Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#20901) Csabroncka válasza j0k3r! (#20898) üzenetére


Csabroncka
addikt

Szerintem hagyjuk ezt a kit és hogyan fognak megmenteni! A 2008-as válság után sem volt óriási megmentés!

storm3: ez abban az esetben igaz, ha minden évben legalább az infla mértékével tudod növelni a nettó bevételedet, szerintem a többségnek nem fog menni! Különösen azért mert az élelmiszer és a sima élet fájdalmasan megdrágul (ez már egy folyamat), ettől kezdve csökken az életszínvonalad!

"in medias res"

(#20902) Brandynew válasza Qtya123 (#20896) üzenetére


Brandynew
őstag

Szerencsére amit írsz, az nem lehetséges. Lehetetlen, hogy a lakáshiteled ne inflálódjon hosszútávon. Jöhet pár rossz év, de 20 év múlva a mai 50 milliós hitelek végtelenül alacsonynak fognak számítani. 20 évvel ezelőtt a 10 milliós hitel volt olyan megterhelő, mint most az 50 milliós. Amikor valaki 15 millió Ft fölötti házat vett, az volt a burzsuj rózsadombi.

Azt sokan elfelejtik, hogy a házat bármikor el tudod adni hitellel együtt, ha nagyon muszáj, és max. visszamész albérletbe, ahol egyébként is lennél, ha nem vettél volna házat.

Szerintem nem érdemes várni a vásárlással, a Földön pár szaros évtizedet élsz, nem évszázadokra tervezel. 60 évesen már hova veszel házat?

[ Szerkesztve ]

(#20903) PazsitZ válasza #41635072 (#20895) üzenetére


PazsitZ
addikt

Én azt látom, hogy minden ilyen állami hitelbe bele van rakva ez a kitétel.
Most itt is olvasgattam már, hogy nem ellenőrzik úgysem.
Hát nem tudom, van egy olyan érzésem, hogy esetleg fogják. Ha majd az államháztartás hiányos lesz és vége a bull piacnak, lehet majd elkezdik számonkérni ezen apró betűket...

- http://pazsitz.hu -

(#20904) Qtya123 válasza Brandynew (#20902) üzenetére


Qtya123
őstag

Szerintem sem érdemes várni, nem ezt mondom.
Én azt mondom, hogy kifeszítetten nem érdemes hitelt felvenni, arra számítva, hogy majd az infláció megoldja.
Persze, 20 év múlva valóban nem egy nagy tényező lesz egy törlesztő, ami ma mondjuk 150e Ft/hó. De odáig el is kell jutni, rövid távon meg megszívhatják azok, akik kicentizve fizetik, várva az inflációt. A bére esetleg nem emelkedik, a havi 150-es törlesztő adott, de az infla miatt a többi kiadása felmegy, így máris nyögvenyelős a dolog.

[ Szerkesztve ]

(#20905) lajafix válasza Brandynew (#20902) üzenetére


lajafix
addikt

Tücsökzene...

Rock'n Roll

(#20906) kraftxld válasza TheProb (#20899) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ha már van valamennyi kezdőtőkéd, és hitelképes vagy én már most is nézelődnék.
Veszel egy lakást amit könnyen ki lehet adni, abba még tolni a pénzt miközben jön az albidíj, aztán ha a sajátod vennéd akkor eladni vagy akár fedezetként felhaszálni.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#20907) TheProb válasza #41635072 (#20900) üzenetére


TheProb
veterán

Kb egész pesten ez van, nem csak újbudán. 13, 9 ker, stb. mind millió/nm. (jobb esetben, de már inkább átléptük)

Láttam tárgyalva volt, de választ nem láttam rá, hogy a zöld hitelnél el sem lehet adni 10 évig a lakást? Mert akkor az tényleg deal breaker lehet, pont azért, amit írsz. Nem szeretnék megrohadni egy kislakásban én sem.

#20906kraftxld: Ez jó, csak ha jövőre saját (Q2 környéke) célra vennék lakást, akkor ez nem opció.

