Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-11-10 14:07:28

LOGOUT.hu

iPad topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30751) B.i.L válasza smc (#30749) üzenetére


B.i.L
senior tag

IpadPro 10,5 csak 1080p60
Hol nézzem? Vagy eszköz kellene?

Horgászni mentem...B.i.L

(#30752) smc válasza B.i.L (#30751) üzenetére


smc
addikt

Ma frissült nekem a youtube, ipp 2018 12.9

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#30753) Carasc0


Carasc0
őstag

Akinek van Air 4-e. Mennyivel érezhetőbben nagyobb a kijelzője a 9,7-es iPad 6. genhez képest? Shopba nekem nem tűnt olyan nagynak. Mert nekem fontos lenne rajta a jegyzetelés + ebook olvasás is.

[ Szerkesztve ]

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#30754) Alex91 válasza Carasc0 (#30753) üzenetére


Alex91
félisten

Pont jo meret lesz :DD . Szerintem a Mini kicsi, a 12,9-es meg lehet, hogy mar a kenyelmes hasznalathoz nagy...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#30755) B.i.L válasza smc (#30752) üzenetére


B.i.L
senior tag

Akkor technikai akadája van - vagy soft
holnap meglesem,utána 2 het pauza...verseny+munka,így passzolom

Horgászni mentem...B.i.L

(#30756) smc válasza B.i.L (#30755) üzenetére


smc
addikt

Lehet ezt sem egyszerre dobják ki mindenkinek

Ez az, másik fiókkal nincs hdr. Most néztem meg.

[ Szerkesztve ]

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#30757) MauroN


MauroN
tag

Mennyit ér most egy 2018-as 11"-os 64 gigás Pro? Próbálnék belőni egy reális árat, de elég nagy az össze-visszaság ahogy látom..

(#30758) kalanchoe válasza smc (#30752) üzenetére


kalanchoe
senior tag

nálam iPad 7-en csak FHD van még mindig, bár gondolom itt nem jelentene olyan sokat a 4k.

(#30759) Gergőke88 válasza kalanchoe (#30758) üzenetére


Gergőke88
addikt

Nekem se adta ki a HDR lehetőséget.
iPad air 4, friss YouTube app.

(#30760) kezo0 válasza kalanchoe (#30758) üzenetére


kezo0
addikt

iPad mini 5-ön nálam most 2160p@60Hz a max., de nincs HDR. Ami viszont érdekesség, hogy lejátszás közben bármire állítom át a felbontást, nem változik a képminőség. Pl. elindul 720p-ben (ami egy minin már azért elég jól néz ki), kiválasztom a 2160-at, és semmi sem változik, egyértelműen ugyanabban a minőségben megy tovább a lejátszás, amilyenben elindult. Ellenpróbaként, ha leváltok mondjuk 360-ra, akkor sem változik egy fikarcnyit sem. Fura.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#30761) csabiks válasza kezo0 (#30760) üzenetére


csabiks
senior tag

tekerj bele, nalam olyankor valt minoseget.

"The loudest one in the room is the weakest one in the room."

(#30762) kezo0 válasza csabiks (#30761) üzenetére


kezo0
addikt

És tényleg, köszi. Bár jobb lenne, ha ehhez nem kellene beletekerni.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#30763) smc válasza kezo0 (#30762) üzenetére


smc
addikt

Akkor kidobnád a már letöltött adatot :)
Amúgy egy idő után át fog váltani, csak tovább tart mint gondolnád.

Ui.: Valaki itt érdeklődött korábban office és egér ügyben?
[link]

[ Szerkesztve ]

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#30764) kalanchoe válasza smc (#30763) üzenetére


kalanchoe
senior tag

na, ez nem rossz újdonság, remélem jól használható lesz majd a felület. az sem lenne rossz, ha a desktop verzióból áthoznának néhány más funkciót, de majd csak idővel kap egy olyan frissítést is iPadre.

