Hirdetés
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- MasterDeeJay: Egy nem átlagos Asus videókártya (GTX950M 2GB GDDR3)
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- gerner1
- petipetya: Nagy chili topic. :)
- hcl: Google Drive csatolása szerveren / Nextcloud integráció
- Ketogén étrend
- Luck Dragon: Alza kuponok – aktuális kedvezmények, tippek és tapasztalatok (külön igényre)
- talmida: My Art II.
-
LOGOUT
Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!
Új hozzászólás Aktív témák
-
peestike
senior tag
hardcore userek ne olvassák, nem a profi szintről van most szó.

kotyogósról írnék, hátha valakinek hasznos lesz. 2014-től egy hónappal ezelőttig 3 személyes forever miss moka kávéfőzőt használtunk itthon. 2 darabot amortizáltunk le. az új szerzemény a bialetti moka express lett. a kettőt összehasonlítanám csak. a kávéfőzési szokások maradtak, hétköznap a reggeli kávé jött le, hétvégente napi 3 főzés. kávéfelhozatal széles skála, szemes, de leginkább a téglák. mindkettőről elmondható, hogy, ha előmelegített az aljában a víz, akkor jobb a kávé, frissen darálva szintén (kézi daráló van itthon). mindkettőre igaz, hogy, ha nagyon apró a darálék, akkor a szelep az oldalán kinyit, gőzt kifújja. konyhai mérlegen mérve a kávéfőzőket a bialetti 22 grammal több, vagyis több benne az anyag.
valamiért sokszor kifújt a tömítésnél a forever, bialetti jobban zár (szilikonzsírral sosem próbáltam rásegíteni). folyamatosan a gyári tömítések vannak használatban. bialettit meghúzom, teljesen jó. a bialetti tetőfogantyúnál, ha fő a kávé, akkor többször vízcsepp jelenik meg, gondolom a gőz "átmegy" a réseken és lecsapódik, kicsit bosszantó. csavarhúzóval próbáltam jobban meghúzni, de esélytelen. forevernél nem volt ilyen gond. bialetti aljában, a szelep alatt van körben egy bemarás, hogy meddig is töltsük vízzel. maga a kidolgozás, az öntött alu minősége bialettinél jobb (2016-os gyártás, made in italy elméletileg), nincs annyi hiba az aluban. érdekes, mert az első forever jobb volt ebből a szempontból, mint a második. összesítve talán a bialetti kicsivel jobb kávét főz ugyanabból a kávéból, de lehet csak placebo.
aki kotyogót keres az alsó kategóriában és csak próbálgatni akarja a kávéfőzést, akkor lehet jobb elsőre a forever, olcsóbb. megbánni nem bántam meg a bialettit, tetszik a végeredmény. remélem, aki ilyeneket néz, keres és olvassa segítek vele.
Új hozzászólás Aktív témák

A topikban szabad hirdetni ezen szabályokkal.
- Azonnali készpénzes félkonfig / félgép felvásárlás személyesen / csomagküldéssel korrekt áron
- Apple Watch Series 8 41mm GPS, Újszerű, 1 Év Garanciával
- iPhone 15 Pro Max 256GB 100% (1év Garancia)- ÚJ EREDETI AKKUMULÁTOR - AKCIÓ
- Telefon felvásárlás!! iPhone 14/iPhone 14 Plus/iPhone 14 Pro/iPhone 14 Pro Max
- GYÖNYÖRŰ iPhone 12 mini 256GB Red -1 ÉV GARANCIA -Kártyafüggetlen, MS3627
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest

