Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-11-10 14:07:28

LOGOUT.hu

iPad topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29401) HellGreg


HellGreg
őstag

Sziasztok. Az a gondom, hogy nagyon lassan töltődik az Ipad 2018-om. Nem a gyári töltőt használom hozzá, de próbáltam már több 2A feletti töltővel, de így is 8-9 órát vesz igénybe a feltöltése. Lehet ezzel valamit kezdeni?

(#29402) vadászcsiga válasza HellGreg (#29401) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Kábel lehet a ludas. Nem viszi át a kraftot.

(#29403) HellGreg válasza vadászcsiga (#29402) üzenetére


HellGreg
őstag

Most vettem eredetit, 10 ezerért csak kábelt, délután 5-kor raktam fel 20%-nál, most van féltízkor 62%-on. :(

(#29404) kuntics válasza HellGreg (#29403) üzenetére


kuntics
aktív tag

Ipadhez valo eredeti? Mert szerintem az iphone, ipad kabel kulonbozo. Gyari kabelt nem is probaltad?

(#29405) _flamer válasza HellGreg (#29403) üzenetére


_flamer
aktív tag

Próbáld meg a gyári kábellel amit az iPadhez mellékeltek.

“Innovation distinguishes between a leader and a follower”

(#29406) HellGreg válasza kuntics (#29404) üzenetére


HellGreg
őstag

A gyári kábel nincs meg, ma vettem egy eredetit Apple storeban, hát érdekes, egy erősebb töltőfejjel próbáltam de amint írtam, órák alatt kb 40%ot töltődött. Aztán most előástam a gyári töltőfejet (ami kevesebb amperes mint az amikkel próbálkoztam), és az sokkal gyorsabban feltöltötte. :F Két óra alatt 60-ról 100-ra. Érdekes. Van valami a kimeneti amperen kívül, ami befolyásolja a sebességet esetleg?

(#29407) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

Sziasztok!

Van itt esetleg olyan, aki 11"-os iPad Pro-n rajzol? Elég régóta szeretnék megtanulni Procreate-ben alkotni én is, de a giga hosszú londoni karantén miatt úgy érzem, most jött el az idő, hogy lépjek.

Bizonytalan vagyok ugyanakkor, hogy kell-e nekem a 12.9"-os változat vagy sem, mennyivel rosszabb a kosebb hely miatt (a kezem mérete ugye nem változik) egy 11"-os verzió...a helyzet ugyanis az, hogy a 2018-as 11-esből még van 64 gigás változat limitált példányszámban 669 fontért, míg a 12.9-esből már csak a 128-as új van 969-ért és a 300 fontos különbség azért nem elhanyagolható. Rajzoláson kívül legfeljebb fotók utómunkájára használnám nagy ritkán vagy színezésre.

Köszi :R

(#29408) parandroid válasza Alvin_ti4200 (#29407) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Lányom a 10,5-ös airen rajzol, akár az is elég.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#29409) btudos válasza HellGreg (#29406) üzenetére


btudos
veterán

Nem mindegy, milyen feszültségen tud nagy áramerősséggel tölteni, simán lehet, hogy az iPad és a töltőfej nem "kompatibilisek" egymással, ezért lassú. Ha adott a gyári töltőfej, használd azt, azzal nem lesz ilyen gond.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#29410) tl-x válasza parandroid (#29408) üzenetére


tl-x
őstag

Én 10.2-esen :DD

(#29411) Eliott


Eliott
tag

Sziasztok!

Adott öcsémnek egy Ipad Air és szeretne rajta filmezni. Mivel tudtommal nem lehetséges velük t0rr#ntezni, mi lenne a legegyszerűbb módszer a megvalósításhoz / ezen fájlok lejátszására?

Laptopról külső merevlemezre / sd kártyára rámásolni a filmet és egy átalakítón / hub-on csatlakoztatni az Ipad-hez? Esetleg valami konkrét ötlet?

Tudnátok linkkel szolgálni - akár módszerről, akár eszközről? Esetleg privátban.. is. :))

Köszönjük!

[ Szerkesztve ]

Metin2 is the best game ever. Change my mind.

(#29413) Alvin_ti4200 válasza #05304832 (#29412) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Köszi :) Kifejezetten emiatt venném igen és a kezem is viszonylag nagy, úgyhogy végül én is arra jutottam, hogy a 12.9-es lesz az ideális méret.

(#29414) smc válasza Alvin_ti4200 (#29413) üzenetére


smc
addikt

Helyes. ;)

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#29415) tl-x válasza Eliott (#29411) üzenetére


tl-x
őstag

AvplayerHD nekem bevált vagy VLC.

[ Szerkesztve ]

(#29416) Alex91 válasza Eliott (#29411) üzenetére


Alex91
félisten

Torrentre, filmek tarolasara, es onnan lejatszasara NAS a megoldas...

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#29417) odrif válasza Alex91 (#29416) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Így igaz +1 a NAS-ra.

