Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-13 09:39:52

LOGOUT.hu

A Topik fő témája a hazai bankok (kivéve az OTP):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#551) Def26


Def26
félisten

Srácok, mit javasoltok, milyen bankkártyát igényeljek, hogy tudjam használni Xbox Live -on?

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#552) cocka válasza Def26 (#551) üzenetére


cocka
veterán

Amennyire konkrét a kérdés, annyira konkrét lesz a válasz is:

Internetes fizetésre alkalmas bankkártyát.
Ezek: néhány bank Visa Electronja (banknál kell érdeklődni vagy bankkartya.hu-n), Mastercard unembossed, dombornyomott Visa Classic illetve Mastercard. + (internetkártyák: OTP, Erste, CIB, MKB)

Ami tuti nem használható neten: Maestro (kivéve az angol verziót), Cirrus, Plus és Mastercard Electronic (ez jellemzően hitelkártya) és jó néhány Visa Electron.

(#553) Def26 válasza cocka (#552) üzenetére


Def26
félisten

Már ezzel is sokat segítettél. :R Körbenézek a családnál, hátha van valakinek valamilyen egy próba erejéig. Egyébként miért nem fogadja el a MasterCard -ot?

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#554) cocka válasza Def26 (#553) üzenetére


cocka
veterán

A Mastercard Electronicot azért nem fogadja el, mert valószínűleg nincs rajta 3 jegyű cvc2 azonosító vagy ha van, akkor a bank nem engedélyezi a netes tranzakciókat.

Mastercard Electronicra rá is szokták írni néha, hogy csak belföldön használható. Olyasmi, mint a Maestro csak általában hitelkártya verzióban dobják piacra. Vagy pl. betéti kártyaként kérhetők a cib megtakarítási számláihoz.

A Mastercard unembossed szintén elektronikus kártya, de a kártya előlapján nem a Mastercard Electronic felirat látható, hanem csupán a Mastercard. Azonkívül ezzel általában neten is lehet fizetni, lásd: Erste, CIB és Raiffeisen, na meg FHB de abban nem vagyok biztos, az első három tuti. A többieknél nem kapható MC unembossed vagy csak hitelkártya változatban.

Minden más domornyomott MC kártya kell, hogy működjön neten is.

(#555) Def26 válasza cocka (#554) üzenetére


Def26
félisten

:R

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#556) runner 125


runner 125
nagyúr

Szeva all!

K&H bankba pénzt fizettem be K&H bankszámlára, kérdésem; Mikor íródik jóvá az egyenleg?

OTP-nél, más bankoknál egyszerre jóváíródik, elvileg náluk is nem de?

Köszi.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#557) concret_hp válasza runner 125 (#556) üzenetére


concret_hp
addikt

sztem azonnal

vagy fullba vagy sehogy :D

(#558) runner 125 válasza concret_hp (#557) üzenetére


runner 125
nagyúr

Hm, hát bízom benne, h nem húztak át... :F

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#559) Cyberslider


Cyberslider
őstag

CIB kondíciók változtak: havidij nő, utalási költség is pl classic számlánál 0.3-ról 0.4%-ra (kezdi elérni az OTP és haverjait), és eltünt(??) a 10.000 Ft-os limit, bár a bankkártyakondíciós listában még ott van. Heh, kihúzzák a gyufát..

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/cyberslider/index.html

(#560) Szőröstalpú


Szőröstalpú
tag

Otp-nek van olyan szolgáltatása, hogy a webkártyára bármikor (éjjel, hétvégén) lehet pénzt utalni. Melyik másik bank tud ilyet? (az a baj, hogy az aszf-ekből ez marhára nem derül ki :( )

(#561) Flashcash válasza Szőröstalpú (#560) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Adott egy internetes webkártya, amihez tartozik egy külön számlaszám és vásárlás előtt a főszámládról átvezetsz pénzt a webkártyához tartozó számlára. Az átvezetés saját bankszámlák között szerintem minden banknál azonnali minden időszakban.

