Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#21551) Revolit válasza Tapsi (#21549) üzenetére


Revolit
senior tag

CSOK atviheto 5 ev utan (10 ev utan meg semmi korlatozzas), feltetelei:
- Eladastol szamitva 60 nap alatt ujat veszunk, nincs letetbe helyezes
- Eladjuk CSOK-os ingatlant, tamogatas megy letetbe kincstarnak, egy ev van ujat venni
- Veszunk egy uj ingatlant, es egy evunk van eladni CSOK-os ingatlant, es atvinni tamogatast, nincs letetbe helyezes

szerk.: Illetve: lehet hasznalt is amire atvisszuk, DE! nagyobbnak kell lennie mint az eredeti CSOK-os ingatlan. (Ez mondjuk kicsit fura, lehet egy lepusztult haz, csak nagyobb legyen :P )

[ Szerkesztve ]

(#21552) skristof válasza Revolit (#21551) üzenetére


skristof
tag

mig a zold hitel eseten (ott ugye 10 evig laknod kell es van ra elidegenitesi) jol ertem, hogy ez csak ugy "jatszhato" ki, hogy kifizetem a hitelt?

tehat igazan azoknak eri meg a zold hitel, akik
- 10 evig tuti ott akarnak lakni
- vagy megvan/lesz mogottes megtakaritasban a hitel

(#21553) Revolit válasza skristof (#21552) üzenetére


Revolit
senior tag

Nem ismerem sajnos a zold hitel felteteleit reszletesen. Nagyon jo termek, foleg CSOK-al, de mi mar felhasznaltuk (marmint a CSOK-ot, es a ketto kizarja egymast).

En amugy azon paraznek zold hitellel kapcsolatban, hogy a keret nem fogy-e ki pont a biralat alatt. Az pech lenne.

[ Szerkesztve ]

(#21554) freaghill válasza Revolit (#21553) üzenetére


freaghill
őstag

Január 4-én jelent meg az MNB oldalán ez a statisztika.
Egészen pontosan a szerződött összeget mutatják a ki, a befogadott, de még nem szerződött még egyszer ennyi lehet (vagy akár több is).
Amennyiben gyorsuló ütemben növekszik az igénylés és a szerződéskötés, úgy is tavasz végig ki kell tartani a keretnek.

(#21555) Sztenly válasza freaghill (#21548) üzenetére


Sztenly
tag

Ne vedd magadra. A fórumon felül van reprezentálva a megfontoltság, de amikor korábban pü. tanácsadóként dolgoztam az ELEK által elmondottak elég jól reprezentálják a társadalmunkat.

Tengernyi szakirodalom van a paternalizmus, a pénzügyi alulműveltség és ezeket most megspékeli az állami katalizátor (támogatások garmadája) és az előző válság totál elfelejtése.

Fentebb olvashatsz olyat nem egyet h lyukas zsebre akar valaki 50-60 milliót költeni.
De h csak saját sztori az elmúlt évből. Pár arról érdeklődik h milyen gyorsan folyósítják a babavárót (gyerek még nincs) mert vennének egy kabriót meg egy családi autót is a pénzből. :W

[ Szerkesztve ]

(#21556) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Ha már zöld hitel: Itt adtam fel, hogy viszonylag élhető méretű és áru ZH-képes lakást találjak normális környéken :((( (laza 3,5M-et nőtt az ára 1 héttel ezelőtthöz képest)

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#21557) gerii válasza Mercutio_ (#21556) üzenetére


gerii
addikt

Egy panel feleennyi, és ott van tér, infrastruktúra is. Na meg nem tudsz átköpni a szemben lévő házra sem, pluszban még a Napot is látni.
Itt egyébként fullba felette szállnak le a repcsik, ha fizetnének se laknék ott.
Az épülő házakra is feldobtak már néhány millát január elején, nagyon kell iparkodni sajnos...

(#21558) Csabroncka válasza gerii (#21557) üzenetére


Csabroncka
addikt

Nagyon durva! Nem tudom járt-e valaki a savoya-auchan kúttal szemben épült börtönnél ?

