Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:55:58

LOGOUT.hu

KODI MAGYAR KIEGÉSZÍTŐK!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45746) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

StreamShark kérdésedet ide tedd fel, miután ezt és ezt elolvastad!

Hozzászólások

(#4851) csori23 válasza Vedike69 (#4850) üzenetére


csori23
aktív tag

Persze. Rendszergazdaként is próbáltam. Nálam is átvizsgálja az avast, és utána elindul, de a tesóm laptopján az avastig elsem jut. Már ugy is próbáltam hogy avast OFF. de semmi változás. Sztem valami hiányzik neki, csak nem tudok rájönni hogy mi...

https://logout.hu/tema/re_qiku_360_n4s_a_biztonsagban_rejlo_energia/friss.html

(#4853) LittleShark válasza csori23 (#4851) üzenetére


LittleShark
tag

Microsoft C++ Redistributable vagy Python 2.7x telepítése megoldhatja a problémát.

Ma meglesz a root a TV-men.
Próbálom a Python-t cross-compile segítségével lefordítani a TV ARM rendszeréhez.
Amint ez megvan csak össze kell hoznom a szerver és kliens részt egyetlen csomagba.
Remélem sikerül!

• Passzív Jövedelem: trker.com/go/158124 • • •

(#4854) LittleShark válasza Vedike69 (#4848) üzenetére


LittleShark
tag

Azt észrevettem, hogy semmilyen más helyi szerver program nem futhat (pl.: Uniserver, Wamp) mert ugyanazt az IP címet használják.

• Passzív Jövedelem: trker.com/go/158124 • • •

(#4855) csori23 válasza Vedike69 (#4848) üzenetére


csori23
aktív tag

Nálam sem akar most működni...video

https://logout.hu/tema/re_qiku_360_n4s_a_biztonsagban_rejlo_energia/friss.html

(#4856) csori23 válasza LittleShark (#4853) üzenetére


csori23
aktív tag

Köszi. A C++ megoldotta, de továbbra sem találja a TV-t. Azt hol tudom megnézni hogy hol futnak-e ilyen szerverek?

https://logout.hu/tema/re_qiku_360_n4s_a_biztonsagban_rejlo_energia/friss.html

(#4857) Vedike69 válasza LittleShark (#4854) üzenetére


Vedike69
csendes tag

Nincs semmilyen szerver a laptopra telepítve..( Futhat a háttérben valami windowsos alkalmazás? ).De sehogy nem akar összejönni....
Azért köszi, hogy foglalkozol a problémával! :R

[ Szerkesztve ]

(#4858) robi1979 válasza gabywap (#4803) üzenetére


robi1979
aktív tag

OSCAM? Az meg mi? Igazából a UPC analóg kábelesemet akarom lecserélni, szerintem mindigTV-re mert az olcsóbb elvileg és a UPC-nél lejárt a hűségidőm is. 20 megás netre+20 analóg kábeles adásra fizetek 6000ft-ot/hó. A diginél a 100as net kerül 3500ft/hóba. Egy raspberry Pi3-om mellé (vagy bele) akarok valamit, amibe be tudom majd integrálni a mindigTV adásokat. De ezt a bankkártya olvasós dolgot akkor sem értem. Valaki Írta itt hogy Pi3+kártyaolvasó és mennek OpenElec alatt a TV adások is?????? Hogy?????

Ez a "EVO Xfinity androidos (DVB-S2) vas" micsoda tulajdonképpen? Rákerestem neten, de egyik helyen 50.000, a másik helyen 15?! Ez egy androidos, tuneres TVbox?

A UPC-hez illetve a mindigTV-hez S2-es tuner kell egyébként?

[ Szerkesztve ]

(#4859) LittleShark válasza csori23 (#4855) üzenetére


LittleShark
tag

Később jelentkezem, megnézem mit tehetek.

• Passzív Jövedelem: trker.com/go/158124 • • •

(#4860) csori23 válasza LittleShark (#4859) üzenetére


csori23
aktív tag

Ok. Köszi addig is. Amugy nálam sem fut semmilyen szerver. Szinte szűz Win7, alapfunkciók csak.

https://logout.hu/tema/re_qiku_360_n4s_a_biztonsagban_rejlo_energia/friss.html

(#4861) interstate76 válasza robi1979 (#4858) üzenetére


interstate76
addikt

A Pi3-hoz tudtommal még tuner is kell, nem elég a káryaolvasó.

