Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#22251) Drizzt válasza VMatteo (#22250) üzenetére


Drizzt
nagyúr

[9 fontos tudnivaló az árverés útján szerzett ingatlanról]

"5. Vásárlás bejárás nélkül

Az árverésre bocsátott ingatlanok bejárására általában nincs lehetőség. Vagyis általában nem tudunk a tulajdonossal előzetesen egyeztetni, ezért az ingatlan lényeges tulajdonságainak megismerése nélkül lehet az árverésen részt venni."

I am having fun staying poor.

(#22252) VMatteo válasza Drizzt (#22251) üzenetére


VMatteo
őstag

köszönöm! :R

Tisztelet a Gépésznek!

(#22253) Dorian válasza Drizzt (#22251) üzenetére


Dorian
félisten

Egyébként a maffián kívül kinek jó az, hogy nem lehet előzetesen megnézni ezeket a lakásokat?

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#22254) F-ECT$


F-ECT$
titán

Van olyan árverezett ingatlan, amit meg lehet nézni (vannak banki, végrehajtói, önkormányzati árverések is, mindnél mások a szabályok / lehetőségek). Hogy ez kinek jó / nem jó az érdekes kérdés, lehet, hogy többet is kap így érte az értékesítő, mintha meg lehetne nézni. Ha laknak benne, akkor általában nem lehet megnézni, de sokszor akkor se ha üres.

Dive ever, work never.

(#22255) Eugene Roe válasza VMatteo (#22250) üzenetére


Eugene Roe
őstag

A kiemelt fogyasztóbará hitel megér 0,2% kamathátrányt? Ha cserébe az előtörlesztés költsége 1%-ról 1,5% lesz?

30M-et vennék fel 5,79% THM-re, 25 évre, de 5 év után tervben áll 5-10M-et előtörleszteni.

Illetve a 10vs20 év fix kamat még a dilemma :D 5-10 év között csak tudok kiváltani jobb hitellel majd...

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#22256) Drizzt válasza VMatteo (#22244) üzenetére


Drizzt
nagyúr

"Illetve, Ti mit gondoltok, tudom, hogy hülye kérdés, fél év múlva lenne esedékes a vásárlás, addig lehet vmi árcsökkenés általánosan, vagy még drágulás várható?"

[Épp jött egy telexes cikk a témában.] Viszont igazából továbbra is igaz, hogy az ingatlanpiac állandóan a megjósolhatatlan kategória. Ugyan jó ideje csak felfelé megy, de ez nem garancia semmire. Az szerintem is érezhető, hogy sok tranzakció lesz most, de aztán várható nagy beesés benne. Onnantól meg van esély árcsökkenésekre. Ami nem azt jelenti, hogy biztos fog ilyen történni.

I am having fun staying poor.

(#22257) Eugene Roe válasza Drizzt (#22256) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Mennie már most is kellene lefele, mert 50M egy panel, aminek az 5%-os adózott kiadásához is 280k-t kellene kérni bérleti díjnak, ott meg azért nem tartunk. De az 55M-es 45m2-es újépítésűt is havi 180-ért tudja kivenni csak a kolléga, ami 3,4% jelenleg a tulajnak. Ezzel viszont ellentétes talán, hogy a választás után sem fog megváltozni a vidéki fiatalok Pestre áramlása (még ha az albit nem is fogják tudni kifizetni)

Ettől függetlenül én is most veszek 49M-ért 69m2 panelt belső óbudán, mert hiába lesz jövő ilyenkor 47M, ha addig elmegy 1,5M bérleti díjra és +1,5% lesz a kamat.

Én egy dologban bízom, hogy ahogy eddig is, úgy most is úgy véd gazdaságot Viktor, hogy elinflál mindent a fenébe.

