Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2501) Moleman válasza F1rstK1nq (#2499) üzenetére


Moleman
addikt

Mindenki másképp reagál a pupillatágításra, van, aki órákig nem tudja kinyitni a szemét a fénytől, én viszont megbántam, hogy BKV-val mentem, simán haza tudtam volna vezetni az augusztusi napsütésben, sárga napszemüvegben, de hát nem tudhattam előre. Utána este sötétben még rossz volt vezetni, a szembejövők fényszórójától nem létező autókat hallucináltam magam elé. :D Másnap már tudtam dolgozni, kicsit nehéz volt olvasni, de nem megoldhatatlan. Következő nap estére állt vissza a pupillám normál méretűre.

(#2502) F1rstK1nq


F1rstK1nq
aktív tag

Köszi srácok, nem volt problémás hazajönni tényleg BKV-val.
Az alkalmassági vizsga rendben volt, mind 3 fajtára alkalmas vagyok. No Touch PRK-t választottam. Péntek reggel 9kor lesz a műtét. ;]

Majd én is írok egy rövid összefoglalót 1 hét után, mint Moleman kolléga. (ha minden úgy alakulna, ahogy nála, akkor nem nem lenne vészes. :U )

Miért PRK? Ha a Navy SEALs-nek megfelel a PRK, nekem is megfelel. :D

[ Szerkesztve ]

Adrenaline is natures way of telling you 'don't fuck up.'

(#2503) eventus válasza Moleman (#2498) üzenetére


eventus
veterán

Teljesen normalis.

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#2504) #41635072 válasza F1rstK1nq (#2502) üzenetére


#41635072
törölt tag

Az asztronauták és a légierő tagjai femtot kapnak. Just sayin 😃

[ Szerkesztve ]

(#2505) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Az gáz ha találtam egy szemcseppet ami kb másfél éves, és használni akarom? :)

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#2506) Moleman válasza Plazmacucci (#2505) üzenetére


Moleman
addikt

Ha nem gyógyszeres, csak műkönny, akkor én bevállalnám. Max ha opálosan látsz utána, akkor többször nem. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#2507) #41635072 válasza Plazmacucci (#2505) üzenetére


#41635072
törölt tag

Szerintem ne tedd :D

(#2508) Plazmacucci válasza Moleman (#2506) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Szisztén ultra volt valamikor. Csípi a szemem.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#2509) Moleman válasza Plazmacucci (#2508) üzenetére


Moleman
addikt

Akkor az nem üzemszerű. :N Nekem az utoljára a műtét másnapján csípett.

(#2510) Plazmacucci válasza Moleman (#2509) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Kukáztam.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#2511) F1rstK1nq válasza #41635072 (#2504) üzenetére


F1rstK1nq
aktív tag

Meg a magyar celebjeink is. Én nem mondtam, hogy nem jó a FEMTO, sőt, de nekem a No Touch PRK szimpatikusabb és nem csak az ára miatt. :B

Adrenaline is natures way of telling you 'don't fuck up.'

(#2512) eventus válasza Plazmacucci (#2508) üzenetére


eventus
veterán

Ultra nekem még szavatossági időn belül is csípett :(

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#2513) F1rstK1nq


F1rstK1nq
aktív tag

Kaptam a Garanciavállalás lapot az alkalmassági vizsga után, amin van egy ilyen rész: "Amennyiben a kezeléssel elért látásjavulás kevesebb, mint azt a vizsgálat során jeleztük és írásba foglaltuk, úgy a megismételt kezelést az OPTIKMED Szemészeti Lézerklinika saját költségén végzi el."

Én most akármennyire nézem a lapjaimat, nem igazán látom ezt az értéket, hogy mekkora lesz a látásjavulás, amit írásba kellett volna foglalniuk elvileg. Ti kaptatok ilyet? Az Orvosi értesítő lapon kéne lennie? (Lehet csak vak vagyok és nem veszem észre. :B )

Amikor megkérdeztem, hogy milyen lesz a látásjavulás akkor is csak annyit mondott, hogy szemüveg biztos nem fogkelleni, Tökéletes lesz. De úgy igazán konkrét dolog nem hangzott el szerintem. Azt ugyan megkérdeztem, hogy a dioptriámra ajánlott a műtét, azt mondja persze, minden értékem jó és erre a dioptriára is ajánlott.

Ha péntek reggel megyek műtétre, előtte még úgyis csinálnak egy gyors vizsgálatot megint műtét előtt, ha jól értettem. Akkor esetleg kérdezzem meg, hogy foglalják írásba és mondják el pontosan, hogy mennyi lesz a látásjavulás, vagy mit tanácsoltok most jelen esetben nekem?

Köszi

Adrenaline is natures way of telling you 'don't fuck up.'

