Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1001) Ariadne válasza wwhy (#1000) üzenetére


Ariadne
őstag

Hú, ezt jó hallani, igazi megváltás lehetett a -1 dioptria a végén... Ez úgy van valahogy, ugye, hogy egy bizonyos dioptria felett már nem tudják egy műtéttel teljesen tökéletesre elvégezni, vagy egyáltalán nem lehet?
Nálam -7,5 (ha jól emlékszem), jövő héten megyek vizsgálatra, hogy felmérjék, lehet-e, kíváncsi leszek, hogy mennyire lesz esély a teljesen tökéletes látásra. Igazából a -1-es végeredménnyel is boldog lennék, mert annyival legalább alapvetően el lehet tájékozódni szemüveg/lencse nélkül is, ha muszáj.

mod: Ja remélem mázlim lesz, és örököltem én is, ami több családtagomnak is van: a szokásosnál vastagabb szaruhártyát. Apum vagy két éven át csepegtetett zöldhályog gyógyszereket, mert a rendes "fújós" gép azt mutatta, hogy ilyen van neki. Aztán az Uzsokiban egy szemsérülés kapcsán megnézték egy speciális géppel, és kiderült, hogy hamisan adott "zöldhályog-pozitív" eredményt az egyszerűbb gép. :N

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#1002) wwhy válasza Ariadne (#1001) üzenetére


wwhy
veterán

mivel az Optikmed már 2001-be is garanciát vállalt, nekem megmondták kerek-perec, h ennyire tudják csökkentetni, így kérem-e? :D kértem, azóta nem hordok okulárét :P

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#1003) rep3at válasza wwhy (#1002) üzenetére


rep3at
őstag

Hát neked egy megváltás volt, ilyen magas dioptriával nem tudnék egytt élni, még a -3 is sok néha..

Forward thinking. كرر

(#1004) Ariadne válasza rep3at (#1003) üzenetére


Ariadne
őstag

Emlékeim szerint olyan -5-6 környékén veszti el az ember a szemüveg/lencse nélküli olvasás képességét (nálam így volt legalábbis), és onnantól tényleg nincs olyan tevékenység, amihez ne kellene szemüveg. Szerintem ez a legrosszabb, de ez nyilván egyéni mindenkinek.
Egyszer olyan -6 felé voltam, amikor eltört a szemüvegem, lencsém épp nem volt. El kellett jutni valahogy az optikába új szemüveget csináltatni, hát nem volt egyszerű (tömegközlekedéssel). Anyum vezetett karonfogva, ahogy a vakokat, és szólt előre, hogy most járdaszegély, lépcső, ilyenek... Jött szembe ismerős, rámköszönt, csak hang alapján tudtam saccolni, ki lehetett... Brrrr... :(

Szóval éljen sokáig, aki kitalálta a lézeres szemműtétet. :R

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#1005) wwhy válasza rep3at (#1003) üzenetére


wwhy
veterán

valóban. a vékonyított lencsék is kb. befőttesüveg-fenék vastagságúak voltak :U

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#1006) student válasza wwhy (#1000) üzenetére


student
őstag

az a -1 szerintem max. -0.5

az utobbi fél évben átéltem mindegyiket és tudom hogy -1 az már gáz. a 80%nak tuti nincs annyi. mármint annyira nem gáz, de pl. esti vezetéshez tuti felvennék szemüt.

mondjuk én lehet hogy azért éreztem különösen szarnak a -1-t mert akkor szemnyomásom is magas volt + kettős látás+ halo + haze. :D szal kb minden mellékhatás amit a prk hozhat.
ezek még most is megvannak de már csak minimálisan.

most épp a jobb szemem kb -0.5 bal -0.3.
ez se tökéletes de erre aszondom hogy el lehet vele lenni minden szituba.
najo, vadászpilóta job kilőve. ;]

[ Szerkesztve ]

(#1007) student válasza student (#981) üzenetére


student
őstag

erre még nem válaszoltál.

igazábol csak azért érdekel mert eddig csak kb 40-50centiről láttam a betűket de most hogy feljavult már 1méterről is és nem tudom hogy mi lenne az az ideális távolság ami nem "rontja" a szemet

mert olvastam valami olyat hogy a hosszu ideig közelre fokuszálás elronthatja. ezér irják hogy el kell nézni az lcd mellett ki az ablakon, hogy távolra is fokuszálj vagy tökmindegy körbejáratni a szemed párszor a szobába lehet ebbe valami

meg minden olyan munka ami 50centinél közelebbi fokuszálást igényel , az napi 8órába egy idő után rövidlátást okoz(hat).

