Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-11-10 14:07:28

LOGOUT.hu

iPad topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29151) tl-x válasza 30z.Samu (#29146) üzenetére


tl-x
őstag

Végül melyik iPad lesz?

(#29152) 30z.Samu válasza tl-x (#29151) üzenetére


30z.Samu
félisten

Az 10.2-n gondolkodtam, de szóba jöhet a Mini is. Utóbbihoz legfeljebb nem veszek billentyűzetet, azt kényelmesebb kézben fogni. :))

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#29153) tl-x válasza 30z.Samu (#29152) üzenetére


tl-x
őstag

Nekem van Mini még a 2-es. Rajzolni vettem most a 10.2-est és kicsit programozgatni, arra kicsi lenne a Mini.

(#29154) 30z.Samu válasza 30z.Samu (#29152) üzenetére


30z.Samu
félisten

Sorry, csak most fejtem ki, de nem működött az oldal. Mármint anno amikor az első iPad-emet vettem, azért nem vettem nagyot, mert kézben tartva Nekem túl nagy volt. Maradtam a Mininél, az teljesen megfelelt, viszont annyi változott azóta, hogy most már van billentyűzet, amivel kvázi kis Mac-et csinálok az iPad-ből. Így viszont már elgondolkodtatóbb, hogy veszek egy nagyobbat.

Sic Parvis Magna

(#29155) tl-x válasza 30z.Samu (#29154) üzenetére


tl-x
őstag

Ha nem kell Pro mert drága és tartasz a 10.2-től a proci miatt akkor érdemes megnézned az Air-t is.

(#29156) 30z.Samu válasza tl-x (#29155) üzenetére


30z.Samu
félisten

Néztem azt is, csak az már 195k, viszont frissebb a hardvere és ha jól vettem ki, akkor azzal kompatibilis a Logitech billentyűzete. Akkor az úgy már 250k, így viszont már elgondolkodik az ember, hogy biztos jól jár egy iPad-el egy Mac helyett (itt persze használtat értem, újonnan nem kerül ennyibe egy Macbook). :F

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#29157) tl-x válasza 30z.Samu (#29156) üzenetére


tl-x
őstag

Hát én most most már lassan 200k körül járok a kiegészítőkkel (pencil+tok, üveg, billentyűzet) együtt. De nem bánom mert laptopon nem tudok rajzolni és nem is veszem elő olyan sűrűn mint az iPadet.

(#29159) 30z.Samu válasza tl-x (#29157) üzenetére


30z.Samu
félisten

Nekem igazából csak amolyan kiegészítőnek kellene az iPad, nem célom main eszköznek használni. Mondjuk ha valamit gyorsan meg akarok nézni vagy meg akarok csinálni, de telefonon macera lenne a kisebb képernyő miatt, de a nagy gépet nem akarom bekapcsolni. Szóval mondhatni általános felhasználásra kellene. Arra meg szerintem elég lenne a 10.2 vagy a Mini is. Aztán ki tudja, lehet annyira bejönne a történet, hogy a PC-t szinte be se kapcsolnám. :))

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#29160) tl-x válasza 30z.Samu (#29159) üzenetére


tl-x
őstag

Én teljesen elégedett vagyok a 10.2 sebességével, iPhone 11 mellett nem érzem, hogy lassabb lenne. Lassan már csak mobil cuccokat használok IPhone, iPad, Nintendo Switch :DD

(#29161) kalanchoe válasza btudos (#29134) üzenetére


kalanchoe
senior tag

Ez igaz, köszönöm a megerősítést. :R Többnyire laptop helyett használnám, ezért gondolkodtam a nagyobb tárhelyen, de mint említettem, felhőben tárolom a fájlokat, ezért az alap is elég kell, hogy legyen. Szövegíráson, böngészésen, tartalomfogyasztáson kívül még a LumaFusiont használnám rövid videókhoz, de ez is tud felhőbe menni, ami jó plusz.