Még vannak eladók :)

Ez valami borzasztó, ennél még a panel is értékelhetőbb, pedig kék és duna rezidencia :W .

"in medias res"

(#21559) szabog74 válasza Csabroncka (#21558) üzenetére


szabog74
aktív tag

Összekevertél két házat szerintem. A börtön kinézetű épület a Savoya ház, talán még abban is van eladó lakás. A rezidencia új projekt, csak most építik a Duna parton. Közös bennük talán a beruházó és az, hogy mindkettő a busz szerviz mellett van közvetlenül…

(#21560) AxBattler válasza gerii (#21557) üzenetére


AxBattler
félisten

+1
Egy helyrepofozott, panelprogramos, jó elhelyezkedésű panelbe ezerszer előbb költöznék.
Ott legalább van értékelhető zöldövezet a tömb(ök) körül(között).

#21558 Csabroncka
Néha elhajtok mellette, nagyon funky lehet a 6 sávos főút mellett csillezni... másik oldalon meg ott terpeszkednek a "rozsdaövezet" dicső telephelyei.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#21561) Dorian válasza Csabroncka (#21558) üzenetére


Dorian
félisten

Pont mellette van a cégünk egyik nagy ipari telephelye buszszervizzel, betonvas-üzemmel, csarnokokkal. Mási oldalt meg a soksávos főút.
Míg épült mindig értetlenkedtem, h itt aztán ki az az idióta, aki lakást vesz. És veszik...

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#21562) noiq_nolife válasza gerii (#21557) üzenetére


noiq_nolife
csendes tag

lehet, hogy én nézem rossz helyen, de egy normális helyen lévő panel, szigetelten, erkéllyel és tisztességesen felújítva legalább 40millió, ami 2/3-a az újnak.

(#21563) Tomics


Tomics
addikt

Sziasztok!

Kíváncsi lennék, hogy lakáshitel előtörlesztése után saccra mennyire fog mérséklődni a törlesztőrészletem.
Jól gondolom, hogy kb. úgy kalkulálhatok, hogy a felvett összeghez mérten százalékosan levonom a törlesztőrészletből az előtörlesztés százalékos összegét?

Tehát pl. 20M vettem fel 20 évre, 10 éves kamatperiódussal 2020 év végén. Ennek a törlesztője legyen 110 ezer havonta (kerekítve)

Ha 4M előtörlesztek jövő év elején (tehát 2 év törlesztés után), ami az eredetileg felvett összeg 20%-a, akkor jól kalkulálok, ha a törlesztő részlet is kb. 20%-al mérséklődik, tehát a példánál maradva 110-22=88ezer?

Vagy nagyon mellélövök?

Előre is köszi!

PH! addikt since 2004

(#21564) axioma válasza Tomics (#21563) üzenetére


axioma
Topikgazda

Ez az az eset amikor kivetelesen valaki nem a sajat javara teved! Pedig az a jellemzobb sokkal...
Azt kene megtudnod, mennyi a jelenlegi toketartozasod. [Kis trukkel abbol is kideritheto, ha azt latod, a 110e-et mikor es mekkora reszben kamatra vontak.] Na meg az elotorlesztes dijat is akkor mar kerdezd meg, mert nem default ingyen...
A torlesztoreszlet pedig az elotorlesztendo osszegnek a jelenlegi toketartozashoz viszonyulo aranyaban csokken. Nagysagrendileg ez nem nagy kulonbseg, exhas tartozhatsz 18.8M-val mondjuk [nagyon kamatfuggo, most tenyleg nem is probaltam hiheto adatot szamolni], akkor 21.2%-kal.

(#21565) szabog74 válasza Dorian (#21561) üzenetére


szabog74
aktív tag

Marad is ott a telephely? A képeken is elég durván néz ki [link]
Egyébként ott a csepeli vasfeldolgozó hangja volt nekem a legdurvább, hangos csikorgás ment szinte folyamatosan a túlpartról.

