Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#21451) gerii válasza storm3 (#21449) üzenetére


gerii
addikt

Miért ne lehetne építés alatt álló lakásra felvenni a hitelt?

Kell egy szerződés amiben rögzítve van hogy teljesíti a követelményeket a lakás, és fizetési ütemezés is benne van.
Meg kell egy normális bank, nem az OTP.

16 ker, Igló utca egész gyorsan halad, vannak kertkapcsolatos lakások is.

Előszerződéssel viszont csak óvatosan, volt olyan beruházó aki 1 évig amíg kész nincs a ház, nem írt volna rendes szerződést, vagyis akkor mondja vissza, vagy adja el másnak drágábban amikor csak akarja...

[ Szerkesztve ]

(#21452) #33846528 válasza Csabroncka (#21400) üzenetére


#33846528
törölt tag

Na, ők aztán szemét egy társaság.

(#21453) nyikszi válasza Mercutio_ (#21448) üzenetére


nyikszi
őstag

Mi próbáltunk új lakást vásárolni, de zöld hitelt nem tudunk felvenni, mivel a jelenlegi lakáson van CSOK. Viszont az Erste és a Bankmonitor emberei azt mondták, hogy a zöld hitelt azt "hozzávágják" az emberhez. Lehet a Bankmonitorral kellene egyeztetni. Az OTP-t meg nem kell sajnálni, rohadt sokba kerül náluk a hitel ahogy nézegettem. Persze a zöldhitel mindenütt ugyanannyi (1-200000 eltéréssel).

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#21454) storm3 válasza nyikszi (#21453) üzenetére


storm3
senior tag

Mit takar a 'hozzadvagjak'? :)

“There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.” pixel8

(#21455) Ijk válasza nyikszi (#21453) üzenetére


Ijk
nagyúr

Mi köze a zöldhitelnek a CSOK-hoz?

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#21456) Drizzt válasza Ijk (#21455) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Csok eseten kotelezoen az adott ingatlanban kell laknod 10 evig. Zold otthon programnal szinten koteles vagy ott lakni, ahova felvetted a hitelt. A ketto igy uti egymast, ha mar ellotted masra a csokot. En legalabbis ilyenrol tudok.

I am having fun staying poor.

(#21457) Ijk válasza Drizzt (#21456) üzenetére


Ijk
nagyúr

Igaz.

Más: CSOK-nal amikor ellenorzik a komfortfokozatot, akkor ugye wc, fürdő, folyó csapviz és főzőhelyiseg előírás. Utóbbira konkrétan kell főzőlap, mosogató bekotve?

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#21458) axioma válasza Drizzt (#21456) üzenetére


axioma
Topikgazda

Hat meg lennek lepodve, ha a 2005-ben felvett szocpol (csok akkori neve) akadalyozna' hogy zold hitelt vegyek fel... Masreszt a csok athelyezes mar nincs? Regen lehetett csak kozben letetbe kellett rakni. Akkor lehet mind2 ugyanaz az 1 papir (es csok-nyival kevesebb zold hitel ertelemszeruen).

(#21459) Dyingsoul válasza HoTDoG (#21399) üzenetére


Dyingsoul
veterán

KATA-sként idén én is lakáshitelt szeretnék felvenni (mármint magánszemélyként, de vállalkozó vagyok).

Tavaly voltam az OTP bankfiókjában, ahol mondták (de tudtam is, csak elmentem hátha mondanak valami újat), hogy kell egy lezárt pénzügyi év.
Na ez most meg is volt, a teljes tavalyi évben vállalkozóként dolgoztam. (már előtte is 1-2 hónappal)

Felhívtam a könyvelőmet, mondtam neki, hogy jövedelemigazolást szeretnék mert idén lakáshitelt szeretnék felvenni. Kérdezte, hogy melyik banknál, én mondtam hogy msot az OTP-nél vagyok, de valószínűleg váltani fogok mert máshol kedvezőbbek lehetnek a feltételek.
Erre azt mondta most akkor el kell döntenem, hogy hol akarok hitelt felvenni... De hát honnan tudjam még, a bankokban jövedelemigazolásokat kérnek, a könyvelőm meg azt mondja más bank nem fogja elfogadni az OTP-s jövedelemigazolást. :DDD

