Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:55:58

LOGOUT.hu

KODI MAGYAR KIEGÉSZÍTŐK!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45746) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

StreamShark kérdésedet ide tedd fel, miután ezt és ezt elolvastad!

Hozzászólások

(#4551) Jakuu válasza LittleShark (#4550) üzenetére


Jakuu
őstag

Hat sajnos ahova kellene ott nincs PC, akkor lenne mas megoldas is screen mirroring vagy hasonlo megosztas.

(#4553) LittleShark válasza Jakuu (#4551) üzenetére


LittleShark
tag

Ezek a Samsung Smart TV modellek csak Javascript kódot tudnak futtatni. Ezért kell minden esetben egy külső kiszolgálót használni.

• Passzív Jövedelem: trker.com/go/158124 • • •

(#4554) Cesta válasza LittleShark (#4537) üzenetére


Cesta
csendes tag

Szia
Kérhetnénk az ígért linket és a használati utasítást? A többes szám nem véletlen gondolom ez is sokakat érdekel. :)

(#4555) Jakuu válasza LittleShark (#4553) üzenetére


Jakuu
őstag

Az lehet, de igy nem sok ertelme van, hiszen ilyen erovel egy kabellel is kivezetheto a PC kepe a TVre.
Az sem megoldhato, hogy pendriven legyen a szerver alkalmazas es a TV wifirol kap netet, ahonnan elerheto a tartalom?

(#4556) icemad


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Sziasztok. Mindenkinek köszönöm a munkáját, aki részt vett az online tv-ben és a kiegészítőkben, de lenne egy kérdésem. Van e olyan kiegészítő, ami listázza az aktuális DVD és Blu-ray Magyarországi megjelenéseket?

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#4557) Aryes


Aryes
nagyúr

Sziasztok! A mediaklikk addon élő tv része nem működik. Gondolom változott a forrás.

[ Szerkesztve ]

(#4558) vazzemiko


vazzemiko
tag

Skacok!

Aki csinalta arulja mar el, hogy a hibajegyzek doksiban, a Movishark lapot mi a francert kellett kokany modon angolra fordittatni???
Total erthetetlen lett egy csomo megjegyzes.

Nem mintha nagy jelentosege lenne a multnak, de ezt így akar torolhetjuk is, mert nem er egy kalap kakat...

Irgumburgum!

(#4559) VTS_Tibi válasza huliganboy (#4538) üzenetére


VTS_Tibi
csendes tag

Azért ez megnyugtató hogy csak vicc volt :DD

Nem tudom melyik release-ben került be, de hogy kiírja a movie shark hogy a hang mozis vagy sem nagyon kellett és jó ötlet volt :)

A Sorozatbarát kiegészítőnél lehet valahogy kedvencek listát készíteni? Jó lenne ha egy pár kattintás után elérhető lenne amit általában nézünk és nem kellene mindig rákeresni az adott sorozatra (Fire TV Stick távirányítóval elég nehézkes beírni a neveket...)

(#4560) VTS_Tibi


VTS_Tibi
csendes tag

A libtorrent telepítésekor hibát ír ki a Kodi. Androidos Fire TV Stickre telepíteném. Egyáltalán Androidon működik vagy csak Windows?

(#4561) klampfer


klampfer
tag

Sziasztok,

Lassan összeáll minden, egy apró problémára órák óta nem találok megoldást viszont :((
Az EPG csatornainfó adatok konzekvensen 3 órát késnek....

A lista .m3u fileom eleje tartalmazná az eltolást, de igazából hatástalan, bármilyen számot írok be nem változtat semmit :O

#EXTM3U tvg-shift=3

Ezen felül - bár a leírás szerint sem muxik- de a PVR IPTV kliensben állítom át ott sincs semmilyen hatása a csatornainfó időre :(

Újraindítás, stb... természetesen megvolt

A csatornák elején a -1 paraméter mondjuk nem tudom mit takar, ez lehet kihatással rá???

#EXTINF:-1

Előre is köszönöm

Udv, G.

(#4562) Nono0000 válasza klampfer (#4561) üzenetére


Nono0000
tag

Szia!

EPG adatbázis törlést csináltál már?
Ha nem, akkor tedd meg!
Előbb-utóbb helyreáll.

Csak akkor kérdezz, ha tudom is rá a választ!

(#4563) Aryes válasza klampfer (#4561) üzenetére


Aryes
nagyúr

Az időzóna jól van beállítva a gépen?