Szerintem fél éven belül csak 1-2 beszorult lakás lesz havonta / ~alkerület, aki költözne másikba, vagy most épül a háza, azokra pedig megy majd mindenki, mint légy a szarra :)

[ Szerkesztve ]

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#22258) dnelb válasza Drizzt (#22256) üzenetére


dnelb
veterán

majd e remek kormány ismét kiad valami támogatást amitől mehet tovább felfelé, 10000%

(#22259) concret_hp válasza Drizzt (#22256) üzenetére


concret_hp
addikt

fél év alatt sztem nem nagyon van árcsökkenés, mert senki nem akar engedni az árból...

vagy fullba vagy sehogy :D

(#22260) VMatteo válasza Drizzt (#22256) üzenetére


VMatteo
őstag

érdekes cikk, köszi!

Teljesen nem tudom szerencsére, hogy mit kellene tennem :))

Tisztelet a Gépésznek!

(#22261) AxBattler válasza Eugene Roe (#22257) üzenetére


AxBattler
félisten

most veszek 49M-ért 69m2 panelt belső óbudán
Nem tartom irreálisnak, akár jó is lehet.

Érdekességképpen kérdezném, hogy melyik utca?
És panelprogramos/felújított lakás?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#22262) Zanik válasza Eugene Roe (#22257) üzenetére


Zanik
addikt

Én is inkább most vennék, még ha megy is lejjebb az ár 1 éven belül, mert addig meg a megtakarításod inflálódik rendesen. Lehet jövőre nem fog ugyanannyit érni az ingatlan, de a pénzed se.

[ Szerkesztve ]

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#22263) Stanlee


Stanlee
őstag

"Hogy ez kinek jó / nem jó az érdekes kérdés, lehet, hogy többet is kap így érte az értékesítő, mintha meg lehetne nézni."

Azert van igy, mert nem kell kulon apparatust fenntartani ra, hogy ertekesitse a bank. Ha belegondolsz, hogy az orszag minden szegleteben lehetnek visszavett ingatlanok, amiknek a megnezesere akar csak egyszer is biztositananak idopontot, rengeteg emberre lenne szukseg. A vasarlojeloltek jonnenek a kerdeseikkel. Szoval ez igy egyszerubb, regen megvettek kevesebbert, ma meg latatlanban adnak erte annyit, mint egy megnezheto ingatlanert.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#22264) Zanik


Zanik
addikt

Beszéltem az ingatlanossal, nem lesz zöld hitel. Kedden megnyitják pár helyen, akiknek mindene megvan az igényléshez, azok megrohanják a bankokat, és hopp, ismét el is fogyott.
Most kér még egy egyedi ajánlatot nekem a társasház építését finanszírozó banktól, meglátom hogy azokkal a feltételekkel tudom-e vállalni.

Ha csak 1 hónappal korábban látom meg ezt a hirdetést... :O

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#22265) axioma válasza Drizzt (#22256) üzenetére


axioma
Topikgazda

Nem tudom ki ez aki szerezte a cikket, de nekem pont ugy tunik mint az ingatlankozvetito szakertok osszes tobbi szakvelemenye: most azonnal vegyel. Ezzel general forgalmat a szakmajanak. Ha tenyleg lesz holland licit, akkor azt mindenkinek erdemes megvarnia, aki nem csak 20 eves kamatperiodusban tudja elkepzelni az e'letet.
Mindjart megnezem ezt a 100e/ho agymenest is, fogadjunk hogy a 2.5%-hoz viszonyitja ami mar nincs de pill.

(#22266) Drizzt válasza Zanik (#22262) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Pmapban jovore 10+% lesz a kamat. Iden 6.6. Bar lehet valtoztatnak majd az uj kibocsatas kamatpremiuman, de a mar megvettnek nem fognak tudni hozzanyulni. Visszavaltassal egyutt is ket eves tavon belul 15%-on vagy. Ettol jobban fognak noni a lakasarak? Nincs josgombom. Egyebkent a hitelkamatok is jok meg mindig, nem tudom egyaltalan az inflaciot el fogjak-e erni. Persze attol is jelentosen fugg a keplet, hogy milyen kiadasai vannak az embernek, mennyire erinti az inflacio a kiadasi oldalan. Altalaban nagyon.