20 éve a Prohardveren

(#29418) tl-x válasza Alex91 (#29416) üzenetére


tl-x
őstag

De ha magával akarja vinni offline akkor is vannak erre alkalmas app-ok. Én az AvplayerHD-t használom wifin total commenderrel (ftp) át lehet küldeni rá a filmeket, zenéket.

[ Szerkesztve ]

(#29419) cctaga


cctaga
újonc

Sziasztok!
iPad Air 2 lemerült azóta nem tudom bekapcsolni a WiFI-t. Már régebben is csinált ilyet és csak több nap után lehetett aktiválni. Tudtok valami megoldást?
köszönöm

(#29420) Noxy válasza tl-x (#29418) üzenetére


Noxy
veterán

Ha offline akarja használni, akkor pld a NAS kezelő programjával letölti az eszközre.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#29421) tl-x válasza Noxy (#29420) üzenetére


tl-x
őstag

Persze értem nagyon jó a NAS, csak nem biztos, hogy emiatt venni akarnak egyet.

[ Szerkesztve ]

(#29422) Noxy válasza tl-x (#29421) üzenetére


Noxy
veterán

emiatt venni akarnak egyet.

1 kell csak venni, amit a család, vagy barát (nő) xx db eszköz is tud bármikor bárhonnan használni.
2 db USB-s kütyü ami csak pár 100MB már TB NAS-t kapsz. Persze nem kötelező a sz.gombóc evés.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#29423) markknight válasza Eliott (#29411) üzenetére


markknight
veterán

Plex

(#29424) tl-x válasza Noxy (#29422) üzenetére


tl-x
őstag

Hát igen a külső HDD-nél százszor jobb. Én is Plexet használok és nagyon jó, hogy akárhonnan elérem. Modjuk én nem vettem NAS-t mert a PC folymatosan megy.

(#29425) b,gabor991 válasza kuntics (#29382) üzenetére


b,gabor991
csendes tag

ÉRtelek ennek örülök. :) Nekem mondjuk androidos a telóm azzal össze lehet hangolni? Még azt akartam kérdezni hogy küldö hdd-t hozzá lehet csatlakoztatni vagy csak valami speciális apple-s külső hdd-t? Meg annyi még hogy memóriakártyával lehet bővíteni a sima 32 gb os ipad7 et? Köszönöm válaszod! :) ÜDv

(#29426) _flamer válasza b,gabor991 (#29425) üzenetére


_flamer
aktív tag

Nem lehet bővíteni.

“Innovation distinguishes between a leader and a follower”

(#29427) oszy


oszy
veterán

Árazásban tudtoksegíteni? :)

iPad A1823 (5. generációs):
- Wi‑Fi + Cellular
- 32GB
- ezüst
- Minden gyári tartozék

Teljesen karcmentes, tokban, üvegfólia új korától. Nincs egyáltalán kihasználva, ezért szeretném eladni. De azért elherdálni nem akarom. :)

[ Szerkesztve ]

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#29428) kkdesign válasza oszy (#29427) üzenetére


kkdesign
senior tag

Én olyan 70re saccolnám maximalizálva :)
azóta jött a 2018, +2019, hardverileg viszont ~1 széria lemaradásban van az 5th gen.
Nem írtad, hogy lenne rajta garancia, ez szerintem levesz az árból, és pár helyen a 19est olyan 110 körül megkapni újan. 60-65re tenném a csak wifist, de mivel mehet bele kártya is meg ott a gps, ezért mondanám a 70et talán reálisnak! :) de lehet lesz aki jobban be tudja árazni.

[ Szerkesztve ]

(#29429) oszy válasza kkdesign (#29428) üzenetére


oszy
veterán

Köszönöm! Így akkor megmarad, mert olyan, mint az új. :) Nincs már rá garancia.

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#29430) Alex91 válasza oszy (#29429) üzenetére


Alex91
félisten

Mennyiert vetted? Max. annak a feleert...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#29431) szabolcs.sz válasza oszy (#29427) üzenetére


szabolcs.sz
tag

Air 1 16 GB Cellular nagy nehezen ment el 40-ért 1 hét alatt. 50-ről indult, a kutya rá nem kérdezett.

(#29433) smc válasza szabolcs.sz (#29431) üzenetére


smc
addikt

2013-as tabletről beszélünk? :D
Amúgy 70-ért nagyon jól járna ha eladná az 5-ös ipadet, Mennyi volt új korában? 140? 3 éves az is már és még a ceruzát se támogatja. Nekem az nagyon max 60 lenne.

[ Szerkesztve ]

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#29434) Crytek


Crytek
veterán

Ismer valaki valami olcsó magyar nyelvű bluetoothos billentyűzetet ami jó ipad prohoz?

Next PC Upgrade: 2022

(#29435) Gergőke88 válasza oszy (#29429) üzenetére


Gergőke88
addikt

Ha nincs egyáltalán kihasználva, akkor nem jobb amíg el tudod adni értelmezhető összegért? Ezt sose értettem.

(#29436) bostone


bostone
addikt

Sziasztok?

Kontaktokat és üzeneteket lehetséges szinkronizálni iphone és ipad között?

