Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-13 09:39:52

LOGOUT.hu

A Topik fő témája a hazai bankok (kivéve az OTP):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#701) ludsimon válasza Ariadne (#698) üzenetére


ludsimon
veterán

Ennyit a segítőkész szándékról. :(

Legközelebb majd magam oldom meg, mert akkor ezek szerint Hol nyissak folyó-/bankszámlát? csak egy "csevegő" topic.

Majd én kérek bocsánatot nem? Azért mert ide mertem tolni a pofámat és megkérdezni, hogy melyik bank a legjobb. :(

[ Szerkesztve ]

undefined

(#702) Chaser válasza ludsimon (#701) üzenetére


Chaser
titán

Nyugi már, olyan hogy legjobb bank nincs is, az igényeidnek megfelelőt találhatsz, Ariedne meg pont nem az az emberke, aki ne segített volna, csak mint látszik nem mindenkinek lehet.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#703) ludsimon válasza Chaser (#702) üzenetére


ludsimon
veterán

Jó, értem,de akkor miért kell rögtön hülyének nézni, mert nincs időm kikeresni, hogy melyik a jobb? :O
Erre lenne ez a topic nem?
A modorról meg annyit Ariadne, nem tudom ha téged lehülyéznének, hogy viselnéd el.

Nem baj. Majd elcsap egy autó, és akkor nem rontom a levegőt.

[ Szerkesztve ]

undefined

(#704) cocka válasza ludsimon (#701) üzenetére


cocka
veterán

Kár, hogy a tanulság valahogy nem jutott el tudatodig.

Kiemelnék pár mondatot a szövegfolyamból:

az éhezőnek ne halat adj, hanem tanítsd meg halat fogni

senki nem fogja helyetted kiszámolni.

és azt várja, hogy mi böngésszük ki helyette, hogy mi is az ideális neki, és amikor nem tesszük, még neki áll feljebb.

a segíteni nem egyenlő a helyetted elvégeznivel

de nehogy már azt várd el akárkitől is, hogy majd helyetted átböngészi az összes banki hirdetmény mind a 30 oldalát, aztán felméri a te igényeidet, végül ajánl egy számlacsomagot.

Hát igen ez kb. olyan mintha azt kérdezted volna, hogy melyik a legjobb műszaki cikk. Kinek melyik, tapasztalatok és meglévő információk alapján lehet mérlegelni hogy melyiket válaszd, de a döntést neked kell meghozni.

Szerintem ez a topic iránymutatásra, lehetőségek felkínálására DE önálló mérlegelésre való! Pszichológushoz illetve pszichiáterhez sem azért mész, hogy megoldja helyetted a problémáidat, csupán szembesít vele, hogy ha ezt teszed ez lesz, ha azt akkor amaz. Az útválasztásban a döntés a tiéd, ő nem fog dönteni helyetted.

(#705) Chaser válasza ludsimon (#703) üzenetére


Chaser
titán

Senki nem hülyézett le tudtommal, önsajnálat a világ legjobb dolga lehet, gyakorolhatnád az ellenkezőjét is, meg nem kéne a a semmiért moderálós topikba írogatnod...

off_end

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#706) #41635072


#41635072
törölt tag

Üdv!
Megjött a bankkártyám mellé a 4 jegyű pin kóddal.
Anno a bankfiókban viszont szintén meg kellett adni egy 4 jegyű pin kódot. (telefonba kellett bepötyögni)
Most akkor melyik mire való?

A másik, hogy a levélben írnak egy GIRO számot. Most akkor ha valaki utalni akar nekem, akkor melyik számlaszámot kell neki megadni. A Giro-t vagy a "hagyományost" ami az ügyfélkártyán is rajta van?

(#707) #41635072 válasza #41635072 (#706) üzenetére


#41635072
törölt tag

Semmit sem szóltam!

[ Szerkesztve ]

(#708) #41635072


#41635072
törölt tag

Elnézést a spammért, de most más galibám akadt. :B
CIB internetbankon azt írja h az aláírómappában van valami. Odamegyek, de nem értem, hogy ott mit kéne csinálnom. Valami ötlet? :F

(#709) cocka válasza #41635072 (#706) üzenetére


cocka
veterán

Ami borítékban jött az a bankkártyád pin kódja. Amit telefonon adtál meg a bankban az a telebank kód. Azután kell megadni a cib24-en miután bepötyögted a GIRO számlaszámod középső 8 jegyét.

