Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-11-10 14:07:28

LOGOUT.hu

iPad topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29901) Luck Dragon

Kíváncsi vagyok most már. :))

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#29902) smc


smc
addikt

[link] itt van néhány lehetséges téma ;)

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#29903) parandroid válasza szilu7 (#29899) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

IPad Mini S Plus. :D

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#29904) bollokcs80 válasza parandroid (#29903) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

...Pro Max Ultra. :DD

B.Cs.

(#29905) Almacska válasza smc (#29902) üzenetére


Almacska
csendes újonc

Hát igazából kb az összes terméküket beleírták. Már én is kíváncsi vagyok mi lesz.

(#29906) Ádám16 válasza smc (#29895) üzenetére


Ádám16
addikt

iPad 5-öt váltanék idén. A 6 és a 7 egyáltalán nem ad többet számomra, a többi árát sokallom, a Mini pedig csak egy jobb kijelző-előlap aránnyal kéne, így nem.

Nagyon remélem, hogy kicsit csiszolnak az olcsó iPad-ek küllemén is egy kicsit, plusz a kijelzőt is fejlesztik kicsit. Tényleg érdekel, mit fogunk kapni.

[ Szerkesztve ]

(#29907) mazsiii92 válasza Ádám16 (#29906) üzenetére


mazsiii92
aktív tag

Nekem 6-os van, én is gondolkodtam a cserén már, de a 7 picit nagyobb kijelző mellett 1GB RAM-mal ad többet.. mióta megvettem az i11-em azóta mocskosul kijött a két hardver közötti különbség, szóval remélem elfelejtik a budget iPadben az A10 procit és legalább A12 vagy újabbat tesznek bele mondjuk 4GB RAM kíséretében, na jó, 3-mal is megelégszem, mert akkor az Airt nehéz lenne pozicionálni. De az biztos nekem, hogy a 2GB RAMos iPhoneokat és iPadeket el kell felejteni..

iPhone 13 Pro + Watch Ultra 2 + MacBook Air M1 + AirPods Pro 2 + PS5

(#29908) Ádám16 válasza mazsiii92 (#29907) üzenetére


Ádám16
addikt

Így van. Ha nem jön, akkor még annyira nem szar az 5, hogy ne bírjam ki még egy évig vele, de jó lenne már váltani idén.

(#29909) bollokcs80 válasza Ádám16 (#29906) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Én is összenézegettem hétvégén egy MediaMarktban, hogy melyik mit tud, a mini nekem a jelenlegi kijelzővel nem nyújtana sokkal "nagyobb" élményt mint a mostani telóm, noha vasban bőven jó. A sima Ipadet már nem venném a régi proci és a 32 GB miatt, az Air3 meg már sok a büdzsének. :D Mondjuk ha az Air4 bejelentése után akciósan kiszórnák kicsit jobb áron, akkor elgondolkoznék rajta.

Én azzal is beérném, ha kapna az alap Ipad egy A11/A12-t, 64 GB tárhelyet és picit nagyobb kijelzőt. Meglátjuk jövő héten (vagy októberben).

[ Szerkesztve ]

B.Cs.

(#29910) moleculez válasza bollokcs80 (#29909) üzenetére


moleculez
veterán

Ugyanez nalam, gyerekeknek van itthon iPad 2019, nekik jatszani, netezni, rajzolni jo, de egy nagyobb Office doksi alatt izzad szepen. (Neha azon irom a beadandokat, Pencillel). Meg a RAM is nagyon halvany.
Air3 nalam befuto, csak mar megvarom mit guritanak jovoheten.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#29911) SharpSA válasza SharpSA (#29896) üzenetére


SharpSA
veterán

Senkinek sincs javaslata? :U

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#29912) moleculez válasza SharpSA (#29896) üzenetére


moleculez
veterán

[link] Amazon uk, iPad wall mount-ra keress ;)

[ Szerkesztve ]

