Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4851) mufi


mufi
senior tag

Nekem annyi mellékhatás van, hogy bánom a műtétet.

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#4852) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Hát nekem elég sokat romlott a szemem pár év alatt
Kb 4 év alatt
Most felveszek egy -0.5 szemüveget és sokkal jobban látok mint nélküle :F

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#4853) rongaucho


rongaucho
tag

Sziasztok!

Vannak mostanában pozitív történetek is? Én pár nap múlva megyek alkalmassági vizsgálatra, de egy kicsit elbizonytananodtam, főleg azelmúlt hónapok kommentjei alapján...

(#4854) enginev3.0 válasza rongaucho (#4853) üzenetére


enginev3.0
félisten

Ide mindig azok írnak akiknek esetleg van valami rossz tapasztalata
Mindemellett, több ezer ember éli világát boldogan gondtalanul

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#4855) rongaucho válasza enginev3.0 (#4854) üzenetére


rongaucho
tag

Mondjuk ha igaz a Sasszem 130 ezres száma és még ha szemenként is értik nyoilván, a többi klinikával együtt inkább már a 100 ezret kell, hogy közelítse a műtöttek száma.

De ha nekem is jól sikerül, írok majd ide egy hosszú, pozitív kommentet.🙂

(#4856) fojtviki válasza rongaucho (#4855) üzenetére


fojtviki
senior tag

Vágj bele szerintem. Itt nálunk jól sikerült -9-ről 150%-os lett :) Mondjuk párocskám nyárom kicseszett magával. flexelt és 5 fém szilánkot kellett kiszedni belőle, az a szeme egy picikét romlott :(

(#4857) Lien


Lien
tag

Nekem 3,5 éve volt. A picit cillinderes bal szemem ami alapból rosszabb volt (és emiatt volt 2. műtét) 1 szemmel nézve gyengébb de nem vészes, az összkép nagyon ritkán ilyen este 11 körül néha homályosodik de nem vészes, így is szuper és örülök, hogy műtöttem.

(#4858) lappa86


lappa86
tag

Na, jöjjenek az én tapasztalataim is.
35 éves vagyok, a látásom kb 18 éve változatlan, -10 körüli, az utcán és munkához kontaktlencsét hordtam, itthon inkább szemüveget. Az előzetes állapotfelmérések során kiderült, hogy viszonylag vastag a szaruhártyám, ezért a teljes dioptria leszedhető, azonban a tegnapi műtét beleegyező nyilatkozatánál már az írták, hogy kb -1 dioptria maradhat. Mindegy, belevágtam, azért ennyivel teljes életet lehet élni szemüveg nélkül is.
A műtét miatt rettenetesen izgultam, a Xanax se sokat használt, de eléggé profin kezelték az orvosok, látták hogy ideges vagyok, ezért beszéltettek a munkámról műtét előtt, amíg vártam, hogy az érzéstelenítő hatni kezdjen. Maga a műtét (Visumax volt egyébként) szerintem a legbizarrabb élmény, amit valaha átéltem, semmi fájdalom, de nagyon fura érzés, hogy látod, mi történik. A lebenyképzést nagyon simán tűrtem, amikor a lebenyt fel- és visszahajtották, azt kicsit éreztem és akkor nehéz volt egyenesen előre néznem, maga a lézer munkájánál pedig nagyon kellett koncentrálni a szemmozgásokra, eléggé meg kellett erőltetni magam, de sikerült, mert egyszer sem állt le a lézer.
A műtét után égető, viszkető érzést, szemszárazságot, fájdalmat egyáltalán nem tapasztaltam, a pihenés után el tudtam már olvasni közelről a monitort. A cseppentések sem csípnek, inkább mentálisan megterhelő, hogy állandóan figyelni kell az órát. A vízfüggönylátás erősen megvolt, a fényudvarlátás csekély mértékben. Idegentestérzés a jobb szemben volt (ott kicsit nehezebben tudták visszahajtani a lebenyt), de nem jelentős, estére kicsit rosszabbodott.
Másnap reggel viszont nagyon fájt mindkét szemem, elsősorban az extrém kiszáradás miatt, ez kb 10-15 perc alatt jelentősen javult, főleg azután, hogy már tudtam műkönnyezni. A kontrollvizsgálaton 55%-os lett mindkét szemem, a kettő együtt 80%, nagyon remélem, hogy ez még javulni fog, mert ezzel egyelőre elégedetlen vagyok. A doktornő azt mondta, hogy előbb várjuk meg, amíg teljesen meggyógyul a szemem, erre koncentráljak, és próbálgassam külön-külön a szemeimet közelre és távolra is.
Itt tartunk most, telefont, monitort a szokásos távolságból tudom használni, még ha egy nagyon enyhén homályos is, de a távolabbi dolgokat nem látom jól; majd az egyhetes kontroll után is megírom a tapasztalataimat.