(#2514) CyberPunk666 válasza F1rstK1nq (#2513) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

A "nem kell szemüveg" az fél dioptria alattit jelent a legtöbb esetben. Például jogosítványnál.

[ Szerkesztve ]

(#2515) Moleman válasza F1rstK1nq (#2513) üzenetére


Moleman
addikt

Nekem is elhangzott, hogy szemüvegmentességet, avagy 1.00 látást garantálnak. Be is tartották, 1.05 és 1.10 volt legutóbb, együtt a kettő 1.25. Ha hagynának tovább olvasni, jobb is lehetne, a fókuszálás még mindig lassan megy néha (pár vizsgálattal ezelőtt egyszer a 1.60-at se éreztem lehetetlennek).

De rákérdezhetsz nyugodtan pénteken.

[ Szerkesztve ]

(#2516) F1rstK1nq


F1rstK1nq
aktív tag

Köszi srácok. Pénteken akkor rákérdezek műtét előtt.

Adrenaline is natures way of telling you 'don't fuck up.'

(#2517) moma válasza F1rstK1nq (#2494) üzenetére


moma
őstag

Nekem is hasonló a szemem. -1.5 -1.75 között van. Viszont messzire így nem látok rendesen csak közelre. És szemüveget utálom, lencse meg mostanában nem esik jól a szememnek.

Kíváncsi lennék én is, hogy mi várható ebből. Ha 0.5 az tök jó. Viszont, ha csak 1, akkor az nem tudom megéri e a hercehurcát. Van, akinek tényleg meg lett a 0.5?

we all deserve a bit of luck.

(#2518) moma


moma
őstag

Még egy kérdés. Van olyan cég, aminek nem jó a híre? Mennyire szabadon választhat az ember, mondjuk ár alapján? :DDD

we all deserve a bit of luck.

(#2519) F1rstK1nq


F1rstK1nq
aktív tag

No Touch PRK műtétem volt 1 hete a Sasszemklinikán. A 2. nap este volt talán kicsit kellemetlenebb, a többi semmi extra. Most volt az egyhetes kontroll. Volt digitális mérés (gondolom dioptriát mért) és szemnyomás mérés. (Dioptriára nem kérdeztem rá, hogy visszajött-e valami, nem mondta, hogy visszajött volna. Rá kellett volna kérdeznem szerintetek?)
A jobb szemre 90, a balra 85 százalékot mondtak. Eddig napi 3 tobradex-et csepegtettem, mondta a doktornő, hogy tobradex-szel most álljak le és hétfőn kezdjem a napi 5 flucont. Ez így normális akkor, jól értettem, bő 2 nap szünet kell flucon és tobradex között? :)

(#2517) moma: Igen igen, nekem is kb ilyen volt a szemem, mint neked, kíváncsi leszek én is mi lesz a vége. Majd írok mindenképp az 1 hónapos kontroll után is, hátha segít a döntésedben. ;)

[ Szerkesztve ]

Adrenaline is natures way of telling you 'don't fuck up.'

(#2520) Moleman válasza F1rstK1nq (#2519) üzenetére


Moleman
addikt

Szuper! Ez egyhetes eredménynek nagyon jó szerintem (nekem gyengébb volt, de már azzal is megadta a háziorvos a korlátozásmentes jogsit ;]).

Én egyik napról a másikra álltam át a cseppekkel, nem volt kihagyás. De ha ezt mondta, hát ő tudja. :) Ha nem győzött meg, akkor telefonálj be és kérdezz rá. :)

(#2521) F1rstK1nq válasza Moleman (#2520) üzenetére


F1rstK1nq
aktív tag

Köszi! :B

Majdnem biztos vagyok benne, hogy ezt mondta az orvos, de igazad van, mindenképp betelefonálok holnap reggel, az ördög nem alszik. ;]

Adrenaline is natures way of telling you 'don't fuck up.'

(#2522) moma


moma
őstag

Ti, hogy választottatok klinikát? Az Optimum az jó?

we all deserve a bit of luck.

(#2523) Moleman válasza moma (#2522) üzenetére


Moleman
addikt

Nekem aránylag egyszerű volt, legalább 10 munkatársam csináltatta a Sasszemnél, velem is kedvesek voltak, máshova nem is mentem vizsgálatra. Nem bántam meg.

[ Szerkesztve ]

(#2524) csƵ válasza F1rstK1nq (#2519) üzenetére


csƵ
őstag

A műtét milyen volt? A szemedhez nem nyúltak?

(#2525) F1rstK1nq válasza csƵ (#2524) üzenetére


F1rstK1nq
aktív tag

Nem nyúltak hozzá, fájdalommentes volt és nagyon gyors.

