Hirdetés

2024. május 20., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#21151) KilgoreTrout válasza skristof (#21148) üzenetére


KilgoreTrout
senior tag

A választások miatt pont most változtattak az állandó lakcím feltételein, nem kell a lakcímkártya szerinti állandó lakcímeden lakni, bárhová átjelentkezhetsz.

A zöldhitelnél a lakcímkártya alapján ellenőrzik a bentlakási feltételt, így a jogszabálymódosítás miatt igazából nem is kell a lakásban élni...

[ Szerkesztve ]

(#21152) Pfiucska válasza Handball94 (#21149) üzenetére


Pfiucska
aktív tag

Emlekeim szerint egy ilyen pest megyeben kb 80k volt ~5-7 éve.

Szerintem ez mostanra bár 100k felett lesz.

iPhone 11, PS5, 18’ cbr500r, 23’ Octavia 2.0 TDI

(#21153) noiq_nolife


noiq_nolife
csendes tag

Zöld hitelnél kizárólag tervező asztalról lehet lakást venni, vagy már elkészült lakások is szóba jöhetnek ha megfelelő az energia besorolás. Mi az új lakás definíciója?

(#21154) Tapsi válasza noiq_nolife (#21153) üzenetére


Tapsi
addikt

Szerintem a CSOK-os előírások relevánsak itt is: [link]

Természetesen nem csak tervezőasztalon lévő ingatlanok számítanak új lakásnak.

(#21155) _NCT válasza noiq_nolife (#21153) üzenetére


_NCT
őstag

Milyen ingatlanra igényelhető?

- Új lakás vásárlásra
- Épülő új lakás vásárlására (használatbavételi engedéllyel még nem rendelkező új lakás vásárlása): társasházi lakás, családi ház, sorház, ikerház

Szóval én úgy értelmezem, ha nincs még használatbavételi engedély, vehetsz félkész házat is, ahol már mondjuk kb 60-70% készültségi fok megvan. Persze ilyen nagyon ritka, de nem lehetetlen, .com-on is van pár.

Ref.

[ Szerkesztve ]

(#21156) Dorian válasza _NCT (#21155) üzenetére


Dorian
félisten

Miért kéne hozzá 60-70% készültség?
Az épülő lakás már akkor is épül, ha alapozzák.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#21157) _NCT válasza Dorian (#21156) üzenetére


_NCT
őstag

Nem kell, úgy értettem nem kizáró ok.

(#21158) bmakszim válasza noiq_nolife (#21153) üzenetére


bmakszim
senior tag

Zöld hitelnél érdemes számításba venni, hogy szerződést kötni és folyósítani csak használatbavételi engedélyt követően fognak (amennyiben vásárolsz és nem te építkezel). Viszont van a hitelnek egy meghatározott keretösszege, ami véges és nem biztos, hogy bővítik.
Szóval előfordulhat, hogy az átadás idején már nem lesz elérhető ez a hitel.

[ Szerkesztve ]

(#21159) Drizzt


Drizzt
nagyúr

[link]

Ez most hat a hitelkamatokra is majd? Részleteiben nem ismerem ezeket az irányadó kamatokat és azok egymásrahatását.

I am having fun staying poor.

(#21160) Dorian válasza Drizzt (#21159) üzenetére


Dorian
félisten

Még szép.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#21161) tonermagus


tonermagus
aktív tag

Sziasztok!

A téma Lakáshitel, de babaváró kölcsönnel...
15 évre szeretnénk felvenni a hitelt, bár eléggé félünk tőle. Soha nem volt még ilyen hosszú hitelünk. És hát manapság elég kockázatos. Ahogy nézem a világ eléggé a válság felé szalad (koronavírus, "népvándorlás", és egy háború kitörésének esélye is elég magas, pl. EU vs Oroszország) és sajnos a magyar forint is piszok gyors módon inflálódik, és ez a folyamat jó ideig nem is fog megállni.