(#1008) Ariadne


Ariadne
őstag

Juhéj, alkalmas vagyok, sőőőt a szaruhártyám olyan vastag, hogy akár 16 dioptriányi faragást is bírna. :C
Vettem egy nagy levegőt, és tegnap megnéztem az icecave blogjában linkelt meg más videókat arról, hogy is megy a műtét. Hát mit mondjak, az intralasikhez nem kaptam kedvet ettől, az a szikével felemeljük kissé hátborzongatóan néz ki, bár persze tudom, hogy egyébként nem veszélyes. A radiális keratotómiához képest viszont még ez is csodásan kímélő módszer, brrr, szerencse, hogy van ennél modernebb megoldás...

Mondjuk nem is fenyeget a veszély, hogy az IL-t választhatnám, mert anatómiai okok miatt csak PRK-t lehet - a doki néni szerint túl kicsi a szemem :DDD , plusz már alapban nagyon rosszul bírja a fényt (a pupillatágítás utáni vizsgálat alatt majd' elpusztultam, alig tudtam nyitva tartani a szemem a fényben), ezért IL kilőve. Még be kell izzítanom az önkéntes egészségpénztári számlát, szóval valamikor januárban fogom eldobni a szemüveget, ha minden jól megy. :)) Ja és januári áremeléssel riogatnak, szóval idén érdemes még belehúzni, aki gondolkozik a dolgon...

A topik sokat segített abban, hogy egyáltalán rászánjam magam a kivizsgálásra, szóval köszi mindenkinek. :)

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#1009) icecave válasza Ariadne (#1008) üzenetére


icecave
nagyúr

Köszi, hogy elolvastad, hétvégén rakok még fel újabb dolgokat, csak sok a munkám, nem volt rá időm.
Igen, videón eléggé gáz mindegyik, PRKnál a kaparászás, IL-nél a felhajtás :D

(#1010) Ariadne válasza icecave (#1009) üzenetére


Ariadne
őstag

Nagyon hasznos a blogod, örülök, hogy leírtad ezeket. :R

A PRK-s kaparászás azért még mindig szimpatikusabb volt nekem, mint a szikével felhajt, műtét után gondosan visszanyomkodós IL... Bár igaz már csak nézés közben is kényszeresen pislognom kellett. :DDD

Ettől az egytől tartok, hogy nem fogom-e vajon _nagyon_ akarni becsukni a szemem a kifeszítő izé ellenére... Kontaktlencsét hordok ezer éve, szóval meg tudom állni, hogy ne pislogjak sokáig, még akkor is, ha valami közben közelít a szemem felé :D, de ez azért mégis más.

Ja és már értem, miért hívják lebegőpontos lézernek, PRK-nál nagyon cuki módon sok kis piros pötty ugrál a szaruhártyán, ők szedik le a dipotriákat, biztos király látvány lehet belülről.

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#1011) icecave válasza Ariadne (#1010) üzenetére


icecave
nagyúr

Nem kell parázni, érzéstelenítő cseppeket kapsz, szóval úgy fogod érezni a 3. csepp után, hogy kb. a térdedet verdesi a szemhéjad úgy elzsibbad... A szemhéjterpesz maximum kellemetlen lesz, de semmi kényszer nem lesz, hogy pislogj (nem érzed, hogy kellene).

(#1012) seann


seann
csendes tag

Üdv mindenki.

Sok-sok elmélkedéssel töltött hónap után ma hirtelen ötlettől vezérelve elmentem eg vizsgálatra és holnap után már meg is csinálják a műtétet :C
Debrecenben voltam nagyon szimpatikus volt a doki s korrekten elmagyarázott mident.
A prk-t ajánlotta a viszonylag nem nagy dioptria miatt s most karácsonyi akció is van 90k/szem szerintem nagyon jó.