Pedig úgy láttam van, ahol vannak bónuszok is, ha átviszem a számlámat más bankhoz.
Most a könyvelőm összezavart, nem tudom mi van előbb, a tyúk vagy a tojás? :F
Minden esetre írtam neki 6 bankot, hogy akkor azokra vonatkozóan kérje meg mindegyikhez a jövedelem igazolást.

[ Szerkesztve ]

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#21460) #41635072 válasza Dyingsoul (#21459) üzenetére


#41635072
törölt tag

Mindegyik banknak saját jövigazolás formanyomtatványa van, mindenki a sajátját fogadja el.

(#21461) Dyingsoul válasza #41635072 (#21460) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Értem, akkor tehát ilyenkor az a normális, hogy be kell adni több jövedelemigazolási kérelmet.

Én ugye úgy közelítettem meg a dolgot, hogy én az OTP-nél vezetett bankszámlámra kapom a bevételeimet, akkor onnan van értelme jövedelemigazolást is kiállítani.
De így érthető, ha minden banknak saját formanyomtatványa van, köszönöm! :R

Egyébként ha megvan a jövedelem igazolás, utána úgy gondoltam, hogy megyek a bankokhoz előzetes hitelbírálatot kérni. Ilyenkor kérhetek olyan banknál is előzetes hitelbírálatot amelyikkel még nem állok szerződésben?

Az nem teljesen tiszta, hogy mikor jöhet el az a pont amikor bankot váltok a lakáshitel miatt. Nyilván azért is szeretnék váltani, hogy kedvezőbb feltételeket kapjak, ezért nem szeretnék hamarabb váltani a kelleténél.

[ Szerkesztve ]

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#21462) #41635072 válasza Dyingsoul (#21461) üzenetére


#41635072
törölt tag

Előzetes hitelbírálatot bármely banktól kérhetsz, nem kell szerződésben állni velük, és bankváltás sem feltétlen szükséges. Én hitelezőm sem kérte hogy hozzá érkezzen be a jövedelmem.
Szerintem ha már tuti, hogy vásárolni szeretnél, beszélj egy független hitelügyintézővel, ő segít, és pikk-pakk egyben tud ajánlatot adni a legtöbb banktól. Magadnak is sok időt spórolsz, és nem kerül semmibe. (A bank fizet neki jutalékot)

Szerk: ha netán kell egy korrekt ügyintézőhöz kontakt akkor írj privibe. Nekem ő csinálta meg 2-3 embernek ajánlottam itt, eddig nem panaszkodtak.

[ Szerkesztve ]

(#21463) Dyingsoul válasza #41635072 (#21462) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Köszönöm a tanácsot, megfogadom! :R

Egyelőre olyan kontaktot céloznék meg akivel lehet szémlyesen Debrecenben is találkozni. A te kontaktod gondolom budapesti.

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#21464) skristof


skristof
tag

ha jol emlekszem vannak itt szakmabeliek is, hatha...

ikerhazak elvalasztasanal a SILKA hanggatlo v 2*30as NF koze rakott hoszig gyapot a jobb?
mire erdemes meg figyelni az athallas kapcsan? fodem?

(#21465) #41635072 válasza Dyingsoul (#21463) üzenetére


#41635072
törölt tag

Ja, ő BP, mondjuk csak akkor találkoztunk mikor kinyomtatva odaadtam neki a papirokat. :DDD De biztos ott a közelben is sokan foglalkoznak ezzel. :)

(#21466) KMT


KMT
addikt

Házastársi 1/2 - 1/2 tulajdon esetében kell a házastárs jóváhagyó nyilatkozata a bejelentkezéshez? Csak olyan opció van, hogy kizárólagos tulajdonosként kérem a bejelentést (ez 100%-os tulajdonrészt jelent, felteszem, ami nem igaz), vagy úgy, hogy több tulajdonos van, ekkor meg nyilatkozatot kér. :F

