Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-11-10 14:07:28

LOGOUT.hu

iPad topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29051) budhanil válasza V.Ateras (#27864) üzenetére


budhanil
csendes tag

Hello, megoldódott?

(#29052) budhanil válasza V.Ateras (#27864) üzenetére


budhanil
csendes tag

Hello, megoldódott az ügy?

(#29053) Sanraith


Sanraith
aktív tag

Sziasztok! 10' Tablet vásárláson gondolkozom, és iPad/Samsung között vacillálok. Sok helyen olvastam már, hogy az ipad appok "tabletre vannak optimalizálva", míg az androidosok csak "felnagyított telefonos alkalmazások". Telefonból van droid+iphone is, de tabletekben nincs friss tapasztalatom. Tudtok konkrét példákat mondani erre az optimalizációra? Elsősorban stream/videó/böngészésre használnám, gondolom ebben nem lenne túl nagy különbség a két rendszer között (ráadásul videóhoz jobb a samsungok képaránya). Cserében nem tudom miből maradnék ki, ami mondjuk az iPaden megtetszene.

(#29054) kkdesign válasza Sanraith (#29053) üzenetére


kkdesign
senior tag

Nem tudom mennyit szánsz rá.
Ha a Galaxy tab S6 alá adod, akkor amiből kimaradsz: jó ideig szoftverfrissítés(még a 2017es sima ipad is kapja ). A rendszer smoothsága. (Tab S3 tapasztalatom volt, nem folyamatos ennyire.) hangszóróban tab s6ig bezárólag ipad a nyerő. Ott a felsőkategóriában nem tudom.
Grafikai appokban tündököl az appstore, pro create, affinity alkalmazások, videóvágó szoftver: luma fusion. Egy egyre jobb notipótlék oprendszer, versus dex, amire még mindig nem annyira vannak appok. csak nyögvenyelősen.
Szerintem az az ütőkártya főleg, hogy mostanság nagyon ráfekszenek az ipad-ekre, és az almáéknak megy a legjobban az, hogy vonzzák a fejlesztőket maguk után, míg a dex már jóideje elérhető, de mégsem mentek vele olyan sokra, persze ettől még nem rossz cucc az sem.

(#29055) BennyRay válasza Sanraith (#29053) üzenetére


BennyRay
tag

Feleségem jó pár éve Tab S2-t használ, én most vettem egy Air 3-mat. Nyilván a kor kezd érződni a Tab S2-n, de szerintem netezős-filmnézős felhasználásra teljesen mindegy, én nem érzem a különbséget. Air 3 - Tab S6 kb. egy árban van és kb ugyanazt tudják. Nem tudnám racionálisan megindokolni, hogy miért az iPad-et választottam, leginkább azért, mert most egy Samu A50 telefonom van és nem vagyok vele elégedett :)

(#29056) Sanraith válasza BennyRay (#29055) üzenetére


Sanraith
aktív tag

Köszi a válaszokat! Az iPad Air (2019) / Tab S6 (esetleg sima iPad / S6 lite) kategóriájában nézelődtem. Inkább kellene szórakoztató rendszernek, mint noti pótléknak. Billentyűzet-egér sose lenne rácsatlakoztatva, de a tollnak néha hasznát venném ábrákhoz, firkákhoz. Közben eszembe jutott 1 app a saját kérdésemre: az Adobe CC előfizummal alkalmanként tudnám használni a Photoshop iPad verzióját, ami androidra nincsen. Ezt leszámítva nem valószínű, hogy bevásárolnék a profi appokból.
Azt hiszem megnézek még 50 összehasonlító videót, aztán alszok rá egyet... :D

(#29057) BennyRay válasza Sanraith (#29056) üzenetére


BennyRay
tag

Mondjuk a PS app el is dönti a kérdést :)

A tesztolvasós-videónézegetős rész a legjobb bármilyen kütyünél, amikor feltárulnak a lehetőségek és lehet latolgatni :) Ha tollat akarsz használni, vajon elég-e az első generációs, vagy meg kellene tolni a keretet... lehetőségek-választások :DDD

(#29058) bkiky01


bkiky01
senior tag

Kitölthető pdf űrlappal dolgoznék ipad-en, de egynlőre nem megy, ha szerkesztés miatt védett a pdf.. PC-n Adobe Acrobat Readerrelki lehet tölteni, ipad-en ugyanúgy Adobe Readerrel meg olyan mintha kitöltés ellen is védve lenne.. Szerintetek?