Always with the negative waves.

(#4859) mufi válasza rongaucho (#4855) üzenetére


mufi
senior tag

Azt azért tedd hozzá, hogy ott a problémásabb szemeket meg sem vizsgálják. nem véletlenül sztárklinika.

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#4860) rongaucho


rongaucho
tag

Sziasztok!
Voltam alkalmasságin a Focus Medicalban. Nagy reményekkel mentem, 50-hez közelítve a marketing anyagból jól kinéztem magamnak a Visumax HD-t, mert papíron az való nekem. Ráadásul egész nap monitor előtt ülök és a Visu HD-ban nagyon kecsegtető volt az, hogy a távollátás mellett a monitor távolság is éles lesz.
A vizsgálaton kiderült, hogy bár általában nincs operációt gátló tényező a szemeimben, de "csak" az alap Visumaxra vagyok jó a magas dioptria miatt (-6,5, -5,5 ezekben cilinder is van). Ez azért a reklámanyagból kimaradt, hogy mint megtudtam, -5 alatt jöhet szóba csak a Visu HD. A doktornő szerint lehet, hogy a mútét utáni hónapokban maximum 0,5-0,75 dioptria visszajöhet, azt, hogy milyen valószínűséggel, arra nem kaptam választ. És egy ilyen lehetséges dioptria változással ugyanúgy fogok látni, mint 0-s dioptriával.
Ott és akkor elhittem ezt, de már a vizsgálat után eszembe jutottak az itt olvasott történetek, hogy már egy negyed dioptria külöbség a 2 szem között is van, akit kikészít. Plusz még másnap mesélem a kollégáknak a sztorimat, mire az egyik nálam jóval fiatalabb kollégamegjegyzi, hogy neki is volt pár éve lézeres mútétje, ő 0,5 és 0,75-ös értéket műttetett meg... A lényeg, hogy a legoptimistább esetben is szükségem lesz olvasószemüvegre (ez teljesen oké, ezt tudtam én is), meg külön egy monitor szemüvegre, vagy használjak bifokális szemüveget.
Szóval a magabiztosságom rendesen elszállt, teljesen elbizonytalanodtam. Itt többen is ajánlottátok a Budai Szemészetet, az ottani 5 éves garancia azért az adhat egy biztonságérzezet. Mit tanácsoltok, érdemes lehet oda is átmenni? A FocusMed-es alkalmassági eredményemmel gondolom ilyen esetben nem sokat érek, ott újra meg kellene csinálni az egész vizsgálatot, ugye?
Illetve ezek a műtéti akciók csak ilyenkor október-novemberben vannak? Vagy lehet számítani rá más időszakokban is?

(#4861) lappa86 válasza lappa86 (#4858) üzenetére


lappa86
tag

Járt már úgy valaki, mint én, hogy Visumax után az 5. napon sem lát jobban, mint amikor a műtőasztalról leszállt? Később kiélesedett? Kezdek aggódni, hogy az ígéretekkel ellentétben mégsem szedték le az összes dioptriát.

Always with the negative waves.

(#4862) rongaucho


rongaucho
tag

Szia!

FB-on próbáld meg a "Lézeres szemműtét előtt után" és a "Lézeres szemműtét: vélemények, orvos válaszol" csoportokat is, ott nagyobb az aktivitás.

(#4863) lappa86 válasza rongaucho (#4862) üzenetére


lappa86
tag

Köszi, megnézem ezeket.

Always with the negative waves.

(#4864) razor1010


razor1010
tag

Sziasztok!

PRK után hogyan kell alakulni a látásélességnek? Mindkét szem egyszerre "javul", vagy van rá esély, hogy az egyik már teljesen jó de a másik még homályos? Ha igen akkor később hozzájavulhat, vagy marad kicsit homályos?

(#4865) mufi válasza razor1010 (#4864) üzenetére


mufi
senior tag

Nekem a jobb szemem gyorsabban javult, a bal meg 3 ev utan is gyenge maradt. Lutri.

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#4866) Pttypang


Pttypang
veterán

Ma voltam ujra alkalmassagi vizsgalaton, ezuttal a focus medical-ba mentem.
Visumax-ot ajanlottak a jobb -7,5 ; bal -7,75 szemeimre, minimalis cylinder is van a balon -0,75 a jobbon -0,25.
Mutet utan jobb 0 vagy -0,5 a bal meg -0,5 vagy -1 lehetne kb legjobb esetben.
Mondtam, hogy oke, nekem ez is jol hangzik, egy laza 700k plusz apro mellett januar vegere betervezem.