(#21467) Tapsi válasza #41635072 (#21460) üzenetére


Tapsi
addikt

Ööö, szerintem itt nem erről van szó. A jövedelemigazolást eleve a NAV-tól kell kérni, ők nem fognak bankos nyomtatványokat töltögetni. Viszont a NAV-os igénylésre rá kell írnod, hogy milyen célból, és kinek kéred. Oda be kell írni a bank nevét, és azt, hogy hiteligénylés (ezt pipálni kell, vagy ilyesmi).

#21459Dyingsoul

Jól jártál el, hogy beírtad a 6 bankot. Amúgy ha egy hetediktől vennél fel hitelt, az se gond, magát az igazolást online pár nap alatt kiállítják.

(#21468) #41635072 válasza Tapsi (#21467) üzenetére


#41635072
törölt tag

Kevertem a munkáltatói igazolással. Mondjuk annak a hivatalos neve a “munkáltatói jövedelemigazolás”
Viszont a jövedelemigazolás nekem mindig annyi volt, hogy a netbankomból (ahová pl jön munkabér) lekértem az utolsó 3 havi számlakivonatot. (pl mikor valami áruhitelt intéztem, mert hitellel olcsóbb volt, mint kp-val….)
Kata-val lehet más a helyzet, és úgy van ahogy Te mondod.

(#21469) Tapsi válasza #41635072 (#21468) üzenetére


Tapsi
addikt

Vállalkozók esetén a NAV állít ki jövedelem és 0-s igazolást. KATA-sok esetén az előző évi bevétel 60%-áról, ezt jó tudni.

(#21470) pvt.peter


pvt.peter
őstag

Sziasztok,

Telekeladás előtt állok, ami majd a későbbiekben meglesz még toldva egy telekvásárlással is.
A történet az, hogy 3 évvel ezelőtt vásároltam egy építési telket, illeték be is lett fizetve rá, nem épült rajta semmi sem.
Ezt a bizonyos telket szeretném eladni, de nagy valószínűséggel az eladás után (szinte rögtön) vennék egy másik építési telket.
A kérdésem az lenne, hogy milyen irányból kellen megközelíteni az eladási, vételi folyamatot, hogy anyagilag a legoptimálisabban jöjjek ki belőle?
Az új telekre szándékomban áll 4 éven belül építkezni, így az erre vonatkozó illetéket úgy tűnik "megtudom úszni" :D
Van-e esetleg vmilyen legális, használható kapu az eladási, illetve vételi folyamat között amivel tudok költséget csökkenteni?

Köszi a választ.

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#21471) skristof válasza pvt.peter (#21470) üzenetére


skristof
tag

ingatlannal 3 even belul csak a diffre kell illeteket fizetni, nem tudom itt is igaz-e ez

(#21472) cech19960320


cech19960320
tag

Most hogy úgy néz ki sikeresen vettem egy lakást, haveromék is kedvet kaptak.
Van egy építésre alkalmas telkük (meg m tervek is) de arra jutottak hogy még az építkezés nem opció.

A kérdés, hogy van olyan bank, ami az ilyen telket beszámolja fedezetnek/önerőnek?
Ha igen, általában teljes értéken, vagy teleknél csak részben?

[ Szerkesztve ]

(#21473) #41635072 válasza cech19960320 (#21472) üzenetére


#41635072
törölt tag

Önerőnek akkor számít ha eladja. :D
Hogy fedezetként beszámítja-e egy bank és milyen mértékben, az szerintem teljesen bankfüggő.
De önerő mindenképp kell, akkor meg úgyis a megvásárolt ingatlanon lesz jelzálog jog.

(#21474) Tapsi válasza #41635072 (#21473) üzenetére


Tapsi
addikt

Úgy tudom, hogy telek semmilyen szinten nem számít önerőnek, és fedezetnek sem.