(#30765) Süvi válasza Carasc0 (#30753) üzenetére


Süvi
őstag

Érezhető. A feleségemnek 9,7" van és amikor kezébe kerül az én 10,5" Pro-m, akkor mindig rácsodálkozik, hogy mennyivel nagyobb. Jegyzeteléshez sokat számít nagyon.

(#30766) moleculez válasza Süvi (#30765) üzenetére


moleculez
veterán

Nekem pl a 12.9-es Pro túl nagy volt, nem láttam át. A gyerek Ipad 7-n szoktam néha beadandót írni kézzel, az nekem kényelmesebb.
BTW scribble remélem hamarosan támogatni fogja a matematikai formulákat, egyenleteket. Nem kéne LaTeX.

[ Szerkesztve ]

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#30767) Carasc0


Carasc0
őstag

Na megnéztem az MM-ben az Air 4-et. Méret tényleg korrekt, gyorsaság príma. A tollal írás nagyon botrányos. Ezzel még véletlenül sem lehet úgy írni mint egy papírra, pedig ez egy fontos szempont lett volna. Lehet csak én voltam béna, de 5 pedcig gyakoroltam, és messze olyan béna írást produkáltam, mintha az ellentétes kezemmel írnék. Kár érte.

Éreztem a minimális késleltetést, mikor a tollal próbáltam írni vagy rajzolni. Álíltólag van ez a paperlike cucc, ami által lesz olyan jó mint kellene. Megnéztem az árát... kenjék a hajukra inkább.

[ Szerkesztve ]

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#30768) dave182


dave182
senior tag

Sziasztok, Dell dokkolóval próbálta valaki az iPad pro-t? Van egy Dell wd15 dokkolóm, de nem mertem még rádugni a gépet, úgy tudom az usb c-n keresztül lehet azért kárt okozni...

(#30769) moleculez válasza dave182 (#30768) üzenetére


moleculez
veterán

A legrosszabb ami történhet, hogy nem működik, próbáld meg nyugodtan.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#30770) csabiks válasza Carasc0 (#30767) üzenetére


csabiks
senior tag

a pron is probaltal irni? ott a kijelző miatt sokkal valosaghubb (60hz / 120hz)

"The loudest one in the room is the weakest one in the room."

(#30771) ArrayOfLilly válasza Carasc0 (#30767) üzenetére


ArrayOfLilly
aktív tag

http://www.arrayoflilly.com

(#30772) kalanchoe


kalanchoe
senior tag

iPad 7-hez milyen hálózati adaptert érdemes venni, ami gyorsabban tölt az alap 12-esnél? Jó a 20 wattos is, vagy lehet fentebb is menni?

(#30773) szilu7 válasza kalanchoe (#30772) üzenetére


szilu7
senior tag

Nem tud gyorstöltést, úgyhogy semmilyet.

[ Szerkesztve ]

(#30774) ittakary válasza ittakary (#30552) üzenetére


ittakary
nagyúr

na megnéztem 3uTools-szal, ha jól emlékszem tavasszal vettem 100% akkuval pár ciklussal, most lement 95%-ra :D

Ami azért nagyon vicces mert pár napja adtam el egy 92%-os iPad Air-t (első gen) :D

Valószínűleg nem szerette hogy homeofficeban fél évig töltőn használtam Netflix kijelzőnek.

(#30775) Thewent12 válasza ittakary (#30774) üzenetére


Thewent12
aktív tag

Nem is értem miért :D

(#30776) Parson


Parson
addikt

Moment mal Jungs, álljunk csak meg egy szóra. Most kapok észbe, hogy a sima Wi-Fi-s iPad-ben nincs GPS ?? Igaz ez? Akkor hogyan müködik benne pl a térképalkalmazás - google maps? GPS nélkül, sima iPhone-ról kapott internettel vagy otthon sima Wi-Fi-n? :F

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#30777) Carasc0 válasza ArrayOfLilly (#30771) üzenetére


Carasc0
őstag

Hát kb ilyen igen, ellenben papíron jóval olvashatóbban írok. Nem lehet szépen írni ezen sztem. Esetleg úgy, hogy amit írok, akkor szövegfelismerő átalakítja az alkalmazott betűkészlet betűivé.

