Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-13 09:39:52

LOGOUT.hu

A Topik fő témája a hazai bankok (kivéve az OTP):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#401) #41635072 válasza #41635072 (#400) üzenetére


#41635072
törölt tag

Közben informálódtam.
Nos nekem a cibezz kártyák sokkal szimpatikusabbak, mint az otp junior kártyák.
Kisebb díjak, stb.
Cibnél a visa electron mellett van mastercard unembossed kártyára lehetőség.
Nos ez felér egy hagyományos MasterCard kártyával? Azaz lehet külföldi tranzakciókat is lebonyolítani? Mert ezt a visa electronnal és a maestroval nem lehet.

(#402) horvathd válasza #41635072 (#401) üzenetére


horvathd
aktív tag

Majdnem megegyezik egy dombornyomott MasterCarddal, csak nem lehet, telefonos, illetve nem elektronikus elszámolás esetén nem használható, bár szerintem ilyen Magyarországon nem igen van. Külföldi / online vásárlásra természetesen használható.

De ha a VIZAs CIBEZZ kártyát választod, akkor is van lehetőséged az online vásárlásra, mert a CIBEZZ csomagban ingyen kaphatsz egy virtuális MasterCard kártyát, amit csak online vásárlásra lehet használni.

"The Kid just rages for a while."

(#403) cocka válasza #41635072 (#401) üzenetére


cocka
veterán

Kártyapromóció következik: :DDD

[link]

Ennek alapján pl. taxiban nem lehet vele fizetni, illetve minden olyan helyen, ahol kézi lehúzó van vagyis imprinter.

card not present tranzakcióknál mindig felhasználható. Legalább is ott a bal hasábban alul ezt írják: jó postai, telefonos és netes vásárlásokhoz is.

(#404) #41635072


#41635072
törölt tag

Akkor valyon melyikkel járok jobban?
Talán a visa electronossal, mert azzal mindenhol lehet fizetni, még taxiban is?
Mert ha úgyis kapok hozzá MC netes kártyát akkor az úgy jó.

(#405) #41635072


#41635072
törölt tag

Egyébként látom, hogy a cibes kártyákon nincs chip.
Ez nem lesz probléma? Csak mert csomó helyen nem lehúzzák a kártyát, hanem csak be kell dugni egy pos-ba és akkor gondolom a chipre lenne szükség.

(#406) #41635072


#41635072
törölt tag

-

[ Szerkesztve ]

(#407) horvathd válasza cocka (#403) üzenetére


horvathd
aktív tag

@cocka:
Igazad van, tényleg lehet használni telefonos és hasonló vásárlásra is. Továbbá szerintem Magyarországon a taxikban nem imprinteres leolvasó van, hanem elektronikus GSM alapú, így ott is lehet fizetni vele, igaz ilyen POS terminálnál VISA Electronnal szintén lehet.

@Tel Elek:
A MasterCard Unembossed típus mindenképp "többet tud" mint a VISA Electron. A kettő között az lehet az egyetlen különbség, hogy hogyan számolják el a devizában érkező terheléseket. A MasterCard előnye az a VISAval szemben, hogy az euró terheléseket közvetlenül váltják forintra, míg a VISA-nál először USD-re majd forintra. Más devizánál mindkettő először USD-re vált. (Bár lehet hogy már a VISA is képes közvetlenül eurót forintra váltani, ebben nem vagyok biztos.)

Én csak azért választottam a VISA Electronos CIBEZZ kártyát mert már a volt egy MasterCard Unembossed kártyám a Raiffeisentől, így ha az egyik kártyatársaság rendszere nem működne, ott lenne a másik.

A chip hiányából pedig nem lesz probléma, a mágnescsíkot, mindenhol le tudják húzni, nincs külön csak csipes kártyákat elfogadó POS terminál.

Én személy szerint örülök is, hogy nincs csip a kártyáimon, mert így vásárlásnál PIN kód megadása helyett, alá kell írnom, és én ezt biztonságosabbnak tartom.

"The Kid just rages for a while."