(#4564) interstate76 válasza VTS_Tibi (#4560) üzenetére


interstate76
addikt

.zip-ből kell telepíteni, benne van a Movieshark Repo-ban.

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast P26T tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#4566) LouiS22 válasza klampfer (#4561) üzenetére


LouiS22
veterán

Mondjuk az segítene kicsit, hogy min használod és mit.

Linux/Openelec? Én is az időzónára tippelek, első körben azt nézd át, hogy megvan-e.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#4567) Arolotifar válasza noorbertt (#4565) üzenetére


Arolotifar
őstag

A topicösszefoglalót elolvastad esetleg?

"Jobb, ha azért gyűlölnek, ami vagy, mintha azért szeretnének, ami nem."

(#4568) klampfer válasza LouiS22 (#4566) üzenetére


klampfer
tag

Sziasztok,

Win10 felett megy a kodi egy Acer Aspire Revon, időzóna rendben van. Sajna hiába írok a #EXTM3U tvg-shift=3 után bármilyen érétket, konzekvensen 3 órával korábbra mutatja a csatornainfókat (akár 7, akár 10 akár -3 as értéket adok meg)
EPG adatbázis reset megvolt (a PVR adatbázis nem reseteltem..), kodi újraindítás is természetes, de a tvg-shift=3 -et mintha nem venné egyáltalán figyelembe.

A PVR IPTV / EPG beállítások is a cikknek megfelelően vannak.

UI: Csatornánként is megpróbáltam különböző értékeket megadni, de begyógyult mindegyik a 3 óra elcsúszásra, akármit csináltam vele.. Illetve a PVR IPTV EPG beállításokat is kipróbáltam, hátha... de nem... :(((

Lényegépen ez hiányzik már csak teljes boldogsághoz, hiába túrtam fel a netet, nem általános a probléma :(

[ Szerkesztve ]

Udv, G.

(#4569) LouiS22 válasza klampfer (#4568) üzenetére


LouiS22
veterán

LEhet, hogy én emlékszem rosszul, de mintha az IPTV simple kliensben lehet globálisan állítani az időeltolást.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#4570) xtend válasza LouiS22 (#4569) üzenetére


xtend
senior tag

Így van lehet! Én is eltolva használom, mert idekint Finnbe +1 órával előrébb van az idő.

Kodi: Rendszer - Beállítások - Kiegészítők - Saját kiegészítők - PVR ügyfelek - PVR IPTV simple client - beállítás - EPG és ott van az epg időeltolás (óra) és ott beállítod ... ennyi :)
Utána kell egy kodi restart, de ezt úgy emlékszem ki is írja!

[ Szerkesztve ]

(#4571) klampfer válasza xtend (#4570) üzenetére


klampfer
tag

Sziasztok,

Természetesen próbáltam ott is, de semmi változás, standard 3 óra elcsúszás a műsorújságban :(
Viszont a fórumon valaki ajánlotta, hogy a port a lekérés elutasítása miatt a Mozillának álcázott lehívással működnie kell (megy is), így nekem is ez van benne:
http://xmltv.czo.hu/get/hu/7/|User-agent=Mozilla/5.0

Lehet itt lesz a gubanc? megpróbálom..

Amúgy így nézne ki az m3u file:

#EXTM3U tvg-shift=3

#EXTINF:-1 tvg-id=”m1.hu.xmltv.czo.hu″ tvg-name=”m1″ tvg-logo=”m1 Hd.png″ group-title=”MagyarHD″,m1
http://212............

Szerintetek?

[ Szerkesztve ]

Udv, G.

(#4572) justice84 válasza klampfer (#4571) üzenetére


justice84
tag

Az m3u nem jó.
- tvg-shift : időeltolás mértéke. Globális érték, minden csatornára vonatkozik. (Egyedileg az "#EXTINF:" után kell beírni.)!!

#EXTM3U tvg-shift=3 -t használsz vagy #EXTINF:-1, -et a kettő együttes használata okozza a gondot.

[ Szerkesztve ]

(#4573) garrotter


garrotter
tag

Ha az exodus+ ban beállítom a trakt.tv-t nem kellene szinkronizálnia az oldallal és az eszközöknek egymással? Vagy van olyan kiegészítő amivel szinkronban lehet tartani, hogy mit láttam már (és esetleg megjegyzi a sorozataim)?

"Emberi törvény kibírni mindent, s menni mindig tovább, még akkor is, ha nem élnek már benned remények és csodák."

