Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1551) madmike válasza madmike (#1550) üzenetére


madmike
őstag

TGL természetesen :)

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#1552) zsid


zsid
senior tag

LaciCRM azért megírhatta volna, hogy történt a gixer. Akkor legalább tudnánk vinni neki körsajtot, Azt be lehet gurítani a rácsok között is xD

<tRucKdriFteR>

(#1553) Lauda válasza madmike (#1550) üzenetére


Lauda
félisten

:D MAN-nel csak par gomb nyomas te :P , meg ki tudod tenni fixre is a kijelzore, hetvegere azt teszed ki, melos napoknal meg a vez idot.

(#1554) madmike válasza Lauda (#1553) üzenetére


madmike
őstag

Arra már rájöttem, hogy ki tudom tenni, de ha leveszem a gyújtást, akkor kikapcsola kijelző is, ha meg újra ráadom a gyújtást, akkor visszaáll alapra.

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#1555) Lauda válasza madmike (#1554) üzenetére


Lauda
félisten

Amikor elohivod a fesz kijelzest, okezd le es az marad ott. Legalabbis a tgx-en igy van, szerintem nalad is.

(#1556) madmike válasza Lauda (#1555) üzenetére


madmike
őstag

Majd hétfőn indulok ki megint, majd kipróbálom, köszi :)

Internettel kapcsolatban mondhatnátok pár okosságot. Ti hogy oldjátok meg kint? Eddig csak Mekinél tudtam netezni,meg egyik lerakómon volt nyílt net. Illetve valami olcsó wifi antennát is ajánlhatnátok.

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#1557) Lauda válasza madmike (#1556) üzenetére


Lauda
félisten

Melyik orszagban szeretnel netezni?

(#1558) madmike válasza Lauda (#1557) üzenetére


madmike
őstag

Európa belterület :DDD

Németország, Ausztria a fő, tehát azt érdekelne, melyik kutakon van ingyen, vagy milyen megoldások léteznek.

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#1559) Lauda válasza madmike (#1558) üzenetére


Lauda
félisten

:DDD

Ausztria: drei 3 stick, 18 euro/ho es korlatlan. Kurva gyors es jo a lefedettsege. En drei uzletben vettem a sticket, ott be is aktivaltak, kutakon tudsz hozza aufladent venni.

Nemet: alditalk stick, 15 euro 5gb/ho, eleg jo a lefedettsege, ott jo sebesseg is, de bele lehet nyulni a kakiba is, ha olyan helyen allsz meg. Aldiban tudsz venni sticket es feltoltest, illetve feltoltest kutakon is, e-plus a szolgaltato.

Az elejen bele kell dobni egy kis eurot a stickekre, asszem aldis 40 euro korul van a simmel, van bent 10 euro kezdo is, drei 3 is 30-40 euro korul van, de azokat csak egyszer kell megvenni es mindig azt dugod be ahol epp vagy.

Amugy nekem van vodas mobilweb kulfoldon opciom is, 50 mb/day hasznalhato, 1990 havidij csak elofizetesesre. Kamera nelkul kb 1 ora 10 perc skype. Minden unios orszagban hasznalhato. Svajcban es san marinoban ne hasznald.

[ Szerkesztve ]

(#1560) Lauda


Lauda
félisten

Az kimaradt, hogy en ezeket hasznalom, ezek bevaltak, masnak meg biztos mas valt be, azt en nem tudhatom. A lidl sticket nem ajanlom, azzal en befurodtem, szinte alig volt hely, ahol normalisan tudtam volna hasznalni, olyan gyenge a lefedettseg. Nemetben vehetsz lebara simet, azzal a masik lebarassal ingyen beszelhetsz korlatlanul, haza a vezetekes hivas valami 9 forint percenkent a mobil meg 30 korul van. Lebara.de asszem az oldalunk, kutakon van feltoltes hozza, simet is asszem ott lehet venni, meg lattam pennyben is.

(#1561) madmike válasza Lauda (#1559) üzenetére


madmike
őstag

Ez a vodás 50mb jól hangzik, bár nem vodás vagyok, ezért meg plusz előfizut fenntartani nem tudom, hogy megéri e.

Lebara-t már valaki más is ajánlotta. Az a baj, ezekkel, hogy megyek én mindenfelé, minden országban meg nem tarthatok fel egy előfizetést. Azt kell majd kitapasztalnom, hogy hol van free wifi. Meg mondtak valami sms kódos 1 órás ingyen wifit is németországban. Olyat hol találok?