Utalásnál és más bankokkal való kapcsolat esetén: GIRO,

CIB banknak elég a 4×6×3 jegy is. Tehát ez utóbbit csak CIB bankban/nak.

(#710) Szőröstalpú


Szőröstalpú
tag

Melyik bankoknak van internetes kártyája? MKB, OTP, CIB amit tudok. Esetleg másnak is van?

(#711) Ariadne válasza #41635072 (#708) üzenetére


Ariadne
őstag

Azt jelenti, hogy van egy utalásod pl., amit nem élesítettél. Az aláírómappába kerül az aláírásra váró tranzakció, van egy jelszavad, amit a "bankba küld" gomb megnyomása után kér, és csak akkor küldi el végleg. Elsőre kicsit bonyolult a netbankjuk, de meg lehet szokni...

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#712) macikos


macikos
addikt

Sziasztok!

Tényleg ilyen nehezen megy az OTP-nél a bankszámla megszüntetés? Van egy bankszámlám, Net számlacsomaggal, hozzá Visa Electron bankkártya és egy webkártya.
Visszaraktam a maradék pénzt a webkártyáról a Visa-ra (lehet ez volt a hiba), bankkártyák közötti átutalással.
Bemegyek a bankba és közli a nő, hogy nem lehet most megszüntetni a bankszámlám, mert volt ez a visszautalás, meg hogy ennek költsége van (ez ingyenes, nem ? :F ) és meg kell várnom a jövőhetet, amíg náluk ennek a lekönyvelése megtörénik, stb. Meg hogy mivel ki akarom venni tőlük most a pénzem, annak is van költsége és az is el kell könyvelniük... :W
Továbbá lesz majd díja a megszüntetésnek is és hogy ezt is el kell majd könyvelni, így nem is hétfőn, hanem inkább szerdán menjek be... :W

Hogy van ez? Nem csak beetetett?

Na meg az is jó, hogy le fogják venni a havidíjat is a számlámról... a megszűntetés is... alig 3000 forint, hogy megszabaduljak tőlük... :W

Szóval ez így szokott menni?

[ Szerkesztve ]

(#713) Shy válasza macikos (#712) üzenetére


Shy
tag

Elég neccesen hangzik. Az átutalás 0 ft az infóim szerint én is azt a csomagot használom.

Kell, vagy rakom el?!

(#714) cocka válasza Shy (#713) üzenetére


cocka
veterán

Nemrég volt róla szó.

Net és prémium csomagoknál csak februárig ingyenes, aztán fontolóra veszik az akció meghosszabbítását. Eleve nevetséges, hogy akkor mi a tökre fizetsz ezer istentudja hány száz forintot. :D

(#715) fokukac válasza macikos (#712) üzenetére


fokukac
nagyúr

ez régen is így volt, igen.
egyszer már leírtam ide valahova...

nekem olyan 1500 ft volt anno a számlám megszüntetése, és előre ki kellett még fizetni az aktuális havidíjat, meg a következő havit, meg a netbank díját (mert akkor még azért is kértek havonta pénzt), meg a kp-felvét költsége....

és utána még hónapokig kaptam tőlük levelet. imádtam.

Amúgy ezért van még többszázezer ügyfelük, mert nem egyszerű otthagyni ezt a kócerájt :D de látjátok, megint az év bankja lett. :D

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#716) cocka válasza macikos (#712) üzenetére


cocka
veterán

Szerintem olvasd el az OTP üzletszabályzatában a számla megszüntetésére vonatkozó részeket és ha szart pofáznak az arcodba (mert itt ahogy olvasom erről van szó) nyomd az orra elé, ha kifogásokat keres.

Amit látatlanban is valószínűsítek (és én is megszüntettem már náluk a számlám szóval tudom hogy megy ez), hogy tartozásod nem lehet, semmilyen hiteled stb.. közüzemi cuccosokat is ha vannak át kell irányítani az új bankhoz.