(#21566) Dorian válasza szabog74 (#21565) üzenetére


Dorian
félisten

A belátható időn belül biztos, h marad.
Ja, igen, a parton a Csepel-művek látványát nem is írtam ellőbb :DDD

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#21567) Tapsi válasza Csabroncka (#21558) üzenetére


Tapsi
addikt

Kicsit félrevezető. Ez a szalagház a képen nem a Savoya ház? Az tényleg elég trágya. A kék duna residence beljebb van, közelebb a parthoz. Talán a zajt kicsit megfogja a Savoya ház.

És ja, hát ez ilyen, szemben a csepel művek, viszont a Duna partot nemsokára kifaszázzák, sétány lesz végig 3,5 kilométer hosszan. Szóval nem biztos, hogy olyan rossz vétel ez közép-hosszútávon.

(#21568) Tomics válasza axioma (#21564) üzenetére


Tomics
addikt

Értem, tehát akkor az aktuális töketartozast is alapul kell majd vennem. Ez jó hír :)

PH! addikt since 2004

(#21569) AxBattler válasza Tapsi (#21567) üzenetére


AxBattler
félisten

De, az a Savoya, csak nem tudtam, hogy mellette már húzzák is fel az új lakóparkot... ahogy nézem, nagy élvezet lesz ott élni, kitűnő kilátással. A hatsávos zaját majd visszaveri a Kékduna üveghodálya.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#21570) Tapsi válasza AxBattler (#21569) üzenetére


Tapsi
addikt

Szerintem itt egy Dunára néző lakás nem rossz ajánlat. Tömegközlekedés sem rossz, van kötött pálya a Savoya előtt. Pesten sokan laknak ennél 100x szarabb lokációban és környezetben.

(#21571) AxBattler válasza Tapsi (#21570) üzenetére


AxBattler
félisten

Gondolom azok a legdrágábbak... amúgy egy ilyen beton+üveg hodály annyira nem bejövős.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#21572) Tapsi válasza AxBattler (#21571) üzenetére


Tapsi
addikt

Nézd, azért csodát ne várj! Lehet a Normafán is új építésű kecót venni 4 milliós négyzetméteráron (nem vicc), ott nyilván kapsz prémium minőséget. Ez egy jó ár/érték arányú ház, ami persze kompromisszumot kér, de nyújt is dolgokat. Aki le tudja nyelni a Szerémi közelségét, ami amúgy előny is lehet, annak ez így príma. A zajterhelés mértéke kérdéses, mi sétáltunk tavaly erre asszonnyal, és nem tűnt problémásnak. A dunai panoráma amúgy nem rossz, engem a Csepel művek sem zavar. Nem messze lakunk tőle Albertfalván.

(#21573) Dorian válasza Tapsi (#21572) üzenetére


Dorian
félisten

Kinek mi tetszik. Nekem pl. az egész XI. ker nembejövős, de ez a környék aztán tényleg nagyon tré.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#21574) AxBattler válasza Tapsi (#21572) üzenetére


AxBattler
félisten

Nem a csodát várom, én is költségérzékeny vagyok.
Akkor inkább egy albertfalvai, kelenföldi panel... ebben nem látom az értéket, amiért új építésű felárát ki kellene fizetnem.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#21575) RexpecT válasza Tomics (#21563) üzenetére


RexpecT
addikt

Szerintem nézd meg ezzel, nekem elég pontosan számolta ki: [link]

(#21576) kraftxld válasza Tomics (#21563) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Általában tudsz választani, hogy a futamidő vagy a törlesztő csökkenjen.
Nekem február 2-án jár le az egyik hitelen a fix 1 éves kamatperiódus, és inkább növeltem még kicsivel a törlesztőt, aztán így a mostani 9,5 évről 7 évre csökken. (2018-ban indultunk 30 éves hitellel :D)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#21577) Mercutio_ válasza kraftxld (#21576) üzenetére


Mercutio_
félisten

Futamidő változás nem jelent automatikusan szerződés módosítást aminek extra költsége van?