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#29913) Noxy válasza SharpSA (#29911) üzenetére


Noxy
veterán

Google keres: ipad fali tartó

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#29914) SharpSA válasza Noxy (#29913) üzenetére


SharpSA
veterán

Köszönöm mindkettőtöknek, azért ugye nem gondoljátok, hogy nem ismerem a gugli keresőt? Így természetesen tudok keresni és találni is valamilyet. A kérdésemben az volt a lényeg, hogy elégedetten használ-e valaki ilyet... és ha igen, akkor konkrétan milyet. De akkor ezek szerint marad a találok valamilyet és talán jó lesz lehetősége.

[ Szerkesztve ]

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#29915) Gergőke88 válasza SharpSA (#29914) üzenetére


Gergőke88
addikt

Szerintetek Pro esetén várható bármi változás?
Mert ha nem akkor nem várok 1 hetet, most éppen van készlet istyleban...

(#29916) smc válasza Gergőke88 (#29915) üzenetére


smc
addikt

Pro majd 2021 1. negyedévben elvileg.
miniled vagy mi a szösz, a14x, stb.

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#29917) mazsiii92 válasza Gergőke88 (#29915) üzenetére


mazsiii92
aktív tag

Pro most esélytelen, majd ‘21-ben

iPhone 13 Pro + Watch Ultra 2 + MacBook Air M1 + AirPods Pro 2 + PS5

(#29918) Almacska válasza moleculez (#29910) üzenetére


Almacska
csendes újonc

Jegyzetelést egy 400 oldalas PDF-be mennyire nehézkes a 7. genessel? Mert én ezzel szemezek egy ideje, van aki azt mondta iskolába jegyzetelni, előadást és filmet nézzni elég ez a sima Ipad. Nagyobb munkát már a laptopon végezznék.

Most én is várom, hogy alakul a jövőheti történet.

(#29919) kalanchoe válasza Almacska (#29918) üzenetére


kalanchoe
senior tag

Szerintem ha tudsz várni, még várj, hátha jövőhéten kiadják a 8. generációst.
Nálam egyébként a 7 remekül szuperál, igaz, nem 400 oldalas, csak 80 oldalas PDF-eket olvasok rajta többnyire, de remekül teszi a dolgát. Jegyzetelés szintén, igaz, meg kell szokni, hogy nem papír, viszont ezt a feladatot is simán ellátja esetemben. :K Maga a használata meg elég fluid, az iPhone SE-mel (amiben A13-as van, amíg az iPadben A10) összehasonlítva, párhuzamosan használva sem akadtam problémákba, még így sem, hogy a 14-es beta van fent.

(#29920) B.i.L válasza Almacska (#29918) üzenetére


B.i.L
senior tag

Ipad 6gen,115 oldal akadálytalanul megy,nagyobbat nem találtam.

Horgászni mentem...B.i.L

(#29921) bollokcs80


bollokcs80
Korrektor

Dőlnek a pletyák: [link]

B.Cs.

(#29922) CharlieDrop válasza bollokcs80 (#29921) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Esetleg összefoglalnád annak, akinek nincs ideje
megnézni?

kösz :R

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#29923) smc válasza CharlieDrop (#29922) üzenetére


smc
addikt

Összefoglalom, redditen a csávó azt állítja mindent is tud, rengeteget kérdeztek tőle, amikre válaszolt is, ezt nem lehet összefoglalni, az maga a videó, a teljes pedig a leírásában egy reddit link. :)
Hogy kamu-e? Simán lehet az is. :DDD

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#29924) bollokcs80 válasza CharlieDrop (#29922) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Redditen bukkant fel egy magát "belsősnek" feltüntető figura és szivárogtatott kb. mindenről, utána válaszolgatva a többiek kérdéseire.Redditen bukkant fel egy magát "belsősnek" feltüntető figura és szivárogtatott kb. mindenről, utána válaszolgatva a többiek kérdéseire.