(#408) #41635072 válasza horvathd (#407) üzenetére


#41635072
törölt tag

Akkor lényegében a visa electron ugyanaz mint az mc unembossed?
Legalábbis tudásban.
MC UE-vel elvileg lehet külföldi tranzakciókat is véghezvinni, de a visa el-hoz meg úgyis kapok netkártyát.
Akkor a mindennapokban szerinted melyik a jobb? Vagy ez teljesen mindegy?

(#409) horvathd válasza #41635072 (#408) üzenetére


horvathd
aktív tag

Nem ugyanaz, gyakorlatilag a MasterCard Unembossed kártyával tudsz interneten fizetni, és card not present tranzakciókban is használható.

Külföldön (turisraként) mindkettővel lehet fizetni, illetve mindkettő mellé kérhető internetkártya (a MasterCard mellé is ajánlott, mert külön bankszámla lesz hozzá, így elég csak a fizetés előtt NetBankon pénzt átvezetni a kártya számlájára, és ha illetéktelenek megtudnák a kártyaszámot, és egyéb adatait, hát akkor sem kerül sokba lecserélni.)

A mindennapi használatban a kettő között semmilyen különbség nincs.

"The Kid just rages for a while."

(#410) #41635072 válasza horvathd (#409) üzenetére


#41635072
törölt tag

Dee ha a visa-hoz kérek internetkártyát, akkor az is használható "card not present" tranzakciókhoz, nem?
Egyébként ha nem kérek MC UN-hoz netkártyát, attól még utalgathatok neten ugye? Vagy nem? :F
Bocs, de nagyon láma vagyok e téren. :B

[ Szerkesztve ]

(#411) horvathd válasza #41635072 (#410) üzenetére


horvathd
aktív tag

A netkártya nem használható card not present tranzakciókhoz, de ezek Magyarországon nem jellemzőek, én még nem is találkoztam egy olyan hellyel sem, ahol így kellett volna használnom.

A MasterCard Unembossedhez, nem fontos kérni internetkártyát, mert nincs plusz szolgáltatása, de nagyban növeli az internetes vásárlás biztonságát.

Az utalásnak semmilyen köze nincs ahhoz, hogy milyen bankkártyád van

"The Kid just rages for a while."

(#412) cocka válasza horvathd (#411) üzenetére


cocka
veterán

Maga a netes vásárlás is cnp tranzakció, tehát nemhogy nem használható ilyen tranzakciókhoz, hanem CSAK azoknál használható. :D Sehol máshol.

(#413) horvathd válasza cocka (#412) üzenetére


horvathd
aktív tag

Úgy látszik akkor én két dolgot keverek, Én eddig úgy hittem, hogy az internetkártya csak a virtuális POS-on keresztül történő vásárlásokra használható, ahol a banknak adjuk meg a kártya adatait, és ő írja jóvá az eladó számláján az összeget. Az egyéb CNP tranzakcióknál, ahol az eladónak adjuk meg a kártya adatait, ott nem használható,

"The Kid just rages for a while."

(#414) #41635072


#41635072
törölt tag

Amúgy cibezz kártyánál nincs lehetőség saját kártyaképet választani?
Mert az MC UN-től már csak az a nekem nagyon nem tetsző képecske választ el. :DDD

(#415) #41635072 válasza #41635072 (#414) üzenetére


#41635072
törölt tag

És még egy: MC Unembossed kártyát 18 éven aluli is igényelhet, ugye?

(#417) horvathd válasza #41635072 (#414) üzenetére


horvathd
aktív tag

Sajnos a CIB-nél nem tudok olyan lehetőségről, hogy valamelyik kártyájukra is saját képet lehessen rakatni. Ha annyira nem tetszik a kártyakép, válaszd a CIBEZZ VISA electront, az szerintem sokkal szebb.

Szerintem egyik betéti kártyánál sincs megkötés a korra, a CIBEZZ unembossednél pedig biztosan nincs, mert ifjúsági kártya.

[ Szerkesztve ]

"The Kid just rages for a while."