Mintha korábban itt azt javasolták volna, hogy törlesztő csökkentés változatlan futamidővel aztán amikor összegyűlik annyi a szerződés adta lehetőséget kivárva végtörleszteni (adott esetben) :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#21578) Mercutio_ válasza gerii (#21557) üzenetére


Mercutio_
félisten

Amerre nézegetek (San Marco környéke, Flórián és Lajos utca nem forgalmas része) nagyon nem fele egy 2 szobás panel :( de még káposztáson se :N és azokra még 2-3 millát rá kell költeni.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#21579) JoinR válasza Mercutio_ (#21577) üzenetére


JoinR
senior tag

Én is csodálkoztam, mert alapból szerintem is így van.
Amikor előtörlesztettem, a törlesztő lett kevesebb, futamidő maradt. Az előtörlesztés díja mindenképp 1% volt, de a futamidő rövidítés miatti szerződésmódosítás nagyjából 50 ezer körül lenne.

[ Szerkesztve ]

(#21580) kraftxld válasza Mercutio_ (#21577) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Nem tudom, nekem a hiteleim (szerencsére :D) nem Magyarországi banknál van, itt elég rugalmasan kezelik a dolgot. De bankonként, szerződésenként változhatnak a dolgok.

Itt a fix periódus alatt lehet növelni a törlesztőt (max plusz 30%-al) mindenféle bünti nélkül, és ez kapásból a tökébe megy. Ezt akkor csináltam amikor a fix jövedelem nőtt, és kapásból a tőkét üti, sokkal hatékonyabb mint összevárni a pénzt aztán egyben betörleszteni a tökébe aminek lehet plusz költsége.

Az eredeti kérdéssel kapcsolatban meg úgy csinálnám, hogy most az előtörlesztést végigtolni, majd a havi törlesztőt tovább növelném (ha már ennyi plusz összejött akkor van szabad pénz). Annyival növelni, hogy legyen azért bőven szabad pénz, meg ez valszeg úgyis szerződésmódosítás lesz. Ezzel még pár évet le lehet faragni a hitelből ha havonta törleszt a tőkébe pluszban, nem pedig csak akkor amikor egy nagyobb összeg rendelkezésre áll.

Példa egy 30% körüli törlesztő emelésre, ez elég alacsony kamatú hitel (2.75%), nagyobb kamatnál még látványosabb ha a tőke fogy.

De ez az én stratégiám:
- 2 felé szedni a hitelt, nagyobb rész ami fix 1 évre, ehhez tuti nem fogok nyúlni ez idő alatt max ha valami olyan változás nem történik ami miatt a jövedelem nő. Ez esetben ennek a törlesztőjét növelem.
- A másik, sokkal kisebb részt pedig egy kicsit magasabb kamatozású, de teljesen rugalmas konstrukcióban kérem. Megbecsülöm az összeget amit 1 év alatt le tudok dolgozni, és ezt pörgetem ahogy csak tudom, itt minden bejövő pénz kapásból a tőkébe megy, és a napi egyenleg alapján kamatozik (most úgy 4.7% körül van) - [link]
- Ha esetleg marad még plusz pénz az 1 éves kamatperiódus végére és a rugalmas rész már ki van nullázva, ez megy a tőkébe, kiszedek egy adagot megint, és a maradék megy fixálásra 1 évre.

[ Szerkesztve ]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#21581) axioma válasza JoinR (#21579) üzenetére


axioma
Topikgazda

Nem BB egyenlito? Annak van ilyen flexibilis lejarati ideje...

(#21582) TheProb


TheProb
veterán

Sziasztok!

Volt még valaki esetleg Paskal Garden-ben lakást nézni? Ha igen, neki milyen benyomásai voltak?
Tegnap megnéztem pár lakást, de hát nem voltam elcsöppenve. A lakások többsége olyan, mint egy bunker, alig van fény. A bejárató ajtók úgy néznek ki, mint 40 éve a szoci divat faajtói. Ránézésre a beállók többségére csak rokkant kocsival lehet beférni. A kaputelefon szintén a legalja paneles kategória. A csempék csak helyenként követik a síkot, egymáshoz viszonyítva, stb. De ezzel szemben bátran verik a mellüket az eladók, hogy milyen minőségi a projekt. Illetve a lépcsőházban kóvályogva nagyon zavarban voltam, mert nem tudtam eldönteni, hogy mi az amit véglegesnek szántak és mi az, amit még vakolni, burkolni, festeni, stb. terveznek.