Ami az iPadeket érinti, szerinte az eddigi Air4 design és specifikációk igazak, azt leszámítva, hogy nem lesz se kijelzőbe se bekapcsológombba integrált ujjlenyomat-olvasó, marad a TouchID keskenyebb kávákkal. Elvileg mini is lesz, Pro frissítés már idén nem várható. A sima iPad-ről sem esik szó (sajnos :( ). USB-C bizonytalan, Pencil 2 támogatás szintén.

Hogy mi igaz belőle, mi nem, az jó kérdés. Van aki szerint Tim Cook írt be részegen. :DD

Az illető szerint az Apple-nek külön részlege van a (hamis) kiszivárogtatásokra.

Itt az eredeti link: [link]

[ Szerkesztve ]

B.Cs.

(#29925) CharlieDrop válasza bollokcs80 (#29924) üzenetére


CharlieDrop
veterán

köszi :R :R :R :R

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#29926) moleculez válasza Almacska (#29918) üzenetére


moleculez
veterán

Nekem ezzel az a tapasztalatom, hogy olvasni, meg belejegyzetelni ide-oda hibátlan. De pl Wordben Pencillel írtam végig egy beadandót (matek, ez volt az elvárás, hogy ne gepeljuk), na az 8-10 oldal utan csak akkor volt használható, ha az autosave-t kikapcsoltam. Plusz ha lezártam a képernyőt be is zárta a Wordot, hogy merült, es melegedett, mar meg sem lepődtem. Szóval jo ez, csak nem véletlenül kerül annyiba amennyibe. Az Applenel szeretik nagyon pontosan korbehatarolni a célcsoportot, es a hardvert kicentizni hozza.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#29927) Cyberbeni válasza moleculez (#29926) üzenetére


Cyberbeni
addikt

Tippre csak a Word ennyire béna, esetleg érdemes mást is kipróbálni, pl ezt.

(#29928) Süvi válasza moleculez (#29926) üzenetére


Süvi
őstag

A Word szerintem se a legalkalmasabb eszköz kézzel történő jegyzetelésre (semmilyen eszközön).
Érdemes célszoftvert használni pl. Notability ,de a Microsoft se a Word-ot, hanem a OneNote-ot ajánlja erre.

(#29929) moleculez válasza Süvi (#29928) üzenetére


moleculez
veterán

Az megvan, de en nem jegyzeteltem, hanem kézzel kellett írni a dokumentumot. Jegyzetelni OneNoteot használók, annak nincs is semmi baja.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#29930) Almacska válasza moleculez (#29926) üzenetére


Almacska
csendes újonc

Hat ja, nekem kb 2-3 ora jegyzetelesre (eloadason) kellene plusz otthon olvasni. Nem tudom azt hogy birna. A legjobb nekem is az volna ha egy erosebb sima Ipad jonne ki vagy egy Air 4 es hatha annak hatasara kiakcioznanak par Air 3-at. Akkor mar erossen elgondolkodnek rajta.

(#29931) moleculez válasza Almacska (#29930) üzenetére


moleculez
veterán

Siman, gond, problema nélkül, főleg valami jo kis jegyzet appal. Pl iPadOS 14-ben jelentősen javul a Pencil használat, es funkcionalitás is. De amúgy is, az meg sem kottyan neki, sot arra van kitalálva.

Az enyem elég special eset volt, ezzel a kézzel irt word doksival, brute force módszer volt elegge. Legközelebb nem tudom mivel csináljam. Nincs kedvem papirra aztán scannelni... :N Plusz a wordben is lehet van valami okosság, valami box, vagy valami erre.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#29932) Süvi válasza moleculez (#29929) üzenetére


Süvi
őstag

De azt a doksit nem lehet megnyitni OneNote, Notability, stb. alkalmazásban?