(#418) #41635072 válasza horvathd (#417) üzenetére


#41635072
törölt tag

Csak a visa+netkártya kombó számomra elég macerás.
Úgyhogy lehet megbarátkozok a mastercardos kártya kinézetével.

(#419) cocka válasza horvathd (#413) üzenetére


cocka
veterán

Én eddig úgy hittem, hogy az internetkártya csak a virtuális POS-on keresztül történő vásárlásokra használható,

Ezt eddig is jól tudtad.

De hogy világos legyen leírom, hogy szerintem hogy van.

CNP = Card not present vagyis a kártya a vásárláskor fizikailag nincs jelen ill. nem kerül a kereskedőnek átadásra a lehúzás idejére.

CNP-s tranzakciók: postai, telefonos és internetes kártyás fizetés (internetkártyát persze csak netes vásárláshoz lehet használni, mivel rá is van írva)

Mi kell CNP-s tranzakcióhoz? kártyatulaj neve, kártyaszám, lejárat, cvc2 kód, kártyatípus

aláírás és pin kód nem!

nem CNP-s tranzakciók: sima kártyás vásárlás vagy imprinteres kártyás vásárlás

Mi kell a nem CNP-s tranzakcióhoz? Többnyire hogy a kártya fizikailag is jelen legyen a vásárlás helyszínén úgy, hogy azt a kereskedőnek át tudd adni. Aláírás vagy pin kód. Kivételes esetekben mindkettő kellhet. Függ a POS terminál beállításaitól és a kártyatípustól illetve hogy a bank pin kötelessé tette-e a kártyát vagy sem. Pl. OTP-s Maestro szinte mindig pin kódot kér.

Sőt még megkülönböztethetőek a kártyák aszerint, hogy online vagy offline tranzakcióról van-e szó. Online esetén a vásárláskor minden esetben ellenőrzi a bank, hogy kellő fedezet van-e a kártyán és ha ez a hitelesítési folyamat sikeres, akkor hajtható végre a tranzakció. Offline esetén nincs fedezetellenőrzés, a kereskedő annyival terheli a számlát, amennyivel akarja, a bank tehát nem ellenőríz semmit, utólag érkezik be hozzá a terhelési igény.

Offline CNP-s tranzakció a fent felsoroltak közül bármelyik 3 lehet, azt sajna nem tudni hogy a kereskedő online vagy offline módon óhajtja terhelni a kártyád, ahol nem működik az MC unembossed az a hely biztos, hogy offline próbálta terhelni a kártyád. Mindenesetre én úgy vagyok vele, hogy ahol nincs banki hitelesítési folyamat a vásárláskor (magyarán nem működik a fent említett kártya) ott nem vásárolok. Meg őszintén remélem, hogy egyre több honlap jön rá, hogy érdemesebb az online terhelést bevezetni.

Offline nem CNP-s tranzakció pedig az imprinteres lehúzás, de ez egyértelműen kiderül ide viszont kizárólag dombornyomott kártya jó. Egyéb esetekben nincs szükség a dombornyomásra.

ahol a banknak adjuk meg a kártya adatait, és ő írja jóvá az eladó számláján az összeget.

Ez csak belföldi virtuális POS-eknél van így. Jellemzően: OTP-s netbankszerű felület.
Külföldi honlapokon mindig a kereskedő honlapján adod meg az adatokat, amit persze a kereskedő közvetlenül nem kap meg max. kódolva, de ha a kártyával minden ok, akkor jogosult terhelni a megfelelő összeget.

(#420) #41635072


#41635072
törölt tag

Akkor mégegy végleges, fixáló, bugyuta kérdés:
MC Unembossed kártyával bárhol tudok a neten fizetni? Pl PayPal, Steam. Gykorlatilag ezek lennének a fontosak.
Vagy több esélyem van az internetkártyával?

(#421) horvathd válasza cocka (#419) üzenetére


horvathd
aktív tag

@cocka:
Köszönöm a részletes leírást.

@Tel Elek:
Cocka leírása alapján a netes vásárlásoknál nincs különbség a MasterCard Unembossed és az InternetKártya között, mindkettővel ott tudsz fizetni, ahol online terhelik meg a kártyát. A legnagyobb online boltok valószínűleg így működnek.