Az mennyire életképes ötlet, hogy mivel a hosszú futamidő miatt alacsony a havi részlet, így a spórolt pénzünket Euro/Dollára váltjuk, és szépen gyűjtjük havi szinten. Ha véletlen 3-4 év múlva bedől a forint, akkor addigra tegyük fel lesz 6000 Euro/Dollár. Ha a forint bezuhan, akkor ebből a 6000 euró/dollárból ha beváltjuk forintra akkor akár az egész hitelt fedezni fogja ha olyan mértékben elértéktelenedik a forint?

Vagy ez nem megy ilyen könnyen? :D

(#21162) Tapsi válasza tonermagus (#21161) üzenetére


Tapsi
addikt

EU vs. Oroszország háború esélye magas? :D Na nemáááár! A forint inflálódása pont a hitelfelvétel melletti érv.

Szerintem laikusok ne foglalkozzanak devizaspekulációval!

(#21163) tonermagus válasza Tapsi (#21162) üzenetére


tonermagus
aktív tag

Ezért is jöttem ide kérdezni...

Tehát megéri foglalkozni ezzel a devizában történtő spórolással vagy sem? :D

(#21164) Tapsi válasza tonermagus (#21163) üzenetére


Tapsi
addikt

Szerintem nem, ennél vannak sokkal logikusabb lehetőségek. Nem értem azt se, hogy hogy jön ez a babaváró hitelhez, ami kamatmentes.

Mitől dőlne be a forint? Ezt minden évben elsüti valaki szerintem 50 éve már. Mi a fundamentális alapja?

(#21165) KilgoreTrout válasza tonermagus (#21163) üzenetére


KilgoreTrout
senior tag

Hát ha az a kérdés, hogy forintban vagy devizában gyűjtögesd a pénzed, akkor a válasz a deviza. Nehezen elképzelhető, hogy a közeljövőben a forint jelentősen erősödne az euróhoz képest.

Mivel a babaváró kamatmentes, - feltételezve valamekkora inflációt - a lehető leghosszabb futamidőre érdemes felvenni. (De mivel max. 50.000 lehet a havi törlesztő, ezért 10 millióhoz minimum 19 éves futamidő tartozik, szóval itt nincs is nagy mozgástér.)

Ha armageddonra számítasz, akkor pont megéri hiteleket felvenni, minél hosszabb kamatperiódussal.

(#21166) KMT válasza Tapsi (#21164) üzenetére


KMT
addikt

Azért a kamatmentességhez nem árt egy baba is...
De gondolom, más hitel is lenne, mert a 10M babavárót nem is lehet 15 évre felvenni, mert túl nagy lenne a törlesztő.

(#21167) Drizzt válasza KilgoreTrout (#21165) üzenetére


Drizzt
nagyúr

"Ha armageddonra számítasz, akkor pont megéri hiteleket felvenni, minél hosszabb kamatperiódussal."
Hát ez azért rohadtul függ attól, hogy milyen jellegű armageddonra számít az ember.

I am having fun staying poor.

(#21168) Tapsi válasza KilgoreTrout (#21165) üzenetére


Tapsi
addikt

Hát ha az a kérdés, hogy forintban vagy devizában gyűjtögesd a pénzed, akkor a válasz a deviza. Nehezen elképzelhető, hogy a közeljövőben a forint jelentősen erősödne az euróhoz képest.