(#562) Szőröstalpú válasza Flashcash (#561) üzenetére


Szőröstalpú
tag

Otp-nél külön menüpont van erre, kártyák közötti tranzakciónak hívják. Ha csak a számlák között vezetem át, akkor megvárja a következő banki nyitást (2009-ben :F ). És talán mkb-nál olvastam, hogy ott is csak 9-17 között teljesítik az átutalásokat.

(#563) dabadab válasza Szőröstalpú (#560) üzenetére


dabadab
titán

A CIB is tudja.

DRM is theft

(#564) dabadab válasza dabadab (#485) üzenetére


dabadab
titán

Na, van Citis tapasztalat. Marpedgi az, hogy nem az OTP informatikai rendszere a legidiotabb, hanem az ovek.

SMS
Az SMS ertesitoben harom dolog van:
1. A tranzakcio tipusa (kp felvet, belfoldi fizetes, ilyenek).
2. Az osszeg.
3. Citibank reklam.

Ami nincs benne:
1. Az, hogy megis kinek fizettem/ki utalt.
2. Mennyi az uj egyenleg.

Netbank

Jo esellyel palyazhat a "Magyarorszag legszarabb netbankja" cimre.
Az egy dolog, hogy baromi igenytelenul nez ki es attekinthetetlen, de a keszito valoszinuleg soha nem is probaltak hasznalni, ezert teljesen nevetseges usability hibak vannak benne, meg konkret bugok, meg idonkent leforditatlan angol szovegek jonnek elo, mindezeken tul volt olyan, hogy az atutalas hitelesito SMS-ere (nem minden alkalommal kell, csak amikor eloszor utalok valakinek) ugy husz percet kellett varnom.
Amikor arrol volt szo, hogy megujul a netbankjuk (ugy egy honapja), akkor azt hittem, hogy az egeszet kivagjak a francba es csinalnak helyette egy rendeset, ehelyett csak egy ujabb szarkupacot raktak az eddigi halom tetejere, mivel vegre lehet csop. besz. megbizast is adni (mert eddig nem lehetett - azert erdekelne, hogy igy hogyan sikerult begyujteniuk "Az év elektronikus banki szolgáltatása 2008" kategoriaban a III. helyet).
Brrrrr.

Ja, es igy pluszban meg szeretnem megitelni a Budapest Banknak az "Ev kicsinyessege" dijat: a MoneyFix szamlacsomag (ami a havidijtol eltekintve nagyon korrekt ajanlat lenne egyebkent, meg a netbankjuk se nagyon rossz) havi 1900 Ft, de ha van az embernek a banknal legalabb 15 millio forint betetje, akkor - tadadadam! - csak 1300 Ft.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#565) cocka válasza dabadab (#564) üzenetére


cocka
veterán

Nekem nagyon úgy tűnik, hogy az sms amit leírtál, az kártyaforgalmi. Amilyen adatokat te számon kérsz azt általában számlaforgalmi smsek tartalmazzák.

a "Magyarorszag legszarabb netbankja" cimre.

Nemcsak erre, hanem arra is, hogy Magyarország legrosszabb devizaárfolyamainak bankja. :DD

ha van az embernek a banknal legalabb 15 millio forint betetje, akkor - tadadadam! - csak 1300 Ft.

Irreális. Jobb helyeken ugyanez 0. De legalább is nem 1000 feletti összeg. :D

(#566) dabadab válasza cocka (#565) üzenetére


dabadab
titán

"Nekem nagyon úgy tűnik, hogy az sms amit leírtál, az kártyaforgalmi."

Nekem meg ugy tunik, hogy ez az egesz SMS ertesito a legtobb banknal teljesen idiota modon mukodik.
Miert nem tudjak rendesen megcsinalni, ugy, mint az amugy szinten eleg idiota OTP ahol amikor fizetek (atutalas jon, kpt veszek fel, akarmi), akkor jon egy SMS, amiben benne van minden fontos info, igy:
"070712 15:16 ATM készpénz felvét: -19.000 HUF; OTP, SOPRON,SZECHENYI TER 7-;10; Kartyaszam: ...1234; Egyenleg: 11.842 HUF - OTPdirekt"

Ez kellene, nem más.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#567) cocka válasza dabadab (#566) üzenetére


cocka
veterán

Jó kérdés. OTP-ről CIB-re váltásnál én is néztem ki a fejemből, hogy most ez mi a rák? Még csak új egyenleget sem írnak az smsbe. Aztán lemondtam az egészet a francba.

