) van bajom a téma körüli kommunikációs panelek időzített csattogtatásával - műtét előtt és után azért nem pont ugyanaz (vagy nem pont ugyanazzal a hangsúllyal) hangzik el. érdemes mindenkinek mérlegelni, hogy mennyire türelmes/fejfájós alkat, mert nem pont az történik, hogy a másnaptól minden perfekt.

(#3787) tomselek47 válasza jasonvorhees (#3786) üzenetére


tomselek47
újonc

Nekem hasonló élményeim voltak (sasszem-visumax) pár napig, azt hiszem egy vagy másfél hétig. Mondjuk nem vezettem addig, nem vagyok soför. Este fura volt egy darabig, arra emlékszem. Sztem menni fog ez. :)

(#3788) tomselek47 válasza Ragefull (#3785) üzenetére


tomselek47
újonc

Sasszem visumax. Nem kérdés :). Ha elhiszed, hogy a lézeres szemműtétek világában számít, hogy melyik a legújabb fejlesztésű lézer. Szerintem számít. Ez. Nekem bejött. Aztán ami még számít. A műtéti tapasztalat. 1. Sasszem most lett 100e műtétjük. 2. Focusmedical. Olyan 18ezer femtoműtéttel (honlap). A többit rád van bízva. Mindenkinek az a legjobb, ami neki bejött. Nekem a sasszem visumax.

(#3789) g4mer


g4mer
senior tag

Kezd már nagyon irritálni, hogy ilyen ingadozó a látásom. Egyszer jó 2-3 hétig, utána homályos 2-3 hétig. :O

Sic Parvis Magna

(#3790) andrisss8 válasza g4mer (#3789) üzenetére


andrisss8
csendes tag

Cseppekkel, műkönnyel hogy állsz? Használod még? Nekem is vannak ilyen homályosabb részek, aztán rájövök, hogy már megint száraz a szemem :(

(#3791) robesz87 válasza g4mer (#3789) üzenetére


robesz87
tag

Ez az ingadozó látás pontosan mit jelent? Amikor rossz, mennyire rossz?

(#3792) g4mer válasza robesz87 (#3791) üzenetére


g4mer
senior tag

Így szoktam nyomon követni a látásomat: kinézek az ablakon, ha eltudom tökéletesen olvasni a szemközti utca nevét, akkor "jó napom van". És vannak napok, amikor nagyon kell koncentráljak, hogy elolvassam(nagyjából egyazon fényviszonyok mellett persze)

andrisss8 : minden nap cseppentek, nem akarom kihagyni, mert néha úgy kiszárad, hogy utána 1 hétig is érzem a szúró fájdalmat. És érdekes, hogy csak a jobb szemem. Amivel jobban látok :DDD

Sic Parvis Magna

(#3793) robesz87 válasza g4mer (#3792) üzenetére


robesz87
tag

Értem, akkor annyira nem lesz rossz, hogy jelentősen elhomályosodik minden. Szerintem a szemszárazsággal van ez összefüggésben. Nagyon fontos megtalálni a megfelelő műkönnyet. Nekem a Systane Hydration bizonyult a legjobbnak és legtovább tartónak, pedig kipróbáltam 4000 Ft felettieket is. Ha még erősebb cucc kell, akkor pedig vannak gélek.

(#3794) g4mer válasza robesz87 (#3793) üzenetére


g4mer
senior tag

Értem, köszi. Akkor lehet a szemszárazság lesz mégiscsak a ludas. Ezek szerint úgy néz ki, hogy egész életemben csepegtetnem kell majd. Ez a cationorm, amit most használok, se a legolcsóbb fajta. Systane hydration-t a szemműtétes első 2 hónapban használtam.

Sic Parvis Magna

(#3795) Chesterfield válasza g4mer (#3792) üzenetére


Chesterfield
senior tag

Ez a szúró fájdalom nekem is van néha, de csak a bal szemben.
Remélem csak a szárazság miatt, keddi kontrollon majd rákérdezek.

A Systane hydration nekem nagyon nem jön be, az Optive Plus sokkal jobb volt.

(#3796) g4mer válasza Chesterfield (#3795) üzenetére


g4mer
senior tag

A szokásos válaszokon kívül másra ne számíts a kontrollon

Sic Parvis Magna

(#3797) Chesterfield


Chesterfield
senior tag

PRK után mennyi idővel lehet szappannal arcot mosni?

(#3798) andrisss8 válasza Chesterfield (#3797) üzenetére


andrisss8
csendes tag

Mostmár nyugodtan, a kérdésed óta eltelt majd két hét :)

(#3799) hdman


hdman
őstag

1,5 hetes FEMTO tapasztalatok:

-2,75 és - 2,5 volt előtte, mindkét szemen cilinderrel.

A műtétről már írtam, semmi fájdalmam nem volt, se égés, se kaparás se idegentestérzés, se vörös szem, semmi. 120%-ot ígértek, amit a másnapi és az egy hetes kontrollon is simán elolvastam.

Nagyon jól látok, főleg ha süt a nap, akkor valami parádés :) Sötétben és rosszabb fényviszonyoknál kicsit gyengébb, de rossznak semmiképpen nem nevezném.

Az első napokban este az utcai lámpák körül elég nagy fényudvar volt, plusz az autók lámpái is zavarok voltak kissé, de ez is sokat változott pozitív irányban. Az első éjszakai autovezetés (250 km) 5 nappal a műtét után nem volt kellemes, de már 100x jobb. Az első pár nap hamarabb elfáradt a szemem, most már végigbirja az egész napot, nem kell pihentetem.

Hála égnek előtte sem volt száraz a szemem, ez a műtét után sem változott, de azért csepegtetek szorgalmasan. Max kelés után kell neki egy dupla csepp. Viszont műkönnyezés után kicsit leromlik a látásom és kB 10 perc kell neki, mire visszaáll a hibátlanra. Néha még van amikor picit ugrál a "kepminőség", azaz pl pár percet max fél órát kicsit életlenebb.

Nagyjából ennyi :)

Sopron city :)

(#3800) jasonvorhees


jasonvorhees
újonc

másnak is érezhetően romlott a látása, miután a gyógyszeres cseppet abbahagyta? eddig nem volt egyáltalán szúró érzés, az egyik szememben most már az is van. oké, a két hónapos gyógyulási idő vége még odébb van, de semmi esetre sem biztató, hogy eddig ezek szerint részben a szteroidos szemcsepp miatt voltam elégedett.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.