Tehát számla megszüntetés előtt (ha váltani akarsz és nem csak simán lemondani a bankok szolgáltatásairól) érdemes előbb az új számládat megnyitni, mindent átirányítani oda, hiteled nem lehet mert akkor a tartozás behajtások végéig magához láncol az otp (nem engedik felbontani a szerződést).

Na most ha tartozásod nincs a bank felé, akkor az alábbiakra reagálnék a szövegedből:

Visszaraktam a maradék pénzt a webkártyáról a Visa-ra (lehet ez volt a hiba), bankkártyák közötti átutalással.

Ez más bankoknál saját számlák közti átvezetésnek minősül, ezért nem szokás díjat felszámolni, főleg ha netbankban történik. (bár az otp egy külön állatfaj, még ezt is el tudom képzelni). Eleve az is röhejes, hogy SZÁMLÁK közötti pénzmozgásról van szó, akkor mi a büdös francnak kell hozzá kártyaszám? :D Pl. cibnél saját számlák közti átvezetéskor listából választható ki, hogy honnan és hova szeretnél átvezetni és mindig ingyenes netbankban. (mellesleg mintha ugyanezt már írtam volna a közelmúltban)

közli a nő, hogy nem lehet most megszüntetni a bankszámlám, mert volt ez a visszautalás, meg hogy ennek költsége van (ez ingyenes, nem ? :F )

De ingyenes kell legyen lásd fentebb. Azért a biztonság kedvéért a számlakondíciós listát is nézd át, nehogy kiderüljön hogy mégsem az te meg reklamálsz feleslegesen. :D

A megszüntetést csak bank felé tartozás gátolhatja. Ha tranzakció történt akkor is kutya kötelessége lepapírozni a megszűnés tényét. 30 nap a felmondási idő, tehát 1 hónapig még jön számlakivonat is meg minden ugyanúgy van, ennyi meg bőven elég a lekönyvelésre.

Meg hogy mivel ki akarom venni tőlük most a pénzem, annak is van költsége és az is el kell könyvelniük...

2006-ban szüntettem meg a számlát és ilyet nem mondhat. Ha a számla megszűnik kutyakötelessége a kerekítési korrekciót figyelembe véve a számláidon lévő pénzedet hiánytalanul kp.-ban kitejelni. (ha milliós nagyságrend akkor gondolom előtte be kell telefonálni hogy x napon belül szerződést bontasz) Ez valahogyan tuti benne van az üzletszabályzatukban, mert nekem kemény 30 Ft-ot is kifizettek, ami még a kivét díját se fedezte volna.

Meg hogy mivel ki akarom venni tőlük most a pénzem, annak is van költsége és az is el kell könyvelniük...

Ha csak pénzt akarsz kivenni ez így van. Ha megszüntetni, akkor díjat a kifizetésért nem számolhat fel.

Továbbá lesz majd díja a megszüntetésnek is és hogy ezt is el kell majd könyvelni,

Hát 3 éve még nem volt, tőlem semmilyen megszüntetési díjat nem vontak le. Egyedül az volt a kikötés hogy vigyem be a bankkártyát, különben kénytelenek lesznek letiltási díjat vonni a 30 Ft-ból. :DD Kártya nélkül nem is vagy ügyfél. Nevetséges. :D

Na meg az is jó, hogy le fogják venni a havidíjat is a számlámról...

Nem tudom hogy van a rendelkezés, de a 30 napos felmondási időn belül elvileg még utoljára vonhat számlavezetési díjat. Ha akarod, utánaolvasok.

[ Szerkesztve ]

(#717) fokukac válasza cocka (#716) üzenetére


fokukac
nagyúr

amúgy csak összehasonlításképpen : kb. 2 hónapja szüntettem meg a rafis számlámat.
Bementem, mondtam az ügyintézőnek, hogy mit szeretnék, és kb. 3 perc alatt el is volt intézve. csak és kizárólag az utalás költségét számolták fel, semmi havidíj, meg mittudomén nem volt már.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#718) cocka válasza fokukac (#717) üzenetére


cocka
veterán

Ok, most olvastam hogy felszámíthat. Hááát jó akkor egészségükre.