Kicsit gyanús is volt, mikor egy hajléktalannak kinéző, feleségével érkező, Parkside-os géppel sétáló "szaki" érkezett felvenni a munkát. Látszólag villanyász pozícióban.

Összességében marhára nem tudom, hogy mi legyen a lakásvásárlós projektemmel. Jelenleg már ott tartok, hogy 50-55m-ig kéne kitolni a keretet, hogy értelmes méretű (45-50nm) és elrendezésű lakást találhassak. És gyakorlatilag heti szinten nőnek az árak és már erősen fontolgatom, hogy inkább hagyom a 3.14csába az egészet, mert egyszerűen egyre kevésbé van gyomrom ilyen árakon olyan lakást venni, ami kompromisszumos. Tökre megörültem ennek a ZOP-nak, de egyre kevésbé látom, hogy profitálni fogok tudni belőle...

Nem jövőbe látást kérek, de ki mit tippel a következő néhány évre az ingatlanpiaccal kapcsolatban? Meddig fújódik még ez az eszméletlen lufi? Érdemes lehet várni vagy a csillagos égbe fognak menni az árak?

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#21583) KMT válasza TheProb (#21582) üzenetére


KMT
addikt

Biztos most vagyunk a csúcs körül, és árcsökkenés jön, mert mi most vettünk lakást. :DDD

Mi sem anyagi szempontokból vettünk, hanem "biztonságiból" inkább (albérletből megyünk). Anyagilag max annyi előnyünk volt, hogy szóba jöttek a gyerekes/házas állami támogatások és a még relatív olcsó piaci hitel. De ha ezek nincsenek és/vagy személyes/családi okokból nem sürget a vétel, nem biztos, hogy vennék most.

(#21584) koxkids válasza TheProb (#21582) üzenetére


koxkids
őstag

Ismerős volt bejáráson, ahogy te is.
Ő is el volt keseredve, lakások elrendezése rossz, nincsenek nagy falfelületek nagyobb szekrényeknek (ajtó tok-kapcsoló sor távolság óriási..nem is értem, kb lehetetlen jól berendezni)

További hátrány volt még hogy garázs+tároló nem vehető be a zöld hitelbe, az csak kp vagy egyéb hitel. Tárolók nm ára brutális (br. 900eFt/nm)..

Szóval ők is letettek róla.
Én minap a Cordia oldalát néztem de közelebbi befejezéssel kb zeró lakás van ami tetszene (több lakóparkban is), egyelőre biztos marad az albérlet. Ilyen kemény hitelekbe megmondom őszintén nem jó szívvel ugrok bele, nem tudni mit hoz a jövő. :(

(#21585) Drizzt válasza TheProb (#21582) üzenetére


Drizzt
nagyúr

De, jövőbe látást kérsz.

I am having fun staying poor.

(#21586) TheProb válasza Drizzt (#21585) üzenetére


TheProb
veterán

Nem tudtam, hogy a tippelés = jövőbe látás. Ezek szerint mindenki aki pl lottózik, az jövőlátó?

#21583KMT: Igazából elketyegek én az albiban, csak jó lenne már azt a havi összeget nem az ablakon kidobni, hanem a saját lakásom törlesztőjébe pumpálni inkább. Persze úgy is lehet nézni, hogy az albi díja és a leendő törlesztő diffijét félre tudom tenni tőkének, amÍg albérletben vagyok. Nemtom melyik a jobb.