(#29933) kislaci


kislaci
senior tag

Sziasztok, lányom most elsős általános iskolában, és szeretnék felkészülni a helyzetre, hogy digitális oktatás lesz. Annyit tudok, hogy Google classt fognak használni. Jó lenne erre a feladatra egy ipad? Esetleg monitorra is tudnám kötni. Másik lehetőség: van pc-m amint Linux van. Akinek van tapasztalata a digitális oktatással (szülő, tanár), kérem ossza meg, vegyek egy ipadet, esetleg Windowst vagy Linuxon is meg lehet oldani ezeket a dolgokat? Használnak kisiskolások officet? Még ugye olvasni sem tanultak meg, sőt még el sem kezdték. Viszont ha másodikos lesz egy év múlva már fognak Officet használni? Ingyenes az Office365 kisiskolásoknak is? Ipaden is tudja használni az officet?
Bocs ha sok volt de nem nagyon találtam a témában segítséget.

(#29934) Cyberbeni válasza kislaci (#29933) üzenetére


Cyberbeni
addikt

Böngészőben is megy a Google Classroom, nem kell hozzá iPad. Sőt, az iOS verzió 1.5 csillagos értékelésű.

(#29935) coco2


coco2
őstag

Sziasztok!

Hoztak a kezembe egy ipad-et, hogy nem indulnak rajta az alkalmazások. Nézem, sima tapi rajtuk nem indítja el őket. Dupla tapi sem. Ha hosszabban tappintom, és utána újra egyszer röviden, akkor indul el.

Tud erről bárki bármit, hogy ez valami frissítés újabban, vagy mit a fenétől lehet? "Elvileg" senki sem piszkálta, és "magától" lett olyan.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#29936) smc válasza coco2 (#29935) üzenetére


smc
addikt

Kisegítő lehetőségek ki van kapcsolva? Switch control lehet még

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#29937) Süvi válasza kislaci (#29933) üzenetére


Süvi
őstag

Szia!
Véleményem szerint, ha átállunk digitális oktatásra, akkor legkésőbb az alsósok fognak (oktatási és gazdasági okokból is), szerintem csak emiatt még nem kellene venni.
Nekem van fent Google Classroom, eddig még jól tudtam használni.
Magyarósi Csabának volt egy videója tanul, hogy az ő kislánya Ipad + billenytűzet kombinációval tanul és nagyon szereti (nem találtam meg sajnos)
Az hogy milyen rendszert használnak majd az iskola határozza meg, nem nagyon van egységes állásfoglalás, ajánlás az EMMI részéről.
Ipad-on egyébként nagyon jó Microsoft 365 programcsomag oktatási verziója (E1)

[ Szerkesztve ]

(#29938) coco2 válasza smc (#29936) üzenetére


coco2
őstag

Az a "switch control" mit akar jelenteni? Jól jönne olyan megfogalmazás, amit egy 2 éves kisgyerek is megért. Nagyon nem használok semmi almát, nem értem meg a sorok között leírt tartalmat :(((

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#29939) smc válasza coco2 (#29938) üzenetére


smc
addikt

Beállítások, kisegítő lehetőségek, switch control, nem tudom van-e magyar neve, azt kapcsold ki ha be van.

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#29940) kislaci


kislaci
senior tag

Kösz a válaszokat, akkor egyelőre nem veszek semmit, megnézem hogy megy böngészőből a classroom.

(#29941) #30786816 válasza Süvi (#29937) üzenetére


#30786816
törölt tag

Hát a nagyon jótól azért messze van, OneNote-ba nem bír bejelentkezni, bejelentkezés nélkül beállításokat nem lehet matatni, anélkül meg a teamsbe berakott noteokat nem lehet nézni :W Whiteboard szája meg authentikátoros bejelentkezésért sír, de utóbbi nem is baj, amekkora f*shalmaz.