(#568) Ariadne válasza cocka (#567) üzenetére


Ariadne
őstag

Nem tudom, én teljesen békében vagyok a cibes megoldással. Ha használom, jön a kártyatranzakciós azonnal (összeg, kártyaszám, helyszín), és így ha elhagynám és más használná, azonnal tudnék telefonálni és letiltani. Amikor meg tényleg érvényesítik, akkor jön az összeg az egyenleggel, meg a helyszín újra. Teljesen jó, nekem tetszik...

Apropó, Erste netbankját ismeri valaki? Céges számlát is kell nyitnom, abban meg egy tragédia a Cib, iszonyat havidíja van, és annyival nem olcsóbb (kicsike cégnél) az utalás és egyebek, hogy kompenzálja... Ödönék viszont jóval olcsóbbak, csak kérdés, hogy használható-e a netbank.

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#569) tkazmer válasza Ariadne (#568) üzenetére


tkazmer
addikt

a cibnél múltkor havi 300-ért adtak céges számlát :U
erste netbankjáról annyit hallottam, hogy gyakorlatilag minden lépéshez küldenek sms-ben egy jelszót amit beírsz és továbbléphetsz, tehát eléggé bonyolult egy megoldás...

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#570) Ariadne válasza tkazmer (#569) üzenetére


Ariadne
őstag

Ilyet nem találtam, csak havi 5000 Ft-ért ezt, hát ezt hadd ne mondjam, hová tegyék... :( Erstének meg van valami elektronikus csomagja ezervalahányszázért havonta, az azért jobban hangzik, még ha a számlaforgalom valamivel drágább is. Pfff, muszáj lesz az Erste, végigböngésztem mindent, nincs más óccsó megoldás, ami még valódi banktól van. :DDD

mod: Na még találtam ezt, de hiába havi 880 Ft, ha közben meg iszonyú 0,2 min. 210 Ft egy egyszerű bankközi utalás netbankból... :O

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#571) Ariadne válasza Ariadne (#570) üzenetére


Ariadne
őstag

Na megvannak Ödönék is, az elektronikus csomag, a középső, havi 1690-ért 0,12 min 120 Ft-os bankon kívüli netes utalást enged, az azért jóval kevesebb. Megdöbbentő, milyen különbségek vannak a díjakban, bár persze ennek az is lehet az oka, hogy cégekben nagyobb nagyságrendi eltérések vannak, mint magánszemélyek között, ezért számla is többféle van.

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#572) tkazmer válasza Ariadne (#570) üzenetére


tkazmer
addikt

szerintem az lehet a gond, hogy "kisvállalkozásoknál" keresed a "mikrovállalkozások" helyett
cib bázis, havi 299ft

mod: tavaly ősszel csináltunk egy céget, ennek keretében összehasonlítottuk a BudapestBank, az MKB Bank, az UniCredit, a Raiffeisen, a K&H és a CIB ajánlatait, az értékelés folyamán kb 50%-os súllyal szerepelt az ár, 35%-os súllyal a kiszolgálás minősége és az alkalmazottak hozzáállása és 15%-os súllyal pedig a munkavállalói csomagajánlatok.
hosszú lenne most részletezni, meg nem is találom azt az excelt, amelyben kiszámoltuk, hogy melyik a jobb, nekünk végül a K&H jött ki győztesnek, annak ellenére, hogy pl a netbank évi 1200/hozzáférés. nem bántuk meg, habár az akkori második vagy harmadik helyezett CIB néhány szempontból (pl. céges megtakarítások kezelése) rugalmasabb, pl. ha BÉT-en kereskedett értékpapírt akarunk venni, akkor azt csak telefonon, faxon vagy személyesen tudjuk megtenni, míg cib-nél ott az ebroker.