[ Szerkesztve ]

(#1013) Ariadne válasza seann (#1012) üzenetére


Ariadne
őstag

Ez igen, jó kis karácsonyi ajándék lesz ez, éles látás, nincs is annál jobb. :K Majd írd meg, hogy ment, milyenek voltak az első napok. :C

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#1014) seann válasza Ariadne (#1013) üzenetére


seann
csendes tag

Rendben majd igyekszem amint látni fogok :)
Örültem, hogy már holnapután túlesek az egészen kicsit rászoktam parázni a dolgokra így nem lesz egy vagy két hét előtte mert akkor tuti felőrölném a saját idegeim

(#1015) annulus válasza annulus (#982) üzenetére


annulus
aktív tag

no, a 11.19-ei prk kezelés eredményei alább.

műtét utáni ny.vízus: 0,7BJ
10. napos kontroll: 0,8B 0,9J együtt 1,0

én rettentő olcsón megúsztam, nem kellett se fájdalom csillapító, se altató sem.
az első két napban brutális fényérzékenység, könnyezés, taknyom-nyálam egybefolyása, meg némi "becsukom a szemem, és úgy érzem mintha pogóznának a szemgolyóim a szemüregemben) az volt, de ezek inkább erősen kellemetlenek voltak, mint fájdalmasak.
a 3. naptól már múlni kezdett a fényérzékenység, a 4. nap óta pedig semmi mellékhatása nincs.

a 3. napi kontrollon azt mondta a dokinéni, hogy az átlag szemének állapotához képest napokkal előrébb vagyok, gyorsan gyógyul.
a 10. napin pedig a másik dokinéni szerint több hetes előnyben vannak a szemeim az átlaghoz képest.. ;)

első másfél hét tobradex, 5x aztán 3x
azóta flucon 5x

hát jelenleg itt tartunk, én, meg a szemeim :)

(#1016) annulus válasza icecave (#1011) üzenetére


annulus
aktív tag

:) nekem már kb az is nagy feladat volt a 8. adag szemcsepp után, hogy behatároljam, hogy éppen merre állnak a szemeim :D

(#1017) Ariadne válasza annulus (#1015) üzenetére


Ariadne
őstag

Gratula az új szemeidhez! :C
A műtét során volt bármi _igazán_ kellemetlen? Tudom hülye kérdés, csak hát mégiscsak bele kell nézni a lézerfénybe, ami kicsit meredeken hangzik. Bár lehet túlparázom már... :D
A számok azt jelentik, hogy akkor a gyakorlatban mondhatni tökéletesen látsz már? Este fények körül látsz ilyen fehér gyűrűt?

mod: Hú viszont az egyébként is nagyon fényérzékeny szemem miatt az első napokban valszeg szívni fogok, mint a torkos borz... :U Még a pupillatágítás utáni viszgálatot is alig bírtam, pedig normál esetben, ha nincs nagy fény, simán nyitva tartom a szemem. :O

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#1018) icecave válasza Ariadne (#1017) üzenetére


icecave
nagyúr

Belenézni a lézerfénybe érdekes, de szép színes :D
Nekem, mikor volt a műtét, akkor mondták, hogy nézzek a lézerfénybe...
Mondom, Melyikbe, szart se látok :D :D
De aztán megtaláltam végül.
Nekem inkább az égett szövet szaga volt kellemetlen, tisztára, mint mikor a fogad fúrják, és érzed azt az égett szagot, áááá :D

(#1019) Ariadne válasza icecave (#1018) üzenetére


Ariadne
őstag

Ez jó. :DDD De ha ez a legrosszabb, akkor tényleg jó ez így. Fogfúrásos szagra meg úgysem emlékszem, egyszer fúrták csak fogamat, az is több mint 8 éve volt (2001. szept. 11-én reggel fél kilenckor, nem vicc!).

Fú most már tényleg nincs mentség, muszáj időpontot kérnem még az idén, juj. :U Párom letudja január legelején, pár hétre rá bevállalom én is. Már volt (rém)álmom is, amiben megműtötték a szemem, rémisztő volt.