PayPalhoz mindkettő jó. Steam esetén nem tudom, hogy melyiket fogadják el, mert régebben és is próbáltam ott venni egy játékot Raiffeisenen dombornyomott kártyával, de többedik alkalomra sem sikerült fizetni vele. Bár lehet, hogy itt a bank nem engedélyezte a tranzakciót.

[ Szerkesztve ]

"The Kid just rages for a while."

(#422) #41635072 válasza horvathd (#421) üzenetére


#41635072
törölt tag

Nővérem otp-s visa electron kártyáját a paypal pl nem fogadja el. :U
Elvileg a steam sem, ha rendelek visszaírnak hogy valami hiba van és nem vesznek le pénzt, hanem még el is küldik az adott összeget és a játékot is megkapom. :)) Bár ezt nem mertem sokszor eljátszani. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#423) Ariadne válasza #41635072 (#422) üzenetére


Ariadne
őstag

OTP-s dombornyomott MC-t viszont elfogad, tapasztalat. Ha elfogadásilag tutira akarsz menni, akkor dombornyomottat érdemes szerezni...

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#424) #41635072 válasza Ariadne (#423) üzenetére


#41635072
törölt tag

Az egy diáknak kicsit sok. :)

(#425) cocka válasza #41635072 (#422) üzenetére


cocka
veterán

Nővérem otp-s visa electron kártyáját a paypal pl nem fogadja el.

Ezt kipróbáltad vagy csak feltételezés? Mert kb. 2006-tól már az otps junioros visa electronokat is elfogadta a paypal. És én kipróbáltam, az más kérdés, hogy már nem vagyok otps. :D

(#426) #41635072 válasza cocka (#425) üzenetére


#41635072
törölt tag

Hát ha nem próbáltam volna ki, akkor hogy mondtam volna? :D
Hát nem tudom, nekünk nem fogadja el.
Az egyetlen efféle szolgáltató a ClickAndBuy, ami elfogadja.

Amúgy az online számlának van havidíja, nem?
A cib internetbankot pedig internetkártya nélkül is igénybe lehet venni, igaz?

[ Szerkesztve ]

(#427) cocka válasza #41635072 (#426) üzenetére


cocka
veterán

Online számla az a te olvasatodban mi?

Pl. paypal számla, moneybookers számla vagy más fizetőrendszerben vezetett virtuális számla?

Vagy bankszámla amihez a netbankodon keresztül online hozzáférhetsz?

(#428) #41635072 válasza cocka (#427) üzenetére


#41635072
törölt tag

Az a "csomag" ami kell elvileg az internetkártyához.
Szóval CIB Online számlacsomag nélkül a CIB internetbankot sem lehet használni?
Mert akkor inkább OTP..

(#429) Ariadne válasza #41635072 (#424) üzenetére


Ariadne
őstag

Hmm, ez biza igaz. Diákként nekem sem volt... :N
MC és Visa közül sem mindegy, melyik, elvileg az MC-vel euróban, Visával dollárban számolnak el a bankok - legalábbis évekkel ezelőtt így volt, de mintha azóta feljött volna itt a topikban, hogy már nem így van. :F Azért ezt érdemes tisztázni, és ha így van még mindig, akkor főleg amerikai vásárlásnál Visa a jobb, főleg európainál pedig az MC.

mod: Cib netbankhoz nem kell netkártya, ez biztos. A junior számlához szerintem használhatsz netbankot, a banki honlapon fent kell lennie.

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#430) cocka válasza #41635072 (#428) üzenetére


cocka
veterán

Ezt a rugalmatlanságot inkább az OTP-ről feltételezt, ugyanis ott tény nem puszta feltételezés.

A CIB-nél sima classic számlához is kérhető internetkártya. Azonkívül a cib online számlacsomagja összesen nem kerül annyiba, mint amennyibe az OTP legolcsóbb net csomagja. Hiszen ők csak ott méltóztatnak webkártyát a kezedbe nyomni. CIB-nél meg tök mindegy milyen csomagban vagy.