(#29162) 30z.Samu válasza tl-x (#29160) üzenetére


30z.Samu
félisten

Szerintem sem lenne gond vele, csak elsőre szisszentem fel az A10 chip miatt, de review videók alapján abszolút nincs gond a használhatósággal és a sebességgel. Szóval hajlok rá, hogy benevezek egyre, csak utána az a kérdés, hogy utána veszek-e hozzá billentyűzetet avagy sem. 100k-t nem vagyok hajlandó kiadni egy ilyen kiegészítőre. Vagy veszek egy olcsóbbat akkor és max nem lesz Trackpad-em vagy várok egy kicsit, hátha kiad a Logitech egyet, ami kompatibilis a 10.2-vel is. Vagy ha más nem veszek egy keményebb tokot és pötyögök a kijelzőn. :DD

Sic Parvis Magna

(#29163) tl-x válasza kalanchoe (#29161) üzenetére


tl-x
őstag

Office 365 előfizetéssel az 1 TB-os onedrive nagyon jó szolgálatot tesz az iPaden. Én minden képet és dokumentumot ott tárolok így minden eszközömön el tudom érni őket.

(#29164) tl-x válasza 30z.Samu (#29162) üzenetére


tl-x
őstag

Ezt nem értem. Van 3 féle billentyűzet is a logitechnél ami jó a 10.2-höz. [link]
De vehetsz az amazonon külsőt is: [link] [link] [link]

[ Szerkesztve ]

(#29165) 30z.Samu válasza tl-x (#29164) üzenetére


30z.Samu
félisten

Akkor megint félreértés van. :B :D A jó előbb írta valaki, hogy az nem jó a 10.2-höz, én utána sem néztem, mert gondoltam biztos így van.

És basszus tényleg itt van :Y [link]

Én meg itt keresem a megfelelő megoldást, Édes jó Istenem... :U :B Akkor ez így eldőlt valószínűleg.

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#29166) lkristóf válasza #05304832 (#29158) üzenetére


lkristóf
senior tag

Kedd óta használok egy 11es iPad Pro-t, nem vettem még észre, hogy gondot okozna, most kipróbáltam, hogy jelentősen beljebb fogom, hogy a kijelzőhöz hozzá is érek, és úgy is tudtam görgetni, nagyítani, nem tűnt el a billentyűzet. Szóval biztos van benne alapból valamiféle "palm rejection" vagy hogy is hívják ezt a funkciót, mint pl egy lekerekített kijelzős telefonnál. [kép]

(#29167) tl-x válasza 30z.Samu (#29165) üzenetére


tl-x
őstag

Nekem is 10.2-höz van a billentyűs tok íme a bizonyíték: [kép] :DD

(#29168) 30z.Samu válasza tl-x (#29167) üzenetére


30z.Samu
félisten

Akkor ez így el is dőlt szerintem. Köszönöm szépen! :R Már most várom, hogy nálam legyen a pakk! :))

Sic Parvis Magna

(#29170) lkristóf válasza #05304832 (#29169) üzenetére


lkristóf
senior tag

Igen, nem záródik be az ablak. Ha asztali nézetre váltok vagy belezoomolok az oldalba, hogy baloldalt mindenképp olyan tartalom legyen amire rá tudok kattintani akkor is úgy működik mint eddig, nem megy el véletlen más linkre.