I am having fun staying poor.

(#22267) Oppenheimer


Oppenheimer
veterán

BP 9. Kerületben egy lakótelepen 2020 nyarán vettem a laksim, 1. emelet, 52m², 2.5 szobás, amerikai konyhás nappali, fürdő-wc külön szoba, 2m² erkély. 31m volt.
Azért a nappalival kellett foglalkozni, meg a többi szobában is laminált padlót cserélni, szóval jelenleg azt mondanám rá hogy jó állapotú.

Szoktam nézegetni a hirdetéseket a környéken, hasonló méretű lakásokat szinte mind 42m++ért hirdetik, 1 hirdetés lóg ki a sorból 35 milliós hirdetési árral.

Szoktam menteni hirdetéseket 40 milliós ár környékén, amik idővel inaktívvá válnak.

Létezik hogy ezeket tényleg el tudják adni?
Kíváncsi vagyok milyen áron születhetnek meg a tranzakciók.

Valahogy le lehet kérni navtól irányítószám alapján elég friss lakásárakat, ennek mi a menete? Nekem nagyon magasnak tűnnek ezek a hirdetési árak.

[ Szerkesztve ]

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#22268) axioma válasza axioma (#22265) üzenetére


axioma
Topikgazda

(30M 2.5% 159e 8.4% 259e azert se az egyik se a masik vegen nem egy matol 7-8 honap kozti vegpontok, ha a realisabbat nezzuk akkor ma 5% 198e helyett 10.4% 298e kene felmenjen... hosszu kamper mellett elegge valoszinutlen, rovid mellett meg nem tul lenyeges)

(#22269) concret_hp válasza axioma (#22265) üzenetére


concret_hp
addikt

ez igazából mindig mindentől függetlenül így van, szóval pont nem jelent semmit :D

vagy fullba vagy sehogy :D

(#22270) Drizzt válasza axioma (#22265) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Ami nekem fura volt a cikkben, hogy Baloghtól többször idéztek, de mégsem volt egyértelmű, hogy most ők kérték ki a véleményét, vagy valami másik interjúból szemléztek.

#22267Oppenheimer:
[link]
"Az ingatlan.com körképéből kiderül, hogy a fővárosban április első napjaiban az új lakások átlagos négyzetméterára a kínálati piacon közel 1,1 millió forint volt, ami 21 százalékkal haladja meg az egy évvel korábbit. A budapesti használt lakásoknál 17 százalékos volt a növekedés, így 873 ezer forintot tett ki."
17%, egy év alatt. A tiéd meg már majdnem két éve megvan. :D Mennyiért hirdették akkor, amikor megvetted?

[ Szerkesztve ]

I am having fun staying poor.

(#22271) axioma válasza Drizzt (#22270) üzenetére


axioma
Topikgazda

Azert az atlagos negyzetmeter-ar novekedese abbol is adodhat, hogy kisebb lakasnak mindig nagyobb a fajlagos nm-ara ha ugyanott ugyanakkor nezed akkor is, es nem lennek meglepodve, ha a kinalat tavaly ota valtozott volna ebben a tekintetben is... Illetve ugyanigy a felujitottsagi mertekre is kivancsi lennek.
Persze elhiszem az atlagar-novekedest ugyanarra a lakasra is, csak zavar az a hozzaallasa az ujsagiroknak, hogy egyetlen kiragadott statisztikai mutatot alkalmaznak a teljes piacra. Plane a hirdetesi arakkal "alatamasztva".

(#22272) F-ECT$ válasza Oppenheimer (#22267) üzenetére


F-ECT$
titán

NAV-tól lehet adatot venni, de vannak vele bajok, pl jó fél éves lemaradásban van. Ha mégis érdekelne.

Dive ever, work never.