[ Szerkesztve ]

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#573) Szőröstalpú válasza Ariadne (#571) üzenetére


Szőröstalpú
tag

Ödönéknél van akciós csomag, szerintem egész baráti: 0Ft a számlavezetés, és 0,15%, min 130 az utalás

(#574) tkazmer válasza Szőröstalpú (#573) üzenetére


tkazmer
addikt

akciós csomagokkal vigyázni kell, tavaly mi az unicreditet azért vetettük el, mert az akciós időszak letelte után borzasztóan sokba került volna ottmaradni

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#575) Ariadne


Ariadne
őstag

Mmm, hmmm... A CIB még így sem tudta megverni Ödönéket, pedig minden csomagot megnéztem most már. Az elektronikus Ödön számla havi 1690 számlavezetésivel és 0,12% min. 120 Ft-os külsős netes utalással pl. egyelőre a legjobb. És pont van is egy meló- meg lakóhely közelben is, ez jó. Azért lehet begyaloglok a Cibbe (nem is emlékszem, mikor jártam bent utoljára, ezt szeretem :) ), és megkérdem, hogy hűséges magán ügyféli minőségem jelenthet-e bármi kedvezményt. De mivel messze nem vagyok (sajnos) privátbanki ügyfél, ezért nem hiszem... :)

Egyébként kiszolgálás, ügyfélkezelés szempontjából mennyire gáz az Erste? Kis OTP-nek meg a K&H-t szokták hívni, nem az Erstét, ugye? :P

mod: Azt azért figyelitek, hogy a CIB simán ezreléket ír százalék helyett mindenhol? PSZÁF örülne neki biztosan... Ez alapján csak ezreléket vonhat le, százalékot nem. ;]

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#576) Szőröstalpú válasza tkazmer (#574) üzenetére


Szőröstalpú
tag

Igen, nyilván. Viszont azt írják, hogy A kedvezmények igénybevételét nem kötjük további feltételhez, korlátlan idõtartamra kínáljuk., ami azért bizakodásra is okot adhat.
A cibes bázisban marha drága az utalás: 1,7 ‰, min. 250 Ft

(#577) Ariadne válasza Szőröstalpú (#573) üzenetére


Ariadne
őstag

Alapvetően jónak tűnik, mondjuk kiválasztva a 0 Ft-os számlavezetést meg az átutalást kedvezményesen (kívülre neten 0,1% min. 75), viszont a sima elektronikusuknál nincs kp befizetési díj, ennél meg van. Na nem mintha várhatóan sűrűn fizetnék majd be a számlára kp-t, most hirtelen nem sok okot látok rá...

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#578) tkazmer válasza Ariadne (#575) üzenetére


tkazmer
addikt

a k&h-t simán nevezhetik néhány elavult szokása miatt kis otp-nek, ezzel egyetértek, de ügyfélkapcsolat tekintetében nálam a k&h minden tekintetben viszi a pálmát, mikor egyszer egy sürgős ügyben zárás után is beengedtek a fiókba, illetve a kedvemért később zárt aznap a pénztár is...

(#576) Szőröstalpú
ezt nem vettem észre :B

[ Szerkesztve ]

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#579) Szőröstalpú válasza Ariadne (#577) üzenetére


Szőröstalpú
tag

A csoportokból egy-egy kedvezményt választhat: :U
De szerintem a 0,15%, min. 130 Ft sem rossz.

kazmer: igaziból ez csak annyit jelent, hogy csak ászf változtatással módosíthatják a feltételeket, de ez még egy bankot sem tartott vissza semmitől (végülis akár rosszabb is lehet, mert nem tudod, hogy meddig tart a jó, egyszercsak azt veszed észre, hogy többet fizetsz :( )

[ Szerkesztve ]

(#580) Ariadne válasza Szőröstalpú (#579) üzenetére


Ariadne
őstag

Ehh, ezt meg én nem vettem észre. :D Nem rossz, de a normál elektronikus jobb, az 1690-nel havonta és a 0,12 min 120 Ft-tal. Na ez már kis különbség, fel kell becsülnöm a potenciális utalási forgalmamat. Nehéz, így az elején...