De tudod kétféle kategória van: bank és otp. :D

Ezt a volt otpsek egy életre megtanulták gondolom.

(#719) macikos válasza cocka (#716) üzenetére


macikos
addikt

Köszönöm a kimerítő választ :) :R

Már mindegy, jövőhéten mehetek hozzájuk legközelebb. Hétfőn bemegyek (annak ellenére, hogy keddet meg szerdát mondott a nő... :F ) és megpróbálok határozottabban, komolyabban fellépni.
Csak ugye most is az volt visszatartó erő, hogy fogalmam se volt (még most sincs :D ) ennek a menetéről, tehát hogy mikor reklamálhatok.

Új számlám már megvan az MKB-nál. Jelenleg kb. 50.000Ft forint van a számlámon. Kíváncsi vagyok mennyi fog belőle maradni a végére...

(#720) #41635072 válasza Ariadne (#711) üzenetére


#41635072
törölt tag

De ha rámegyek arra a menüpontra nem tételek vannak ott, hanem litákból én választhatom ki hogy mit akarok. De én semmit sem akarok. :F
A másik, hogy ezt már akkor is kiírta, amikor még semmiféle tranzakcióm nem volt, sőt még bankkártyám sem.

[ Szerkesztve ]

(#721) horvathd válasza #41635072 (#720) üzenetére


horvathd
aktív tag

Ha rámész az Aláírómappára, akkor először lehetőséged van szűkíteni a találati listát, de egyedül csak az időintervallumot kell megadnod. Adj meg egy tág időtartamot, hogy mindent lássál a listán, és kattints a Továbbra.

Ekkor a következőhöz hasonlót kell látnod:

Ahhoz, hogy az itt lévő tranzakciók végbemenjenek az Aláír és a Könyvel oszlopban a tranzakciók mellé kell egy-egy x-et rakni, majd a Bankba küld gombra kattintani. Majd megin Bankba küld, végül pedig a jelszavadat kell megadni.

Ha nem akarod, hogy a tranzakciók a z Aláírómappába kerüljenek, hanem egyből végrehajtódjanak akkor a tranzakciók befejezésénél szintén x-et kell rakni az Aláír és Könyvel oszlopokba, mint például itt:

Ha így kattintasz a Bankba küld gombra, és megadod a jelszavadat, akkor a tranzakció egyből teljesülni fog.

"The Kid just rages for a while."

(#722) #41635072 válasza horvathd (#721) üzenetére


#41635072
törölt tag

Na majd megnézem ha hazaértem, de mikor utaltam direkt be voltak pipálva ezek, és elvileg a tranzakció is végbement. Mindenesetre majd ránézek.

(#723) Ariadne válasza #41635072 (#722) üzenetére


Ariadne
őstag

Ha kérte a kódszavad beírását, akkor végbement a tranzakció, és a netbankon belüli "levelezésedben" látnod is kell, hogy elment a pénz. Ha nem, akkor nem ment végbe a dolog.

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#724) #41635072


#41635072
törölt tag

Mostmár érdekes, hogy nem írja ezt ki. Akkor valami belső hiba lehetett.

(#725) perzeus


perzeus
tag

Sziasztok!

Igazából nekem csak arra kellene a bankszámla és a bankkártya, hogy interneten is tudjak fizetni, vásárolni vele. (Főként pókeroldalra fizetnék be.) Így a legolcsóbb számlavezetés lenne a legjobb, hisz másra nem nagyon használnám a számlát, max. néha jönne rá pénz az ügyfeleimtől.
Tudna valaki segíteni melyik banknál a legkedvezőbb ez?

Köszi

Gábor

(#726) Bubee82


Bubee82
őstag

Üdv!

CIB-esektől kérdezném h az Aláírási kódszó mi a bánat? :F Hétfőn nyitottam számlát a CIB-nél és most szeretnék intézni egy rendszeres átutalási megbízást a netbankon keresztül, de nem vágom h mi ez a kódszó. Nem kaptam semmiféle ilyen jellegű jelszót és nem tudom elintézni az utalást, pedig elsejéig ennek meg kellene lennie.