Az is irtó furcsa, hogy az OTP annyira nem bízik meg a diákokban, hogy dombornyomott kártyát nem is rendelhetnek juniorosok és internetkártyát sem.

Ezzel ellentétben a cibezzhez adnak internetkártyát is ha kérsz, sőt 3 hónap után nincs igénylési feltétele a dombornyomott kártyának se, csak told be a 3500 Ft-os éves díjat, ami megint csak olcsóbb, mint az OTP-nél. Na kb. ennyit az OTP-ről. Azonkívül cibezznél minden belföldi átutalás ingyenes a netbankból, 2 kp. felvét bármely belföldi ATM-ből ingyenes. OTP ennek nyomába se ér, utalsz egyet a netbankból és máris lehúznak 190 Ft-tal (ami már majdnem annyi mint egy számlavezetési díj) és csak 1 kp.felvét ingyenes az is csak OTP-s ATM-nél.

OTP extra: :D Ja és dombornyomottat meg csak úgy adnak, ha betolsz 150 ezret vagy 60 ezer Ft jön havonta, tán még jövedelemigazolás is kell. Ja és valami 4400 a kártya. Szóval túlságosan komolyan veszik magukat és nem látják a fától az erdőt. :D

[ Szerkesztve ]

(#431) #41635072 válasza cocka (#430) üzenetére


#41635072
törölt tag

OTP junior kártya alapból használható a neten. Ott nem kell külön netkártya a direct használatához.
Dombornyomott kártya szerintem nem is kell diákoknak. :D
Nah most akkor az internetkártya az ingyen van a cibezznél vagy nem? Legalábbis a hozzá tartozó számlacsomag? Mert ha azért fizetni kell jobban járok az OTP-vel.

(#432) #41635072


#41635072
törölt tag

Amúgy a cibezz kártyáknál nem pin kódot kell beütni, hanem aláírni?
Csak mert szerintem az is macerásabb. Legalábbis nekem igen.

(#433) concret_hp válasza #41635072 (#432) üzenetére


concret_hp
addikt

minden kártyánál alá is kell írni 1 papírt :)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#434) #41635072


#41635072
törölt tag

nah jó.
Azt hiszem cib bankos mastercard unembossed bankkártyám lesz.
Internetkártya nélkül, mert akkor elvileg nekem erre abszolút nincs szükségem.
Hiszen elvileg neten lehet vásárolni eme kártyával bárhol, mégegy számlavezetés meg nem kell, elég biztonságos ez nekem így is. :D

(#435) horvathd válasza #41635072 (#434) üzenetére


horvathd
aktív tag

@Tel Elek:
Az én CIBEZZ VISA electron kártyámnál alá kell írni. Lehet hogy ez macerásabb, de az eladó felelőssége összehasonlítani az aláírást, és ha ellopják, nem tudnak pénzt kivenni az automatából.

Az internetkártyának nincs számlavezetési díja, CIBEZZ csomagban éves kártyadíja sincs, így ingyen lehet nagyobb biztonságban a pénzed.

@concret_hp:
Mint ahogy cocka is említette, hogy PIN kód, vagy aláírás kell, attól függ, hogy mit kér a kibocsátó banktól, és a POS termináltól függ.

"The Kid just rages for a while."

(#436) concret_hp válasza horvathd (#435) üzenetére


concret_hp
addikt

hát nekem még minden kártyámnál alá kellett írni :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#437) cocka válasza #41635072 (#431) üzenetére


cocka
veterán

OTP junior kártya alapból használható a neten. Ott nem kell külön netkártya a direct használatához.

Ezzel nem mondtál újat, mivel nekem is volt, használtam.

Nah most akkor az internetkártya az ingyen van a cibezznél vagy nem?

Talán ha kondíciókat elolvasnád, nem kéne annyit kérdezni. Igen cibezz csomagban ingyen van a netkártya.

Amúgy a cibezz kártyáknál nem pin kódot kell beütni, hanem aláírni?

