Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-11-10 14:07:28

LOGOUT.hu

iPad topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30601) jófejsrác válasza Richee11 (#30600) üzenetére


jófejsrác
senior tag

Én haza fogok beszélni elfogultan. Szerintem az iPad-nek a maga kategóriájában nincs alternatívája. Volt a kezemben androidos tablet, meg van is itthon a családnak valami Asus, de az ipad mini 1-et jobb érzés használni mint azt (netezésre).

BT billentyűket nyugodtan rá tudod csatlakoztatni bármelyiket, sőt usb adapterrel kábelest is. Ceruzát én csak gyárit vennék.

(#30602) smc válasza Richee11 (#30600) üzenetére


smc
addikt

Volt már ipaded? Tisztában vagy a limitációkkal?

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#30603) kalanchoe válasza Richee11 (#30600) üzenetére


kalanchoe
senior tag

1. én billentyűzetből a Logitech Rugged Folio-t használom, de igazából bármit tudsz hozzá használni, ami bt-s, smart connectoros. én személy szerint a Logitech billentyűzeteket tudom ajánlani, nekem ez bevált, viszont ez egyéni igény és pénztárca kérdése.
2. ceruzából az eredeti a legjobb, de alternatívának megemlíteném a Logitech Crayon-t, és az Adonite Note-ot (én ezt használom). nyilván, nincsenek annyira jók, mint az Apple Pencil, nem mutatják a pontos töltésértéket és nincs bennük nyomásérzékenység, azonban jegyzetelésre ugyanúgy elengedő lehet.
3. én mindenképp az iPad-et mondanám, használtam már néhány Androidos tabletet, olcsóbbat-drágábbat, viszont egyik sem ért fel az iPad szintjére támogatásban. ezzel konkrétan esetemben ki tudtam váltani a laptopom, ezt az előző tableteimmel nem sikerült. persze attól is függ, hogy te milyen térben, és mire használnád.

[ Szerkesztve ]

(#30604) Richee11 válasza smc (#30602) üzenetére


Richee11
senior tag

Semmilyen apple termékem nem volt még

(#30605) Richee11 válasza kalanchoe (#30603) üzenetére


Richee11
senior tag

Pont ez lett volna a következő kérdésem. Alapvetően streaming szolgáltatásokat használok, szóval nem szoktam tölteni semmit, és időközönként word illetve excel formátumban dolgozok. Így ki tudja váltani a laptopot ezek szerint.

(#30606) smc válasza Richee11 (#30605) üzenetére


smc
addikt

Így szerintem jó lenne neked :)

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#30608) bostone válasza Richee11 (#30600) üzenetére


bostone
addikt

Az android rendszer felépítésében jobban hasonlít a windows-hoz.
A kezelése kézenfekfőbbnek tűnhet, olyan felhasználó számára, aki nem nyüstölt még apple terméket.

Az S6 lite-ban nincs DeX.

Az ipad 8 prociban, memóriában köröket ver a lite-ra. Arról nem is beszélve, hogy az alkalmazások optimalizálása mennyit ad nem mérhető értékben a futásteljesítményhez.

Egyéb alkotókat tekintve, ha árban versenyezteded egy notival, súlyos százerekben kell gondolkodni, hogy ilyen értéket képviseljen egy windows-os gép.

Viszont, ha egy héten belül nem barátkoztok meg a táblával, akkor talán soha.

Az ipad egy jó gép. Egy nagyszerű találmány.
Az irány is jó, de a változások még csak most kezdődtek igazán.

(#30609) benyo513


benyo513
tag

(#30610) bostone válasza benyo513 (#30609) üzenetére


bostone
addikt

Gyorsan elkapkodták a készletet.

(#30611) Kaba válasza bostone (#30610) üzenetére


Kaba
veterán

Az Emagnál és a Mediamarktban raktáron van.Jővő héten a Telekomnál is lesz.

(#30612) jófejsrác válasza Kaba (#30611) üzenetére


jófejsrác
senior tag

Tegnap voltam én is a telekomnál iPhone miatt, és azt mondták november 10 után lesz készlet frissítés. Akkor előfordulhat, hogy az apple küldd korábbi modelleket (iPad, iPhone).

