Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:49:35

LOGOUT.hu

Külső 2,5'' mobil rack-ek topikja
Kérdezés előtt, kérjük olvasd el az alábbi összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3608) King Unique válasza Klara_ (#3600) üzenetére


King Unique
titán

Az USB 3.1-es 2,5" külső házak jelenleg még valamivel drágábbak az USB 3.0-ás típusoknál. Bár akad pár viszonylag olcsóbb modell is az előbbiekből, mint pl. az IB-234-U31. Illetve, ha megjelenik egy új típus, akkor annak a bevezető ára nyilván magasabb és majd idővel valamelyest mérséklődik.

Viszont az mSATA / M.2 típusok, illetve ez ebből adódó kisebb fizikális méret megint további felárat képez. Valamint lehet a Type-C csatlakozó is, mert az eredetileg nézett 2 modell között is van árban különbség —► 42570 | 42574. Amúgy ezekből a többi gyártóé sem sokkal olcsóbb, pl. ezen típus is hasonló áron van. Ráadásul utóbbi csak USB 3.0-ás. Az IB-182MU3 viszont kedvezőbb áron van az átlagnál, de az mSATA-s és szintén "csak" USB 3.0 interfészes. Apropó fizikális méretek... A kiválasztásnál nyilván arra is oda kell figyelni, hogy a megfelelő belső kialakítással és méretekkel rendelkező külső házat vegyük! Mert, ahogy nézegettem, pl. M.2 esetén is fel volt tüntetve többféle hosszméret, formátum, aljzat stb.

Amúgy én meg az említett gyártó új USB 3.1-es normál méretű modelljeit vettem szemügyre. Ha esetleg tényleg működik a TRIM USB 3.1-en, akkor átpakolnám egy ilyenbe az SSD-t. Viszont néztem egy nagyot én is —► [link]. :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.