Parson: Talán az zavar meg, hogy a ceruza jóval hegyesebb mint az apple tollé. Nem tudom, akkor is fura. A késleltetés viszont picit zavaró volt. Jobbra számítottam.

[ Szerkesztve ]

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#30778) Parson válasza Carasc0 (#30777) üzenetére


Parson
addikt

Mindenen lehet szépen irni. A kulcsszó a gyakorlás. Elsöre semmi sem megy tökéletesen senkinek.

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#30779) VD válasza Parson (#30776) üzenetére


VD
őstag

Ha van hálózati elérés, akkor működik. (lehet az osztott net, vagy otthoni wifi)
Ilyenkor a látható wifi eszközök (mindegy, hogy nyilvános vagy védett) alapján lövi be a pozíciót egy adatbázis segítségével. Ha nincs a környéken sok eszköz, akkor kissebb pontossággal.

(#30780) Süvi válasza Carasc0 (#30777) üzenetére


Süvi
őstag

Az üzletben ülve vagy állva próbáltad? Kézben tartottad, vagy alá volt támasztva?
Először úgy írtam az órán, hogy álltam az asztal mellett, úgy egy kicsit csúnyább volt az írásom, írni se volt könnyű.
Most már leülök az asztalhoz, hogy meg legyen támasztva és szerintem nagyon szép :)

[ Szerkesztve ]

(#30781) Carasc0 válasza Süvi (#30780) üzenetére


Carasc0
őstag

Állva és részben előrehajolva is próbáltam. A készülék támasztva volt.
Süvi, a kedvemért egy fotót a szép írásról. :)

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#30782) Parson válasza Süvi (#30780) üzenetére


Parson
addikt

Ezt nevezzük egyelöre inkább csak elfogadhatónak. De gyakorlat teszi a mestert. :DDD

Amúgy van már olyan app, amiben jegyzetelve az app felismeri az egyenletet, benne a törtekkel, kitevökkel, müveletekkel, stb? :F

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#30783) Carasc0 válasza Süvi (#30780) üzenetére


Carasc0
őstag

Meggyőző! Ez Air 4?

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#30784) Süvi válasza Parson (#30782) üzenetére


Süvi
őstag

Igen, a "szép" relatív fogalom :)
Amit én a "szépen" értek: Nagyon hasonló ahhoz a kézírásomhoz, mintha papíron írnék.
A hallgatók még jobban is szeretik, rá tudok nagyítani a dolgokra és tudok játszani a színekkel is :)

Nem, ez egy mini5, amin sokkal nehezebb írni a kicsi méret miatt.

[ Szerkesztve ]

(#30785) Rage47 válasza Süvi (#30780) üzenetére


Rage47
veterán

sztem ez tökéletes, én nemtok így írni papíron sem :D

(#30786) Parson válasza Süvi (#30784) üzenetére


Parson
addikt

No igen, végeredményben minden relativ. De hiszem hogy lesz ez még szebb is, teljesen mindegy, mi a bázis, amihez hasonlitod. Szóval hajrá! :)

Technikailag viszont nagyon király, hogy mindehhez ezek szerint pro vonal nélkül is el lehet jutni.

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#30787) kalanchoe válasza Carasc0 (#30777) üzenetére


kalanchoe
senior tag

Szerintem csak gyakorlat teszi a mestert, először nekem is kínszenvedés volt iPaden írni, jegyzetelni, aztán idővel jobb lett az írás, és sikerült megszokni. Mondjuk papíron szerintem szebb a kézírásom, de szvsz ez is teljesen elfogadható. [kép]

(#30788) benyo513


benyo513
tag

Sziasztok! Vasárnap rendeltem meg online az iStyletól az új iPad Airt személyes áttétellel. Azt tudjátok esetleg, hogy ha mondjuk személyesen mennék be megvenni, akkor ott készleten van (Bp-n bárhol)? Kicsit tartok attól, hogy november közepéig várnom kell rá...