Ja még egy, a vizsgálatot valamennyire megcsinálják újra előtte? Csak mert botor módon úgy mentem a vizsgálatra, hogy előző nap pár órára betettem a lencsét (reflex volt, el is felejtettem, hogy nem lehet), és tuti jó kiindulási értékeket szeretnék, nehogy ezen múljon...

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#1020) seann


seann
csendes tag

Még néhány óra és mehetek.
Az itt olvasott hozzászólások kicsit nyugtatólag hatottak eddig... most már viszont kezdek kicsit ideges lenni :F

(#1021) Ariadne válasza seann (#1020) üzenetére


Ariadne
őstag

Adnak Xanaxot a hírek szerint, amitől nem fogsz mocorogni és nyugodtan tűröd a dolgot. :) Hajrá, hajrá, hidd el, jó lesz! :K

mod: Bár mit mondjak, azért királyabb lenne, ha altatásban vagy legalább csukott szemmel is mehetne a dolog. :DDD

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#1022) annulus válasza Ariadne (#1017) üzenetére


annulus
aktív tag

köszi :)

az értékeket szorozd be 100-al, és megkapod, hogy hány százalékosak a szemeim.

a műtét során a kellemetlen az volt, hogy amikor a jobb szememmel elkészültek, és a bal szememre tértek át, utána problémáim akadtak a jobb szemem nyitvatartásával (megijedt a szemgolyóm, és inkább elbújt volna :D), ami meg ugye azzal jár, hogy valamennyire hunyorítasz a másik szemeddel, az pedig nem jó, lévén, hogy el kell lazítanod..de erőt vettem magamon :)

fényérzékenységtől szerintem nem kell túlságosan tartani, bár nyilván egyénfüggő, én megúsztam.
első nap a kísérőmnek a batyin mondtam, hogy nyugodtan menjen haza, köszönöm a segítségét, de ez sokkal jobb, mint amire számítottam..na ahogy lementem a metróba utána, rögtön kijött minden bajom..taknyomnyálamkönnyem egybefolyt, és nem nagyon tudtam nyitvatartani a szemem :)
viszont én az összes kontrollra bkv-val mentem, a műtétet leszamítva ráadásul egyedül..
napszemüveg fel, és amikor nem mozogsz, pl. leülsz a bkv -n, akkor szem becsuk..így megtudtam oldani a dolgot :)

a lézertől pedig nem kell tartani, én kifejezetten élveztem is :)
tiszta diszkó feelingem volt..láttam mindenféle színeket futkározni..piros, sárga, kék, zöld..nekem tetszett, szép volt :)

(#1023) icecave válasza Ariadne (#1019) üzenetére


icecave
nagyúr

Csak egyszerre ne csináltassátok, mert kell kísérő az embernek.

seann: ne parázz, minden király lesz. Azért ez nem vizsga, semmit nem kell "nyújtani"... Én is tele voltam hülye gondolatokkal...
Pl. elgondolkoztam hangosan a szemmozgást követő lézersugár dolgon, mondom a dokinak, hogy "Bakker, leugrok az asztalról és elszaladok, utánamjön, vagy mi?" :D
Persze, azért találtam ki ilyeneket, hogy oldjam a feszültséget, bevált, még az érzéstelenítő cseppek alatt is röhögtünk a dokinénikkel.
Közölték a végén, hogy 27 éves létemre jó nagy hülyegyerek vagyok.

(#1024) annulus válasza icecave (#1018) üzenetére


annulus
aktív tag

hahaha, engem is megtréfáltak..azt hittem odakulázok!