(#4574) VTS_Tibi válasza interstate76 (#4564) üzenetére


VTS_Tibi
csendes tag

Azt probaltam en is de miutan elinditom a telepitest kiirja hogy a telepites nem sikerult :(

(#4575) klampfer válasza justice84 (#4572) üzenetére


klampfer
tag

Erre gondoltam én is, de a lenti howto "További ismeretek:", illetve számtalan IPTV lista együtt használja..

http://movieshark.xyz/kodi-simple-iptv-client-beallitasa/

Kipróbáltam mindegyiket a másik nélkül, de semmi változás....

gyanús nekem, hogy egy fekete lyuk kell legyen a rendszerben ami tér és idő görbületet okoz 3 óra eltolással.... ;]

Lassan már csak ez lehet a magyarázat..... :((

[ Szerkesztve ]

Udv, G.

(#4576) urgoz válasza klampfer (#4575) üzenetére


urgoz
tag

A "tvg-shift=3"-at töröld az #EXTM3U mögül az m3u-ban.
Indítsd el a Kodit, majd Rendszer -> TV -> Műsorkalauz -> Adat törlése

(#4577) pakpak válasza klampfer (#4561) üzenetére


pakpak
csendes tag

A csatornák elején lévő szám, jelen eseteben mindegyiknél (1) szám látható, nem más mint a csatorna lista sorrend. Akkor lenne értelme a valós sorrendnek, ha nem változnának a linkek, nem szűnne meg egy csatorna.

pld:
#EXTINF:0,1, csatorna név
#EXTINF:0,2, csatorna név
stb....

Nekem, egy saját listában, így van beállítva.
De itt is látható, hogy nem 1 hanem 0 számjegy van beírva a legelejére.

Hogy ez bezavar e vagy sem, nem tudom.

(#4578) justice84 válasza klampfer (#4575) üzenetére


justice84
tag

Kizártnak tartom, hogy egyszerre mind a kettő használná valaki. (Max ott ahol elmagyarázzák mit hogy kell, és mi mit jelent) További ismereteknél sehol nem írja hogy mind a kettő kell.

tvg-shift is value in hours to shift EPG time. This tag can be used in #EXTM3U for apply shift to all channels or in #EXTINF for apply shift only to current channel.Description (EXTM3U tvg-shift= -t használsz vagy #EXTINF: -et )

Az #EXTM3U tvg-shift=3 fülíjra a #EXTINF:-1- et (legalábbis nálam kipróbáltam betettem a listámba tvg-shift=3 -at minden műsort eltolt 3 órával, TV engedélyezve: KI ,műsorújság - adatok törlése , Kodiból kiléptem tvg-shift=3 kitöröltem az m3u-ból, Kodit újra elindítottam ,TV engedélyezve: BE és minden visszaállt a normális értékre.)

[ Szerkesztve ]

(#4579) vzoli1987


vzoli1987
aktív tag

mi történt a hibajegyzékkel? mert eltűnt amit írtam bele, meg olyan mintha vmi régi backup lenne feltolva

Huawei P30 ||| VU+ DUO 2 Kodi 18.8

(#4580) casper1


casper1
tag

Sziasztok.
Az RtlMost-al másnak is van olyan problémája hogy néha 5x-6x el kell indítanom egy műsort újra mert elkezd szaggatni a lejátszás. Ha újra indítom és oda tekerem már semmi gond.(Persze van amikor 5-6 alkalommal is meg kell ezt tennem egy adásnál)

Hp G6 1213-eh, A6-3400, 128 Gb SSD, AMD HD7400

(#4581) casper1


casper1
tag

OFF Valakinek sikerült már az Openelec-en működésre bírni a dlna-t? Hiába kapcsolom be nem látja semmi. Pedig jobb lenne mint az OSMC. OFF

Hp G6 1213-eh, A6-3400, 128 Gb SSD, AMD HD7400

(#4582) casper1


casper1
tag

Az exodus+ egy jó kiegészítő. De nem minden sorozatot tud elindítani ami pl a sorozatbaráton fent van. Olyankor azt írja nincs adatfolyamat. Valami ötlet miért van ez. Amúgy szuper ez is mint az összes kiegészítő. Mióta Van rgy málna pc-m már azon nézek mindent. Köszi.

Hp G6 1213-eh, A6-3400, 128 Gb SSD, AMD HD7400

(#4583) interstate76 válasza VTS_Tibi (#4574) üzenetére


interstate76
addikt

A "Kiegészítő beszerzése/Movieshark/Program kiegészítők/Libtorrent"-vonalon nekem sem megy, de a "Telepítés zip fájlból"-menüpontból elindulva fel kell mennie. Utána Movieshark repository/Plugins/plugin.scripts.libtorrent/....zip" és felrakja. Legalábbis nálam.