#21584koxkids: Igen, az nekem is fáj, hogy a beálló/tároló nem hitelezhető ZOP-pal. De ez mindenhol így van, nem csak a Paskálnál, nem? Illetve normál méretű beálló pl már nincs is az alatt az épület alatt, ami alatt még talál tetszett is volna lakás.
Cordia-nál meg erősen kérdéses a zöld hitel, mert ők csak előszerződnek a lakásaikra, arra meg nem kapsz zöld hitelt még. Szóval akár a két szék közé is eshet az ember.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#21587) KMT válasza TheProb (#21586) üzenetére


KMT
addikt

Nem az ablakon dobod ki. Vagy pont annyira, mint a hitel kamattörlesztését, a saját lakás amortizációját vagy a lakásra elköltött önerő elvesztett kamatát/hozamát. De erről az összehasonlításról már volt szó itt. Vagy másik topikban. :D

(#21588) hurenzon válasza TheProb (#21582) üzenetére


hurenzon
senior tag

Több elemző és ingatlan szakértő szerinte a következő években nőni fognak az árak , utána pedig oldalozás várható .

(#21589) axioma válasza TheProb (#21586) üzenetére


axioma
Topikgazda

A berlemenybol sajatba lepok mindig lepnek minosegszintet is, ha csak ugyanolyan feltetelekkel kene fizetni akkor is tobb, merheto mertekben hitellel meg plane.
Ezzel azt akarom csak mondani h amig nem veszel addig van kiadas-csokkenesed, szerintem.

(#21590) noiq_nolife válasza hurenzon (#21588) üzenetére


noiq_nolife
csendes tag

Az ingatlan bizniszben érdekeltek véleményére nem adnék, szerintük úgyis minden csak felfele mehet. A tőzsde mostanában zuhant nem keveset. Nem sokára választások lesznek. Iszonyat eladósodott az ország és baromi magas az infláció. Bármi lehet és annak az ellenkezője is.

(#21591) Drizzt válasza hurenzon (#21588) üzenetére


Drizzt
nagyúr

En ami szakertoi velemenyeket lattam, azok Budapesten idenre stagnalast, videkre arnovekedest josoltak, hasznalt lakasok tekinteteben. Uj lakasokra meg novekedest mindenhol. De sokfele joslat van es tenyleg mindig vannak olyan elore nem lathato esemenyek, amikkel nem lehet szamolni. Illetve az ingatlanpiac eleve olyan komplex, hogy nagyon nehez elore latni benne es nem is valami egyseges. Maskepp alakulhatnak a Rozsadomb es Abaujvaros ingatlanpiaci folyamatai. Olyan velemenyek is vannak, hogy vilagszerte ingatlan- es eszkozar buborek van. Kozben meg ha hitelre akarsz venni, annak a kondicioiban romlas varhato. De leginkabb a fene se tudja mi lesz. Pl. ha a szomszedban kitor a haboru, annak se nagyon lehet megtippelni a hatasait. Pedig annak is nullatol nagyobb az eselye egyre inkabb.

I am having fun staying poor.

(#21592) Stanlee válasza TheProb (#21582) üzenetére


Stanlee
őstag

2006-ban vettem lakast, akkoriban vegigneztem a piacon, azt gondoltam, hogy az elso Orban kormany tamogatasaval eslo lakashoz jutok mennyire jo dealt csinaltak, kamattamogatott hitel, stb. mar nincs, inkabb a torlesztobe menjen az albi dija, meg a lakasarak az egbe szoknek majd.

Akkoriban a 45 m2-es lakas 330 ezer Ft/m2 ara magasnak tunt es a kb. 15 millios hitel mai szemmel mar nem sok, akkor az volt. A jovot nem latta elore senki, jo dontesnek gondoltam a lakasvasarlast, persze 3-4 evvel kesobb mar atkoztam a napot, amikor megvettem a kecot.

En csak annyit tudok javasolni, hogy ne vegyel olyan lakast, ami mar vasarlas elott se tetszik, mert rossz az elosztasa vagy sotet, stb., mert ott fogod az eleted egy reszet leelni, es ha esetleg az arak tenyleg lefele mennek majd, hatvanyozottabban fogod rosszul erezni magad benne.