Itt egy videó, pont ilyen géppel csinálták, a procedúra is ugyanez volt, itt kb 1 perc 1 szem, de én ennél rövidebbnek éreztem. Nem mintha 1 perc hosszú lenne. :B

Adrenaline is natures way of telling you 'don't fuck up.'

(#2526) Moleman válasza F1rstK1nq (#2525) üzenetére


Moleman
addikt

Ez nagyon jó! :C
Azokat a nagy kék elszívókat nem is vettem észre, mikor alatta feküdtem. :DDD

(#2527) csƵ válasza F1rstK1nq (#2525) üzenetére


csƵ
őstag

Ez nagyon jó. Bánom, hogy 2 éve nem volt ilyen.

(#2528) moma válasza Moleman (#2523) üzenetére


moma
őstag

Kösz. Most az optimumnál van egy akció és csak 100 egy szem prk-val. Ezért gondolkodom rajta. Egy ismerősöm csinálta ott neki jó lett. Rossz tapasztalata van esetleg valakinek innen?

Ahogy látom többen PRK-t csináltattatok, jól értem, hogy biztonságosabbnak tartjátok? Valami hátránya van a lebenyeshez képest? A fájdalomtól eltekintve a gyógyulás nem rosszabb, nem lesz pontatlanabb?

we all deserve a bit of luck.

(#2529) F1rstK1nq válasza moma (#2528) üzenetére


F1rstK1nq
aktív tag

Összességében szerintem egyik sem biztonságosabb, mint a másik, mindkettőnek (femto, prk), megvan a maga előnye/hátránya. Mindkettővel rengeteg műtétet végeztek, lehet nagyon jó eredményeket elérni velük és csak kis százalékuknál fordul elő valami apróság, aminek nem úgy kéne lennie. Többség elégedett. (szerintem)

Adrenaline is natures way of telling you 'don't fuck up.'

(#2530) Moleman válasza moma (#2528) üzenetére


Moleman
addikt

Én eredetileg Femtot akartam, végül anatómiai okokból lett PRK. Utólag nagyon örülök neki, tökéletes lett, és még olcsóbb is volt. :) Ennek ellenére úgy gondolom, hogy nincs hátránya a Femtonak, ha alkalmas vagy rá és meg tudsz barátkozni az árával, megéri a gyors gyógyulásért. Mikor én 1 naposan napszemüvegben könnyeztem a váróban, az egyik femtos sorstárs már a telefonját nyomkodta teljes nyugalommal. :)

(#2531) moma válasza Moleman (#2530) üzenetére


moma
őstag

Köszi. Neked is F1rstK1nq.

És ezen túl tudsz bármi előnyéről a femto-nak? Nincs ott olyan, hogy pontosabb az mondjuk, mert nem a felszín gyógyul? Az az időszak amúgy mennyi, amíg nem tud dolgozni az ember a prk-nál?

És még egy :) Amikor megyek vizsgálatra, akkor mi az, amit feltétlen megéri megkérdezni jó alaposan? Van ilyen?

we all deserve a bit of luck.

(#2532) Moleman válasza moma (#2531) üzenetére


Moleman
addikt

Én 9. nap már dolgoztam. Fel kellett nagyítanom, amit fel tudtam, mert olvasni még nehéz volt, de tudtam dolgozni. 5 nap szabival oldottam meg az egészet. :))

A kérdéseket nem tudom, amit gondolsz. Én nem vagyok nagyon kérdezgetős fajta, előre jól utánanéztem, nem tudtak újat mondani. :)

[ Szerkesztve ]

(#2533) moma válasza Moleman (#2532) üzenetére


moma
őstag

Ez így jól hangzik. Erről jut eszembe, a közeli dolgok látásába is bekavar ez? Vagy miért lett a közeli is homályos? Neked az sem volt jó? Még egy kört a vizsgálat után utána olvasok még én is. De valahogy jobb konkrét személy tapasztalatait hallani.

we all deserve a bit of luck.

(#2534) Moleman válasza moma (#2533) üzenetére


Moleman
addikt

A közeli látásba kavar be igazán, ugye megváltozik a szaruhártyád fénytörése, emiatt látsz utána jól, de minden fókuszpontot is újra kell tanulni, ami közelre különösen nehéz, kb 3 hét után volt már nagyjából problémamentes az olvasás. Félhomályban étlapot olvasgatni pl esélytelen volt. Olyan volt, mintha erős pluszos lenne a szemem, plusz kettős-hármas látás. De 5 hét után már nyoma se volt semminek, onnantól hibátlan volt minden.
Néha, mikor elbambulok, még most is egy régi fókuszpontra áll be a szemem, ahol semmit nem látok. :D

(#2535) moma válasza Moleman (#2534) üzenetére


moma
őstag

Huh, ez azért elgondolkodtat. Mert nekem muszáj olvasnom munkában szinte egész nap... Az öt hét kiesés meg durva lenne. Ráadásul a femto-ra nem vagyok alkalmas mert kicsit a szem résem vagy ilyesmi.