[ Szerkesztve ]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#20908) Ijk válasza TheProb (#20899) üzenetére


Ijk
nagyúr

Nem vagy hátrányos helyzetben gyerek nélkül. Neked elég egy 35-40nm2 lakás. Gyerekenkent viszont kb + 12 nm2 (háló 9-10, nappali-etkezo +2/gyerek). Egy gyerekkel milliós nm2 áron az +12 millió, két gyerekkel +24. Ehhez mérd mennyi is a támogatás és hitel kedvezmény, AFA összesen.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#20909) AxBattler válasza TheProb (#20907) üzenetére


AxBattler
félisten

Kelenföldön, Albertfalván a 35nm körüli, másfél szobás panellakások is ennyiért mennek?

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#20910) #41635072 válasza TheProb (#20907) üzenetére


#41635072
törölt tag

De ezek sztárkerületek, rohadt drágák.
ijk: légyszi ne arra alapozz ami a te helyzeted. Marmint hogy sok tizmilliot hozzátok vágtak az ősök, plusz kaptál ajiba egy lakást plusz minden szar csaladtamogatast felvettel. Nem igaz hogy nem erzed hogy ősök plusz állam kb 100 millát hozzádvágott es osztod itt a matekot. Nem tudlak hova tenni. De hatranyos helyzetbol indul…. Az meg ne legyen merce hogy majd egyszer akar gyereket es kap ra 1,5M Ft-ot meg kamatmentrs hitelt. Huuu….

(#20911) Ijk válasza #41635072 (#20910) üzenetére


Ijk
nagyúr

Milyen 100 millát vágtak hozzam?
Ha lenne 100 milliom akkor passzívhazat epitenek egy jó környéken. Egyébként sem értem mi köze az egésznek hogy én mennyi támogatást kapok családtól, altalanosagban gyerekkel nagyobb ingatlan is kell, amit már nem nagyon képes fedezni a csaladtamogatas.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#20912) dnelb válasza Ijk (#20911) üzenetére


dnelb
veterán

mondjuk az hogy mindennek húzta fel az árát, 4 éve egy 29nm panel gazdagreten 12m volt, most 30 alatt nincs.. Szóval de, rohadt nagy hátrányba van aki magában van. A támogatottak sem állnak jobban, csak maradtak ugyanott mert minden drágult a támogatás összegével, de aki meg magában van annak +15-20milla hátrány.

[ Szerkesztve ]

(#20913) sapizee válasza TheProb (#20899) üzenetére


sapizee
csendes tag

Szia!
1 milliós négyzetméterár alatt még Budapesten belül is tudsz vásárolni a "sztárkerületek" valamely szempontból hátrányosabb részein (van még a lakótelepi feelinges XI. kerületi Budai Walzerben, valamint a fejlődő XIII. kerületi Szabolcs utcai részen is ilyen fejlesztés - Park West). Külső kerületekben 800-900e Ft/nm körül is lehet kapni már zöld hitelre alkalmas újépítésű ingatlant, nagyobb lakásszámú fejlesztésekben.

Ahogy írod is, érdemes minél hamarabb beszállni, ha megszületik az elhatározás. Ha lefoglalózol egy lakást (fejlesztőnként változó, mennyit kell letenni ezért az asztalra), akkor fixálod a pozíciódat. Ahogy én látom, az árak egyre inkább mennek fel, a családi támogatások erősen fűtik a keresletet.