Mindig csak aláírni kell. És nem macerásabb, mert így lopás esetén nem hibáztathat a bank, hogy te voltál gondatlan és bizonyos összeg fölött megtéríti a károdat. De ha ellopják a pin kódodat vagy a kártyádat és kifigyelt pin kóddal használják az te voltál (függetlenül attól hogy nem) mivel nyomatékosan felhívták rá a figyelmedet a pin kódot tartalmazó borítékban, hogy azt rajtad kívül senki más tudomására ne hozd. Ez esetben iszonyat nehéz bizonyítani, hogy nem te használtad a kártyát, a csak aláírós kártyáknál meg nem kell bizonyítanod. :)
Nem beszélve arról, hogy ha csak nem vagy írástudatlan, az aláírást nem lehet eltéveszteni, félrenyomni, nem kell újragépelni. (esetleg nem foghat a toll)

concret_hp: Aláírás nem kell mindig. Régebben mindig kellett, aztán kitalálták, hogy ahol pin kódot beírtál, ott nem kell aláírás. Inkább azt számold össze, hogy hány olyan eset volt, amikor a kártyáddal fizettél és a fizetéshez pin kódot kértek. Fogadni merek az esetek kb. 10%-ában. :D

(#438) #41635072 válasza cocka (#437) üzenetére


#41635072
törölt tag

Elolvastam a kondíciókat csak nálam nem éppen egyértelmű.
Meg ha jól értelmeztem csak az első évben. :U

Amúgy nem az a típus vagyok aki elhagyja vagy akitől ellopják a kártyát. :D

mod: De mindenesetre ha a mc un karival lehet neten vásárolgatni (nem csak belföldi cégeknél), akkor számomra teljesen felesleges az internetkártya.
A másik opció (visa electron + netkártya) meg számomra túl bonyolult. Most először mindig az online számlára utalni, aztán onnan tovább stb... Meg most melyik is kell szituáció. Csak ne lenne olyan csúnyácska az a kártya. :D
Ammúgy bkv pénztáraknál lehet kártyával fizetni? :D

[ Szerkesztve ]

(#439) #41635072 válasza cocka (#437) üzenetére


#41635072
törölt tag

"Ezzel nem mondtál újat, mivel nekem is volt, használtam."
Ezzel arra voltam kíváncsi, hogy CIB-nél lehet-e netbankozni netkártya nélkül.

(#440) Ariadne válasza cocka (#437) üzenetére


Ariadne
őstag

Ez érdekes, aláírni nekem is mindig kellett, pedig volt már pin kódot kérő bankos kártyám
(ótépé) meg pin kódot nem kérő bankos kártyám is (cib), mindegyiknél kellett aláírni...

Tel Elek:
Az pedig többször is le lett írva itt, igen, hogy tkp jó, ha nem kér pin kódot, mert ha azzal visszaélve vesznek fel pénzt, a kártyatulaj állja a cehhet, ha viszont nincs pin kód, nem lehet elveszteni, tehát hmm 50k felett ha jól emlékszem, a bank fizeti meg a kártyatulaj kárát.

Pár hsz-szel előbb leírtam, hogy lehet netbankozni netkártya nélkül, semmi köze egymáshoz a kettőnek, a netbank bankolásra jó, a kártya meg fizetésre.

BKV pénztárból messze nem mindenhol, csak a forgalmas nagyobb helyeken lehet kártyával fizetni.

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#441) cocka válasza #41635072 (#438) üzenetére


cocka
veterán

BKV pénztárból messze nem mindenhol, csak a forgalmas nagyobb helyeken lehet kártyával fizetni

Ez meglepő. Ahol én lakom (nem Budapest), ott minden hasonló jegypénztárban lehet kártyával fizetni. Mondjuk nem mindegyik van nonstop nyitva. :D

De először csak 2 helyen lehetett összesen.

(#442) #41635072 válasza Ariadne (#440) üzenetére


#41635072
törölt tag

Amúgy mondtam, hogy tőlem nem csórják el a pin kódot. :))
Most nálad mi a különbség a bankolás és a fizetés között?
Most a MC UN karival ugyanazt meg tudom csinálni, mint az internetkártyával, nem?