[ Szerkesztve ]

(#29942) Süvi válasza #30786816 (#29941) üzenetére


Süvi
őstag

Én be tudok jelentkezni magán fiókkal, munkahelyi fiókkal is

(#29943) coco2 válasza smc (#29939) üzenetére


coco2
őstag

"Beállítások" / "Kisegítő lehetőségek" alatt vannak blokkok: "Látás", "Fizikai és motoros funkciók", "Hallás", "Általános". A "Fizikai és motoros funkciók" blokkban van olyan, hogy "Kapcsolóvezérlés" - ki van kapcsolva. Van ott olyan is, hogy "Érintés", és alatta pár dolog:
-"AssistiveTouch" kikapcsolva
-"Haptikus érintes": "Gyors" / "Lassú" - gyorsra van állítva
-"Érintési beállítások" kikapcsolva
-"Visszavonás megrázással" bekapcsolva
-"Hanghívás-átirányítás" automatikus

Aminek segítenie kellett volna, például az érintés alatt a haptikus érintés, de már gyorsra van állítva. Az érintési beállítások alatt is van olyan, hogy "Érintési beállítások" - de ki van kapcsolva. Van olyan, hogy "Nyomvatartás időtartama" de szintén kikapcsolva, nem zavarhatnának sokat. Van olyan is, hogy "Érintésasszisztencia", ami ki volt kapcsolva, de ha átállítom "Az első érintés helyének használata" opcióra, akkor előjön még pár menü, mint pld "Éritésasszisztencia kézmozdulat-késleltetése", ami alatt ez a magyarázó szöveg: "Koppintás végrehajtásához emelje fel az ujját az időtúllépés előtt. Egy másik kézmozdulat végrehajtásához tartsa megérintve a képernyőt az időtúllépés idejéig, majd hajtsa végre a kézmozdulatot." Namost ez már hasonlít arra a göcsört féleségre, amit művel a tablet, csakhát én ez ki volt kapcsolva. És persze az is furcsa, hogy egyszer beléptem a beállítások alá, utána normál egy tapi gyors üzemben tudok mászkálni a menüpontok alatt. Az az egy lassú + egy gyors tapi csak kint a "desktop" (vagy akárhogy is nevezik) felületen van.

Bármi ötlet?

Szerk: Hirtelen ötlettel újraindítottam, és a furcsa jelenség megszűnt. Mondjuk még így is érdekelne, mi a fene tudott történni.

[ Szerkesztve ]

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#29944) smc válasza coco2 (#29943) üzenetére


smc
addikt

Azt tudom elképzelni hogy a bekapcs gomb háromszori lenyomására be van kapcsolva ezt a vacak, próbáld ki, nyomd meg háromszor gyorsan, ha megint szar lesz, akkor újra háromszor. Hátha

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#29945) smc


smc
addikt

[link] Microsoft Xcloud Ios-re, húde zavaros. :Y

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#29946) Thewent12 válasza Süvi (#29937) üzenetére


Thewent12
aktív tag

Ezzel en is egyetertek. Ha lesz digitalis oktatas is, utoljara az alsosok fognak atallni ra. Bar nem tartom valoszinuleg, hogy megegyszer olyan lesz hosszabb tavon, mint tavasszal volt. Egyszeruen azt nem lehet es nem is erdemes megcsinalni. Belátták.

(#29947) VD válasza smc (#29945) üzenetére


VD
őstag

Semmi zavar nincs. Nem lesz.

(#29948) eddie1978


eddie1978
aktív tag

iPad Pro készletekkel mi van mostanában? Vennék egy 11 256GB cellular modellt, de az egyik aprós eladó sem tud hozni most és az Apple Store is csak tolja folyamatosan a szállítási határidőt már egy hónapja.

(#29949) DaveNo1 válasza eddie1978 (#29948) üzenetére


DaveNo1
veterán

Gondolom a virus miatt lassabb az átfutás az ellátói láncban.

Istyleban amúgy több van most készleten.

You are not prepared.

(#29950) Gergőke88 válasza eddie1978 (#29948) üzenetére


Gergőke88
addikt

Ahogy előttem is írták, istyle ha újat szeretnél, de aprón is vannak használtan most.

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.