(#30789) Gergőke88 válasza benyo513 (#30788) üzenetére


Gergőke88
addikt

A készletet látod online az istyle honlapján.

(#30790) szilu7 válasza Süvi (#30780) üzenetére


szilu7
senior tag

Szerintem ez hibátlan. :C
Tökéletesen olvasható.

(#30791) Carasc0 válasza Süvi (#30780) üzenetére


Carasc0
őstag

Nincs rajta Paperlike screen protector?

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#30792) SharpSA válasza szilu7 (#30790) üzenetére


SharpSA
veterán

Szerintem is rendben van. 🙂

Borzalmas lett itt ez a mobil nézet. Lehet ezt állítani valahol, hogy az előző legyen, ami teljesen jó volt? Sosem fogom megérteni, hogy miért kell elrontani, ami jó...

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#30793) Parson


Parson
addikt

No még egy kérdés nem hagy nyugodni a végsö döntés elött:

iPad 8 (2020) 32 GB vajon elég lehet-e hosszutávra (saját, illetve késöbb sznagyszülöi felhasználásra, még késöbb ujbóli értékesitésre)? Tudom, hogy ez egyéni felhasználói szokásoktól is függ, de hátha tudtok objektiv véleményt is alkotni. :F

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#30794) Årpi válasza Parson (#30793) üzenetére


Årpi
őstag

Nálam ~15-12 giga MINDIG szabadon van :D Pedig napi szinten használom, de szerintem ez objektíven nem lehet megítélni. Mert 2 1080p film meg is enné a maradék tárhelyem...

 iPhone 15 Pro |  MacBook Air M3 | 7800X3D / 4070 Super PC | 

(#30795) Parson válasza Årpi (#30794) üzenetére


Parson
addikt

No igen, 64 GB-os alaptarhely esetén ez nekem se lenne kerdeses. De iPaddel, valszeg nem készül majd olyan sok fénykép, video, és nem is lesz belöle rajta tárolva annyi, mint az iPhone-okon. Ellenben tény, hogy a mozifilmekböl viszont lehet hogy hasznos lenne, ha elferne rajta pár, föleg ha az unokák a telken vannak és pl esös idöben unatkoznának (vagy pl egy hosszabb autóúton pl Németországba). Egyedül ez + a késöbbi könnyebb eladhatóság lehet indok rá... egyszerüen nem látok más indokot rá... 32 GB-nyi alkalmazás + dokumentációk (föleg mikor azok inkább privát vagy online felhöben vannak) nem hiszem hogy valaha is lesz rajta. Vagy igen? Valóban fejlödne ennyit 4-5 év alatt ezen adatok mennyisége? :F

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#30796) Parson válasza Parson (#30795) üzenetére


Parson
addikt

Aszem most gyöztem meg magam, és sajnos kelleni fog a 128 GB-os. Ha már lúd, legyen kövér. :(((

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#30797) parandroid válasza Parson (#30793) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Elég az, ha netezés, vagy streamelés a fő felhasználás.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#30798) Parson


Parson
addikt

Kocsiban használ valaki ilyen vagy efféle tartót? Vélemény?

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#30799) parandroid válasza Parson (#30798) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

“Vélemény?”
Elég hülyén néz ki. ;] :D

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#30800) mazsiii92 válasza Parson (#30796) üzenetére


mazsiii92
aktív tag

Én már 2 éve használok egy 32 GB-os iPad 6-ot, van egy saját médiaszerverem, illetve netflixezek rajta, böngészek, meg közösségi média. Kb a 20 GB szabadon van. Annyira ótvar a kamera már ezekben, hogy fotókat és videókat sem fogsz vele csinálni, ebben biztos vagyok. :)

Nekem volt olyan, hogy külföldi üzleti útra mentem, előtte rátöltöttem az épp nézett sorozataimból 5-6 epizódot 1080p-ben, és még bőven maradt hely. :) A következő iPadem is biztos alaptárhelyes lesz.

iPhone 13 Pro + Watch Ultra 2 + MacBook Air M1 + AirPods Pro 2 + PS5

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.