Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#795) dqdb válasza Marchus (#793) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ugyanakkor a dedicated arrow key-ekről nem tudok lemondani ezért ezt az ISO layout-ot szimpatikusnak találtam.
Ez a legrosszabb 60%-os layout, amit választani lehet (tudom, van ilyen, elkövettem ezt a hibát, első épített billentyűzetem, mert tényleg praktikusnak tűnik). R4-ben a lépcső nem a szokásos mértékű, azaz 0.5u eltérés R3-hoz képest, hanem csak 0.25u, így az izommemória jó sok félreütést garantál. Emellett a jobb alsó sarok rettenetesen zsúfolt, a jobb Shift borzalmas helyen van.

[link]
Inkább válaszd ezt, ahol mod-tap és rétegek segítségével a jobb alsó sarkot több dologra használod egyszerre.

bal felső felirat: ha más billentyűvel együtt nyomod le a kombináció első elemeként, akkor módosítóként viselkedik
bal alsó felirat: ha önmagában nyomod le vagy egy kombináció részeként, akkor kurzorként (vagyis bal Ctrl + jobb Ctrl = Ctrl+jobbra nyíl, bal Ctrl + bal Shift + jobb Ctrl = Ctrl+Shift+jobbra nyíl)
jobb alsó felirat: ha Fn-nel nyomod le

PCB: a DZ60 a legjobbnak nevezhető kínai 60%-os nyák, bár figyelni kell a pontos típust, mert sok változat létezik belőle
Stabilizers: stabilizátorban a Cherry az alsó kategória (az OEM a belépő), de a jobbak szerintem nem érik meg a 10-12 dollár felárat ebben a buildben
Plate: támogat minden ISO layoutot, de az alsó sorral meg fogsz küzdeni, mert a nyák is svájci sajt szinten van kilyuggatva, a plate-nek pedig nincsen semmi tartása ott. bármiféle forrasztás előtt a kupakokat elő kell venni és ráhelyezni a kapcsolókra, mert könnyű 0.25u-t tévedni szemre, valamint készülj fel arra, hogy ki fog hullani a kapcsolók egy része a plate-ből forrasztás előtt
Switches: egyetértek, hogy felesleges 100 darab, 80 bőven elegendő. A Gateron Brown nem halk, hanem közepes hangú kapcsolónak nevezhető
Keycaps: vagy dyesub PBT DSA (SP, kínai darabok), vagy doubleshot ABS DSA (SP), de olyan, hogy doubleshot PBT DSA nem létezik, ahogyan világítós sem. Kínaiknál kétféle árszint van, ez kétféle dyesub minőségi szintet jelent (ez és ez tapasztalat alapján jobb minőségű, de drágább), az SP a mocsok drága kategóriában indul (a szállítási költség önmagában drágább, mint a drágább kínai készlet).
Silencer: o-rings 40A [XX CCY]
Lube: ezt nem tudom, hogy hol találtad, mint ajánlott darab és azt sem, hogy mit szeretnél kenni vele. Azt fontos megemlíteni, hogy a kinézett plate nem támogatja a kapcsolók fentről kinyitását, így utólag csak kiforrasztva lehet megkenni azokat (a stabilizátort pedig eleve csak bepattintás előtt)
LED: szerintem teljesen felesleges LED, mert a DSA kupakok nem világítósak. Ha más profillal veszel világítós kupakokat, a LED akkor is felesleges, mert a DZ60-ban délen vannak a LED-ek, a kupakokon északon a feliratok, így töredék fény jut el oda
Soldering Station: ezt a darabot nem ismerem, billentyűzetes körökben a TS-100-at szeretik sokan. A listád alapján nem nehéz azt a következtetést levonni, hogy nincsen rutinod forrasztás terén. Ha így van, akkor AliExpressen keress valamilyen 1-2 dolláros thru hole DIY készletet (tehát nem SMD-t), amit össze tudsz állítani és közben be tudod rajta gyakorolni a forrasztást. Ha ez megy, akkor a billentyűzet sokkal egyszerűbb lesz már, és nem azt fogod legyilkolni, ha bénázol az elején. Nyunyu megjegyzése is fontos, a véső alakú pákahegy való erre, nem a hegyes.

A KBDfans európai szállítókapacitása jelenleg erőteljesen korlátozott, ha a rendelt tételeket normál postával el tudják küldeni, akkor jó, ha nem, akkor nagyon hosszú lehet a várakozás (vagy törlik a megrendelést).

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.