(#21475) angelside77 válasza KMT (#21466) üzenetére


angelside77
tag

Annak idején mi is tötltöttünk ki nyilatkozatot egymás részére a párommal, így zökkenőmentesen ment a lakcímbejelentés.

Rég feladtam, hogy embereket mentsek meg a világnak a fejükben levő szellemektől.

(#21476) axioma válasza #41635072 (#21473) üzenetére


axioma
Topikgazda

Onero nem "kell", csak a hitel nem lehet tobb mint az osszes (befogadott) fedezet 80%-a. Tudom, itt most egyenerteku (ha a telek nem lehet fedezet, ebben nem vagyok otthon), csak mint kozkeletu tevedes miatt irom.

(#21477) pvt.peter válasza Tapsi (#21474) üzenetére


pvt.peter
őstag

Erre én is kíváncsi lennék, hogy mi a helyzet ezzel.

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#21478) Dyingsoul válasza Tapsi (#21467) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Köszönöm a megerősítést! :R

#21469Tapsi: Igen, ez így van (lesz) az én esetemben is. Erről már tájékozódtam korábban és hát ez van sajnos.

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#21479) NightHunter0


NightHunter0
csendes tag

Sziasztok!

Zöld hitel kapcsán érdeklődnék, hogy jól látom a helyzetet, hogy mindenhol földhivatal által érkeztetett adásvételi szerződést várnak el a hitelszerződéshez?

Szóval hiába a jól hangzó 3-4 év rendelkezésre tartási idő, egy 2023/2024-ben tervezett átadású társasházi lakásra, amelyeknél jellemzően előszerződést lehet csak kötni, ez egyáltalán nem igénybe vehető?

Néztem pl Cordia-t, Siskin-t és mindenhol zöld hitelesként hirdetik a fent említett paraméterű új lakásaikat, de ha igaz az első bekezdés, akkor ez eléggé kamu marketing. Főleg ha még a projektfinanszírozó bank sem áll szóba veled zöld hitel kapcsán.

Valakinek testközeli tapasztalat ezzel kapcsolatban?

(#21480) szabog74 válasza NightHunter0 (#21479) üzenetére


szabog74
aktív tag

Én is erre jutottam, banknak végleges adásvételi szeződés kell.

(#21481) salieri.


salieri.
őstag

Sziasztok Budapesten mely utcákban érdemes nézelődni(normális környék) 35 nm-es panellakás után?
4,14,15. Kerület ,ami szóba jöhet.Köszi előre is a segítséget!

(#21482) Brave_86 válasza salieri. (#21481) üzenetére


Brave_86
aktív tag

4.ker Nyár utca 99. laktam 7 évet. Jó volt.

(#21483) Tapsi


Tapsi
addikt

Friss infó: Bikás parknál 32 négyzetméteres panel 33 millióért ment el.

(#21484) nandow válasza Tapsi (#21483) üzenetére


nandow
aktív tag

Milyen állapotú?

(#21485) Ijk válasza Tapsi (#21483) üzenetére


Ijk
nagyúr

Hajmeresztő.
Itt Kecskeméten mi 42-ért vettünk 68nm2 újépítésű lakást, parkosított zárt udvarral. [link] [kép]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#21486) Tapsi válasza nandow (#21484) üzenetére


Tapsi
addikt

Átlagos, nem volt kiglancolva. Persze panelprogramos.

(#21487) denko válasza nandow (#21484) üzenetére


denko
senior tag

hát igen, az nem mind1, mert mostani felújitási árak mellet egy ilyen kis lakás teljes felujjitás is 3M-nél kezdödik. Nagyobb lakás felujjitás 6M. ha mindent lekell bontani, ami ugye általában jellemző is, amennyire igénytelen emberek lakják.

BTW Most keresünk mi is lakást, megnéztünk élöben legalább 5-öt (Bp), abból 1 volt közepes állapotú, többi annyira lepusztult volt hogy a padlót is fel kellet volna szedni, pedig közepes állapotnak voltak hirdetve, tényleg nem értem az embereket hogy lehet így élni.