Igen, ez a devizaspekuláció. Szerintem pedig átlagember olyan devizában takarékoskodjon, amiben bevétele van, és várhatóan kitettsége lesz. Minden más esetben ő árfolyamkockázatnak van kitéve, amit lehet vállalni, de senki sem garantálja azt, hogy jól fog vele járni. Anno még 2008 után felugrott az EUR 330-ra, akkor a főnököm bevásárolt belőle, aztán szépen visszamászott 300-körüli értékre hosszú-hosszú évekig. Elég sok pénzt bukott ezen. :)

(#21169) Ijk válasza tonermagus (#21161) üzenetére


Ijk
nagyúr

Hány éves vagy? Mennyi a jövedelmetek? Mennyi lesz a jövedelem ha asszony elmegy szülni? Mennyi önerőtök van? Mennyit tudtok most havonta megtakarítani? Milyen ingatlant akartok venni? Hol?
Ezek hiányában elég nehéz bármit mondani. Ne a Ft árfolyammal meg 3. világháború esélyeivel foglalkozz, hanem azzal most mennyi a bevételed és ha reál értéken nem növekszik tudod-e fizetni a hitelt? Ha babavárón felüli rész kamata megduplázódik azt tudod-e fizetni? Ha lerobbansz, munkanélküli leszel 6-12 hónapig van-e elég tartalékod amiből megéltek és a hitelt is tudod fizetni? Ha bármelyikre a válasz nem ezekből az alapvető dolgokból akkor lapot húzol 19-re, a többit meg ki lehet elemezni.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#21170) AxBattler


AxBattler
félisten

Eladó az egész világ, árulják a Lipótot. :(

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#21171) Sempronius89 válasza tonermagus (#21163) üzenetére


Sempronius89
tag

Az emberek 99,9%-ának köztük neked nem éri meg!
Abban a devizában spórolj amiben a jövedelmed és a kiadásaid vannak ez pedig gondolom a forint.

Bocsánat egyébként, de a világ helyzetéről írt gondolataidat ( válság, Oroszország, kamatok, stb) fájt olvasni így péntek este. Ha így csapódnak le dolgok inkább felejtsd el hírforrásaidat. Elég szépen magadért tenni és nem foglalkozni a nagyvilággal. :)

(#21172) #41635072


#41635072
törölt tag

Üdv!
Van egy lakásom, amiben 100% a tulajdonrészem, és a nevemen van a lakáshitel.

Szeretnék másik ingatlanba költözni, viszont eléggé elszálltak a kamatok, az én hitelem pedig még “szuperolcsó”.
Elviekben van lehetőség átvinni meglévő lakáshitet új ingatlanra, de a hitel összegét nem lehet növelni, mert arra új kamatláb vonatkozna.

A kérdésem az, hogy lehet egy ingatlanra 2 külön lakáshitelt is felvenni? Akár úgy, hogy mondjuk a párom tulajdoni hányadot szerezne az új ingatlanban, és arra a hányadra ő külön venne fel hitelt?

(Csak piaci hitel játszik, családtámogatásos dolgok nem érdekelnek, hiteltörlesztő jelenleg fizetésem töredéke, ezzel nem lenne baj)

Köszi!

(#21173) Ursache válasza #41635072 (#21172) üzenetére


Ursache
senior tag

már elszalltak a kamatok? már most 2021 vegen itt tartunk? : o

https://www.youtube.com/watch?v=eIri9YLHpOg

(#21174) hurenzon válasza #41635072 (#21172) üzenetére


hurenzon
senior tag

Igen , tudsz 2 hitelt egy ingatlanon , ha a párod is tulajdonos lesz , akkor őt is be kell vonni adóstársként .

(#21175) Brandynew válasza Ursache (#21173) üzenetére


Brandynew
őstag

Enyhe túlzás, de tény, hogy már magasabbak, átlagosan 1%-kal, mint év elején. Aki szeretne ingatlant, még itt van az utolsó lehetősége, ennél csak nehezebb lesz később, biztos, hogy tovább fog nőni a kamat.