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast P26T tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#4862) Armatura válasza LittleShark (#4853) üzenetére


Armatura
tag

Kiváncsian várom, az eredményt,és persze bizakodva!
:R

Péter odaszól Jézusnak: - Pszt, Júdás kérdezi, tudsz csinálni lisztből kokaint?----Képeim: https://www.flickr.com/photos/142115553@N07/

(#4863) lord.lakli válasza interstate76 (#4861) üzenetére


lord.lakli
őstag

Na meg előfizetői kártya sem ártana az olvasóba, ha nem az ingyenes adásokat szeretné nézni :DD

(#4864) interstate76 válasza lord.lakli (#4863) üzenetére


interstate76
addikt

:) Igen. Mégpedig olyan szolgáltatótól, ahol nincs összepárosítva a kártya és a dekóder. De azt gondolom, ez egyértelmű.

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast P26T tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#4865) vargalex válasza interstate76 (#4864) üzenetére


vargalex
Topikgazda

MindigTV-nél nincs párosítva. Kártyaolvasó, illetve DVB-T vevő pedig gombokért beszerezhető ebay-ról/aliexpress-ről. A Pi2 (és így a Pi3) pedig bírni fogja. Több tunerrel pedig az összes MUX párhuzamos vételére/továbbítására is lehetőség nyílik.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#4866) robi1979 válasza vargalex (#4865) üzenetére


robi1979
aktív tag

Nincs ehhez - kártyaolvasó+Pi3+OpenElec+Kodi - mi kell még hozzá? - valami leÍrás mert nekem ez Így kÍnai...

[ Szerkesztve ]

(#4867) interstate76 válasza robi1979 (#4866) üzenetére


interstate76
addikt

Először a Raspberry-nek kellene egy kicsit utánaolvasnod, aztán a topikjában kérhetsz tippet/segítséget tunerre és kártyaolvasóra (biztos lesz olyan, aki linkel neked jó vételeket), ill. az OpenELEC telepítésére vonatkozóan.

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast P26T tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#4868) doberman válasza robi1979 (#4858) üzenetére


doberman
senior tag

Oscam: ez egy szoftver. alkalmas -többek között- arra, hogy egy kártyaolvasóba helyezett mindig tv kártyával kommunikáljon, és az előfizetésnek megfelelően "nyissa" a kódolt csatornákat.
pl: antenna -> dvb-t stick-> RPi -> tv ...
szoftveresen: tvheadend stream server <-> oscam
|
V
tv adás...(pl OE-ben TV menü)

egy gépen belül is összerakható a dolog, ezért írták valószínűleg azt, hogy Pi3+kártyaolvasó...
kívülről nézve: antenna vezeték a pi-be dugott dvb-t stickbe csatlakoztatva. a pi-be van még dugva egy kártyaolvasó abban egy érvényes mindig tv előfizetői kártya....
a pi-ben egy OE sd kártya... -> tv képernyőn meg meg a mindig tv kódolt adása.... :K
és ez működik.

8lnu

(#4869) interstate76 válasza robi1979 (#4866) üzenetére


interstate76
addikt

Először a Raspberry-nek kellene egy kicsit utánaolvasnod, aztán a topikjában kérhetsz tippet/segítséget tunerre és kártyaolvasóra (biztos lesz olyan, aki linkel neked jó vételeket), ill. a Kodi/OpenELEC telepítésére vonatkozóan.

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast P26T tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#4870) tthom válasza doberman (#4868) üzenetére


tthom
senior tag

Aki RPi-n használ tvheadend szervert, dvb-t-vel.. Kliens felől nézve milyen gyorsan vált csatornát? Nem túl lassú az RPi ilyen célra? Már oké, elmegyeget, csak komfort fokozatra nézve. :)

Nekem most rendes 3150-es celeronon van az egész, de rpi kliensen váltogatva azért nem túl gyors. Tehát kell 1-2s amíg elindul a csatorna.

Szerk: de tény, hogy alig fogyaszt valamit. :)

[ Szerkesztve ]

(#4871) #61631488


#61631488
törölt tag

Hello mindenkinek, tudna valaki segiteni, hogy hol tudnák vásárolni Kodi/xbmc lejátszót Márka, tipus, stb amit hozálehet kapcsolni a televiziókészulékhez, persze olyat amire belehet játszani a moviesark plugint. Köszike

(#4872) róland válasza #61631488 (#4871) üzenetére


róland
veterán

Jó áron eladom a sajátomat. :D

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#4873) Mike88 válasza #61631488 (#4871) üzenetére


Mike88
senior tag

Ha sietsz, most kedvezményes áron tudsz venni Wetek OE boxot. Kupon kódot használd, ott van a főoldalon. [link]