(#30613) beneszilo


beneszilo
tag

Sziasztok! Mi az általános vélekedés Air 2020 (225 ezer) vs. Pro 2020 (305 ezer) kérdésben? A 64 gb-t elég karcsúnak érzem, illetve a 120hz is vonz, mert a jelenlegi telefonom 90hz-es, és nagyon szeretem. Viszont a felár nem kevés, és az A14 egy modernebb, takarékosabb SOC.

(#30614) csabiks válasza beneszilo (#30613) üzenetére


csabiks
senior tag

Én is sokáig e 2 modell között tanakodtam...

a pro mellett szól :

face id
4 hangszóró (airbe 2 van)
6gb ram
120hz kijelző (és valamivel keskenyebb káva)

Ultrawide kamera + lidar (a lidarra van app, bármit körbe tudsz scannelni és készít egy forgatható 3d modellt (én próbakép a szobám scanneltem, ha nem is a legjobb minőségbe, de megcsinálta, és biztos sokat fog fejlődni most hogy a 12es pro modellbe is belekerült)

128gb tárhely az alap modellben

Végül a 120hz kijelző miatt döntöttem a pro mellett, észrevehető a különbség, ha tab után a telót nyomom az olyan mintha szaggatna.. +a 6giga ram is jelenthet később olyan pluszt amit esetleg egy jövőbeli IOS megkövetel (az ipad mini4 2 évvel tovább kapott támogatást, mint az azonos soccal rendelkező iphone6 a plusz memória miatt).

Az a14 viszont tényleg brutál, de hiába takarékosabb, üzemidőben ugyanazt fogja hozni mint az a12z (+ erőigényesebb feladatokban, mint pl videóvágás / exportálás az a12z gyorsabb)

az air mellett szól az újabb, egymagos teljesítményben 40% al gyorsabb proci, a ddr5 memória, az alapmodell barátibb ára (bár a 64 giga nekem nem lenne elég), illetve a szép színek :)

"The loudest one in the room is the weakest one in the room."

(#30615) mr.tamasbiro


mr.tamasbiro
őstag

2108-as iPad helyett melyik a legjobb ár értek arányban?
Az idei nem játszik szerintem mert baromi drága. Általános használatra kell,főleg netezésre.

(#30616) parandroid válasza mr.tamasbiro (#30615) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Ha a 2020-as modell árát sokallod, akkor megpróbálhatsz megcsípni egy 2019-est. Bár az új (gen8) pontosan ugyanannyiba kerül most, mint akár egy hónapja a korábbi (gen7) került. Nagy előrelépés amúgy nem lesz. Ha jól működik a régi, és kiszolgálja az igényeket, akkor én nem cserélném le a következő modellre. Nemigen éreznéd a változást, csak a tudat, hogy egy új készülék van a kezedben.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#30617) DaveNo1 válasza beneszilo (#30613) üzenetére


DaveNo1
veterán

Vannak már tesztek, összehasonlítva a proval mindenki a 120hzet hiányolta, de leginkább csak rajzoláskor érződik a hiánya. KB. Ennyi.

A másik előny a face id, kényelmesebb egy tableten mint az touch id.

[ Szerkesztve ]

You are not prepared.

(#30618) beneszilo válasza DaveNo1 (#30617) üzenetére


beneszilo
tag

Köszönöm mindenkinek, pro lesz :)

(#30619) Rage47 válasza DaveNo1 (#30617) üzenetére


Rage47
veterán

akkor sokkal kényelmesebb a faceid, ha csatlakoztatsz hozzá billentyűt, egeret, vagy magic keyboardot, stb.
amúgy jó sztem a touchid is.

(#30620) Alex91 válasza Rage47 (#30619) üzenetére


Alex91
félisten

Nekem mindegy, ugyse kapcsolom be egyiket se :DD .

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#30621) mr.tamasbiro válasza parandroid (#30616) üzenetére


mr.tamasbiro
őstag

Akkor a 2020-as lenne szerintem.

(#30622) Gergőke88


Gergőke88
addikt

Hello new iPad Air ;)

(#30623) kalanchoe válasza Gergőke88 (#30622) üzenetére


kalanchoe
senior tag

Használd egészséggel! :D

(#30624) Brut válasza beneszilo (#30618) üzenetére


Brut
tag

Jó választás. Én is vaciláltam, nálam még a sima Ipad 8 is számításba jött, de aztán azt visszaküldtem.