[ Szerkesztve ]

(#21176) KMT válasza bmakszim (#21158) üzenetére


KMT
addikt

Ez biztos így van? Rövid keresgélés után nem találtam ilyesmit.
Ezek alapján kb fél éven belül átadott lakás esetén van csak esélye a zöld hitelnek?! :F

(#21177) #41635072 válasza Brandynew (#21175) üzenetére


#41635072
törölt tag

Már most 1.8%-kal drágábban tudnám ugyan azt a hitelt felvenni, mint tavaly. Ez elég drasztikus ugrás, és nincs vége.
Amúgy mi az, hogy utolsó lehetőség? Magas kamatok mellett senki sem fog hitelt igényelni? :)

(#21178) kraftxld válasza #41635072 (#21177) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Milyen magas kamatok?
Tizen pár éve 10% fölötti kamatok is voltak.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#21179) #41635072 válasza kraftxld (#21178) üzenetére


#41635072
törölt tag

Igen, tizen pár éve, de az kit érdekel?
De az elmúlt kb 10-12 év a nullkamatokról szólt, ezért elég éles váltás. Ezért IS száguldottak az árak…
Amúgy hosszabb távon, ha sikerül lejjebb nyomni az “inflációt”, szerintem újra lefele fog csordogálni…

[ Szerkesztve ]

(#21180) kraftxld válasza #41635072 (#21179) üzenetére


kraftxld
nagyúr

25-30 éves hitelnél senkit se érdekel, hogy 10 éve mennyi volt a kamat? Ja oké :D

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#21181) Brandynew válasza #41635072 (#21177) üzenetére


Brandynew
őstag

Fognak, kimaradt a mondatomból, hogy alacsony kamat mellett :) Előbb-utóbb vissza fognak térni a 10-15%-os kamatok. Szerintem most van az a pont, amikor nem szabad várni a vásárlással.

[ Szerkesztve ]

(#21182) bmakszim válasza KMT (#21176) üzenetére


bmakszim
senior tag

A Cordiánál hívták fel erre a figyelmem.
Azt javasolták, kérdezzem meg a bankom, hogy folyósít-e lakásvásárlási előszerződésre. Ilyet nyilván nem fognak tenni. Értékbecslés nélkül nem is köt szerződést a bank, de az meg nem történik meg csak a tervrajz alapján.
Róka fogta csuka helyzet.
De meg kell kérdezni. Előfordulhat, hogy vagy a bank, vagy az építtető lazábban kezeli, vagy talál valami kiskaput.

(#21183) Stanlee válasza #41635072 (#21177) üzenetére


Stanlee
őstag

Nem kovetem aktivan a hitelek kamatvaltozasat, ez most mit jelent? 4-5% kozotti kamatot 10-20 evre fixalva?

Azert ez meg nem "drasztikus". 2008 utan eleg kellemetlen volt, amikor a bankom az euro hitelre a kamatot minden honapban novelte, mikozben a bankkozin lement 0 kornyekere es meg az arfolyamvaltozast is kellett valamibol fedezni.

Ahhoz az idoszakhoz kepest szerintem eleg barati a mostani helyzet. Nem jo annak, aki venni akar, mert a novekvo kamat novekvo terheket jelent, de azert nem is 2000 elejei vadkeleti allapotok uralkodnak mar szerencsere.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#21184) concret_hp válasza Stanlee (#21183) üzenetére


concret_hp
addikt

10 évre már nincs 5% alatti publikus ajánlat kb.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#21185) Mercutio_ válasza kraftxld (#21180) üzenetére


Mercutio_
félisten

Talán úgy értette, hogy amíg korábbi hitelekre létezik a hitelkiváltás lehetősége és a most felvett hiteleknél az 5-10-20 évre fixált kamat :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#21186) Stanlee válasza concret_hp (#21184) üzenetére


Stanlee
őstag

5 felett az mar eleg kellemetlen, 6 felett meg erdemes atgondolni, hogy mennyire eri meg a lakasvasarlas.

