Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:49:35

LOGOUT.hu

Külső 2,5'' mobil rack-ek topikja
Kérdezés előtt, kérjük olvasd el az alábbi összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1699) szacsee


szacsee
nagyúr

Sziasztok!

Szeretnék venni egy 2.5"-os külső merevlemez házat.
Nem tudom melyik lenne jó az alábbi feltételeket nézve:
-TV-vel kompatibilis legyen
- Lehetőleg jó hdd rögzítése legyen, ha lehet fémházban
- Sajátgépben leválasztva állítsa le a hdd-t.

Itthon vásárolnám pl pcx-ben (ismerős rendel onnan és akkor hozzá tudnám csapni a megrendeléséhez).
A tv-vel való kompatibilitás miatt nem lenne célszerű olyat választani, ami 2 usb csatival rendelkezik, hogy elegendő legyen a tápellátás? (azt hiszem usb 2.0-s mobil rackek közt van ilyen.
Illetve nem szeretnék mókolni firmware-t hanem ha lehet gyárilag tudja a leválasztáskor a leállítást is.
Több OS-el dolgozom több gépen, így nem biztos, hogy a W7 reg kotorás előnyös... főleg pl linuxon. :DDD
A merevlemeznek nem ártalmas, ha pl tv-n lehúzom, vagy inkább kapcsoljam ki a tv-t és utána húzzam le?
Egy LG 42LA660S-ről lenne szó (manualban nem írnak semmit a portok áramellátásáról, gondolom usb 2-esek). Viszont ha nincs gond USB 3-as csatival sem, akkor jobb lenne USB3.0-s rack. ( de nem mindegyik pc-n van usb 3.0-s csatlakozó, ez nem tudom mennyire hátrány).
Lecsatoláskor való kikapcsolás nem annyira fontos, ha nem fontos, mint a tv-vel való kompatibilitás, max leállítom a gépet és akkor húzom le a racket róla.
Válaszokat előre is köszönöm! :R

Meglestem a HDD-t 0,6A-t kér 5V-on.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.