tkazmer: Nekem épp ellenkezője a tapasztalatom, ott akartam számlát nyitni (CIBbel holtversenyben jöttek ki a magán bankszámla versenyemben :) ), ebédszünetben kiugrottam a Deák téri fiókba. Fél óra várakozás után, amikor mellőlem már több teljes környi ember elment, a kisasszonyok meg ott cseverésztek a pultban, meg kávézgattak (konkrétan), a biztonsági őr beszólt, hogy minek vagyok ilyen türelmetlen - na akkor vágtam ki a szemétbe a sorszámomat és csuktam be az ajtót magam után. Egyetlen ügyintéző volt ugyanis a számlanyitásnak és a lakáshitelnek, és egy párnak magyarázott a csaj végig, és mindez pár éve, amikor még rengetegen vettek fel lakáshitelt, szóval ez igen rossz szervezésre utal. Na ezért tartok én tőlük... Átsétáltam a pár percnyire lévő Cibbe, és 10 perc múlva már kész is volt a számlám. Ezt bebukták. :U

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#581) tkazmer válasza Ariadne (#580) üzenetére


tkazmer
addikt

hmm, az tényleg nem kellemes:) én az V.ker arany jános utcában csináltam egy céges számlát, ott azóta is mindig nagyon segítőkészek voltak, pedig volt, hogy csak úgy arrajártam és beugrottam, és éppen a banki tanácsadónk bent sem volt...

(#579) Szőröstalpú
persze, és ugye pláne üzleti ügyfeleknél, ahol nem olyan jó, ha gyakran módosul a számlaszám, ez gondot jelenthet (hiszen nem lehet csak úgy átmigrálni egy másik bankba). bár ha olyan nagyon sokat nem veszt a bank ezeken az akciós ügyfeleken, akkor nem hiszem, hogy módosítanák, ha kitudódik valahol, akkor többet árthat, mint használ...

[ Szerkesztve ]

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#582) Ariadne válasza Szőröstalpú (#579) üzenetére


Ariadne
őstag

Ehh, lemaradtam a módosításról.
Szóval 0 Ft számlavezetéssel meg ingyér' dombor kártyával már nem rossz... Még átszámolom ezt a dolgot, de CIB sajna semmiképp sem esélyes, pedig annyira szerettem volna. :)

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#583) Flashcash válasza Szőröstalpú (#562) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

"És talán mkb-nál olvastam, hogy ott is csak 9-17 között teljesítik az átutalásokat."
Semmi ilyen nincs az MKB-nál az átvezetés azonnali a saját számlák között minden időszakban, van ilyen netkártyás megoldásuk is, bár én nem használom mert mindig a főkártyával fizetek.

(#584) Szőröstalpú válasza Flashcash (#583) üzenetére


Szőröstalpú
tag

Tényleg nem az mkb volt: Kivételt képeznek a bármely naptári napon 17:45 óra után a NetBANKár rendszerben vagy a TeleBANKár ügyintézőn keresztül benyújtott azon megbízások, amelyek esetében mind a terhelést, mind pedig a jóváírást az MKB Bankban vezetett bankszámlán kell végrehajtani. Ezen megbízásokat 17:45 óra után is azonnal teljesíti a Bank, ha a terhelendő bankszámlán a fedezet rendelkezésre áll.
Pl ersténél nincs ilyen speciális kitétel: Bankon belüli utalás, átvezetés1 Netbankon keresztül, eseti átutalás 18:00
Az mkb-s nem is hangzik nagyon rosszul

(#585) g@bo


g@bo
nagyúr

ehhez a megoldáshoz mit szóltok, esztergom, a hid túloldala.... [link]

tudtok oan bankot, ahol érdemes eurót lerkötni, nomeg, értelmes a kamat, és nem rántanak le ha felmarkolom majd a kápét? :K

(#586) Fecogame


Fecogame
veterán

Szerintetek melyik bankhoz menjek, ahol:

- Nincs vagy kevés a havidíj
- Nem vonnak le csak úgy pénzt
- Lehet neten használni
- Havi 1 ingyenes kp levétel.