(#20914) Ijk válasza dnelb (#20912) üzenetére


Ijk
nagyúr

Mindenki hátrányban van, támogatásokkal az első két évben lehetett nagyot fogni amikor elindult az áremelkedés. Akkor tényleg 30 millióból megvolt egy ház, úgy hogy kaptak 10 millió CSOK-ot.
Most az egyetlen valós előny a babaváró, de azzal sem jutsz messzire. Vidéken veszel önerővel + hitellel egy 25 milliós kétszobás panelt, esetleg 30 körül egy 2,5 szobásat aztán el is lőtted a puskaport. Ott fogsz lakni legalább 10 évig, 1-2 gyerekkel a kétszobásban, nappali berendezve hálónak. 18 körül meg vehetsz garzont, szóval a plusz 1-1,5 szoba ára be is nyeli gyorsan a babavárót + használt CSOK-ot 1-2 gyerekre.
3 gyerekkel persze zsebben is lenne a lakás ára, de költözz 3 gyerekkel 2 szobás panelba.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#20915) kexksz válasza Ijk (#20908) üzenetére


kexksz
addikt

Mar hogyne lenne, a tamogatasok miatt nem csak a csaladalapitasra alkalmas ingatlanok dragultak. Epp ez benne a kibaszas, hogy ha fel tudod venni a tamogatast gyakorlatilag 0-n vagy, mert a dragulast tudod belole kifizetni, ha nem tudsz felvenni semmit akkor meg minuszban vagy. Jobban senki nem jart, csak kivetettunk egy indirekt bachelor tax-ot

(#20916) Ijk válasza kexksz (#20915) üzenetére


Ijk
nagyúr

500-800e nm2 árakon nincs semmiféle előny a támogatásokkal. Mint mondtam gyerekenként számolj +12nm2 szükséges alapterülettel, ami 6-10M-t jelent. Mutass rá hogy jön ki a matek, hol kapsz egy gyerek után 6-10M-t, 2 gyerek után 12-20M-t? És akkor még nem vagy előnyben hanem csak megkaptad a plusz alapterület árát ami gyerek miatt kell.
Aki hajlandó 2-3 szobás 60-70nm2 panelban nyomorogni 3 gyerekkel az valóban "előnyben van", ingatlanhoz jutást illetően.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#20917) kexksz válasza Ijk (#20916) üzenetére


kexksz
addikt

Ugyanezt irtam :F Csaladoskent nincs elonyod, egyedulallokent meg meg hatranyod is van

(#20918) Sempronius89 válasza TheProb (#20907) üzenetére


Sempronius89
tag

Egyedülálló férfiak sem a Ferenc Jóska alatt, sem a Horthy korszakban, sem szocializmusban, sem az "elmúlt 8 évben" nem nagyon vettek önerőből fancy lakást. Ez van, volt és lesz!

Amúgy még mindig ott cseszed el, hogy a 13; 9-ben nézegeted az újjépítésűeket. Ami neked / nekünk reális Csepelen / Kispesten / Újpesten egy jó állapotú panel. Onnan tovább gyűjtve azt eladva lehet később előre lépni egyedül, vagy kicsit hamarabb majd az asszonnyal "pároddal".

Bocsánat ha nyers voltam, csak unom, hogy itt is hetente jön valami random arc betolva ugyanazt a dumát.

(#20919) Sztenly válasza Sempronius89 (#20918) üzenetére


Sztenly
tag

Teljesen egyetértek. Arról lehet vitatkozni h a támogatás ami a gyerekhez jár az mennyire hátrányos a nem gyerekesekkel szemben, DE az h szingli fiatalok vagy fiatal párkapcsolatban élők azon elégedetlenkednek h nincs pénz útépítésű jó lokációs lakásra.... na azért ez non-szensz.

Soha nem volt ilyen. Rengetegen garznból indultak el vagy esküvő után innen-onnan kölcsön meg kemény banki kamatok mellett költöztek nem felkapott kerületek paneljaiba.

Ettől független nem vitatom el h az árnövekedés üteme drasztikus volt. De könyörgöm ne infósok vagy átlag felett brutál keresők írják már be h akkor itt az armageddon, mert akkor az alsóbb jövedelmi/vagyoni helyzetűek meg mit mondjanak??