Természetesen mindenki azt mondta azonnal belehet költezni, szerény véleményem szerint azonnal belehetett hánnyi maximum az ajtón inkább, ugysem számitana már.

Szóval emberek nincsenek tisztában azzal lakások eladásánál hogy szart árúlnak magasan amire még negyed lakás árát felujtásra kell szánni, és képtelen elfogadni a tényt, és lakásárazásnál ezeket nem veszk figyelembe.

( Nem Tapsira gondolok, tudom hogy olyan ), hanem általánasságban) Szörnyű a kinálat most.

[ Szerkesztve ]

(#21488) axioma válasza denko (#21487) üzenetére


axioma
Topikgazda

Esztetikai vagy hasznalhatosagi netan kozegeszsegugyi problemad volt vele? Attol hogy nem szep de funkcionalis, en peldaul teljesen jol elvagyok. Sot, egy bizonyos szint felett nem jo a nagyon csilivili, extran megcsinalt, mert arra 3x jobban kell vigyazni, hogy ne legyen hatarozottan szar latvany, a kozepes ugyanannyira megkopva csak regebbi kozepes, nem lepusztult valaha designos.

(#21489) denko válasza axioma (#21488) üzenetére


denko
senior tag

Minden szempontból, de a problémám inkább technikai, látni hogy a felujjitás sok szor 20 éve volt legalább, vagy nem is volt soha.

padló (parketta) szétan csuszva, valószinüleg van alatta 1-2 réteg linolium / szövet, amit nem szedték le parketta lerakása elötte, mert igy olcsobb, régi ajtók szobákban( már már ablakok nélkül!) , rég kikellet volna dobni az egészet, vagy kicserélni. Külső ablakok nemvoltak soha cserélve, még fakeretesek! radiátorok sose voltak cserélve Vezeték cseréről általában senki nem halotta hogy létezik olyan!

Vagy volt olyan lakás ami 10 emeleten volt, ott látni volt hogy nagyon friss festét ellenére, amivel probáltak maszkolni, szivárog a tető, de csak akkor ismeték be amikor mondtam hogy beszéltem házképviselővel erről és kérdeztem lesz-e felujjitás.

Ez csak néhány példa, nem beszélve találkoztam olyannak ,nem eggyezik a hirdetett méret és a bejelentett lakásmérettel, lakás fekvése sem eggyeztek a meghirdetettel, pedig nem nehéz eladónak sem utánanézni.

Volt aki mondta hogy nincs lakásán tartozás, de miután lekértem az adatlapot kiderüt hogy van és végrehajtó van már a lapon.

Szóval ja, ezeket tapasztaltam, és ez még csak néhány lakás, amit megnéztem (panel). Pedig nem nagyok az igények. Szerintem a Budapesti lakás átlagos állapot az szörnyü képet fest, embereknek se pénze sem esze foglalkozni velük, viszont egymásra licitálnak árakkal ingatlan.com-on

Köszi hogy eljöttetek a mai Tedd talk-omra ;]

(#21490) #41635072 válasza denko (#21489) üzenetére


#41635072
törölt tag

Őrület, de megveszik ennyiért. A rendberakott még drágább.
Igényesen karbantartott, szintre hozott lakás kb nincs a piacon, ha meg van senki sem akarja megfizetni, mert vasarlaskor a lepattant az epp olcsobb… Majd felujitasnal fizetnek ketszer annyit, meg az idejukkel, idegukkel. Vagy nem egy embert ismerek, akik az emult evekben vettek gyalázat állapotú kéglit és abban laknak mert mégsem lett pénz kikupálni… De legalább a központban (8-ban) van. ;]

(#21491) Tapsi


Tapsi
addikt

Aki arra apellál, hogy olcsón megvesz egy lepukkant szart, feljújítja, és ezzel pluszban jön ki, az csalatkozni fog. Ez már évek óta nem működik. Konkrétan én ezért vettem új építésű lakást, pedig kifejezetten használtat akartam. Egyszerűen nem jön ki a matek.