[ Szerkesztve ]

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#1562) Lauda válasza madmike (#1561) üzenetére


Lauda
félisten

Hat azt neked kell tudni, egy alap elofizuval 4 ezerbol kijon a honap, amig wabiztam en azt hasznaltam, ha mindenfele mesz ezzel azert tudod tartani a kapcsolatot az otthoniakkal, beosztod az idot. Tobb orszagban simet fenntartani meg toltogetni nem olcso. Nekem is csak tartaleknak van, ha mondjuk olaszba vagy franciaba megyek, amugy 99% a dreit es az aldit hasznalom. Ezt az 1 eurosat nem tudom milyen es holvan, hat free wifit kutakon esetleg es gyorsettermek kozeleben. Nekem van az a legerosebb wifi antennam, de csak az elejen hordtam, mert szinte sehol nem talaltam hasznalhato ingyen wifit.

(#1563) madmike válasza Lauda (#1562) üzenetére


madmike
őstag

nem 1 euros, hanem nyilt a wifi, rámész, beíros a tel számod, kapsz egy kódot és azzal a kóddal 1 órát netezhetsz. Aztán küldetsz asszony, anyuci, bárki telójára és akármennyit netezhetsz így. Csak annyi a gond, hogy nem tudom hol találok ilyet.

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#1564) Zolás válasza Lauda (#1559) üzenetére


Zolás
addikt

Svájcban már használtam a vodás okosságot, ugyanúgy működik, mint bárhol máshol. Benne van az országok közt, ahol használhatod.

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#1565) #81556480


#81556480
törölt tag

Na, megvagyok . :D most értem be hegyesre. Elengedtek,felmondam, majd 1 prc múlva szetment a kuplungom Nürnbergnel, aztán vontattam Osztrákba a kollegat 1 spanival. Meg egy csomó kaland. Mega giga stressz, remegve adtam oda a korongokat de rendbe volt. 1 hét alatt öregedtem vagy 10 evet

(#1566) zsid válasza #81556480 (#1565) üzenetére


zsid
senior tag

Ugye nem annál a pataki cégnél vagy, ahol ilyen szép piros fülkés 7.5-es Ivecok vannak? Ott szoktak lenni hasonló kalandok :DDD

<tRucKdriFteR>

(#1567) zsid válasza Lauda (#1559) üzenetére


zsid
senior tag

A drei3 stick az csak Ausztriában jó vagy máshol is? Nekem valami olyan kellene, ami műxik Olaszországban is és Szlovéniában is.

<tRucKdriFteR>

(#1568) Lauda válasza zsid (#1567) üzenetére


Lauda
félisten

Amit most tudsz venni, az ausztriaban jo csak az alap csomagokkal. Mukodik olaszban es franciaban is, de roaming dijjal. Multkor szuksegem volt ra franciaban es 23 megara 6 eurot vont le. A regi drei simek jok olaszba is alapbol, de olyat nem nagyon fogsz tudni venni. :DDD

(#1569) zsid válasza Lauda (#1568) üzenetére


zsid
senior tag

Pedig sok helyen beszélnek valami osztrák stickről, vagy Hoferes vagy Lidl-s, ami jó majdnem mindenhol. Valami olyasmi kellene nekem is :D

<tRucKdriFteR>

(#1570) Lauda válasza zsid (#1569) üzenetére


Lauda
félisten

Ja mint a 10 ezer euros buntetes. De ha tudod konkretan melyik az, ird meg legyszi. ;)

(#1571) madmike válasza Lauda (#1570) üzenetére


madmike
őstag

Én azt hallottam, hogy ha a 45 órás pihenődet nem otthon vagy szállodában töltöd, akkor lecsuknak 1 évre :DDD

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#1572) Lauda válasza madmike (#1571) üzenetére


Lauda
félisten

:DDD

zsid[/B ]igen, a torvenyt elfogadtak, hatalyba lepesrol nem tudni, kint volt az mkfe oldalan is. Kikuldik sajnos, nemet es osztrak is, fasz ki van veluk. Most fizetek nemetet, de jon majd meg ketto biztosan. :W :DDD

rohadjon meg, nem szerkesztem tobbet, halott a net. Nesze alditalk. :DD

[ Szerkesztve ]

(#1573) zsid válasza Lauda (#1570) üzenetére


zsid
senior tag

A főni most volt GKI-n hétvégén és már neki is említették, hogy már nem csak Belgiumban hanem a franciáknál is kezdődik a 45 órás baszakodás, bár jogszabályt nem tudnék hozzá linkelni.