Ha nem surgeti semmi a lakasvasarlast, akkor ne vegyel, ha a nagyon surgeto elem az olcso kamat, akkor az mar rossz tanacsado.

A masik amit en meg atgondolnek, hogy a jovoben mekkora fizetesnovekedesre szamithatsz? Ha mar elerted azt a szintet, amirol nehezen lehet fentebb jutni, akkor ovatosan a magas hitelosszeggel, ha meg csak valami nagyon junior pozicioban vagy es 5-10 alatt 2-3x-os fizetesnovelest tudsz elerni, akkor majd ha valamiert az ingatlanarak megis beesnek a jovoben, akkor a magasabb fizetes miatt jobban el tudod viselni a valtozasokat.

Aztan meg majd kiulod es lehet, hogy 10 ev utan megint novekednek az arak...

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#21593) gerii válasza TheProb (#21582) üzenetére


gerii
addikt

Esetleg nézzétek meg a Zöldmező lakóparkot, vagy mi még néztük, és majdnem vettünk a Szőlőliget Ökopark 2. üteméből.

Zöldhitel szintű lehetőség nem lesz szerintem nagyon sokáig, mert ezt is csak a kifulladó újépítésű ingatlanpiac miatt vezették be.
Idén már milliókkal drágultak az építkezések, mindenki 10-20% -ot emelni fog anyagárban. Az idei év vízválasztó lesz szerintem világpiaci szinten is, itthon pedig biztosan a választások miatt.
Mi a "támogatások" miatt gyorsan léptünk, de nagyon siralmas a választék.
Élhetetlen szart ne vegyél, azok az idők elmúltak hogy mindenre ráugranak a befektetési vevők, nem fogod tudni jó áron eladni, ha már most is ilyen.

(#21594) inferno88 válasza TheProb (#21582) üzenetére


inferno88
őstag

Ismerősömék dolgoznak ilyen társasházi projekteken. Kivitelező iderendeli az ukrán-román munkásokat, azok megcsinálják a "szakmunkát", burkolatok, stb. és megéri neki, hogy a magyar melóssal még kijavíttassa a látványosabb hibákat. Na egy ilyenben sétálgathattál te is. Azt mondták a srácok, hogy ezzel a módszerrel is van négyzetméterenként 500k haszna a főnöknek, de az életben nem vennének ott kecót.

Semper fi!

(#21595) TheProb válasza gerii (#21593) üzenetére


TheProb
veterán

Ezek nekem már nagyon kieső kerületek sajnos.

#21594inferno88: Ahol most lakom albiban, 2020-as átadású Metrodom-os lakás, ugyan ez volt a helyzet. Itt is ukránok/románok csináltak kb mindent. Meg is látszik...

Többieknek köszi a véleményt, tapasztalatot.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#21596) abw6291


abw6291
csendes tag

Sziasztok!

Egy lakásba milyen füstjelzőt illetve tűzoltó-berendezést érdemes választani? :R

(#21597) Szevam válasza abw6291 (#21596) üzenetére


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog

Szia!

Javaslom az Építő/felújító topicot.

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#21598) noiq_nolife


noiq_nolife
csendes tag

Lakott már valaki hőmennyiségmérős távfűtéses lakásban (nem költségosztó). Mit érdemes erről tudni? Itt tényleg a valódi fogyasztás alapján kell fizetni és nincsenek szorzók? Elzárt radiátor mellett csak alapdíjat számláznak?

(#21599) Revolit válasza noiq_nolife (#21598) üzenetére


Revolit
senior tag

Homennyisegmeros hazkozpontiban lakom, van "hoveszteseg dij", szoval ha el is zarod kint, lesz valamennyi koltseged akkor is. Tippre tavfutesnel is. Hiszen attol meg korbefutenek.

(#21600) Dorian


Dorian
félisten

Házkp-i fűtésű társasházban, ahol a lakásom van, direkt egy nagyobb összegű alapdíjat szavaztunk meg. Aki körbefűttetné magát, az is járuljon csak hozzá a meleg árához.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.