(#727) cocka válasza Bubee82 (#726) üzenetére


cocka
veterán

Az aláírási kódszót elvileg neked kellett megadni a bankban. Ha jól emlékszem engem odavezettek a netbankos termináljuk elé, megkértek hogy írjam be, aztán jegyezzem meg és ez lesz az új kódszavam. De ha nem így volt, akkor meg a pultnál kérték. (ez viszont elég gáz)

Tudod több mint 3 éve nyitottam a számlát, már nem nagyon emlékszek rá. De az biztos, hogy ezt a kódszót a számlanyitáskor és netbank igénylésekor kellett volna kérni.

(#728) horvathd válasza cocka (#727) üzenetére


horvathd
aktív tag

Amikor én nyitottam nagyjából két éve, akkor az aláírási jelszót egy formanyomtatványon kellett megadnom.

Esetleg meg lehetne próbálni felhívni a telefonos ügyfélszolgálatot, hogy nézzenek utána.

"The Kid just rages for a while."

(#729) tildy


tildy
nagyúr

Fontos!

Én megszívtam, ti ne járjatok így!
Ha az Egyesült Királyságba jöttök, jó ha chipes a kártyátok. Nekem a raiffeisen normál, dombornyomott VISA kártyáját 1 hely kivételével sehol nem fogadták el vásárláskor!!! A külföldi kp felvét költségei meg szerintem mindenki számára ismertek...

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#730) concret_hp válasza perzeus (#725) üzenetére


concret_hp
addikt

rájfájzen meg cib, de létezik erre a célra moneybookers meg neteller is.
ami fontos, hogy ha dombornyomott káűrtyát akarsz, akkor visa legyen en mastercard.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#731) horvathd válasza tildy (#729) üzenetére


horvathd
aktív tag

Szerintem el kellett volna fogadniuk. Ezen oldal szerint [link]:

Will all shops refuse to accept a signature after 14 February 2006?
There will always be some exceptions to the rule all shops and other card-accepting businesses will still accept signatures from three groups of people: cardholders who have been issued with chip and signature cards because of an impairment, visitors from overseas where they have not yet rolled out chip and PIN and, until their upgrade, customers in the UK with old-style cards. In addition, there will be some shops and outlets that have not yet upgraded to chip and PIN. All cardholders will continue to sign in these retailers.

Azt még el tudom képzelni, hogy ahol nem fogadták el, már csak chipes kártyával használható POS terminál volt.

"The Kid just rages for a while."

(#732) tildy válasza horvathd (#731) üzenetére


tildy
nagyúr

Szinte mindenütt az van már. Bankban rákérdeztünk: 3 éve itt minden kártya chipes azóta a terminálok jó részét is lecserélték. Automatából tudunk kp-t felvenni.
Amúgy ez érvényes ide:

What if I still have an old style card after 14 February 2006?
For cards that have yet to be upgraded to chip and PIN, cardholders need not worry as they will still be able to sign after 14 February 2006 until their old cards are replaced.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#733) horvathd válasza tildy (#732) üzenetére


horvathd
aktív tag

Nekem csak az a furcsa, hogy olyan POS terminálokat használnak, ami csak chippel működik, és nem képesek a mágnescsíkok olvasására.

"The Kid just rages for a while."

(#734) g@bo válasza tildy (#729) üzenetére


g@bo
nagyúr

már te is kimenekültél? :DDD

amúgy az otp-n kivül ( talán k&h ) egyik balfék sem ad csippes karit, mind a régi xart sózza az emberre.. :((

(#735) sgx


sgx
tag

Sziasztok!

Olyan bankot keresek, amely a kovetkezo kriteriumoknak leginkabb eleget tesz:

- szamlavezetesi dij nincs, minimalis
- kartya dij nincs, minimalis
- havi 1-2 keszpenzfelvetel ingyenes
- havi 1-2 csoportos beszedesi megbizas ingyenes
- terhelesekrol jott sms dija minimalis
- interneten tudjak vele fizetni
- 30 evesen igenybe vehessem
- netbankja ingyenes

Elore is koszonom a segitseget.