Ennyi fer bele ebbe a szovetvastagsagba. De a dolgozok stilusa a sasszemhez kepest sokkal kedvesebb volt.

Rakerdeztem a reszletfizetesre, ha koltsegmentes, erdekelt volna, de tizenpár százalék kezelési és egyéb költségei vannak, meg rengeteg papir es egyeb macera.

Everybody lies.

(#4867) mufi válasza Pttypang (#4866) üzenetére


mufi
senior tag

700k? :F az nem semmi. :(

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#4868) gyáliSanyi


gyáliSanyi
őstag

Sziasztok!

Van valakinek tapasztalata a Visumax Relex smileről?
Ez 1,5x annyi mint a Femto Smart, csak nincs lebenyfelhajtás. Megéri többért?
De úgy hallottam, hogy azért a sima Femtoval is sok 120% eredmény született.

Live poor, die ritch.

(#4869) kw3v865


kw3v865
senior tag

Sziasztok!

Lézeres szemműtéten gondolkodok, voltam most általános kivizsgáláson (normál szemészeti, tehát még nem valamelyik lézeres cég) és a doki szerint 95%-os valószínűséggel alkalmas vagyok a műtétre. Ő a PRK-t és a LASIK-ot is ajánlja, mindkettőt jónak tartja, de a PRK után kicsit érzékenyebb lehet a fényre a szem, tehát azért a LASIK kicsit jobb (bár én amúgy is napszemüveget hordok, ha napra megyek, megszoktam már, hogy beltéren se veszem le a dioptriás napszemüvegemet).
A másik nagy kérdés, hogy hol csináltassam. Alapvetően a Sasszemet, a Focusmedical-t néztem ki, de ő (szegediként) ajánlja a pár hónappal ezelőtt nyílt szegedi Mediversal Vision-t. Szerinte a technika számít igazán, és ők tényleg a legújabb gépekkel dolgoznak. A szakmai háttér is egész biztosan rendben van náluk, komoly tapasztalattal rednelkeznek. Tehát kényelmes lenne számomra, hogy ezt a helyi céget válassazm, azonban komoly hátránya, hogy bizony drágább, mint a két budapesti nagy cég, nem is kicsi a különbség.
Van esetleg valakinek tapasztalata velük?
Ami miatt még gondolkodok: vajon mennyi valószínűsége van, hogy tényleg elhagyhatom majd a szemüveget? -4 és -2 a két szemem dioptriája, ha a műtét után -1 -re javul, az számomra csalódás lenne, haszontalan pénzkidobás. Nyilván benne van a pakliban, hogy lassan az évek múlásával elkezd kicsit romlani, de jó lenne azért 5-10 évig szemüveg nélkül élni.

(#4870) Pttypang válasza kw3v865 (#4869) üzenetére


Pttypang
veterán

Aki a prk-t ajanlja, az nekem minimum hatalmas kerdojel.

Everybody lies.

(#4871) kw3v865 válasza Pttypang (#4870) üzenetére


kw3v865
senior tag

A feleségének is azt ajánlotta, és neki bevált. Mi a baj vele?

(#4872) Pttypang válasza kw3v865 (#4871) üzenetére


Pttypang
veterán

(#4873) kw3v865 válasza Pttypang (#4872) üzenetére


kw3v865
senior tag

Ez tény, de fele annyiba is kerül. Még ha pár napra (vagy 1 hétre) táppénzre megyek PRK után, akkor is jelentős a különbség a VISUMAX-hoz képest. A SMILE talán a legjobb, de az meg horror áron van.

(#4874) kw3v865


kw3v865
senior tag

A lézeres látásjavító szemműtéteknek milyen hátrányai vannak? Tudományosan igazolt tényekre, szakmailag bizonyított válaszokra vagyok kíváncsi most, tehát ezúttal nem személyes tapasztalatok érdekelnek engem. Sajnos erről nem igazán találok információkat (a klinikák érthető okokból nem teszik ki az ablakba, leginkább csak azt olvastam, hogy valamivel szárazabb lesz a szem, de ez is függ attól milyen fajta beavatkozás történt).Tételezzük fel, hogy tökéletesen sikerül a műtét, 100%-os vagy még jobb látásélességgel. Laikus vagyok a témában, de ez egy fizikai beavatkozás a szaruhártyán. Ez nem "gyengíti" valamilyen szinten a szemet? Valamennyi anyagot eltávolítanak, ennek kell, hogy legyen következménye. Nyilván itt mérlegelni kell a nyereséget (látásélesség javulása) és a veszteséget, és a mérleg nyilván pozitív, de nehezen tudom elképzelni, hogy nincs semmilyen negatív hatása a szemre, mint rendszerre vonatkozóan.