Végül maradt a pro 2020, nagyon elégedett vagyok vele :))

(#30625) katokacaj


katokacaj
tag

Látom pikk pakk elvitték az új Aireket. Esélyem sem volt diákkedvezményre :D ráadásul okt. 23-án, azt hittem az ünnep nap mindenkinek.. :DD
Na de olyan kérdésem volna, megtapicskolható darab maradt bent az istyleban? Mert akkor benéznék azért.

(#30626) smc válasza Gergőke88 (#30622) üzenetére


smc
addikt

Melyik szín?

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#30629) Alex91 válasza #05304832 (#30628) üzenetére


Alex91
félisten

Pedig sokak szamara teljesen racionalis valasztas az Air 4.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#30630) csabiks válasza #05304832 (#30627) üzenetére


csabiks
senior tag

annyit tudsz beállítani, hogy érzékelje ha a kijelzőt nézed, és csak akkor old fel. (figyelem érzékelés).

Ha feloldott már látod az összes értesítést, azzal annyit tudsz kezdeni, hogy elrejted amit nem szeretnél, hogy más lásson. :))

"The loudest one in the room is the weakest one in the room."

(#30632) csabiks válasza #05304832 (#30631) üzenetére


csabiks
senior tag

Amikor felold, nem nyit meg semmit, nem történik semmi, fel kell húznod lentről és akkor ott folytatja ahol abbahagytad vagy lezártad.

"The loudest one in the room is the weakest one in the room."

(#30633) Alex91 válasza #05304832 (#30631) üzenetére


Alex91
félisten

Nezd, en is szeretnek 200 ezerert egy 2018-as Prot, ha tudsz valahol, akkor szoljal! :) De ha nincs, akkor abbol fozunk, ami van...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#30634) Gergőke88 válasza #05304832 (#30628) üzenetére


Gergőke88
addikt

Nagyon nem láttam meg hasonló árban sem 2018 prot.

(#30635) DaveNo1 válasza Rage47 (#30619) üzenetére


DaveNo1
veterán

Ok de pro készüléket venni ezek nélkül tényleg pénz kidobás. Én is gondolkodok új pron, de ha úgyis veszek majd apple silicon macet (remélem jön idén és jó is lesz) akkor tök felesleges a pro mellé. De az is lehet hogy már a 12.9es pro is elég lehet mindenre. Héten a gépemet be se nyomtam pl. 10.5. Pron tökéletesen el vagyok tartalom fogyasztás szempontjából., de azért a kijelző lehetne nagyobb, meg a gyorsabb gépeléshez billentyű sem lenne rossz.

[ Szerkesztve ]

You are not prepared.

(#30636) Gergőke88 válasza smc (#30626) üzenetére


Gergőke88
addikt

Asztroszurke.
Árkádban van kiállítva kék-zöld-asztroszurke.
És készlet is van/volt belőle.

(#30637) Parson


Parson
addikt

Srácok, paperlike fóliát, vagy úgy amblokk fóliát mennyire ajánljátok iPad 8-ra? :F

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#30638) bostone válasza Gergőke88 (#30636) üzenetére


bostone
addikt

Mennyire érzed merevnek vagy stabilnak a házat? Csavarodik, hajlik picit erősebb behatások által?
Minden síkban egyenes?

Engem még mindig elriaszt a pro szerkezeti gyengesége, illetve a gyártósorról lekerült deformált darabok híre.

(#30639) mazsiii92 válasza Parson (#30637) üzenetére


mazsiii92
aktív tag

Nekem iPad 6-on nincs, sosem volt, és nagyon szép állapotban van, pedig 2 éves. Tény, hogy odafigyelek rá, otthon nincs tokban, csak ha kell a támasztás, ha viszont kilépek vele a lakásból akkor végig tokban van. Páromén van fólia, igazából nem veszek észre különbséget. Én nem bántam meg, hogy fólia nélkül használom.

iPhone 13 Pro + Watch Ultra 2 + MacBook Air M1 + AirPods Pro 2 + PS5

(#30640) Alex91 válasza Parson (#30637) üzenetére


Alex91
félisten

Nem kell ra folia...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#30641) SharpSA válasza Alex91 (#30640) üzenetére


SharpSA
veterán

Miért nem kell? Ceruzával lehet, hogy jobb használni azzal a fóliával a készüléket. Meg amúgy is csak védi valami a kijelzőt. Nekem is érkezik valamikor a 11 Pro és pont azon a fólián gondolkozom, csak nem tudom milyen használni, a képernyőn ront-e valamit...