(#29059) Süvi válasza bkiky01 (#29058) üzenetére


Süvi
őstag

Documents by readdle, PDF Expert alkalmazással érdemes lehet megnézni.

(#29060) szilu7 válasza Sanraith (#29053) üzenetére


szilu7
senior tag

Sok helyen olvastam már, hogy az ipad appok "tabletre vannak optimalizálva", míg az androidosok csak "felnagyított telefonos alkalmazások".
Ez nem igaz. Mindkét platformon vannak telefonra és tabletre optimalizált alkalmazások szép számmal. És mindkettőn vannak csak telefonra valók is. A legtöbb valamirevaló alkalmazás általában minden kijelző méreten jól fog működni Androidon is.
Tartalomfogyasztásnál ezt a problémát végképp nem fogod tapasztalni.
Volt sok Android tablethez szerencsém, jófajtákhoz is. Most iPad 2018 van. Én az iPadet javasolnám. A smoothság és a kijelző nekem is bejött. Szerintem biztosan elégedett lennél egy új Airrel.

(#29061) tl-x válasza tradeelek11 (#29044) üzenetére


tl-x
őstag

Ilyen tok nem létezik ipad 10.2-höz? [link] Gyári billentyűzettel kompatibilis?

(#29062) Sanraith válasza szilu7 (#29060) üzenetére


Sanraith
aktív tag

Köszi! Igazából ha szélesebb lenne az iPad kijelzője, akkor nem is jöttem volna ide kérdezni. :) De így minél több review-t néztem, annál nagyobb kompromisszumnak tűnnek a videó körüli nagy fekete sávok, és az egy oldalra csoportosított hangszórók. A photoshop és társai pedig inkább bónúszként játszanak, mint feltételként.

(#29063) tl-x válasza tl-x (#29061) üzenetére


tl-x
őstag

Megválaszolom magamnak. :)) [link] A legdrágább megoldás ipad 10.2-hoz, de legalább magyar kiosztás és a gép is védve van. :DD

(#29064) BennyRay válasza tl-x (#29063) üzenetére


BennyRay
tag

Ha jól emlékszem, a képen a Switcheasy márkájú cucc van: [link]

[ Szerkesztve ]

(#29065) tl-x válasza BennyRay (#29064) üzenetére


tl-x
őstag

Ez se rossz. Köszönöm. Most már csak meg kell találni az igazit. :DD

(#29066) szabolcs.sz


szabolcs.sz
tag

rendes, valódi bőr mini5 smart coverre van valami bestbuy? idehaza 17+szállítás körül van eredeti.

(#29067) szilu7 válasza Sanraith (#29062) üzenetére


szilu7
senior tag

Értem. Az hirtelen nem esett le, hogy a videó ilyen nagy prioritás.
Akkor viszont nyugodtan vedd a Samsungot, szerintem nem lesz problémád vele.

(#29069) Jst válasza #05304832 (#29068) üzenetére


Jst
csendes tag

https://www.padandquill.com
csak 130$😎

(#29071) tl-x


tl-x
őstag

Nagy őrültség lenne a combo touch billentyűzetes tok helyett gyári billentyűzetet venni switcheasy hátlappal 10.2-es iPadhez? :))

(#29072) tl-x válasza tl-x (#29071) üzenetére


tl-x
őstag

Közben megnéztem egy videót róla. Hát nem nyerő. Marad a combo touch terv.

(#29073) HuMarc


HuMarc
addikt

Nagyon érik bennem egy iPad-vásárlás, leginkább az Apple Pencil adta lehetőségek miatt + akkor már tartalomfogyasztás meg miegyéb, de mondom, a No. 1. prioritás az az, hogy tudnék rajta írott jegyzetett készíteni - de a papírfüzet korlátai nélkül.