(#4874) #61631488 válasza Mike88 (#4873) üzenetére


#61631488
törölt tag

köszönöm a segítséget, már meg is rendeltem online : :)

(#4875) tjnet válasza Vedike69 (#4848) üzenetére


tjnet
aktív tag

40ES7000 fel sem települ a TVre

SAMSUNG QE75Q85RATXXH - Samsung S20+ - K1Pro - ACER H6810 - MARANTZ 5012 - DALI Spektror

(#4876) Mike88 válasza #61631488 (#4874) üzenetére


Mike88
senior tag

Nincs mit, remélem nem fogsz benne csalódni, nekem eddig nem sikerült. Ha lettem volna kicsit türelmesebb, s kibírok még fél év együttélést az A3-mal, akkor most spóroltam volna 20 ezret. :)

(#4877) tjnet válasza tjnet (#4875) üzenetére


tjnet
aktív tag

40D6500 a program indítható pendrive-ról de a pc-s program nem kapcsolódik a tvhez. Ugyan úgy mint a feljebb linkelt videón.

[ Szerkesztve ]

SAMSUNG QE75Q85RATXXH - Samsung S20+ - K1Pro - ACER H6810 - MARANTZ 5012 - DALI Spektror

(#4878) mexel válasza Mike88 (#4873) üzenetére


mexel
veterán

Ez mitől jobb mint egy androidos tv box? Azt látom hogy van benne dvb c/t tuner de mi a lényege ennek? Erre fel van telepítve a kodi openeleccel? Ha jól látom dual core.

[ Szerkesztve ]

(#4879) casper1 válasza huliganboy (#4606) üzenetére


casper1
tag

Szia. Én itt használom Németországban a Moovieshark-ot.

Hp G6 1213-eh, A6-3400, 128 Gb SSD, AMD HD7400

(#4880) Mike88 válasza mexel (#4878) üzenetére


Mike88
senior tag

Igen, Openelec van telepítve. Mitől más...
Céleszköz, kisebb helyet foglal a rendszer, jóval kisebb a hardverigénye, kevésbé terheli a processzort, kevésbé terpeszkedik el a memórián, (eleve androiddal terhelni egy vasat csak azért, hogy azon kodi fusson, nincs túl sok értelme) s ha ezen a vonalon indulunk el, mert hogy ENCORE kimondottan Kodi miatt akart egy eszközt, akkor nem kényelmesebb, ha bekapcsolsz egy boxot, s a Kodi bootol be, s persze teszi ezt pár másodperc alatt? Van kadenciahelyes lejátszás, automatikus a frekvenciaváltás. Mindenféle addon és egyéb nélkül készíthetsz teljes rendszer mentést, beleértve a telepített kiegészítőket, az adatbázisod stb. Ez így általánosságban az OE vs. kodi-android témakörben, biztos van még ezer előnye, túl tudományosan nem tudok belemenni a témába. Wetek előnyei közé lehet sorolni (szembeállítva egy tucat androidos boxal) egyrészt az általad említett tunert, másrészt, több op.rendszer használatát, e2, ubuntu stb. (meg a szeretett android), OTA frissítés, akár automatikusan, magyarul kapsz szoftveres támogatást.

Értem mit szeretnél mondani azzal, hogy "ha jól látom dual core". Igen, de nem minden ám a magok száma, önmagában nem váltod meg vele a világot. Értem én, hogy akár 4K, de ha nincs rá igény, akkor mitől több egy hardverben jóval erősebb androidos box a Weteknél, ha egyszer a Wetek OE-vel megbirkózik akár BD iso-val is, a szerény (és valóban szerény) 2 magos processzorával, s szintén szerény GPU-val? :)
Lehet, hogy androidos boxok terén is türelmetlen voltam, 4 évig küzdöttem velük, majd feladtam. Soha ne mondd, hogy soha, de soha többet...

(#4881) mexel válasza Mike88 (#4880) üzenetére


mexel
veterán

Azt hiszem félreértettél. Nem az openelec létjogosultságát kérdem és nem azt hogy miért jobb az openelec mert az egyértelmű, hanem maga a box mitől jobb openeleccel mintha pl egy "sima" boxra telepítek openelecet? Azt látom hogy a dvb c/t tuner az mint különbség ott van. De más egyéb? Inkább a gyakorlati tapasztalatok. Tehát sokkal stabilabb, gyorsabb stb, vagy csak erre tutibb a support?
Közben látom írtál is valós érvet hogy gyors stb, de vajon egy S905-ös boxra telepített OE rosszabb lenne?

[ Szerkesztve ]

(#4882) metaa


metaa
tag

sziasztok!