(#22273) Trolee


Trolee
aktív tag

Sziasztok!
Valakinek van hivatalos forrásból infója hogy az OTP fogadott be a héten Zöld hitelre igényt?
Már 2 helyen is hallottam hogy ma délig volt ilyen lehetőség, de a hitelügyintézőnk nem tud erről, és hivatalos kommunikáció sem volt.
Köszi mindenkinek!

(#22274) kene84


kene84
senior tag

#22273Trolee:

Sokat olvasni sokfelé.
Legtöbbet arról, hogy az új 100 milliárdos keret fogja lefedni a már bent lévő kérelmeket és nem lesz új kérelmek beadására lehetőség. Persze olyat is olvastam, hogy 19-én pár banknál megnyitják a lehetőséget és ami marad a 100 milliárdból hamar elviszik azok akik éppen lemaradtak az utolsó napokban.
Vagy pl konkrét bankokat emlegetnek ahol tuti nem lesz.
Persze ezek nem hivatalos infok, de legtöbben a hitelszakértőjükre és a bankokban dolgozókra hivatkoznak a fentiekkel kapcsolatban.
Ilyet amit említesz én nem láttam sehol, totál káosz van.
Mi is szerettünk volna zöld hitelezni, csak sokáig nézelődtünk/válogattunk, de most már kezdek letenni arról, hogy mi ebben részt veszünk majd, hisz nekünk el sem kezdődött a folyamat, míg mások meg kész papírokkal várakoznak.

[ Szerkesztve ]

(#22275) Oppenheimer válasza Drizzt (#22270) üzenetére


Oppenheimer
veterán

33-ért hirdették mikor vettem.
Durva áremelkedés volt bakker. :Y

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#22276) HoTDoG válasza kene84 (#22274) üzenetére


HoTDoG
tag

Nevetségesek ezek a limites zöld támogatások, hitelek ebben a formában. Ez így egy "amíg a készlet" tart típusú bevezető akció, mind a az elektromos autóknál, mind a lakásoknál.
Ha pedig építkezni / venni szeretnék és ezt részben hitelből, akkor mostantól mehetek a 6-7-8%-os hitelekhez, akkor is ha bőven meghaladja a BB/80kWh értéket?
Ha ezt nem folytatják akár ebben, akár más formában, hogyan akarják ösztönözni a lakosságot, hogy jobb energiahatékonyságú ingatlanokba költözzenek / építsenek?

(#22277) Vismajor01 válasza Trolee (#22273) üzenetére


Vismajor01
addikt

Nekunk ma adja be a bankba az ugyintezonk a papírokat. Otp.

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#22278) Eugene Roe válasza HoTDoG (#22276) üzenetére


Eugene Roe
őstag

A cél eddig is csak az volt, hogy képviselô unokaöccse is előnybe kerüljön a 10 millió másikkal szemben, plusz hogy ne legyen nagyon átlátszó, még kétszer annyi random tudatosabb átlagembernek is jutott :) sose volt cél a zöldítés, azt ezerszer egyszerűbben is megoldhatták volna (pl.: Szelektív adócsökkentés zöld cuccokra, csak akkor a NER kft mit igényelt volna vissza, vagy írt volna le? :) )

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#22279) DamianB válasza Oppenheimer (#22275) üzenetére


DamianB
őstag

Nagyon jó áron vetted . :K

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#22280) j0k3r! válasza HoTDoG (#22276) üzenetére


j0k3r!
senior tag

Inkább az a nevetséges, hogy 10% körüli infláció és folyamatos forint gyengülés mellett 2.5%-os hiteleket osztogattak egy bizonyos (nagyon nem alsó X decilis) rétegnek. Jó lenne, ha valami normalitás jönne a világba, mert már nagyon elszaladt mindenkivel a ló hitelezés a szintjén.

some men just wanna watch the world burn...

(#22281) F-ECT$ válasza HoTDoG (#22276) üzenetére


F-ECT$
titán

Be kell látni hogy most durva infláció köszöntött be, ami egyrészt megemeli a hitelkamatokat, másrészt az építőanyagok árát. Szóval most nem igazán éri meg majd építkezésbe vágni egy ideig.