(#20920) Ijk válasza Sztenly (#20919) üzenetére


Ijk
nagyúr

Sajnos a Forint leértékelődése is drasztikus volt, miközben EUR viszonylatban is folyamatosan nőttek az alapanyagárak, munkaerő költségek. Nyilván nem lehet kihagyni a családtámogatást hogy hatással volt az ingatlanpiacra, csak hajlamosak sokan túlbecsülni a mértékét.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#20921) adalbert1 válasza TheProb (#20907) üzenetére


adalbert1
veterán

Ezek mellett vannak az említett kerületekben olyan lakások is, amiket szerintem már legalább 1 éve hirdetnek, és csak felfele tolják az árat, a kedvencem ez a lakás, majdnem 1,4-es nm ár, de ez is jó, kb. szerintem normálisan berendezhetetlen a mérete és a sok nagy üvegfelület miatt, de itt is millió feletti nm árat kérnek.

(#20922) _NCT


_NCT
őstag

Ezt olvastátok? Fiatalok számára prognosztizált kedvezmény. [link] Persze ezzel sem jársz túl jól,max jobban el tudod magad adósítani fiatalon. Gondolom azért a biztos, jól fizető munkahely kelleni fog.

(#20923) j0k3r! válasza Csabroncka (#20901) üzenetére


j0k3r!
senior tag

Most államilag támogatott forint hitelek vannak, teljesen más a helyzet. Ha kell, akkor mégjobban leértékelik a forintot, ami gyakorlatilag ugyúgy érint mindenkit. Megfordult a világ 2008 óta, elég a mostani COVID intézkedésekre nézni: QE infinity, általános moratórium, ZIRP, stb.

some men just wanna watch the world burn...

(#20924) Csabroncka válasza j0k3r! (#20923) üzenetére


Csabroncka
addikt

Ja amit akkor hitelre költöttél, most a kaja és az élet viszi el :)) !

"in medias res"

(#20927) Mercutio_ válasza _NCT (#20922) üzenetére


Mercutio_
félisten

A jelenlegi gyorsan változó környezetben ki mondja meg egy IT pozin kívül mi a biztos és jól fizető? :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#20928) Sempronius89 válasza Mercutio_ (#20927) üzenetére


Sempronius89
tag

Prostitúció, ha jó nő vagy.

(#20929) echterion válasza Sempronius89 (#20928) üzenetére


echterion
nagyúr

Ott alacsonyabb a nyugdíjkorhatár és csak saját nyugdíjmegtakarítás játszik. ;] :P

**********

(#20930) j0k3r! válasza Csabroncka (#20924) üzenetére


j0k3r!
senior tag

Hát igen, valamit valamiért :DDD

some men just wanna watch the world burn...

(#20931) TheProb válasza AxBattler (#20909) üzenetére


TheProb
veterán

A zöld hitel a scope, az meg eléggé leszűkíti a kínálatot...
Illetve teremgarázs/zárt parkoló is cél lenne, nem akarom az utcán hagyni a szekeret. (Elnézve az indulatokat egyeseknél, már erre is várom az anyázást, hogy micsoda igényeim vannak... :U )

#20910Tel Elek: Zugló, 8ker, stb. se jobb.

#20912dnelb: Ja, ez a sok buzi támogatás lényegében csak pont azokat szopatja meg, akiknek papíron szánták. Mindent az építtetető, munkás, stb. nyel be a felnyomott árakon keresztül.

#20913sapizee: Akkor lehet én vagyok a vaksi, de ingatlan.com, jófogás, fb-ot böngészve nem nagyon látok ilyeneket. Illetve sok néhány éves átadású lakásra is csak CC energiaosztályt írnak.

#20918Sempronius89: Hol írtam én, hogy szuper "fancy" lakást akarok? Nincsen semmi extra igényem, ha csak a fentebb vázolt teremgarázs hely nem számít annak... (azt is bérelve tervezem) 35-40nm bőségesen elég lenne. He ezek urizáló igények, akkor megkövetem magam...

u.i.: Az a használt lakások sem jelentősen olcsóbbak, mint a 0km-esek. És felújíttatni most aztán tényleg a burzsujok privilégiuma. Szóval félig lelakott lakás teljesen kizárt.