párbeszéd a következő (a 2. szemnél - bal, a hám lekaparása után)

doki: nézzen a zöld fénybe
én: nem látom, csak a fehéret! (a fehérek körben vannak, mondjuk egy 3cm átmérővel, középen a zöld)
doki: az kizárt
én: mondom én! (magamban: hát most ő, vagy én tudom, hogy mit látok/nem látok..)
- aztán a kaparás után maradt egy csík a szemem belső oldalán, ahol kiláttam élesen, gondoltam, hogy majd megkeresem ott a zöld fényt. kerestem, megtaláltam, erre:
doki: nem, Dávid, nem jó!
én: pedig most látom a zöldet (magamban: hát jó vagy nem jó, erre vagyok képes :D)
doki: - nem reagál -
én: próbálom kalibrálni a szemem, hogy középre nézzek, mert a zöld fény ott van..
1-2mp elteltével már jött is a lézer, szóval megtaláltam a zöld pöttyöt "vakon" :)

de azért kicsit betojtam, mikor lezajlott ez a beszélgetés ;)

(#1025) annulus válasza Ariadne (#1019) üzenetére


annulus
aktív tag

én olvasva az itteni hsz-eket, blogokat, tudtam hogy égett szag lesz, úgyhogy ez nem is zavart, az már annál inkább, hogy ezek a szagok megragadnak az orromban, és utána pár napig véletlenszerűen 1-1x masszívan érzem a szagot :D de elmúlik..

nekem a műtét előtt nem csinált a doki semmit, csak a debil szemüveget rámrakta, és cserélgetve a lencséket bemértük a táblán a szemem.
(de gondolom ez azért volt, mert voltam kontrollon februárban, majd október közepe, vége felé is, és nem változott akkor, és azóta se semmi)

(#1026) annulus válasza seann (#1020) üzenetére


annulus
aktív tag

én magabiztos, és machó voltam végig, viszont szerintem nincs olyan - átlag - ember, aki a dolog közeledtével ne érezne kis feszkót magában..én is így voltam vele :)

pikk-pakk meglesz, nem érdemes görcsölni :)

(#1027) annulus válasza Ariadne (#1021) üzenetére


annulus
aktív tag

..izgalmát vesztené a dolog! :P
jó volt ez így ;)

mod: adnak!

[ Szerkesztve ]

(#1028) seann válasza icecave (#1023) üzenetére


seann
csendes tag

A vizsgát jobb is ha nem említed... én alapból szinte minden "túlaggódok" ha ugyan létezik egyáltalán ilyen szó.
Mindenesetre ha én kibírom akkor tuti, hogy mindenki más is :)

Köszi a biztatást mindenkinek, amint látni fogok jelentkezem

(#1029) annulus válasza icecave (#1023) üzenetére


annulus
aktív tag

sztem ki lehet bírni kísérő nélkül is :K
de mondjuk nekem is volt backup tervem, ha nem bírtam volna, akkor taxi oda-vissza.
az autóba simán be tudsz ülni, a többi meg nem számít

(#1030) annulus válasza seann (#1028) üzenetére


annulus
aktív tag

én a 3. naptól tudtam tv-t nézni, gépezni egy két nappal később kezdtem el, előtte nem szerettem túlzottan a közeli, nagy kiterjedésű fényforrásokat :)

egyébként amit én még kikísérleteztem az első pár napban:
ha van otthon fejlámpád, az sokat fog segíteni :) amit látni szeretnél, azt megvilágítja, de a szemedbe nem világít
ha még baseball sapkád is van, akkor meg aztán igazán tuti vagy!

a vicces a második napos főzésem volt:
rájöttem, hogy a fejlámpa kékes fénye nem túl jó, mert nem látom, hogy mi a helyzet a hússal, elvesztek a szinek. na erre kitaláltam, hogy felkapcsolgatom a lámpákat, felrakom a napszemüveget + baseball sapka :) így a szemembe nem világított, de a kaját megmutatta :D

(#1031) Ariadne válasza annulus (#1030) üzenetére


Ariadne
őstag

... és az ablakon át a szomszédok is élvezhették a különleges élményt, ahogy a szemben lakó őrült főz. :DDD
Legalábbis ez lett volna az első gondolatom, ha meglátom, hogy felkapcsolt villanynál, napszemüvegben, baseballsapkában, fejlámpával főzőcskézik valaki. :))

mod: Egyébként érdekes, hogy mindennel együtt is inkább segít az, ha megismeri az ember a részleteket, biztosabban lehet belevágni :D az egészbe így. Amikor elkezdtem olvasni a topikot, még úgy voltam, hogy nem kockáztatnám meg a műtétet, most meg már csak jelentkeznem kell...