(#21492) j0k3r! válasza Tapsi (#21491) üzenetére


j0k3r!
senior tag

Erre a zöld hitel is rá fog erősíteni, ha az MNB hosszútávon kitart mellette. Hasonló lesz a hiteltörlesztő egy használtra "piaci" hitellel és egy újra "zöld" hitellel. Az más kérdés, hogy a fővárosban a legjobb lokációk már rég beteltek, ott nem épül új.

some men just wanna watch the world burn...

(#21493) denko válasza Tapsi (#21491) üzenetére


denko
senior tag

Tapsi, újépitésüről lehet tudni valamit?

Hol, mennyiért, kellet-e rá költeni plusba, mert ugye sok-x nincs benne az árban konyhabutor, egyébb elemek, stb.
Volt-e benne gányolás? Sokszor hallom hogy problémák vannak velük is már hogy hiába újépitésű., sok a probléma.

(#21494) updog válasza Tapsi (#21491) üzenetére


updog
senior tag

"Aki arra apellál, hogy olcsón megvesz egy lepukkant szart, feljújítja, és ezzel pluszban jön ki, az csalatkozni fog."

Same here, pedig még 2016-ban csináltam ezt, persze lehet hogy a panel és annak lehetőségei alapból szűkítik a lehetőségeket.

Saját képünkre formáljuk, meg a többi bullshit amit naivan elhittünk feleségemmel :D A lakás árának kb. 30%-át rálocsoltuk, szakember az nem nagyon volt, aki mégis abban nem volt köszönet (most kell újraburkolni a konyhát, konkrétan a járólapot középen pogácsázta és annyi, törnek le a lapok sarkai, és amúgy szó nélkül lelépett az egyik részlet kifizetése után anno, úgyhogy én fejeztem már be a folyosó járólapozását).

Amennyi időnk (és ahány hajszálam) elment, vehettünk volna (2016-ban!) 20M-ért egy fullosan felújítottat, aztán jónapot, semmivel se lett a miénk egyedibb a felújítás végére.

Csodálkozom is hogy amikor benézek 1-1 ablakon itt a házban, látom hogy csapják fel a gipszkarton álmennyezetet, benne a ledszalag+spotlámpa, meg minden szobába külön klíma (de redőny az nincs - D-DNY fekvés!), és eszembe jut a klasszikus sz*rból várat idézet, hogy majd ül a luxuslakást idéző nappalijában, távirányítja az iphoneról a hangulatfényt, közben azért hallja ahogy a felső szomszéd karistolja a földet a székkel az ő nem annyira felújított 30 éves parkettáján, remegtetik a falat a ház fölött 10 percenként elszálló repülők, és beszűrődik a szolid húslevesszag a szellőzőkön keresztül... és azt gondolja, hogy "igen öcsém, ez megérte"? Persze tudom, a kognitív disszonancia dolgozni fog, és pontosan azt fogja hinni.

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#21495) Ijk válasza Tapsi (#21491) üzenetére


Ijk
nagyúr

Én is néztem használtakat, amihez nem nyúlnék kapásból hozzá drágább mint az újépítésű igaz utóbbira jelentős kiadás pl. konyhabútor, világítás, stb. vagy amihez hozzányúlnék kapásból több millió + szopás. Legrosszabb talán a még elfogadható, amikor 5-10 éven belül úgyis szétvered, de legalább vagy pénz nem lesz rá, ill. 2 hónapra családostul ki kell költözni.

Környéken egyedül mi tudtuk eladni a lakást 1 hónap alatt a többi hasonló lakáshoz képest + 4 millióért, mert 3 éve újítottuk fel igényesen, csak ki kell festeni.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#21496) #41635072 válasza j0k3r! (#21492) üzenetére


#41635072
törölt tag

Zöld hitelt egy csomó ingatlanra nem lehet felvenni.
Rengeteg ingatlannál bőven feláras a “zöldítés”, ráadásul gány munkákat csinálnak. Pl felraknak 3 klímát a “jó kis” elektromos kazán mellé napelem stb nélkül….
Elidegenítési jog kerül rá.
Nem akkora buli mint amekkorának tűnik sokszor

(#21497) axioma válasza denko (#21489) üzenetére


axioma
Topikgazda

OK, bar az elejen az hogy mi van a szetcsuszott parketta alatt azert erosen tippelgetes, de akkor nem az van hogy csak esztetikailag nem tetszik, hanem muszaki gond.