A kérdésem az lenne, hogy ha ugyanannyiért megkapok egy 2018-as 12,9"-es 64 GB-s WiFi+Cellular iPad Pro-t, mint amennyiért megkapnék egy 2020-as 12,9"-es 128 GB + WiFi-set, akkor van-e bármi, ami az utóbbi mellett szól a LiDAR-on kívül? Az ugyanis kifejezetten nem érdekel. A processzor tudomásom szerint csak marginálisan erősebb, és nem tervezek semmi HW-igényeset csinálni a dologgal. Leginkább a tárhelybeli különbség adta korlátokra lennék kíváncsi, effektíve arra, hogy 64 GB mennyire kevés egy iPadnak (ill. abból mennyi elérhető a felhasználó számára?). Én azért nem gondolom ezt kevésnek, mert lenne mellette egy 1 TB-s felhőm.

Szóval van-e valami, ami felett elsiklottam, és mégis inkább a 2020-as modellben kellene gondolkodnom?

Illetve egy elég primitív kérdés, hogy működik, amikor berak az ember egy SIM-kártyát egy iPadba? Nincs nagy jelentősége, csak egyszerűen kíváncsi vagyok, hogy ezek az adatforgalom-only SIM-kártyák is rendelkeznek elvileg telefonszámmal, lehet egy iPadon hívást fogadni/indítani? :B

(#29074) Serpiko válasza HuMarc (#29073) üzenetére


Serpiko
addikt

Nekem csak wi-fi képes iPadom 6 gen van. Ha egy wi-fi hálózaton van a telefonnal akkor tudok hívni róla és felvenni hívást is. A beállításokban van egy olyan opció hívások egyéb eszközökön azt kell bekapcsolni hozzá.

A titok akkor marad titok, ha arról három ember tud és ebből kettő halott. Névtelen kínai bölcs

(#29075) Coulson válasza HuMarc (#29073) üzenetére


Coulson
tag

Az új modell 4 helyett 6 GB memóriával szerelve érkezik, míg az előző Pro szériánál csak az 1 TB háttértárral szerelt modell kapta meg a 6 GB memóriát.

(#29076) DaveNo1 válasza Coulson (#29075) üzenetére


DaveNo1
veterán

+ AX-es WiFi, de ez sokaknak nem számít.

You are not prepared.

(#29077) pethYeti válasza HuMarc (#29073) üzenetére


pethYeti
addikt

Hardveraprós árak alapján 20000 FT a különbség a 2018 és 2020-as között. Ekkora különbség mellett semmi értelme a régebbit venni.

(#29078) pethYeti


pethYeti
addikt

ipad esetén egy amerikai kiosztású billentyűzetet gond nélkül be lehet állítani magyarra? í-t persze a megfelelő gombkombinációval írja?

(#29079) tl-x


tl-x
őstag

Hosszú rágódás után ma reggel apple.hu-ról berendeltem egy logitech combo touch billentyűzetet. Kíváncsi leszek rá mit tud gyakorlatban ha megérkezik. :DD

(#29080) kkdesign válasza tl-x (#29079) üzenetére


kkdesign
senior tag

Én várom a tapasztalataid :) :) onnan egyébként milyen kiosztással lehet megrendelni?

(#29081) BullZeye


BullZeye
veterán

Sziasztok,

Az új iPadeknél audio jack eltűnt, gondolom nem adnak hozzá type-C jack átalakítót, ugye?

Ha nagykerből veszek egy random 600 forintos Type-C -> 3,5mm átalakítót, az működni fog rendesen, vagy itt is van valami szoftveres tiltás mint annó a töltőknél?

(#29082) smc válasza BullZeye (#29081) üzenetére


smc
addikt

Szoftveres nincs, hardveres van, kell bele egy dac, gyári apple 3000 forint, azzal biztosra mész. Egyébként a google pixelek használnak ilyen megoldást ha jól tudom, tehát nem egyedi, csak ne a fillérest vedd mert azzal nem fog menni.