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast P26T tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#4584) Dolphine válasza casper1 (#4580) üzenetére


Dolphine
addikt

Nálam az RTLMost-ból van a 2. verzió működik. Se a 3., se a 4. nem indítható semmi sem, (kilistázza az elérhető tartalmakat!) azonban nem indítható semmi, hibával leáll. A 2. tökéletes!

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#4585) tindisco válasza casper1 (#4580) üzenetére


tindisco
csendes tag

Szia,

nálam megy rendesen :)

(#4586) Calroy


Calroy
újonc

Sziasztok.
Vagy 10 oldalra visszamenőleg kerestem, de eddig sajnos, nem találtam a megoldást : a KODI-m, amely egy Debian Wheezy alapú PI-re van felrakva, ha elbootol, mármint a PI, mindig angol nyelven indul újra a KODI. Nekem nem gond, de az asszonynak :-)

Miélrt felejti mindig el a HUN-beállítást?

(#4587) azozo válasza Calroy (#4586) üzenetére


azozo
senior tag

Az külön kell kiegészitőként telepíteni....
állitsd a rendszer nyelvét magyarra és azután felajánja a letöltését :9

(#4588) klampfer válasza xtend (#4570) üzenetére


klampfer
tag

Sziasztok,

Köszönöm az EPV időelcsuszás kapcsán adott sok segítséget, le a kalappal urak.
Végül minden paramétert és DB-t töröltem amit csak lehetett, újraindítás és simán a PVR IPTV simple client grafikus felületén beállítottam az idő eltolást illetve bekapcsoltam a minden csatornára érvényes legyen.
ÉS MEGY :D

Vagy 100x próbáltam mindent - így is -de most valahogy beakadt a dolog ;)

Köszönöm mégegyszer!

Udv, G.

(#4589) morefire válasza garrotter (#4573) üzenetére


morefire
tag

Ha engedélyezted a hozzáférést az Exodus+ban a trakt fiókodhoz, akkor le kellene szinkronizálnia az oldallal a megnézett tartalmat. Ha számon akarod tartani, hogy melyik sorozatnál hanyadik résznél tartasz ajánlom, hogy állítsd be ezt Beállítások->Általános fül ->Tartalmak: Trakt valamint ezt Beállítások->Általános fül ->Legújabb sorozatok->Trakt Előrehaladás. Ezután az Exodus+ főmenüjében a Legújabb sorozatok lehetőséget kiválasztva látod hogy milyen részek következnek.

Donate: bit.ly/morefiredonate

(#4590) psg5


psg5
veterán

Sziasztok!
Miért nem elérhető a tartalommegadás pont ha jobb egérrel kattintok a filmeket tartalmazó mappára? Ott van, de ha rákattintok semmi nem történik.

F.K.T.

(#4591) mm00


mm00
aktív tag

A következő struktúrában csücsülnek a NAS-omon a sorozatok: [link]

Szerintetek miért lehet az, hogy a KODI nem akarja őket automatikusan felismerni és berakni őket a sorozatok közé?

advancedsettings.xml-be benne van az extra regex gyűjtemény, de így se csinál semmit. Csak néhány sorozat kerül bele a többit csak manuálisan tudom belerakni. Hol kezdjem keresni a hibát?

(#4592) mm00 válasza mm00 (#4591) üzenetére


mm00
aktív tag

Úgy tűnik az a probléma, hogy beleteszi az keresésbe az évad és az epizód számát is és igy nincs találat a tvdb-n.

http://thetvdb.com/api/GetSeries.php?seriesname=The%20Big%20Bang%20Theory%20S09E11&language=en

Viszont erre már lenne találat:
http://thetvdb.com/api/GetSeries.php?seriesname=The%20Big%20Bang%20Theory&language=en