Viszont nemrég olyat láttam face-en ( a J.S. Logistics posztolta ki ), hogy mostantól Franciaországból is kiküldik Európa-szerte a büntiket ( pl gyorshajtás). Lehet 2014 a szigorítások éve lesz :D

<tRucKdriFteR>

(#1574) zsid válasza Lauda (#1572) üzenetére


zsid
senior tag

Mert mész, mint az állat! :DDD

<tRucKdriFteR>

(#1575) Lauda válasza zsid (#1574) üzenetére


Lauda
félisten

:DDD Csak visz a lendulet, a fek meg szar. :DDD

(#1576) madmike válasza zsid (#1573) üzenetére


madmike
őstag

De mi számít gyorshajtásnak? 89ért pályán ugye nem szólnak? Német bundeszen mennyi ami még belefér?

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#1577) zsid válasza madmike (#1576) üzenetére


zsid
senior tag

Ha rossz napjuk van, akkor a 89-ért itthon is szólnak, mert ugye nálunk is csak 80 a megengedett.
Ha jól látom a franciáknál is csak 80 a megengedett nyergesre, sima teherautókra asszem több.

<tRucKdriFteR>

(#1578) #81556480 válasza zsid (#1566) üzenetére


#81556480
törölt tag

DEDE ha haza ertem toroltetem ezeket a hsz-eket mertfigyelik a netet. Tudod mert az fontos :C

egy kollega ilyet szól ( nem céges ) : makográf :D erre a másik: dúvenbök. Ez szegedi vót :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1579) zsid válasza #81556480 (#1578) üzenetére


zsid
senior tag

Bazz, miért nem szóltál, mielőtt oda mentél. A szomszéd utcában vannak. Megmondtam volna, hogy felejtős :D

<tRucKdriFteR>

(#1580) #81556480 válasza zsid (#1579) üzenetére


#81556480
törölt tag

1191 hsz :W

(#1581) zsid válasza #81556480 (#1580) üzenetére


zsid
senior tag

Látod, a nevüket nem tudom :D

Ezek azok, akiknek a Vak Bottyánon állnak az autói? :D

<tRucKdriFteR>

(#1582) zsid


zsid
senior tag

Mi a pék van? Nagyon leült itt a buli.

<tRucKdriFteR>

(#1583) madmike válasza zsid (#1582) üzenetére


madmike
őstag

Ráértem egyik este :D

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#1584) #81556480 válasza zsid (#1582) üzenetére


#81556480
törölt tag

Hétfőn jönnek a fejlemények. majd beszámolok :D

Lehet megyek E kategóriára. Akkor úgy érzem lényegesen több lehetőségem lesz. De azért így sem érzem elveszett embernek magam

(#1585) zsid válasza madmike (#1583) üzenetére


zsid
senior tag

Jó lett :)

Egy ideje gondolkozok rajta , hogy be kellene ruházni valami kamerába, de most hogy lezúztam a telefonom, még kamerás mobilom sincs :DDD

<tRucKdriFteR>

(#1586) Lauda válasza madmike (#1583) üzenetére


Lauda
félisten

Hu ezeket az osztrak bundeszokat de ruhellem, ma is csapattam rajt eleget. :W :DDD Nyergessel ezeken a szuk fos utakon lehet centizni.

[ Szerkesztve ]

(#1587) madmike válasza zsid (#1585) üzenetére


madmike
őstag

Régóta szerettem volna egy sportkamerát mtb-zéshez, de építkezünk és mindig másra ment el a pénz, aztán most hogy elkezdtem kamionozni be tudtam asszonynak adagolni, hogy muszáj egy ilyen a kocsiba,mert ha valami balfék hibájából balesetbe keveredek, akkor bizonyító erejű lehet, így rábólintott a pénzügyminiszterem :D
Ezért vettem sj4000-et, mert ez főleg sportkamera, mindenféle kiegészítőkkel, de autós tartóval tökéletes menetrögzítésre is.

Lauda, nekem ez volt az első utam fent a hegyekben és rohadtul élveztem :) 500m-ről fel 1550-re és vissza 400-ra. Tény, hogy sok helyen ki kell centizni, mert én is 2,5m széles vagyok, igaz csak 9m hosszú. Az elég para amikor szembe száguld lefelé a rönkszállító és baszik lehúzódni.

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#1588) Lauda válasza madmike (#1587) üzenetére


Lauda
félisten

Az jo ha elvezed! :D Kiprobaltad a feszes dolgot? :) Amugy nagyon szepek ezek az osztrak tajak, csak a tgx igen szeles az ut meg keskeny, meg a feneke is eleg messze van a fordulok meg szukek. :DD

[ Szerkesztve ]

(#1589) madmike válasza Lauda (#1588) üzenetére


madmike
őstag

igen, próbáltam és amint leveszem a gyújtást elsötétül a kijelző, de sebaj. Az állóklíma is mutatja a feszültséget, de az nem mutat tizedes értéket.