(#21498) Dorian válasza axioma (#21497) üzenetére


Dorian
félisten

Sokszor készíttetünk meglévő pvc-re vagy padlószőnyegre lam. padlót, ettől nem / nem ettől csúszik szét.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#21499) Tapsi válasza denko (#21493) üzenetére


Tapsi
addikt

Még épül, átadás fél év múlva. Viszont megbízható beruházó, maga a lakópark hatalmas, és rengeteg házat/irodát épített már. Amikor befizettem rá, akkor már bent voltak az ablakok, szóval nem tervező asztalról vettem. Az nagyon lutri lenne manapság.

Nos igen, az árban nincs benne a gépesítés, viszont már alapáron elég jó burkolatok és szaniterek közül lehetett választani. A négyzetméterár 1 millió, beálló 5,7, tároló 1,5. Így 65 lesz a vége, hivatalosan 3 szobás a kégli.

Most kértem ajánlatot a Budapart L ütemére, ott már 2 milliós négyzetméterárak vannak. Az már befektetésnek szerintem nem éri meg, egyszerűen nem tudja az elvárt hozamot kitermelni. Tényleg csak az vegyen, aki ott akar élni.

#21496Tel Elek

Zöld hitel akkor éri meg, ha utána ott fogsz élni a családdal. Ismerősömék például így vettek egy ikerházat 90-ért. Megvan a 2 gyerek, eladták Bikásnál a panelt 52-ért, és mennek tovább. Ők már az életüket le tudják élni abban a házban.

#21495Ijk

Kifejezetten felújítandót kerestem, mert elég sok építőipari melót meg tudok csinálni, kvázi ez a hobbim is. Szóval nem hívtam volna mestereket, ez egy tök jó elfoglaltság lett volna nekem. De egyszerűen még anyaggal sem jön ki a matek.

(#21500) AxBattler válasza #41635072 (#21490) üzenetére


AxBattler
félisten

Felújított vs. lelakott témához annyit tudnék hozzátenni, hogy én nagyon szívesen költözök régebbi építésű (pl. galériás), de felújított ingatlanba, és kifizetném a felárat, ha
1, látnám mi van a vakolat alatt, és biztos lehetnék benne, hogy a szakik nem gány munkát végeztek (saját rossz tapasztalat).
2, kicsivel többért nem kapnék új építésűt.
3. a felújított hirdetéseket nézve nem verném a fejem a falba, mivel 2/3 megoldáson látszódik, hogy k* nem gondolta át a dolgot, ugyanannyi pénzből (kicsivel többől) sokkal élhetőbbet lehetett volna kihozni, és kb. csak a felszín számít:
- van galéria ugyan, de baromi kis területen (kétszer akkora is befért volna), vagy pl. a szoba közepén az ajtó és az ablak között félúton;
- ablak ki lett cserélve, és középen osztott/kétfelé nyíló... de a szűk ablaknyílásba simán jó lett volna egy osztatlan, sokkal több beszűrődő fénnyel (máshol meg fordítva: egy bazi széles nyílásba raknak osztatlant);
- fürdő-előszoba-konyha felújítva, drágaúj burkolattal, elektro bojlerrel, vízvezetékkel, stb.... de a fűtés még mindig a régi x@r parapetes konvektor, amit ha korszerűsíteni szeretnék cirkóra, akkor mindent újra szét kell vernem (villanybojler áráért + 500k HUF-ért persze meg tudták volna csinálni, de ezzel szívjak én új tulajként; gyak. majdnem olyan mintha nulláról kellene csinálni az egészet).

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.