Viasat3 player létezik kodira? esetleg a közeljövőben van tervben az ms repoba?

[ Szerkesztve ]

(#4883) doberman válasza tthom (#4870) üzenetére


doberman
senior tag

Igen, egy rpi2 a szerver,tunerekkel,kártyaolvasóval,kártyával. Van még 2 pi2 openelec-el, de leginkább egy asrock m350+OE-t használjuk. Valóban, 1-2 mp mire a kép is elindul, a hang azonnal szól. hát ez van - én már megbékéltem vele...

8lnu

(#4884) Mike88 válasza mexel (#4881) üzenetére


Mike88
senior tag

Jaaaaa.... bocs, igen, félreértettelek. Erre viszont nem tudok válaszolni, egyáltalán nincsenek tapasztalataim ebben a témakörben, érdemes egy kicsit jobban utánaolvasni esetleg freaktab-on, ha érdekel a téma, biztos lehet találni beszámolókat tapasztalatokról. Igen, a támogatás az nyilván érv mellette, egy alaphelyzetben androidos kínai boxnál ugyebár nincs támogatott oe, azt (ha mondhatom ilyen ronda szóval) úgy kókányolják rá, de ez még önmagában nem jelenti azt, hogy az nem jól használható, hogy lenne bármi nyűgje is, hisz a custom rom-ok is tudnak egész jól sikerülni. Pár évvel ezelőtt kimondottan jó időtöltésnek tartottam ezeket a... ha mondhatom úgy "félkész" dolgokat, ismerkedésre tök jó volt, most úgy vagyok vele, hogy amit akkor megismertem, azt akarom, de normális formában, készterméket szeretnék vásárolni, igaz baromira hiány van ebből. Amúgy várható ebben az évben, hogy hardverben korszerűbb boxok is piacra kerülnek a Wetektől, de nem hinném, hogy lázba hozna, mert nincs rá szükségem. A stabilitásról és gyorsaságról annyit tudok mondani, hogy Wetek-en minden röccenés mentes, szóval én nem tapasztaltam fagyást, elmélázást, ilyesmit és kellően gyorsnak érzem, a főmenüben való navigálásra lehetett volna panaszkodni 1-2 skinnél, ha nagyon szőrszál hasogatóan állunk hozzá, de ez a 6.0.3 óta orvosolva van.

(#4885) vzoli1987 válasza metaa (#4882) üzenetére


vzoli1987
aktív tag

Akai drm-t használnak ami utólag decryptelhető, bár realtimeban nem hiszem hogy müxik, az androidos változat nyilván nem ua. azt a megoldást használják...

Huawei P30 ||| VU+ DUO 2 Kodi 18.8

(#4886) Vedike69 válasza tjnet (#4877) üzenetére


Vedike69
csendes tag

Nekem is ez a problémám. De szerintem meg lesz ez oldva :DDD
Egyébként szépen felment a tv-re amin még sose volt firmware frissítve.

(#4887) tthom válasza mexel (#4881) üzenetére


tthom
senior tag

Annyiból, hogy hivatalos supportal van rá az Openelec, tehát frissítik egy darabig. Valamint van benne akár integrált műhold tuner, kettő, ami elég drágás, ha külön akarod megvenni másik boxhoz USB verzióban. Természetesen a DVB-T az nem egy extra drága.. Bár ha azt nézed, hogy ez MXQ S85, amire van önszorgalomból gyártott Openelec, 12e + 2x2e a dvbt vevő, az már 16e, szóval ahhoz képest egy hivatalosan támogatott doboz 20ért se vészes.. De igazából a műholdtuneres, ami megéri, ha valakinek pont az kell..

(#4888) gabywap válasza robi1979 (#4858) üzenetére


gabywap
tag

Igen itt elég olcsó ahol 50-60ezret kérnek az ugyan az.mint a 15e :)

http://muholdastv.hu/EVO-Xfinity

De ez DVB-S2 müholdas tuner van benne kárttyaolvasóval van ellátva akár upc karit is kezel, az OScam-al ami egy nyilt forrásos cam Open Source cam.
http://www.streamboard.tv/oscam/
http://www.streamboard.tv/wiki/OSCam/en/Config/oscam.conf

Mindigtv-hez DVB-T tuner kell, ezt egy USB vevővel is megoldható RPi3-ra akár de ha van egy Xfinity azzal is oszthatod a mindigtv kártyádat az oscam-al :)

példa xfinity dvb-s2 oscam van ezen, RPi3+dvb-t usb +erre is oscam. :) Ha bonyolult akkor venni kell kinából egy olyat amiben minden benne ami kell neked. :D
http://www.ebay.com/itm/K1-DVB-T2-KODI-Smart-TV-BOX-Android-Amlogic-S805-Quad-Core-1G-8G-1080p-3D-HMDI-/191725458774?hash=item2ca3ba5556:g:m5oAAOSwfZ1WZjcv