[ Szerkesztve ]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#20932) AxBattler válasza TheProb (#20931) üzenetére


AxBattler
félisten

Teremgarázs önmagában 5m HUF, szóval a végén simán kijön az 1m/m2.
Sajna most ezek az árak vannak...

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#20933) Sempronius89 válasza TheProb (#20931) üzenetére


Sempronius89
tag

Egy keresetből sehol a világon nem veszel továbbra sem belvárosi újjépítésűt teremgarázzsal, hacsak nem vagy CEO úgyhogy tőlem dühönghetsz itt meg szidhatsz engem, Gyurcsányt, Orbánt vagy Sorost az csak feleslegesen elpazarolt energia.

Üdvözlet a felnőtt emberek világában ;)

(#20934) TheProb válasza Sempronius89 (#20933) üzenetére


TheProb
veterán

Ahogy nézem, te akarsz itt színházat kreálni... Kit szidtam én? Annyit jegyeztem meg, hogy eszméletlen módon elszálltak az árak és hogy vért hugyozós kitermelni az indulót is. Ezzel úgy vélem nem állítottam valótlanságot.
Teremgarázst meg nem kell kiemelni, mert direkt leírtam, hogy azt bérelni tervezem.

Jövőben nyugodtan kerüld el a "válasz" gombot a hsz-eimre, ha csak ezt a lekezelő, flegma stílust tudod produkálni.

[ Szerkesztve ]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#20935) DamianB válasza TheProb (#20934) üzenetére


DamianB
őstag

Külső kerületeken nem gondolkodtál ?

Nem sokára megyek haza de újabb csúszás van és Pesten már nincs hol laknom :W . Úgy hogy decembertől még nem tudom hol leszek ha Pesten vagyok . :DDD

Használatbavételi december környéke albetét január . :U

Megbáni nem bántam meg de aki új lakást vesz az kétszer gondolja meg bár itt a topikban volt erről szó milyen csúszások vannak.

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#20936) AxBattler válasza TheProb (#20934) üzenetére


AxBattler
félisten

A fonódó villamoshálózat északi és déli szakaszán érdemes még nézelődni: Budafok, Albertfalva, Kelenföld egyes részei, Óbuda, Bécsi út körzete, stb.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#20937) A Zéé válasza DamianB (#20935) üzenetére


A Zéé
addikt

Még mindig nincs használatba vételi nálad? :Y
Már lassan egy éve arra vársz, nem?

Just a simple Lineman...

(#20938) golfvariant válasza A Zéé (#20937) üzenetére


golfvariant
aktív tag

Hát ez ilyen, mi is 1 éves csúszással vettük át a lakást...
albetét pedig használatbaveteli után 8 hónapra lett.:U
Beköltözés utan 1.5 évre jegyezték be a lakást, de a garázsnál még mindig csak széljegyen vagyok. :DDD
Nem hiaba magas a használt lakasok árai is, abba azonnal lehet költözni, ami sokkal kényelmesebb...

(#20939) A Zéé válasza golfvariant (#20938) üzenetére


A Zéé
addikt

Tudom, hogy ilyen, sajnos mi is így tudtunk lakásokat átadni, írtam is én is korábban, hogy ez Bp-n iszonyat lassú folyamat, de az ő esete már tényleg kezd extrém lenni.

Just a simple Lineman...

(#20940) DamianB válasza A Zéé (#20937) üzenetére


DamianB
őstag

Nem egy éve , most márciusban volt a műszaki akkor volt kész a lakás januárból- februárból csúsztak ott ki az igazi csúszás innen indult kb innentől kezdve volt ígérve minden hónapra hogy mikor lesznek még az engedélyek . Két dologba belekötött a hivatal és mire azokat megoldották eljutottunk idáig ezt is a többi vevőtől tudom nekem még emailben decembert írtak albetétre.

Amiket fotókat anno küldtem neked és beszélgettünk róla azok tavaly júniusiak és azután júliusban szerződtem elő.

Kulcsot kikérem és berendezem majd így is a lakást de azért persze idegesítő . Legkésőbb decemberben költözni akartam .