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#29083) tl-x válasza kkdesign (#29080) üzenetére


tl-x
őstag

Csak angol. Nem is volt választási lehetőség rá. Fel is hívtam őket gyorsan, hogy mivel küldik amikor ez eszembe jutott. Külföldről jön 17-én érkezik. Rakok majd fel róla képet és leírom mik a tapasztalatok. :)

(#29084) BullZeye válasza smc (#29082) üzenetére


BullZeye
veterán

Köszi szépen! Akkor eredeti lesz.

(#29085) BennyRay válasza tl-x (#29083) üzenetére


BennyRay
tag

Előre is köszönöm a tapasztalatokat! Jelenleg épp a döntésképtelenség állapotába kutattam magam, mert mindennek megkerestem a hátulütőjét :DDD

(#29086) tl-x válasza BennyRay (#29085) üzenetére


tl-x
őstag

Sajnos néha kell kompromisszumot kötni. Nekem a szürke felülete volt az ami egy ideig visszatartott, fekete jobban bejött volna. De majd megbarátkozok vele.

(#29087) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Sziasztok!

Filóztam, hogy veszek egy Macbook-ot, elsősorban tartalom fogyasztás lenne a fő cél, néha talán egy kis kép/videó szerkesztés Erre írta valaki ott, hogy akkor miért nem veszek inkább tabletet. Lehet jobban járnék vele. Kicsit belegondoltam és lehet nem is lenne hülyeség. Régebben volt egy Minim, de azon még ugye iOS futott, most már iPadOS van. Az lenne a kérdésem, hogy Nektek mi a tapasztalat a rendszerrel kapcsolatban? Köszi szépen a válaszotokat! :R

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#29088) Süvi válasza 30z.Samu (#29087) üzenetére


Süvi
őstag

Milyen MAc lenne? Air?
Szerintem tartalomfogyasztásra kis kép és videó szerkesztésre már sokkal jobb egy Ipad + pencil mint egy Mac.
Érdemes megnézni az alábbi három videót.

(#29089) tl-x válasza 30z.Samu (#29087) üzenetére


tl-x
őstag

Erre a célra megfelel egy sima iPad 10.2 ami nekem is van. Én rajzolok is rajta és hamarosan megjön hozzá a billentyűs tok is. Gyors és megbízható rendszer. Ha komolyabb munkára akarod használni akkor pro-t érdemes venni.

(#29090) szabolcs.sz válasza 30z.Samu (#29087) üzenetére


szabolcs.sz
tag

ugyanígy cselekedtem, a macbook prot (2011) vagy win 10 asztali gépet alig veszem elő. 5 éve egy ipad air-el kezdtem, majd apple tv4k, tavaly ősz óta air mellé egy pro 12.9 / 2017 és most egy mini5 az air helyett, utazni, táskába tenni praktikusabb címszóval.
A pro 12.9 gyorsította fel ezt a folyamatot, és bevásároltam pár appot (lumatocuh, penciles izék, office 365 licenc meg van a melóhelyről. Amire otthon kell, arra tökéletes. Ahogy írod, elsősorban tartalomfogyasztás van idehaza, előállítás minimális, leginkább ami az utazásokhoz kötődik. vettem egy icloud 50 GB-ot, és ez így tökéletes. Soha ilyen jó itthoni konfigom nem volt, a nem ios/ipados gépek kb 20-50 eft-ot érnek, úgy elavultak, de nem téma, nem is érzem, hogy ott fejleszteni akarnék.

(#29091) kuntics válasza 30z.Samu (#29087) üzenetére


kuntics
aktív tag

Én szinte teljesen kiváltottam a laptopot ipad prora. Igaz,nálam nincs videó meg képszerkesztés,de megoldható lenne tabon is. Laptopom nem nagy érték,ér vagy 40k-t, adatot tárolni,torrentezni,meg néha filmet/zenét arról indítani okés. De vannak napok,hetek amikor be sincs kapcsolva. Hétvégi hazautakra is csak ipad-et viszek.