Dive ever, work never.

(#22282) gabber01


gabber01
addikt

Sziasztok!

Érdeklődünk egy ház iránt amin csok, egyéb hitel terhek vannak.
Ingatlanos szerint az adásvételi idejében ne csak a 10% foglalót tegyük le, hanem a fennálló terhek teljes mértékét (ezeket természetesen mind az adott hitelintézet technikai számlájára, az eladó ezekből semmit sem kap), különben nem kerülhetünk széljegyre és a mi hitelező bankunk sem fog addig tudni csinálni semmit a hitelbírálattal kapcsolatban, magyarán áll az ügy.

Ez valóban így van, vagy a mi hitelkérelmünkhöz elég lenne a 10% foglaló is és az adásvételi?

[ Szerkesztve ]

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#22283) HoTDoG válasza F-ECT$ (#22281) üzenetére


HoTDoG
tag

Belátom, hogy durva infláció jön és már több, mint 1 éve vágtatnak az építőanyagok.
Arra gondoltam, hogy ezek a limitált zöld hitelek / támogatások csak oda dobott csontok a lakosságnak. De Eugene jól leírta a lényeget fentebb.

(#22284) Csabroncka válasza gabber01 (#22282) üzenetére


Csabroncka
addikt

Egyrészt szerintem fölösleges 10% több milliós foglaló, másrészt előlegből az ügyvéd intézi az ingatlan tehermentesítését!

Akkor gördülékenyebb ha az önerőből ez tisztázható és a fennállórészt hitelezed!

Minden ingatlannal kapcsolatos tehermentesítést, az ügyvéd intéz letétből, ilyenkor már elvileg a széljegyen leszel. A tulaj csak akkor kap pénzt, ha már a tartozásit leszedték az ingatlanról.

"in medias res"

(#22285) Zanik válasza HoTDoG (#22276) üzenetére


Zanik
addikt

Nagyon egyszerűen, júliustól nem kaphat használatba vételi engedélyt BB-nél rosszabb minősítésű újépítésű ingatlan. Azt már leszarják milyen hitelből építed. Old meg!

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#22286) Tapsi válasza HoTDoG (#22276) üzenetére


Tapsi
addikt

Ha már építkezel, akkor hülyeség lenne rossz energetikájú házat építened. Ez totál független bármilyen támogatástól.

(#22287) Oppenheimer válasza DamianB (#22279) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Sztem tularazva vettem akkor. 29 korrekt ar lett volna erte.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#22288) Eugene Roe válasza Oppenheimer (#22287) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Túlárazva én veszem :D egyetlen vigaszom, hogy a szigetelés mellé a strangok és lift is ki van már cserélve, így haladó szellemiségű a lakosság.

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#22289) Oppenheimer válasza Eugene Roe (#22288) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Belső Budán 710k-s négyzetméteráron szigetelt panelt venni egyáltalán nem túlárazott! Én 600k-s áron vettem a szigeteletlent, na ez túlárazott volt. :DDD De túl jó volt az elosztása.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#22290) Ijk válasza Tapsi (#22286) üzenetére


Ijk
nagyúr

Nem nagyon tudsz rossz energetikaju házat építeni. Ha hőszigetelés megvan akkor csak gepeszettel tudsz játszani hogy CC vagy épp AA. Napelem, hovisszanyeros szellőztetés, höszivattyu, stb. Ezek mind utólag beepitheto kütyük. Jó a fűtés nem annyira.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#22291) Eugene Roe válasza Oppenheimer (#22289) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Békáson is jók az 56m2-es 1+2-esek, de a 20-ból csak 3 tömb van panelezve, meg be is kell járni onnan :P mondjuk csak 1-1 átszállást spórol az ember, meg hétvégén/este nem 20-30 percet kell várni a kövi hévre.