És mindezt 17 évesen :)

Nos?

:R

Szerk.: Most ezzel szemezek: Erste Szemeszter Bankszámla

[ Szerkesztve ]

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#587) Flashcash válasza Fecogame (#586) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

MKB student: [link]

-ingyen bankkártya éves díj nélkül (netes illetve paypal fizetésre is alkalmas)
-havonta 2db ingyen kp felvét bármilyen belföldi automatából
-ingyen netbank
-ingyen sms kártyaőr, illetve minden vásárlás után egyenlegértesítőt is küldenek sms-ben, sms díj nélkül
-nincs havidíj
-ha átléped a 24 évet vagy megszűnik a tanulói jogviszonyod akkor is van továbblépés 28 éves korig egy kedvezményes 95FT-os csomagba

(#588) Fecogame válasza Flashcash (#587) üzenetére


Fecogame
veterán

Jól hangzik :R

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#589) Fecogame


Fecogame
veterán

Erről vélemény?

:R

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#590) stangli


stangli
senior tag

Unicredit Bankba a lábatokat be ne tegyétek. Az az amatőr leszarom banda ami ott van, egyszerűen hihetetlen. :W

(#591) Ariadne válasza stangli (#590) üzenetére


Ariadne
őstag

Mi volt a gond velük? Mondjuk a költségeiket elég magasnak láttam, amikor néztem, de jó tudni, mi jön még szóba.

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#592) cocka válasza Ariadne (#591) üzenetére


cocka
veterán

Én arra lennék kíváncsi, hogy melyik bank az, aminél 0 Ft a számlavezetési díj és nem kötik semmilyen feltételhez a 0 Ft havidíjat vagy olyan minimális, hogy könnyen kifizethető.

(#593) Ariadne válasza cocka (#592) üzenetére


Ariadne
őstag

Tudok egyet, volt is számlám náluk - a BNP Paribas-nál, Párizsban. :DDD Itthon a hétköznapi emberek számára nincs is számlájuk, lakosság felé nem dolgoznak, csak milliomosok meg cégek az ügyfeleik. De odaát ha jól tudom, minden bank ilyen, ingyen van szinte minden szolgáltatás, kpfelvét, számlavezetés... Pedig csóró diák voltam, hmm, vagy lehet épp azért? :)

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#594) stangli válasza Ariadne (#591) üzenetére


stangli
senior tag

áááh csak a barátnőm átszeretett volna menni raiffeisen bankból az unicreditbe, mert olcsóbb lenne számára, meg gondolta akkor már hitelkeretet is rendel mellé, nem mintha olyan sokszor igénybe venné, csak a biztonságérzet, hogy ha ha elfogy a pénz és kell valamire akkor ott van... az öt úján megtudná számolni, hogy a rafinál is az elmúlt öt év alatt hányszor kellett hozzányúlni, nem sokszor csak a biztonságérzet... no mindegy az ügyintézés így nézett ki
első alkalommal megnyitották a számlát, a csoportvezetőhöz kerültünk, faszául meg is csinálta, kérdeztük mi kell a hitelkerethez... adott egy nyomtatványt oszt kész
második alkalommal bevittük a kért nyomtatványt hr leigazolt éstb... nem jó, rossz nyomtatvány (megjegyzem csoportvezető adta)
harmadik alkalommal ismét kitöltöttünk még egy munkáltatói igazolás hr aláír bevisz, nem nem jó... ezt kell kitölteni, aham
negyedik alkalommal azaz ma bevisz mindent pöpecül, minden faszául kitöltve, most kiderül, hogy nem igényelhet hitelkeretet, mert csak egy hónapja van ott bankszámlája, és kellene két bankszámlakivonat a másik bankszámláról...
én azt mondom ott rohadjanak meg... mi a viharért nem tudnak szólni, hogy mi is kell egy retkes folyószámlahitelért? látja az adatlapot, látja mikor lett megcsinálva éstb éstb...
de az lehet, hogy központilag lett kiadva, hogy ha valaki bármilyen nemű hitelt akar abban az esetben csepegtetve adják az ügyfél tudomására az infókat... aki kiállja a próbát annak rendelkezésére bocsájtják... :DDD

a másik ami szemet szúrt nekem. sms szolgáltatást, csak utalásokhoz, vagy vásárlásokhoz lehet rendelni.
mi az hogy vagy ez vagy az?
egy ekkora banknak nincs kapacitása a kettőt együtt kezelni?
nevetséges.