(#4875) Pttypang válasza kw3v865 (#4874) üzenetére


Pttypang
veterán

Fenyerzekenyebb lesz pl.

Focus medicalnal eddig is volt visumax robotic? Kollega decemberben volt naluk, de akkor nem emlitettek, nekem se remlik.

Everybody lies.

(#4876) fojtviki válasza kw3v865 (#4874) üzenetére


fojtviki
senior tag

Akadhat hátrány is azért. Amikor eldöntötted, hogy műtétre kerül a sor, akkor majd aláíratnak veled egy szép listát :) Páromnak is akad néhány "nem várt" kellemetlen dolog. Például a tévénézés. Nem tudom a pontos szakszavakat, de sokszor a fehér írások meg fehér fény este, olyan hosszú csíkok lesznek. Vagy ágyban fekve pl bizonyos szögben dupla kontúr /lcd óránál vette észre/. De jobbára ez csak este jön elő neki, nappali fényben minden tökéletes. Pontos számokat már elfelejtettem, de mindkét szeme -9 körül volt, és volt cylinder is. 150% lett a szeme. 1.5 éve volt a műtét, azóta is tökéletes. Múlt hónapban volt alkalmasságin jogsihoz, a doki meg is jegyezte, hogy olyan a szeme mint a sasé :) Mondjuk volt kis baleset, flexelésnél sok fémszilánk belement neki. A legnagyobb, pont a "látótérbe" amit azóta is érzékel, megintcsak bizonyos szögben, de ugye ez saját hiba :)

(#4877) gyáliSanyi válasza kw3v865 (#4873) üzenetére


gyáliSanyi
őstag

Femton nem gondolkoznál?
Prk 180--> Femto 300 Ott ahol a Visumaxot is csinálják. +240, de ha részletre fizetnéd még kibírhatatlan szerintem.
A Prk csak egy elsőgenerációs lézer, szerintem több szaruhártyát is távolít el.
[link]

[ Szerkesztve ]

Live poor, die ritch.

(#4878) mufi válasza kw3v865 (#4873) üzenetére


mufi
senior tag

Ha PRK akkor már NON Touch PRK legyen.

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#4879) mufi válasza fojtviki (#4876) üzenetére


mufi
senior tag

Ez sajna nálam is van. SOTE-n volt 3 éve PRK-m. A bal szememen maradt 0,5 cilinder, nem értik miért zavar...hát mondom, mert nehezen fókuszál a szemem, érzem, hogy erőlködik mindkettő szem mint amikor nem jó dioptriát kapok szemüvegben...panaszkodom, hogy ég, fáj, elfárad nagyon hamar a szemem erre azt mondják műkönny. Ja, azt a fél cilindert már nem akarják ingyen leszedni... :W

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#4880) sziklaik


sziklaik
csendes tag

Sziasztok! Akinek volt PRK műtétje a Budainál, hullámfront elemzéssel csinálták, azaz a magasabbrendű aberrációkat is leszedték?

(#4881) kw3v865 válasza sziklaik (#4880) üzenetére


kw3v865
senior tag

Nekem most kedden volt a Budaiban PRK műtétem, de nem a klasszikus, hanem a zero touch PRK. Ugyanez a kérrdés bennem is felmerült, ezt a választ kaptam tőlük:

"A vizsgálat során az RMS értéket kell figyelembe venni a Schwind ajánlása alapján, mikor arról döntünk, hogy szükséges-e a hullámfront kezelés.
Az Ön értékei jóval a határérték alatt vannak, így nem szükséges hullámfront kezelést végezni.
Erről az opcióról nem dönthet a páciens, a Schwind ajánlását kell követnünk, mivel a német gyártó szerint a klinikai kutatások azt igazolták, ha olyan páciensen végeznek hullámfront kezelést, akinél ez nem indokolt (nincsenek jelentős szaruhártya eltérései), akkor azzal rosszabb látásélményt értek el, mintha a "sima" kezelést kapta volna a páciens.
A konkurenciával ellentétben mi ezért nem teszünk árkülönbözetet a sima és a hullámfront vezérelt kezelés közé, mert az volt a tapasztalatunk, hogy ebben az esetben a páciens ragaszkodik a drágább kezeléshez, mert akkor az biztosan jobb. Pedig arról, hogy számára melyik a jobb az orvos tud dönteni, mikor megnézi a mérési eredményeket."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.