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#1032) icecave válasza annulus (#1029) üzenetére


icecave
nagyúr

Hát, nekem intralasik volt. Ott ugye nincs a 3 napos szenvedés, de!

Hazafelé a taxiba alig bírtam már beszállni, szúrt a szemem, és könnyeztem nagyon, a szemem nem tudtam kinyitni.
Hazaértünk, feljöttem nagy nehezen a lépcsőn, a kedvesem lefektetett, betakargatott, adott egy fájdalomcsillapítót.
Egyetlen kívánságom 3 sajtburger volt (pedig nem eszem ilyeneket, IBS-em van, figyelnem kell, mit eszem) :D.
Megkaptam, megettem, aztán elaludtam. Mikor felkeltem kb. 3 óra múlva, minden király volt. Nem fájt, láttam is, mint írtam már, szaladtam ki az erkélyre rendszámokat olvasni.
Akkor még nagy volt a fényudvar, homály, de az ugye napok múlva tűnik csak el.

(#1033) annulus válasza Ariadne (#1031) üzenetére


annulus
aktív tag

"hála" égnek gangra nézett annak a lakásnak a konyhaablaka, ahol pedig mindig le volt eresztve a redőny, pont a szomszédok miatt :P

(#1034) annulus válasza Ariadne (#1017) üzenetére


annulus
aktív tag

ami lemaradt: igen, van fényudvar, de nem zavar (egyelőre)..
így sokkal dizájnosabbak a fények, nem olyan szimplák :)
ha valami nem hétköznapi színű fényt nézel, akkor tök jól néz ki :P

valamelyik nap elkéne mennem a müpához :D

(#1035) annulus válasza icecave (#1032) üzenetére


annulus
aktív tag

hát, vagy az il<>prk különbségére írható, vagy az egyéni érzékenysgére

(#1036) icecave válasza annulus (#1034) üzenetére


icecave
nagyúr

Engem azért zavart... grafikus vagyok, valahogy új megközelítésben láttam a textúrákat :D
Megoldottuk, pár napig nem textúráztam, csak modelleztem.
Mikor kellőképpen lecsökkent a fényudvar, ment minden a régiben.

(#1037) icecave válasza annulus (#1035) üzenetére


icecave
nagyúr

Arra írható, hogy bár az IL nem parás pár napig, a műtét során azért durvább a beavatkozás, mint PRK-nál. Itt most nem a lebenyre gondolok, hanem annak készítési módjára: egy vákuumos körgyűrűt nyomnak rá a szemedre (mintha az agyadba nyomnák be a szemgolyód), hogy kilapuljon a szaruhártya kezelt része, míg a lézer körbevágja, és nagyon sok ki buborékot képez a szaruhártya alatt, hogy könnyebb legyen visszahajtani.
Na, ez az, ami a szemednek sokk, és mikor hazafelé mentem, már nem igazán hatottak az érzéstelenítő cseppek. Bár hamar elmúlt ez a dolog, de a "szemem megérezte" a behatást, és így reagált.

(#1038) seann


seann
csendes tag

Nah azt kell, hogy mondjam teljesen túlélhető a dolog.
Csütörtök este csinálták. a pénteki nap nagyon rossz volt de kis gyógyszerrel kibirhható.

Ma voltam az első vizsgálaton és azt mondta a doki, hogy nagyon szépen begyógyút általában több mint 1 hét alatt szokott ilyen lenni, nekem 3 nap volt. A táblát is majdnem teljesen végigolvastam állítólag az emberek többsége csak a felső pár számot látja.

A lényeg, hogy pihentetni kell s csokva kell tartani. Nekem vasárnap reggelig csak cseppenteni volt kinyitva.

:C :C :C

(#1039) Ariadne válasza seann (#1038) üzenetére


Ariadne
őstag

Hú, és most így hétfőn már gép elé tudsz ülni? Király, örülök, hogy jól sikerült és nem volt gondod, csak így tovább. :C

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#1040) seann válasza Ariadne (#1039) üzenetére


seann
csendes tag

Hát igen pozitív csalódások sorozata ért ezzel a műtéttel kapcsolatban.