[ Szerkesztve ]

(#595) tkazmer válasza Ariadne (#593) üzenetére


tkazmer
addikt

szerintem ez inkább ország és pénzügyi kultúra függő, nálunk a privát banki ügyfeleket is "vámolják" rendesen, az otp privátbank pl. havi majdnem 8000ft, igaz, ebben benne van gyakorlatilag minden (ingyenes utalás (kivéve VIBER), ingyen kp felvét, ingyen kivonatküldés külföldre, ingyen kp ki és befizetés, stb stb), és olyan extra szolgáltatások is járnak, mint vip váró a ferihegyre vagy gyártlátogatás az audinál győrben...

ezzel szemben angliában is a legegyszerűbb ügyfélnek is - legalábbis 2007-ben - simán ment az ingyen számlavezetés + ingyen kártya

[ Szerkesztve ]

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#596) Ariadne válasza stangli (#594) üzenetére


Ariadne
őstag

Pfff, ez tényleg gáz. Ez a "mínuszba menés" tényleg hasznos dolog, pl. lakásvásárlás környékén meg úgy általában, hasonlóan gondolom én is. Na meg ha már egyszer megvan és nem használja az ember, minimális a díja (Cibnél talán 2500/év). Ott pár havi számlamúlt után azt hiszem még munkáltatóit sem kellett vinni, mivel látták, hogy munkabér címén mi és mennyi megy rá, az alapján megajánlottak egy hitelkeret összeget. Mondjuk arról, hogy a díja éves, engem sem tájékoztattak megfelelően, bár igaz az ászfben meg a kondíciós listában tényleg benne volt.

Az sms is tényleg fura. Valahogy olyan otépés feelingű ez az egész sztori... :(

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#597) stangli válasza Ariadne (#596) üzenetére


stangli
senior tag

egyszerűen felháborító. a számla a hét folyamán megszüntetésre kerül, ha nem megy a kommunikáció, akkor kár erőltetni a karmát. :(

jah benne van az ászf-ben, csak ha már a fiókvezető nyitja meg (aki a fiókban az atyaúristen elméletileg) és az ember közli is vele, hogy milyen termékeket igényel a számlához, akkor a minimum, hogy azt mondja, bocsi de három hónapig nem lehet igényelni és az ember nem ötültködik hetente... de nem, hallgat, és a másik ügyintéző is hallgat, és a rákövetkező is... miért kell az ember idegeivel játszadozni? :F

(#598) macikos válasza Flashcash (#587) üzenetére


macikos
addikt

Jónak tűnik.

De ugye nincs valami feltétel, hogy pl. ez csak havi x összegű kártyaforgalom esetén érvényes?

(#599) #41635072


#41635072
törölt tag

Üdv!
Azt olvastam hogy a MC unembossed karival nagyon sok helyen ne mlehet online fizetni, majdnemm olyan, mint a visa electron.
Ez igaz? Mert én abban a hitben éltem, hogy az mellé nem kell netkártya.
De tényleg túl szép hogy igaz legyen. :D

(#600) cocka válasza #41635072 (#599) üzenetére


cocka
veterán

Beregisztráltam paypalra az MC unembossedomat, szóval erről ennyit.

A másik pedig az hogy egyetlen helyen lehet gáz: ahol a honlap csak adatbázisszerűen tárolja a kártyaadatokat és a terhelés, sőt maga a zárolás is később érkezik a bankhoz. (lásd: online vs. offline fizetés, nem nem az, hogy neten vagy nem neten fizetsz!!)

A legtöbb helyen online netes fizetés történik (így az MC unembosseddal fogsz tudni fizetni), hiszen a hitelesítési folyamat miatt a fizetés pillanatában kapcsolat létesül a bankkal.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.