Icloud mentés engedélyezve, mégsem osztja a mobil a tablet felé az adatokat.

(#29437) kuntics válasza bostone (#29436) üzenetére


kuntics
aktív tag

Ha ugyanazzal az iclouddal vagy bejelentkezve,akkor megoldható természetesen.
Biztonsági mentéseknél nézted az icloud mentést? Mert nem az a beállítás fog kelleni neked.

Beállítások -> apple id (legfelső sor,ahol a név van) ->icloud

Itt tudod beállítani a szinkronizálandó dolgokat.

(#29438) oszy válasza Gergőke88 (#29435) üzenetére


oszy
veterán

Majd jó lesz a családba valakinek.
2017-ben lett véve.

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#29439) sputyi70


sputyi70
aktív tag

Sziasztok. Fiamnak van egy iPad Air3 tabletje. A kijelző elkezdett vibrálni, majd elmegy a kép. Ha jól láttam az Apple oldalán ez széria hiba a 2019-ben gyártottaknál. Az lenne a kérdésem, hogy ilyenkor ha szervízbe kerül cserélik,vagy csak a kijelzőt cserélik. Milyen esetben van/lehet szó cseréről?

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#29440) CharlieDrop válasza sputyi70 (#29439) üzenetére


CharlieDrop
veterán

kb. 90%-ban refurbished terméket kapsz. ha nem nagyobb százalékban.

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#29441) sputyi70 válasza CharlieDrop (#29440) üzenetére


sputyi70
aktív tag

Értem, tehát ebben az esetben akkor tökmindegy melyik opció adott. Köszi :R

(#29442) bostone válasza kuntics (#29437) üzenetére


bostone
addikt

A mobil egy 5s. Előfordulhat, hogy a rendszer elavult?
Nem szinkronizál a beállítások után sem.

(#29443) kuntics válasza bostone (#29442) üzenetére


kuntics
aktív tag

Nálam szerint anno sima 5tel is ment a szinkronizáció. Mindkét készüléken beállítottad?

(#29444) Alvin_ti4200 válasza smc (#29414) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Kedden megérkezett a csomag (a Paperlike fólia csak ma jött meg, még nem tettem fel), azt kell, mondjam így az első két (immáron gyakorlati) lecke után, hogy kár volt ezzel a döntéssel egy évet vacakolni :B A 11" pedig valóban kicsi lett volna a célra - nekem.


(#29445) bostone válasza kuntics (#29443) üzenetére


bostone
addikt

Persze.
Minden kapcsoló on állásban.

(#29446) koxkids válasza Alvin_ti4200 (#29444) üzenetére


koxkids
őstag

Ügyes! :) :K
Azért ha lesz egy két alkotásod nyugodtan linkeld majd be, engem érdekelne. Nekem is nagy vágyam egy Pro, és Pencil kombó, régen nagyon sokat rajzoltam. Az ember ki tudja élni a kreativitását közben, digitálisan meg még egyszerűbb.

(#29447) kuntics válasza koxkids (#29446) üzenetére


kuntics
aktív tag

Nekem meg pont hogy még nem állt rá a kezem. Bár többet is kellene gyakorolni. Procreate- ben túl sok a lehetőség nekem, elveszek a sok ecset meg beállítás között. Színt meg olyat kever az ember, amilyet akar

(#29448) szabolcs5757


szabolcs5757
csendes tag

Sziasztok!
Segítségeteket szeretném kérni tablet vásárlás kapcsán. Államvizsga előtt állok, és rengeteg tananyagom van, amit nem szeretnék kinyomtatni és a laptop sem túl kényelmes megoldás tanulás szempontjából. Jelenleg egy kb 5 éves Ipad mini 2-m van, ami a mai kor applikációt már elég nehezen viseli, így tényleg csak PDF olvasásra használom, de a lassúsága már néha ezen téren is meghaladja az ingerküszöböm.
Egy iPad 7 2019 10.2-t néztem ki váltásként, ami örülnék, ha ezekkel megbírkózna:
- 200-500 oldalas főleg szöveges, de képekkel tarkított PDF-ek viszonylag gördülékeny kezelése.
- Fontos lenne, hogy a PDF-ekbe tudjak jegyzetelni és ne omoljon össze az app.
- Ne kelljen várni 10-20 másodperceket az appok váltogatása között, és ha váltok, az előző alkalmazás ne záródjon be, sőt nem hátrány ha az osztott képernyőt is jól tudja kezelni a tab, de ez már csak hab lenne a tortán.
- Lehetőleg 1 töltéssel bírjon ki egy egész napos tanulást (iBooks, Youtube, Google Drive)

Játékra valószínűleg egyáltalán nem használnám, mobilnet szintén nem szükséges.
Szerintetek a kinézett tablet meg tudna felelni ezeknek a feladatoknak most és akár 3-4 év múlva is?
Köszi annak aki tud segíteni!

(#29450) bkiky01 válasza szabolcs5757 (#29448) üzenetére


bkiky01
senior tag

Sztem Air 3 is tökéletes lehet.. Én azt használom hasonló dolgokra..

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.