(#736) Bubee82 válasza cocka (#727) üzenetére


Bubee82
őstag

Az a legjobb az egészben, h most már az internet bank rendszerébe se tudok belépni, mert nem fogadja el a jelszót vagy az azonosítót :( Pedig nem változtattam meg semmit. Mehetek be a bankfiókba :((

(#737) cocka válasza sgx (#735) üzenetére


cocka
veterán

Ilyen esetleg a mesében van vagy talán valahol külföldön. :D

Ha számít, hogy legyen egy-két csoportos beszedési megbízás ingyen, akkor valószínűleg van kereseted amiből a közmű és egyéb díjakat engeded vonni a számládról, tehát akkor legérdemesebb valamilyen kedvező online számlacsomagot nyitni, aminek ugyebár magasabb a havi díja, mint a simának.

Itt számos kérdés felmerül. Egyrészt, hogy van-e vmiből rendszeres jövedelmed, mert akkor nem győzöl válogatni az ajánlatok közül, ha nincs, akkor húzd ki az ujjad a biliből. :D

Vegyük sorra: (szigorúan csak lakossági csomagokról írok, mert gondolom azt keresel)
számlavezetési díj mikor ingyenes? Általában akkor ha betolsz 60-180 ezer Ft közti összeget rendszeresen a számlára VAGY ilyen feltételek híján olyan horribilis tranzakciós díjak vannak, hogy azért ingyenes a számla vezetése (pl. raiffeisen bázis számla) VAGY megtakarítási számlád van VAGY diák vagy és megillet egy rakás kedvezmény. Más alternatíva nem nagyon van.

A minimális a te olvastodban mit jelent? 2 vagy 3 jegyű összeget?

Sokat nem érsz azzal, ha kártya díj nincs, mivel azt évente fizeted (belerokkanni évi max. 1800 Ft-ba (elektronikus kártya kell gondolom) nem sűrűn lehet, ellentétben pl. a számlavezetési díjjal ami a kártyadíjjal együtt már 4-5 ezer Ftra dobja az összköltségeket éves szinten)

Itt szintén, mi neked a minimális?

1-2 kp. felvét de milyen atmből? Bármelyik belföldiből vagy csak a bank saját atmjeiből? Rohadtul nem mindegy.

Beszedési megbízást lásd fentebb...

Terhelések alatt számlaforgalmi smseket értesz? Vagyis beletartozik az átutalás, átvezetés is, a beszedési megbízás is, a banki jutalékok és minden kártyás vásárlás is?
Na ezzel is vigyázni kell, mi az hogy az sms díja? Magyarul az üzenetenkénti díj? Mert van ahol ez havi díjas és nincs üzenet díj van ahol fordítva van és van ahol mindkettő van.

Tehát internetes fizetésre alkalmas kártya is legyen hozzá? (mert te "megtanultál" fogalmazni, én meg megtanultam parafrázisokat írkálni és glosszálni a mondókádat :DDD )

Az életkor miatt max. a diákszámlákról kell lemondanod.

Kérdés, hogy a netbank ténylegesen ingyenes legyen vagy legyen benne a számlavezetési díjban?

(#738) Ariadne válasza Bubee82 (#736) üzenetére


Ariadne
őstag

Telefonon is el lehet intézni simán, kell a bankszámlaszámod középső 8 számjegye, meg a telefonos kódod (ha azt tudod). Még új bankkártyát is lehet rendelni telefonon, gyakorlatilag mindent el lehet intézni, túl sok próbálkozással letiltatott netbankot is újraélesztettem már így, valami hétvégi nap éjfél körül ráadásul. :D

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#739) cocka válasza Ariadne (#738) üzenetére


cocka
veterán

És chipet mikor raknak már végre a kártyákra? A frissen újított kártyámon sincs.