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#30642) Brut válasza DaveNo1 (#30635) üzenetére


Brut
tag

Nekem akkor lenne tuti ha külső monitorra is rá lehetne úgy kötni mint egy Macbook-ot.
Sajnos ezt nem nagyon akarják behozni, nyilván azért, mert így piacot veszítene a laptop

(#30643) Alex91 válasza SharpSA (#30641) üzenetére


Alex91
félisten

A harmadik ipadem nyuzom, sose hasznaltam ra foliat. Mondjuk cerkat nem hasznaltam, merrt egyik se tudja :DD .

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#30645) timelord1987


timelord1987
őstag

Sziasztok!
Amikor az App Store-ban rámegyek a megvásárolt “menüre”, majd itt kiválasztok egy alkalmazást, akkor azt írja, hogy nem sikerült kapcsolódni az App Store-hoz. Amikor a játékok menü alatt rámegyek egy játékra, akkor rendesen behozza. Mi okozhatja?
Lehet valamilyen kártevő vagy valaki hozzáfért az Apple ID-mhoz?

(#30646) Gergőke88 válasza bostone (#30638) üzenetére


Gergőke88
addikt

Nem érzek egyelőre semmi negatívumot.
De majd a komolyabb tesztek bemutatják, hogy merevebb e a váz.
Bízol benne, hogy igen.

(#30647) SharpSA válasza #05304832 (#30644) üzenetére


SharpSA
veterán

Smart keyboardon lesz általában és még egy ilyet szándékozom rendelni hozzá. Rendben, akkor meglátjuk milyen lesz így és amúgy is vigyázok a készülékeimre. Köszönöm.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#30648) Parson válasza SharpSA (#30641) üzenetére


Parson
addikt

Speciel akarok hozzá cerkát is venni (apple pencil), ezért gondoltam a paperlike-ra, amiben raadasul 2 folia is van kapasbol. A kijelzö minöségi romlasatol nem tartok, mert ennyire nem vagyok finnyas. Csak altalanos véleményre voltam kiváncsi, és megnyugtat, ha sokan azt mondják hogy nem kell, mert akkor tényleg csak opcionális a paperlike.
Apro popo, a ceruza alacsony töltöttségi szintjeröl gondolom dob egy ertesitest az iPad, igaz? :F

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#30649) Carasc0


Carasc0
őstag

Sziasztok!

Tanárként dolgozom, elkezdtem gondolkodni egy iPad Air 4-en munkám megkönnyítése érdekében. Még rágom a dolgokat, de már most belefutottam némi kellemetlenségekbe:

- Istyle oldalra regeltem + feltöltöttem a pedagógust igazoló dokumentumot, de mikor az Ipad oldalára megyek nekem nem jelennek a választó gombok feliratai (Firefox). Másnál van ez a gond?

- Sajnálatos olvasni, hogy hamarosan vége az iskolakezdési kedvezménynek (Istyle oldalon). Vagy esetleg később is marad? 6% kedvezmény eléggé lópikula. Apple oldalán nem találtam ilyen kedveményes opciót. Gravírozás cuki lehetőség, de csak apple boltból rendelés esetén van. Sajnálatos.

- Apple termékek világában csak telcsim apple, táblagépet sosem használtam úgymond. Látva ezt a videót, Pro nagyon nem éri meg. Ezért voksolnék Air-re.

- Apple Pencil kellene hozzá, bár 43e ft-os kedvezményes ár láttán, felnyerítettem. Csak ez a Pencil jó ehhez?

- Tok is kéne. Na most a szett (air+toll+tok) elég borsos költség. Megéri ez nekem valójában? Billentyűzet felejtős.

[ Szerkesztve ]

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#30650) Parson válasza Carasc0 (#30649) üzenetére


Parson
addikt

Ha hosszutávra gondolkozol, szvsz érdemes a zsebbe nyúlni.
én iPad 8-ban gondolkozom, de úgy, hogy fél év után landol a szüleimnél, had örüljenek, én meg váltok utána az air 4-re, pencil 2-vel es a magic keyboarddal - vagy ha lesz akkor olyan billentyüzettel mint a logitech combo touch, ahol a tok es a billentyüzet elválasztható - mondom ha lesz ilyen. Hosszutávon jobb a minöségi cuccra költeni. Szvsz.

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.