Sokat azért még nem gépezek csak ami nagyon fontos volt elintéztem és megyek is pihenni még.

De vezetni már ma is tudtam.

Bármilyen kérdésre szivesen válaszolok. En örülök, hogy rászántam magam ls gyorsan túl is estem rajta.

(#1041) annulus válasza annulus (#1015) üzenetére


annulus
aktív tag

havi kontroll:
B1,2 + J1,2 = 1,25

;)

szerk.: flucon már csak 4x :C

[ Szerkesztve ]

(#1042) xlitee


xlitee
csendes tag

Szevasztok!!!

nekem holnapután lesz IL-műtétem,már kezdek parázni rendesen :DD
Necces lesz,anyuval megyek fel Sopronból,aztán szállodába alszunk..
Szerda reggel műtét,karácsony reggel meg kontroll..szóval jó lesz.
Kiváncsi leszek hogy fog sikerülni.
Milyen fájdalomcsillapítót célszerű beszerezni?

Amúgy én faggattam a dokinőt erről a lebenytémáról,és azt mondta hogy félévig mindenképp hanyagolni kell a küzdősportokat,utána hobbi szinten simán lehet tolni...
Meghát ha tegyük fel az utcán elkapnak,azt elvernek csak nem fog annyitől kiszakadni...én szerintem ahhoz talán nagyobb erőhatás kell,de ott meg már az életed a kérdéses,nem a szemed...legalábbis remélem hogy igy van

köszi

[ Szerkesztve ]

(#1043) tildy válasza icecave (#1023) üzenetére


tildy
nagyúr

Én egyedül mentem. Az összes alkalommal. A műtétre is. Igaz , kb egy villamosmegállóra laktam az OM-től.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1044) xlitee


xlitee
csendes tag

http://www2.prnewswire.com/mnr/intralase/29864/

még ezt találtam,ebből azt veszem ki hogy talán nem fog kiesni egy tüsszentéstől :DD

Kondizni azért lehet,vagy hogyvan van?Miért terhelő az a szemnek?(ha nem atombrutál sulyzózást végzek) Mi a helyzet a futással?

(#1045) icecave válasza xlitee (#1044) üzenetére


icecave
nagyúr

IL után egy fél évig nem kondiztam. Kb. ennyit javasolnak kihagyni. Fehérje, tömegnövelő, kreatin is fél évre elfelejt, természetesen.

(#1046) Bonti79


Bonti79
csendes tag

Kellemes karácsonyi ünnepeket mindenkinek.

(#1047) xlitee


xlitee
csendes tag

szevasztok!

na megvolt tegnap az IL-műtétem,hát azért a femtosecundumos vágás nem volt olyan leányálom,de ki lehetett bírni:) Kicsit bevérzett a bal szemem,azt mondta a Dr.nő hogy a nyomástól..
Messze már egész jól látok messze,ma volt a kontroll, balszem visus:0,65,jobb szem:0,70
Ez jónak számít?Közelre még eléggé homályos,meg mintha a jobb szemem élesebb lenne közelre valamivel...
Autóban,illetve épületbe tűző napba kell szemüveg?

Kellemes karácsonyt!

(#1048) annulus válasza icecave (#1045) üzenetére


annulus
aktív tag

nekem OM-ben azt mondták, hogy nyugodtan lehet enni mindent, nincs ilyen, hogy vitamin, tápkieg, etc. stop...

(#1049) annulus válasza xlitee (#1047) üzenetére


annulus
aktív tag

üdv!

üveg mögött nem kell, megszűri a szélvédő, meg az ablaküveg is az uv sugarakat.

(#1050) icecave válasza annulus (#1048) üzenetére


icecave
nagyúr

Ahogy gondolod...
Viszont azért azt tartsd szem előtt (:D), hogy műtét után az a cél, hogy a javítósejtek ne legyenek aktívak, tehát ne állítsák vissza az eredeti rossz állapotot.
Ha kétpofára tolod az immunerősítő, stb cuccokat, az nem biztos hogy jó.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.