(#740) Ariadne válasza cocka (#739) üzenetére


Ariadne
őstag

Enyémen sem. Mondjuk különösebben nem hiányolom, de ez gáz, hogy az angolok nem fogadják el. Franciáknak is mániája, de igaz olyan 5 évvel ezelőtt még simán tudtam fizetni a normállal szinte mindenhol. Bár érdekes volt, otps kártyám kódos volt, volt ahol kértek kódot, volt ahol nem, egyszer kérték az útlevélszámomat (!), egyszer nem, és volt olyan is, hogy a hölgy közölte, hogy tudok fizetni a kártyával, csak előbb beszélnie kell a bankommal. Én hülye meg erre sarkon fordultam és otthagytam őket, pedig mekkora lett volna már, ahogy megpróbálják franciául elérni az otpt. :DDD

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#741) Bubee82 válasza Ariadne (#738) üzenetére


Bubee82
őstag

Akár holnap is?

(#742) Ariadne válasza Bubee82 (#741) üzenetére


Ariadne
őstag

Akár most azonnal is, éjjel-nappal dolgoznak a telefonos ügyfélszolgálaton. Csak keresd elő a négyjegyű telefonos azonosítódat, ezt is számlanyitáskor adod meg. Ha nincs meg, akkor próbáld meg hívni őket úgy általánosságban, hogy mondják meg, mit tudsz tenni, segíteni fognak.

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#743) sgx válasza cocka (#737) üzenetére


sgx
tag

Hmmm, hat szepen kifejtetted a dolgokat :)

Azt hiszem par helyen pontositanom kell...

Nos,
Van havi keresetem, be tudok tolni havonta 60k-t - azt vettem eszre altalaban ez a limit -, szoval johetnek azok a jobbnal jobb ajanlatok.

Kartyadij evi 1500-2000 huf lehet, de szamlavezetesi dij akkor ne...

1-2 keszpenz felvet legyen elso korben sajat ATM-bol ingyenes, ebbol gondolom ugyis tobb van igy tobb lehetoseg kozul valaszthatok...

Sms dij...vegyuk azt h havi 8-10 szamlaforgalom van, tehat ugyanennyi sms...ebben a felallasban kene a baratibb megoldas, ha pl. a havi dijas sms szolgaltatas olcsobb mint a 8-10 sms ara akkor johet az, ha nem akkor uzenetenkenti dij...de inkabb a havi dijas szolgaltatast reszesitenem elonyben, ugy fix lenne a koltseg...

Igen, internetes fizetesre alkalmas bankkartyara is szuksegem lenne

Netbank...a lenyeg az olcsosag, tehat netbank + szamlavezetesi dij a leheto legkevesebb legyen...mindegy h benne van-e a netbank dija a szamlavezetesi dijban avagy sem...

(#744) Bubee82 válasza Ariadne (#742) üzenetére


Bubee82
őstag

Tegnap írtam egy üzenetet, ma reggel már kaptam is választ, de az a két opció van h hívjam őket vagy menjek be a bankfiókba.

Akkor holnap felhívom őket inkább, mert nem tudom h lesz -e időm bemenni.

Köszi a segítséget :R

(#745) cocka válasza sgx (#743) üzenetére


cocka
veterán

Szerintem első körben próbáld meg ezt:

[link]

(#746) sgx válasza cocka (#745) üzenetére


sgx
tag

Koszonom.

Tetelezzuk fel h a CIB online szamlacsomagjat valasztom.
A kartyafigyelo es a szamlafigyelo szolgaltatas kozott mi a kulonbseg?
Ha mindkettot szeretnem akkor az havi 250huf, ha van 2 csopbesz-em akkor a szamlavezetesi dij meg havi 149huf, ezen kivul 1x felvehetek barmilyen atm automatabol havonta, sms-ben megkapom a terhelesekrol az infokat es mas dijat nem kell fizetnem? Tehat havi 400huf-ban megvagyok es a fentebbi dolgokat el tudom intezni?

Ha igy van, akkor a szamlacsomag meglenne, de ehhez meg kell bankkartya...
Ha jol ertelmezem a CIB internetkartya csak interneten valo vasalasra hasznalhato...
Lasd ebbol: "Így ez a kártya kizárólag a kártyaszám interneten keresztüli megadásával kezdeményezett vásárlásokra használható."