(#29172) lkristóf válasza #05304832 (#29171) üzenetére


lkristóf
senior tag

Hát akkor azt tudom ajánlani, hogy ha van a közelben akkor menj be egy boltba, vedd kézbe és próbáld ki, hogy milyen. ;)

(#29174) teleahocipöm


teleahocipöm
senior tag

Üdv! Megjött a cerka:[link] működik, ránézésre se és fogásra sincs gagyi érzet. Bluetoot -al kapcsolódik iPad-hoz, lehet vele rajzolni, nyomásérzékenység nincs, satírozáshoz hiába döntögeti az ember a cerkát azt csak menüből lehet. Az írásfelismerés megfelelő programban működik én a Nabo-n próbálgattam. Kicsit kopogós a hegye, de nem karcolja meg a kijelzőt.
Szóval, ennyiért szerintem jegyzeteléshez némi kisebb rajzhoz nagyszerű. Ja és használat közben nyugodtan rátehetem a kezemet a kijelzőre csak a cerkát érzékeli. Kár, hogy a rendel üvegfólia törötten érkezett mert kipróbálhattam, volna, hogy azzal együtt működik-e.

[ Szerkesztve ]

(#29175) 30z.Samu válasza teleahocipöm (#29174) üzenetére


30z.Samu
félisten

Aláírást lehet vele készíteni? :D

Sic Parvis Magna

(#29176) tradeelek11 válasza 30z.Samu (#29165) üzenetére


tradeelek11
aktív tag

Én nem azt írtam ,hogy nem jó sőt, ugyan ezt linkeltem:
https://prohardver.hu/tema/ipad_topic/hsz_29145-29145.html
ugye a gen7 a 10,2-es.

Ha félre érthetőnek tűnt, elnézést kérek :)

(#29177) 30z.Samu válasza tradeelek11 (#29176) üzenetére


30z.Samu
félisten

Nem, én értelmeztem félre, lehet még reggel volt. Én kérek elnézést! :R

Sic Parvis Magna

(#29178) teleahocipöm válasza 30z.Samu (#29175) üzenetére


teleahocipöm
senior tag

Megnéztem és a szöveg hozzáadáshoz iPad-on gyári alkalmazásokon (Jegyzet, Pages) lennie kellene egy "+" gombnak, majd egy "Aláírás hozzáadása" gombnak de az nincs ott csak rajzolni lehet, állítólag kézzel lehet aláírást készíteni, de ebben a két alkalmazásban nekem nem ajánlja fel.
A Nabo-n működik az írásfelismerés, de külön aláírás menüpont nincs, van ugyan "+" gomb, de ott csak :- Camera, Image, sketch, Diagram, Math és egy Dtaft, ezekből lehet választani.
Lehet, hogy egy másik appot kellene letöltenem, de lövésem sincs melyiken lehetne kipróbálni, amin tuti van aláírás készítés lehetőség, mert az Apple is támogatott alkalmazásról beszél.

(#29179) tl-x


tl-x
őstag

Múltkor valaki kérdezte a torrentet. Én most kipróbáltam az utorrenten belül van remote beállítás, persze ehhez kell egy bekapcsolt gép amin fut a utorrent. Ezután iPad böngészőjében elérhető és a torrent fájt url-jét bemásolva lehet hozzá adni újat.

(#29180) 30z.Samu válasza tl-x (#29179) üzenetére


30z.Samu
félisten

De egyébként elméleti síkon tud futni önállóan is, hogy mennyire illő itt beszélni róla, azt nem tudom. :))

Sic Parvis Magna

(#29181) tl-x válasza 30z.Samu (#29180) üzenetére


tl-x
őstag

Úgy tudom nincs rá nativ kliens. Sok legális tartalom elérhető torrentről pl.: Linux. Természetesen ilyesmire gondoltam. :DD

(#29182) 30z.Samu válasza tl-x (#29181) üzenetére


30z.Samu
félisten

Én is erre gondoltam, hát mi másra? :DD

Sic Parvis Magna

(#29183) Alex91 válasza 30z.Samu (#29180) üzenetére


Alex91
félisten

Torrentre venni kell egy NAS-t, bar sajnos az Apple a gyari torrent remote appokat is kiirtotta a Store-bol. De webes feluleten kezelhetoek.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#29184) 30z.Samu válasza Alex91 (#29183) üzenetére


30z.Samu
félisten

Isten igazából egyébként nekem eszembe sem jutott, hogy erre használjam az iPad-et, arra ott lesz a PC továbbra is. :))