K1+ S2 T2 - Ustym PRO 4k - Amiko Viper 4k - Zgemma H7S-H9Stwin - U2C Denys H.265

(#4889) gabywap válasza vargalex (#4865) üzenetére


gabywap
tag

Szia! Megsúgom vannak párositott eszközök mindigtv-re is! Aki az antenna hungáriától vásárolt set-top-box -ot többsége párositott sőt még a modulok is. :) Csak sokan erről nem tudnak akik használják. :)

K1+ S2 T2 - Ustym PRO 4k - Amiko Viper 4k - Zgemma H7S-H9Stwin - U2C Denys H.265

(#4890) vargalex válasza gabywap (#4889) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Nyilván nem vesz STB-t senki, aki nem abban akarja használni a kártyát. Illetve a mindigtv oldalán is csak annyi van írva, hogy ők adják a kártyát, de a TV-hez kell egy kártya fogadó modul is. Azaz ez így alapban nem lehet párosított.

Alex

(#4891) LittleShark válasza tjnet (#4877) üzenetére


LittleShark
tag

Sziasztok!

Megvan a hiba.

TV típusok: D-Series (2011), E-Series (2012), F-Series (2013)

Az általam használt kód csak a E és F szériákon érhető el.
Át tudom írni úgy a programot, hogy ezen a három szérián fusson.

Megírjam?

• Passzív Jövedelem: trker.com/go/158124 • • •

(#4892) csori23 válasza LittleShark (#4891) üzenetére


csori23
aktív tag

Nagyon jó lenne, mert kiváló ez a MS app/repo.Minnél több tipuson futna, annál jobb és neked is nagyobb elismerés lenne. :R

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_qiku_360_n4s_a_biztonsagban_rejlo_energia/friss.html

(#4893) Vedike69 válasza LittleShark (#4891) üzenetére


Vedike69
csendes tag

Nagyon szuper lenne! A TV-n maradhat az app, vagy újra kell majd tenni hozzá?
Köszönet! :R

(#4894) LittleShark válasza Vedike69 (#4893) üzenetére


LittleShark
tag

A TV app a gond, szóval újra kell majd rakni.

• Passzív Jövedelem: trker.com/go/158124 • • •

(#4895) mexel válasza Mike88 (#4884) üzenetére


mexel
veterán

Köszönöm a választ, valahogy így gondoltam én is. ( félreértés ne essék nem megkérdőjelezni akarom a terméket csak kíváncsi voltam érdemes -e plusz pénzt áldozni rá, de valószínűleg igen ha médialejátszónak használnám)
Gondolkodom rajta hogy ősszel veszek egyet, talán leváltja a wd tv-t is valami. Képminőségre vajon hol állnak ezeka kütyük? ( kínai android box-ok, wetek, és a régebbi de jó képminőségű pl wd tv)
Most normál offline hd tartalomról beszélek, nem az online minőségről. Annak idején a wd tv-t jónak tartották, sokan véltek különbséget felfedezni más lejátszókkal kapcsolatban. A drágább újak közül voltak jobbak ( dune stb)
Sajnos nem volt időm tv-n tesztelni a droidos boxokat amik nálam voltak. Mindenesetre fogok rendelni párat ha lesz időm, olyat amire lehet openelecet tenni és megnézem lesz-e különbség.

(#4896) Arolotifar válasza mexel (#4895) üzenetére


Arolotifar
őstag

Boxokról ezekben a topicokban találsz infót: [link] [link]
[link]
Kérlek, hogy a kérdéseket ott tegyed fel, mivel ez már OFF :)
Köszönöm :R

"Jobb, ha azért gyűlölnek, ami vagy, mintha azért szeretnének, ami nem."

(#4897) róland válasza LittleShark (#4891) üzenetére


róland
veterán

Írd, ha kérhetem! (Nekem "D" szériás tv-m van.)

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#4898) aky01


aky01
tag

Sziasztok!

Készült egy apró kiegészítő m4sport.hu videóihoz.
MS repo-ból telepíthető.
M4 Sport V0.0.1

(#4899) DonCosta válasza aky01 (#4898) üzenetére


DonCosta
tag

Köszönjük, jó ötlet! :K

(#4900) mexel válasza aky01 (#4898) üzenetére


mexel
veterán

Ez mire jó?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.