Viszont ennek igy nem lenne ertelme sztem, hiszen akkor mivel veszek fel penzt atm-bol es mivel vasarolok mondjuk egy tescoban?
Sztem ezzel a kartyaval kene, az elkulonitett kartyaszamla meg arra lenne jo h oda tudnam rakni azt a penzt amivel interneten keresztul vasarolnek, megadni meg a a cib internetkartya adatait adnam meg a vasarlasnal...

Vagy vmit beneztem?

[ Szerkesztve ]

(#747) cocka válasza sgx (#746) üzenetére


cocka
veterán

A kartyafigyelo es a szamlafigyelo szolgaltatas kozott mi a kulonbseg?

Ha volt OTP-sként hasonló elvárásaid vannak az sms szolgáltatással kapcsolatban, mint ahogy az OTP-nél volt akkor kissé ki kell ábrándítsalak.

Kártyafigyelő: összes olyan zárolási tranzakcióról sms, ahol bankkártyával tranzakció történt, ha jól emlékszem a következőket tartalmazza:
tranzakció ideje, hely, azonosító, összeg, devizanem

Számlafigyelő pedig a tranzakció valamennyi részletét (nem csak a kártyás vásárlásokat, hanem az összes számlamozgást) a rendelkezésre álló egyenleggel, ez az ami a fentiből kimarad.

Ha jol ertelmezem a CIB internetkartya csak interneten valo vasalasra hasznalhato...

Jól. Online-osoknak ingyen adják. Ha más nem még mindig ott az MC unembossed vagy rendelsz a netbankból olyat ami neked tetszik. (cibnél vagyok én is)

"Így ez a kártya kizárólag a kártyaszám interneten keresztüli megadásával kezdeményezett vásárlásokra használható."

Elég megnyugtató ha azt mondom, hogy itt van tőlem karnyújtásnyira a kártya, a vásárlást sem ma kezdtem vele, a lejárt netkártyát megőríztem érdekességképpen.

Az internetkártyához igen automatikusan jár egy új kártyaszámla. Nekem cibezz van, gyakorlatilag csak a kondik mások, de a szolgáltatás ua. amit te is igénybe vennél. Az smst én lemondtam, mert tök felesleges.

(#748) sgx válasza cocka (#747) üzenetére


sgx
tag

Ezek szerint a szamlafigyelo szolgaltatas magaba foglalja a kartyafigyelo szolgaltatast is? hiszen ha kartyaval fizetek akkor szamlamozgas tortent...ez nekem mondjuk kell, a kartyafigyelo viszont ezek szerint nem kell...

Akkor mar csak 1 vmi kerdeses...Ha online szamlacsomagot kerek akkor ingyen jar hozza egy internetkartya - fizikailag is ez egy kartya?! -, es egy virtualis uj kartyaszamla amire teszem a penzt akkor mikor interneten vasarolok?
Ezen kivul pedig igenyelnem kell egy normal kartyat ami jelen esetben visa electron vagy mastercard unembossed aminek eves dija 1490 forint?
Normal kartya alatt azt ertem h belfoldon/kulfoldon is tudok vele vasarolni, nem csak interneten.

(#749) cocka válasza sgx (#748) üzenetére


cocka
veterán

Nem, mert a kártyafigyelő akkor jön amikor az egyenleget zárolják, magyarul a vásárlást követően szinte azonnal. A számlafigyelő meg a könyvelés utáni napon asszem.

fizikailag is ez egy kartya?!

Igen egy plasztikkártya. Le is fotózzam? :DD

Normal kartya alatt azt ertem h belfoldon/kulfoldon is tudok vele vasarolni, nem csak interneten.

Dombornyomottakat szokás vinni, de mint a fent mellékelt ábra is mutatta már sok helyen csak chipes kártyaolvasók vannak, akkor viszont csak 3 alternatívád marad bankok terén: OTP, K&H és FHB. Mindhárom szar. :D Szerintem.

(#750) horvathd válasza horvathd (#733) üzenetére


horvathd
aktív tag

Keresgéltem az interneten és találtam ezt a lehetőséget [link]. Elvileg egy Chip & PIN-es MasterCard PrePaid kártyát lehet igényelni havi díj nélkül. Egyedül a deviza konverziók ~3%-os díja magasabb mint a banki, de lehet használni.

"The Kid just rages for a while."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.