A héten volt valami elektromos gebaszom. Kezdödött ott, hogy múlt csütörtökön letattem a kocsit, minden oké volt. Hétfőn indultam és este nem volt jó a 12-220-as fesz átalakítóm. egész hétvégén be volt dugva az aljzatba, de nem volt bekapcsolva. A hűtőventillátora pörög, de áramot nem ad le (biztosíték nem ment ki).
Na mindegy, szerencsére van szivargyújtós laptop töltőm, így annyira nem hiányzott. erre kedd reggel, kiírt a tachográf egy olyat, hogy tápellátás megszakadt. leokéztam és ment minden tovább. Ugyanekkor kiment az egyik tompított izzóm.
Emelett a gps-em (24v-os aljzatban) napi 1-2szer kiirja egy másodpercre, hogy külső táplálás megszünt és hogy akksiról üzemel...
Nem tudom mi a fene lehet.

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#1590) Lauda válasza madmike (#1589) üzenetére


Lauda
félisten

Ez a kamera miben marad el a gopro kameraktol? Mert a kepe szerintem megfelel a celnak. En is gondolkodom egy akciokameran, eddig a goprokat nezegettem. :) Mondjuk nemetorszagban joval olcsobbak, mint itthon.

[ Szerkesztve ]

(#1591) madmike válasza Lauda (#1590) üzenetére


madmike
őstag

Semmiben, ez talán a legjobban sikerült gopro koppintás, van is topicja itt.
Egy összehasonlító videó.

Méreteit tekintve is ugyanakkora, igy minden gopro kiegészítő jó hozzá.
Angliából éri meg a leginkább rendelni. 30.000 alatt itt van és nincs rá vám.

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#1592) zsid


zsid
senior tag

Tőlem kérdezték mi kellene az új autóhoz. Mondtam a főnökömnek, egy HDs kamera a szélvédőhöz!
Megértették az indokot, azt mondták vesznek hozzá. :C

<tRucKdriFteR>

(#1593) #81556480 válasza zsid (#1592) üzenetére


#81556480
törölt tag

nálunk új szélvédőre lett volna szükség. nem vettek. távoztam :DDD

(#1594) Lauda válasza madmike (#1591) üzenetére


Lauda
félisten

Koszi!

Talaltam itthon is: [link] :R Ezekhez alapbol van autos tarto pl? Nekem vegulis ket dolog kellene hozza, egy tapadokorongos tarto a szelvedore es egy nyakbaakaszto mondjuk. Akksija mennyit bir ki? Autos tolto is jo lenne hozza. :DD

LaciCRM :C :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1595) madmike válasza Lauda (#1594) üzenetére


madmike
őstag

na,innen ne rendelj! hamisítványt árulnak!

Nagyon sok hamisítványt árulnak, szarabb képminőséget produkál.

Én ezt rendeltem.
Őt bátran ajánlom, a fórumon sokan rendeltek tőle, mindenki eredetit kapott és kb 1 hét alatt itt van, mivel Angliából küldi. Ad hozzá autós tartót, 2 akksit és külső töltőt is.
Emellé még kell vegyél egy usb-s szivargyújtós töltőfejet,meg egy legalább 2 méteres usb kábel, hogy bárhova el tudd helyezni a kocsiban.

Az akksi nem tudom mennyit bír, nekem mindig töltőn van.

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#1596) Lauda válasza madmike (#1595) üzenetére


Lauda
félisten

Oke, koszi szepen az infot! :B

Amugy ez vicces kicsit: [link] Most is ekorul vannak az arak.

(#1597) madmike válasza Lauda (#1596) üzenetére


madmike
őstag

Hát én ennyit tuti nem adnék érte. Nálam valahol ott volt a határ, amennyiért ezt vettem.

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#1598) #81556480


#81556480
törölt tag

MI a bánat van Sajószentpéteren hogy állandóan 2-3 különböző telefonszámról hirdetnek álláslehetőséget sima C kategóriás jogsival. De bármelyiket hívom azt mondják betelt az állás :DDD vagy 5x telefonáltam már csak kíváncsiságból de ebből 2 tesó hangú volt. egyhez meg oda is volt írva hogy nem bejelentett munka :D Folyik ott a gengszterizmus rendesen :DDD

(#1599) zsid válasza #81556480 (#1598) üzenetére


zsid
senior tag

Passzolom a kérdést.

<tRucKdriFteR>

(#1600) #81556480 válasza zsid (#1599) üzenetére


#81556480
törölt tag

Azt meg hogy kell ? tudod ? [link]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.