Poziciobol beszelek, igy jo ha az ingatlanarak mennek felfele, de azert a magas kamatok mellett egyre tobbeknek lesz nehez felvenni a hitelt, vagy olyan konstrukcioban veszik fel, hogy kevessel nyugdij elott fogjak csak visszafizetni. Majd akkor lesz egy tehermentes de lelakott ingatlan amire az akkor iertekenek a felet is ra lehet nyugodtan majd kolteni, hogy jo legyen.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#21187) concret_hp válasza Stanlee (#21186) üzenetére


concret_hp
addikt

kíváncsi leszek, mi lesz a hatás, az hogy mondjuk 4%-ról felmegy 6%-ra a kamat (ugye már félúton vagyunk, vagy azon túl), az elég sok % a törlesztőben, ami annyit jelent, hogy azok akik fullra maxolják az eladósodottsági arányt, simán kevesebb hitelt tudnak felvenni, ami szummában lefelé kéne, hogy nyomja az árakat. a másik oldalon meg ott a meglóduló infláció. bonyolódik a képlet a moratórium végével is persze ami szintén lefelé tolná, de jövő év elején meg ráöntenek a népre qrvasok kp-t ami meg megint felfelé hajtaná az árakat... így legyél okos :DDD

vagy fullba vagy sehogy :D

(#21188) Ijk válasza concret_hp (#21187) üzenetére


Ijk
nagyúr

Jön a szokásos ciklus, vagyis beesik az ingatlanpiac. Egyrészt az utóbbi 4-5 évben sokan vásároltak ugyebár, aki vásárolna az pedig kiárazódik. Szokásos 5-10 éves beesés jön, árak nem mennek lejjebb, legfeljebb olyan ingatlanoknál ami már ezelőtt is eladhatatlan volt, viszont kell belőle a pénz.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#21189) AxBattler válasza Ijk (#21188) üzenetére


AxBattler
félisten

Plusz anyagárak továbbra is mennek fel... most beszéltem padló/faburkolat eladóval, szerinte (friss gyártói, EU forgalmazói listák alapján) nem lesz jövőre nagy áremelkedés, "csak" úgy cirka 30-40%-os.

Lesz itt nemulass.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#21190) A Zéé válasza AxBattler (#21189) üzenetére


A Zéé
addikt

Szerintem esélytelen msot bármit jósolni. Nincs már messze az a pont, amikor elkezdenek bedőlni a projektek, mert finanszírozhatatlanok lesznek, az emberek meg egyre jobban árazódnak ki. Eszetlen már az is, ami idén történt. Nincs olyan építőanyag, ami ne drágult volna legalább 50%-ot. Hőszigetelés csak a héten emelkedett egy 15%-ot, de nem biztos, hogy ez az idei utolsó, mivel a mostani árakat is december 1-ig tartják...

Just a simple Lineman...

(#21191) Stanlee válasza concret_hp (#21187) üzenetére


Stanlee
őstag

Egy 20 millas hitelnél 2% kb. 35 ezer forinttal több havi törlesztőt jelent. És ez még inkább az alja a hiteleknek. Valószínűleg nem fogják emiatt visszaadni a lakásokat, de máshol azért el kell kezdeni a kiadásokból lefaragni, hogy a törlesztés menjen.

Nagy árcsökkenésre nem számítok, de azért stagnálás az már igencsak aktuális. A sok pénz meg csuda tudja meddig fog tartani, választás ide vagy oda.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#21192) Stanlee válasza A Zéé (#21190) üzenetére


Stanlee
őstag

Ne felejtsd el, mindenbe amibe földgáz kell, annak nagyjából megjósolhatatlan az ára. Múlt héten kicsit megnyugodott a piac, aztán a németek leállították a Nord streamn2 engedélyezését és 20 eurót ugrott az ár egyik napról a másikra. Most kb. Az egy évvel ezelőtti árak negyszeresen vagyunk. Szóval minden amibe kell földgáz, annak qra felmegy az ára jövőre, mindegy hogy ki mit makog a politikusok közül. Persze a tobbseg itt a németeknel nemigen vágja, hogy az autó kalap tartojatol a kenyerig mindenben valahogy ott van a földgáz. És ennek nem pár hónapos kihatása lesz, hanem kb. 2 év.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#21193) concret_hp válasza Stanlee (#21191) üzenetére


concret_hp
addikt

én az új hitelekre gondoltam, ha megvan, hogy mittom' 150K törlesztő fér bele , az kisebb hitelösszeget eredményez.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#21194) Mercutio_ válasza AxBattler (#21189) üzenetére


Mercutio_
félisten

Faanyagnál mondjuk kíváncsi leszek a hazai piac mikor normalizálódik.
Ha jól tudom amerikában már visszaálltak az eredeti nyersanyagárak, tehát csak a forint romlását kellene tükröznie a drágulásnak :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#21195) AxBattler válasza Mercutio_ (#21194) üzenetére


AxBattler
félisten

Azt nem tudom, de egy beltéri ajtót pont most vettem dupla áron a tavalyihoz képest.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#21196) Csabroncka válasza concret_hp (#21193) üzenetére


Csabroncka
addikt

Nem hiteltörlesztővel lesz a gond! Korábban is írtuk, hogy az élet drágul meg úgy, hogy vagy a béred növeled drasztikusan, vagy az életszínvonalad csökken. A kaja 2019 óta szó szerint 100%-al dupláz. Ami eddig megállt 90-100-ban, az most 140 és nincs még vége. Éhen nem halunk (gondolom más sem), de ha összerakosgatom, akkor a bevételnövekedés ellenére is lassan havi 100 ezer, amivel csökkent a megtakarítható összegem havonta.

"in medias res"

(#21197) Ursache válasza Csabroncka (#21196) üzenetére


Ursache
senior tag

az szerintem 50% lesz inkabb.

viszont igen! en is erzem, hogy dragabb mint 1 eve..

https://www.youtube.com/watch?v=eIri9YLHpOg

(#21198) Qtya123 válasza Csabroncka (#21196) üzenetére


Qtya123
őstag

" de ha összerakosgatom, akkor a bevételnövekedés ellenére is lassan havi 100 ezer, amivel csökkent a megtakarítható összegem havonta."

Elkezdtem egy munkát, amivel növeltem a havi bevételem és szép lassan oda drágul minden, hogy a havi megtakarítási összeg kb nem változott a plusz bevétel ellenére, vagy csak minimálisan, pár tízezerrel.
Ezért sem értem, hogy ennek ellenére mindenki adósítja el magát mindennel is. Hiába nem nő a törlesztő, ha minden más igen.

Bele se merek gondolni, hogy egy 3 gyerekes család havi kiadása mennyivel ugrott meg csak az élelmiszerek miatt.

[ Szerkesztve ]

(#21199) sakal83


sakal83
addikt

Sziasztok

Valaki esetleg tudja atombiztosan hogy a zöldhitelnel az ingatlant lehere kovetkezmenyek nelkul értékesíteni a futamidő alatt?

Tudom hogy az elidegenites benne van de valki igy értelmezi hogy a fedezetcsere tiltott igy valaki pedig igy hogy nem lehet eladni igy sem hogy a vevod fizeti ki a vételárbol.

(#21200) DamianB válasza Sempronius89 (#21171) üzenetére


DamianB
őstag

+1

Tonermagus : Ilyen nem fordulhat elő hogy EU vs Oroszország ami elő fordulhat NATO vs CSTO így már más fekvése van a dolgoknak . Deviza sepkulációt engedd el most még, rakd a pénzt PMÁPba folyamatosan és mellette képzed magad ezután hoz döntést és fektess be .
Migráció hát igen az lesz ha nem történik valami csoda és sokkal rosszabb lesz mit sejtik az emberek de ne legyen igazam .

Csabroncka : Kíváncsi leszek hogy alakul a kosaram a jövőben év elején 40-60 k között megállt az étkezési költségeim.

[ Szerkesztve ]

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.