Sic Parvis Magna

(#29185) tl-x válasza 30z.Samu (#29184) üzenetére


tl-x
őstag

Én se. Csak itt korábban valaki kérdezte. :DD

(#29186) tl-x


tl-x
őstag

Hát örülök, hogy végül nem a logitech slim fóliót vettem meg. Meg is őrülnék ha nem lehetne levenni rajzolásnál a billentyűzetet hanem hátrahajtva kellene tartanom az ölemben. Meg ez a touchpaddal történő vezérlés és gesztusok nagyon bejönnek és a háttér világítás is menő. :DD

(#29187) pethYeti


pethYeti
addikt

Nem tudok betelni annyira szép ez a szín.

(#29188) tl-x válasza pethYeti (#29187) üzenetére


tl-x
őstag

Tényleg szép! Legyen benne sok örömöd! :C

(#29189) pethYeti válasza tl-x (#29188) üzenetére


pethYeti
addikt

Örülök hogy kivételesen nem az unalmas feketét vettem. Bár így most space grey helyett silvert vennék de annyi baj legyen. :)

(#29190) tl-x válasza pethYeti (#29189) üzenetére


tl-x
őstag

Jó néha a változatosság. Nekem is volt anno fehér iPhone 4s-em babakék tokkal. Nagyon menő voltam vele. :D

(#29191) sebgutkopf válasza tl-x (#29150) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Vajon ezeket az új magic keyboard-okat mennyire körülményes fel/le rakni az ipadre?

A súlyából kiindulva egy 11" pro gen 2 súlyát az új billentyűzet több mint megduplázza, amivel a súlya már egy könnyen notebookkal vetekszik. Akkor meg nem látom akkora méret és súlybeli előnyét. Viszont nem mindig kell a bill, így ha könnyű a fel/leszerelés, akkor nem kell mindig a nehéz klaviatúrával használni, nélkül jóval mobilabb az eszköz.

(#29193) _flamer válasza tl-x (#29167) üzenetére


_flamer
aktív tag

Ez milyen billentyűzet? :Y

“Innovation distinguishes between a leader and a follower”

(#29194) tl-x válasza #05304832 (#29192) üzenetére


tl-x
őstag

Már akkor is cikinek éreztem, de akkor az volt a másodlagos telóm. Most csak futáshoz használom, hogy legyen nálam valami az erdőben. :))

(#29195) tl-x válasza _flamer (#29193) üzenetére


tl-x
őstag

Logitech combo touch.

(#29196) _flamer válasza tl-x (#29195) üzenetére


_flamer
aktív tag

Köszi, nagyon menő! :D

“Innovation distinguishes between a leader and a follower”

(#29197) tl-x válasza _flamer (#29196) üzenetére


tl-x
őstag

Én elégedett vagyok vele. Le is lehet venni a billentyűzetet amikor rajzolni akarok rajta. Hát a tok jelentősen megdobja az iPad súlyát és vastagságát.

(#29198) tradeelek11 válasza sebgutkopf (#29191) üzenetére


tradeelek11
aktív tag

Kb. fél pillanat. mágneses nehezebb nem pontosan rárakni, mint pontosan.
De tényleg :)

(#29199) _flamer válasza tl-x (#29197) üzenetére


_flamer
aktív tag

Gyorsan lecsekkoltam a Logitech oldalán a szerkezet és szívesen beruháztam volna egyre csak az a gond, hogy iPad 6-ra nem csináltak ilyet. :( Egyébként az iPad súlya nem zavart volna, mert sokat dobott volna rajta funkcionalitásban.

“Innovation distinguishes between a leader and a follower”

(#29200) tl-x válasza _flamer (#29199) üzenetére


tl-x
őstag

Ez a típus most jelent meg. A háttérvilágítás a billentyűzeten és a több ujjal vezérelhető touch pad mindent visz.

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.