[ Szerkesztve ]

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#20941) Kukipapa_rr válasza TheProb (#20934) üzenetére


Kukipapa_rr
tag

Annyit jegyeztem meg, hogy eszméletlen módon elszálltak az árak és hogy vért hugyozós kitermelni az indulót is.

Lakást jó helyen mindig vért hugyozós volt venni és mindig is az lesz, ezt próbálta a kolléga elmondani. Semmivel nem vagy rosszabb helyzetben, mint mások más időben.

Ha jó a gazdasági helyzet, száguldanak az árak, akkor azért, ha rossz a gazdasági helyzet, kapaszkodsz a munkahelyedbe, az árak meg évről-évre csökkennek, és ezért nem mersz belevágni, akkor meg azért. Nincs más helyzet.

Az első lakásomat, egy egyszobás kis garzont 27 évesen vettem, előtte majd besírtam, amikor az első Fundamentás befizetésem a számlanyitással elvitte a fizetésem harmadát (20+32e volt ugye). A hiteltörlesztés szintén (devizahitel, 20 évre felvéve).

Nem mostanában volt. Úgy gondolod, hogy ekkor, amikor mai szemmel nevetséges árak voltak, talán nem volt vért hugyozós kitermelni az indulót meg a törlesztőrészletet?

(#20942) A Zéé válasza DamianB (#20940) üzenetére


A Zéé
addikt

Rossz az időérzékem akkor. :B
De azért ez tragikus, hogy ez a folyamat továbbra is ilyen keserves Bp-n. Normális esetben ennek nem lenne szabad 1-2 hétnél tovább tartania. Azt nem merem mondani, hogy napnál, mert hát hivatalokról beszélünk, pedig igazából...

Just a simple Lineman...

(#20943) dnelb válasza Kukipapa_rr (#20941) üzenetére


dnelb
veterán

direkt nem akarjátok érteni ugye? :DDD itt arról van szó hogy végre összeszednéd az önerőt erre raboritanak a piacra ingyen pénzeket amik 2-3 év alatt +20millaval felverik mindennnek az árát. Gyakorlatilag megcsinálta Viktor király a szingli adót, ennyi :)

(#20944) Kukipapa_rr válasza dnelb (#20943) üzenetére


Kukipapa_rr
tag

Lehet bűnbakot keresni.

Szerinted az ingyen pénzek verték fel az árakat. Mások szerint az Airbnb-s lakáskiadások. Megint mások szerint az általános nemzetközi gazdasági helyzet. Valójában valószínűleg mind egyszerre, plusz még egyéb körülmények is.

De nem számít: te is tudsz ma venni egy egyszobás kis garzont, beáldozva a fizetésed harmadát, 20 évre eladósodva. Ráadásul nem fél éves kamatperiódusú devizahitellel.

A kérdés, hogy akarsz-e.

(#20945) Stanlee válasza DamianB (#20935) üzenetére


Stanlee
őstag

Mi ez a siras itten kerem szepen? most kaptama mailt, hogy 15 ev utan megadtak a hasznalatbavetelijet a haznak, ahol a keco van. :D

Nem siettek el, az biztos...

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#20946) golfvariant válasza Stanlee (#20945) üzenetére


golfvariant
aktív tag

Miiii, 15 év? :DDD

(#20947) DamianB válasza Stanlee (#20945) üzenetére


DamianB
őstag

:DD :C

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#20948) hurenzon válasza Stanlee (#20945) üzenetére


hurenzon
senior tag

Hermina happy lány talán ? 🤣

(#20949) Stanlee válasza hurenzon (#20948) üzenetére


Stanlee
őstag

Nincs messze tolunk :))

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#20950) KMT


KMT
addikt

Sziasztok!

Tudtok ajánlani valami kisokost, könyvet, összefoglalót a lakásvásárlásról? Nem csak pénzügyi, hanem jogi, esetleg műszaki szempontok is érdekelnek, vagy amik a keresést könnyítik meg.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.