(#29092) Coulson válasza 30z.Samu (#29087) üzenetére


Coulson
tag

Tartalomfogyasztásra már most kényelmesebb egy iPad. Amióta kijött az iPadOS, megjött az egér és a billentyűzet támogatás és megjelent a Pro vonal nem is volt kérdés, hogy nem új laptopot fogok venni, hanem egy iPad Pro-t.

(#29093) galaxys80 válasza 30z.Samu (#29087) üzenetére


galaxys80
veterán

Én az ellenpélda vagyok. Nálam nagyon sok dologra sokkal kényelmesebb a MacBook. Számomra az iPad sosem fogja kiváltani a PC-t teljesen.

(#29094) tboldi válasza galaxys80 (#29093) üzenetére


tboldi
nagyúr

Ugyanígy vagyok én is, de érthető, ha valakinek az iPad is elég. Időnként el is gondolkodtam rajta, hogy az egyetemre én is veszek egyet, hogy ne a 15"-es MacBook Prót kelljen cipelnem, de Inventorozni nehéz lenne egy tableten. Ha csak jegyzetelni, meg a tanárok feltöltött anyagait kellene csak nézegetnem, akkor simán bevállalnám.
Egyszerű tartalomfogyasztásra meg magam részéről túlzásnak tartom, erre nekem elég az iPhone is.

[ Szerkesztve ]

(#29095) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Köszönöm szépen a választ mindenkinek! :R Nem az lenne a cél, hogy kiváltson egy PC-t, szerintem ezt nálam sem tudná. Inkább PC mellé lenne, amit tudok magammal vinni, ha úgy hozza az élet. Vagy pl amikor úgy adódik, hogy gyorsan meg kell nézzek/csináljak valamit, de a telefon mérete már nem optimális nekem hozzá, akkor jól tudna jönni egy laptop. De rájöttem, hogy erre szerintem egy iPad is bőven jó lenne. Nem ez lenne a main eszközöm, inkább amolyan kiegészítő. Aztán persze ki tudja, lehet annyira beválna, hogy a nagy gépet itthon sem kapcsolnám be, ha csak neteznék, pláne ha a későbbiekben szerzek hozzá billentyűzetet + trackpad-et. Azt láttam CS-nél, hogy a Trackpad gyakorlatilag úgy használható, mint egy Macbook-on, ami rohadt jó.

Sic Parvis Magna

(#29096) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Ránéztem az iPad 10.2-re. Az az Apple-höz képest nem is lenne olyan drága újonnan sem. De vajon meddig fogja ezt támogatni az Apple? Csak mert A10 chip van benne, ami nem mai gyerek.

Sic Parvis Magna

(#29097) Alex91 válasza 30z.Samu (#29096) üzenetére


Alex91
félisten

Kiadasi ev utan atlag plusz 3-4 evvel lehet szamolni, de a 2014-ben kiadott air 2 lehet, hogy meg iden is tamogatva lesz, de ha nem, akkor is ment 5 evet...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#29098) kkdesign válasza 30z.Samu (#29096) üzenetére


kkdesign
senior tag

Hát, ha valóban megkapja az iphone 6s az ios 14et, akkor az olyan 2 3 évet jelentene a 10.2nek tutira. Hiszen az iphone 7 van az a10el szerelve. A tobbi mind ajándék :)

(#29099) 30z.Samu válasza Alex91 (#29097) üzenetére


30z.Samu
félisten

Persze, az is szép idő, meg belegondolva 5 évet úgy se lesz nálam az eszköz szerintem, mert 2-3 év után lecserélem egy újabbra. Akkor lehet, hogy a 10.2 lesz a befutó, bár szemeztem egy Minivel is. Csak az billentyűzettel használva "laptopként" lehet kicsi lenne. Szóval most a Mini és a 10.2 között vacilálok, ha a Mini-t választom, ahhoz szerintem nem is kellene billentyűzet, mert simán tudok kézzel is pötyögni, ha úgy van. Viszont ha a 10.2-t, akkor ahhoz később vennék billentyűzetet, asztalnál kényelmesebb lenne. :))

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#29100) Rage47 válasza 30z.Samu (#29096) üzenetére


Rage47
veterán

szerintem inkább a RAMot kell nézni, abból meg 3GB van már benne

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.