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#22292) Csabroncka válasza Oppenheimer (#22289) üzenetére


Csabroncka
addikt

Panel sem mindegy, a 80-as évektől már van benne szigetelés is a szendvics héjazatban. A jelenlegi felújítási árak mellett 10x meggondolandó, hogy egy vizes salétromos, konvektoros tégla társas, vagy panel lakótelep. Igaz ehhez az is hozzátartozik, hogy a modern jó elosztású panelek kb a 80-as évek elején jelentek, süllyesztett konnektorokkal 2+ félszobákkal, nagy nappalival, nagy méretű teher lifttel.

"in medias res"

(#22293) Eugene Roe


Eugene Roe
őstag

Most oszkár utazótárs kicsit elkedvetlenített :B

Koppenhágában él, és magyar kollégája most vett új építésű 75m2-es lakást Koppenhágában 150 millió ft-ért, miközben neki betanított munkásként óvodai asszisztensként 6000ft a nettó órabére, ami ott gyakorlatilag a bejelentett ~minimálbér.

Koppenhága 150 millió ft / 6000 ft minimál órabér
Budapest 85 millió ft / 1200 ft minimál órabér (nekem ~2800)

Hova hiteleződjön el az ember 18 évre, ha nem ide :P

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#22294) DamianB válasza Csabroncka (#22292) üzenetére


DamianB
őstag

Ha jól emlékszem nektek is ilyen van . De amikor én nézegettem paneleket ilyeneket nagyon nehéz ilyet találni . Egy panelt találtam ami jó lett volna .

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#22295) Eugene Roe válasza DamianB (#22294) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Teljesen ilyen dán(vagy svéd...)-típusú panel értékelhető számban tudtommal csak pest legészakibb csücskében van, azon kívül szerintem nincs összesen 20 ilyen lépcsőház egész Budapesten... vagy van, csak 4-5 éve nem találtam őket :)

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#22296) Csabroncka válasza DamianB (#22294) üzenetére


Csabroncka
addikt

Nem csak lakótelep, de házgyár típus is válogatta:

Itt vannak a pontos alaprajzok

Gazdagréten pl. a Török ugrató utcától felfelé a legjobb elosztásúak

"in medias res"

(#22297) Land


Land
veterán

Sziasztok!

CSOK ügyében a Kormányablakok is tudnak tájékoztatást adni, ott is van CSOK "szakértő" ügyfélfogadó?

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#22298) KMT válasza Eugene Roe (#22293) üzenetére


KMT
addikt

Az 1200 ft az nem a nettó minimálbér.

(#22299) Qtya123 válasza Csabroncka (#22296) üzenetére


Qtya123
őstag

Megörültem, hogy itt minden típus fent lesz, de látom sajnos nem. Láttam más elrendezéseket is és az a nm és típus sincs benne, mint amilyen a miénk. Mindenesetre elmentem a linket, hátha bővítik még az adatokat.

Eugene Roe: Még 2017-ben néztük végig kb fél békást és akartunk ott venni lakást, de meglepett, hogy nem sok a szigetelt panel arrafelé. Akkor ezek szerint most sem igazán lett több.
A Duna közelsége szimpatikus volt, de valahogy nem fogott meg mégsem a környék, plusz nagyon kint volt már, így nem lett vásárlás végül.

[ Szerkesztve ]

(#22300) wowaccount válasza Qtya123 (#22299) üzenetére


wowaccount
csendes tag

Arrol van tudomasod szigetelt panelnel mennyivel kisebb a fotav kiadas? Nalunk nincs szigeteles, egyedi mero alapjan egesz telen szinten mindig 0-ra letekert futessel, jo sok meleg viz hasznalattal, 2 en 50nm-es 2 szobas lakasra fizettunk 122e forintot osszesen 2021-ben. Nekem ez nem tunik olyan soknak tekintve, milyen magas komforton elunk telen (24-25fok). A szigeteles a haz elettartamara nezve biztos megterul, de vajon egy fiatal parnak aki mondjuk 6-10 even belul dobbantani akar, nekik is?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.