Amúgy tegnap voltam a vizsgálaton, de még mindig nagy a pupillám és kicsi érzem is ezt a látásban. Ez normális?

we all deserve a bit of luck.

(#2536) Moleman válasza moma (#2535) üzenetére


Moleman
addikt

Na, a műtét után 3 héttel is kb ugyanennyire lesz nehéz olvasni, mint most. Amúgy normális, én másnap este 8-ig bagolyszemű voltam.

[ Szerkesztve ]

(#2537) moma válasza Moleman (#2536) üzenetére


moma
őstag

Köszi. Ez megnyugtató :) Egyébként este tetszettek a fényviszonyok tág pupillával. Tök jó volt vásárolni az aldiban :D Kicsit elszállt volt :DD

we all deserve a bit of luck.

(#2538) Moleman válasza moma (#2537) üzenetére


Moleman
addikt

Én a szembejövők fényszóróitól nem létező autókat hallucináltam magam elé. :DDD Kicsit para volt úgy motorozni.

(#2539) CyberPunk666


CyberPunk666
senior tag

"Néha, mikor elbambulok, még most is egy régi fókuszpontra áll be a szemem, ahol semmit nem látok."

mint mindenkinek... ezt az elbambulás...

(#2540) Moleman válasza CyberPunk666 (#2539) üzenetére


Moleman
addikt

Akkor csak már elfelejtettem, hogy régen se láttam ott semmit. :DDD

(#2541) F1rstK1nq


F1rstK1nq
aktív tag

Edzeni (konditerem) visszatérhetek 1 hónappal PRK után, mit gondoltok? Tudom, hogy fehérje/multivitamin tiltott, de nem probléma, csak mozognék már. :)

Adrenaline is natures way of telling you 'don't fuck up.'

(#2542) Moleman válasza F1rstK1nq (#2541) üzenetére


Moleman
addikt

Igen, az erőlködés nem tilos, 1 hónap után már akár uszodába is lehet menni, bár én nem mertem. A multivitaminról én nem tudtam, azt szedtem, fehérjét viszont valóban csak fél év után szabad, mikor elhagytad a Flucont.

(#2543) F1rstK1nq válasza Moleman (#2542) üzenetére


F1rstK1nq
aktív tag

Köszi! :)
A multivitamin is gyanús amúgy, mert egyik doktornő azt mondta mehet, másik, hogy fél évig semmi, szóval megoszlanak a vélemények.

Adrenaline is natures way of telling you 'don't fuck up.'

(#2544) Lmh válasza F1rstK1nq (#2541) üzenetére


Lmh
őstag

Toljad szerintem is, csak ésszel. Azért ne erölködd túl magad. Én kerülném azokat a gyakolatokat, amitől szétrobban a fejem az erőlködéstől, meg a szemem majd felrobban a nyomástól, a vértől amit belepumpálok.
Pl a 4. fekvőtámasztól éreztem ilyet valamikor évekkel ezelött amikor kipróbáltam, h mi is az.

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#2545) F1rstK1nq válasza Lmh (#2544) üzenetére


F1rstK1nq
aktív tag

Hatalmas. :D :D

Adrenaline is natures way of telling you 'don't fuck up.'

(#2546) CyberPunk666 válasza F1rstK1nq (#2541) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

Fehérje tilos? A hús tele van fehérjével, akkor nem lehet húst enni?
Vagy nem érte, hogy mitől lenne más ebből a szempontból a fehérjeital, mint bármilyen más fehérjeforrás.

(#2547) Moleman válasza CyberPunk666 (#2546) üzenetére


Moleman
addikt

Lehet, hogy bullshit, de a Sasszemnél is ezt mondják az orvosok. Lehet, hogy csak a túlzott fehérjebevitel okoz gondot, ezekkel pedig könnyen túl lehet lépni a napi adagot, ha jól eszel mellette. Én mondjuk húst eszem hússal, ennyi erővel úgy is túlléphettem volna a napi adagot. :)

(#2548) CyberPunk666 válasza Moleman (#2547) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

70 deka csmellet eszem egy nap, nem nagyon akarok lemondani róla :(
Ez elég nagy szívás lenne, fél év alatt simán elveszted minden izmodat, ha nem ehetsz rendesen.

(#2549) Moleman válasza CyberPunk666 (#2548) üzenetére


Moleman
addikt

Az igen! Én csak azért eszem sok húst, mert nagyon szeretem, de 70 deka fölött legfeljebb a legjobb napjaimon fogyasztok. :D

(#2550) Lmh


Lmh
őstag

Mindenki eldöntheti, hogy látni akar vagy csajozni. ;]

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.