[ Szerkesztve ]

(#443) horvathd válasza #41635072 (#442) üzenetére


horvathd
aktív tag

@Tel Elek:
Igen, ugyanazt. Különben nem fontos mindig a vásárlás előtt utalgatni az InternetKártya számlájára, lehet ott pénz tartani, csak nem fog kamatozni.

A Netbankok a Bank által rendelkezésre bocsátott felületet értjük, ahol lehet átutalási, betétlekötési, esetleg befektetési megbízásokat adni, illetve bank válogatja, hogy még milyen műveleteket enged meg.
Online fizetés, pedig amikor az eladónak online felületén megadod a kártyaadataidat, hogy így fizesd ki a terméket/szolgáltatást.

@cocka:
Budapesten a BKV-nál az összes pénztár közül csak négynél lehet fizetni kártyával. De hát ilyen a BKV.

[ Szerkesztve ]

"The Kid just rages for a while."

(#444) #41635072 válasza horvathd (#443) üzenetére


#41635072
törölt tag

Én is így gondoltam, csak egyik fórumtárs ezt írta: a netbank bankolásra jó, a kártya meg fizetésre.
Ezt nem értetem. Szóval a bankkártya mindkettőre, a netkártya meg csak online fizetésre.
Amúgy melyik ez a 4 pénztár? :D
Most látom: Már megint emelkedtek a bérlet (és jegy) árak???? :Y :W

[ Szerkesztve ]

(#445) sbiii


sbiii
csendes tag

Sziasztok!

Hol lenne érdemes külön számlát nyitni online pókerre?
Kéne külön dombornyomott kártya is.... :U

Alright, let's have some... fun.

(#446) horvathd válasza #41635072 (#444) üzenetére


horvathd
aktív tag

@Tel Elek:
A NetBank használatához nem kell semmiféle bankkártyával rendelkezned. A NetBankkal gyakorlatilag az összes a banknál vezetett számlával tudsz műveleteket végezni (pl. utalás).
A bankkártyákkal, pedig a hozzájuk kapcsolódó számláról tudsz pénzt kivenni. Ez lehet kézpénzkivét ATM-ből, vagy fizetés POS terminálon, vagy online. Az InternetKártya egy speciális bankkártya, amivel csak online tudsz fizetni.

Ha jól tudom akkor: Moszkva tér, Örs vezér tér, Nyugati tér és Akácfa utca, illetve a metrókban lévő egyes automatáknál, ha éppen működnek.

@sbiii:
Nem hinném, hogy online póker szempontjából különbségek lennének az egyes bankok között, így max. annál lenne célszerű nyitni, ahol legkevesebből jössz ki a hónap végén bank költségek szempontjából. (Ebbe beleértve az esetlegese deviza konverzió költségét, számlavezetést, kártyadíjat stb.)

"The Kid just rages for a while."

(#447) concret_hp válasza sbiii (#445) üzenetére


concret_hp
addikt

cib meg erste a menő, arra kell figyelni, hogy ha bankkártyáról akarsz be-ki fizetni, akkor visa kell, mert mc-ről nem megy

vagy fullba vagy sehogy :D

(#448) sbiii válasza concret_hp (#447) üzenetére


sbiii
csendes tag

MC alias MasterCard?

Alright, let's have some... fun.

(#449) horvathd válasza sbiii (#448) üzenetére


horvathd
aktív tag

Igen.

Szerintem nézz utána, hogy az adott online pókerterem milyen befizetéseket fogad el, mert lehet hogy termenként változik. Pl ahogy nézem a PartyPoker nem fogad el közvetlenül bankkártyát, de PayPallal lehet fizetni.

[ Szerkesztve ]

"The Kid just rages for a while."

(#450) Ariadne válasza concret_hp (#447) üzenetére


Ariadne
őstag

Ezt hogy érted pontosan? MC-ről tudtommal minden megy, ami Visáról... :U Be- és kifizetésnél a bankszámlára/ról fizetsz, vagy az elkülönített kártyaszámláról, de az is független attól, hogy melyik kártyatársaságtól van.

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.