Log:
19:43:18 T:123145316409344 DEBUG: VideoInfoScanner: No NFO file found. Using title search for '/Users/***/Documents/series/The.Big.Bang.Theory.S09E11.HDTV.x264-LOL/'
19:43:18 T:123145316409344 DEBUG: FindMovie: Searching for 'The Big Bang Theory S09E11' using The TVDB scraper (path: '/Users/***/Library/Application Support/Kodi/addons/metadata.tvdb.com', content: 'tvshows', version: '1.8.4')
19:43:18 T:123145316409344 DEBUG: scraper: CreateSearchUrl returned <url cache="cache-The%20Big%20Bang%20Theory%20S09E11-en.xml">http://thetvdb.com/api/GetSeries.php?seriesname=The%20Big%20Bang%20Theory%20S09E11&amp;language=en</url>
19:43:18 T:123145316409344 DEBUG: scraper: GetSearchResults returned <?xml version="1.0" encoding="utf-8" standalone="yes"?><results></results>
19:43:18 T:123145316409344 DEBUG: FindMovie: Searching for 'The.Big.Bang.Theory.S09E11' using The TVDB scraper (path: '/Users/***/Library/Application Support/Kodi/addons/metadata.tvdb.com', content: 'tvshows', version: '1.8.4')
19:43:18 T:123145316409344 DEBUG: scraper: CreateSearchUrl returned <url cache="cache-The.Big.Bang.Theory.S09E11-en.xml">http://thetvdb.com/api/GetSeries.php?seriesname=The.Big.Bang.Theory.S09E11&amp;language=en</url>
19:43:18 T:123145316409344 DEBUG: scraper: GetSearchResults returned <?xml version="1.0" encoding="utf-8" standalone="yes"?><results></results>
19:43:18 T:123145316409344 WARNING: No information found for item '/Users/***/Documents/series/The.Big.Bang.Theory.S09E11.HDTV.x264-LOL/', it won't be added to the library.

(#4593) Mike88 válasza mm00 (#4591) üzenetére


Mike88
senior tag

Mindenki másképp csinálja, de minden sorozatnak csinálj mappát. Nálam külön mappában vannak, azon belül pedig évadonként külön mappában.

(#4594) mm00 válasza Mike88 (#4593) üzenetére


mm00
aktív tag

Az a gond, hogy nem én csinálom :/

NAS-ra irtam egy scriptet ami automatán szépakol minden letöltést transmissionnel 4 mappába:
Series
Series hun
Movies
Movies hun

És minden letöltés végén nyom egy kérést a Kodinak, hogy frissítse be magát. (1 évvel ezelőtt amúgy még minden frankón működött ebben a struktúrában)

Ebben az a jó, hogy sose kell hozzányúlnom... Ha nekem kell minden sorozatnak még mappát is csinálni az elég macera :/ Más ötlet vagy tanács?

(#4595) LouiS22 válasza mm00 (#4591) üzenetére


LouiS22
veterán

Ott, hogy szépen rendezd sorozat szerint mappákba, ne ömlesztve legyen.

A mappa neve a sorozat címe és a gyártás éve (első évad évszáma) legyen.

Pl. Walking Dead (2013)

Ezen belül már tökmindegy, hogy melyik csapat release, ha benne van a fájlnévben az S0xE0x, akkor fel fogja ismerni. Több évad esetén az évadokat külön almappába kell rendezni.

Ezt egyébként a kodi wikije írja, nem én találtam ki :D

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#4596) justice84 válasza mm00 (#4594) üzenetére


justice84
tag

Nem tudom milyen nasod van de miért nem használod a SickRage-t? Így néz ki. (Synology,Qnap-ra telepíthető)
Tudja az automata letöltést,mappa létrehozást sorozatnak/évadnak, áthelyezést, átnevezést, Kodinak notifications-t küld ,hogy frissítse a library-t.A "mIx" mappa nem túl szerencsés.Nasod topijába kutakodj kicsit.

[ Szerkesztve ]

(#4597) mm00 válasza justice84 (#4596) üzenetére


mm00
aktív tag

Zyxel van :/

LouiS22: kösz, közben kitaláltam, hogy kiegészítem a scriptemet és ezentúl a sorozatokat még beleteszi a sorozat nevével megegyező mappába. Igaz évszám így se lesz, de szerintem megbirkózik anélkül is a legtöbb sorozattal.

(#4598) garrotter válasza morefire (#4589) üzenetére


garrotter
tag

Köszi, ez hiányzott. Most már működik rendesen.

"Emberi törvény kibírni mindent, s menni mindig tovább, még akkor is, ha nem élnek már benned remények és csodák."

(#4599) Nono0000 válasza mm00 (#4597) üzenetére


Nono0000
tag

Szevasz mm00!

Ez a scipt engem érdekelne!

Csak akkor kérdezz, ha tudom is rá a választ!

(#4600) mm00 válasza Nono0000 (#4599) üzenetére


mm00
aktív tag

Oké, kicsit később felrakom instrukciókkal.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.